زمان کنونی: ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۴۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۴۱۶۸۶
۲۰ آذر ۱۳۹۶, ۰۷:۴۸ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۲۰ آذر ۱۳۹۶ ۰۷:۱۷ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  ١٠ تا مقدار برای x دارم، ١٠ تا مقدار برای y، ١٠ تا مقدار برای t. می خواهم رابطه t رو برحسب x و y بدست بیارم (t= ax+ by+c). سایتی می شناسین در این مورد؟ برای دو تا متغیر از trendline در اکسل استفاده می کردم، برای سه تا نمی دونم.
البته بستگی داره بخای interpolation بزنی یا extrapolation .. ولی روشهای زیادی مثل رگرسیون های خطی و غیر خطی و لاگرانژ و ... هست.
یک نمونه از اون چیزی که میخای فک کنم این باشه:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , gogooli
ارسال: #۴۱۶۸۷
۲۰ آذر ۱۳۹۶, ۰۷:۴۸ ب.ظ
امشب از اون شبائیه که باید اینو به خودم بگم:

سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , diligent , RASPINA
ارسال: #۴۱۶۸۸
۲۰ آذر ۱۳۹۶, ۰۸:۰۴ ب.ظ
سلام چون این تاپیک فعال تر از سایر تاپیک هاست این سوال را اینجا میپرسم لطفا اگر میتوانید راهنمایی کنید
کتاب های زیر را کسی کامل مطالعه کرده اصلا برای یادگیری سی شارپ با توجه به حجم سنگینی که هریک از این کتاب ها دارند خوب هست یا بیشتر حالت مرجع دارند ؟ اگر منبع روان و خوب میشناسید فارسی یا انگلیسی لطفا معرفی کنید .
Visual Csharp 2012 How to Program 5Edition دایتل
Beginning Visual C# 2012 Programming
ارسال: #۴۱۶۸۹
۲۰ آذر ۱۳۹۶, ۰۸:۰۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ تیر ۱۳۹۷ ۰۱:۰۶ ق.ظ، توسط moslem73421.)
.....
ارسال: #۴۱۶۹۰
۲۰ آذر ۱۳۹۶, ۰۸:۴۹ ب.ظ
(۲۰ آذر ۱۳۹۶ ۰۷:۴۸ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  
(20 آذر ۱۳۹۶ ۰۷:۱۷ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  ١٠ تا مقدار برای x دارم، ١٠ تا مقدار برای y، ١٠ تا مقدار برای t. می خواهم رابطه t رو برحسب x و y بدست بیارم (t= ax+ by+c). سایتی می شناسین در این مورد؟ برای دو تا متغیر از trendline در اکسل استفاده می کردم، برای سه تا نمی دونم.
البته بستگی داره بخای interpolation بزنی یا extrapolation .. ولی روشهای زیادی مثل رگرسیون های خطی و غیر خطی و لاگرانژ و ... هست.
یک نمونه از اون چیزی که میخای فک کنم این باشه:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
من می خواهم بگم هرچی تعداد خط کد (x) و یک فاکتور دیگه به نام y زیاد شه، زمان اجرای ابزار (t) خطی پیش می ره، نمایی نیست. برای همین می خواهم داده های x و y و t رو بدهم و اون رابطه t رو برحسب x و y به من بدهد. نمی دونم از کدوم نمودار سایتی که معرفی کردید استفاده کنم که بتونم داده های ٣ تا متغیر x و y و t رو بهش بدهم و اون رابطه خطی بین این ها رو بدهد (در واقع t= ax+ by+ c).
ارسال: #۴۱۶۹۱
۲۰ آذر ۱۳۹۶, ۰۹:۰۹ ب.ظ
(۲۰ آذر ۱۳۹۶ ۰۸:۴۹ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  من می خواهم بگم هرچی تعداد خط کد (x) و یک فاکتور دیگه به نام y زیاد شه، زمان اجرای ابزار (t) خطی پیش می ره، نمایی نیست. برای همین می خواهم داده های x و y و t رو بدهم و اون رابطه t رو برحسب x و y به من بدهد. نمی دونم از کدوم نمودار سایتی که معرفی کردید استفاده کنم که بتونم داده های ٣ تا متغیر x و y و t رو بهش بدهم و اون رابطه خطی بین این ها رو بدهد (در واقع t= ax+ by+ c).
شاید لازم باشه به روند کار تا حدی اشراف پیدا کنید و صرفا از ابزارهای آماده استفاده نکنید. مثلا یه مقداری رگرسیون خطی بدونید.

سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli
ارسال: #۴۱۶۹۲
۲۰ آذر ۱۳۹۶, ۰۹:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۲۷ ب.ظ، توسط gogooli.)
(۲۰ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۰۹ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(20 آذر ۱۳۹۶ ۰۸:۴۹ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  من می خواهم بگم هرچی تعداد خط کد (x) و یک فاکتور دیگه به نام y زیاد شه، زمان اجرای ابزار (t) خطی پیش می ره، نمایی نیست. برای همین می خواهم داده های x و y و t رو بدهم و اون رابطه t رو برحسب x و y به من بدهد. نمی دونم از کدوم نمودار سایتی که معرفی کردید استفاده کنم که بتونم داده های ٣ تا متغیر x و y و t رو بهش بدهم و اون رابطه خطی بین این ها رو بدهد (در واقع t= ax+ by+ c).
شاید لازم باشه به روند کار تا حدی اشراف پیدا کنید و صرفا از ابزارهای آماده استفاده نکنید. مثلا یه مقداری رگرسیون خطی بدونید.
یک مقدار رو می دونمTongue
من فقط می خواهم بگم ابزارم مقیاس پذیر است. همین طوری نمی تونم بگم تعداد خط کد که بالا رفت زمان هم بالا رفت چون به اون فاکتور y هم بستگی دارد. یعنی یک موردهایی هست که تعداد خط کد بالا رفته ولی زمان کاهش داشته. برای همین گفتم اگه یک رابطه بدهم بهتر است.
ارسال: #۴۱۶۹۳
۲۰ آذر ۱۳۹۶, ۰۹:۴۶ ب.ظ
(۲۰ آذر ۱۳۹۶ ۰۸:۰۴ ب.ظ)Soldiers life نوشته شده توسط:  سلام چون این تاپیک فعال تر از سایر تاپیک هاست این سوال را اینجا میپرسم لطفا اگر میتوانید راهنمایی کنید
کتاب های زیر را کسی کامل مطالعه کرده اصلا برای یادگیری سی شارپ با توجه به حجم سنگینی که هریک از این کتاب ها دارند خوب هست یا بیشتر حالت مرجع دارند ؟ اگر منبع روان و خوب میشناسید فارسی یا انگلیسی لطفا معرفی کنید .
کتاب :
C# 6.0 in a Nutshell, 6th Edition

By Ben Albahari, Joseph Albahari

رو برای سی شارپ خوندم پارسال و واقعا عالی بود. کلمه به کلمه اش رو ترجمه کردم و با دقت یاد گرفتم البته فصل های آخرش خیلی تخصصی تر میشد من ۳۰۰، ۴۰۰ صفحه شو خوندم. از فارسی قشنگ تر توضیح میده.
عکس جلدش هم یه پرنده س تا بک گراند آبی.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Soldier's life
ارسال: #۴۱۶۹۴
۲۰ آذر ۱۳۹۶, ۱۰:۱۷ ب.ظ
(۲۰ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۴۶ ق.ظ)Milestone نوشته شده توسط:  یکی از نخستین بارهایی که به خارج از کشور رفته بودم، در وین، پیرمردی از من پرسید: بزرگ‌ترین رویای تو چیست؟ گفتم: «معلمی و نویسندگی» اما به دلیل شرایط اقتصادی کشورم، شغل بازرگانی را برگزیده‌ام. پرسید: رویاهایت را چند فروختی؟ گفتم: مگر رویا فروختنی است؟ گفت: تو رویاهایت را به سازمانی که تو را استخدام کرده فروخته‌ای. اگر ماهی ٣٠٠ دلار حقوق بگیری، طی ٣٠ سال حدود ١١٠ هزار دلار. تو بزرگ‌ترین رویای زندگیت را ١١٠ هزار دلار فروختی!

و من شرمسار از خودم، ساعت‌ها به آن حرف می‌اندیشیدم ...
محمدرضا شعبانعلی

فکر کنم طرف ایرانی بوده Smile دیده توی ایران معلم ها با این شرایط اقتصادی در شرایط بدی هستند تر جیح داده دنبال کار پر در آمد باشه
من زیاد این متنو دوست نداشتم یه وقتایی آقای شعبانعلی یه طرفه به قاضی میره
خب حتما مجبور بوده . خیلی از ما هم از علایقمون می گذریم چون در اون شرایط زندگی غیر قابل تحمله و نمیشه ادامه داد

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
ارسال: #۴۱۶۹۵
۲۰ آذر ۱۳۹۶, ۱۰:۱۹ ب.ظ
(۲۰ آذر ۱۳۹۶ ۰۷:۲۳ ب.ظ)Amir V نوشته شده توسط:  بچه هایی که منتظر اعلام نتیجه ی داوری مقاله هستن، این عکس رو ببینید و امیدتون رو از دست ندید [تصویر:  biggrin.gif]
قشنگ سه تا جام جهانی و سه تا المپیک دیده !
حالا شانس آورده اکسپت شده

سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , Avril89
ارسال: #۴۱۶۹۶
۲۰ آذر ۱۳۹۶, ۱۰:۲۴ ب.ظ
(۲۰ آذر ۱۳۹۶ ۰۷:۲۳ ب.ظ)Amir V نوشته شده توسط:  بچه هایی که منتظر اعلام نتیجه ی داوری مقاله هستن، این عکس رو ببینید و امیدتون رو از دست ندید [تصویر:  biggrin.gif]

تا تو مراد من دهی، کشته مرا فراق تو
تا تو به داد من رسی، من به خدا رسیده‌ام Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss , αɾια , Amir V , Avril89 , RASPINA
ارسال: #۴۱۶۹۷
۲۰ آذر ۱۳۹۶, ۱۱:۱۳ ب.ظ
کو رفیق رازداری کو دل پرطاقتی

"یارب نظر تو برنگردد"
 سپاس‌گزاری شده توسط: αɾια , MarkLand , crevice , SepidehP , RASPINA
ارسال: #۴۱۶۹۸
۲۰ آذر ۱۳۹۶, ۱۱:۱۴ ب.ظ
۳۶ هزار و ۵۰۰ هزینه ثبت نام کنکور ارشد Dodgy
اینکه از دانشگاه خودم انصراف بدم و نتونم سال بعد نتیجه دلخواهم رو به دست بیارم ترسناک بود ولی اقدام کردم Sleepy

راهی به انتها هست؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice
ارسال: #۴۱۶۹۹
۲۰ آذر ۱۳۹۶, ۱۱:۴۸ ب.ظ
(۲۰ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۴۶ ب.ظ)Paraande نوشته شده توسط:  [quote='Soldier's life' pid='448185' dateline='1513006490']
سلام چون این تاپیک فعال تر از سایر تاپیک هاست این سوال را اینجا میپرسم لطفا اگر میتوانید راهنمایی کنید
کتاب :
C# 6.0 in a Nutshell, 6th Edition

By Ben Albahari, Joseph Albahari

رو برای سی شارپ خوندم پارسال و واقعا عالی بود. کلمه به کلمه اش رو ترجمه کردم و با دقت یاد گرفتم البته فصل های آخرش خیلی تخصصی تر میشد من ۳۰۰، ۴۰۰ صفحه شو خوندم. از فارسی قشنگ تر توضیح میده.
عکس جلدش هم یه پرنده س تا بک گراند آبی.
[/quot
ممنون از راهنماییتان چقدر طول کشید اون ۴۰۰ صفحه را بخوانید چون من زبانم خیلی خوب نیست ؟
اگر بقیه هم در این زمینه تجربیاتشان را اعلام کنند ممنون میشوم .
ارسال: #۴۱۷۰۰
۲۱ آذر ۱۳۹۶, ۰۲:۵۲ ق.ظ
نیمه ی شب. کفش های کتانی. قدم زنان. خیابانهای پر برق و بی زرق. خلوت. تنهایی. جاست سیاوش قمیشی. مرور خاطرات سالهای گمشده ام. هیچ کس اینجا نیس. سگ پر نمیزند. دمای منفی ۲ درجه. گم شدن وسط شهر غریب. تخمه. شیر داغ. یادت...
#این بود امشب من (:
 سپاس‌گزاری شده توسط: SepidehP , αɾια , salam5 , RASPINA , The BesT

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۶۴۱ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۲,۱۷۴ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۸۰ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۵,۶۸۴ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۲۰۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۹ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۵ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۵۵ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۸۷ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۷۸ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close