زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۴۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۳۹۹۳۱
۳۰ مهر ۱۳۹۶, ۰۱:۲۳ ق.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۳۰ مهر ۱۳۹۶ ۰۱:۰۸ ق.ظ)Milestone نوشته شده توسط:  آیا ازدواج یک "تصمیمه" که نیاز به فکر کردن و برنامه‌ریزی قبلی داره یا "سرنوشت" که خودش در زمان مقرر به صورت خودکار به وقوع می‌پیونده؟
حداقل میزان تفکر اینه که فرد خودش و شرایطش رو بشناسه که بدونه اصلا اون فرد مقابل به دردش میخوره و اصلا زمان ازدواجش رسیده یا نه.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Milestone , RASPINA , big cloud
ارسال: #۳۹۹۳۲
۳۰ مهر ۱۳۹۶, ۰۱:۵۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ مهر ۱۳۹۶ ۰۲:۰۰ ق.ظ، توسط sss.)
گر نوازی چه سعادت به از این خواهم یافت
ور کشی زار چه دولت به از آنم باشد
گر تو را خاطر ما نیست خیالت بفرست
تا شبی محرم اسرار نهانم باشد

سعدی
 سپاس‌گزاری شده توسط: RangiRangi
ارسال: #۳۹۹۳۳
۳۰ مهر ۱۳۹۶, ۱۱:۱۷ ق.ظ

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

بهتر نبود به جای قضاوت زود و واکنش احساسی کمی صبر می کردید تا ببینید چی میشه؟
چرا انقدر یهو همه هیجانی میشن؟

سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , SepidehP , so@
ارسال: #۳۹۹۳۴
۳۰ مهر ۱۳۹۶, ۱۲:۰۴ ب.ظ
(۳۰ مهر ۱۳۹۶ ۰۱:۰۸ ق.ظ)Milestone نوشته شده توسط:  آیا ازدواج یک "تصمیمه" که نیاز به فکر کردن و برنامه‌ریزی قبلی داره یا "سرنوشت" که خودش در زمان مقرر به صورت خودکار به وقوع می‌پیونده؟

به نظر من از دواج یه تصمیمه و لی با توجه به شرایط حاکم بر جامعه ما سرنوشتی که به دست دیگران نوشته میشه هم درش تاثیر گذار هست، به عنوان مثال شما فردی را انتخاب می کنید و قصد دارید با هم ازدواج کنید و شناخت کافی حاصل شده و خود دو نفر با هم مشکل ندارن ، بعد از این موضوع بسط پیدا میکنه به خانواده و خویشاوندان و برداشت ایشان از این موضوع!!!و مخالفت ها و عقاید عجیب و غریب! مشکل تر از پیدا کردن کسی که بتونی باهاش زندگی کنی راضی کردن کسانی هستش که هیچ دلیل منطقی برای مخالفت و صلاحدید خودشون ندارن، این را براساس زندگی برادرم و اطرافیان به وفور مشاهده کردم و واقعا از درک چرایی این موضوع عاجزم!!
 سپاس‌گزاری شده توسط: SepidehP , The BesT , RASPINA , Milestone
ارسال: #۳۹۹۳۵
۳۰ مهر ۱۳۹۶, ۰۱:۰۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ مهر ۱۳۹۶ ۰۱:۱۶ ب.ظ، توسط SepidehP.)

به نظر من هیچ کدومشو نمیشه منکر شد؛

ازدواج نیاز به "تصمیم" داره چون یه تعهده و درکنار این تعهد ملزومات زندگی چه مادی و چه روحی باید وجود داشته باشه... هرکسی باید با خودش کنار بیاد و سنگاشو با خودش وابکنه که مثلا من وقتی ازدواج می کنم دیگه نمی تونم نقش همون دختر لوس نازک نارنجی ای رو داشته باشم که مامان و بابا و دیگران هرچی که بود و نبود دراختیارم میذاشتن، حالا دیگه بعد ازدواج من قراره نقش یه همراه و شریک و حتی گاهی حامی رو داشته باشم و مسلما باید برپایه دوست داشتن و محبت برای سختیا و شیرینیای زندگی نسبت به یک نفر دیگه و یه زندگی مستقل متعهد باشم... پذیرفتن و موندن پای این تعهد و مسئولیت ها به نظر من به یه "تصمیم" احتیاج داره.

ازدواج با "سرنوشت"، قسمت یا هر چیز دیگه ای تو همین معنا و مفهوم، ارتباط داره چون هیچ کس نمی دونه باید کجا و کِی دنبال اون کسی بگرده که قراره برای همسری انتخابش بکنه.

ما هر روز تو موقعیت های زیادی قرار میگیریم و با آدمای مختلفی آشنا می شیم، بسته به نوع دیدگاه، سلیقه یا فرهنگ ممکنه بدون برنامه ریزی قبلی حتی، احساس کنیم از یه فرد خاص خوشمون میاد و برای ازدواج بهش فکر می کنیم و تصمیم میگیریم. حالا ممکنه اینجا اختلافی هم بین عقل و دل پیش بیاد که بنا بر سلیقه بهرحال یه تصمیم گرفته میشه. پس تصمیم وجود داره و از طرف دیگه هم بدون اینکه یه موقعیت هایی باشه که با فرد دلخواه آشنا بشیم هم نمیشه صرف "تصمیم به ازدواج"، ازدواج کرد قطعا.Blush
به نظرم تصمیم تو جنبه عقلیِ ماجرا بیشتر نمود پیدا می کنه و سرنوشت تو جنبه دلیِ ماجرا؛ و هردو باید درکنار هم باشنAngel

اگه دوست دارید موقع درس خوندن یا کار کردن موسیقی گوش بدید اپ study music چیز خوبیه، حداقل بهتر از پلی کردن لیست موزیک گوشیه!SleepySmile

وقتی درباره تو حرف می زنم
صورتم را
دوست دارم...
 سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT , big cloud , Milestone , khayyam
ارسال: #۳۹۹۳۶
۳۰ مهر ۱۳۹۶, ۰۱:۴۹ ب.ظ
(۳۰ مهر ۱۳۹۶ ۱۲:۲۱ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  گویا معشوقه های شعرا خیلی اهل شعر و ادب نبودن و قدر این همه ذوق رو نمیدونستن. آخه کلی از بی وفایی یار گلایه داشتن شعرا.[تصویر:  biggrin.gif]
خب واسه همینه که میگن مرد هم مردهای قدیم Big Grin
حتی بی وفایی هم میدیدن باز با احساس برای یار شعر میگفتن Big Grin
الان خانوم ها وفادار هم باشند و یه ذره بخوان ناز کنند طرف مقابل یه جوری شاکی میشه انگار جرم و جنایتی اتفاق افتاده و مجبورن به جا ناز کردن ناز آقایون رو هم بکشن Big Grin Big Grin Big Grin

+آدمای گذشته اگه میدونستن یه روز زندگی انقدر سخت میشه که آدم های آینده برای زنده بودن ( و نه الزاما زندگی کردن) همیشه باید در حال دویدن باشن و دیگه فرصت و مجالی برای عاشقی پیدا نمیکنند، قدر اون شعرها و احساسات رو شاید بیشتر میدونستن.

(۳۰ مهر ۱۳۹۶ ۰۱:۰۶ ب.ظ)SepidehP نوشته شده توسط:  study music چیز خوبیه،
همون نیست تمش کهکشان و سحابی و ستاره و .. است؟
پارسال من اینو گوش میدادم. این اپ ها از موسیقی هایی استفاده میکنند که فرکانس های مختلفی دارن و یه جورایی مغز رو گول میزنن و هکش میکنن که سریعا بره اون فازی که میخوان. (نمیدونم فرکانس موسیقی رو چطور حساب میکنند و دقیقا چطوریاست.) این اپ بعضی آهنگ هاش برا تمرکزه بعضی هاش برای یادگیری بهتره بعضیاش برای پردازش خونده هاست و به درد مرور میخوره و ... علاوه بر این به موسیقی هایی هم گوش میدادم که برا خواب بود یا برا مدیتیشن و .... و هر کدوم تو محدوده فرکانسی خاصی بود که بر اساس امواجی بود که مغز خودش میسازه (یکی از چهار موج آلفا، بتا، تتا و دلتا). اما حین گوش دادن به اینا سرم خیلی وحشتناک درد میکرد. با من سازگار نبودن ظاهرا ولی انصافا سریعا با اینا میشد تمرکز کرد. یه طوری بود که گاهی وقتا موقع درس خوندن اصلا متوجه نمیشدم دور و برم چی میگذره درحالیکه پشت سرم هم چشم دارم و با کوچکترین صدا و حرکتی تمرکزم به هم میخوره.

به نظرم الان ازدواج نکردن بیشتر یه تصمیمه تا ازدواج کردن.
کسی که تصمیم میگیره ازدواج نکنه ، ازدواج نمیکنه
ولی کسایی که تصمیم دارن ازدواج کنند ممکنه ازدواج کنند و ممکنه نتونند به هر دلیلی ازدواج کنند. این سرنوشته به نظرم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: SepidehP , Milestone
ارسال: #۳۹۹۳۷
۳۰ مهر ۱۳۹۶, ۰۲:۰۴ ب.ظ
(۳۰ مهر ۱۳۹۶ ۰۱:۴۹ ب.ظ)RangiRangi نوشته شده توسط:  خب واسه همینه که میگن مرد هم مردهای قدیم Big Grin
حتی بی وفایی هم میدیدن باز با احساس برای یار شعر میگفتن Big Grin
الان خانوم ها وفادار هم باشند و یه ذره بخوان ناز کنند طرف مقابل یه جوری شاکی میشه انگار جرم و جنایتی اتفاق افتاده و مجبورن به جا ناز کردن ناز آقایون رو هم بکشن Big Grin Big Grin Big Grin
دیگه الان آپشن ها زیاد شده اینه که ناز کردن خیلی سخت و استراتژیک شده. TongueBig Grin

سپاس‌گزاری شده توسط: RangiRangi , WILL
ارسال: #۳۹۹۳۸
۳۰ مهر ۱۳۹۶, ۰۲:۱۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ مهر ۱۳۹۶ ۰۲:۱۱ ب.ظ، توسط SepidehP.)
(۳۰ مهر ۱۳۹۶ ۰۱:۴۹ ب.ظ)RangiRangi نوشته شده توسط:  همون نیست تمش کهکشان و سحابی و ستاره و .. است؟
پارسال من اینو گوش میدادم. این اپ ها از موسیقی هایی استفاده میکنند که فرکانس های مختلفی دارن و یه جورایی مغز رو گول میزنن و هکش میکنن که سریعا بره اون فازی که میخوان. (نمیدونم فرکانس موسیقی رو چطور حساب میکنند و دقیقا چطوریاست.) این اپ بعضی آهنگ هاش برا تمرکزه بعضی هاش برای یادگیری بهتره بعضیاش برای پردازش خونده هاست و به درد مرور میخوره و ... علاوه بر این به موسیقی هایی هم گوش میدادم که برا خواب بود یا برا مدیتیشن و .... و هر کدوم تو محدوده فرکانسی خاصی بود که بر اساس امواجی بود که مغز خودش میسازه (یکی از چهار موج آلفا، بتا، تتا و دلتا). اما حین گوش دادن به اینا سرم خیلی وحشتناک درد میکرد. با من سازگار نبودن ظاهرا ولی انصافا سریعا با اینا میشد تمرکز کرد. یه طوری بود که گاهی وقتا موقع درس خوندن اصلا متوجه نمیشدم دور و برم چی میگذره درحالیکه پشت سرم هم چشم دارم و با کوچکترین صدا و حرکتی تمرکزم به هم میخوره.
آره همینه Rolleyes
تمرکز کردن برا من یه جورایی شکنجه س، همیشه اینجوریم ولی این موسیقیا باعث میشه بهتر بتونم کنترل کنم پرشای ذهنی مو!Dodgy
اول فکر کردم دارم تلقین میکنم به خودم که این موسیقیا همچین تاثیری دارن ولی می بینم حتی وقتی حواسم به این موضوع م نیست بازم بهتره وضعیتم.
البته میدونم که یه مدت دیگه تاثیرشو از دست میده و بهش عادت میکنم و میذارمش کنارSadBig Grin

وقتی درباره تو حرف می زنم
صورتم را
دوست دارم...
ارسال: #۳۹۹۳۹
۳۰ مهر ۱۳۹۶, ۰۲:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ مهر ۱۳۹۶ ۰۵:۴۸ ب.ظ، توسط RangiRangi.)
(۳۰ مهر ۱۳۹۶ ۰۲:۰۴ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  دیگه الان آپشن ها زیاد شده اینه که ناز کردن خیلی سخت و استراتژیک شده. [تصویر:  tongue.gif][تصویر:  biggrin.gif]
: )))
آپشن+ها؟ Big Grin
دارم به این فکر میکنم الان وقتشه فمنیسـت درونم رو احضار کنم یا نه Big Grin

(۳۰ مهر ۱۳۹۶ ۰۲:۱۰ ب.ظ)SepidehP نوشته شده توسط:  آره همینه [تصویر:  rolleyes.gif]
تمرکز کردن برا من یه جورایی شکنجه س، همیشه اینجوریم ولی این موسیقیا باعث میشه بهتر بتونم کنترل کنم پرشای ذهنی مو![تصویر:  dodgy.gif]
اول فکر کردم دارم تلقین میکنم به خودم که این موسیقیا همچین تاثیری دارن ولی می بینم حتی وقتی حواسم به این موضوع م نیست بازم بهتره وضعیتم.
البته میدونم که یه مدت دیگه تاثیرشو از دست میده و بهش عادت میکنم و میذارمش کنار[تصویر:  sad.gif][تصویر:  biggrin.gif]
نه اصلا تلقین نیست. واقعیته

گفتم که این اپ و اپ های مشابه مغز رو هک میکنه. دیگه لازم نیست برای تمرکز کردن کلی به خودت اذیت بدی Wink
حتی بهشون عادت کنی هم تاثیرشو از دست نمیده. برعکس ذهنت شرطی هم میشه و بیشتر از قبل میتونی تمرکز کنی.
حیف من نمیتونم به این جور موسیقی های خاص گوش بدم. به طرز وحشتنااااکی باعث سردردم میشه و مجبور شدم همه رو حذف کنم. ولی تاثیرشون فوق العاده بود.
ارسال: #۳۹۹۴۰
۳۰ مهر ۱۳۹۶, ۰۳:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ مهر ۱۳۹۶ ۰۳:۱۰ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۳۰ مهر ۱۳۹۶ ۰۲:۵۵ ب.ظ)RangiRangi نوشته شده توسط:  
(30 مهر ۱۳۹۶ ۰۲:۰۴ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  دیگه الان آپشن ها زیاد شده اینه که ناز کردن خیلی سخت و استراتژیک شده. [تصویر:  tongue.gif][تصویر:  biggrin.gif]
: )))
آپشن+ها؟ Big Grin
دارم به این فکر میکنم الان وقتشه فمنیسـت درونم رو احضار کنم یا نه Big Grin
چرا یه طرفه فکر می کنید، قضیه دو طرفه است (زن و مرد نداره). تنوع زیاد شده و آدم ها هم حس تنوع طلبیشون عود کرده. حالا ممکنه این قضیه تو یار باشه ممکنه هم در نصب یه اپلیکیشن موبایل باشه. آدم ها بی حوصله و تنوع طلب شدن.

ارسال: #۳۹۹۴۱
۳۰ مهر ۱۳۹۶, ۰۳:۱۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ مهر ۱۳۹۶ ۰۳:۱۵ ب.ظ، توسط RangiRangi.)
(۳۰ مهر ۱۳۹۶ ۰۳:۰۸ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  چرا یه طرفه فکر می کنید، قضیه دو طرفه است (زن و مرد نداره). تنوع زیاد شده و آدم ها هم حس تنوع طلبیشون عود کرده. حالا ممکنه این قضیه تو یار باشه ممکنه هم در نصب یه اپلیکیشن موبایل باشه.
جدی از شکلک ها معلوم نبود دارم شوخی میکنم؟ Big GrinBig GrinBig Grin فمنیست درونم کجا بود؟Big GrinBig GrinBig Grin

+الان زندگی سخت شده کلا.. ربطی به مرد یا زن بودن نداره. حس تنوع طلبی هم نمیدونم اینو .. فکر میکنم به خاطر مشکلات این عصر، تحمل آدم ها کم شده و نمیتونن کوچکترین اختلاف نظر یا سلیقه رو تحمل کنند و حوصلشون زود سر میره از همدیگه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989
ارسال: #۳۹۹۴۲
۳۰ مهر ۱۳۹۶, ۰۶:۱۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ مهر ۱۳۹۶ ۰۶:۲۲ ب.ظ، توسط RangiRangi.)
رفتم ایمیلی که زمان دانشجویی ازش استفاده میکردم هیچ خبری نبود! فقط چند تا رسید بانکی!
یه زمان این ایمیل برو بیایی داشت. دلم گرفت Sad
چقدر دور شدم از فضای دانشجویی و دانشگاه..

+
آهنگ یکی از آهنگ های دوست داشتنی این روزهای منه. خیلی غمگینه ولی دوستش دارم.

+ هر بار که میام مانشت و بعدش چند ماهی میرم به هیشکی نمیگم اصلا سخت هم نبود ترک مانشت. این بار نمیدونم چرا تا این حد به مانشت وابسته شدم که دلم نمیاد برم..
درسته خلوت تر از همیشه است ولی فضاش صمیمی تر از همیشه بود.
با آرزوی موفقیت برای همه دوستان
خداحافظ
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , big cloud , Milestone , RASPINA , pioneer01 , Sakura , SepidehP , sss
ارسال: #۳۹۹۴۳
۳۰ مهر ۱۳۹۶, ۰۷:۱۳ ب.ظ
و هر گامی به سفری نــرفته میماند

در کدامین کوچه ی متروک

پژواکِ قدم هایت

آوای هر زمزمه ای نیست . . .؟!

"از سامان" :|
 سپاس‌گزاری شده توسط: Milestone
ارسال: #۳۹۹۴۴
۳۰ مهر ۱۳۹۶, ۰۹:۵۷ ب.ظ
(۳۰ مهر ۱۳۹۶ ۱۱:۱۷ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  

بهتر نبود به جای قضاوت زود و واکنش احساسی کمی صبر می کردید تا ببینید چی میشه؟
چرا انقدر یهو همه هیجانی میشن؟

نمی‌دونم کی قضاوت کرده و چی گفته، اما جدا از این موارد حاشیه‌ای و توهین‌هایی که متاسفانه همیشه بوده و هست، نقدهای زیادی به این رفتار وارده که عنوان کردنش نیازمند صبر برای فهمیدن نظر آقای دوربینی نبود و نیست و اصلا این گفته ایشون (چه عادی گفته شده باشه چه تحت توصیه و فشار) هیچ تغییری در اصل موضوع ایجاد نمی‌کنه، به دو دلیل: اول اینکه این اتفاق در یک جلسه عمومی اتفاق افتاده نه خصوصی، بنابراین مخاطبش جامعه هست و نه صرفا یک فرد که اظهار نظر در موردش رو منوط به اظهار نظر اون فرد کنیم و دوم اینکه از سوی شخصی صورت گرفته که عنوان سنگینی به نام "استاد اخلاق" روشون هست، بنابراین ایشون از نظر جامعه فقط یک شخصیت حقیقی به نام آقای محسن قرائتی نیست، بلکه به نوعی نمادی از دین هم هست.

خطای ایشون (هرچند سهوی و احتمالا به دلیل افزایش سن و کم‌حوصلگی) رو باید فراتر از یک خطای شخصی دونست، خطایی که امثال ایشون در جایگاه عالم دینی مرتکب ‌می‌شن ممکنه دید عمومی جامعه نسبت به دین رو تخریب کنه، چون همه که مثل شما ایشون رو نمی‌شناسن، یه جوون ۱۶ ساله که این فیلم رو می‌بینه می‌گه وقتی استاد اخلاق دین که حدود چهار دهه‌ست مشغول ارائه توصیه‌های اخلاقی و اظهار نظر در مورد همه شئون زندگی فردی هست، اینطوری کسی رو جلوی جمع تحقیر می‌کنه، دیگه چه انتظاری از بقیه هست، بنابراین مسئولیت ایشون صرفا در عذرخواهی از آقای دوربینی خلاصه نمی‌شه، ایشون در این موضوع نسبت به کل جامعه و تصوراتی که ممکنه به وجود بیاد هم مسئول هست.

هرچند که من بیشتر از رفتار حضار تاسف خوردم که با خنده‌هاشون به نوعی اون رفتار رو تائید کردند.
 سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT , sss , khayyam , big cloud
ارسال: #۳۹۹۴۵
۳۰ مهر ۱۳۹۶, ۱۰:۴۶ ب.ظ
دلم می خواهد یک سری افراد رو در تلگرام بلاک کنم ولی نمی شه باهاشون رو در رو می شم. در حق آدم نامردی می کنن، موقعی که براشون سوال و ... پیش می آد وقت من رو می گیرن. خب سوالات رو هم برو از دوستات بپرس.
کاش حداقل تلگرام قابلیت hide داشت. پیام هاشون رو نمی دیدم. این طوری وسوسه می شم جواب می دم. چون زود هم جواب می دم خیال کردن من بیکارم ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: nlp@2015 , MarkLand

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۶۱ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۰,۲۰۰ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۹ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۸۶۶ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۳ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۳۶ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۴۷ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۶۱ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close