زمان کنونی: ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۵۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۳۹۷۰۶
۲۴ مهر ۱۳۹۶, ۰۴:۰۴ ب.ظ
دوستان این مجله نخبگان علوم مهندسی که تاپیک زدن معرفی کردن معتبره؟ نمایه isc داره؟ تاپیکشو پیدا نمیکنم الان

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۳۹۷۰۷
۲۴ مهر ۱۳۹۶, ۰۶:۰۴ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۲۴ مهر ۱۳۹۶ ۰۳:۴۸ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  تا جایی که من میدونم متن سخنرانی استیو جابز تو دانشگاه استنفورد رو یه کارگردان نوشته بود. دیگه انقدر قضیه رو دراماتیکش نکنید و از جابز اسطوره نسازید. نقدهایی به جابز هست.

چه نقدهایی؟
ارسال: #۳۹۷۰۸
۲۴ مهر ۱۳۹۶, ۰۶:۰۹ ب.ظ
(۲۴ مهر ۱۳۹۶ ۰۶:۰۴ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  
(24 مهر ۱۳۹۶ ۰۳:۴۸ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  تا جایی که من میدونم متن سخنرانی استیو جابز تو دانشگاه استنفورد رو یه کارگردان نوشته بود. دیگه انقدر قضیه رو دراماتیکش نکنید و از جابز اسطوره نسازید. نقدهایی به جابز هست.
چه نقدهایی؟
micromanagement
بداخلاقی با کارمندان
فکر کنم وسواس هم داشته
بحث های زندگی شخصیش هم به کنار

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT
ارسال: #۳۹۷۰۹
۲۴ مهر ۱۳۹۶, ۰۶:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ مهر ۱۳۹۶ ۰۸:۰۹ ب.ظ، توسط RangiRangi.)
(۲۴ مهر ۱۳۹۶ ۰۳:۴۸ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  تا جایی که من میدونم متن سخنرانی استیو جابز تو دانشگاه استنفورد رو یه کارگردان نوشته بود. دیگه انقدر قضیه رو دراماتیکش نکنید و از جابز اسطوره نسازید. نقدهایی به جابز هست.
یه لحظه فکر کردم کسی در مورد استیو جابز قبل از شما پستی زده که گفتید دراماتیکش نکنید!! Big Grin Big Grin Big Grin

متن سخنرانی رو حتی اگر یک کارگردان نوشته باشه* زندگی خودش بود.
اینکه مادرش به محض تولدش اون رو به خونواده دیگه ای واگذار کرده یا در رشته ای درس خونده که نتونسته ادامه بده و انصراف داده یا اخراج از شرکت خودش و یا اینکه سرطان داشته و در سال سخنرانی سرطانش کنترل شده بود کجاش دروغ بود که قضیه دراماتیک بشه یا نشه؟

* یادمه در کتاب زندگینامه جابز نوشته شده که متن سخنرانی رو خودش نوشته و هیچ جایی این رو نخوندم که کارگردانی این رو نوشته باشه.میگفتید فیلمنامه نویس نوشته بیشتر قابل قبول بود تا کارگردانی که کارش نوشتن متن نیست! هرچند اگر شخص دیگه ای هم نوشته باشه ایرادی نداره چون چیزی غیر از زندگی خود استیوجابز نبوده.

(۲۴ مهر ۱۳۹۶ ۰۶:۰۹ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  micromanagement
بداخلاقی با کارمندان
فکر کنم وسواس هم داشته
بحث های زندگی شخصیش هم به کنار
این نقدها چه ربطی به متن سخنرانیش داره؟
کسی از استیوجابز به خاطر اخلاق و زندگی شخصیش اسطوره نساخته. من خودم به استیوجابز واقعا علاقه دارم ولی دلیلش نه زندگی شخصیشه نه اخلاقش. حتی با انحصارطلبیش هم به شدت مخالفم. اما قبول داشته باشیم یا نداشته باشیم رقابت استیوجابز و بیل گیتس فناوری رو چند سالی سریع تر از حد معمولش جلوتر برد. علاوه بر این شما انتظار دارید مردم دنیا کسی رو تحسین نکنند که از شرکتی که خودش تاسیس کرده اخراج شده و بعد از سال ها تجربه در نکست و پیکسار با قدرت دوباره به اپل میگرده و این بار محصولات جدیدی رو معرفی میکنه و اپل رو از ورشکستی نجات میده؟ استیو جابز وقتی اپل رو تاسیس کرد یک جوان آس و پاس بود نه یک شاهزاده ای که با یک قاشق نقره تو دهنش به دنیا اومده. همه این ها باعث میشه استیوجابز یک شخصیت دوست داشتنی بین مردم دنیا باشه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT
ارسال: #۳۹۷۱۰
۲۴ مهر ۱۳۹۶, ۰۶:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ مهر ۱۳۹۶ ۰۶:۵۹ ب.ظ، توسط pioneer01.)
الان من خستم تکلیف چیه؟ درسا چی میشه؟! :|

(۲۴ مهر ۱۳۹۶ ۰۲:۳۲ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
Sometimes silence is same as lie but more elegant and with less responsibility

“Sometimes, to remain silent is to lie, since silence can be interpreted as assent.”

Miguel de Unamuno
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , sss
ارسال: #۳۹۷۱۱
۲۴ مهر ۱۳۹۶, ۰۶:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ مهر ۱۳۹۶ ۰۷:۳۰ ب.ظ، توسط RangiRangi.)
.........
 سپاس‌گزاری شده توسط: pioneer01
ارسال: #۳۹۷۱۲
۲۴ مهر ۱۳۹۶, ۰۷:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ مهر ۱۳۹۶ ۰۷:۳۱ ب.ظ، توسط pioneer01.)
.....................
 سپاس‌گزاری شده توسط: RangiRangi
ارسال: #۳۹۷۱۳
۲۴ مهر ۱۳۹۶, ۰۷:۱۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ مهر ۱۳۹۶ ۰۷:۵۲ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۲۴ مهر ۱۳۹۶ ۰۶:۴۵ ب.ظ)RangiRangi نوشته شده توسط:  این نقدها چه ربطی به متن سخنرانیش داره؟
کسی از استیوجابز به خاطر اخلاق و زندگی شخصیش اسطوره نساخته. من خودم به استیوجابز واقعا علاقه دارم ولی دلیلش نه زندگی شخصیشه نه اخلاقش. حتی با انحصارطلبیش هم به شدت مخالفم. اما قبول داشته باشیم یا نداشته باشیم رقابت استیوجابز و بیل گیتس فناوری رو چند سالی سریع تر از حد معمولش جلوتر برد. علاوه بر این شما انتظار دارید مردم دنیا کسی رو تحسین نکنند که از شرکتی که خودش تاسیس کرده اخراج شده و بعد از سال ها تجربه در نکست و پیکسار با قدرت دوباره به اپل میگرده و این بار محصولات جدیدی رو معرفی میکنه و اپل رو از ورشکستی نجات میده؟ استیو جابز وقتی اپل رو تاسیس کرد یک جوان آس و پاس بود نه یک شاهزاده ای که با یک قاشق نقره تو دهنش به دنیا اومده. همه این ها باعث میشه استیوجابز یک شخصیت دوست داشتنی بین مردم دنیا باشه.
جمله «نقدهایی به جابز هست» مربوط به جمله قبلش هست: «از جابز اسطوره نسازید»
اول اینکه به نظرم حرفای شما دراماتیکه. شما شما هم انگار دارید یه فیلم درام رو نقل می کنید، نه یه مطلب تحلیلی رو.
بعد این نقد هایی که به جابز هست بعضا از منظر علمیه. مثل مدیریت یا حتی روانشناسی.
نکته دیگه: نسبت توجهی که به جابز میشه با کارهاش متناسب نیست. بله جابز کارهای بزرگی کرده اما مگه تنها فردی بوده که کار بزرگ کرده؟!
نکته بعدی: نمیفهمم اینکه یه نفر داستان زندگیش اونطوری باشه چرا باید بین مردم دوست داشتنی بشه؟ خوب بابای دوست منم برشکست شد اما الان دوباره برگشته. این دلیل میشه بین مردم دوست داشتنی باشه؟! اینکه میتونه الهام بخش باشه با دوست داشتنی بودن فرق داره. این همه آدم الهام بخش داریم، چرا جابز یهو اینقدر معروف باید بشه؟! به نظرم یه دلیلیش iSheep ها هستن. اپل محصولات خوبی داره اما بعضی ادعاهاش و کاراش مسخره است.

در نظر دارم کمتر از قبل (یا خیلی کمتر از قبل) تو مانشت وارد بحث با کسی بشم. (اعلام عمومی کردم که برای خودم مسئولیت بیاره)

پ.ن: پیرو سوال شما بینندگان عزیز، به اطلاع میرساند دلیل این تصمیم بحث اخیر نبود. Smile

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: RangiRangi
ارسال: #۳۹۷۱۴
۲۴ مهر ۱۳۹۶, ۰۸:۲۰ ب.ظ
من هر روز احساس بی هدفی میکنم Sad

چندباری هم اقدام به تعیین هدفی و حرکت به سمت هدفم کردم ولی وسط راه یا کاری پیش میاد که نتونم برنامه ام را نجام بدم و کار رها میشه یا باز حس میکنم کار بیهوده ای انجام میدم.

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: ele , RangiRangi
ارسال: #۳۹۷۱۵
۲۴ مهر ۱۳۹۶, ۰۸:۳۲ ب.ظ
(۲۴ مهر ۱۳۹۶ ۰۸:۲۰ ب.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  من هر روز احساس بی هدفی میکنم Sad

چندباری هم اقدام به تعیین هدفی و حرکت به سمت هدفم کردم ولی وسط راه یا کاری پیش میاد که نتونم برنامه ام را نجام بدم و کار رها میشه یا باز حس میکنم کار بیهوده ای انجام میدم.
دو تا پیشنهاد دارم:
۱- کاری کنید که عامل خارجی شما رو مجبور به ادامه کنه. مثلا کلاسی که براش پول داده باشید.
۲- یه کوسه بندازید تو زندگیتون.

پ.ن: در مورد نکته دوم، کاری به درستی با نادرستی داستانش ندارم. در واقع مطمئن نیستم که داستانه درست/نادرست هست. صرفا چون مفهوم رو بهتر و فشرده منتقل می کرد ازش استفاده کردم.
پ.ن۲: اگه منظور از نکته دوم ایجاز بود، پی نوشت ۱ نقض غرض میشه. Big Grin

ارسال: #۳۹۷۱۶
۲۴ مهر ۱۳۹۶, ۰۸:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ تیر ۱۳۹۷ ۰۲:۲۲ ب.ظ، توسط moslem73421.)
.....
ارسال: #۳۹۷۱۷
۲۴ مهر ۱۳۹۶, ۰۸:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ مهر ۱۳۹۶ ۰۸:۴۸ ب.ظ، توسط RASPINA.)
نکته دوم چیه؟

یعنی چی ؟

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
ارسال: #۳۹۷۱۸
۲۴ مهر ۱۳۹۶, ۰۸:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ مهر ۱۳۹۶ ۰۸:۵۶ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۲۴ مهر ۱۳۹۶ ۰۸:۴۵ ب.ظ)moslem73421 نوشته شده توسط:  نکته دوم همون نکته ی اوله
خیر. نکته اول بر عامل خارجی تاکید دارد اما نکته دوم بر چالش که می تواند داخلی یا خارجی باشد.

(۲۴ مهر ۱۳۹۶ ۰۸:۴۸ ب.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  نکته دوم چیه؟

یعنی چی ؟
یعنی یه چالش در زندگیتان ایجاد کنید. حالا دیگه اینکه چی باشه بستگی به خودتون داره.

سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA
ارسال: #۳۹۷۱۹
۲۴ مهر ۱۳۹۶, ۰۹:۰۴ ب.ظ
آمار نقطه چین ها توی این ترد رفته بالا. نگران شدم Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss
ارسال: #۳۹۷۲۰
۲۴ مهر ۱۳۹۶, ۰۹:۰۵ ب.ظ
(۲۴ مهر ۱۳۹۶ ۰۹:۰۴ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  آمار نقطه چین ها توی این ترد رفته بالا. نگران شدم Big Grin
.....
Tongue

سپاس‌گزاری شده توسط: crevice

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۶۷۲ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۲,۶۲۳ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۸۹ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۷,۲۲۵ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۲۰۵ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۹ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۵ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۶۱ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۴۰۱ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۸۲ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close