زمان کنونی: ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۰۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۳۲۹۴۱
۰۳ مهر ۱۳۹۵, ۰۶:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ مهر ۱۳۹۵ ۰۶:۴۰ ب.ظ، توسط zarisa.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۰۳ مهر ۱۳۹۵ ۰۶:۱۰ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  
(03 مهر ۱۳۹۵ ۰۴:۱۵ ب.ظ)zarisa نوشته شده توسط:  یعنی اگه دانشگاهی برای رفتن نباشه، دیگه هیچ جایی برای رفتن نیست؟
چقدر پیدا کردن هدف و مقصد جایگزین سخته. فعلا عقلم به هیچ جا نمیرسه، فقط زمان هست که کارشو خوب بلده و همینجور میگذره. مزخرف کار دیگه ای بلد نیست انجام بده انگار! جناب زمان اینقدر وقتتو با کارای تکراری هدر نده، یه کم برو کنار بزار ببینم چه غلطی میخوایم بکنیم بعدا تشریف بیار!
به نظرم نذارید زمان براتون بگذره بلکه در لحظه بهترین تصمیمو بگیرید و با گذشت زمان اگر خواستید آپدیت کنید تصمیماتتونو
مساله هدف و جایی هست که باید بهش برسم. به دلایلی دانشگاه رو گذاشتم کنار، احتمال بسیار بالا هم گذارم دیگه به دانشگاه نیفته . تا قبل از اون همه ی هدفهای من با گذر از مسیر دانشگاه میسر بود. الان هم وقتم رو هدر نمیدم مدام دارم مطالعه میکنم اما...
از خودم میپرسم حالا که شغلی نداری و دانشگاهی هم نداری برای چی داری اینا رو یاد میگیری؟ بلفرض که یاد گرفتی، میخوای چیکار؟ امکان خود اشتغالی با وضعیت موجود هم که صفر.
وقتی به واقعیت نگاه میکنم میبینم به ته خط رسیدم. خیلیا میگن برو دانشگاه بهتر از این وضعیته ولی من مخالف این حرفم. این چرخه ی الکی درس خوندن که تا رسیدن به فوق دکتری هم رفته اگه نباشه، باید بمیریم؟ اگر اینطور باشه شخصا حوصله ندارم صبر کنم ببینم کی مراسم خاکسپاریم برگزار میشهDodgy
سختترین کار زندگی همین هدف پیدا کردنه. ایا واقعا جایی برای رسیدن هست؟(با این اوضاع به نظر میرسه که نه!)
"تسلیم شدن فقط یه بهونه برای بازنده هاست. نمیتونم بزارم این اتفاق بیفته. اصلا با شخصیت من جور نیست."
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam
ارسال: #۳۲۹۴۲
۰۳ مهر ۱۳۹۵, ۰۶:۴۵ ب.ظ
(۰۳ مهر ۱۳۹۵ ۰۶:۲۵ ب.ظ)zarisa نوشته شده توسط:  
(03 مهر ۱۳۹۵ ۰۶:۱۰ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  
(03 مهر ۱۳۹۵ ۰۴:۱۵ ب.ظ)zarisa نوشته شده توسط:  یعنی اگه دانشگاهی برای رفتن نباشه، دیگه هیچ جایی برای رفتن نیست؟
چقدر پیدا کردن هدف و مقصد جایگزین سخته. فعلا عقلم به هیچ جا نمیرسه، فقط زمان هست که کارشو خوب بلده و همینجور میگذره. مزخرف کار دیگه ای بلد نیست انجام بده انگار! جناب زمان اینقدر وقتتو با کارای تکراری هدر نده، یه کم برو کنار بزار ببینم چه غلطی میخوایم بکنیم بعدا تشریف بیار!
به نظرم نذارید زمان براتون بگذره بلکه در لحظه بهترین تصمیمو بگیرید و با گذشت زمان اگر خواستید آپدیت کنید تصمیماتتونو
مساله هدف و جایی هست که باید بهش برسم. به دلایلی دانشگاه رو گذاشتم کنار، احتمال بسیار بالا هم گذارم دیگه به دانشگاه نیفته . تا قبل از اون همه ی هدفهای من با گذر از مسیر دانشگاه میسر بود. الان هم وقتم رو هدر نمیدم مدام دارم مطالعه میکنم اما...
از خودم میپرسم حالا که شغلی نداری و دانشگاهی هم نداری برای چی داری اینا رو یاد میگیری؟ بلفرض که یاد گرفتی، میخوای چیکار؟ امکان خود اشتغالی با وضعیت موجود هم که صفر.
وقتی به واقعیت نگاه میکنم میبینم به ته خط رسیدم. خیلیا میگن برو دانشگاه بهتر از این وضعیته ولی من مخالف این حرفم. این چرخه ی الکی درس خوندن که تا رسیدن به فوق دکتری هم رفته اگه نباشه، باید بمیریم؟ اگر اینطور باشه شخصا حوصله ندارم صبر کنم ببینم کی مراسم خاکسپاریم برگزار میشهDodgy
سختترین کار زندگی همین هدف پیدا کردنه. ایا واقعا جایی برای رسیدن هست؟(با این اوضاع به نظر میرسه که نه!)

من یه چند وقت پیش بدتر از شما فکر می کردم فکر می کردم چون نتونستم به هدفم برسم دنیا به آخر خط رسیده !!! چقدر اشتباه فکر می کردم الان به خودم نگاه می کنم می بینم اصلا هدف چیه ؟ آیا مثلا به اون شغلی که می خوام برسم نتونم برسم آیا نباید زندگی کنم !؟ آیا به شخصی که علاقه داشتم فیلم بازی کرد و کلاس گذاشت ! الان من باید غصه بخورم !؟ خیر باید یاد گرفت برای خودت زندگی کنی چه متخصص باشی چه کارگر نباید گفته های مردم برای روی آدم تاثیر بگذاره ! الان دارم به کارهای گذشتم می خندم !

باید قبل از هر هدفی به این چیز فکر کنی که هدف از خلقت انسان چی بوده ! ؟ آیا برای خورد و خوراک و درس خوندن و کارکردن آفریده چه لزومی داشت خیلی فراتر از این حرفا است ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: zarisa , RASPINA
ارسال: #۳۲۹۴۳
۰۳ مهر ۱۳۹۵, ۰۶:۵۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ مهر ۱۳۹۵ ۰۶:۵۸ ب.ظ، توسط zarisa.)
اصلا در مورد خط آخر باهاتون موافق نیستم. زندگی کنونی آدما برخواسته از تصمیمات درست و نادرستشون هست. همین چیزا هست که آدما رو متمایز میکنه. زندگی معنوی و درست زندگی کردن همیشه باید سر جای خودش باشه ولی کاملا متمایز از زندگی مادی هست که دارن. منظورم اصلا این نیست که باید ادما رو بر اساس مادیات و شغل قضاوت کرد ولی نمیشه از این عامل مهم به سادگی گذشت... .
اگر شغل خوب و سواد عالی داشته باشی و انسان نیکویی هم باشی قطعا به رشد معنویات هم کمک میکنه ولی برعکسش ندرتا....
خط مشی اخلاقیات و رفتارهای یک جامعه رو اصولا آدمای موفق اون جامعه تعیین میکنن.
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss
ارسال: #۳۲۹۴۴
۰۳ مهر ۱۳۹۵, ۰۷:۱۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ مهر ۱۳۹۵ ۰۹:۴۵ ب.ظ، توسط virtual girl.)
استرالیا عالیه واسه زندگی حیف دیگه کسی رو راه نمیدن. (پست قبلیم ویرایش شدBig Grin)

ارسال: #۳۲۹۴۵
۰۳ مهر ۱۳۹۵, ۰۷:۴۵ ب.ظ
بیست سال بعد، بابت کارهایی که نکرده ای بیشتر افسوس می خوری تا بابت کارهایی که کرده ای. بنابراین، روحیه تسلیم پذیری را کنار بگذار، از حاشیه امنیت بیرون بیا، جستجو کن، بگرد، آرزو کن و کشف کن.
مارک تواین

شجاعت، همیشه فریاد زدن نیست؛ گاهی صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید : فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: zarisa , salam5 , RASPINA , Potential , arefeh.hp
ارسال: #۳۲۹۴۶
۰۳ مهر ۱۳۹۵, ۰۹:۱۹ ب.ظ
(۰۳ مهر ۱۳۹۵ ۰۴:۵۵ ب.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  (اگه منظورتون از رفتن مهاجرت هست) کانادا شرایط مهاجرت قابل حصولی داره. سن (زیر ۳۰ سال امتیاز بالاتری داره)، مدرک دانشگاهی، نمره‌ی زبان، سابقه‌ی کار، سابقه‌ی پژوهشی، دعوتنامه‌ی شغلی (الزامی نیست ولی امتیاز بالایی داره) و ... جمع می‌شه و از بین اونا انتخاب می‌کنند. از وقتی دولت جدیدش سر کار اومده هم دیگه به ایرانیا توو سفارت گیر نمی‌دن. این شرایط مهاجرت عادی‌ش بود. یه مهاجرت کاری هم داره که ظاهراً بعضی ایالت‌هاش مثل کبک (quebec) مستقیماً نیروی کار جذب می‌کنند ولی در جریان جزئیاتش نیستم.
یکی از دوستان میپرسن که هزینه ی مهاجرت به کانادا حدوداً چقد میشه؟
ارسال: #۳۲۹۴۷
۰۳ مهر ۱۳۹۵, ۰۹:۲۸ ب.ظ
(۰۳ مهر ۱۳۹۵ ۰۴:۵۵ ب.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  (اگه منظورتون از رفتن مهاجرت هست) کانادا شرایط مهاجرت قابل حصولی داره. سن (زیر ۳۰ سال امتیاز بالاتری داره)، مدرک دانشگاهی، نمره‌ی زبان، سابقه‌ی کار، سابقه‌ی پژوهشی، دعوتنامه‌ی شغلی (الزامی نیست ولی امتیاز بالایی داره) و ... جمع می‌شه و از بین اونا انتخاب می‌کنند. از وقتی دولت جدیدش سر کار اومده هم دیگه به ایرانیا توو سفارت گیر نمی‌دن. این شرایط مهاجرت عادی‌ش بود. یه مهاجرت کاری هم داره که ظاهراً بعضی ایالت‌هاش مثل کبک (quebec) مستقیماً نیروی کار جذب می‌کنند ولی در جریان جزئیاتش نیستم.
(۰۳ مهر ۱۳۹۵ ۰۶:۲۵ ب.ظ)zarisa نوشته شده توسط:  سختترین کار زندگی همین هدف پیدا کردنه. ایا واقعا جایی برای رسیدن هست؟(با این اوضاع به نظر میرسه که نه!)
"تسلیم شدن فقط یه بهونه برای بازنده هاست. نمیتونم بزارم این اتفاق بیفته. اصلا با شخصیت من جور نیست."
(۰۳ مهر ۱۳۹۵ ۰۵:۴۱ ب.ظ)jazana نوشته شده توسط:  یکی از بزرگترین مشکلات جامعه ما همینه دیگه...

سن هم میره بالا.
وای برا امروزم کافیه .یعنی رفته بودیم با دوستمون که ارشد قبول شده خداحافظی کنیم
با بعض از هم جدا شدیم حتی خداحافظی نکردیم
دوستم که نگران راه دور قبول شدن بود، دوست دیگرم هم که بعد لیسانس داره برای کنکور تجربی میخونه و خودم ...
هرچی حرف زدیم نتونستیم خودمون را آرووم کنیم یا متقاعد کنیم که جایی که ایستاده ایم حقمون هست ماهمه تلاش کردیم ، دست و پازدیم و به هیج جا نرسیدیم
مطمئنم امسال نقطه ای از زندگی ام هستم که باید کاری کنم
حس میکنم خدا با من هست و هوام را داره ولی میخوادکه من کاری بکنم حرکتی یا تلاشی .
من از رفتن هایی که مدام نرسیدن را در پی دارد بیزارم
باز برای رسیدن دوباره کفش به پامیکنم ولی اینبار از همین ابتدابایدبدوم

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: ستاره ی صبح
ارسال: #۳۲۹۴۸
۰۳ مهر ۱۳۹۵, ۰۹:۳۳ ب.ظ
پیش‌تر از این، در برخی موارد، زمانی که برای رسیدن به هدفی تلاش می‌کردم اما بعد از گذشت مدتی پیشرفتی در کارم نمی‌دیدم، کلاً می‌بوسیدمش و می‌گذاشتمش کنار.
اما جدیداً یاد گرفتم در راه رسیدن به هدفم یک سرتق به تمام معنا بشم. از لج افراد و عوامل دور کننده از هدفم هم که شده، اونقدر تلاش و پافشاری می‌کنم تا بالأخره به هدفم برسم.
ارسال: #۳۲۹۴۹
۰۳ مهر ۱۳۹۵, ۰۹:۴۱ ب.ظ
آدم یه وقتایی نمی دونه جایی که ایستاده تقدیرش هست یا تقصیرش
نمی دونه چه کار کنه
گیج میشه میبینه وسط دنیا نشسته و اهدافش و کل زندگی اش دورش ریخته
میمونه که الان وقت نشستنه، یا دویدن

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: SepidehP
ارسال: #۳۲۹۵۰
۰۳ مهر ۱۳۹۵, ۱۰:۰۷ ب.ظ
الان مگه بازی آرسنال - چلسی نیست که آرسنال ۳ -۰ جلوئه ؟؟!!! چرا تلویزیون نشون نمیده اونوقت ؟؟!! HuhDodgy

سرشارم از خیال ولی این کفاف نیست
در شعرِ من حقیقت یک ماجرا کم است ...
ارسال: #۳۲۹۵۱
۰۳ مهر ۱۳۹۵, ۱۰:۳۳ ب.ظ
چه شده ای ای لستر؟!
تیم این فصل من تو لیگ برتر منچسترسیتی هست به خاطر پپ!

شجاعت، همیشه فریاد زدن نیست؛ گاهی صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید : فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
ارسال: #۳۲۹۵۲
۰۳ مهر ۱۳۹۵, ۱۰:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ مهر ۱۳۹۵ ۱۰:۳۹ ب.ظ، توسط khayyam.)
(۰۳ مهر ۱۳۹۵ ۰۹:۴۱ ب.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  آدم یه وقتایی نمی دونه جایی که ایستاده تقدیرش هست یا تقصیرش
نمی دونه چه کار کنه
گیج میشه میبینه وسط دنیا نشسته و اهدافش و کل زندگی اش دورش ریخته
میمونه که الان وقت نشستنه، یا دویدن

وقت استراحت و خوردن و خوابیدن
ارسال: #۳۲۹۵۳
۰۳ مهر ۱۳۹۵, ۱۰:۴۰ ب.ظ
یه مدت به صورت آزمایشی، میخوام خوش بینی رو جایگزین واقع بینی کنم.
از واقع بینی که به جز نگرانی، عزای پیش از مصیبت چیزی گیر ما نیومد
خوش بینی حداقل خوبیش اینه آدم یکم شاد زندگی میکنه
شاید تعریف من از واقع بینی اشتباه س البته،
همیشه تو هر اتفاقی، بدترین نتیجه رو پیش بینی میکنم، شروع میکنم واسش غصه خوردن

"یارب نظر تو برنگردد"
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , SepidehP
ارسال: #۳۲۹۵۴
۰۳ مهر ۱۳۹۵, ۱۰:۴۷ ب.ظ
.....
 سپاس‌گزاری شده توسط: salam5
ارسال: #۳۲۹۵۵
۰۳ مهر ۱۳۹۵, ۱۰:۴۸ ب.ظ
(۰۳ مهر ۱۳۹۵ ۰۹:۱۹ ب.ظ)Ametrine نوشته شده توسط:  یکی از دوستان میپرسن که هزینه ی مهاجرت به کانادا حدوداً چقد میشه؟

تو انجمن applyabroad در مورد مهاجرت و مراحلش خیلی خیلی مطلب و جواب چنین سوالاتی هم احتمال زیاد باشه.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۶۸۰ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۲,۷۳۴ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۹۰ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۷,۲۷۰ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۲۰۵ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۹ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۶ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۶۲ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۴۰۲ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۸۴ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close