زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۰۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۲۸۱۱۱
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۴:۳۱ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۳:۵۳ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  چه پولایی میگیرن بعضیا! Huh
یه فرصت شغلی بود برای یکی از کشور های همسایمون پرداختیش بیشتر از سه برابر میانگین درآمد تو آمریکا بود!

کجاست بگو ما بریم ! ۲۴ ساعت هم کار بخوان براشون انجام میدم ExclamationExclamation
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۲۸۱۱۲
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۴:۴۸ ب.ظ
(۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۲:۳۷ ب.ظ)jazana نوشته شده توسط:  
(28 اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۷:۴۳ ق.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط:  مرسی از پاسختونRolleyesRolleyes لینوکس عالیه فقط یه مشکلی تو کار با لینوکس دارم (تازه شروع کردم وارد فیلد لینوکس شم) اونم اینکه دستورات رو یادم میره!!!!!!!

اوه آره. همدردیم. مخصوصا آرگومان های دستور ها زود از یاد میره. منم فایلای متنی زیادی دارم که توش یک عالمه دستور مختلف هست که از دستم در نرن.

مثل همین ls که چند تا option داره و هر کدام چکار می کنند و چطوری ترکیب شن و ...

--------------------------------------------------------------

تا جایی که می دونم، تقریبا همه بدون استثنا تو لینوکس اینطوری هستن، هیشکی همه option ها و حتی دستورات و نام ابزارها و ... رو بلد نیست چون خیلی خیلی زیاد میشن و اصلا تو یاد نمیمونه.

برای همین یک عدد اینترنت Big Grin در کنار لینوکس مورد نیاز هست که آدم هی جستجو کنه که دستور فلان چی بود یا مثلا how to sort files by size in Linux . اونقدر جستجو کنه که دستورای مهم رو یاد بگیره.

ولی غیرمهم ها هیچ وقت تو یاد نمی مونن Big Grin که اونام بازم با گوگل میشه هی جستجو کرد یا مثلا با دستور ls --help یا دستور man ls راهنمای ls رو آورد و آپشن ها + example اش رو دید.

میگن چند تا دستور کاملا اولیه مثل cat nano ls cd mv cp mkdir رو بلد باشی، بقیه اش رو میشه آروم آروم یاد گرفت.

اگر می خوای حسابی و یک بار برای همیشه مهمترین نکات دستورات رو یادبگیری و به قولی کنگ فو کار خط فرمان بشی، آموزش ها و کتابای مرتبط رو بخون.

[تصویر:  404355_sandwich.png]

کتاب زیر عالیه:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

بعد از خواندن review کتاب اگر متمایل بودی از لینک زیر دانلودش کن.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

استفاده از گوگل و جستجو کردن تو اینترنت و استفاده از راهنما و readme برنامه ها ضروریه.

مثلا اگر کامپایل برنامه ای مورد نیاز بود، برای compile برنامه ها یک راه ثابت نداریم که، هر برنامه ممکنه دستوراتش برای تنظیم و کامپایل و نصب متفاوت باشه.برای همین باید دستورات کامپایل برنامه x رو از تو گوگل یا راهنمای آنلاین برنامه(تو github یا ...) در بیاریم تا کنار فایل نصبی برنامه فایل readme.txt howtoinstll.txt و بخونیم و دستورات رو کپی پیست کنیم تا درست نصب شه.
چقدر طولانیه...داستان نمی نویسین احیانا شما...

멈추지 말고

My Dream is to fly
 سپاس‌گزاری شده توسط: jazana
ارسال: #۲۸۱۱۳
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۶:۱۷ ب.ظ
وای این تلگرام چقدر خفنه !!!!

چقدر بعضی آدمای اطرافم خفنن!!!! آدم دپرس میشه با اینا سرو کله میزنه :|
 سپاس‌گزاری شده توسط: dr.a_AI , ele
ارسال: #۲۸۱۱۴
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۶:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۶:۴۴ ب.ظ، توسط dr.a_AI.)
Rainbow RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۶:۱۷ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  وای این تلگرام چقدر خفنه !!!!

چقدر بعضی آدمای اطرافم خفنن!!!! آدم دپرس میشه با اینا سرو کله میزنه :|

اونقدری که تو این ابزارات با آدما سر و کله زدم تو کل زندگیم سر و کله نزدم. امان از این ابزارات Cool

هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب
باشد اندر پرده ، بازی‌های پنهان غم مخور
-------------------------------------------------
۹۹ درصد از مواردی که نگرانشان هستید هرگز اتفاق نخواهند افتاد.
ارسال: #۲۸۱۱۵
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۸:۱۸ ب.ظ
شوخــــی کردم !! فقط شوخــــــی!! همین RolleyesAngel

سرشارم از خیال ولی این کفاف نیست
در شعرِ من حقیقت یک ماجرا کم است ...
ارسال: #۲۸۱۱۶
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۱۱:۳۰ ب.ظ
این اصلا انصاف نیست که من نمیتونم بازی لیورپول رو ببینم ... SadSadConfused

سرشارم از خیال ولی این کفاف نیست
در شعرِ من حقیقت یک ماجرا کم است ...
ارسال: #۲۸۱۱۷
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۱۱:۴۱ ب.ظ
اگه برگردیم به دوره مدرسه از همین داوطلبای دکتری تو اون مقطع بپرسی تا دکتری می خونی؟ احتمالا ۹۸ درصد می گفتن نه! یه دو تا مخ و عشق درس ها می گفتن اره
حالا چی شده ۹۸ درصد میگن اره می خوایم دکتری بخونیم ۲ درصد میگن نه! یعنی جهش مختیک کردن؟ Big Grin بحث بیشتر باز نمی کنم اما کاش کنکور دکتری می دیم برنامه جمع عناصر ارایه رو هم بتونیم از حفظ بنویسیم!

شجاعت، همیشه فریاد زدن نیست؛ گاهی صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید : فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: sara9009 , RASPINA
ارسال: #۲۸۱۱۸
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۱۱:۴۵ ب.ظ
دیروز که آقای جعفرنژاد قمی رو دیدم یاد ترم ۲ کارشناسیم اُفتادم. اولین درس تخصصی که داشتیم مبانی کامپیوتر و برنامه سازی (۴ واحد) بود. منبعمون هم کتاب برنامه نویسی به زبان C آقای جعفرنژاد بود. اونموقع چقدر با الآنم فرق می کردم! چقدر ذوق و شوق داشتم!
بعضی وقتا به خودم خنده ام می گیره.
از یه طرف میگم کاش بر می گشتم به گذشته و اشتباهات مهلکمو تصحیح می کردم و انجام نمی دادم، از یه طرف هم میگم خدایا شکرت که این آرزو محاله! من اصلاً تحمل بازگشت به عقب و گذروندن دوباره زندگیمو ندارم.
نه که زندگیم بد بوده باشه! نه!
فقط تحمل دوباره زندگی کردن رو ندارم! حتی بدون اشتباه!
همیشه یکی از سؤالات بدون جواب ذهنم این بوده که بعضیا چطور میتونن با تمام وجود آرزوی بازگشت به گذشته و بچگیشون رو بکنن؟! بر فرض محال که خواسته شون برآورده میشد و بر میگشتن به گذشته، چطور میتونن این همه سال رو دوباره از سر بگذرونن؟!
ارسال: #۲۸۱۱۹
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۱۲:۱۳ ق.ظ
مواجه شدن با حقیقـت، بهـتــر از زندگـی کردن با دروغیسـت، که یک عمر برایش هزینــه شود.
+با این که خیس شدنو دوست ندارم ولی الان با این بارونی که داره میاد دوست دارم برم زیر بارون

پناه می آورم به تو...
بعد از هرباران،بعد از هر زخم ،قبل از هراتفاق ،بعد از هر حادثه
و بگو جز تو چه کسی می تواند مرهم باشد بردلم ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Pure Liveliness
ارسال: #۲۸۱۲۰
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۱۲:۱۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۴۶ ق.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۱:۴۵ ب.ظ)hamideh1371 نوشته شده توسط:  همیشه یکی از سؤالات بدون جواب ذهنم این بوده که بعضیا چطور میتونن با تمام وجود آرزوی بازگشت به گذشته و بچگیشون رو بکنن؟! بر فرض محل که خواسته شون برآورده میشد و بر میگشتن به گذشته، چطور میتونن این همه سال رو دوباره از سر بگذرونن؟!
برگشتن به گذشته قطعا ارزششو داره. همین که اشتباه گذشته رو تکرار نکنم میرزه به طی کردن دوباره همه این سال ها.

وقتی آدم خودش قسمتی از ماجراست، سخته که به جای قضاوت کردن سعی کنه مشکل رو حل کنه.

ای بابا! بازم که لیورپول داره میبازه Sad

سپاس‌گزاری شده توسط: mahyamk
ارسال: #۲۸۱۲۱
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۱۲:۵۵ ق.ظ
امشب چه شب خوبی هست
حس خوبی دارم
چرا؟
کسی میدونه؟
واقعا چقدر روزهای ادم میتونه متفاوت باشه اگه خودش بخواد...

دوست من

اگه یه روز چشاتو باز کردی و خودت رو وسط یه کوره دیدی ،

نترس و سعی کن پخته بیرون بیای ، وگرنه سوختن رو همه بلدن ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Menrva , sara9009
ارسال: #۲۸۱۲۲
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۱:۰۰ ق.ظ
بله من می دونم چون یه چیزی خوشحالتون کرده حالا اون یه چیز چیه هیچ کس نمی دونه جز خودت !
 سپاس‌گزاری شده توسط: aamitis
ارسال: #۲۸۱۲۳
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۱:۳۰ ق.ظ
Rainbow RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۵۵ ق.ظ)aamitis نوشته شده توسط:  امشب چه شب خوبی هست
حس خوبی دارم
چرا؟
کسی میدونه؟
واقعا چقدر روزهای ادم میتونه متفاوت باشه اگه خودش بخواد...

هوای اردیبهشت هواییت کرده Wink Big Grin

هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب
باشد اندر پرده ، بازی‌های پنهان غم مخور
-------------------------------------------------
۹۹ درصد از مواردی که نگرانشان هستید هرگز اتفاق نخواهند افتاد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: pezhman.m-AI , aamitis
ارسال: #۲۸۱۲۴
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۱:۵۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۲:۱۴ ق.ظ، توسط pezhman.m-AI.)
(۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۸:۲۴ ب.ظ)dr.a_AI نوشته شده توسط:  بعد مدتی سر زدم اینجا، فونت سایت عوض شدههههه Smile
ما هم سلامی عرض کنیم خدمت دوستی که ما رو دعوت کرد برگردیم دور همی، سلام دوووووست Wink
سلام و درود.. Smile تنها تاپیکی که هنوز چند تا آشنای قدیمی وجود داره همینجاست.

پ.ن: وااااااااااای مگه داریم؟؟؟؟؟ مگه میشه؟؟؟؟؟؟ تو برترین های این هفته مانشت، من اولمTongueTongue باورکنید این اولین بار تو تاریخه درخشان زندگیمه که تو یک رنکینک اول میشم.
چرا دبستان هم شاگرد اول بودم(البته بصورت مشترک، چند نفر دیگه هم معدل ۲۰ بودنSmile)
خدایا شکرت؛ باورم نمیشهBig GrinBig Grin

عجیب است که باز هم این همان دهکده جهانیست که در زیر نور آسمانش بسیجیان رمل های فکه زیسته اند، همان دهکده جهانی که در نیمه شب هایش ماه هم بر کازینو های لاسوگاس می تابیده، هم بر حسینه دو کوهه و هم بر گورهایی که در آن بسیجیان از خوف خدا و عشق به او می گریستند. دنیای عجیبی است نه؟
سید مرتضی آوینی
 سپاس‌گزاری شده توسط: Menrva , dr.a_AI
ارسال: #۲۸۱۲۵
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۷:۳۲ ق.ظ
دوستان! ببخشید سر صبح دارم از بیماری حرف میزنم.
اما تو رو خدا مراقب خودتون باشید!
یه ویروس خیلی بد اومده که بدون علائم اصلی سرماخوردگی و آنفولانزاست.
از درون، آدمو ویران میکنه.
علائمشم اینه که شب می خوابی اما یه خورده که میگذره استخوونای سر تا پات از درد (خیلی درد وحشتناکیه) میخواد منفجر شه. به معنای واقعی کلام انگار بولدوزر از روت رد شده. توان کوچکترین حرکتی برات نمیمونه. تو هوای استاندارد رو به گرم خونه، زیر پتو بطور همزمان هم تو تب می سوزی هم هر چقدر زیر پتو فشرده میشی، سرما بیشتر تا مغز استخوونت نفوذ میکنه. حالت تهوع و بیرون روی هم داره. اما چون توان تکون خوردن نداری باید دلپیچه اونم تحمل کنی. سرت گیج و منگه.
من خیلی بدم میاد از اینکه علائم بیماری به دیگران بدم و بترسونمشون اما این یه مورد واقعاً وحشتناکه. من معمولاً آستانه تحملم بالاست اما دیشب به معنای واقعی کلام، شب تا صبح هر لحظه احساس می کردم اینا زمینه مرگمه و الآنه که فرشته مرگ جونمو بگیره.
الآن بدنم کوفتگی شدید و تب و درد (کمتر از دیشب) داره اما نسبت به دیشب خیلی حالم بهتره. لااقل با هر سختی و دردی که شده میتونم تایپ کنم (تا شب باید کارای تحقیقی و ساخت اسلاید ارائه یکی از درسامون رو انجام بدم و تحویلش بدم به هم گروهیم که واسه ارائه بخونه). هرطور شده باید انجامش بدم. کار گروهیه و نمره اش هم بالاست.
واسه همین چون شما رو دوستای خودم میدونم و دوستتون دارم اومدم خواهش کنم خیلی مراقب باشید.
بزرگواری کنید واسه منم دعا کنید. مخصوصاً واسه ارائه مون.
 سپاس‌گزاری شده توسط: so@ , samaneh@90 , ele , RASPINA , jazana , Pure Liveliness

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۶۲ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۰,۲۶۹ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۷۰ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۸۸۱ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۴ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۳۶ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۴۸ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۶۱ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close