زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۳:۴۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

[اختصاصی مانشت] مصاحبه با رتبه ۲۹ مهندسی نرم افزار - کنکور ارشد سراسری ۸۹

ارسال:
۱۵ مهر ۱۳۸۹, ۰۳:۵۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ آبان ۱۳۸۹ ۰۶:۰۹ ب.ظ، توسط admin.)
[اختصاصی مانشت] مصاحبه با رتبه ۲۹ مهندسی نرم افزار - کنکور ارشد سراسری ۸۹
لطفا درصدهای کارنامه و رتبه در هر گرایش و تراز و نوع سهمیه ات رو بیان کن.
زبان: ۳۴/۴۴
ریاضیات:۳۷/۰۴
مشترک:۵۰
دروس تخصصی نرم افزار:۴۵
دروس تخصصی هوش مصنوعی:۶/۶۷
دروس تخصصی معماری:سفید
معدل موثر:۱۶/۴۴
رتبه:
نرم افزار‌: ۲۹
معماری کامپیوتر: ۵۸
هوش مصنوعی: ۷۸
الگوریتم و محاسبات: ۲۷

آیا سابقه شرکت در کنکور ارشد رو داشتی یا سال اول بود که شرکت میکردی؟ اگر جوابت مثبته، کنکورای قبل چطور بود؟!
من در کنکور سال پیش برای آشنایی با شرایط کنکور امتحان دادم و اصلا مطالعه نکردم و رتبه خوبی هم کسب نکردم و پیشنهاد می کنم که قبل از کنکور اصلی یک بار به صورت آزمایشی شرکت کنید چون تاثیر زیادی در کاهش استرس کنکور اصلیتون می ذاره.

در صورت تمایل بگو کارشناسیت رو کدوم دانشگاه بودی و وضعیت تحصیلت چطور بود؟
من در دانشگاه آزاد لیسانسم رو گرفتم با معدل ۱۶/۴۴/ وضعیت درسیم متوسط به بالا بود.

آیا قبول داری کسب رتبه خوب در کنکور سراسری کار بچه هایی هست که توی دانشگاه های طراز اول درس خوندن و پایه قوی دارن... و بقیه بهتره به آزاد و اینا راضی باشن؟!
مطمئنا به هیچ وجه! البته بچه هایی که در دانشگاه هایی مثل دانشگاه آزاد درس می خونند راه دشوار تری نسبت به بچه های دانشگاه های سراسری خوب دارند که البته بخشی از این تلاش مربوط به درس خواندن هست و بخش بزرگتر شاید کسب اعتماد به نفس لازم هست. چون خیلی از بچه‌ها در دانشگاه های کوچکتر باور ندارند که توان قبولی در دانشگاه های تراز اول را دارند.

از چه زمانی شروع به درس خوندن کردی و روزانه چقدر مطالعه میکردی؟
من از اواخر تیر شروع به درس خوندن کردم. خیلی برنامه دقیقی برای درس خوندن روزانه نداشتم! روزهایی بود که ممکن بود اصلا مطالعه نکنم و روزهایی هم خیلی خوب درس می خوندم ولی به طور متوسط روزانه ۴-۶ ساعت مفید درس می خوندم! البته ممکنه به نظر ساعت های کمی درس خونده باشم ولی دروس رو سعی می کردم خیلی عمیق و تحلیلی بخونم.

از چه منابعی استفاده میکردی؟ حتما میدونی این مهم ترین سواله! پس اگه امکان داره در مورد تک تک درسها کامل توضیح بده.

من سعی می کردم که تا اونجایی که در درس‌ها مشکلی ندارم از جزوات و کتاب های کنکوری استفاده کنم ولی در مباحثی که به مشکل بر می خوردم به کتاب های مرجع مراجعه می کردم تا بتونم مبحث رو کامل یاد بگیرم. تست‌ها رو هم اکثرا از کتاب هایی که نوشتم زدم. منبع اصلیم در هر درس منبع اولی بود.

ریاضی مهندسی معتقدی (پارسه)
گسسته جزوه دکتر سید جوادی + پوران پژوهش
آمار کتاب طورانی - پارسه
محاسبات جزوه عباسی ؟(دقیقا مطمئن نیستم اسم استاد درست باشه) + کتاب دکتر قلی زاده + پوران پزوهش + کتاب نیکوکار {بعضی از قسمت های هر کدوم از این کتابا رو خوندم}

ساختمان داده:جزوه طورانی پارسه + CLRS + پوران پژوهش
نظریه کتاب لینز (تمریناش خیلی مهم) - پوران پژوهش برای تست (اصلا پیشنهادش نمی کنم)
مدار منطقی: کتاب پوران پژوهش
معماری : جزوه دکتر اجلالی + کتاب پوران پژوهش
سیستم عامل: جزوه دکتر حقیقت + قسمت هایی از تتنبام + پوران پژوهش + کتاب گسترش علوم پایه

طراحی الگوریتم جزوه دکتر سید جوادی + CLRS + پوران پژوهش
کامپایلر:جزوه دکتر کارگهی + پوران پژوهش
پایگاه داده‌: مقسمی

در روزهایی که برای کنکور مطالعه میکردی، چقدر انتظار داشتی این رتبه رو کسب کنی؟ آیا در دوران آمادگی برای کنکور، ناامید و بی انگیزه هم میشدی؟

اوایل که شروع به خوندن کردم اصلا فکر نمی کردم ولی با شروع شدن کنکورای آزمایشی و رتبه هام در این کنکور‌ها کم کم این احساس رو پیدا کردم.
من فکر می کنم هر کسی هر چقدر هم خونده باشه زمان هایی احساس نا امیدی پیدا می کنه و تا یه حدیش امر خیلی عادی ایست. مخصوصا در زمان های نزدیک به کنکور این احساس در من بیشتر بود.

در کل نقش کتابهای مرجع رو در موفقیت داوطلب چقدر موثر میدونی؟ و همینطور از کتابهای کنکوری چجوری و چقدر باید استفاده کرد؟
من فکر می کنم برای کنکور لازمه که درسا رو کاملا فهمیده باشیم و خوب معمولا کتاب های کنکوری یک سری از درس‌ها این درک کامل رو نمی دن. ولی در عیل حال فکر می کنم دوران آمادگی کنکور زمان مناسبی برای مطالعه کتاب های مرجع نیست چون وقت مطالعه اونها نیست .

اگر کسی درک کاملی از درسی رو داشته باشه نیازی نداره کتاب های مرجع رو بخونه ولی اگه این دید تحلیلی نسبت به یک سری از درس‌ها ایجاد نشده بهتره کتاب های مرجع تا قبل از مهر خوانده بشن یا اگه فرصت مطالعه اونها نیست می تونن برای درک درس از کلاس هایی که اساتید خوبی دارن یا حتی صدای کلاس‌ها استفاده کنن که فرایند یادگیری رو سریع‌تر می کنه.

در آزمون های آزمایشی هم شرکت می کردی؟ نقش این آزمون‌ها رو در موفقیت چگونه ارزیابی می کنی؟بهترین و بدترین رتبه در آزمون های آزمایشی؟
من در ازمون های پارسه شرکت می کردم. برای من خیلی مفید بود چون من بر اساس برنامه هاش برنامه ریزی درسی می کردم و شاید اگه آزمون‌ها نبود خیلی از درسا رو نمی خوندم. بهترین رتبم ۳ و بدترین رتبم ۱۸۰ بود.

در کل عامل اصلی موفقیت خودت در کنکور چه مواردی بود؟
جزوات خیلی خوبی که داشتم + کنکورهای آزمایشی + راهنمایی های خیلی خوب دوستام که تجربه کنکور رو داشتن+ کمک خانوادم + دوستای خیلی خوبی که داشتم و به من خیلی زیاد روحیه و اعتماد به نفس می دادن +روحیه خودم! و سایر فاکتورهای عمومی که برای موفقیت لازمه ...

با این رتبه کدوم دانشگاه رو قبول شدید(روزانه/شبانه/گرایش)؟
دانشگاه صنعتی شریف - نرم افزار - روزانه

فکر میکنی چرا بعضی دوستان دو سال یا بیشتر در کنکور ارشد شرکت میکنن اما موفق نمیشن؟ بنظرت کجای کارشون ایراد داره؟
روش مطالعه غلط و تمرکز روی کمیت مطالعه به جای کیفیت مطالعه
منابع نا مناسب
عدم اعتماد به نفس لازم
عدم آشنایی با جو کنکور

چه گونه برنامه ریزی کردی برای درسها و تا چه حد به برنامه پایبند بودی؟
من سعی کردم که یه سری از درسا رو تو تابستون بخونم تا از حجم درس‌ها کمتر بشه . از مهر به بعد حجم درس های کمتری برای خوندن داشتم و چند تا درس رو هم تموم کرده بودم به همین دلیل خیالم راحت‌تر بود. برنامه ریزی درسیم بر مبنای کنکورای آزمایشی بود که سعی می کردم حتما خودم رو به امتحانا برسونم.

چه کارهایی غیر از درس خوندن انجام می دادی ؟کار، تفریح و...
من سعی می کردم تا اونجا که می تونم وقتم رو در خونه بگذرونم ولی روزانه چند ساعت رو به کارهای مورد علاقم مثل فیلم دیدن و موسیقی و ... می پرداختم.

حرف آخر؟
سعی کنید به دنبال رشته ای برید که علاقتون در اون هست . در این صورت درس خوندن برای کنکور با وجود تمام استرس و اضطراب هایی که همراهشه براتون لذت بخش میشه. سعی کنید خیلی به نتیجه کنکور فکر نکنید و فقط با لذت درس بخونین . در این صورت سال کنکور براتون لذت بخش میشه. تمام چیزهای منفی ای که باعث نا امیدیتون میشه رو هم از خودتون دور کنید مخصوصا افرادی که به شما انرژی منفی میدن!به خودتون ایمان داشته باشین! و کسانی رو هم در اطرافتون داشته باشین که به شما ایمان داشته باشم و این رو به شما منتقل کنند.
امیدوارم این متن بتونه به شما کمک کنهShy

to get something you've never had, you have to do something you've never done
۲۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: admin , ف.ش , Afra , SarahArshad , sina_n , Soheil , hamidkhl , yasemi , HighVoltage , rezvan_m , dehghani , ss252 , Mozhgan , parsaNA , faraaz_mb , saba_1984 , mahdieh-Z , leilast , nana2010 , f.a , 54m4n3h , mehrdad8512 , bahar , Raman , - rasool - , vovin , euruse , narges_r , mahdikoochooloo , popp , **sara** , 87855611 , marzieh , Xilinx , H-Arshad , golce , xps1530 , انرژی مثبت , aka111 , پشتکار , blackhalo1989 , M.H.P , reyhaneh64 , saho , prosperous , sina_bhh , Avicenna , e4me , Mohammad-A , jeghele_1900 , چـکاوک , najwa , be_sooye_movafaghiat , azad_ahmadi , saiedattar , Jooybari , jahani , chavir , masoudalmas , Lover Of Science , sajaddandy , e2000 , baraan3a , nazi takpar , salimeh , Pure Liveliness , M a h d i , Doctorwho , mrsh1372 , Engineer , ashena1 , sahar salehi , Happiness.72 , MajidNasiri , haveking , Sadra.T
ارسال:
۱۵ مهر ۱۳۸۹, ۰۴:۱۲ ب.ظ
مصاحبه با رتبه ۲۹ نرم افزار کنکور کارشناسی ارشد سراسری ۸۹
مرسی بابت مصاحبه

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: luna , H-Arshad , haveking
ارسال:
۱۵ مهر ۱۳۸۹, ۰۵:۲۲ ب.ظ
RE: مصاحبه با رتبه ۲۹ نرم افزار کنکور کارشناسی ارشد سراسری ۸۹
(۱۵ مهر ۱۳۸۹ ۰۴:۱۲ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  مرسی بابت مصاحبه

خواهش می کنم! امیدوارم مفید باشه!

۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: jahani
ارسال:
۱۵ مهر ۱۳۸۹, ۰۵:۳۹ ب.ظ
(۱۵ مهر ۱۳۸۹ ۰۵:۲۲ ب.ظ)luna نوشته شده توسط:  
(15 مهر ۱۳۸۹ ۰۴:۱۲ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  مرسی بابت مصاحبه

خواهش می کنم! امیدوارم مفید باشه!
۱۰۰ در ۱۰۰ مفید شک نکن لونای عزیز

آیا می دانید تاثیر جمله «این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد» به مراتب بیشتراز جمله «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید» می باشد!!!!!!!!!!!!!ا

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: luna
ارسال:
۱۵ مهر ۱۳۸۹, ۰۵:۵۲ ب.ظ
مرسی، عالی بود!
نقل قول: من در دانشگاه آزاد لیسانسم رو گرفتم با معدل ۱۶/۴۴/ وضعیت درسیم متوسط به بالا بود.
++++++++++++++++++++

سخته، ولی ممکنه!
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: luna , SarahArshad , rezvan_m , brusa1994
ارسال:
۱۵ مهر ۱۳۸۹, ۰۵:۵۵ ب.ظ
دستت درد نکنه

خیلی به من امید دادید

میگم یه چند کتاب دیگه واسه سیستم عامل می‌خوندی Big Grin جدی همه اینا رو واسه سیستم عامل خوندی؟
۰
۰
ارسال:
۱۵ مهر ۱۳۸۹, ۰۵:۵۷ ب.ظ
(۱۵ مهر ۱۳۸۹ ۰۵:۵۵ ب.ظ)sina_n نوشته شده توسط:  میگم یه چند کتاب دیگه واسه سیستم عامل می‌خوندی Big Grin جدی همه اینا رو واسه سیستم عامل خوندی؟

نه اصلا
من سیستم عامل خیلی کم خوندم! تقریبا یه بار جزوه دکتر حقیقت رو خوندم بقیه منبع‌ها رو یه جاهاییشو خوندم فقط!

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sina_n , پشتکار
ارسال:
۱۵ مهر ۱۳۸۹, ۰۸:۱۷ ب.ظ
خیلی خوب بود امید به موفقیت بیشتر برای شما و تمامی کاربران مانشت

قدر لحظه ها را بدان!
زمانی می رسد که تو دیگر قادر نیستی بگویی جبران می کنم...
۰
۰
ارسال:
۱۵ مهر ۱۳۸۹, ۰۸:۲۸ ب.ظ
من بارها گفتم و می گم‌، دانشگاه آزاد بودن و یا پیام نوری بودن معنا نداره، وقتی اعتماد به نفس ایجاد بشه و میدان هم شکل ساز مانشت هم باشه Smile حتماً نتیجه می گیرید!
در مورد میدان هم شکل ساز یه جستجو توی تالار کنید!!!

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: luna , Soheil , SarahArshad , narges_r , parimehraban , iMohammad , Mohammad-A , پشتکار , H-Arshad , saiedattar , e2000 , ashena1 , sahar salehi
ارسال: #۱۰
۱۵ مهر ۱۳۸۹, ۰۹:۲۶ ب.ظ
(۱۵ مهر ۱۳۸۹ ۰۵:۵۲ ب.ظ)Soheil نوشته شده توسط:  مرسی، عالی بود!
نقل قول: من در دانشگاه آزاد لیسانسم رو گرفتم با معدل ۱۶/۴۴/ وضعیت درسیم متوسط به بالا بود.
++++++++++++++++++++
به نظرم هیجان انگیز ترین قسمتشه Big Grin

آیا می دانید تاثیر جمله «این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد» به مراتب بیشتراز جمله «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید» می باشد!!!!!!!!!!!!!ا

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: luna , rezvan_m
ارسال: #۱۱
۱۶ مهر ۱۳۸۹, ۱۲:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ مهر ۱۳۸۹ ۰۱:۰۶ ب.ظ، توسط parsaNA.)
واقعا لطف کردی‌، مصاحبه مفیدی بود.

The greatest pleasure in life is doing what people say YOU CANNOT DO

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
ارسال: #۱۲
۱۶ مهر ۱۳۸۹, ۰۱:۳۰ ب.ظ
(۱۵ مهر ۱۳۸۹ ۰۹:۲۶ ب.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط:  
(15 مهر ۱۳۸۹ ۰۵:۵۲ ب.ظ)Soheil نوشته شده توسط:  مرسی، عالی بود!
++++++++++++++++++++
آره، منم نمیدونستم لونا خانم دانشگاه آزادی هستن وگرنه نفر اول بهشون واسه مصاحبه گیر میدادیم!
به نظرم یکی از بهترین حرکت هایی که تو مانشت انجام شد از بین بردن این تبعیض‌ها بین بچه های دانشگاههای مختلف بود، که لونا خانم هم با این رتبه بصورت عملی اینو به همه ثابت کرد

سخته، ولی ممکنه!
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: luna , SarahArshad
ارسال: #۱۳
۱۶ مهر ۱۳۸۹, ۰۸:۰۷ ب.ظ
(۱۶ مهر ۱۳۸۹ ۰۹:۱۷ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  سلام
ممنون بابت مصاحبه. فقط یک نکته کوچک اینکه نیکوکار کتاب محاسبات هم مگه داره؟

آره فکر کنم مال گسترش علوم پایه است!
البته من کلا منابعی که واسه محاسبات خوندم و پیشنهاد نمی کنم چون تا اخرش هم نفهمیدم همه مباحثو خوندم یا نه!

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Fardad-A , nasservb , ashena1
ارسال: #۱۴
۱۶ مهر ۱۳۸۹, ۱۰:۰۹ ب.ظ
(۱۵ مهر ۱۳۸۹ ۰۹:۲۶ ب.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط:  
(15 مهر ۱۳۸۹ ۰۵:۵۲ ب.ظ)Soheil نوشته شده توسط:  مرسی، عالی بود!
++++++++++++++++++++

منم خیلی با این جمله حال کردم ,فشار خونم زد بالاBig Grin
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad , luna
ارسال: #۱۵
۱۹ مهر ۱۳۸۹, ۰۱:۵۰ ب.ظ
درود بر شما عالی بود

منم آن بیدل شیدا و غمش هست هویدا به دو چشمان همیشه تر
و پیداست درون دلم آشوب و چه رسواست، دریغا...
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۷,۹۷۶ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۵,۶۷۴ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۲۶۲ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۴۸۷ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۳۶ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۱۵ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۱۶ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۷,۸۴۸ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۱,۹۹۴ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۰۳ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close