زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۱۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۲۴۵۷۱
۱۲ آذر ۱۳۹۴, ۱۰:۴۷ ق.ظ
مردم چه می گویند!!!!

مى‌خواستم به دنیا بیایم، در یک زایشگاه عمومى؛ پدربزرگم به مادرم گفت: فقط بیمارستان خصوصى!
مادرم گفت: چرا؟
پدربزرگم گفت: مرد م چه مى‌گویند؟!
مى‌خواستم به مدرسه بروم، همان مدرسه سر کوچه‌مان؛ مادرم گفت: فقط مدرسه غیرانتفاعى!
پدرم گفت: چرا؟
مادرم گفت: مردم چه مى‌گویند؟!
به رشته انسانى علاقه داشتم؛ پدرم گفت: فقط ریاضى!
گفتم: چرا؟
پدرم گفت: مردم چه مى‌گویند؟!
مى‌خواستم با دخترى ساده که دوستش داشتم ازدواج کنم؛ خواهرم گفت: مگر من بمیرم.
خواهرم گفت: مردم چه مى‌گویند؟!
مى‌خواستم پول مراسم عروسى را سرمایه زندگى‌ام کنم؛ پدر و مادرم گفتند: مگر از روى نعش ما رد شوى.
آنها گفتند: مردم چه مى‌گویند؟!
مى‌خواستم به اندازه جیبم خانه‌اى در پایین شهر اجاره کنم؛ مادرم گفت: واى بر من.
مادرم گفت: مردم چه مى‌گویند؟!
اوّلین مهمانى بعد از عروسى‌مان بود. مى‌خواستم ساده باشد و صمیمى؛ همسرم گفت: شکست به همین زودى؟!
همسرم گفت: مردم چه مى‌گویند؟!
مى‌خواستم یک ماشین مدل پایین بخرم، در حد وسعم تا عصاى دستم باشد؛ همسرم گفت: خدا مرگم دهد.
همسرم گفت: مردم چه مى‌گویند؟!
مى‌خواستم بمیرم. بر سر قبرم بحث شد؛ پسرم گفت: پایین قبرستان.
زنم جیغ کشید!
دخترم گفت: چه شده؟
زنم گفت: مردم چه مى‌گویند؟!
مُردم... برادرم براى مراسم ترحیمم مسجد ساده‌اى در نظر گرفت.
خواهرم اشک ریخت و گفت: مردم چه مى‌گویند؟!
از طرف قبرستان سنگ قبر ساده‌اى بر سر مزارم گذاشتند؛ اما برادرم گفت: مردم چه مى‌گویند؟!
خودش سنگ قبرى برایم سفارش داد که عکسم را رویش حک کرده بودند.
و حالا من در اینجا در حفره‌اى تنگ و تاریک، خانه‌اى دارم و تمام سرمایه‌ام براى ادامه زندگى، جمله‌اى بیش نبود؛ «مردم چه مى‌گویند؟!» مردمى که عمرى نگران حرف‌هایشان بودم، حالا حتى لحظه‌اى هم نگران من نیستند!!!

کسانى که براى خودشان زندگى مى‌کنند، از فرصت یک‌باره زندگى‌شان نهایت بهره و لذت را برده‌اند!

لارو شفوکو
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۲۴۵۷۲
۱۲ آذر ۱۳۹۴, ۰۱:۴۷ ب.ظ
ﻟﺤﻈﻪ ﻫﺎﯾﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﮐﻪ ﻫﺴﺘﯿﻢ ...
ﭼﻪ ﺗﻨﻬﺎ،ﭼﻪ ﺩﺭ ﺟﻤﻊ ...
ﺍﻣﺎ با ﺧﻮﺩﻣﺎﻥ ﻧﯿﺴﺘﯿﻢ ...
ﺍﻧﮕﺎﺭ ﺭﻭﺣﻤﺎﻥ ﻣﯽ ﺭﻭﺩ ، ﻫﻤﺎﻥ ﺟﺎ ﮐﻪ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﻫﺪ ...
ﺑﯽ ﺻﺪﺍ،ﺑﯽ ﻫﯿﺎﻫو
ﻫﻤﺎﻥ ﻟﺤﻈﻪ ﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ...
ﺭﺍﻧﻨﺪﻩ ﺁﮊﺍﻧﺲ ﻣﯽ ﮔﻮﯾﺪ : ﺭﺳﯿﺪﯾﻦ!
ﻓﺮﻭﺷﻨﺪﻩ ﻣﯽ ﮔﻮﯾﺪ : ﺑﺎﻗﯽ ﭘﻮﻝ ﺭﺍ ﻧﻤﯽ ﺧﻮﺍﻫﯽ ؟
ﺭﺍﻧﻨﺪﻩ ﺗﺎﮐﺴﯽ ﻣﯽ ﮔﻮﯾﺪ : ﺻﺪﺍﯼ ﺑﻮﻕ ﺭﺍ ﻧﻤﯽ ﺷﻨﻮﯼ ؟!
ﻭ ﻣﺎﺩﺭ ﺻﺪﺍ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ : ﺣﻮﺍﺳﺖ ﮐﺠﺎﺳﺖ ؟!
ﺳﺎﻋﺖ ﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ...
ﺷﻨﯿﺪﯾﻢ ﻭ ﻧﻔﻬﻤﯿﺪﯾﻢ ...
ﺧﻮﺍﻧﺪﯾﻢ ﻭ ﻧﻔﻬﻤﯿﺪﯾﻢ ...
ﺩﯾﺪﯾﻢ ﻭ ﻧﻔﻬﻤﯿﺪﯾﻢ ...
ﻭ ﺗﻠﻮﯾﺰﯾﻮﻥ ﺧﻮﺩﺵ ﺧﺎﻣﻮﺵ ﺷﺪ
ﺁﻫﻨﮓ ﺑﺎﺭ ﺩﻫﻢ ﺗﮑﺮﺍﺭ ﺷﺪ
ﻫﻮﺍ ﺭﻭﺷﻦ ﺷﺪ
ﺗﺎﺭﯾﮏ ﺷﺪ
ﭼﺎﯼ ﺳﺮﺩ ﺷﺪ
ﻏﺬﺍ ﯾﺦ ﮐﺮﺩ
ﺩﺭ ﯾﺨﭽﺎﻝ ﺑﺎﺯ ﻣﺎﻧﺪ ...
ﻭ ﺩﺭ ﺧﺎﻧﻪ ﺭﺍ ﻗﻔﻞ ﻧﮑﺮﺩیم
ﻭ ﻧﻔﻬﻤﯿﺪﯾﻢ ﮐﯽ ﺭﺳﯿﺪﯾﻢ ﺑﻪ ﺧﺎﻧﻪ
ﻭ ﮐﯽ ﮔﺮﯾﻪ ﻫﺎﯾﻤﺎﻥ ﺑﻨﺪ ﺁﻣﺪ
ﻭ ﮐﯽ ﻋﻮﺽ ﺷﺪیم
ﮐﯽ ﺩﯾﮕﺮ ﻧﺘﺮﺳﯿﺪﯾﻢ ...
ﺍﺯ ﺗﻪ ﺩﻝ ﻧﺨﻨﺪﯾﺪﯾﻢ ...
ﻭ ﺩﻝ ﻧﺒﺴﺘﯿﻢ ...
ﻭ ﭼﻄﻮﺭ ﯾﮑﺒﺎﺭﻩ ﺍﻧﻘﺪﺭ ﺑﺰﺭﮒ ﺷﺪﯾﻢ ...
ﻭ ﻣﻮﻫﺎﯼ ﺳﺮﻣﺎﻥ ﺳﻔﯿﺪ ﺷﺪ ...
ﻭ ﺍﺯ ﺁﺭﺯﻭﻫﺎﯾﻤﺎﻥ ﮐﯽ ﮔﺬﺷﺘﯿﻢ؟!
ﯾﮏ ﻟﺤﻈﻪ ﺳﮑﻮﺕ ﺑﺮﺍﯼ ﻟﺤﻈﻪ ﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ با ﺧﻮﺩﻣﺎﻥ ﻧﯿﺴﺘﯿﻢ ...

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
ارسال: #۲۴۵۷۳
۱۲ آذر ۱۳۹۴, ۰۲:۴۹ ب.ظ
امشب بدترین شب عمرمه ...Sad
قراره برام خواستگار بیاد خیلی ناراحتمSad بچه ها تو رو خدا دعاکنید همه چی بد پیش بره و داماد بد باشه و نه من به دل دامادوخانوادش بشینم نه دامادوخانوادش به دل خانوادمSad من اصلا راض نیستم ونمیخوام اما خانوادم درکم نمیکننSad

멈추지 말고

My Dream is to fly
ارسال: #۲۴۵۷۴
۱۲ آذر ۱۳۹۴, ۰۳:۲۱ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۱۲ آذر ۱۳۹۴ ۰۲:۴۹ ب.ظ)Menrva نوشته شده توسط:  امشب بدترین شب عمرمه ...Sad
قراره برام خواستگار بیاد خیلی ناراحتمSad بچه ها تو رو خدا دعاکنید همه چی بد پیش بره و داماد بد باشه و نه من به دل دامادوخانوادش بشینم نه دامادوخانوادش به دل خانوادمSad من اصلا راض نیستم ونمیخوام اما خانوادم درکم نمیکننSad

وَعَسَى أَن تَکْرَهُواْ شَیْئًا وَهُوَ خَیْرٌ لَّکُمْ وَعَسَى أَن تُحِبُّواْ شَیْئًا وَهُوَ شَرٌّ لَّکُمْ وَاللّهُ یَعْلَمُ وَأَنتُمْ لاَ تَعْلَمُونَ

چه بسا چیزی را خوش ‍ نداشته باشید، حال آنکه خیر شما در آن است. و یا چیزی را دوست داشته باشید، حال آنکه شر شما در آن است. و خدا می‏داند، و شما نمی‏دانید.

توکل به خدا ،ان شاءالله خیرت اتفاق بیفته دختر جونHeart

پناه می آورم به تو...
بعد از هرباران،بعد از هر زخم ،قبل از هراتفاق ،بعد از هر حادثه
و بگو جز تو چه کسی می تواند مرهم باشد بردلم ...
ارسال: #۲۴۵۷۵
۱۲ آذر ۱۳۹۴, ۰۳:۳۲ ب.ظ
(۱۲ آذر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۱ ب.ظ)F@gh@ نوشته شده توسط:  
(12 آذر ۱۳۹۴ ۰۲:۴۹ ب.ظ)Menrva نوشته شده توسط:  امشب بدترین شب عمرمه ...Sad

وَعَسَى أَن تَکْرَهُواْ شَیْئًا وَهُوَ خَیْرٌ لَّکُمْ وَعَسَى أَن تُحِبُّواْ شَیْئًا وَهُوَ شَرٌّ لَّکُمْ وَاللّهُ یَعْلَمُ وَأَنتُمْ لاَ تَعْلَمُونَ

چه بسا چیزی را خوش ‍ نداشته باشید، حال آنکه خیر شما در آن است. و یا چیزی را دوست داشته باشید، حال آنکه شر شما در آن است. و خدا می‏داند، و شما نمی‏دانید.

توکل به خدا ،ان شاءالله خیرت اتفاق بیفته دختر جونHeart

یعنی دنبال این آیه بودم که شما زودتر از من قرار دادی ایول همینه ما انسان ها نمی دونیم درست و اشتباه چیه معلوم نیست شاید همین پسره بهترین کسی باشه که بتونه درکت کنه ! برای آشنایی نیاز به مقاومت نیست

البته این یه نظر بود و انتخاب نهایی با خودتونه اگه جوابتون مثبت بود همین جا تو مانشت بگو تا براتون با اعضای مانشت جشن بگیریم !Smile
ارسال: #۲۴۵۷۶
۱۲ آذر ۱۳۹۴, ۰۵:۲۳ ب.ظ
(۱۲ آذر ۱۳۹۴ ۰۲:۴۹ ب.ظ)Menrva نوشته شده توسط:  امشب بدترین شب عمرمه ...Sad
ببین فقط قسمت تاریخ عقد وعروسی شد اول بیا اینجا بگو من و افاق وبچه ها امتحاتنی،تحویل پروژه ایی،ارائه ایی چیزی نداشته باشیمBig Grin
بگو هماهنگ میکنم خبر میدمBig Grin
من پارسال دختر عمه ام از خواستگارش متنفر بود،میگفت اگه از در بیاد تو من خودمو میکشم،الان چند وقته ازدواج کردن،میگه اصلا خدا یه مرد افریده اونم عشق منBig Grinصلاح خدارو همیشه بهترین.بسپر به خداSmile
ارسال: #۲۴۵۷۷
۱۲ آذر ۱۳۹۴, ۰۵:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ آذر ۱۳۹۴ ۰۷:۱۲ ب.ظ، توسط Menrva.)
....................

멈추지 말고

My Dream is to fly
ارسال: #۲۴۵۷۸
۱۲ آذر ۱۳۹۴, ۰۵:۳۹ ب.ظ
فکر کن اقای داماد مانشتو چک کنهBig Grin
میبینه اینجا مراسمBig Grin
ارسال: #۲۴۵۷۹
۱۲ آذر ۱۳۹۴, ۰۵:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ آذر ۱۳۹۴ ۰۷:۱۲ ب.ظ، توسط Menrva.)
..............................

멈추지 말고

My Dream is to fly
ارسال: #۲۴۵۸۰
۱۲ آذر ۱۳۹۴, ۰۶:۴۸ ب.ظ
وااااااااااااای مینروا حالا میخوای چی بپوشی Big GrinBig Grin

دختر خوب وحی منزل نیست که هر کی از در اومد تو حتما باید جواب مثبت بشه، انقدر خودخوری نکن، جوش میزنیااااا Tongue
بگذار بیان و برن، اگر نخواستی بشین با خانواده ات صحبت کن، طوری نمیشه

رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی >>وَیَسِّرْ لِی أَمْرِی >>وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِی >>یَفْقَهُوا قَوْلِی
ارسال: #۲۴۵۸۱
۱۲ آذر ۱۳۹۴, ۰۶:۵۷ ب.ظ
به هر آسمان زلالی شک دارد گنجشکی که با سر به پنجره خرده است..

زمان آدم ها رو دگرگون میکند
اما تصویری را که از آنها داریم
ثابت نگه می دارد
هیچ چیز دردناک تر از این تضاد
میان دگرگونی آدم ها و ثبات خاطره ها نیست

مارسل پروست
از کتاب : در جستجوی زمان از دست رفته
ارسال: #۲۴۵۸۲
۱۲ آذر ۱۳۹۴, ۰۸:۲۴ ب.ظ
(۱۲ آذر ۱۳۹۴ ۰۵:۳۳ ب.ظ)Menrva نوشته شده توسط:  مرسییی افاق جونممممم خییلی ایه بسیار قشنگی بود خوشم اومدددد
نههههههه من نمیخواااااام عروس شمممممممممSad
-------------------------------------------------------------------------------------
: )))))) وااااای نهههههه من عروس نمیشممممم ازدواج نمیکنم تازه ۷تا خواهر دارهههههههه فکرکنیننننننننن Big Grin.. نه داماد منو دیدن نه من ایشون رو....

خداییی بچه ها دعاکنین این عمر خیر انجام نشه من اصلا نمیخوام و راضی نیستم Sad خیلییی ناراحتمممممممممم داغونمممممممم
خواهش میکنم منروا جونمHeart

عزیز من بزار بیان چند جلسه صحبت کنید بعد بشین در مورد خواهر و این حرفا قضاوت کن از الان انقدر منفی فکر نکن Angry بابا منم خواهرشوهرم ولی خواهرشوهرا دیگه خیلی بی آزار شدن Big GrinBig Grin

+حس میکنم کتک لازمیBig GrinTongue
+منو سافتور میایم گلیلیلیلیلیلیلیلی منروا Big GrinBig GrinBig Grinاصن یه اتوبوس دربست میگیریم دخترای مانشت بیان عروسیBig Grin

پناه می آورم به تو...
بعد از هرباران،بعد از هر زخم ،قبل از هراتفاق ،بعد از هر حادثه
و بگو جز تو چه کسی می تواند مرهم باشد بردلم ...
ارسال: #۲۴۵۸۳
۱۲ آذر ۱۳۹۴, ۰۸:۵۶ ب.ظ
(۱۲ آذر ۱۳۹۴ ۰۸:۲۴ ب.ظ)F@gh@ نوشته شده توسط:  بابا منم خواهرشوهرم ولی خواهرشوهرا دیگه خیلی بی آزار شدن Big GrinBig Grin
راست میگه آفاق، منم خواهر شوهرم و بسی بی آزارام Angel گاهی بهم میگن این چه وضعشه یکم خواهرشوهر بازی درار

حیف ما الان اونجا نیستیم یکم اذیتت کنیم، الان مینروا با حالی مظلوم لپها گل انداخته سر پایین ضربان قلب بالا با دستانی لرزان داره چایی میبره Big GrinTongue

رَبِّ اشْرَحْ لِی صَدْرِی >>وَیَسِّرْ لِی أَمْرِی >>وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِی >>یَفْقَهُوا قَوْلِی
ارسال: #۲۴۵۸۴
۱۲ آذر ۱۳۹۴, ۰۹:۰۲ ب.ظ
(۱۲ آذر ۱۳۹۴ ۰۸:۵۶ ب.ظ)vesta نوشته شده توسط:  حیف ما الان اونجا نیستیم یکم اذیتت کنیم، الان مینروا با حالی مظلوم لپها گل انداخته سر پایین ضربان قلب بالا با دستانی لرزان داره چایی میبره Big GrinTongue
رسم چایی بردن دیگه باید منسوخ بشه. استرس آدمو بیشتر میکنه چیه آخه..چایی رو پدر یا برادر یا مادر ببره.

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
ارسال: #۲۴۵۸۵
۱۲ آذر ۱۳۹۴, ۰۹:۰۷ ب.ظ
(۱۲ آذر ۱۳۹۴ ۰۹:۰۲ ب.ظ)diligent نوشته شده توسط:  رسم چایی بردن دیگه باید منسوخ بشه. استرس آدمو بیشتر میکنه چیه آخه..چایی رو پدر یا برادر یا مادر ببره.
آره ما هم نمیبریم خداروشکر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۲۱ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۸۲۶ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۵ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۷۱۸ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۱ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۳۸ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۴۸ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۲۳ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۱۷ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۵۸ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close