زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۱۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مهندسی نرم افزار

ارسال:

mahdieh-Z پرسیده:

مهندسی نرم افزار

منابع پیشنهاد شده:
کتاب درس:
مهندسی نرم افزار، پرسمن. (ویرایش پنجم و ششم).
مهندسی نرم افزار، سامرویل (ویرایش پنجم).
تحلیل و طراحی نرم افزار، بنت لی.
مهندسی نرم افزار کلاسیک و شی گرا، ساش.

درس و تست:
۱/ مهندسی نرم افزار پوران پژوهش
۲/ کتاب مهندسی نرم افزار پارسه

یکی از دوستای من پارسال کلاس استاد نصیر رو رفت راضی بود...

۱
ارسال:

Afra پاسخ داده:

مهندسی نرم افزار

مهدیه جان‌، می تونید در مورد منابعی که نام بردید توضیح بیشتری بدید.
تصور سابق من بر این بود که پرسمن برای تسلط بر این درس کافی هست!!؟

۱
ارسال:

MSZ پاسخ داده:

مهندسی نرم افزار

دوستان آیا امکانش هست از عزیزانی که کتاب پرسمن رو مطالعه کردن و خلاصه نوشتن، خلاصه هاشون رو تو ایت تاپیک به اشتراک بزارن تا ما هم دانلود کنیم و استفاده کنیم؟

بنظرم با این کار خیلی میشه سرعت رو بالا برد...
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال:

mahdieh-Z پاسخ داده:

RE: مهندسی نرم افزار

نقل قول: تصور سابق من بر این بود که پرسمن برای تسلط بر این درس کافی هست!!؟

خوب من از چندین نفر شنیدم که: نه نیست!
حداقل خوندن ترجمش که کافی نیست...
به قول یکی از دوستهای من "معلوم نیست این سوالهای مهندسی نرم افزاررو از کجا در میارن..." (همونی که کلاس رفته) اون خودش ترجمه کتاب پرسمن رو خونده بود و اون رو خلاصه کرده بود(منظورم اینه که دقیق خونده بود)ولی عقیده داشت که بعضی سوالهای این درس از پرسمن نیست!!!! و ممکنه با خوندن ترجمه از عهده تستها بر نیای...

در هر حال این‌ها همه اطلاعات اون بوده... اگر سوالی باشه می تونم سریع ازش بپرسم امسال تو کنکور خوب زده این درس رو...

در ضمن اگه کسی مرجع انگلسیی رو خونده تو ضیح بده بد نیست....

ارسال:

admin پاسخ داده:

(۱۲ خرداد ۱۳۸۹ ۰۹:۳۸ ق.ظ)mahdieh-Z نوشته شده توسط:  
نقل قول: تصور سابق من بر این بود که پرسمن برای تسلط بر این درس کافی هست!!؟

خوب من از چندین نفر شنیدم که: نه نیست!
حداقل خوندن ترجمش که کافی نیست...
به قول یکی از دوستهای من "معلوم نیست این سوالهای مهندسی نرم افزاررو از کجا در میارن..." (همونی که کلاس رفته) اون خودش ترجمه کتاب پرسمن رو خونده بود و اون رو خلاصه کرده بود(منظورم اینه که دقیق خونده بود)ولی عقیده داشت که بعضی سوالهای این درس از پرسمن نیست!!!! و ممکنه با خوندن ترجمه از عهده تستها بر نیای...

در هر حال این‌ها همه اطلاعات اون بوده... اگر سوالی باشه می تونم سریع ازش بپرسم امسال تو کنکور خوب زده این درس رو...

در ضمن اگه کسی مرجع انگلسیی رو خونده تو ضیح بده بد نیست....

مهندسی نرم افزار کلاً درس حفظی ای محسوب می شه. من که IT امتحان دادم سوالای نرم افزار رو خیلی ساده دیدم. خیلی سخت نگیرین به نظرم همون پرسمن واسش زیاد هم هست. شاید مشکل از ترجمه و یا ورژن کتابی باشه که دارید. مهندسی نرم افزار هر ۲ ۳ سال یه بار برخی جاهاش زیر و رو می شه.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

saeidkhan پاسخ داده:

پس باید چه کتابی رو بخونیم . لطفا جواب بدین

۰
ارسال:

ss252 پاسخ داده:

مهندسی نرم افزار

من سال گذشته و امسال فقط کتاب پرسمن رو خوندم پارسال تقریبا همه تستا به جز دوتا از پرسمن بود، یکیش از کتاب دکتر پارسا بود در مورد اینکه اول طراحی فیزیکی انجام میشه یا طراحی منطقی(یادش بخیر شب کنکور این بحثو از کتاب دکتر پارسا خوندم)،یکیشم درمورد اینکه کدامیک متدولوژیه و از این حرفا.اینو میخوام بگم که ممکنه از کتاب پرسمن یکی دو تا تست نیاد به احتمال خیلی کم.امسال که همه تستا از پرسمن بود.اگه به کتاب پرسمن مسلط بشید مشگلی نخواهید داشت.من ترجمه سالخورده رو خوندم عالی بود.

۰
ارسال:

saeed_it پاسخ داده:

مهندسی نرم افزار

البته یکی از دوستام اون سالی که برای اولین بار شرکت کرد گمونم ۸۵ بود تستای نرم ۸۴ رو دیده بود که بیشترش از پرسمن بودن اونم رفت زیر و بم پرسمنو در آورد منتها توی کنکور اون سال سوالات از پرسمن نیومد.دوستم معتقد بود هر سال از یه مرجع تست میاد.
نمیدونم این نظر تا چقدر صحت داشته باشه.
تا یادم نرفته بگم که توی آی تی شرکت کرده بود و این بلا سرش اومد.

ارسال:

پرستو پاسخ داده:

(۱۶ خرداد ۱۳۸۹ ۰۲:۰۸ ب.ظ)saeed_it نوشته شده توسط:  البته یکی از دوستام اون سالی که برای اولین بار شرکت کرد گمونم ۸۵ بود تستای نرم ۸۴ رو دیده بود که بیشترش از پرسمن بودن اونم رفت زیر و بم پرسمنو در آورد منتها توی کنکور اون سال سوالات از پرسمن نیومد.دوستم معتقد بود هر سال از یه مرجع تست میاد.

تصور من اینه که پرسمن به عنوان منبع کافیه.چون اگر سوالی دقیقا از پرسمن نباشه اما میشه راحت با خوندن این کتاب جوابش داد.
میشه بگین که چه سالی سولا از پرسمن نبوده؟؟

۰
ارسال: #۱۰

ss252 پاسخ داده:

مهندسی نرم افزار

چی بگم بعضی از سالها طراحا(با بی رحمی) میان از جزوه خودشون سوال طرح می کنن. شانسیه دیگه.خود کتاب پرسمن اینقدر حجیمه که اصلا فرصت نمی شه منبع دیگه ایی رو خوند.

۰
ارسال: #۱۱

qaranqush پاسخ داده:

مهندسی نرم افزار

سلام کلا درس مهندسی نرم افزار سوالهاش شانسی میاد یعنی ممکنه کلا از پرسمن بیاد و یا سه چهار تا از پرسمن بیاد مثلا تو امسال تقریبا همش از پرسمن بود ولی سالهای قبل معلوم نبود از کجا میدادند ولی پرسمن خوبه به همراه پوران که تست داره

۰
ارسال: #۱۲

hamidkhl پاسخ داده:

مهندسی نرم افزار

من این ترم مهندسی نرم افزار ۲ دارم، جلد اولشو کامل خوندم جلد دومشم دارم می خونم
کتاب خوبیه ولی این ترجمه ای که من دارم مزخرفه، مزخرف به معنای واقعی کلمه، به نظرم زبان اصلیش خیلی بهتره، بعضی جاها حتی منظور نویسنده رو اشتباه رسونده!!!!

ارسال: #۱۳

ss252 پاسخ داده:

(۱۹ خرداد ۱۳۸۹ ۱۱:۳۷ ب.ظ)hamidkhl نوشته شده توسط:  من این ترم مهندسی نرم افزار ۲ دارم، جلد اولشو کامل خوندم جلد دومشم دارم می خونم
کتاب خوبیه ولی این ترجمه ای که من دارم مزخرفه، مزخرف به معنای واقعی کلمه، به نظرم زبان اصلیش خیلی بهتره، بعضی جاها حتی منظور نویسنده رو اشتباه رسونده!!!!

من ترجمه سالخورده رو خوندم به نظرم بد نبود. میتونید بگید شما کدوم ترجمه رو خوندین؟کتابی که من خوندم یه جلد بود.
(۱۹ خرداد ۱۳۸۹ ۱۱:۰۸ ب.ظ)پرستو نوشته شده توسط:  
(16 خرداد ۱۳۸۹ ۰۲:۰۸ ب.ظ)saeed_it نوشته شده توسط:  البته یکی از دوستام اون سالی که برای اولین بار شرکت کرد گمونم ۸۵ بود تستای نرم ۸۴ رو دیده بود که بیشترش از پرسمن بودن اونم رفت زیر و بم پرسمنو در آورد منتها توی کنکور اون سال سوالات از پرسمن نیومد.دوستم معتقد بود هر سال از یه مرجع تست میاد.

تصور من اینه که پرسمن به عنوان منبع کافیه.چون اگر سوالی دقیقا از پرسمن نباشه اما میشه راحت با خوندن این کتاب جوابش داد.
میشه بگین که چه سالی سولا از پرسمن نبوده؟؟
کنکور سال ۸۸ یه سوالش از کتاب دکتر پارسا بود(همون کتابی که متدولوژی ssadm رو توضیح داده) یکی دیگه از سوالا به نظر من معلومات عمومی بود(سوالش این بود:کدامیک متدولوژی هست ؟ "دقیقا صورت سوال یادم نیست"). در هر صورت نظر شما درسته چون اگه پرسمنو خوب بخونید اکثرا یا حتی همه تستارو به راحتی میتونید بزنید.

۰
ارسال: #۱۴

ss252 پاسخ داده:

مهندسی نرم افزار

ترجمه سالخورده هم ۲۴ فصله.احساس کردم کل مطالب کنکورو پوشش میده.ترجمه سالخورده به نظر من رون بود. من کتاب هاشمی طبارو تا حالا نخوندم(نمیدونم کدوم یکی بهتره)
کتابای قمی که واقعا افتضاهه.میگن به دانشجواش میده ترجمه کنه.خدا عالمه.

۰
ارسال: #۱۵

hamidkhl پاسخ داده:

مهندسی نرم افزار

تا اونجایی که من میدونم، برای نرم۱و۲ همون ۲۴فصل تدریس میشه، بقیه با عنوان مباحث پیشرفته در مهندسی نرم افزار تدریس میشه

۰
ارسال: #۱۶

hamidkhl پاسخ داده:

مهندسی نرم افزار

لینک کتاب مهندسی نرم افزار پرسمن (زبان اصلی):
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

لینک کتاب مهندسی نرم افزار پرسمن، مترجم: هاشمی طبا(۲۲ فصل):
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۰
ارسال: #۱۷

sepideh پاسخ داده:

مهندسی نرم افزار

میخوام بعضی درسارو برم کلاس هم برای اعتماد به نفس و هم برای این که مجبور بشم بیشتر بخونم بنظرتون مهندسی نرم افزار کلاس برم؟یا وقت تلف کردنه آخه این درس رو پارسال نخوندم حالام سختم میاد خودم شروع کنم

۰
ارسال: #۱۸

hamidreza7 پاسخ داده:

من کتاب قمی رو خریدم که میگن خوب نیست.
خواهشا اگه کسی هر دو کتاب هاشمی طبا و سالخورده رو خونده راهنماییم کنه.

۰
ارسال: #۱۹

leilast پاسخ داده:

کتاب هاشمی طبا با سالخورده هیچ فرقی نداره
میشه گفت کپی همن
فقط کتاب هاشمی طبا در اندازه و فونت بزرگتری هست و دو جلد خیلی قطوره که آدم بار اول نگاش میکنه وحشت میکنه
ولی وقتی بازش میکنی و دو صفحشو میخونی میبینی خیلی هم زیاد نیست
هاشمی طبا فکر میکنم چند تا فصل آخرش از جلد دوم اضافه‌تر از سالخورده داره که اونم طبق سرفصلا نیستش تو کنکور
من از هر دوش خوندم ,هر دوشون خوبن و کاملا مشابه
کتاب جعفرنژادم بندازین تو سطل آشغالBig Grin

ارسال: #۲۰

admin پاسخ داده:

(۱۲ مهر ۱۳۸۹ ۱۲:۲۹ ق.ظ)leilast نوشته شده توسط:  کتاب جعفرنژادم بندازین تو سطل آشغالBig Grin

کاملاً موافقم!!Smile

۰
ارسال: #۲۱

SAMARE پاسخ داده:

مهندسی نرم افزار

دوستان عزیز به نظرتون مهندسی نرم افزار - پوران پژوهش کافی نیست؟ حتما باید اول پرسمن رو بخونیم؟؟؟
میخواستم بدونم کتاب مهندسی نرم افزار- پوران که برای تست معرفی شده مولف اش کیه؟؟؟

ارسال: #۲۲

faraaz_mb پاسخ داده:

(۰۸ آبان ۱۳۸۹ ۰۳:۲۵ ب.ظ)SAMARE نوشته شده توسط:  دوستان عزیز به نظرتون مهندسی نرم افزار - پوران پژوهش کافی نیست؟ حتما باید اول پرسمن رو بخونیم؟؟؟
میخواستم بدونم کتاب مهندسی نرم افزار- پوران که برای تست معرفی شده مولف اش کیه؟؟؟

مشاوره‌ی نصیر (استاد سلطانی) در مورد منبع مطالعه‌ی این درس، هیچ کتاب و جزوه‌ی خلاصه یا کنکوری رو، به تنهایی، توصیه نکردند و گفتند، فصل های مربوطه از کتاب پرسمن‌، به طور کامل مطالعه شوند (فصل‌ها را نگفتند، در این مورد به سرفصل های آزمون های پارسه رجوع کن. شاید در این انجمن هم، سرفصل های این درس گفته شده باشد)
*من با استفاده از کتاب مهندسی نرم افزار انتشارات سپاهان، توزیع فراوان سوالای کنکور رو بین فصلای این کتاب بدست آوردم. نتیجه اش: در کنکور دولتی مهندسی it سالای ۸۳ تا ۸۸‌، به ترتیب، فصل های
--"محصول و فرایند مهندسی نرم افزار" ،
--"مدیریت پروژه های نرم افزاری" و
--"الگوهای تحلیل"
از اون کتاب، مهمترین فصل‌ها بودند. به نظرمن حتما" باید فصل هایی از کتاب پرسمن که مربوط به این فصل های کتاب سپاهان است رو، از کتاب پرسمن خوند.
*این درس رو بایستی مفهومی خوند.
*اگه به دلیل کمبود وقت، برای خوندن کامله کتاب مرجع این درس، یا برای جمع بندی، خواستی کتاب کنکوری بخونی، به نظر من کتاب مهندسی نرم افزار انتشارات سپاهان بهترینه. چون بهتر مطالب و سوالای کنکور رو دسته بندی کرده و در ضمن واژه گذینی ش هم به نظر من بهترینه (اولین چاپ مهندسی نرم افزار سپاهان=۸۸). بعدش، به نظر من پوران خوبه.
*پوران مطالب رو پراکنده گفته، بخش چکیده‌ی فصل که انتهای هر فصل هست، در واقع چکیده‌ی اون فصل نیست، چون بیشترش مطالبیه که در اون فصل گفته نشده. شکل های کتاب پوران نسبت به کتاب سپاهان، کمتره. مهندسی نرم افزار پوران که من دارم، چاپ بهار۸۸ هستش. سوالای کنکور سالای ۸۵ به بعد رو دسته بندی-ی فصلی نکرده. برعکس، مهندسی نرم افزار سپاهان، سوالای کنکور رو، به قول خودش، میکرو طبقه بندی کرده.
*انتشارات گسترش علوم پایه هم امسال "درس و کنکور مهندسی نرم افزار" بیرون داده. به نظر من‌، قسمت درسش، از نظر حجم، با سپاهان خیلی فرق نداره ولی از نظر روون بودن متن، سپاهان بهتره.
*راهیان ارشد هم، مهندسی نرم افزار داره که از همه‌ی کتب کنکوری این درس خلاصه تره.
.........................................
*همون طور که گفتم، کتاب مهندسی نرم افزار پوران، که من دارم، چاپ بهار ۸۸ هستش و مولفش پیمان تیموری. برای اطلاعات بیشتر راجع به آخرین چاپ این کتاب، می تونی به {سایت انتشارات پوران پژوهش-صفحه‌ی کتب ارشد مهندسی it}‌، مراجعه کنی.Smile

۰
ارسال: #۲۳

مجید ق پاسخ داده:

من کتاب مقسمی رو هم که جدید داده دیدم خوبه؟
به نظر من بد درسیه به قول یکی از اساتید ته و بالا نداره این درس هر چی بخونی از یکجای دیگه سوال در میارن موافقین یا نه ؟:IdeaIdeaIdeaIdeaHuhHuhHuhHuhHuh

۰
ارسال: #۲۴

alavinejad پاسخ داده:

بله تا حدود خیلی زیادBig Grin

۰
ارسال: #۲۵

alavinejad پاسخ داده:

اسلایدهای پور امینی و فراهی

مهندسی نرم افزار ۱ / پور امینی / دانلود اسلاید
مهندسی نرم افزار۲ / دکترفراهی /دانلود اسلاید

۰
ارسال: #۲۶

computerportal پاسخ داده:

عنوان کتاب:درس و کنکور مهندسی نرم افزار

مقطع:کارشناسی ارشد

مولف:حمیدرضا مقسمی - ارسطو خلیلی فر

ناشر:انتشارات گسترش علوم پایه

فایل‌(های) پیوست شده

۰
ارسال: #۲۷

sanaz پاسخ داده:

مهندسی نرم افزار

عنوان کتاب:درس و کنکور مهندسی نرم افزار

مقطع:کارشناسی ارشد

مولف:حمیدرضا مقسمی - ارسطو خلیلی فر

ناشر:انتشارات گسترش علوم پایه

۰
ارسال: #۲۸

admin پاسخ داده:

مهندسی نرم افزار

دوستان تنها از روی پرسمن بخونید. من واسه بازآموزی دارم نسخه هفتم این کتاب که چاپ اصلی McGrilHill هست رو می‍خونم. علاوه بر کیف کردن در مورد کیفیت ورق و چاپ کتاب محتوای قشنگی رو هم دارم می‍خونم. این کتاب پرسمن‍های قدیمی رو زیر و رو کرده. دوستان توجه کنید این درس یک درس داینامیک است و هر سال از کتاب‍های جدیدتر و به‍روزتر سوال طرح می‍شه. همگی در یک اقدام هماهنگ کتاب‍های ویرایش چهارم رو بندازید دور. چیزهایی که من توی این کتاب می‍خونم اساساً توی نسخه چهارم وجود نداره. (ویرایش هفتم مربوط به ۲۰۱۰ است).

ارسال: #۲۹

Ravi پاسخ داده:

(۰۷ بهمن ۱۳۸۹ ۰۳:۳۳ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  دوستان تنها از روی پرسمن بخونید. من واسه بازآموزی دارم نسخه هفتم این کتاب که چاپ اصلی McGrilHill هست رو می‍خونم. علاوه بر کیف کردن در مورد کیفیت ورق و چاپ کتاب محتوای قشنگی رو هم دارم می‍خونم. این کتاب پرسمن‍های قدیمی رو زیر و رو کرده. دوستان توجه کنید این درس یک درس داینامیک است و هر سال از کتاب‍های جدیدتر و به‍روزتر سوال طرح می‍شه. همگی در یک اقدام هماهنگ کتاب‍های ویرایش چهارم رو بندازید دور. چیزهایی که من توی این کتاب می‍خونم اساساً توی نسخه چهارم وجود نداره. (ویرایش هفتم مربوط به ۲۰۱۰ است).
به نظر شما خوندن زبان اصلی وقت گیر نیست؟
راستش من قبلا پرسمن ویرایش ۵ را ترجمه خوندم. با این وضعت به نظرشما می توانم زبان اصلی ویرایش هفتم را بخوانم؟

۰
ارسال: #۳۰

arshad91 پاسخ داده:

مهندسی نرم افزار

ترجمه شده؟
کتاب مقسمی خوبه؟

۰
ارسال: #۳۱

bijibuji پاسخ داده:

مهندسی نرم افزار

مقسمی افتضاحه همه چیزش
ترجمه سالخورده رو بخونید
انشتارات آستان قدس رضوی هم یه ترجمه داده ازش که شنیدم بد نیست

۰
ارسال: #۳۲

shadli_m7 پاسخ داده:

مهندسی نرم افزار

سپاهان ارشد (یا ارشد سپاهان) واسه مرور و جمع بندی خوبه . خلاصه پرسمنه اما خوبه.

۰
ارسال: #۳۳

arshad91 پاسخ داده:

مهندسی نرم افزار

ویرایش ۴ به بعد استان قدس؟

ارسال: #۳۴

bijibuji پاسخ داده:

(۱۸ بهمن ۱۳۸۹ ۰۶:۴۰ ب.ظ)arshad91 نوشته شده توسط:  ویرایش ۴ به بعد استان قدس؟

بله دقیقا

۰
ارسال: #۳۵

arshad91 پاسخ داده:

مهندسی نرم افزار

میشه مشخصات دقیقیش بگی..ویرایش انتشارات اینا

۰
ارسال: #۳۶

manager_66 پاسخ داده:

مهندسی نرم افزار

سلام بچه‌ها . خوبین ؟
دوستان من این ترم درس مهندسی نرم افزار رو برداشتم و استادش کتاب سامرویل ترجمه جعفرنژاد قمی رو بعنوان منبع معرفی کرده . من کتاب یکی از دوستان در ترم قبل (جعفرنژاد قمی )رو خوندم و واقعا در یک صفحه ۱۰۰ تا تناقض وجود داشت و کاملا گیج شدم و حتی یک صفحه رو هم نتونستم بخونم حالا میخواستم بدونم مترجم دیگه ای هم هست که کتاب سامرویل رو ترجمه کرده باشه و بشه فهمیدش؟؟
با تشکر.

۰
ارسال: #۳۷

arshad91 پاسخ داده:

مهندسی نرم افزار

چرا میزنید!!....فکر کنم پوران خوب باشه ..از اون خلاصه‌تر همون ارشد سپاهان..

۰
ارسال: #۳۸

bijibuji پاسخ داده:

مهندسی نرم افزار

به نظر من اگر در این فرصت کم کتاب موسسه ای بخوی (تست) قاطی می کنی. پیشنهاد می کنم اگر قبلا پرسمن خودت رو خوندی، جاهایی که علامت زدی رو بخون
این درس نیاز شدید داره که آدم یادش بیاد قلان مطلب کجای کتاب و کدوم خط کتاب بوده
خوندن از روی یه کتاب که ظاهر اش ناآشناست ذهنت رو به هم می ریزه
باز هم هر طور که صلاحه عمل کنید

۰
ارسال: #۳۹

rouzeh_zi پاسخ داده:

مهندسی نرم افزار

مهندسی نرم افزار، پرسمن. (ویرایش پنجم و ششم).ترجمه سالخورده
عنوان دقیق این کتاب چی هست که موقع خرید اشتباه نشه؟
آیا برای اینکه بالای ۵۰% بشه زد‌، خوندن این کتاب کفایت میکنه؟

۰
ارسال: #۴۰

fatima1537 پاسخ داده:

مهندسی نرم افزار

همون عنوانی که نوشتید درسته

۰
ارسال: #۴۱

ehsan_67 پاسخ داده:

مهندسی نرم افزار

واسه مهندسی نرم افزارکتاب پرسمن باترجمه سالخورده رومیخوام بخونم.کتاب تست روچی معرفی میکنید؟

۰
ارسال: #۴۲

someone پاسخ داده:

مهندسی نرم افزار

کتاب تست نیازی نیست.فقط رو سوالات کنکور های سال قبل برای آشنایی با سوالا تمرکز کنید.مهندسی نرم افزار رو نه یک بار دو بار بلکه بارها و بارها دوره کنید.سعی کنید بفهمید نه که دنبال حفظ کردن باشید.فهمیدن هم فقط با تمرکز و خوندن مکرر میسره.چون یه مقدار مطالب وسیعه برای این درس امکان اینکه سر کنکور یادتون رفته باشه خیلی زیاده.پس وقت صرف کنید و بارها مرور کنید.خودتون رو درگیر منابع دیگه هم نکنید فقط و فقط پرسمن کفایت میکنه البته همه مطالب سر فصل رو بخونید.

۰
ارسال: #۴۳

ملیکا پاسخ داده:

مهندسی نرم افزار

من از یکی از بچه های تک رقمی آی تی در مورد مهندسی نرم افزار یه بار شنیدم که برای کنکور کتاب پرسمن رو سه دور خط به خط خونده بود .

۰
ارسال: #۴۴

someone پاسخ داده:

مهندسی نرم افزار

شاید من چون کامل توضیح ندادم دچار سو تفاهم شدین.ببینید خوندن کل کتاب پرسمن بیشتر از ۲-۳ بار که اصلا مقدور نیست.اما حین خوندن مطالب مهم رو های لایت کنید و مرور رو روی مطالب مهم و خلاصه‌ها بذارید.مثلا مطالبی مثل مدل های فرآیند و متدولوژی و مدل های کوپل و مفاهیم شی گرایی و... خیلی مهم هستن .منظور من از مرور بیشتر رو مطالب مهم بود.این تجربه شخصی منه.

۰
ارسال: #۴۵

rouzbeh_zi پاسخ داده:

مهندسی نرم افزار

کدوم سر فصل‌ها رو باید خوند از کتاب پرسمن؟ لطفا دقیق بگید

۰
ارسال: #۴۶

Potential پاسخ داده:

مهندسی نرم افزار

با نظر someone موافقم ... فقط یک /دو دور کامل کتاب رو بخونید و خلاصه برداری کنید و ۳/۴ دور خلاصه هاتون رو بخونید خوبه .

۰
ارسال: #۴۷

asp_vb پاسخ داده:

مهندسی نرم افزار

سلام دوستان

در مورد کتاب جدید پارسه مهندسی نرم افزار تالیف دکتر ناظمی اطلاعی ندارید>
چه جور کتابی هست ؟ مثل بقیه کتابای جدید پارسه خوب هست یا نه؟

۰
ارسال: #۴۸

keyhanbati پاسخ داده:

مهندسی نرم افزار

من ویس های مهندس ناظمی رو همراه با جزوه پارسالش دارم ولی یه چیزایی هست که تو جزوش نسیت مثل rup و...
کسی در کلاس های مهندسی نرم افزار ناظمی(پارسه) شرکت کرده که برای ما توضیح بده چقدر مطالب جزوه کافیه چون میگن ناظمی امسال رفته امریکا

۰
ارسال: #۴۹

maktab پاسخ داده:

سلام. من می خوام مهندسی نرم افزار را بالای ۵۰ درصد بزنم می دونم سخته بشه گفت از فلان کتاب بخونیم می شه اینقدر تست زد یا نه!
من الان دارم از پوران می خونم با توجه به مطالبی که اینجا خوندم گویا حتما باید کتاب پرسمن را بخرم. درسته؟ آخرین ویرایش موجود تویه بازار چیه؟ من یه کتاب اسکن شده از اینترنت دانلود کردم که ترجمه هاشمی طبا است و تاریخ نشرش ۸۷ هست! خیلی قدیمیه؟ (یعنی پاکش کنم برهBig Grin) یا زیاد تفاوت نداره
البته یکی از دوستان تویه پست های بالا گفته بودش کتاب جدید خیلی اختلاف داره. اگر واقعا این طوریه، من باید کدام ویرایش رو بخرم؟
ممنـــــــــــــــــــــــــــــــون.

۰
ارسال: #۵۰

مورتن پاسخ داده:

مهندسی نرم افزار

سال ۸۹ صد در صد مطالب مثل پوران بود و سال ۹۰ بجز یک سوال همگی در پوران وجود داشت.

۰
ارسال: #۵۱

Amin.rad پاسخ داده:

سلام دفترچه عوض شده برای مهندسی نرم افزار درس مهندسی نرم افزارو گذاشتن که تا حالا نبوده کتاب درسی تستی میخوام پوران یا مقسمی(گسترش) کدومشون خوبه بعد حفظیه یا نه سخته اگه مثل پایگاه هم باشه باز خوبه خیلی ممنون میشم.

۰
ارسال: #۵۲

magic1362 پاسخ داده:

مهندسی نرم افزار

سلام
از دوستان کسی ترجمه فارسی کتاب پرسمن برای فصلهای ۲۲ به بعدش رو داره؟

۰
ارسال: #۵۳

mammad_asir پاسخ داده:

مهندسی نرم افزار

سلام آقا من پرسمن سالخورده ویرایش ۷ رو دارم و پوران . ۲ فصل از پرسمن رو خوندم ولی اصلا معلوم نیست چی به چیه!!.آیا همش رو باید بخونیم؟فکر کنم اگه ۵ ماه فقط همینو بخونم چیزی نفهمم!!
اگه بخوام پرسمن و پوران رو با هم بخونم چه فصل هایی از این دو با هم مچ هستند؟من که چیزی نفهمیدم.

۰
ارسال: #۵۴

MoonRise پاسخ داده:

مهندسی نرم افزار

کتاب ناظمی از انتشارات جلوه کافی نیست برای کسی که بخواد همه ی تستای این درس و بزنه؟
کسی این کتاب و داره؟

۰
ارسال: #۵۵

Mohammad-A پاسخ داده:

مهندسی نرم افزار

کتاب آقای ناظمی خلاصه شده‌ی پرسمن هست. البته بخش‌های بسیار محدودی رو خارج از پرسمن اضافه داره٬ اما در کل خلاصه شده پرسمن هست.

۰
ارسال: #۵۶

mammad_asir پاسخ داده:

مهندسی نرم افزار

اقا به هر کی میگیم میگه من پرسمن رو روزنامه وار خوندم!روزنامه واب با این همه داستا و کلمات بد په تاثیری تو کنکور داره؟؟؟؟

۰
ارسال: #۵۷

Mohammad-A پاسخ داده:

مهندسی نرم افزار

مطالب مهندسی نرم‌افزار رو باید درک کرد حالا اگر کسی روزنامه‌وار هم خوانده٬ باید مطالب را درک کنه تا جواب تست‌ها رو پیدا کنه. وگرنه حفظ کردن صرف این درس٬ کار سختیه به نظرم.

۰
ارسال: #۵۸

Amir V پاسخ داده:

مهندسی نرم افزار

سلام.

دوستان کتاب اسلام ناظمی چطوره؟ یه جلد آبی داره مثل پایگاه رانکوهی.

میگید خلاصه پرسمن هست، قابل اعتماده؟ احساس کردم از پرسمن روون تره!

۰
ارسال: #۵۹

molai پاسخ داده:

مهندسی نرم افزار

سلام به دوستان من برای مهندسی ترجمه پرسمن ۹ فصلشو دارم اگه این ۹ فصل با پوران و پارسه رو بخونم میتونم تست های زیادی تو ارشد زد یا نه خواهش میکنم یکی جوابمو بده ممنون

۰
ارسال: #۶۰

fazelian پاسخ داده:

مهندسی نرم افزار

سلام

کسی نیست که از بچه هایی که تو ارشد رتبشون عالی شده و این درس رو عالی زدن بپرسه چی رو خونده؟؟

لطفا یکی جواب بده

۰
ارسال: #۶۱

molai پاسخ داده:

مهندسی نرم افزار

سلام به دوستان من برای مهندسی ترجمه پرسمن ۹ فصلشو دارم اگه این ۹ فصل با پوران و پارسه رو بخونم میتونم تست های زیادی تو ارشد زد یا نه خواهش میکنم یکی جوابمو بده ممنون

۰
ارسال: #۶۲

itmanesh پاسخ داده:

مهندسی نرم افزار

سلام دوستان
از کتاب پرسمن ترجمه سالخورده(ویرایش ۵) ترجمه بهتری اومده؟

من کتاب پوران رو دارم، به نظرتون پارسه رو لازمه بگیرم؟

۰
ارسال: #۶۳

۸Operation پاسخ داده:

مهندسی نرم افزار

بعد از بررسی و مطالعه همزمان ۳ سه فصل اول پرسمن(سالخورده) و ناظمی(جلوه) تصمیم گرفتم واسه بقیه مباحث ناظمی رو بخونم!!!!بیان و گزیده گویی این دو کتاب به هیچ عنوان قابل مقایسه نیست!
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

ارسال: #۶۴

Amir V پاسخ داده:

(۲۷ شهریور ۱۳۹۱ ۰۷:۱۶ ب.ظ)۸Operation نوشته شده توسط:  بعد از بررسی و مطالعه همزمان ۳ سه فصل اول پرسمن(سالخورده) و ناظمی(جلوه) تصمیم گرفتم واسه بقیه مباحث ناظمی رو بخونم!!!!بیان و گزیده گویی این دو کتاب به هیچ عنوان قابل مقایسه نیست!

یعنی ناظمی بهتره؟؟

۰
ارسال: #۶۵

hadirr پاسخ داده:

مهندسی نرم افزار

کتاب مقسمی برا مهندسی نرم افزار خوبه؟؟؟؟؟

۰
ارسال: #۶۶

jameshenas پاسخ داده:

من از تجربه ی دوستان اینطور برداشت میکنم که کتاب پرسمن خوب هست ولی به قول دکتر تنهایی از ویرایش ۵ به بعدش رو بخونید... میگن تمام سوالات بغیر از یک یا دو تا سوال همه رو با پرسمن میشه خوند...ولییییییییییی ترجمه ای مزخرف...البته از همه ترجمه ها میگن بهتره...من که الان چند فصل خوندم بد نیس ولی امروز فصل ۳ میخوندم خداییش هیچی نفهمیدم ...اصلا ترجمه مناسب نیست و حواست رو پرت میکنه...
چند راهکاری که من از ابتدای تایپیک خوندم رو مینویسم برای بقیه که میان بخونن
۱- مطالب مهم پرسمن رو خونده و هایت لایت کنن و چند دور همون ها رو بخونن...
۲- پوران بسیار کم حجم و بعضی فصول رو نداره ولی خلاصه نکات مهم پرسمن رو داره که برای ماه آخر بد نیس یه دور بخونیمش...
۳- تست های سال گذشته + تست های پوران
۴- اسلام ناظری هم هست که اونم بد نیست ولی همه میگن پرسمن پس ببین اسلام دیگه چیهBig Grin
۵-کتاب پارسه که خلاصه+روان و مطالب مهم داره ...که یکی از بچه ها با خوندنش امیر***** قبولیده بود ولی ملاک دانشگاه نیست ها خواستم بگم پارسه هم آره...
حالا خود من چیکار میکنم..؟پرسمن بعضی فصول خوب هست میخونم و هایت لایت میکنم+کتاب پوران که تو یه هفته میشه خوند که تو دوره میخونمش+پارسه هم میگیرم میخونم و نکات مهم رو هایت لایت میکنم... که در واقع کتاب اصلیه من میشه پارسه+منبعش پرسمن که مشکلی بود رجوع کنم...
این مطالب چیکده صفحات قبل هستشBig GrinTongue

۰
ارسال: #۶۷

zohre71 پاسخ داده:

Question مهندسی نرم افزار

سلام دوستان عزیر
کسی کتاب پرسمن ویرایش ۶ ترجمه سالخورده رو نداره
من میخوام دست دو بخرم اگه کسی قصد فروش داره سال چاپ + قیمت فروشش رو برام بذاره
مرسی

ارسال: #۶۸

MSZ پاسخ داده:

(۱۳ مهر ۱۳۹۱ ۰۷:۵۵ ب.ظ)zohre71 نوشته شده توسط:  سلام دوستان عزیر
کسی کتاب پرسمن ویرایش ۶ ترجمه سالخورده رو نداره
من میخوام دست دو بخرم اگه کسی قصد فروش داره سال چاپ + قیمت فروشش رو برام بذاره
مرسی

همون ویراست ۵ رو بخونی بیشتر نفع میکنی. بیس اکثر کتابای کنکوری هم روی همون ویراست ۵ هستش.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۷,۹۶۳ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۴۸۷ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۱۴ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۱۶ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۷,۸۳۹ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۰۰ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۳۳۵ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Heart نرم افزار رها بختیاری ۰ ۲,۹۸۸ ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: رها بختیاری
  متن به هم ریخته در نرم افزار Notepad HAMID3F ۱۵ ۲۰,۹۵۸ ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: rezasedghi100
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۹۹ Seyyedab ۱۱ ۵,۶۹۴ ۰۲ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۰۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close