زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۳۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مهندسی نرم افزار

ارسال:
۱۱ خرداد ۱۳۸۹, ۱۰:۳۴ ق.ظ
مهندسی نرم افزار
منابع پیشنهاد شده:
کتاب درس:
مهندسی نرم افزار، پرسمن. (ویرایش پنجم و ششم).
مهندسی نرم افزار، سامرویل (ویرایش پنجم).
تحلیل و طراحی نرم افزار، بنت لی.
مهندسی نرم افزار کلاسیک و شی گرا، ساش.

درس و تست:
۱/ مهندسی نرم افزار پوران پژوهش
۲/ کتاب مهندسی نرم افزار پارسه

یکی از دوستای من پارسال کلاس استاد نصیر رو رفت راضی بود...

آب را گل نکنیم: شاید این آب روان می رود پای سپیداری، تا فروشوید اندوه دلی...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990
ارسال:
۱۱ خرداد ۱۳۸۹, ۰۸:۱۶ ب.ظ
مهندسی نرم افزار
مهدیه جان‌، می تونید در مورد منابعی که نام بردید توضیح بیشتری بدید.
تصور سابق من بر این بود که پرسمن برای تسلط بر این درس کافی هست!!؟

و هر چه را که بدان امید می رود نزدیک است که برسد.
ارسال:
۱۲ خرداد ۱۳۸۹, ۰۹:۳۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ خرداد ۱۳۸۹ ۰۹:۴۲ ق.ظ، توسط mahdieh-Z.)
RE: مهندسی نرم افزار
نقل قول: تصور سابق من بر این بود که پرسمن برای تسلط بر این درس کافی هست!!؟

خوب من از چندین نفر شنیدم که: نه نیست!
حداقل خوندن ترجمش که کافی نیست...
به قول یکی از دوستهای من "معلوم نیست این سوالهای مهندسی نرم افزاررو از کجا در میارن..." (همونی که کلاس رفته) اون خودش ترجمه کتاب پرسمن رو خونده بود و اون رو خلاصه کرده بود(منظورم اینه که دقیق خونده بود)ولی عقیده داشت که بعضی سوالهای این درس از پرسمن نیست!!!! و ممکنه با خوندن ترجمه از عهده تستها بر نیای...

در هر حال این‌ها همه اطلاعات اون بوده... اگر سوالی باشه می تونم سریع ازش بپرسم امسال تو کنکور خوب زده این درس رو...

در ضمن اگه کسی مرجع انگلسیی رو خونده تو ضیح بده بد نیست....
 سپاس‌گزاری شده توسط: ssjj
ارسال:
۱۲ خرداد ۱۳۸۹, ۱۲:۱۹ ب.ظ
(۱۲ خرداد ۱۳۸۹ ۰۹:۳۸ ق.ظ)mahdieh-Z نوشته شده توسط:  
نقل قول: تصور سابق من بر این بود که پرسمن برای تسلط بر این درس کافی هست!!؟

خوب من از چندین نفر شنیدم که: نه نیست!
حداقل خوندن ترجمش که کافی نیست...
به قول یکی از دوستهای من "معلوم نیست این سوالهای مهندسی نرم افزاررو از کجا در میارن..." (همونی که کلاس رفته) اون خودش ترجمه کتاب پرسمن رو خونده بود و اون رو خلاصه کرده بود(منظورم اینه که دقیق خونده بود)ولی عقیده داشت که بعضی سوالهای این درس از پرسمن نیست!!!! و ممکنه با خوندن ترجمه از عهده تستها بر نیای...

در هر حال این‌ها همه اطلاعات اون بوده... اگر سوالی باشه می تونم سریع ازش بپرسم امسال تو کنکور خوب زده این درس رو...

در ضمن اگه کسی مرجع انگلسیی رو خونده تو ضیح بده بد نیست....

مهندسی نرم افزار کلاً درس حفظی ای محسوب می شه. من که IT امتحان دادم سوالای نرم افزار رو خیلی ساده دیدم. خیلی سخت نگیرین به نظرم همون پرسمن واسش زیاد هم هست. شاید مشکل از ترجمه و یا ورژن کتابی باشه که دارید. مهندسی نرم افزار هر ۲ ۳ سال یه بار برخی جاهاش زیر و رو می شه.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
 سپاس‌گزاری شده توسط: - rasool - , پشتکار
ارسال:
۱۳ خرداد ۱۳۸۹, ۰۱:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ خرداد ۱۳۸۹ ۰۸:۰۹ ب.ظ، توسط ss252.)
مهندسی نرم افزار
من سال گذشته و امسال فقط کتاب پرسمن رو خوندم پارسال تقریبا همه تستا به جز دوتا از پرسمن بود، یکیش از کتاب دکتر پارسا بود در مورد اینکه اول طراحی فیزیکی انجام میشه یا طراحی منطقی(یادش بخیر شب کنکور این بحثو از کتاب دکتر پارسا خوندم)،یکیشم درمورد اینکه کدامیک متدولوژیه و از این حرفا.اینو میخوام بگم که ممکنه از کتاب پرسمن یکی دو تا تست نیاد به احتمال خیلی کم.امسال که همه تستا از پرسمن بود.اگه به کتاب پرسمن مسلط بشید مشگلی نخواهید داشت.من ترجمه سالخورده رو خوندم عالی بود.

Ideaسخت ترین راه همیشه بهترین راه نیست
 سپاس‌گزاری شده توسط: hamidreza7 , - rasool - , ssjj , Aurora , la85 , pita , 8Operation
ارسال:
۱۶ خرداد ۱۳۸۹, ۰۲:۰۸ ب.ظ
مهندسی نرم افزار
البته یکی از دوستام اون سالی که برای اولین بار شرکت کرد گمونم ۸۵ بود تستای نرم ۸۴ رو دیده بود که بیشترش از پرسمن بودن اونم رفت زیر و بم پرسمنو در آورد منتها توی کنکور اون سال سوالات از پرسمن نیومد.دوستم معتقد بود هر سال از یه مرجع تست میاد.
نمیدونم این نظر تا چقدر صحت داشته باشه.
تا یادم نرفته بگم که توی آی تی شرکت کرده بود و این بلا سرش اومد.

ما دیگران را فقط تا آن قسمت از جاده که خود پیموده‌ایم می‌توانیم هدایت کنیم.
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۸۹, ۱۱:۲۹ ق.ظ
مهندسی نرم افزار
چی بگم بعضی از سالها طراحا(با بی رحمی) میان از جزوه خودشون سوال طرح می کنن. شانسیه دیگه.خود کتاب پرسمن اینقدر حجیمه که اصلا فرصت نمی شه منبع دیگه ایی رو خوند.

ارسال:
۱۹ خرداد ۱۳۸۹, ۰۶:۰۰ ب.ظ
مهندسی نرم افزار
سلام کلا درس مهندسی نرم افزار سوالهاش شانسی میاد یعنی ممکنه کلا از پرسمن بیاد و یا سه چهار تا از پرسمن بیاد مثلا تو امسال تقریبا همش از پرسمن بود ولی سالهای قبل معلوم نبود از کجا میدادند ولی پرسمن خوبه به همراه پوران که تست داره
ارسال:
۱۹ خرداد ۱۳۸۹, ۱۱:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ خرداد ۱۳۸۹ ۱۱:۱۱ ب.ظ، توسط پرستو.)
(۱۶ خرداد ۱۳۸۹ ۰۲:۰۸ ب.ظ)saeed_it نوشته شده توسط:  البته یکی از دوستام اون سالی که برای اولین بار شرکت کرد گمونم ۸۵ بود تستای نرم ۸۴ رو دیده بود که بیشترش از پرسمن بودن اونم رفت زیر و بم پرسمنو در آورد منتها توی کنکور اون سال سوالات از پرسمن نیومد.دوستم معتقد بود هر سال از یه مرجع تست میاد.

تصور من اینه که پرسمن به عنوان منبع کافیه.چون اگر سوالی دقیقا از پرسمن نباشه اما میشه راحت با خوندن این کتاب جوابش داد.
میشه بگین که چه سالی سولا از پرسمن نبوده؟؟

هیچ موفقیتی در دنیا اتفاقی نیست.......
ارسال: #۱۰
۱۹ خرداد ۱۳۸۹, ۱۱:۳۷ ب.ظ
مهندسی نرم افزار
من این ترم مهندسی نرم افزار ۲ دارم، جلد اولشو کامل خوندم جلد دومشم دارم می خونم
کتاب خوبیه ولی این ترجمه ای که من دارم مزخرفه، مزخرف به معنای واقعی کلمه، به نظرم زبان اصلیش خیلی بهتره، بعضی جاها حتی منظور نویسنده رو اشتباه رسونده!!!!

*****شکست پله های موفقیت است*****
 سپاس‌گزاری شده توسط: mmeiamm
ارسال: #۱۱
۲۱ خرداد ۱۳۸۹, ۰۸:۰۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ خرداد ۱۳۸۹ ۰۸:۱۰ ب.ظ، توسط ss252.)
(۱۹ خرداد ۱۳۸۹ ۱۱:۳۷ ب.ظ)hamidkhl نوشته شده توسط:  من این ترم مهندسی نرم افزار ۲ دارم، جلد اولشو کامل خوندم جلد دومشم دارم می خونم
کتاب خوبیه ولی این ترجمه ای که من دارم مزخرفه، مزخرف به معنای واقعی کلمه، به نظرم زبان اصلیش خیلی بهتره، بعضی جاها حتی منظور نویسنده رو اشتباه رسونده!!!!

من ترجمه سالخورده رو خوندم به نظرم بد نبود. میتونید بگید شما کدوم ترجمه رو خوندین؟کتابی که من خوندم یه جلد بود.
(۱۹ خرداد ۱۳۸۹ ۱۱:۰۸ ب.ظ)پرستو نوشته شده توسط:  
(16 خرداد ۱۳۸۹ ۰۲:۰۸ ب.ظ)saeed_it نوشته شده توسط:  البته یکی از دوستام اون سالی که برای اولین بار شرکت کرد گمونم ۸۵ بود تستای نرم ۸۴ رو دیده بود که بیشترش از پرسمن بودن اونم رفت زیر و بم پرسمنو در آورد منتها توی کنکور اون سال سوالات از پرسمن نیومد.دوستم معتقد بود هر سال از یه مرجع تست میاد.

تصور من اینه که پرسمن به عنوان منبع کافیه.چون اگر سوالی دقیقا از پرسمن نباشه اما میشه راحت با خوندن این کتاب جوابش داد.
میشه بگین که چه سالی سولا از پرسمن نبوده؟؟
کنکور سال ۸۸ یه سوالش از کتاب دکتر پارسا بود(همون کتابی که متدولوژی ssadm رو توضیح داده) یکی دیگه از سوالا به نظر من معلومات عمومی بود(سوالش این بود:کدامیک متدولوژی هست ؟ "دقیقا صورت سوال یادم نیست"). در هر صورت نظر شما درسته چون اگه پرسمنو خوب بخونید اکثرا یا حتی همه تستارو به راحتی میتونید بزنید.

سپاس‌گزاری شده توسط: Afra
ارسال: #۱۲
۲۱ خرداد ۱۳۸۹, ۱۱:۴۰ ب.ظ
(۲۱ خرداد ۱۳۸۹ ۰۸:۰۱ ب.ظ)ss252 نوشته شده توسط:  
(19 خرداد ۱۳۸۹ ۱۱:۳۷ ب.ظ)hamidkhl نوشته شده توسط:  من این ترم مهندسی نرم افزار ۲ دارم، جلد اولشو کامل خوندم جلد دومشم دارم می خونم

من ترجمه سالخورده رو خوندم به نظرم بد نبود. میتونید بگید شما کدوم ترجمه رو خوندین؟کتابی که من خوندم یه جلد بود.
کتاب من ترجمه‌ی هاشمی طبا ست، انتشارات گسترش علوم پایه
کتاب پرسمن ۳۱فصل داره که فکر نمیکنم تو یه جلد جا بشه (هر جلدش حدود ۶۰۰ صفحه هستش)، شما احتمالا یک جلدشو دارید

ارسال: #۱۳
۲۲ خرداد ۱۳۸۹, ۰۳:۲۰ ق.ظ
RE:مهندسی نرم افزار
(۲۱ خرداد ۱۳۸۹ ۱۱:۴۰ ب.ظ)hamidkhl نوشته شده توسط:  کتاب من ترجمه‌ی هاشمی طبا ست، انتشارات گسترش علوم پایه
کتاب پرسمن ۳۱فصل داره که فکر نمیکنم تو یه جلد جا بشه (هر جلدش حدود ۶۰۰ صفحه هستش)، شما احتمالا یک جلدشو دارید

من ترجمه قمی رو دارم که اصلا توصیه نمیکنم... اون ۲۴ فصل داره!
پرسمن ۳۱ فصله؟؟
سوالی که پیش میاد اینه که کدوم فصلا رو باید خوند؟؟؟؟؟؟؟؟؟

هیچ موفقیتی در دنیا اتفاقی نیست.......
ارسال: #۱۴
۲۲ خرداد ۱۳۸۹, ۱۰:۴۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ خرداد ۱۳۸۹ ۱۰:۴۹ ق.ظ، توسط ss252.)
مهندسی نرم افزار
ترجمه سالخورده هم ۲۴ فصله.احساس کردم کل مطالب کنکورو پوشش میده.ترجمه سالخورده به نظر من رون بود. من کتاب هاشمی طبارو تا حالا نخوندم(نمیدونم کدوم یکی بهتره)
کتابای قمی که واقعا افتضاهه.میگن به دانشجواش میده ترجمه کنه.خدا عالمه.

سپاس‌گزاری شده توسط: پرستو
ارسال: #۱۵
۲۲ خرداد ۱۳۸۹, ۱۱:۵۷ ق.ظ
مهندسی نرم افزار
تا اونجایی که من میدونم، برای نرم۱و۲ همون ۲۴فصل تدریس میشه، بقیه با عنوان مباحث پیشرفته در مهندسی نرم افزار تدریس میشه

سپاس‌گزاری شده توسط: پرستو

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۷,۹۶۱ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۴۸۷ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۱۴ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۱۶ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۷,۸۳۸ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۰۰ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۳۳۵ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Heart نرم افزار رها بختیاری ۰ ۲,۹۸۸ ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: رها بختیاری
  متن به هم ریخته در نرم افزار Notepad HAMID3F ۱۵ ۲۰,۹۵۷ ۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: rezasedghi100
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۹۹ Seyyedab ۱۱ ۵,۶۹۳ ۰۲ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۰۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close