زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۰۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

انتقاد از سنجش.... (کاهش ظرفیت ها)

نظرسنجی: از کاهش ظرفیت ها راضی هستید؟
بلی
خیر
[نمایش نتایج]
توضیح: این یک نظرسنجی عمومی‌است. کاربران می‌توانند گزینه‌ی انتخابی شما را مشاهده کنند.
ارسال: #۳۱
۰۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۴۷ ب.ظ
RE: انتقاد از سنجش.... (کاهش ظرفیت ها)
حرفت شما درسته
ولی زیادنکنن نه اینکه کم کنن
حداقل ما قبول شیم سال دیگه بعد کم کننBig Grin
من خوشحال شدم از اینکه ظرفیت ها کم شده.
البته امیدوارم که همینطور که میگن کم بگیرن
یه فرقی بین کارشناسی با ارشد باید باشه دیگه
کسی که میخواد دانشگاه سراسری ارشد بخونه به احتمال زیاد هدفش کسب معلومات نه صرف مدرک
این دانشگاهها باید یه کیفیتی هم داشته باشن
[/quote]
۰
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: nomad:D
ارسال: #۳۲
۰۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۰۳ ب.ظ
خوبه ظرفیت کم بشه اما نه اینجوری شیراز روزانه و شبانه هوش ۲۴ تا گرفت سال قبل امسال شد ۱۴ تا . خیلی اختلافه .

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: مازیار صفایی , taraneh123 , zohre shah
ارسال: #۳۳
۰۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۴۹ ب.ظ
دانشگاه فردوسی هم همینطور.... آخه خیلی کم کردن! بالای ۱۰۰ نفر توی روزانه و شبانه!

قبل از ایجاد تاپیک جدید فقط ۴ دقیقه در تالار جستجو کنیم.....
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: pofef , taraneh123
ارسال: #۳۴
۰۸ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۰۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۰۸ ق.ظ، توسط eris229.)
اگر بخاطر سطح علمی و اینجور چیزا ظرفیت ها کم شده آخه چرا اینقدر مجازی و پیام نور و غیر انتفاعی میگیرنAngry
۸
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: alirrrrrr , nomad:D , pofef , 862222822 , taraneh123 , white bird , banou , zohre shah , marziyeh , lucky_luke , mohammadsaleh.samimi
ارسال: #۳۵
۰۸ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۵۴ ق.ظ
من الان دفترچه رو دیدم به نظر ظرفیت ها برگشته بود به ظرفیت های ۲ سال پیش. ظرفیت ها کم نشده! سال پیش الکی زیاد شده بود! اگه با بچه های سال پیش حرف بزنید می فهمید که واقعا چنین اقدامی لازم بود.

to get something you've never had, you have to do something you've never done
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mansoureh , pofef , nomad:D , Mohammad-A , Ali-B
ارسال: #۳۶
۰۸ خرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۵۴ ب.ظ
سلام
من هم کاملا با حرف luna موافقم.دقیقا همین اتفاق افتاده.

اگر همواره مانند گذشته بیندیشید همان چیزهایی را بدست می آورید که تا بحال کسب کرده اید.Rolleyes
۰
۰
ارسال: #۳۷
۰۸ خرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۵۰ ب.ظ
این چیزا برای ما خیلی طبیعی شده شب می خوابیم صبح که تلوزیون را روشن میکنیم اخبار میگه داره برای افزایش ظرفیت ها توافق میشه ..... چند وقت بعد هم می خوابیم میبینیم دفترچه ها اومده و ظفیت ها نصف شده

اصلا زندگی حق ما نیست
تحصیل حق ما نیست
آرامش حق ما نیست
حق ما فقط توی اضطراب بودنه اگه غیر این بود سازمان سنجش به خاطر جواب های کنکور ۷ ماه ما رو معطل نمیکرد و هیچکس هم نمیتونه اعتراض کنه

راستی من یه سوال دارم : هدف از معطل موندن ما چیه؟ اگه ما معطل بمونیم به چی میرسیم؟ به ما که چیزی نمیرسه؟ پس به کی چیزی میرسه؟
۱۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ۸۶۲۲۲۲۸۲۲ , taraneh123 , white bird , Aurora , banou , مازیار صفایی , a_azarbarzin , zohre shah , marziyeh , lucky_luke , hani89
ارسال: #۳۸
۰۸ خرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۱۹ ب.ظ
(۰۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۱۶ ق.ظ)mam نوشته شده توسط:  فکر میکنم برای IT هم وضعیت مشابه باشه البته باید دقیق‌تر دفترچه پارسال رو پیدا کنیم و مقایسه کنیم

پارسال مهندسی فناوری اطلاعات IT روزانه و شبانه جمعا ۱۰۸ نفر پذیرش داشته در حالی که امسال ۷۷ نفر.
ظرفیت تجارت الکترونیکی زیاد شده پارسال روزانه و شبانه ۵۲ نفر پذیرش داشته در حالی که امسال ۹۸ نفر.

هر کجا هستم باشم
آسمان مال من است
پنجره, فکر, زمین, عشق, هوا مال من است.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mohammad-A , Aurora
ارسال: #۳۹
۰۸ خرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۲۵ ب.ظ
از یه طرف سنجش اومده تو کارنامه رتبه اخرین فرد مجازو افزایش داده مثل معماری و نرم، از طرف دیگه برا هوش کاهش داده.ظرفیتی که از طرف دانشگاه ها اعلام میشه و تو دفترچه نوشته برای همه گرایش ها کاهش پیدا کرده.
سال ۹۰ سنجش به دانشگاه ها اضافه بر اون چیزی که اعلام کرده بودن بهشون دانشجو داده بود،برا همین امسال خود دانشگاه ها ظرفیتارو کم اعلام کردن که با حرکتی که سنجش میزنه بشه اون ظرفیت واقعی که خودشون میخوان.
حالا ماها میمونیم تو خماری تا نتیجه بیاد بعدش ببینیم افزایش داشتیم یا کاهش!!!!!!

من اگر پیامبر بودم، رسالتم شادمانى بود, بشارتم آزادى و معجزه ام خنداندن کودکان... نه از جهنمى مى ترساندم و نه به بهشتى وعده میدادم...تنهامى آموختم اندیشیدن را و "انسان" بودن را...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: مازیار صفایی , zohre shah
ارسال: #۴۰
۰۸ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۴۴ ب.ظ
(۰۸ خرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۵۰ ب.ظ)arash.software نوشته شده توسط:  این چیزا برای ما خیلی طبیعی شده شب می خوابیم صبح که تلوزیون را روشن میکنیم اخبار میگه داره برای افزایش ظرفیت ها توافق میشه ..... چند وقت بعد هم می خوابیم میبینیم دفترچه ها اومده و ظفیت ها نصف شده

اصلا زندگی حق ما نیست
تحصیل حق ما نیست
آرامش حق ما نیست
حق ما فقط توی اضطراب بودنه اگه غیر این بود سازمان سنجش به خاطر جواب های کنکور ۷ ماه ما رو معطل نمیکرد و هیچکس هم نمیتونه اعتراض کنه

راستی من یه سوال دارم : هدف از معطل موندن ما چیه؟ اگه ما معطل بمونیم به چی میرسیم؟ به ما که چیزی نمیرسه؟ پس به کی چیزی میرسه؟
واقعا چه حرف قشنگی زدید...۷ ماه معطلی خیلی زیاده
۷ ماه اضطراب، ۷ ماه ترس از قبولی، ۷ ماه بلا تکلیفی...HuhHuh
واقعا توی این ۷ ماه ادم نمی دونه چکار کنه چون واقعا نمی دونه چه اتفاقی قراره بیافته...
گاهی وقتا به خاطر همین سر در گمی ادم خیلی از شانس ها و فرصت هاش از دست میدهSad
انشالله خدا این سنجش به راه راست هدایت کنه

من
در انتظـــــــــــــــــــــــــــار یک معجـــــــــــــــــــــــــزه...
۷
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: مازیار صفایی , zohre shah , marziyeh , hani89
ارسال: #۴۱
۰۸ خرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۰۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۱۹ ب.ظ، توسط ania_13.)
(۰۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۰۶ ق.ظ)a i نوشته شده توسط:  بچه ها یه چیزی بگم خندتون یا شاید گریتون بگیره .

من یه دوست دارم لیسانس برقه . از اونجا که دیدم به رشتش علاقه نداره بهش هوش مصنوعی رو معرفی کردم و بهش اصرار کردم شرکت کنه . بهش گفتم هر چی رو نمیرسی حذف کن .

این دوست من با معدل ۱۶ زبانش هم قوی بود و البته مدار الکتریکی برقی ها هم خیلی قوی هست اومد کنکور شرکت کرد و اصلا تا حالا دروس هوش مصنوعی و الگوریتم و ساختمان و نظریه و سیستم عامل رو نخونده .

زبان ۵۷
ریاضی ۵۴
مشترک ۸
هوش : ۲۵ ( ۴ تا مدار الکتریکی از لیسانس یادش بود شد هر ۴ تاش هم درست زد )

رتبش هم شد ۴۴۰ .

خودش باورش نمیشد که با یک هفته مرخصی و درس خوندن این رتبه رو گرفته .

الان این کنکور کامپیوتره ؟؟؟؟
گریمون گرفت

من قبل از اعلام نتایج تو یه سایت خوندم کاردانی به کارشناسی اضافه شده اما ارشد کم شده. مسخره ست وقای آمار شرکت کننده ها بالا میره این دیگه چه کاریه؟
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: a i
ارسال: #۴۲
۰۸ خرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۲۷ ب.ظ، توسط banou.)
شنیدم یکی از دلایلی که پارسال ظرفیتارو بالا بردن خروج بیش از اندازه متقاضیان کارشناسی ارشد و دکترا به خارج از کشور بوده.من به شخصه با کم شدن ظرفیتا مخالفم.مگه یه نفر چندبار می تونه وقت بزاره امتحان بده.عمر آدم تلف میشه.... حالا اینور قضیه رو داشته باشید.از طرفی هم میگن از سال ۹۲ میخوان کنکور سراسری رو بردارن.چه شود؟Sad

اگر به خطا رفتی، از برگشتن واهمه نداشته باش./برگ در هنگام زوال می افتدمیوه در هنگام کمال می افتدبنگر که چگونه می افتی چون برگی زرد و یا سیبی سرخ.
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: baran , مازیار صفایی , taraneh123 , a i , white bird , zohre shah
ارسال: #۴۳
۰۸ خرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۳۲ ب.ظ
سلام

از زمانیکه پا به پیش دانشگاهی گذاشتیم و فکر کنکور و به طبعش نام مبارک سازمان سنجش به ذهن پر از افکار قبولی یا عدم قبولی ما خطور کرد همیشه سازمان سنجش برای من یکی حداقل یک سازمان طویل و بلندبالا و پر از آدم های دانشمند و دانا بود که نشستن و بر اساس چهارچوبی کاملا صحیح و درست سطح دانش بچه ها رو می سنجیدند.

اما آیا واقعا اینطوره؟

یعنی اونا کارمند نیستند؟یعنی اونا مشکلات بقیه آدم ها رو ندارند؟یعنی اونها هیچ کدومشون مشکل مسکن، اضافه کار، حقوق، کار زیاد، قسط های زیاد، دوری از خانواده، ازدواج، تنهایی، ضعف اعصاب، خلق تنگ، نگاه منفی و هزار مشکل دیگه رو ندارند؟

معصوم(ع) گفتند حق گرفتنی است نه دادنی!اما ما وقتی یکی رو متولی امری میدونیم تنها بخاطر اینکه ایشون و کلا سازمان متبوع در ذهن و فکر ما بسیار بزرگ و بلند مرتبه هستند لذا تمام امور انجام شده را درست تلقی می کنیم و حتی به خودمون خورده می گیریم که چرا نادرست از ایشان ایراد می گیریم.اونا کارشون رو بلدند.سازمان به این بزرگی که اشتباه نمی کنه!اونا دین و ایمان دارن!حق رو پایمال نمیکنن که!با هه لج و لجیازی نمی کنن که!

امان از بروکراسی های اداری!

حالا ببینم کی میتونه بره وسط این بروکراسی اداری و حق خودش رو بگیره!

البته اینم بگم عقیده بر این نیست که ایشان از عمد مشکل زایی می کنند.بلکه از جحالت و نادانی و اشتباه می تواند باشد.

باشد که حق خود را بستانیم درست گونه!(حافظا)
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nomad:D , samiraF , taraneh123
ارسال: #۴۴
۰۸ خرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۴۴ ب.ظ
پیشنهاد:
کسایی که نسبت به ظرفیتا اعتراض دارن به این لینک برن و اعتراضشونو اعلام کنند.این لینک مربوط به باشگاه خبرنگاران جوان هست.به نظر من وقتی نفرات زیاد باشه حتما پیگیری می کنند.البته یه سامانه پیامگیر هم هست که الان یادم نیست.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اگر به خطا رفتی، از برگشتن واهمه نداشته باش./برگ در هنگام زوال می افتدمیوه در هنگام کمال می افتدبنگر که چگونه می افتی چون برگی زرد و یا سیبی سرخ.
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: مازیار صفایی , ۸۶۲۲۲۲۸۲۲ , zohre shah , nfe89 , موج نو
ارسال: #۴۵
۰۸ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۰۳ ب.ظ
بچه ها شما دیگه خیلی بلند پروازین
آقا اینکه دانشگاهی مثل شریف دانشگاه خوبیه شکی نیست ولی دیگه این دانشگاه های مثلا غیر انتفاعی هم اینقدر بد نیستن که می گین. به خود آدم بستگی داره که چه طور پیشرفت کنه. حالا مثلا کدوم یکی از اساتید شریف تو دنیا اسمو رسمی داره که شما اینقدر بزرگش کردین. مگه الان کسایی که شریفی شدن و از آونجا فارغ التحصیل شدن آپلو هوا کردن؟
بیایین یه کم درست فکر کنیم توی یه کنکوری مثل امسال که با ۴ درصد اختلاف در درس مشترک حدود ۴۰۰ نفر رتبه ها جا به جا می شه چه فرقی بین یه رتبه ۶۰۰ ی با یه رتبه ۲۰۰ ی هست؟ بله شاید موقعیت کاری یه کم بهتر شه ولی دیگه کسایی که غیر انتفاعی قبول می شن رو اینقدر کوچیک نکنین! کسایی که توی تقریبا ۲۸۰۰۰ داوطلب امسال مثلا ۵۰۰ یا ۶۰۰ آوردن کم زحمت نکشیدن من نمی دونم چرا متاسفانه این که یکی غیر انتفاعی قبول می شه بچه ها خیلی بهش بی توجه هستن . به نظر من این طرز فکر اصلا درست نیست.

الگو یعنی: Andres Hejlsberg طراح و توسعه دهنده Pascal , Delphi , J++ , C Sharp
۱۲
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: مازیار صفایی , fatima1537 , a i , 862222822 , a_azarbarzin , zohre shah , neilabak , banou , lucky_luke , Mahla Mehr , hani89

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست ارائه تکمیل ظرفیت دکتری نیمسال دوم دانشگاه ازاد alireza6660 ۱ ۳,۹۴۴ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۵ ۵,۰۷۵ ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ۰۶:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  نرم‌افزار انتخاب رشته سازمان سنجش WILL ۰ ۲,۲۳۳ ۱۸ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۰ ۱,۸۰۳ ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۰ ۱,۸۳۳ ۰۳ فروردین ۱۳۹۸ ۰۵:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  مشکلات مغایرت معدل درج شده در سنجش و معدل موجود در کارنامه newwink ۳۳ ۲۶,۲۶۱ ۰۴ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: alie0928
  اعتراض به سیستم سنجش در خصوص کاهش ظرفیت های ارشد نرم افزار و آیتی Happiness.72 ۲ ۳,۱۹۱ ۰۶ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در باره اعلام رشته‌های جدید ۹۷ The BesT ۱ ۳,۳۵۲ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  چند درصد ظرفیت های نوشته شده در دفترچه برای سهمیه ای ها و اینا در نظر گرفته میشه؟ ynsdamob ۷ ۵,۹۹۶ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۴:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: anyone
  تخمین رشته شهر قبولی در سایت سازمان سنجش salmaa ۳ ۸,۳۷۶ ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Razieperozian

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close