زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۳۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

انتقاد از سنجش.... (کاهش ظرفیت ها)

نظرسنجی: از کاهش ظرفیت ها راضی هستید؟
بلی
خیر
[نمایش نتایج]
توضیح: این یک نظرسنجی عمومی‌است. کاربران می‌توانند گزینه‌ی انتخابی شما را مشاهده کنند.
ارسال: #۱۶
۰۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۳۰ ق.ظ
ایشا... که همه دوستان معترض به حقشون برسن

ولی وقتی میایی تو دانشگاه و میبینی چند تا استاد و یه لشکر آدم و واسه انتخاب استاد راهنما چه ها که نباید بکنی و هر لحظه ممکنه استاد فیلد مورد علاقه ت پر بشه . گاهی ترجیح میدی اصلا نیای دانشگاه تا این فجایعو ببینی.

باور کنید مهدکودکم که بودیم مربیامون بیشتر از حالا بودن.

مست عشقم ، مست یارم، مست دوست
مست آن یارم که عالم مست اوست
۴
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: مازیار صفایی , انرژی مثبت , sina_bhh , sepid , blackhalo1989 , luna , alime , zohre shah
ارسال: #۱۷
۰۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۴۸ ق.ظ
RE: انتقاد از سنجش.... (کاهش ظرفیت ها)
میدونید همچین هم فکر نکنید ظرفیت ها خیلی جا به جا شده!

اولا اینکه میگن ۲۰٪ افزایش ظرفیت داشتیم مختص تمام رشته هاست... برای تمام رشته ها به طور کلی گفتند...
ثانیا توی دفترچه زده مثلا ۸ نفر ولی خودتون میاید دانشگاه میبینید که از کنکور ۱۲ نفر میگیرن، ۴ نفر هم استعداد درخشان میان! کلا ظرفیت یه جورایی ۲ برابر میشه...

در کل به نظر من نه ظرفیت توی دفترچه زیاد کنن، نه کم! دقیقا همون مقداری که میگن دانشجو بگیرن. در ضمن فوقش ۲ نفر استعداد درخشان بگیرن!

روال کار اینه:
سنجش به دانشگاه ها اعلام میکنه که هر رشته ات رو چقدر میتونی دانشجو بگیری... دانشگاه براساس ظرفیت خوابگاه و امکانات موجود در دانشکده ها و فضای دانشگاهی، تعداد نفرات رو اعلام میکنه (برای مثال ۸ نفر) اما سنجش توی دفترچه میزنه ۱۴ نفر، در نهایت ۲۰ نفر میگیره!!! دانشگاه ها اینجوری شاکی میشن! مثل امسال دانشگاه شریف که به خاطر خراب کاریه سنجش تصمیم داشت یکسری از بچه های استعداد درخشان رو اخراج کنه! برای همین سر لج و لجبازی سال بعد مطمئنا همون دانشگاه به جای اینکه بگه ۸ نفر میخوام میگه ۴ نفر میخوام که سنجش هر چقدر هم دست ببره داخل پذیرش بیشتر از ۱۰ نفر نشه...! مشکل به نظر من دخالت سنجشه! هر چه بدبختی ما داریم زیر سر همیناست!!!

Change Your FATE
۷
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: مازیار صفایی , Mohammad-A , esi , Msccom , Masoud05 , shervinrs , انرژی مثبت , ماه بانو , Parva , Xilinx , taraneh123 , blackhalo1989 , eris229 , rozh66 , mehdi_3904 , Ali-B , najme60 , zohre shah , ashkan_d13 , Mahla Mehr
ارسال: #۱۸
۰۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۲۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۳۳ ق.ظ، توسط esi.)
راه حل چیه ؟
چطوری اعتراض بزنیم ؟
سیستمشون که بدرده خودشون میخوره ، مسلما جوابگو نیست؟
پس راه حل چیه ؟؟
باید به یه جای معتبر، رسانه ای چیزی بگیم

البته حرف بچه ها هم درسته اما مخفی بودن پذیرش کارو واسه بچه ها تو انتخاب گرایشو دانشگاه به مشکل می خورونه

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Msccom , مازیار صفایی , maryami , zohre shah
ارسال: #۱۹
۰۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۳۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۴۱ ق.ظ، توسط neilabak.)
RE: انتقاد از سنجش....
(۰۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۰۶ ق.ظ)a i نوشته شده توسط:  بچه ها یه چیزی بگم خندتون یا شاید گریتون بگیره .

من یه دوست دارم لیسانس برقه . از اونجا که دیدم به رشتش علاقه نداره بهش هوش مصنوعی رو معرفی کردم و بهش اصرار کردم شرکت کنه . بهش گفتم هر چی رو نمیرسی حذف کن .

این دوست من با معدل ۱۶ زبانش هم قوی بود و البته مدار الکتریکی برقی ها هم خیلی قوی هست اومد کنکور شرکت کرد و اصلا تا حالا دروس هوش مصنوعی و الگوریتم و ساختمان و نظریه و سیستم عامل رو نخونده .

زبان ۵۷
ریاضی ۵۴
مشترک ۸
هوش : ۲۵ ( ۴ تا مدار الکتریکی از لیسانس یادش بود شد هر ۴ تاش هم درست زد )

رتبش هم شد ۴۴۰ .

خودش باورش نمیشد که با یک هفته مرخصی و درس خوندن این رتبه رو گرفته .

الان این کنکور کامپیوتره ؟؟؟؟

این دوسستون شرایطش شبیه منه .من اصلا برای نرم و هوش نخونده بودم برای آی تی خوندم (فکر کن نه ریاضی نه الکتریکی نه مدار منطقی) ولی سر کنکور ریاضی هر چی یادم بود از قبل زدم از مشترک غیر از درسای مشترک با آی تی مدار منطقی هم هر چی یادم بود زدم از تخصصی هوش چون الگوریتمو خوب خونده بودم(ولی برای الگوریتم آی تی کفاف نمیداد!!! خنده دار نیست باید الگوریتم آی تی راحت باشه) اکثر الگوریتماشو درست زدم.و هوش هم ۳ تا زدم رتبه هوشم شده ۴۲۶ .و الان حیرونم چون نمیدونم هوش شبانه بزنم (میگن قبول میشم!) یا آی تی مجازی(با توجه به اینکه برای سال بعد هم نمیتونم بخونم)
پ.ن:سازمان سنجش اگر کلید هوشو برای آی تی درست میکرد شاید اقلا به شبانه آی تی امید داشتم! Confused
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: a i
ارسال: #۲۰
۰۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۱۴ ق.ظ
(۰۷ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۲۸ ق.ظ)esi نوشته شده توسط:  راه حل چیه ؟
چطوری اعتراض بزنیم ؟
سیستمشون که بدرده خودشون میخوره ، مسلما جوابگو نیست؟
پس راه حل چیه ؟؟
باید به یه جای معتبر، رسانه ای چیزی بگیم

البته حرف بچه ها هم درسته اما مخفی بودن پذیرش کارو واسه بچه ها تو انتخاب گرایشو دانشگاه به مشکل می خورونه

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
ارسال: #۲۱
۰۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۲۰ ب.ظ
پذیرش بر اساس لیاقت ؟ خنده دارهDodgy
مثلا ۲۷ تا سوال از ۵ درس که هرکدوم حداقل ۳ تا رفرنس اصلی داره یا فقط ۱۶ سوال از دروس تخصصی یک رشته نشان دهنده استاندارد بودن یک آزمونه که حالا قراره براساس این آزمون استاندارد داوطلبای با لیاقت انتخاب بشن ؟؟ اصلا کجای دنیا تو یه آزمون معتبر سوالایی هست که براساس عدد دهی بشه به جواب رسید؟ دراین صورت چه فرقی بین کساییکه خوندن با اوناییکه نخوندن وجود داره؟ از کی تا حالا جواب دادن به سوالای آسونی که هر کسی میتونه جواب بده نشان دهنده علم و لیاقت اون شخصه؟؟ سوالای محاسبات امسالو نگاه کنید نه به سالای قبل که تا ۵رقم اعشار باید محاسبه میکردی نه به امسال که اصلا نیاز به محاسبات دقیق نداشت کنکور امسال بعضی از درساش وقعا مسخره بود حالا قبولی تو آزمونی با این سطح نشان دهنده لیاقت شخصه..HuhAngry
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: مازیار صفایی , eris229 , zohre shah
ارسال: #۲۲
۰۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۴۸ ب.ظ
به نظرمن خیلی نیازی نیست خودتون را درگیر این بکنید که ظرفیت تو دفترچه کمتر نوشتن!
چون فکر کنم غلط چاپی هم دارن Big Grin Big Grin
دانشگاه فلان را میبینی نوشته ۸نفر روزانه میگیره!موقعی که قبول میشی و میری ثبت نام حدود۱۵-۱۶نفری اومدن ثبت نام!!!!!
چطوری اینطوری شده رانمیدونم!!!!...نه من میدونم.نه سنجش! فقط خدا میدونه Big Grin
شما هم انتخاب رشته بکنید....همه جا را بزنید...یه وقت دیدید شد دیگه.....کاریش نمیشه کرد Big Grin
۰
۰
ارسال: #۲۳
۰۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۵۹ ب.ظ
(۰۷ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۴۸ ب.ظ)Alidousti نوشته شده توسط:  به نظرمن خیلی نیازی نیست خودتون را درگیر این بکنید که ظرفیت تو دفترچه کمتر نوشتن!
دانشگاه فلان را میبینی نوشته ۸نفر روزانه میگیره!موقعی که قبول میشی و میری ثبت نام حدود۱۵-۱۶نفری اومدن ثبت نام!!!!!
شما هم انتخاب رشته بکنید....همه جا را بزنید...یه وقت دیدید شد دیگه.....کاریش نمیشه کرد Big Grin
سلام
شما که اصفهان می خونید نمی دونید پارسال تو گرایش معماری دانشگاه اصفهان تا چه رتبه ای پذیرش داشت؟ (البته این سوال ربطی به این تاپیک نداره ببخشید)
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ida_isp
ارسال: #۲۴
۰۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۱۸ ب.ظ
(۰۷ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۵۹ ب.ظ)fatemeh85 نوشته شده توسط:  
(07 خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۴۸ ب.ظ)Alidousti نوشته شده توسط:  به نظرمن خیلی نیازی نیست خودتون را درگیر این بکنید که ظرفیت تو دفترچه کمتر نوشتن!
سلام
شما که اصفهان می خونید نمی دونید پارسال تو گرایش معماری دانشگاه اصفهان تا چه رتبه ای پذیرش داشت؟ (البته این سوال ربطی به این تاپیک نداره ببخشید)

تا جایی که میدونم دوست خودم با۴۰۰ آموزش محور معماری اصفهان قبول شده
۳۰۰ هم پژوهش محور داشتیم.
تا ۲۵۰ پارسال صنعتی اصفهان قبول شدن و ۲۷۰ به بعد اصفهان
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatemeh85
ارسال: #۲۵
۰۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۳۶ ب.ظ
ببخشید سوال من هم غیر مرتبط هست :-) نرم افزار اصفهان پارسال تا چه رتبه ای قبول شدند ؟
۰
۰
ارسال: #۲۶
۰۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۱۸ ب.ظ
(۰۷ خرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۱۸ ب.ظ)Alidousti نوشته شده توسط:  
(07 خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۵۹ ب.ظ)fatemeh85 نوشته شده توسط:  
(07 خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۴۸ ب.ظ)Alidousti نوشته شده توسط:  به نظرمن خیلی نیازی نیست خودتون را درگیر این بکنید که ظرفیت تو دفترچه کمتر نوشتن!
سلام

تا جایی که میدونم دوست خودم با۴۰۰ آموزش محور معماری اصفهان قبول شده
۳۰۰ هم پژوهش محور داشتیم.
تا ۲۵۰ پارسال صنعتی اصفهان قبول شدن و ۲۷۰ به بعد اصفهان
ظاهراً سوال های غیر مرتبط از شما زیاد میپرسن Big Grin. خب لطف کنید برای همه گرایش ها حدود قبولی اصفهان و صنعتی اصفهان رو بگید . شیراز هم اگه میدونید که عالیه . ( برای هوش هم بگیا Big Grin )

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT , taraneh123
ارسال: #۲۷
۰۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ خرداد ۱۳۹۱ ۰۷:۴۲ ب.ظ، توسط The BesT.)
حدود قبولی نرم افزار اصفهان ۳۰۰-۴۰۰ هست
هوش هم مثل نرم افزار در حدود ۳۰۰-۲۵۰قبول هستن.
معماری با ۲۷۷-۲۷۰-۳۲۰ پژوهش محور و تا حدود۴۰۰ آموزش محور
===========
صنعتی اصفهان حدود ۲۲۰-۲۵۰ معماری میدونم قبول شدن
===========
البته این هم بگم که قبولی هرسال کاملا متفاوت با سالهای قبل هست
سال۸۹ با رتبه ۳۱۰روزانه شهیدبهشتی قبول شده بودن(معماری)
و من هم یه جورایی مطمین بوودم نهایتا شبانه علم و صنعت قبولم!
ولی هیچکدوم از شبانه های دانشگاههای تهران قبول نشدم!
اینم بگم با رتبه من دانشگاه شیراز و صنعتی شیراز و صنعتی اصفهان که انتخابهای قبلی من بود روزانه و شبانه اش قبول نشدم!
اصلا قبولی ها یه جوری بود Big Grin
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatemeh85 , taraneh123 , zohre shah
ارسال: #۲۸
۰۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۰۲ ب.ظ
(۰۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۰۶ ق.ظ)a i نوشته شده توسط:  بچه ها یه چیزی بگم خندتون یا شاید گریتون بگیره .
من هم دیدم.تازه اون برقی که من دیدم مدتها بود که از درس فاصله هم گرفته بود.ولی ریاضی و باطبع مدارش قوی بود و رباتیک یه دانشگاه خوب قبول شد.اونوقت ما!نمیدونم بدشانسیم؟نمیدونم چی بگم
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: pofef , a i
ارسال: #۲۹
۰۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۵۰ ب.ظ
(۰۷ خرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۴۸ ب.ظ)Alidousti نوشته شده توسط:  اینم بگم با رتبه من دانشگاه شیراز و صنعتی شیراز و صنعتی اصفهان که انتخابهای قبلی من بود روزانه و شبانه اش قبول نشدم!
اصلا قبولی ها یه جوری بود Big Grin
معماری که توی شیراز سال قبل اصلا نداشت!
من یه جا دیدم با حدود ۲۵۰ روزانه صنعتی اصفهان قبول شدن . فکر کنم صنعتی اصفهان نسبت به شیراز رتبه بهتری میخواد پس شاید تا ۳۰۰ ( رتبه بر اساس سال قبل ) شیراز قبول میشدن (البته گرایش هوش رو میگم ) .

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
ارسال: #۳۰
۰۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۵۴ ب.ظ
من خوشحال شدم از اینکه ظرفیت ها کم شده.
البته امیدوارم که همینطور که میگن کم بگیرن
یه فرقی بین کارشناسی با ارشد باید باشه دیگه
کسی که میخواد دانشگاه سراسری ارشد بخونه به احتمال زیاد هدفش کسب معلومات نه صرف مدرک
این دانشگاهها باید یه کیفیتی هم داشته باشن
۰
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: pofef

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست ارائه تکمیل ظرفیت دکتری نیمسال دوم دانشگاه ازاد alireza6660 ۱ ۳,۹۴۵ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۵ ۵,۰۷۵ ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ۰۶:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  نرم‌افزار انتخاب رشته سازمان سنجش WILL ۰ ۲,۲۳۵ ۱۸ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۰ ۱,۸۰۶ ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  راهنمائی در خصوص استفاده از سامانه سنجش HamidReza1 ۰ ۱,۸۳۴ ۰۳ فروردین ۱۳۹۸ ۰۵:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  مشکلات مغایرت معدل درج شده در سنجش و معدل موجود در کارنامه newwink ۳۳ ۲۶,۲۶۶ ۰۴ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: alie0928
  اعتراض به سیستم سنجش در خصوص کاهش ظرفیت های ارشد نرم افزار و آیتی Happiness.72 ۲ ۳,۱۹۱ ۰۶ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در باره اعلام رشته‌های جدید ۹۷ The BesT ۱ ۳,۳۵۲ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  چند درصد ظرفیت های نوشته شده در دفترچه برای سهمیه ای ها و اینا در نظر گرفته میشه؟ ynsdamob ۷ ۵,۹۹۶ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۴:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: anyone
  تخمین رشته شهر قبولی در سایت سازمان سنجش salmaa ۳ ۸,۳۷۶ ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Razieperozian

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close