زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۰۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مزاحمت

ارسال: #۱۶
۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۱:۳۶ ب.ظ
RE: مزاحمت
(۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۲۶ ب.ظ)mhkpnu نوشته شده توسط:  شاید نشه از یه فرد عادی خیلی انتظار داشت ولی این انتظار از یه تحصیل کرده هست که نسبت به بعضی رفتارهای نادرست اجتماعی عکس العمل نشون بده.پس از خودمون شروع کنیم و سعی کنیم به همدیگه به دید انسان و همنوع نگاه کنیم و هیچوقت حقوق دیگران رو نادیده نگیریم و همیشه انسانیت و اخلاق رو در نظر داشته باشیم تا از کنار هم بودن لذت ببریم.

ممنون از همه دوستان
اتفاقاً من تعجب میکنم از آدم تحصیل کرده انتظار میره که فرق خاطرهو وشوخیو با رفتارهای نادرست اجتماعیو توهین به خانم هاو ... تشخیص بده.
بعد جالبه مادر دختره ناراحت نشده اونوقت پسرای این سایت ناراحت شدن . واقعاً اینقدر خشک رفتار نکنین. !!!!!!!
۶
۱۵
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۷
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۲:۱۰ ق.ظ
من با رفتار سالم اجتماعی موافقم. اون سطحی از تفکر که هیچ یکی از طرفین ارتباطات توی اجتماع، منظور پشت حرف یا رفتارش، از انسانیت دور نباشه. یکم زمانه جوری شده که دیگه نمیشه بین دختر بودن و پسر بودن یه خط پررنگ کشید، باید با هر دو حنس یه رفتار متعادل داشت. اینم بخاطر وجود دنیای ارتباطاتی هست که توش هستیم
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: luna , انرژی مثبت , fatima1537 , aatwo , nina69
ارسال: #۱۸
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۹:۳۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۹:۵۰ ق.ظ، توسط luna.)
(۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۹:۱۲ ق.ظ)kmc_337 نوشته شده توسط:  افرادی که به این خاطره و حرکتش مخالفند. اول داخل جامعه ما ارتباط سالم بین دختر و پسرو تعریف کنند ؟؟
وقتی داخل یک جامعه ارتباط دختر و پسر اصلا تعریف نشده خوب اینجور اتفاق ها اصلا غیر طبیعی نیست.
چون ما اصلا نمونه صحیح و استانداردی برای مقایسه نداریم. که به این خاطره بگیم بد یا خوب.

احتیاجی به نمومه نیست تا بگیم این خاطره بده یا خوب! دفعه بعد که کسی به خانمی از روی شوخی حرفی زد ازون خانم بپرسه چقدر از این کار شاد شده؟ بپرسه چقدر این کار آزردش کرده! یکم تجقیق کنه که این کارش چه تاثیراتی روی خانم ها می ذاره ( و همین طور تاثیری که این رفتار می تونه در رفتارهای متقابل خانم ها در برابر آقایون بذاره) یکم تحقیق کنید که خانم ها به خاطر این کارهای آقایون چقدر از حقوق طبیعیشون رو از دست میدن. اکثر خانم های ما نمی تونن با آرامش در خیابون راه برن (به دلیل اینکه آقایون به دلیل عدم وجود ارتباط سالم به خودشون حق میدن هر کاری انجام بدن) ای کاش برخی از افراد لحظه ای خودشون رو جای خانم ها (البته با طرز نگاه خانم ها) می ذاشتن تا چنین بهانه هایی واسه کاراشون نمی اوردن!

در جامعه ما برای هر کار غیر اخلاقی انگار کلی توجیه اخلاقی وجود داره!

من اصلا به این خاطره کاری ندارم. ولی این خاطره بهانه ای شده تا به این رفتار اشتباه اجتماعی پرداخته بشه. لطفا این بجث ها رو خارج از خاطره تعریف شده بخونید.

پانوشت:البته منظورم از آقایون تمام آقایون نبود. هم بین خانم ها و هم بین آقایون افراد مختلفی وجود داره و بسیاری از آقایون خودشون مخالف سرسخت این رفتاران.

to get something you've never had, you have to do something you've never done
۱۲
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bache Mosbat , Aurora , maryami , Donna , Lantern , user_256 , baran , Maryam-X , mali_IT , maryam_ak
ارسال: #۱۹
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۰:۰۵ ق.ظ
مزاحمت
من با این رفتارا مخالفم ولی خانه از پایبست ویران است. وقتی هیچی سر جاش نیست خیلی نمیشه ایراد گرفت به افراد.
۸
۲
ارسال: #۲۰
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۰:۱۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۰۳ ق.ظ، توسط kmc_337.)
من به هیچ عنوان حرکت این دوستمو صحیح نمیدونم. و تایید نکردم. و کاملا به دختر در جامعه خودم حق میدم.

من صحبتم اینجاس که وقتی تمام ارتباط دختر و پسر از نگاه کردن تا صحبت کردن برای ما حرام اعلام شده بنابر این ما استانداردی برای ارتباط برقرار کردن نداریم.
اگه بخوایم به استانداردهای کشور نگاه کنیم که اصلا این خاطره از ابتدا یعنی نگاه کردن به دختر پرتقالخور خلافه شرعه.

شما وقتی از حق زن و نگاه زن حرف میزنی منم بهت حق میدم.
ولی یکبارم بیا از حق مرد و زن که خواستار ارتباط با جنس مخالفشونند ولی در جامعه هیچ حقی بهشون داده نشده حرف بزن.

دقت کردی استاندارد ارتباط ما داخل بی ارتباطی

ایناس که سرمایش میشه اینجور حرکات.
۲
۵
ارسال: #۲۱
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۰:۲۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۰:۲۴ ق.ظ، توسط یاقوت سرخ.)
مزاحمت
سلام به همگی

به کسی خرده نگیرید ، این تاپیک رو هم حذف کنید. اگه خاطره دانشجویی دارید بگید، من که خیلی لذت می برم.Sleepy
در ضمن یک لحظه به این فکر کنید که اگه مادر اون خانم ها اون روز اوجا نبود، آقایون می خواستند در ادامه چه بگویند!!!!Dodgy

دست من و حلقه ی گیسوی یارBlush
۸
۱
ارسال: #۲۲
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۱:۲۶ ب.ظ
مزاحمت
با سلام خدمت دوستان
این مطلب از چند جهت باید بررسی بشه
۱-آیا این درخواست در فصل سردی بوده که اگه اینطوری باشه باید منقی داده بشه چون پرتقال همه جا هست با قیمت مناسب.
اما اگه در زمان دیگه ای باشه نباید به دوستمون خرده بگیریم چون واقعا گرونه و خرید این میوه خوب از عهده یه دانشجو خارج هست.(با توجه به متن ایشون چون گفته پارک بودیم این اتفاق در یه فصل دیگه ای افتاده)
۲-پسرا خیلی تودار هستن شاید از یکی از دخترا خوشش اومده و رفته جلو تا سر صحبت رو باهاش باز کرده تا با هم آشنا بشن .(اگه اینطوری هست پسره انتخاب خوبی داشته چون خیلی خوبه دختر با مادر به پارک آومده)
۴-دخترا حین خوردن میوه باصدای بلند می گفتند و می خندیدن یا خیلی آرام مشغول جذب ویتامین c برای بدن بودن.(این یه سوال مهمه)
در اینجا واقعا باید به مادر دختر خانم درود فرستاد.(چون شعور بالایی داشته.)
منفی های ایشون منو آزار میده. دوستان همکاری کنند و یه گلریزونی برگزار کنیم برای برگرداندن ایشون با مثبت های خودتون یاری کنید.
خاطره خیلی خوبی بود لذت بردم.
۸
۶
ارسال: #۲۳
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۲:۰۴ ب.ظ
مزاحمت
خوب اسم این پست رو بذارید ... "خاطرات خنده دار "
یا همچین چیزایی ....
بهرحال این هم یه خاطره بوده دیگه ....

خداوندا ... کدام نقطه ی زمین، از تو خالیست که خلق تو را در آسمان می جویند؟! منصور حلاج
۲
۵
ارسال: #۲۴
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۲:۳۶ ب.ظ
مزاحمت
همین الان شد یه خاطره
همش همینه..تو دانشگاهم هر وقت بحث میشد کشیده میشد به روابط دختر و پسر...
میگفتیم گرونی میگفتن دختر و پسرای بیچاره ....
مذهب و انیشتین و دکتر حسابی و ظهور و علائمشو و......همشو ربط میدادن به روابط دختر و پسر...
این پست که دیگه خودش شرایط واسه این بحث و جور کرد...
به نظر من جو خیلی خوبه...چون تو این بحثا آدم با نظرای اطرافش و دیدشون و عکس العملاشون و ...آشنا میشه.
و جامعه آماری ذهنش بالا میره.
البته به شرطی که به نظر هم احترام بزاریم و نظر خودمونو با دلیل بیان کنیم....
ولی در کل
احساس میکنم هممون فلسفه زندگی رو گم کردیم
یا شایدم اصلا نمیدونیم
۶
۰
ارسال: #۲۵
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۴:۵۷ ب.ظ
یه جا خوندم تو چین هر کسی مزاحم خانوما بشه و بگیرنش ۱۲ ساعت تو این حالت مجازات می شه

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

Your education can change your life
۳
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: ف.ش , baran
ارسال: #۲۶
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۸:۳۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۲:۳۳ ق.ظ، توسط aatwo.)
(۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۰:۴۶ ب.ظ)luna نوشته شده توسط:  
(01 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۰:۴۳ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  جوونها با هم که هستند معمولا یه همچین کارهایی میکنن برای شیرین شدن به دل دوستاشون

خوب کار اشتباهی می کنن. دل اونها شاد میشه ولی دل اون دخترها چی؟

ممکنه دله اون دخترها هم شاد شده باشه هر کی طرز تفکری و برداشتی داره
درضمن تو جامعه هم پسر هم دوختر هردو گاهی سر به سره جنس مخالف میزارن
این که نیست فقط پسرها اینطور شیطونی کنند
در ضمن اگه شیطونی باعث اذیت و ناراحتی کسی نشه مسله ایی نیست
لازم نیست که بیخود جبه گیری شه که این چه کاریه که اون پسر کرده هزار بار هم دخترها سر به سر پسرها گذاشتن
اگه کاره اون پسره باعث نشده به اون افراد بر بخوره چی و اونها هم براشون خنده دار بوده

من میگم شوخی در حدی که باعث ناراحتی اون شخص و یا اطرافیانش نشه مشکلی نیست

حالا اگه یه دختر چنین شوخی کنه با پسر بازم برداشتهای بعضی دوستانمون چیه!!!

drink 8 glasses of water a day

۴
۶
 سپاس‌گزاری شده توسط: آریو جمشیدپی
ارسال: #۲۷
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۸:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۴۳ ب.ظ، توسط luna.)
(۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۸:۳۰ ب.ظ)aatwo نوشته شده توسط:  
(01 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۰:۴۶ ب.ظ)luna نوشته شده توسط:  
(01 اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۰:۴۳ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  جوونها با هم که هستند معمولا یه همچین کارهایی میکنن برای شیرین شدن به دل دوستاشون

خوب کار اشتباهی می کنن. دل اونها شاد میشه ولی دل اون دخترها چی؟

ممکنه دله اون دخترها هم شاد شده باشه هر کی طرز تفکری و برداشتی داره

من دوست ندارم این بحث رو ادامه بدم. منکر اینم نمیشم که ممکنه که بعضی مواقع اون خانم هم از این حرکت ناراحت نشه و شاید خوشحالم بشه. ولی فکر نمی کنم کسی که این کار رو می کنه قبلش یه بررسی تحلیلی انجام میده که ببینه اون خانم ناراحت میشه یا خوشحال! و اگه اون خانم ناراحت بشه اون آقا مقصره (اگه با خودتون صادق باشین شما هم این حرف رو قبول می کنید). چون وارد حریم خصوصی اون فرد شده. در اکثر موارد من دیدم که خانم ها اگه ناراحت نشن خوشحالم نمیشن! شاید یه موارد خیلی خیلی استثنایی باشه. ولی در کل همین که یه خانم داره برای خودش تو خیابون راه میره یا تو پارک نشسته و یه آقا به خودش اجازه میده که وارد حریم خصوصی اون خانم بشه و حرفی بزنه موجبات معذب بودن خانم ها رو فراهم می کنه. در چنین شرایطی ناخودآگاه خانم ها خیلی از آقایون رو که می بینن اون احساس معذب بودن بهشون دست میده و همین مساله یکی از مسایلی هست که مانع روابط سالم بین خانم ها و آقایون میشه.
موضوع اینه که خیلی وقتا یکی یه حرفی رو میزنه و میره و فکر نمی کنه که در ادامه ممکنه که چه پی آمدهایی داشته باشه چه از جنبه شخصی چه از جنبه اجتماعی.

to get something you've never had, you have to do something you've never done
۱۲
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: - rasool - , maryami , narges_r , Masoud05 , baran , firouzi.s , Aurora , mali_IT
ارسال: #۲۸
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۹:۰۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۹:۱۰ ب.ظ، توسط - rasool -.)
مزاحمت
مستقل از بحث تاپیک و نویسنگان آن می خوام بگم (قصدم سرزنش و ... نیست . فقط وظیفمه که بگم):

مگه به ما نگفتن که آنچه برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند و آنچه بر خود روا نمی دانی برای دیگران هم روا مدار .

خوب حالا
آیا کسی که اینکار رو می کنه ، عملی مشابه این رو نسبت به مثلا خواهر یا مادرش می پسنده؟

خوب این خودش یه اصل خیلی بزرگه توی بسیاری از مسائل اجتماعی.

یعنی خودمون یا نزدیکانمون رو جای فردی که داریم باهاش رفتاری رو می کنیم قرار بدیم .
و ببینیم آیا از چنین رفتار و عملی خوشمون میاد یا نه!

Live in such a way that those who know you but
don't know God will come to know God because they know you

۱۵
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryami , luna , Masoud05 , baran , آریو جمشیدپی , Maryam-X , Aurora , mali_IT , sadra*
ارسال: #۲۹
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۰:۵۱ ب.ظ
(۳۱ فروردین ۱۳۹۱ ۰۲:۱۳ ب.ظ)sirvan.t نوشته شده توسط:  یه روز با بچه های هم اتاقیمون عصر پنج شنبه زدیم بیرون تو یه پارک به چند تا دختر رسیدیم که نشسته بودند پرتقال می خوردند یکی از دوستامون که شوخ طبعیش گل کرده بود رفت جلو گفت خانم ببخشید یه کم پرتقال به ما می دین مادر دختره که پشتش به ما بود و ما متوجه او نشده بودیم گفت بیا پسرم این هم پرتقال دوستمون اونقدر ترسیده بود به خاطر آنکه نشون بده که قصد مزاحمت نداشته گفت حالا که لطف کردین سهم دوستامون رو هم بدین:Big Grin
خاطره جالبی بود و اینکه ماهمیشه عادت کردیم بین دختروپسر یه پرده بذاریم.اگه همه چی سرجاش باشه حتی شوخی و مزاح بین دختروپسر،خوبهSmile
۴
۹
ارسال: #۳۰
۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۰:۵۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۱۴ ب.ظ، توسط Masoud05.)
(۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۰:۵۱ ب.ظ)goldoonehkhanoom نوشته شده توسط:  [
خاطره جالبی بود و اینکه ماهمیشه عادت کردیم بین دختروپسر یه پرده بذاریم.اگه همه چی سرجاش باشه حتی شوخی و مزاح بین دختروپسر،خوبهSmile

البته مهم دقت کنیم که " همه چی سرجاش باشه " یعنی چی Smile
و در ضمن بقول دوستان با هم بخندیم نه بهم!

(۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۰:۱۶ ق.ظ)kmc_337 نوشته شده توسط:  من صحبتم اینجاس که وقتی تمام ارتباط دختر و پسر از نگاه کردن تا صحبت کردن برای ما حرام اعلام شده بنابر این ما استانداردی برای ارتباط برقرار کردن نداریم.

اصلا اینجورایی که میگید نیست فقط یه حریم وجود داره (به قول لونا خانم ) حفظ حرمت خیلی مهمه . تعریف این حریم ها با توجه به شرایط های مختلف ، تعاریف و حدود مختلفی به خودشون میگیره .

نباید همه چیز رو ساده فرض کنیم ، همه ما بدون استثنا مواردی رو دیدیم که " خیلی ساده شوخی شوخی جدی میشه " البته منظورم این خاطره نیست در حالت کلی میگم .

یه دوست دیگه گفته بود که چون این یه خاطره هست پس مهم نیست اگه محتوای بدی داره ، من کاری به محتوای این شوخی ندارم اما این استدلال که بگیم میشه یه خاطره با جنبه منفی رو تعریف کرد بصرف اینکه خاطره هست صحیح نیست مگر اینکه یه نتیجه گیری بعدش داشته باشیم ( و البته باز هم میگم منظورم این خاطره نیست و یه موضوع کلی رو مطرح میکنم ) .

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۵
۲

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مزاحمت ۲ ! memarchitect ۰ ۲,۴۴۷ ۳۱ شهریور ۱۳۹۱ ۰۹:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: memarchitect

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close