زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۵۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آینده ارشد، کار و درآمد...

ارسال: #۱۶
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۱:۱۵ ق.ظ
RE: آینده ارشد، کار و درآمد...
سلام دوستان
خوشحالم که به این بحث هم توجه کردین...ولی باید واقع بین بود
زمانی میشه خوب درس خوند و کار پژوهشی کرد که از نظر مالی تامین باشی
تو کشور ما با کار پژوهشی نمیشه پول درآورد...
حتی اگه هدفت درآمد هم نباشه بازم اونقد نیاز داری که بتونی زندگی کنی..که همونقد رو هم بهت نمیده کسی..
اگه درس می خونید که تخصص پیدا کنید اینم اشتباهه چون میشه تو دوره های آزاد تخصص رو زودتر و کربردی تر کسب کرد
مگه اینکه درس بخونی . ارشد بگیری که بری سر کلاس دانشگاه و یا بری اونور
فکر میکنم نتیجه ادامه تحصیل تو کشور ما همین دو مورد هستش ...تازه اگه تو درس خوندن بهترین باشی
مگه موارد استثنایی باشه که یک تحصیلکرده رو ببرن سر کار
یه مورد دیگه هم اینه که
درس و کار رو نمیشه با هم انجام داد..مگر اینکه به قول دوستمون در راستای هم باشه
مثل اینکه همزمان هم تو دانشگاه تدریس بکنی و هم درس بخونی
خوشحا میشم نظرتونو بگید

عادت به هیچی خوب نیست...
حتی نماز!
هرچیزی به نیازش خوبه!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: zeinab , سجاد۶۷ , omidah
ارسال: #۱۷
۰۱ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۱۷ ق.ظ
دوستان حرفاتون خیلی جالب توجه بود
واقعا باید هدف از ادامه تحصیل روشن باشه
من خودم ترجیح میدم برم سر یه کار خوب و تجربه و تخصص کسب کنم
تویه مدت که لیسانس گرفتم فقط با یه مشت درس تئوری پیش اومدم که می دونم واسه آینده کاریم به دردم نمی خوره
ولی به نظرم شرایط و محیط کار طوریه که بیشتر میشه ازش تجربه کسب کرد تا ادامه تحصیل(البته این نظر شخصیه منه)
الانم که تو کشور ما تعداد بچه های فوق لیانس داره بقدری زیاد میشه که میشه گفت الان مدرک ارشدم مثل گذشته نیست
به هر حال باید هر کسی با توجه به شرایطش و علایقش عمل کنه
این جوری موفق تره

من
در انتظـــــــــــــــــــــــــــار یک معجـــــــــــــــــــــــــزه...
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali reza , Doctorwho , سجاد۶۷
ارسال: #۱۸
۰۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۰۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۵۲ ب.ظ، توسط مازیار صفایی.)
سلام به همگی!
من هزار بار فکر کنم اینجا این حرف رو زدم ، تو رو خدا نزنیم!Tongue

من ۸۷ فارغ التحصیل شدم. فرض کنید یک پسر بعد از فارغ التحصیلی بخواد پول توجیبی بگیره! واقعا ضایعست... پسرا درک می کنن! پسرایی هم که هنوز پول توجیبی می گیرن بابا دست مریزاد رو رو!

من ۸ ترم کارشناسی خوندم و وقتی رفتم برای کار دیدم تک تک درسها چقدر در روند کاریم نقش داشتن! اینکه بگید درس های تئوریک بی معنی اند خیلی بی انصافید!
می دونید راز موفقیت من حداقل چی بود؟
ایجاد ارتباط بین درس های دانشگاه و کارم!
کسی که پایگاه داده تئوری رو عالی بلد باشه می تونه یک بانک اطلاعاتی با هزاران فیلد و با سرعت بالا طراحی کنه و راهی رو که بقیه ۱ ساله طی می کنن ۲ ماه بره و اعتبار و پول در بیاره!
من بعد از ۳ سال کار کردن تصمیم گرفتم ارشد بخونم! چون می دونم راه چیه! می دونم ارشد رو برای شان اجتماعی و زن گرفتن و پایه حقوق نمی خونم.... ارشد می خونم تا بیشتر بتونم از تئوری هایی که در کتاب ها هست در کارم استفاده کنم و لذت بیشتری ازش ببرم....

شاید باور نکنید انگیزه خوندن من برای ارشد از جلد دوم کتاب دیت ( پایگاه داده ) شروع شد...
من این کتاب رو داشتم و هیچ وقت نخوندم.... سر یک پروژه به شدت گیر بودم ناگهانی یک فصلش رو خوندم و شد یک جرقه در ذهنم و کل کار کن فیکون شد و همه چی معرکه تر از قبل....

واقعا در موقعیت تصمیم گیری هستید.... فکر نکنید سال های عمر شما بی نهایتند و شما می توانید ۴ سال برای ارشد بخونید....

حتی کار کردن هم سن و سال خودش رو می خواد.... الان که ۲۲ یا نهایتا ۲۵ ساله هستید می تونید بعضی کارها رو انجام بدید.... هر چقدر سن می ره بالا آدم نمی تونه مثل قبلا هر کاری رو انجام بده....

نمی دونم حرف هام چه ربطی داشت.... ولی بی ربط هم نبود....

کار و درس در رشته کامپیوتر جدا ناپذیرند....

شما چند تا استاد حال به هم زن که "ه" رو از "ب" تشخصی نمی دادن داشتید؟
چند تا با حال که واقعا معرکه بودن؟

قبل از ایجاد تاپیک جدید فقط ۴ دقیقه در تالار جستجو کنیم.....
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , baziramzi.ir , Aurora , hardware23 , - rasool - , fatima1537 , white bird , baran , goldoonehkhanoom , MIT , ali reza , zeinab , MShariati , ماه بانو , mahyamk , d_felfelak , ×Bug×
ارسال: #۱۹
۰۵ مرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۵۵ ق.ظ
بحث خیلی جالب و مهمی رو راه انداختید Smile
چیزی که خیلی وقته بهش فکر میکنم و به جواب مناسبی نرسیدم هنوز Sad
یکسری مسایل مرتبط با هم - از این نظر که باید اولویت بندیش رو انتخاب کنیم پیش روی همه ما جوون هاست.
ازدواج - کار - ارشد - سربازی واسه آقایون . و قطعا هر کدوم که انتخاب اول ما باشه - میتونه شانسمون رو توی انتخاب های دیگه کمتر کنه .
من نرم افزار میخونم و یه ترم دیگه درسم تموم میشه و لیسانسه میشم.
تصمیم دارم بخونم واسه ارشد با این تفکر که دوره سربازی بهتر - پایه حقوقی بیشتر - ازدواج راحت تر و مدرک بالاتر داشتن
اما به چه قیمتی ؟
واقعا با ارشد خوندن این چیزا تحقق پیدا میکنه ؟ یا این چیزیه که تو ذهن ماست ؟
من خیلی درگیری فکری دارم سر این موضوع و نمی دونم چه کار کنم.
نه کیسی واسه ازدواج دارم - نه جایی سر کار میرم - نشستم و هی فکر میکنم Sad
تصمیمم اینه که عمرم رو بیشتر از این تلف نکنم.
من ۱ سال پشت کنکور کارشناسی موندم و الانم ترم ۱۰ و ۱۱ ترمه فارغ میشم.
کم و بیش واسه ارشد سراسری میخونم - هر چند که ظرفیت ها شدیدا کمه به نسبت متقاضی ها - همزمان هم پیام نور شرکت میکنم - به این فکر میکنم که ۲ سال سربازی رو با ۲ سال ارشد یکی کنم (هنوز در حال تحقیق هستم).
مهارتم رو تو یه زمینه بالا ببرم و دنبال کار باشم.
اگه هم ارشد قبول نشدم بچسبم به کار و زندگی چون زندگی هنوز ادامه داره Smile
یکی از دوستان گفته بود در این مورد - وقت زیاد روی ارشد گذاشتن جوونی و عمر آدم رو میگیره.
شاید جای دیگه زندگی بهتری در انتظار ماست ولی ما اسرار به ارشد رفتن داریم ...

شما هم از حرف های دلتون و تصمیم هاتون بگید
انتقاد های مودبانه هم پذیرفته میشه Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: white bird , سجاد۶۷ , d_felfelak
ارسال: #۲۰
۱۳ فروردین ۱۳۹۴, ۰۱:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ فروردین ۱۳۹۴ ۰۱:۴۶ ب.ظ، توسط ali reza.)
سلام به همگی
من این بحث و ۲ سال پیش راه انداختم یه مدتیه که نه خودم سمت سایت اومدم چون درگیر پیدا کردن کار بودم.. و نه شما پیگیر این مطلب بودید...
خیلی طول کشید
تو این مدت کار میکردم ولی آزاد
کار ثابت و با آینده روشن نداشتم ولی خدا رو شکر دو سه ماهه که یه کار مطمئن و با یه حقوق مناسب پیدا کردم
فکر میکنم با اینکه یکم سنم رفته بالا (۲۷ سال) ولی بهترین فرصت برای ادامه تحصیل همین الانه
بشینی و بدون توجه به مدرک فقط در پی کسب تخصص باشی
اونم تو گرایشی که مناسب کارت باشه
فکر کنم بهترین کار همینه که اول شغل مناسبی رو پیدا کنی و بعد ادامه تحصیل بدی
حتی عقب انداختن خدمت سربازی هم کار درستی نیست
چون هر چی دیر تر بری بیشتر ضرر میکنی من خودم یه سال خوب نشستم واسه ارشد خوندم ولی قبول نشدم
دیگه بی خیال شدم و رفتم پی سربازی و کار
الانم به خاطر این شرایط خدا رو شکر میکنم امیدوارم همتون اون موفقیتی که میخواین رو بدست بیارین
منتظر نظراتتون هستم...

عادت به هیچی خوب نیست...
حتی نماز!
هرچیزی به نیازش خوبه!
 سپاس‌گزاری شده توسط: ana9940 , d_felfelak
ارسال: #۲۱
۱۶ فروردین ۱۳۹۴, ۰۵:۴۴ ب.ظ
یعنی پشیمون نیستید که چرا با اینکه یه سال خوب خونده بودید، درس خوندن رو رها کردید؟ شاید اگه سال بعد هم میخوندی یه دانشگاه خوب قبول می شدی.
البته منم با حرفاتون موافقم، اگه هدف اصلی کار باشه، نباید به خاطر ارشد چند سال رو هدر بدیم ولی خودم واقعا نمی دونم اگه رتبه ام خوب نشد چه کار کنم، بخونم یا کارم رو ادامه بدم!؟
ارسال: #۲۲
۱۶ فروردین ۱۳۹۴, ۰۸:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ فروردین ۱۳۹۴ ۰۸:۴۷ ب.ظ، توسط gunnersregister.)
به نظرم بستگی به دختر یا پسر بودن، سن و سال و شرایط خانوادگی داره.الان خوندن ارشد با این شرایط حتی در دانشگاههای دولتی هم سخته.فرصتی برای آزمون و خطا هم وجود نداره مخصوصا برای آقایوون که دو سال سربازی رو هم دارن

منم امسال خوندم و یکم سنم بالا رفته.واقعا انتخاب سختی داشتم ولی با این وجود خوندم.امیدوارم در ارشد موفق ظاهر بشم.برای بقیه هم آرزوی کامیابی دارم در هر مقطعی از زندگی‌که هستن
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷ , nina69
ارسال: #۲۳
۱۶ فروردین ۱۳۹۴, ۱۰:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ فروردین ۱۳۹۴ ۱۰:۴۷ ب.ظ، توسط matt2007.)
دوست عزیز همه چیز به خودش شخص بستگی داره
من سه نفر از شریف و مدرس و امیرکبیر میتونم مثال بزنم که همزمان هم ارشد میخونن هم کار میکنن. هر سه هم این اعتقاد رو دارن که اتفاقا اگه کار نکنن انگیزه کمتری برای درس خوندن خواهند داشت. و البته هیچ کدوم هم از ارشد خوندن حالشون خوب نیست یعنی فقط رفتن که بخونن اتفاقا نمرات بالایی هم دارن ولی مثل بقیه توی آزمایشگاه نمی رن (که با انتخاب استاد مناسب ممکنه!)
ولی دوستی هم دارم که توی شریف هر روز هفته هشت صبح آزمایشگاه حضور می زنه و واقعا خودش رو وقف درس و تحقیق کرده و اونجوری لذت می بره اصلا هم به کار فکر نمیکنه
اون سه نفر اول البته یه ویژگی مشترک خیلی مهم دارن اینکه کارشناسیشون رو تو دانشگاه های معتبر بودن و بنابراین درس ارشد براشون سخت و سنگین نیست. برای همین میگم باید هر کس خودش رو نگاه کنه.
برای پسرایی تو شرایط شما یه انتخاب دیگه هم این هست که دو سال همه چی رو ول کنن برن سربازی بعد از سربازی یه بار دیگه تلاش کنن. و اینکه وحی منزل نیست که ارشد بگیرید من با خانوادتون موافقم برید سر کار یه سال دو سال کار کنید ارتباطات خودتون رو پیدا کنید بعد مدتی کار رو سبک کنید و یه بار دیگه تلاش کنید اینطوری اگر یه مدت هم کار نکنید با همون ارتباطات قبلی میتونید دوباره کار رو به دست بیارید.

بی‌دلی، در همه احوال، خدا با او بود
او نمی‌دیدش و از دور "خدایا" می‌کرد
 سپاس‌گزاری شده توسط: archer22
ارسال: #۲۴
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۲:۰۶ ب.ظ
(۱۶ فروردین ۱۳۹۴ ۰۵:۴۴ ب.ظ)ana9940 نوشته شده توسط:  یعنی پشیمون نیستید که چرا با اینکه یه سال خوب خونده بودید، درس خوندن رو رها کردید؟ شاید اگه سال بعد هم میخوندی یه دانشگاه خوب قبول می شدی.
البته منم با حرفاتون موافقم، اگه هدف اصلی کار باشه، نباید به خاطر ارشد چند سال رو هدر بدیم ولی خودم واقعا نمی دونم اگه رتبه ام خوب نشد چه کار کنم، بخونم یا کارم رو ادامه بدم!؟
من اگه ارشد رو گرفته بودم الان شاید هنوز تو خدمت سربازی بودم و بعدشم باید میگشتم پی کار مناسب
نمیدونم چه حکمتی بود قبول نشدم..من اون سال همه تلاشم رو کردم ولی خب نشد!
شاید تا یک سال بعد اون قبول نشدن حسرت خوردم و ناراحت بودم ولی به شرایط الان که رسیدم راضیم
قبولی ارشد وحی منزل نیست تلاشتو بکن اگه قبول شدی که مبارک باشه اگه نشدی هم که سایر اهداف زندگی رو قربانی قبولی ارشد نکن..
البته به دختر و پسر بودن هم بستگی داره..دختر اگه ۵ سال هم پشت کنکور ارشد بمونه شاید خیل نگران کننده نباشه ولی واسه یک پسر دیگه اگه یه سال یا دوسال قبول نشه دیگه فرصتش تقریبا تمومه باید بره سربازی و پی کار باشه و فشار و نگرانی از آینده زیاد میشه...
راستش نظر شخصی منه که ادامه تحصیل بالاتر از کارشناسی واسه پسرا باید بعد از پیدا کردن شغل باشه اینجوری ادامه تحصیل رو میتونی با انتخاب یه رشته مناسب در راستای شغلت ادامه بدی

عادت به هیچی خوب نیست...
حتی نماز!
هرچیزی به نیازش خوبه!
 سپاس‌گزاری شده توسط: so@ , ana9940
ارسال: #۲۵
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۵:۱۵ ب.ظ
سلام ب همگی
واقعا تاپیک خععلی جالبیه و خعلی مناسب حال منه
من امسال کارشناسیمو تموم میکنم و کنکور هم دادم و از تابستون سال قبل خععلی جدی شروع کردم برا ارشد خوندن و خععلی خوب پیش رفت اما ب پاییز که رسید درسای دانشگاهم داشتمو تو خوابگاه هم بودم و یکمی سخت میگذشت اما بدتر از همشون این بود که تو آبان مریض شدم و باید عمل میشدم که این عمل و مراقبت های بعد از عمل بیش از ۴۰ روز از وقتمو گرفت و واقعا افسرده شده بودم اما بااز ناامید نشدم و باز شروع ب خوندن کردم و تا حدودی رسیدم اما الان رتبم اومده واصلا راضیم نمیکنه، الان نمیدونم چکار کنم؟ بشینم ی ۶ ماه دیگه واسه کنکور بخونم یا اینکه برم دنبال کار؟ باتوجه ب اینکه سربازیم ندارم
اگه برم دنبال کار واقعا میشه کار پیدا کرد برا کسیکه تازه کارشناسیو تموم کرده؟
هدفم از ارشد خوندن این بود که معلوماتم زیاد بشه و همزمان با ارشد کار کنم، لطفا باتجربه ها راهنمایی کنن مخصوصا اونایی که دارن الان ارشد تو ی دانشگاه معتبر میخونن یا اونایی که الان مشغول کارن. ممنووون
ارسال: #۲۶
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۸:۲۳ ب.ظ
ببین دوست من بستگی به شرایط خودت و خانوادت داره همین که سربازی نداری خیلی خوبه
این باعت میشه۲ سال بیشتر از بقیه فرصت داشته باشی ولی سعی کن حداکثر استفاده رو بکنی به نظر من حالا که سربازی نداری یه سال دیگه محکم و مطمئن بشین بخون سعی کن فرصت سوزی نکنی
البته اگه الان میدونی که شرایط یه کار مناسب برات فراهمه خب معطل نکن کار رو بگیر و تقریبا وقتی دیدی سر کارت استیبل شدی واسه ادامه تحصیل اقدام کن

عادت به هیچی خوب نیست...
حتی نماز!
هرچیزی به نیازش خوبه!
 سپاس‌گزاری شده توسط: omidah
ارسال: #۲۷
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۸:۵۴ ب.ظ
من خودم دلیل اصلی ارشد خوندن و ادامه تحصیلم علاقه ست.واقعا درسای رشته کامپیوتر برام شیرینه.ولی از طرفی علاقه ای با تدریس ندارم.یعنی دوس دارم کار عملی کنم بیشتر.
ارسال: #۲۸
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۲:۳۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ خرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۳۳ ب.ظ، توسط flowerirani.)
۲۰۰تا کشور فقط واسه ۱مدال طلای المپیک توی هررشته تلاش میکنن ۱دونه طلا
شماباید بشدت درس بخونی شیطنت هاتون بازی گوشی گوشی بازی .... هر کاری وقتتو هدر میده مثلا من فوتبال خیلی وقتمو میگیره بقول استادمون۸ماه خودتو بگیر ازلذتهای لحظه ایی بیخیال بشو دوباره بخون امروزه افکار منفی وسختی مشکلات واس همه هست کسی برند ه هست که سخت تلاش کنه و مثبت نگر باشه
بخون اما تلاش کن وتوکل کن به خودش شک نکن سختی کشیدی تلاش کردی قبولی سختی بکش منصرف نشو
چون خودمم همین کار رومیکنم اگر جزئیات خواستین بهم پیام بدید عرض کنم خدمتتون
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۲۹
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۲:۴۴ ق.ظ
(۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۲:۳۸ ق.ظ)flowerirani نوشته شده توسط:  ۲۰۰تا کشو فقط واسه ۱مدال المپیک تلاش میکنن ۱دونه طلا
شماباید بشدت درس بخونی شیطنت هاتون بازی گوشی گوشی بازی .... هر کاری وقتتو هدر میده مثلا من فوتبال خیلی وقتمو میگیره بقول استادمون۸ماه خودتو بگیر ازلذتهای لحظه ایی بیخیال بشو دوباره بخون امروزه افکار منفی وسختی مشکلات واس همه هست کسی برند ههست که سخت تلاش کنه و +نگر باشه
بخون اما تلاش کن وتوکل کن به خودش شک نکن سختی کشیدی تلاش کردی قبولی سختی بکش منصرف نشو
چون خودمم همین کار رومیکنم اگر جزئیات خواستین بهم پیام بدید عرض کنم خدمتتون
من که نفهمیدم چی شد.انگار خیلی عجله داشتید...
ارسال: #۳۰
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۱:۱۳ ق.ظ
(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۵:۱۵ ب.ظ)omidah نوشته شده توسط:  سلام ب همگی
واقعا تاپیک خععلی جالبیه و خعلی مناسب حال منه
من امسال کارشناسیمو تموم میکنم و کنکور هم دادم و از تابستون سال قبل خععلی جدی شروع کردم برا ارشد خوندن و خععلی خوب پیش رفت اما ب پاییز که رسید درسای دانشگاهم داشتمو تو خوابگاه هم بودم و یکمی سخت میگذشت اما بدتر از همشون این بود که تو آبان مریض شدم و باید عمل میشدم که این عمل و مراقبت های بعد از عمل بیش از ۴۰ روز از وقتمو گرفت و واقعا افسرده شده بودم اما بااز ناامید نشدم و باز شروع ب خوندن کردم و تا حدودی رسیدم اما الان رتبم اومده واصلا راضیم نمیکنه، الان نمیدونم چکار کنم؟ بشینم ی ۶ ماه دیگه واسه کنکور بخونم یا اینکه برم دنبال کار؟ باتوجه ب اینکه سربازیم ندارم
اگه برم دنبال کار واقعا میشه کار پیدا کرد برا کسیکه تازه کارشناسیو تموم کرده؟
هدفم از ارشد خوندن این بود که معلوماتم زیاد بشه و همزمان با ارشد کار کنم، لطفا باتجربه ها راهنمایی کنن مخصوصا اونایی که دارن الان ارشد تو ی دانشگاه معتبر میخونن یا اونایی که الان مشغول کارن. ممنووون

خدمت دوست عزیزم عرض کنم
اول اینکه خدمت نداری خیلی خوبه و کلی جلو افتادی
کار هم اگر آشنا داشته باشی زیاد هست و گرنه سخت میشه کار خوب پیدا کرد
ارشد به خودی خود چیزی به معلومات شما اضافه نمی کنه، اگه هدفت دکتری گرفتن باشه ارشد بخون وگرنه وقت خودتو تلف نکن
همزمان کار کردن و درس خوندن هم سختی های خودشو داره، چرا که دانشگاه های خوب ازت کار زیاد می خوان
امیدوارم کمکی کرده باشم

همه چیز روزی درست خواهد شد، امیدت را از دست مده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: omidah

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آینده شغلی برقکاران و نحوه آموزش چگونه است؟ liliahmadi ۰ ۵۱ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۱ ۸۱۰ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  آینده شغل تکنسین برق قدرت و الکترونیک pedramgholami ۰ ۲۶۹ ۱۷ آبان ۱۴۰۲ ۰۲:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: pedramgholami
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۲۰ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  به دانشجوی تازه کار چه پیشنهادی میکنید ؟ اورمزد ۴ ۴,۰۱۰ ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ ۰۵:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: اورمزد
Question کسب درآمد با کامپیوتر در منزل hope_ ۱۶ ۱۵,۰۳۸ ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ ۰۶:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hamet
  کسب درآمد از طریق ارزهای دیجیتال بدون سرمایه alem1 ۰ ۳,۰۸۱ ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: alem1
  درآمد فروشگاه کامپیوتری چطوره چقدر سرمایه می خواد؟ friends ۶ ۱۷,۸۸۲ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  درآمد شما در سایت هایی مثل کافه بازار و مایکت چقدر است؟ applepeach ۴ ۷,۵۹۷ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۲۵ ق.ظ
  بهم یک کسب و کار خانگی معرفی کنید؟ packationmachinery ۰ ۲,۰۶۳ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۲۲ ق.ظ

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close