زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۳۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آیات مورد علاقه شما

ارسال: #۷۶
۰۸ اسفند ۱۳۹۱, ۰۷:۰۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ اسفند ۱۳۹۱ ۰۷:۱۱ ب.ظ، توسط hadilg.)
RE: آیات مورد علاقه شما
(۰۶ فروردین ۱۳۹۱ ۱۲:۲۷ ق.ظ)mohammad_13690 نوشته شده توسط:  میدونم همه ی آیه های قرآن رو دوست داری، اما شاید بعضی آیات رو بیشتر دوست داشته باشی؛ خوشحال میشیم اینجا بذاری
(شاید این سایت
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
بدرد بخوره)
________
________

تصور دنیایی که زن و مرد وجود نداره، همه از یک جنس آفریده شدن
و از آرامش ازدواج و مودت خانواده خبری نیست
مثل تصور جهان بی خدا
تـرســناکه

«ومن آیاته ان خلق لکم من انفسکم ازواجا لتسکنوا الیها وجعل بینکم مودة ورحمة ان فی ذلک لآیات لقوم یتفکرون» [روم،۲۱]

ای بابا چخ دلتون خوشه
افرین تو این دورو زمونه معنویتی دارین

(۰۸ اسفند ۱۳۹۱ ۰۴:۰۷ ق.ظ)teacherpc نوشته شده توسط:  کار ما به کجا کشیده که میگیم ایات مورد علاقه(پناه برخداوند متعال از شر شیطان رانده شده)
یعنی بقیه مورد علاقتون نیست
کاش مرده بودم این تاپیک رو نخونده بودم ببین چه ۱۰۰۰ نفر با شوق پاسخ دادند
اصلن لفظ مورد علاقه کجا بکار میره ؟
مگه تموم ایات از جانب خدا نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بعد اینا موردعلاقتونه؟ دیگه چی؟
یکباره بفرمایید از اسلام چی مورد علاقتون هست تا بدونیم غیر علاقتون چیه؟
عنوان تاپیک مشکل داره بقیش خوبه

تقلبل اله حاج اقا
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990
ارسال: #۷۷
۰۸ اسفند ۱۳۹۱, ۰۷:۳۳ ب.ظ
آیات مورد علاقه شما
اقرین واقعا درست گفتید کاش هر کس فقط یه ایه رو حفظ کنه و بهش عمل کنه تو این دوره زمونه.

دلیل پرواز پر نیست ؛پرواز , باور پرده ایست که به پرواز می اندیشد.
ارسال: #۷۸
۰۸ اسفند ۱۳۹۱, ۱۰:۵۳ ب.ظ
آیات مورد علاقه شما
(۰۸ اسفند ۱۳۹۱ ۰۷:۰۷ ب.ظ)hadilg نوشته شده توسط:  تقلبل اله حاج اقا
شما که دل خوشی ندارین واسه همینه که از قران و معنویات دور شدین
بهتون پیشنهاد میکنم از خدا بخواهید کمکتون میکنه و خودش تو زندگی کمک میکنه حتی زندگی مادی! مگه پول نمیخایی اگه مادیات میخایی دست خداست ازش بخواه بهت میده من دوتا ایه میارم قضاوتش باخودتون
۱-والذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا وکسانی که در را ما می کوشند ما خودمان راه هدایت را به انان نشان خواهیم داد
۲-مَن أعرَضَ عَن ذِکرِی فإنّ لَهُ مَعِیشَهً ضَنکاً هر کسی از یاد من روی گردان شود زندگی تنگ و سختی خواهد داشت
خب ببینید در سایه ایمان به خدا و شکر به همه موفقیت ها و حتی مادیات میرسی روی ایه دوم دقت کنید دلیل خیلی شکستها ما همین خدافراموشی است
شخصی که از خدا دور میشه دلخوشی نداره امید نداره ....
ولی وقتی دلت با خداست قرص میشی و میگی خدا هست انسان با ایمان غصه نمیخوره شکست واسش معنی نداره و همیشه پرامید زندگی میکنه
درخلوت دلت با خدای خودمون حرف بزنیم
گناه انسان رو از معنویات دور میکنه کارش به جاهای باریک میرسه !
برخی از انسان‏ها گاه در اثر فراموشی خدا، خود را نیز فراموش می‏کنند و دچار از خود بیگانگی می‏شوند; «نسوالله فانساهم انفسهم‏» (حشر:۱۹); خدا را فراموش کردند، خداوند هم آنان را نسبت‏به خودشان دچار فراموشی ساخت.
خیلی مهمه
نمیدونم شما مذهبتون و دینتون چی هست ولی خدا متعلق به همه است حتی اونی که دین نداره

گفتند عینک سیاهت را بردار

دنیا پر از زیباییست!!!

عینک را برداشتم..

وحشت کردم از هیاهوی رنگها

عینکم را بدهید

میخواهم به دنیای یکرنگم پناه ببرم...
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: shahbazi , mohammadali1990 , انرژی مثبت , mohammad_13690 , slinda , nina69
ارسال: #۷۹
۰۹ اسفند ۱۳۹۱, ۱۰:۳۵ ب.ظ
ای ول دقیقا واقعا از معنویات دور شدم البته معنویات از دیدگاه شما
از خداتون بخواهید ما رو هم هدایت کنه
ارسال: #۸۰
۱۰ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۰۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۱۸ ق.ظ، توسط shahbazi.)
آیات مورد علاقه شما
خدامون؟؟؟؟؟

یک شبی مجنون نمارش را شکست بی وضو در کوچه لیلا نشست عشق ان شب مست مستش کرده بود فارغ از جام الستش کرده بود گفت یارب از چه خارم کرده ای برصلیب عشق دارم کرده ای مرد این بازیچه درگر نیستم این تو لیلای تو من نیستم خدا گفت :ای دیوانه لیلات منم دررگ پیدا و پنهانت منم سالها با جور لیلا ساختی من کنارت بودمو نشناختی

سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990 , good-wishes , mohammad_13690 , slinda
ارسال: #۸۱
۱۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۹:۲۱ ب.ظ
آیات مورد علاقه شما
teacherpc سلام،
همونطور که فرمودید همه ی آیات قرآن از طرف خدا هستند ، و باید به همه ایمان داشت.
البته همه ی آیات یکسان نیستند.
در این آیه خداوند ابتدا آیات قرآن رو به دو دسته آیات محکمات و متشابهات تقسیم میکنه؛ اما در آخر هم میفرماید همه از طرف خداست و باید به همه ایمان آورد.
«هُوَ الَّذِیَ أَنزَلَ عَلَیْکَ الْکِتَابَ مِنْهُ آیَاتٌ مُّحْکَمَاتٌ هُنَّ أُمُّ الْکِتَابِ وَأُخَرُ مُتَشَابِهَاتٌ فَأَمَّا الَّذِینَ فی قُلُوبِهِمْ زَیْغٌ فَیَتَّبِعُونَ مَا تَشَابَهَ مِنْهُ ابْتِغَاء الْفِتْنَةِ وَابْتِغَاء تَأْوِیلِهِ وَمَا یَعْلَمُ تَأْوِیلَهُ إِلاَّ اللّهُ وَالرَّاسِخُونَ فِی الْعِلْمِ یَقُولُونَ آمَنَّا بِهِ کُلٌّ مِّنْ عِندِ رَبِّنَا وَمَا یَذَّکَّرُ إِلاَّ أُوْلُواْ الألْبَابِ » [آل عمران:۷]
طبق روایات معصومین، مقام ائمه با هم متفاوت هست و پیامبر اسلام خیر المخلوقین و علی(ع) نسبت به سایر امامان مقام بالاتری دارند. همچنین آیات قرآن بعضی بسیار پرنورتر از سایرین هستند. یک سوره قلب قرآن است.... بعضی آیات محکمات هستند. و...
اما جدای این بحث، و جدای مقام متفاوت، ممکنه هر شخص با توجه به میزان شناخت شخصی خودش، به یکی از ائمه علاقه بیشتر پیدا کنه، برای مثال اگه برخی شیفته امام رضا (ع) باشن و برخی شیفته امام حسین (ع) مادامی که به همه ی ائمه ایمان دارن علاقه شون باعث رشد خواهد بود انشالله

« إِیَّاکَ نَعْبُدُ وإِیَّاکَ نَسْتَعِینُ » ... فقط تو را می پرستیم، و فقط از تو یاری می خواهیم
 سپاس‌گزاری شده توسط: shahbazi , slinda , good-wishes , Mina_J
ارسال: #۸۲
۱۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۹:۳۱ ب.ظ
آیات مورد علاقه شما
احسن
مادامی که به همه ایمه ایمان دارن علاقشون باعث رشد
خواهد شد
واقعا همینه

سپاس‌گزاری شده توسط: mohammad_13690
ارسال: #۸۳
۲۳ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۲۹ ق.ظ
« یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ
لاَ تَسْأَلُواْ عَنْ أَشْیَاء إِن تُبْدَ لَکُمْ تَسُؤْکُمْ
وَإِن تَسْأَلُواْ عَنْهَا حِینَ یُنَزَّلُ الْقُرْآنُ تُبْدَ لَکُمْ
عَفَا اللّهُ عَنْهَا وَاللّهُ غَفُورٌ حَلِیمٌ »
[مائده:۱۰۱]

اى کسانى که ایمان آورده‏ اید
از چیزهایى که اگر براى شما آشکار گردد شما را اندوهناک مى کند مپرسید
و اگر هنگامى که قرآن نازل مى‏ شود در باره آنها سؤال کنید براى شما روشن مى‏ شود
خدا از آن [پرسشهاى بیجا] گذشت و خداوند آمرزنده بردبار است

« قَدْ سَأَلَهَا قَوْمٌ مِّن قَبْلِکُمْ ثُمَّ أَصْبَحُواْ بِهَا کَافِرِینَ » [۱۰۲]
جمعی از پیشینیان از آنها سوال کردند و سپس به مخالفت با آن برخاستند (یا به سبب آن کافر شدند)

« إِیَّاکَ نَعْبُدُ وإِیَّاکَ نَسْتَعِینُ » ... فقط تو را می پرستیم، و فقط از تو یاری می خواهیم
 سپاس‌گزاری شده توسط: good-wishes , انرژی مثبت
ارسال: #۸۴
۲۵ اسفند ۱۳۹۱, ۰۵:۰۲ ب.ظ
قَالَ وَمَن یَقْنَطُ مِن رَّحْمَةِ رَبِّهِ إِلَّا الضَّالُّونَ سوره حجر-آیه ۵۶
گفت : جز گمراهان چه کسی از رحمت خداوند ناامید می شود؟!
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت
ارسال: #۸۵
۲۹ تیر ۱۳۹۲, ۰۱:۲۳ ب.ظ
سَلْ بَنِی إِسْرَائِیلَ کَمْ آتَیْنَاهُم مِّنْ آیَةٍ بَیِّنَةٍ ۗ وَمَن یُبَدِّلْ نِعْمَةَ اللَّـهِ مِن بَعْدِ مَا جَاءَتْهُ فَإِنَّ اللَّـهَ شَدِیدُ الْعِقَابِ ﴿بقره/ ٢١١﴾

از بنی اسرائیل بپرس: «چه اندازه نشانه‌های روشن به آنها دادیم؟» (ولی آنان، نعمتها و امکانات مادی و معنوی را که خداوند در اختیارشان گذاشته بود، در راه غلط به کار گرفتند.) و کسی که نعمت خدا را، پس از آن که به سراغش آمد، تبدیل کند (و در مسیر خلاف به کار گیرد، گرفتار عذاب شدید الهی خواهد شد) که خداوند شدید العقاب است. (ترجمه آیت الله مکارم شیرازی)
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت
ارسال: #۸۶
۲۹ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۳۶ ب.ظ
(۰۹ اسفند ۱۳۹۱ ۱۰:۳۵ ب.ظ)hadilg نوشته شده توسط:  ای ول دقیقا واقعا از معنویات دور شدم البته معنویات از دیدگاه شما
از خداتون بخواهید ما رو هم هدایت کنه

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!​!!!!!!!.......

سست اراده کسی است که با هر شکستی بینش او نیز تغییر می یابد...
ارسال: #۸۷
۱۳ شهریور ۱۳۹۲, ۱۲:۰۳ ب.ظ
آیات مورد علاقه شما
قَالَ إِنَّمَا أَشْکُو بَثِّی وَحُزْنِی إِلَى اللّهِ وَأَعْلَمُ مِنَ اللّهِ مَا لاَ تَعْلَمُونَ ﴿۸۶﴾
گفت من شکایت غم و اندوه خود را پیش خدا میبرم و از [عنایت] خدا چیزى میدانم که شما نمیدانید (۸۶)

فَلَمَّا أَن جَاء الْبَشِیرُ أَلْقَاهُ عَلَى وَجْهِهِ فَارْتَدَّ بَصِیرًا قَالَ أَلَمْ أَقُل لَّکُمْ إِنِّی أَعْلَمُ مِنَ اللّهِ مَا لاَ تَعْلَمُونَ ﴿۹۶﴾
پس چون مژده‏رسان آمد آن [پیراهن] را بر چهره او انداخت پس بینا گردید گفت آیا به شما نگفتم که بى‏شک من از [عنایت] خدا چیزهایى مى‏دانم که شما نمى‏دانید (۹۶)

سوره یوسف
 سپاس‌گزاری شده توسط: good-wishes , انرژی مثبت , x86
ارسال: #۸۸
۲۰ شهریور ۱۳۹۲, ۱۰:۵۰ ب.ظ
آیات مورد علاقه شما
قالا رَبَّنا ظَلَمْنا أَنْفُسَنا وَ إِنْ لَمْ تَغْفِرْ لَنا وَ تَرْحَمْنا لَنَکُونَنَّ مِنَ الْخاسِرینَ (اعراف/۲۳)

گفتند: «پروردگارا! ما به خویشتن ستم کردیم! و اگر ما را نبخشی و بر ما رحم نکنی ، از زیانکاران خواهیم بود!»
 سپاس‌گزاری شده توسط: ۶۷۸۹۰ , good-wishes
ارسال: #۸۹
۲۱ شهریور ۱۳۹۲, ۰۱:۱۵ ق.ظ
آیات مورد علاقه شما
همه ایات نور هستن ولی من وقتی از دنیا سیر میشم یاد یه ایه بیشتر آرامشم میده همون ایه ای که رو پرده کعبه نوشته شده و صریحا خدا میگه ای پیامبر به بندگان من بگو من خیلی مهربان و بخشینده ام ..

همه ما به مادرمون، جوونیشو بدهکاریم....
 سپاس‌گزاری شده توسط: x86

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۳۴۰ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۱۹۷ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  درآمد شما در سایت هایی مثل کافه بازار و مایکت چقدر است؟ applepeach ۴ ۷,۵۸۸ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  ترجیح رشته مورد علاقه یا انتخاب دانشگاه قوی تر tesla66 ۱ ۲,۷۸۴ ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Question شما کدوم رو انتخاب میکنید؟ taherehm ۱ ۲,۳۳۳ ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: taherehm
  علاقه مندی پژوهشی luna ۷۷ ۶۸,۰۱۵ ۱۹ شهریور ۱۳۹۸ ۰۵:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: newsoftware11
  تجربیات شما از دوره های مجازی دانشگاه ها reza0175 ۲ ۴,۳۱۴ ۲۸ تیر ۱۳۹۸ ۰۴:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Question تجربیات شما از مصاحبه دکتری ۹۸ aliali256 ۲۷ ۱۷,۹۴۲ ۱۹ تیر ۱۳۹۸ ۰۱:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: nima178
  شمارنده Sanazzz ۰ ۱,۴۰۰ ۱۷ خرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  منابع پیشنهادی شما برای پایگاه داده و سیستم عامل پیشرفته آزمون دکتری نرم افزار damash ۵ ۶,۱۹۷ ۲۷ دى ۱۳۹۷ ۱۱:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: moh1374

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close