زمان کنونی: ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۴۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کی به خدا نزدیکتره؟؟

ارسال:
۲۶ اسفند ۱۳۹۰, ۱۲:۲۹ ق.ظ
کی به خدا نزدیکتره؟؟
فکر می کنین کی به خدا نزدیکتره؟
رئیسا؟علما؟روحانیون؟مسلمونا؟مسیحیا؟مردم عادی؟بچه ها؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۶ اسفند ۱۳۹۰, ۱۲:۳۶ ق.ظ
کی به خدا نزدیکتره؟؟
هر کس یجوری با خداش احساس نزدیکی میکنه و نمیشه گفت کی نزدیکتره اما بنظر من ارتباط بچه ها با خدا صادق تره!
 سپاس‌گزاری شده توسط: baran , zzsnowdrop , Msccom , mfXpert , fateme_asra
ارسال:
۲۶ اسفند ۱۳۹۰, ۱۲:۴۸ ق.ظ
RE: کی به خدا نزدیکتره؟؟
(۲۶ اسفند ۱۳۹۰ ۱۲:۲۹ ق.ظ)Azadeh69 نوشته شده توسط:  فکر می کنین کی به خدا نزدیکتره؟

نزدیکیو نمیدونم اما خدا آدمای پاک رو دوست داره مثل بچه ها....ربطیم به مسلمونو مسیحیو هیچی نداره....
 سپاس‌گزاری شده توسط: baran , IT SIROOS , navid-p
ارسال:
۲۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۱:۳۷ ق.ظ
بنظرم کسی که مشکلات مردم رو حل میکنه حالا در هر پست و مقامی میخواد باشه .

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
 سپاس‌گزاری شده توسط: baran , abbassep
ارسال:
۲۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۱:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۱۹ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۲۶ اسفند ۱۳۹۰ ۱۲:۴۸ ق.ظ)ida_isp نوشته شده توسط:  
(26 اسفند ۱۳۹۰ ۱۲:۲۹ ق.ظ)Azadeh69 نوشته شده توسط:  فکر می کنین کی به خدا نزدیکتره؟
نزدیکیو نمیدونم اما خدا آدمای پاک رو دوست داره مثل بچه ها....ربطیم به مسلمونو مسیحیو هیچی نداره....
عده ای این نظر رو ندارن و دلیل هم دارن. واقعا باید بدون پیش داوری و تعصب حرفشونو بشنوید تا بفهمید چی میگن. شاید هم قانع شدید!
البته من نمیخوام از گسی دفاع کنم یا کسی رو رد کنم ولی ... تا اونجایی که من دیدم اکثرا در حدی رو نظریات خودشون تعصب دارن که حتی نظرات بقیه رو نمیشنون چه برسه بخوان راجع بهش فکر کنن.
ارسال:
۲۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۱:۱۸ ب.ظ
(۲۶ اسفند ۱۳۹۰ ۱۲:۴۸ ق.ظ)ida_isp نوشته شده توسط:  
(26 اسفند ۱۳۹۰ ۱۲:۲۹ ق.ظ)Azadeh69 نوشته شده توسط:  فکر می کنین کی به خدا نزدیکتره؟

نزدیکیو نمیدونم اما خدا آدمای پاک رو دوست داره مثل بچه ها....

البته بستگی داره تعریف شما از پاک بودن چی باشه....

Your education can change your life
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۱:۳۶ ب.ظ
کی به خدا نزدیکتره؟؟
بحث خیلی کلی رو انجام دادید
به قوله امام صادق اگر اشتباه نکنم که فرموده بودن :"ایمان مثل نردبان دارای مراتبی است"
اینکه ما چه میزان عملکرد بهتری داشته باشیم قطعا به همان میزان به خدا نزدکتریم....
از آیت الله بهجت پرسیدند برای سلوک آیا به استاد نیاز هست؟ ایشان فرمودند خیر، به آنچه که میدانید عمل کنید...
این خودش یعنی یک دنیا حرف...بحث الکی ام نکنیم کلامونو که قاضی کنیم خودمون میدونیم کدوم کارمون موردی رضای مقام ایزد پاکه و کدوم کارمون نه....
و برخلاف خیلی ها من عقیده دارم اینکه مسلمان باشی یا مسیحی خیلی هم فرق داره
لطفا دوستان اشتباه برداشت نکنند منظورم از مسلمان، مسلمان به معنای واقعی کلمه است.
مسیحیت دینی عاقلانه نیست و اینکه امروزه دچار زوال شده حاکی از همین مسئله است...این مسیحیت امروز با مسیحیت آن زمان کاملا متفاوته و دچار تحریف شده و از طرفی هم خوده وجود نازنین حضرت مسیح علیه السلام بارها و بارها اشاره به خاتمیت رسول گرامی اسلام داشتند، حالا اینکه مثل همیشه تاریخ تحریف شد و مسیحیان به دلیل منافع شخصیشون این قضیه رو پیچوندن دیگه مورد بحث ما نیست...اما چیزی که معلومه اینه که قطعا یک روزی با ظهور امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف تمام مسیحیان مسلمان خواهند شد.
یک بحثی هم هست که همیشه اینجور موقع ها میشه..اونم اینه
به نظر شما ادیسون تو جهنمه؟اونی که این همه خدمت به بشریت کرد ولو اینکه مسیحی بود....
نظر من اینه:
اولا که تنها خداونده که از عاقبت امور ما خبر داره(اللهم الجعل عواقب امورنا خیرا...خدا عاقبت امور همه ما رو ختم به خیر کنه).
و دوما من نمیدونم الان کجاست ولی اینو میدونم که اگر مسلمان بود،قطعا جایگاهی رفیع تر از این جایگاه الانش داشت.
خداوند خیلی صریح،واضح، روشن، تکلیف خیلی ها رو روشن کرده.خداوند فرموده:ان الدین عند الله الاسلام(همانا دین نزد خدا اسلام است) این دیگه نه تفسیر میخواد نه بحث کارشناسی...کاملا واضحه.
پس نتیجه گیری:
اگر ما مسلمان واقعی باشیم، به آنچه که میدونیم عمل کنیم،قطعا لبخند خدا رو هم توی این زندگی و هم در آخرت ان شا الله حس خواهیم کرد.....
 سپاس‌گزاری شده توسط: admin , zzsnowdrop , blackhalo1989 , Donna , uniquegirl , ف.ش , a i , sarbaz1214 , MONA_STAR , nina69
ارسال:
۲۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۲:۰۸ ب.ظ
کی به خدا نزدیکتره؟؟
واقعاً نمی‌شه گفت. خوبی و بدی آدم‌ها ربطی به القاب نداره. ممکنه یه لحاف‌دوز ساده خیلی بالاتر از یه آیت‌الله اسم و رسم دار باشه. این‌ها برچسب‌هایی هستند که ما به خودمون زدیم. مثل پولدار بودن آدم‌ها و خیلی چیزهای دیگه که خیلی مسخره و خنده‌دار هستند! مثلاً یکی میلیاردها پول داره و یکی هیچی نداره و از گشنگی می‌میره! خنده‌دار نیست؟

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
 سپاس‌گزاری شده توسط: ida_isp , ف.ش , nikou , a i
ارسال:
۲۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۳:۴۵ ب.ظ
تقریبا با همه دوستان موافقم .

انسانها براساس نیاتشون محشور میشن .

حالا یکی اومده پل ساخته هدفش خودنمایی بوده وضعش تو اون دنیا با کسی که همین کار رو برای آسایش مردم کرده قطعا پیش خدا خیلی فرق میکنه .
 سپاس‌گزاری شده توسط: ف.ش
ارسال: #۱۰
۲۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۵:۰۳ ب.ظ
کی به خدا نزدیکتره؟؟
اونی که نیتش فقط رضایت خداست و اعمالش رو با خوف و رجاء انجام میده

اگه از نظر دین اسلام هم به این قضیه نگاه کنیم میبینیم که برای نیت خیلی اهمیت قائل شده و حتی سر نماز لازم نیست حتما نوع نماز واجب رو بیان کنیم و مهم نیت و قصد قربته
ما نمیتونیم زیاد قضاوت درستی روی قربت افراد به خداوند داشته باشیم
 سپاس‌گزاری شده توسط: zzsnowdrop
ارسال: #۱۱
۲۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۵:۲۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ اسفند ۱۳۹۰ ۰۵:۳۴ ب.ظ، توسط zzsnowdrop.)
حدیث (۱) امام کاظم علیه السلام:

اَفضَلُ ما یَتَقَرَّبُ به العَبدُ اِلی اللهِ بَعدِ المَعرِفَةِ به ، الصَلوةُ؛
بهترین چیزی که بنده بعد از شناخت خدا به وسیله آن به درگاه الهی تقرب پیدا می کند، نماز است.

تحف العقول، ص۴۵۵
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
حدیث (۲) امام محمد باقر علیه السلام:

الجَبّارونَ اَبعَدُ النّاس منَ اللهِ عزُّ و جلَّ یومَ القیامَةِ؛
دورترین مردم ار خداوند عزّو جل در روز قیامت سرکشانِ متکبّر هستند.

جهادالنفس،ص۲۵۴
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
حدیث (۳) امام حسین علیه السلام:

مَن طَلَبَ رِضَی الله بِسَخَطِ النّاس کَفاهُ اللهُ اُمورَ النّاسّ وَ مَن طَلَبَ رِضَی النّاسِ بِسَخَطِ اللهِ وَکَلَهُ اللهُ إلَی النّاسِ.
هر که خشنودی خدا را بطلبد هر چند به قیمت خشم مردم، خداوند او را از مردم بی نیاز می کند و هر که رضایتِ مردم را با ناخوشنودی خدا طلب کند خداوند او را به مردم وا می گذارد.

مستدرک الوسایل ج۱۲ ص۲۰۹
حدیث (۴) پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله):

أفضَلُ الإیمانِ أن تَعلَمَ أنَّ اللَّهَ مَعَکَ حَیثُ ما کُنتَ.
برترین [مرتبه] ایمان آن است که بدانى هرکجا باشى خدا با تو است.

کنزالعمّال- ح ۶۶ ؛ میزان الحکمة ج ۱ ص ۴۳۶ ح ۱۴۴۳
برای جواب سوالتون خوندن این مطلب هم خالی از لطف نیست.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ای مخاطب شکوه های پنهان! تو اگر نباشی به که می توان گفت حرف هایی را که به هیچ کس نمی توان گفت . امام سجاد (ع)
 سپاس‌گزاری شده توسط: پشتکار , ف.ش , marzieh , aatwo , negin90
ارسال: #۱۲
۲۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۸:۳۵ ب.ظ
کی به خدا نزدیکتره؟؟
من رابطه ام از همه نزدیکتره, حالا چی می خوای؟ کاری داری بگو تا به خدا بگم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: mfXpert
ارسال: #۱۳
۲۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۸:۵۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ اسفند ۱۳۹۰ ۰۸:۵۹ ب.ظ، توسط ida_isp.)
(۲۶ اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۱۶ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(26 اسفند ۱۳۹۰ ۱۲:۴۸ ق.ظ)ida_isp نوشته شده توسط:  
عده ای این نظر رو ندارن و دلیل هم دارن. واقعا باید بدون پیش داوری و تعصب حرفشونو بشنوید تا بفهمید چی میگن. شاید هم قانع شدید!
البته من نمیخوام از گسی دفاع کنم یا کسی رو رد کنم ولی ... تا اونجایی که من دیدم اکثرا در حدی رو نظریات خودشون تعصب دارن که حتی نظرات بقیه رو نمیشنون چه برسه بخوان راجع بهش فکر کنن.

یعنی ربط داره یعنی مسلمونا فقط به خدا نزدیکن....؟!
(۲۶ اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۱۸ ب.ظ)farazin نوشته شده توسط:  
(26 اسفند ۱۳۹۰ ۱۲:۴۸ ق.ظ)ida_isp نوشته شده توسط:  

نزدیکیو نمیدونم اما خدا آدمای پاک رو دوست داره مثل بچه ها....

البته بستگی داره تعریف شما از پاک بودن چی باشه....

یعنی بی گناه بودن...مثل یه بچه...یعنی روحت آلوده نشده باشه...همون پاکیه بچگیو داشته باشه.....
ارسال: #۱۴
۲۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۹:۴۴ ب.ظ
کی به خدا نزدیکتره؟؟
من اعتقادم اینه اگه کسی مسلمون( از نوع واقعیش نه ظاهری) باشه به خدا نزدیکتره. آدمای خوب و صاف و ساده هم به خدا نزدیکن اما خب وقتی کسی تو دینی باشه که خدا بیشتر از هر دینی ارجحیت داده چون کاملترینه پس اون نزدیکتره. دین اسلامم جز پاکی و صداقت و یک رویی و همدردی و کمک به خلق خدا و چیزهای دیگه ای که به نفع خود ماهم هس نیس.
چرا ما تو مشکلامون متوسل میشیم به اهل بیت(ع) چون نزدیکترین ها هستن به خدا.خب ببینیم چرا نزدیکترینن؟

شک نکن
درست در لحظه ی آخر، در اوج توکل و در نهایت تاریکی
نوری نمایان می شود، معجزه ای رخ می دهد
و چه زیبا خدا از راه می رسد…
 سپاس‌گزاری شده توسط: uniquegirl , a i
ارسال: #۱۵
۲۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۹:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ اسفند ۱۳۹۰ ۰۹:۴۹ ب.ظ، توسط uniquegirl.)
کی به خدا نزدیکتره؟؟
داستان موسی و شبان مولانا رو یادتونه؟
فکر میکنم گویای خیلی چیزا باشه...

دید موسی یک شبانی را به راه
کو همی گفت ای خدا و ای اله
...
تو کجایی تا که خدمتها کنم
جامه ات را دوزم و بخیه زنم
دستکت بوسم بمالم پایکت
وقت خواب آید بروبم جایکت!
...
حضرت موسی(ع) از آن مرد میپرسد: ای مرد با که اینگونه سخن میگویی؟! وچوپان در پاسخ:
گفت با آنکس که مارا آفرید
این زمین و چرخ از او آمد پدید
گفت موسی:های خیره سر شدی
خود مسلمان ناشده کافر شدی
...
چوپان چون این حرفها را از حضرت موسی(ع)شنید.ناراحت از کار خود:
گفت ای موسی دهانم دوختی
وزپشیمانی تو جانم سوختی
...
موسی پس از آن برای مناجات به کوه طور رفت.از خدای بزرگ به او ندا آمد که: ای موسی این چه کاری بود که کردی؟ هر چه زودتر برو چوپان را بیاب و از او معذرت بخواه!

وحی آمد سوی موسی از خدا
بنده مارا ز ما کردی جدا
...
من نکردم خلق تا سودی کنم
بلکه تا بر بندگان جودی کنم

...
ما برون را ننگریم و قال را
ما درون را بنگریم و حال را

چونکه موسی این عتاب از حق شنید
در بیابان در پی چوپان دوید
عاقبت دریافت او را و بدید
گفت مژده ده که دستوری رسید
هیچ آدابی و ترتیبی مجو
هرچه میخواهد دل تنگت بگو

پ.ن: البته ما که دین بهمون رسیده و امکانات تحقیق درباره دین رو داریم، بهانه ای برامون وجود نداره. مشخصه که کسانی اهل نجات خواهند بود که در همچین شرایطی، مسلمان(واقعی و قلبی) شده باشند. بقیه در حالت عدل الهی، اهل نجات نیستن! بلکه در حالت لطف الهی، اگه خدا دوس داشته باشه...

أَینَ الطّالِبُ بِدَمِ المَقتولِ بِکَربَلاء...
 سپاس‌گزاری شده توسط: nikou , a i , zzsnowdrop , navid-p

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۸۸۱ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  برنامه ریزی کنکور ارشد ویژه شاغلین(این بندگان زحمتکش خدا که به امید فرداهای بهترند) minai ۲۱ ۱۵,۵۹۹ ۰۲ آذر ۱۳۹۴ ۰۳:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: ana9940
  ۳۷ نرم --> الگوریتم شریف (خدا به دادم برسه) moloodi ۱۷ ۳,۲۰۳ ۱۴ شهریور ۱۳۹۴ ۰۸:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  خدا! (دعوت به بحث اصولی و بیان آزادانه‌ی اعتقادات) MShariati ۱۳ ۶,۹۲۷ ۰۳ تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: MShariati
Star شبکه همدان یا تجارت قم؟ تورو خدا کمکم کنید elenaghasemi ۷ ۴,۴۵۸ ۰۲ خرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Densike
  تو رو خدا کمک کنید دیگه خسته شدم vahid_sh@hotmail.com ۵ ۲,۲۸۲ ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۰:۰۳ ق.ظ
آخرین ارسال: gunnersregister
Question تو رو خدا جواب.... (تحلیل و طراحی سیستم ها) salimeh ۲ ۲,۷۷۶ ۲۷ فروردین ۱۳۹۴ ۰۱:۲۴ ق.ظ
آخرین ارسال: salimeh
Sad جدول توزیع احتمال (تورو خدا یکی کامل جواب بده) hamidnpa ۰ ۱,۳۶۳ ۰۵ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۴۵ ق.ظ
آخرین ارسال: hamidnpa
  خدا کافیست ، خدا هادیست good-wishes ۰ ۱,۷۹۴ ۳۰ آبان ۱۳۹۳ ۰۳:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: good-wishes
  متاسفم خدا جون ! اما یه تناقض برام پیش امده Aseman7 ۱۱ ۶,۳۳۴ ۱۷ آبان ۱۳۹۳ ۰۷:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: npour

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close