زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۱۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

متاسفم خدا جون ! اما یه تناقض برام پیش امده

ارسال:
۲۳ شهریور ۱۳۹۲, ۱۱:۱۷ ب.ظ
چرا باید قبول کنیم که خدا خیلی خیلی خیلی مهربونه اما از ان طرف عدالت بی عیب و نقص داره . آخه با هم جور در نمیاد پارادوکس به جان خودم!
می گن محبت مادر در برابر محبت خدا هیچه اما نمی دونم استغفرا...
شایدم از پررویی خودمه که همه اش می خوام با خودخواهی تمام جلو برم و آخرش بگم به درک یا خدا می بخشه یا هم دیگه حقم را کف دستم می ذاره خب چی کار کنم همینه که هست.

[تصویر:  edaddb24b9920a1662c3ed509047a19a6f182e01.jpg]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۳ شهریور ۱۳۹۲, ۱۱:۳۱ ب.ظ
RE: متاسفم خدا جون ! اما یه تناقض برام پیش امده
نه می گم اگه یه مطلق مهربون در نظر بگیریم پس دیگه هیچ خطاکار ای نباید باشه چون ان مطلق مهربان باید از سر لطف و مهربونی همه را ببخشه . درست مثله مادری که هر چی هم بچه اش مقصر باشه اصلا به روی خودش نمیاره و گذشت بدون عذاب و سوختن و ...

ارسال:
۲۳ شهریور ۱۳۹۲, ۱۱:۵۷ ب.ظ
من حرفای شما را کاملا" قبول دارم .
می دونید چیه شاید با خودم دارم کلنجار می رم . بله مادران هم تا یه حدی آستانه ی صبر و تحمل دارند . ولی خدا بی نهایت و بی حد و مرزه مگه نه ؟
شما حقوق را جدا کردین مثله خیلی جوابهای کلیشه ای دیگه اما اگه از حق الناس می گید خب مسخره س که بخوای بگی همون حق ا... به راحتی بخشیده می شه . خب بالاخره این هم یه جورایی حق الناس می شه این طوری نگاه کنیم که اگه یه نفر مثلا نماز نخونه با یه نفر که هر روز بندگی اش رو به معبودش نشون داده یکیه ؟ پس ان لطف ای که گفتین (آقای فرداد) کمال بی عدالتی است هر چند در موارد استثنا شامل حال کسی بشه !

ارسال:
۲۴ شهریور ۱۳۹۲, ۰۱:۴۶ ق.ظ
ممنون از وقتی که گذاشتین و نظر هایی که ارسال کردین .
ماه بانو جان مشکلی که نبود ؛ اما گاهی آدم احتیاج داره یکم گزافه گویی کنه (شاید هم احساس یا هم دردی پیدا کنه). هر چند این گزافه گویی ها به بحث هایی منجر شه که جوابش تو خیلی از کتابا باشه .

سپاس‌گزاری شده توسط: ماه بانو
ارسال:
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۱:۲۴ ق.ظ
من کامنتا رو کما بیش خوندم ولی یه چیزی کی گفته محبت مادر از خدا بیشتر من خودم بارها شنیدمو خوندم
خدا کسی که از رگ گردن نزدیکتره و کسی که حتی از پدر و مادر هم برای ادم مهربونتره تا جایی که ذهنم یاری میکنه فک میکنم ایه قران هست
این حرف دیگه هیچ جایی واسه شک و شبهه تو مهربونی بینهایت خدا نمیذاره
به قول ایمان سرور پور
بعلاوه خدا بودن یعنی منهی مشکلات بودن
البته هرکی تو زندگی دیدگاه خودشو داره و براساس همون دیدگاه و طرز تفکرش براش اتفاق میفته

Sent from my GT-I9200 using Tapatalk
ارسال:
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۹:۵۸ ق.ظ
دوست داشتن خدا به حدی است که انسان توانایی درکش را ندارد و اگر بفهمد تمام جوارج بدنش ذره ذره میشود

Sent from my LT22i using Tapatalk
ارسال:
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۰:۱۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۰:۱۳ ق.ظ، توسط saturn2200.)
اون کسی که عبادت میکنه درجه و مقامش بالاتر از کسی هست که عبادت نمیکنه و بخشیده میشه
پس عدالت رعایت میشه.
یه بچه ها بود میگفت من هر گناهی خواستم انجام میدم بعدم توبه میکنم که خدا یه همسر خوب نصیبم کن
بهش گفت خدا هم یه همسر توبه کرده ی خوب نصیبت میکنه ...

Sent from my Lenovo A3000-H using Tapatalk
 سپاس‌گزاری شده توسط: uniquegirl
ارسال:
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۲:۴۸ ب.ظ
(۲۳ شهریور ۱۳۹۲ ۱۱:۱۷ ب.ظ)Aseman7 نوشته شده توسط:  چرا باید قبول کنیم که خدا خیلی خیلی خیلی مهربونه اما از ان طرف عدالت بی عیب و نقص داره . آخه با هم جور در نمیاد پارادوکس به جان خودم!
می گن محبت مادر در برابر محبت خدا هیچه اما نمی دونم استغفرا...
شایدم از پررویی خودمه که همه اش می خوام با خودخواهی تمام جلو برم و آخرش بگم به درک یا خدا می بخشه یا هم دیگه حقم را کف دستم می ذاره خب چی کار کنم همینه که هست.

سلام
خدا مهربون هست. رحمت عام خدا شامل تمام هستی هست و هیچ کس از اون بی نصیب نیست. جاهایی از دین که به مهربونی خدا تاکید میشه مفهوم مهربونی عام رو میگه.
اما هیچ جایی از دین نداریم که خدا به تمام موجودات بالاترین رحمت و مهربونی رو عطا می کنه. و واقعیت این هست که به هر کس به اندازه ی ظرفیت و لیافتش مهربونی می کنه. رحمت خدا و توانایی خدا برای نعمت دادن نامحدود هست، و این که فکر کنیم که خدا تا جایی که توانش رو داره به همه نعمت میده اشتباه هست. یعنی بی نهایت به همه نعمت بده!
خدا عادل هست. یعنی به هرکس به اندازه ظرفیت و لیاقتش رحمت میده و نه این که پارتی بازی کنه!

در اصل جواب سوال شما اینه:
...چرا باید قبول کنیم که خدا خیلی خیلی خیلی مهربونه...
اگه منظور از خیلی مهربون اینه که تا جایی که توان داره نعمت میده، نه! این رو نباید قبول کنید
اگه منظور اینه که خدا رحمت عام داره و هر کس با توجه به ظرفیت و لیاقتش بی بهره از رحمت نیست، و هر کس می تونه ظرفیتش رو بالا ببره و بیشتر از رحمت خدا بهره ببره، این به پارادوکس نمی خوره

-------------------
موضوع مرتبط: یه سوال پرتکرار این هست که چرا خدا بدون آزمایش ما در دنیا ما رو به بهشت نفرستاد
جواب این هست که بزرگی انسان در برابر فرشته ها این هست که با اختیار به اینجا رسیده.
یوسف تن به رابطه ی نامشروع نداد. من هم تا حالا این کار رو نکردم. اما اون کجا و من کجا! چون من آزمایش نشدم.
-------------------
موضوع مرتبط: یه سوال پرتکرار این هست که چرا خدا جهنم رو خلق کرد، خوب اونایی که آزمایش رو خوب جواب دادن ببره بهشت، بقیه رو ببره یه جای عادی غیر بهشت، یا اصلا نیستشون کنه برن!
به نظر من میرسه:
خلق جهنم یکی از رحمت های خداست.
چون اگه جهنمی نبود و انذار و ترساندن از جهنم نبود، خیلی از بنده ها بی خیال بهشت می شدن و توی گناه غرق میشدن، اما الآن این نیروی محرک اونا رو به بهشت آورده.
و از اونجا که خدا وعده دروغ نمیده، چون از جهنم ترسونده، وعده ی جهنم رو عملی می کنه.
البته مطمئنا این جوابی که دادم جواب کاملی نیست.

یا علی

« إِیَّاکَ نَعْبُدُ وإِیَّاکَ نَسْتَعِینُ » ... فقط تو را می پرستیم، و فقط از تو یاری می خواهیم
 سپاس‌گزاری شده توسط: fimen
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۳, ۰۷:۲۰ ب.ظ
با یاد خدا
سلام
ممنون از دوست عزیزی که این تاپیک رو زدن
مطرح کردن شبه و رفع اون انسان رو به مرحله ی یقین میبره پس کار شما بسیار زیبا و درسته و همین تفکرهاست که میگه از عبادت بالاتره چرا که خدا دوست نداره دین ارثی باشه و...
نمیدونم دوستمون به جواب رسیدن یا نه اگه مجاب نشدن اعلام کنن تا توضیح بدیم در حد توان
و دیگه اینکه هر عزیزی حس میکنه شبه ای داره حتما مطرح کنه انشالله همه یه چیزی یاد میگیریم
در پناه خدا باشید
 سپاس‌گزاری شده توسط: - rasool -
ارسال: #۱۰
۳۱ تیر ۱۳۹۳, ۰۱:۴۸ ب.ظ
(۲۳ شهریور ۱۳۹۲ ۱۱:۳۱ ب.ظ)Aseman7 نوشته شده توسط:  نه می گم اگه یه مطلق مهربون در نظر بگیریم پس دیگه هیچ خطاکار ای نباید باشه چون ان مطلق مهربان باید از سر لطف و مهربونی همه را ببخشه . درست مثله مادری که هر چی هم بچه اش مقصر باشه اصلا به روی خودش نمیاره و گذشت بدون عذاب و سوختن و ...

مولانا هم تو مثنوی گفته آخرسر خدا همه رو میبخشه جز یه گروه........البته کدوم گزوهش رو نمیگم تا اگه کنجکاو بودی خودت بری بخونی چون شیرینهTongue

گـــــر تـخـم مــرغـی بــا نـیـروی بـیـرونــی بـشـکـنـد ، پــایـان زنــدگـی‌ اســت .
ولــی اگــر بــا نـیـروی داخـــلی بـشـکـنـد ، آغـــاز زنــدگــی‌ اســت .
بــهـتـریـن چــیـزهــا (و بــزرگـتـریــن تـغـیـیـرات) هـمـیـشـه از درون آغــاز مــی‌شـــونـد .
ارسال: #۱۱
۱۷ آبان ۱۳۹۳, ۱۲:۱۴ ق.ظ
(۰۸ خرداد ۱۳۹۳ ۰۷:۲۰ ب.ظ)one hacker alone نوشته شده توسط:  با یاد خدا
سلام
مطرح کردن شبه و رفع اون انسان رو به مرحله ی یقین میبره پس کار شما بسیار زیبا و درسته و همین تفکرهاست که میگه از عبادت بالاتره چرا که خدا دوست نداره دین ارثی باشه و...
نمیدونم دوستمون به جواب رسیدن یا نه اگه مجاب نشدن اعلام کنن تا توضیح بدیم در حد توان
و دیگه اینکه هر عزیزی حس میکنه شبه ای داره حتما مطرح کنه انشالله همه یه چیزی یاد میگیریم
در پناه خدا باشید

شبه دبگه چیه ! منظورت شبح هست ؟
ارسال: #۱۲
۱۷ آبان ۱۳۹۳, ۰۷:۵۳ ق.ظ
Re: RE: متاسفم خدا جون ! اما یه تناقض برام پیش امده
(۱۷ آبان ۱۳۹۳ ۱۲:۱۴ ق.ظ)freetayyeb نوشته شده توسط:  
(08 خرداد ۱۳۹۳ ۰۷:۲۰ ب.ظ)one hacker alone نوشته شده توسط:  با یاد خدا
سلام
در پناه خدا باشید

شبه دبگه چیه ! منظورت شبح هست ؟

شبهه، شبهات، shobheh

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۷۶۷ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  پیش نیاز هایی برای ارشد نرم افزار کامپیوتر mahsaabd ۳ ۲,۶۰۰ ۲۵ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: fo-eng
  تست جمع کننده با پیش گویی رقم نقلی Sanazzz ۰ ۱,۷۱۲ ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۲:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
Sad جمع کننده پیش گویی رقم نقلی Sanazzz ۸ ۶,۸۹۰ ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۲:۰۴ ق.ظ
  روش به طرح درخت پیش ترتیب با آرایش داده شده porseshgar ۶ ۶,۱۱۱ ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ۰۸:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar
Exclamation جمع کننده با پیش گویی رقم نقلی Sanazzz ۴ ۴,۰۸۶ ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ۰۳:۲۴ ب.ظ
  نحوه محاسبه مجموعه پیش بینی یا lookahead Erfan_Ekh ۱ ۲,۳۲۲ ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: ftmbghrn
  درخواست معرفی کتاب مختصر اما کامل برای اندروید samiramohit ۲ ۲,۵۴۸ ۰۱ خرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: noori759
  قیمت دیوار پیش ساخته ۳dpanel ۰ ۵ ۰۹ آذر ۱۳۹۶ ۰۲:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ۳dpanel
  پیش بینی رقم نقلی و تاخیرها amir_ghanati ۰ ۱,۳۱۲ ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ ۰۱:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: amir_ghanati

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close