زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۵۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات هوش مصنوعی ۹۱ مهندسی کامپیوتر

ارسال:

ehsan_nekooee پرسیده:

بررسی سوالات هوش مصنوعی ۹۱ مهندسی کامپیوتر

بررسی سوالات
من فقط یک سوال زدم اون هم جستجوی پرتوی محلی بود. زدم تپه نوردی. درسته؟
امسال سوالای هوش یه طوری بود. اصلا دلچسب نبود

۰
ارسال:

nika پاسخ داده:

هوش مصنوعی

الفا بتا میشد گزینه ۱ اونیکه هیچ مقداری وجود نداره چطور به این جوابا رسیدین شما!!!

۰
ارسال:

farazin پاسخ داده:

هوش مصنوعی

اون ربات ۲% می شد؟
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال:

fatima1537 پاسخ داده:

هوش مصنوعی

به نظر من ساده ترین و سریعترین سئوالی که میشد زد برای هوش همین آلفا بتا بود.

۰
ارسال:

martianboy پاسخ داده:

هوش مصنوعی

هرس آلفا بتائه که خوب بود همین y>7 می‌شد.
فاکتور انشعاب رو زدم بین ۲ و ۳ ولی خیلی سؤال مشکوکی به نظر می‌رسید! ۲ نمی‌شد آخه یه نود کم میاورد. ۳ هم نمی‌شد زیاد میاورد.
اون ربات و لامپا بیزین بود؟ من گفتم همینجوری دادن حال کنیم! احتمالی بود راحت بود. ۱٫۶۶٪ به دست آوردم منم.
سؤال Local Beam Search می‌شد تپه نوردی واقعا؟ من الکی زدم تپه نوردی ولی هیچ ایده‌ای راجع بهش ندارم!

ارسال:

Masoud05 پاسخ داده:

RE: هوش مصنوعی

(۲۸ بهمن ۱۳۹۰ ۰۶:۰۴ ب.ظ)martianboy نوشته شده توسط:  هرس آلفا بتائه که خوب بود همین y>7 می‌شد.
فاکتور انشعاب رو زدم بین ۲ و ۳ ولی خیلی سؤال مشکوکی به نظر می‌رسید! ۲ نمی‌شد آخه یه نود کم میاورد. ۳ هم نمی‌شد زیاد میاورد.
اون ربات و لامپا بیزین بود؟ من گفتم همینجوری دادن حال کنیم! احتمالی بود راحت بود. ۱٫۶۶٪ به دست آوردم منم.
سؤال Local Beam Search می‌شد تپه نوردی واقعا؟ من الکی زدم تپه نوردی ولی هیچ ایده‌ای راجع بهش ندارم!
من هرس رو مثل شما زدم .
برای فاکتور انشعاب هم همون بین ۲و ۳ صحیح هست.
منم زدم تپه نوردی
سوال بیز هم نزدم .
سوال اول هوش هم که در باره برنامه ریزی بود زدم گزینه ای که گفته بود هیچ پیش شرط بازی نباشه .
اون سوال از پایگاه دانش زدم a v b .
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

mahaya پاسخ داده:

هوش مصنوعی

هرس آلفا بتا به نظرسوال اسونی میومد اما نکته داشت به نظرمن هیچکدوم درست نبود ودرمورد شبکه بیزین ۱/۶۶ درست بود وبه قول دوستمون فاکتورانشعاب نه ۲ میشد نه ۳///بقیه گزینه های این سوال هم که واضح غلط بود...بابا چرا این سوالای هوش و حداقل یکی دوتاش رو استاندارد نمیدن...این همه خوندمش..ولی همش خراب میشه..

۰
ارسال:

fatima1537 پاسخ داده:

هوش مصنوعی

فاکتر انشعاب رو من با محاسبه و رسم درخت زدم ۲ . چطور میشه بین ۲ و ۳؟
نمیدونم شاید شما درست بگید . کاش کلید سئوالات بیاد هرچه زودتر
من سئوال پایگاه دانش رو زدم اون گزینه ای که میگفت هم a را میشه نتیجه گرفت هم b

ارسال:

_MAjid_ پاسخ داده:

(۲۸ بهمن ۱۳۹۰ ۰۸:۵۲ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  فاکتر انشعاب رو من با محاسبه و رسم درخت زدم ۲ . چطور میشه بین ۲ و ۳؟
نمیدونم شاید شما درست بگید . کاش کلید سئوالات بیاد هرچه زودتر
من سئوال پایگاه دانش رو زدم اون گزینه ای که میگفت هم a را میشه نتیجه گرفت هم b
-=-==--=-=-==--==-=-=-=-=-=-=-=-
سوال پایگاه دانش بنظر من میشه a را می توا از KB2 نتیجه گرفت.از قیضه یکنوایی من این گزینه رو انتخاب کردم.

۰
ارسال: #۱۰

aryaeei پاسخ داده:

هوش مصنوعی

هرس آلفا بتا همون گزینه که y>7 ...lمثل شما‌ها و b هم بین ۲و۳

ارسال: #۱۱

a i پاسخ داده:

بیزین قطعا ۱/۶۶ % بود .

ولی فاکتور انشعاب پدرمو درآورد . چرا ؟ چون قبل از کنکور خوندم رهنمون و رضا ارفع گره های عمق بعدی رو حساب کرده بودن ولی سنجش نه. منم b=2 زدم ولی فک کنم غلط شد.

۰
ارسال: #۱۲

yoohanna پاسخ داده:

هوش مصنوعی

هرس آلفا بتا گزینه ۱ صحیح بود یعنی به ازای هیچ x , y هرس نمیشد
به ازای y=12 هرس نمیشد و به ازای x=y=3 هم هرس نمیشد

تپه نوردی صحیح بود

فاکتور انشعاب رو زدم بین ۳و۵ که نمیدونم درست زدم یا نه!

۰
ارسال: #۱۳

sadegh ansari پاسخ داده:

Smile هوش مصنوعی

سوال اولی مساله طرح ریزی میشه گزینه ۴ -یعنی اگر هیچ پیش شرط بازی باقی نمونده باشه و هیچ تهدید علی نباشه
بیزین میشه ۱/۶۶% میشه
هرس الفا بتا میشه بین x<5 y>7
local beam search میشه Hill climbing
فاکتور انشعاب هم میشه بین ۲و۳
سوال مربوط به پایگاه داده ی KB هم نمیدونم چی میشد
ولی ۵ تای اولی را یقین دارم

ارسال: #۱۴

LordAriana پاسخ داده:

(۲۹ بهمن ۱۳۹۰ ۰۳:۱۷ ب.ظ)sadegh ansari نوشته شده توسط:  سوال اولی مساله طرح ریزی میشه گزینه ۴ -یعنی اگر هیچ پیش شرط بازی باقی نمونده باشه و هیچ تهدید علی نباشه
بیزین میشه ۱/۶۶% میشه

همه رو موافقم به جز Branch Factor
Expand: 1+b+b^d+b^2d
Generate: Expand + b(b^d-1)

من نظرم b=2

ارسال: #۱۵

mahaya پاسخ داده:

[quote='sadegh ansari' pid='68864' dateline='1329562020']
سوال اولی مساله طرح ریزی میشه گزینه ۴ -یعنی اگر هیچ پیش شرط بازی باقی نمونده باشه و هیچ تهدید علی نباشه
بیزین میشه ۱/۶۶% میشه

دزمورد هرس الفا بتا هم من مطمنم گزینه ۱ که یا هیچکدام نمیشه درست و فاکتور انشعاب b=2 ,شبکه بیزین وسوال طرح ریزی روباشما موافقم.

۰
ارسال: #۱۶

Masoud05 پاسخ داده:

منم با همه موارد بالا موافقم

ارسال: #۱۷

a i پاسخ داده:

من local beam search رو ژنتیک زم!!؟؟Huh

۰
ارسال: #۱۸

reyhaneh64 پاسخ داده:

هوش سخت تر از سال پیش بود
سوال پایگاه دانش، همون اصل monocity میشد. گزینه ۲
که a از kb2 نتیجه میشد

اون یکی هم تپه نوردی
هرس آلفا و بتا هم گزینه ۴
که قدرمطلق داشت.

فاکتور انشعاب مال من: b بین ۲ و ۳
بقیش بدست نمیومد.

۰
ارسال: #۱۹

fatima1537 پاسخ داده:

هوش مصنوعی

۱۱۶ - بدون جواب
۱۱۷ - بدون جواب
۱۱۸ - ۴
۱۱۹ - ۱
۱۲۰ - ۲
۱۲۱ - ۱چون گفته عمق هدف ۴ هست و عمق درخت هم ۵ با ۳۲ گره ، تنها درختی که به صورت اول سطح هم رچ کند یک درخت دودویی بود که فاکتور انشعاب آن ۲ هست)

حل من برای ۱۲۰: من اینطور فکر کردم که وقتی b را به پایگاه۱ اضافه میکنیم حتما باید جمله جدیدی بوجود بیاید که پایگاه دانش ۲ ایجاد شده است . و ایجاد جمله جدید هم با عبارتهای شرطی امکانپذیر است. چون اگر جمله به صورت عطفی بود که خود به خود جمله aوb از قبل در پایگاه بودند و اگر هم به صورت فصلی بود با اضافه شدن b پایگاه جدیدی به وجود نمی آمد

سئوالات را جداگانه گذاشتم.هرچند که دفترچه هم برای دانلود گذاشته شده.ولی خواستم راحت تر باشه دیدن سئوالات
دوستان توضیح میدید چطور فاکتور انشعاب را بین ۲ و ۳ بدست آوردید؟ من با اطمینان زدم ۲/ اشتباه زدم؟!

فایل‌(های) پیوست شده

۰
ارسال: #۲۰

fardin_ss پاسخ داده:

هوش مصنوعی

من نمیدونم اصلا b بین ۲ و ۳ مگه میشه؟یعنی مثلا ۲/۵؟
من این سوالو بین ۳ تا ۵ زد.تا وقتیکه ۳۱ نود دیده نشده میتوان B را افزایش داد.
دوباره حل کنید شاید نظر یکیمون عوض شد Wink

ارسال: #۲۱

LordAriana پاسخ داده:

(۲۹ بهمن ۱۳۹۰ ۰۵:۵۷ ب.ظ)fardin_ss نوشته شده توسط:  من نمیدونم اصلا b بین ۲ و ۳ مگه میشه؟یعنی مثلا ۲/۵؟

B=2 TongueTongue

ارسال: #۲۲

_MAjid_ پاسخ داده:

(۲۹ بهمن ۱۳۹۰ ۰۵:۵۷ ب.ظ)fardin_ss نوشته شده توسط:  من نمیدونم اصلا b بین ۲ و ۳ مگه میشه؟یعنی مثلا ۲/۵؟
=--==--==-=-=-=--==--=-=-=-=-=-=-=
شاید ظاهرا ۲ ئرست باشه ولی بنظر من تو هر سطح میتونه بیشتر از ۲تا گره داشته باشه،فقط کافیه به این موضوع فکر کنید که ممکنه سطحی که گره هدف هست کامل تمام اون سطح بسط داده نشه.خالا بازم باید دید چی میشه.این استدلال من بود.در ضمن،با ۲هم نمیشه،یه گره در حالت ماکسیم کم میاره که نشون میده باید یه خرده بشتر از ۲ باشه.

۰
ارسال: #۲۳

reyhaneh64 پاسخ داده:

RE: هوش مصنوعی ۹۱ مهندسی کامپیوتر

مربوط به سوال فاکتور انشعاب

فایل‌(های) پیوست شده

۰
ارسال: #۲۴

rezatotti پاسخ داده:

هوش مصنوعی ۹۱ مهندسی کامپیوتر - هوش

نکته سوال ۱۲۱ اینه که باید پیمایش bfs انجام بشه و جواب باید در عمق ۴ دیده بشه و عمق نهایی درخت هم ۵ باشه
اگر B=2 باشه نهایتا تا عمق چهارم ۳۱ گره تولید میشه و سی و دومین گره دیده نمیشه و می افته تو عمق ۵ پس دیده نمیشه.
اگر B=3 هم باشه گره ی ۳۲ می افته تو عمق ۳ که باز هم جواب نیست .
هر چه b از ۳ بزرگتر بشه گره ی ۳۲ می افته تو عمق کمتر و هر چه b دو یا کمتر باشه ۳۲ می افته تو عمق های بیشتر. ولی عددی بین دو و سه جواب میشه .

هرس آلفا بتا اگر جای y حتی ۱۰۰۰ هم قرار بدیم باز هرس میشه . امتحان کنید جواب میشه گزینه ۴

۰
ارسال: #۲۵

fardin_ss پاسخ داده:

هوش مصنوعی ۹۱ مهندسی کامپیوتر

ببین وقتی میگه جواب تو عمق ۴ هست یعنی ۳ سطح اول پر شده.یعنی:
۱+b+b^2 کمتر از ۳۲ بشه.از ۱ تا ۵ میشه.اما ۱ و۲ جواب نیستن.چون اگه سطح ۴ رو کاملا هم گسترش بدن
نمیتونن ۳۲ تا رو پر کنن.
مثلا اگه ۵ رو فرض کنیم یعنی تا اول سطح ۴ به اندازه ی ۳۱ تا نود دیدیم.پس اولین نود سطح ۴ میتونه جواب باشه.
باقیشم همینجوریه...
والسلام
Big Grin

ارسال: #۲۶

reyhaneh64 پاسخ داده:

(۲۹ بهمن ۱۳۹۰ ۰۷:۳۳ ب.ظ)fardin_ss نوشته شده توسط:  ببین وقتی میگه جواب تو عمق ۴ هست یعنی ۳ سطح اول پر شده.یعنی:
۱+b+b^2 کمتر از ۳۲ بشه.از ۱ تا ۵ میشه.اما ۱ و۲ جواب نیستن.چون اگه سطح ۴ رو کاملا هم گسترش بدن
نمیتونن ۳۲ تا رو پر کنن.
مثلا اگه ۵ رو فرض کنیم یعنی تا اول سطح ۴ به اندازه ی ۳۱ تا نود دیدیم.پس اولین نود سطح ۴ میتونه جواب باشه.
باقیشم همینجوریه...
والسلام
Big Grin

عمق از ۰ شروع شده
یعنی اگر جواب تو عمق ۴ هست، ۴ سطح پر شده به طور قطع
اما چون گفته عمق درخت ۵ هست یعنی در بهترین حالت اولین نود در عمق ۴ گسترش پیدا کرده، و در بدترین حالت تمام گره های عمق ۴ گسترش پیدا کردن، به جز آخرین گره که همون هدفه( تو شکلم نشون دادم)
یه نکته دیگه هم اینکه پیمایش bfs،از صف استفاده میکنه نه پشته
و هر گره ای که میخواد بسط پیدا کنه، از صف خارج شده و گره های فرزندش داخل صف میان.
فاکتور انشعاب ۳ به بالا امکان نداره.

۰
ارسال: #۲۷

behzad20020 پاسخ داده:

سوال آخر مشکل نداشت ؟ چون گفته بود تست هدف زمان تولید گره است پس اگه هدف تو عمق ۴ باشه دیگه چرا عمق درخت ۵ ؟؟؟؟؟

۰
ارسال: #۲۸

fazel-d پاسخ داده:

در مورد سوال آخر هوش گزینه صحیح b=2 است.

چرا که تست آزمون در لحظه تولید فرزندان است. بدترین حالت هم زمانی هست که هدف سمت راسترین گره درخت باشه. با این تفسیر که هدف در عمق ۴ است و عمق درخت ۵ است و ریشه در سطح صفر، پس باید گره های ماقبل و هم سطح گره هدف فرزندانشان را تولید کنند که این فرزندان در عمق ۵ قرار می گیرند. و نکته مهمتر اینکه: اول فرزندان تولید می شوند و بعد تست هدف صورت می گیرد.
با توجه به اینکه شروع عمق درخت از صفر است و بعد از اینکه تست هدف صورت می گیرد ، ۳۲ گره در عمق ۵ تولید می شود پس فرمول زیر برقرار است:

X^5=32
که X=2 است و این همان B.F است

ارسال: #۲۹

Masoud05 پاسخ داده:

(۳۰ بهمن ۱۳۹۰ ۰۲:۳۰ ب.ظ)fazel-d نوشته شده توسط:  در مورد سوال آخر هوش گزینه صحیح b=2 است.

چرا که تست آزمون در لحظه تولید فرزندان است. بدترین حالت هم زمانی هست که هدف سمت راسترین گره درخت باشه. با این تفسیر که هدف در عمق ۴ است و عمق درخت ۵ است و ریشه در سطح صفر، پس باید گره های ماقبل و هم سطح گره هدف فرزندانشان را تولید کنند که این فرزندان در عمق ۵ قرار می گیرند. و نکته مهمتر اینکه: اول فرزندان تولید می شوند و بعد تست هدف صورت می گیرد.
با توجه به اینکه شروع عمق درخت از صفر است و بعد از اینکه تست هدف صورت می گیرد ، ۳۲ گره در عمق ۵ تولید می شود پس فرمول زیر برقرار است:

X^5=32
که X=2 است و این همان B.F است

۴ سطح کامل میشه ۳۱ عنصر پس باید در سطح پنجم ( شماره ۴ ) عنصر ۳۲ رو گسترش بدیم

۰
ارسال: #۳۰

imi پاسخ داده:

ببینید در مورد سوال آخر داخل کتاب هوش پوران این جمله هست: (صفحه ۷۹ چاپ دوم سال ۸۸)
اگر در A* تعداد گره هایی گه تولید می شود برابر N و عمق راه حل برابر d باشد فاکتور انشعاب موثر از رابط زیر به دست می آید.

N+1 = 1+b+b^2+b^3+...+b^d

ایم که گفته الگوریم A* فکر نکنم فرقی برا بقیه داشته باشه، چون این به تعداد گره های تولید شده داخل هر الگوریتم ربط داره.
خوب ما اگه از این رابطه بریم و d=4 و N=32 بگیریم، b بین ۲ و ۳ میشه. اگه هم که N بیشتر و d هم بیشتر بشه فکر کنم تو همین محدوده بمونه.

خیلی مطمئن نیستم ولی من روی این حساب بین ۲ و ۳ رو زدم.

۰
ارسال: #۳۱

fardin_ss پاسخ داده:

دوستان لطفا سوالات رو دقیق بخونید.اینو جدی میگم.من خودم زیاد لطمه خوردم ازین بابت...
اما سوال آخر هوش.این سوالو یکی دو بار دیگم توضیح دادم (از دید خودم) اما دقت نمیکنن دوستان.
گفته اگر نیاز به بسط دادن ۳۲ گره باشد.نگفته تولید.گفته بسط.
b میفته بین ۳ و ۵ .
مجددا والسلام :دی

ارسال: #۳۲

mahaya پاسخ داده:

(۰۱ اسفند ۱۳۹۰ ۰۳:۱۱ ب.ظ)fardin_ss نوشته شده توسط:  دوستان لطفا سوالات رو دقیق بخونید.اینو جدی میگم.من خودم زیاد لطمه خوردم ازین بابت...
اما سوال آخر هوش.این سوالو یکی دو بار دیگم توضیح دادم (از دید خودم) اما دقت نمیکنن دوستان.
گفته اگر نیاز به بسط دادن ۳۲ گره باشد.نگفته تولید.گفته بسط.
b میفته بین ۳ و ۵ .
مجددا والسلام :دی

سلام دوست عزیز..سوال نگفته بوددرلحظه بسط..گفته بوددرلحظه تولید..!!!!

۰
ارسال: #۳۳

fazel-d پاسخ داده:

سوال سوال ۱۱۹ هوش با عنوان جستجوی پرتو محلی که با k=1 کدام گزینه است، در تمرینات کتاب راسل و نورویگ بیان شده بود که وقتی از حل التمریناش نگاه کردم دیدم گفته hill climbing

۰
ارسال: #۳۴

MShariati پاسخ داده:

جواب گزینه ۴ هست. فکر کنم یک یاد آوری پایه ای نیازه:

تولید: قرار دادن یک نود جدید در صف.
Expand: برداشتن نود از سر صف.

در BFS معمولی در زمان Expand بررسی می شود که آیا نود خارج شده از صف هدف است یا خیر ولی اگر تست هدف در لحظه تولید باشه، فرزندان نود تست هدف می شن یعنی هر نودی که از صف برداشته میشه قطعا خودش جواب نیست.

اگر جواب در عمق ۴ باشه یعنی در زمان Expand نودهای عمق ۳ کشف میشه. درخت باینری تا عمق ۳ تنها شامل ۱۵ نود است. درخت سه تایی در عمق ۳ دارای نود های ۱۴ تا ۴۰ است. در عمق ۳ درخت ۵ تایی هم نودهای ۳۲ تا ۱۰۶ قرار دارن. پس عدد ثابت ما ۳، ۴، و یا ۵ می تونه باشه و چون ثابت هست (یعنی تمامی انشعاب های درخت از همین فاکتور می باشد) نمی تواند عددی اعشاری باشد نتیجتا مشکلی با حد پایین بازه که کمتر از ۳ می شود نداریم.

ارسال: #۳۵

lonelyforever پاسخ داده:

(۰۵ اسفند ۱۳۹۰ ۰۹:۵۱ ب.ظ)MShariati نوشته شده توسط:  جواب گزینه ۴ هست. فکر کنم یک یاد آوری پایه ای نیازه:

در BFS معمولی در زمان Expand بررسی می شود که آیا نود خارج شده از صف هدف است یا خیر ولی اگر تست هدف در لحظه تولید باشه، فرزندان نود تست هدف می شن یعنی هر نودی که از صف برداشته میشه قطعا خودش جواب نیست.

اگر جواب در عمق ۴ باشه یعنی در زمان Expand نودهای عمق ۳ کشف میشه. درخت باینری تا عمق ۳ تنها شامل ۱۵ نود است. درخت سه تایی در عمق ۳ دارای نود های ۱۴ تا ۴۰ است. در عمق ۳ درخت ۵ تایی هم نودهای ۳۲ تا ۱۰۶ قرار دارن. پس عدد ثابت ما ۳، ۴، و یا ۵ می تونه باشه و چون ثابت هست (یعنی تمامی انشعاب های درخت از همین فاکتور می باشد) نمی تواند عددی اعشاری باشد نتیجتا مشکلی با حد پایین بازه که کمتر از ۳ می شود نداریم.

یعنی شما میگید فاکتور انشعاب ۳ یا ۴ یا ۵ هستش؟ واقعا ؟ چقدر اطمینان دارید به این سوالت.

۰
ارسال: #۳۶

MIT پاسخ داده:

۱۱۶-نزدم
۱۱۷- ۱/۶۶%
۱۱۸- ۴ زدم با عدد دادن به دست آوردمy>7 x<5
۱۱۹- ۱ hill climbing
۱۲۰- بازم نزدم
۱۲۱-زدم ۳ که bبین ۲ و۳ بود
امیدوارئم درست باشن

۰
ارسال: #۳۷

hani89 پاسخ داده:

سوال فاکتور انشعاب کاملا غلط بود
من زدم b=2

سوال kb هم زدم a and b از kb2 نتیجه میشه
(۲۹ بهمن ۱۳۹۰ ۱۰:۳۰ ب.ظ)behzad20020 نوشته شده توسط:  سوال آخر مشکل نداشت ؟ چون گفته بود تست هدف زمان تولید گره است پس اگه هدف تو عمق ۴ باشه دیگه چرا عمق درخت ۵ ؟؟؟؟؟

کاملا موافقم
سوال اخر غلط بود و باید حذف شه

۰
ارسال: #۳۸

mohammad_13690 پاسخ داده:

(۰۵ اسفند ۱۳۹۰ ۰۹:۵۱ ب.ظ)MShariati نوشته شده توسط:  جواب گزینه ۴ هست. فکر کنم یک یاد آوری پایه ای نیازه:

بله سنجش هم میگه ۴ اما من یکی که نمیفهمم چرا میگید ۴
وقتی تو لحظه تولید هدف رو تست می کنه و هدف هم تو عمق ۴ هست؛ میشه توضیح بدید چجوری عمق درخت به سطح ۵ میکشه؟

ارسال: #۳۹

reyhaneh64 پاسخ داده:

(۰۸ اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۴۱ ق.ظ)mohammad_13690 نوشته شده توسط:  
(05 اسفند ۱۳۹۰ ۰۹:۵۱ ب.ظ)MShariati نوشته شده توسط:  جواب گزینه ۴ هست. فکر کنم یک یاد آوری پایه ای نیازه:

بله سنجش هم میگه ۴ اما من یکی که نمیفهمم چرا میگید ۴
وقتی تو لحظه تولید هدف رو تست می کنه و هدف هم تو عمق ۴ هست؛ میشه توضیح بدید چجوری عمق درخت به سطح ۵ میکشه؟

جواب در صفحه دوم گذاشته شده بود
دوباره آپلودش کردم

دوستان از دفتچه A سوال ۱۲۰ رو زده گزینه ۴
در صورتیکه گزینه ۲ که اصل یکنوایی هست.
اون چرا غلطه؟
کسی تحلیلی بر نادرستیش داره؟

فایل‌(های) پیوست شده

۰
ارسال: #۴۰

aryaeei پاسخ داده:

سوال ۱۲۱ کاملا غلطه من سه تا سوال زدم ۲ تاش درست ۱ غلط این انصافه ؟

۰
ارسال: #۴۱

saba1000 پاسخ داده:

به نظرم سنجش اشتباه زده جواب منم میگم بین ۲ و ۳ میشه
کسی هست جواب سنجش را برام تحلیل کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر

۰
ارسال: #۴۲

reyhaneh64 پاسخ داده:

سوال فاکتور انشعاب رو که درست زده همون بین ۲ و ۳

سوال ۱۲۰ منظورم بود که مربوط به پایگاه دانشه
مگه همون اصل یکنوایی نیست؟
زده گزینه ۴ چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ارسال: #۴۳

sahar91 پاسخ داده:

(۰۸ اسفند ۱۳۹۰ ۰۶:۲۵ ب.ظ)reyhaneh64 نوشته شده توسط:  سوال فاکتور انشعاب رو که درست زده همون بین ۲ و ۳

سوال ۱۲۰ منظورم بود که مربوط به پایگاه دانشه
مگه همون اصل یکنوایی نیست؟
زده گزینه ۴ چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بله من هم دقیقا مثل شما ، نمی دونم چرا زده گزینه ۴؟؟؟!!!!!!!!!Confused!

۰
ارسال: #۴۴

fatima1537 پاسخ داده:

درمورد سئوال ۱۲۰ (استنتاج) سنجش گزینه درست رو ۴ اعلام کرده(برا دفتر چه A) ولی:
سئوال گفته : A توی KB1 هست و بعد B رو به KB1 اضافه میکنیم میشه KB2
یعنی B توی KB1 نبوده ولی اگر اضافه اش کنیم یه پایگاه دانش جدید داریم ، و حالا با اضافه کردن B ، پایگاه دانش KB2 بوجود اومده ،
۲ حالت داریم :
حالت ۱)
یا اینکه اضافه کردن B یا به همین صورت معمولی بوده (یعنی به صورت یک جمله مستقل و یک عبارت TRUE ) و یک واقعیت
که اگر اینطور باشه ، چطور میتونیم جمله aVb رو از هر دو پایگاه نتیجه بگیریم؟
حالت ۲)
از قبل جمله زیر در پایگاه دانش بوده
[tex]b\Rightarrow a \\ a[/tex]
یا اینکه با اضافه کردن B تونستیم طی یک استنتاج منطقی مثل زیر جمله A رو نتیجه گیری کنیم
[tex]b\Rightarrow a \\ b\\ a[/tex]
سنجش حداقل کاری که میتونه بکنه اینه که دو گزینه رو صحیح اعلام کنه چون حذف سئوال به نفع ما نیست

فایل‌(های) پیوست شده

ارسال: #۴۵

lonelyforever پاسخ داده:

(۰۸ اسفند ۱۳۹۰ ۰۹:۲۵ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  درمورد سئوال ۱۲۰ (استنتاج) سنجش گزینه درست رو ۴ اعلام کرده(برا دفتر چه A) ولی:
سئوال گفته : A توی KB1 هست و بعد B رو به KB1 اضافه میکنیم میشه KB2
یعنی B توی KB1 نبوده ولی اگر اضافه اش کنیم یه پایگاه دانش جدید داریم ، و حالا با اضافه کردن B ، پایگاه دانش KB2 بوجود اومده ،
۲ حالت داریم :
حالت ۱)
یا اینکه اضافه کردن B یا به همین صورت معمولی بوده (یعنی به صورت یک جمله مستقل و یک عبارت TRUE ) و یک واقعیت
که اگر اینطور باشه ، چطور میتونیم جمله aVb رو از هر دو پایگاه نتیجه بگیریم؟
حالت ۲)
از قبل جمله زیر در پایگاه دانش بوده
[tex]b\Rightarrow a\ a[/tex]
یا اینکه با اضافه کردن B تونستیم طی یک استنتاج منطقی مثل زیر جمله A رو نتیجه گیری کنیم
[tex]b\Rightarrow a\ b\ a[/tex]
سنجش حداقل کاری که میتونه بکنه اینه که دو گزینه رو صحیح اعلام کنه چون حذف سئوال به نفع ما نیست

من که با اطمینان کامل میگم گزینه ۲ هستش این سوال .

۰
ارسال: #۴۶

fatima1537 پاسخ داده:

سئوال ۱۲۰ هوش نامفهومه و منظور را نمیرسونه و دو برداشت متفاوت از سئوال میشه
اگر در یک پایگاه دانش جمله ای اضافه شود و منجر به تولید پایگاه دانش دیگری شود میتوان نتیجه گرفت ، همه جملات صحیح (a)که در پایگاه دانش قبلی (kb1)بوده در پایگاه دانش فعلی (kb2)نیز وجود دارد(که این مسئله در گزینه ۲ اشاره شده(a از kb2 قابل نتیجه گیری است)) .
ولی به این مسئله توجهی نشده .
گزینه ۴ اشتباه است چون وقتی با افزودن یک جمله ای (b) به پایگاه دانش اول (kb1)بتوانیم پایگاه دانش دیگری (kb2)را نتیجه بگیریم به این معنی است که قبلا درستی جمله b اثبات نشده بود و این حقیقت در پایگاه دانش وجود نداشته است ولی با اضافه کردن آن حقیقت توانستیم پایگاه دانش دیگری(kb2) را بوجود بیاوریم

ارسال: #۴۷

saeed_435 پاسخ داده:

(۰۸ اسفند ۱۳۹۰ ۰۹:۴۱ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  سئوال ۱۲۰ هوش نامفهومه و منظور را نمیرسونه و دو برداشت متفاوت از سئوال میشه
اگر در یک پایگاه دانش جمله ای اضافه شود و منجر به تولید پایگاه دانش دیگری شود میتوان نتیجه گرفت ، همه جملات صحیح (a)که در پایگاه دانش قبلی (kb1)بوده در پایگاه دانش فعلی (kb2)نیز وجود دارد(که این مسئله در گزینه ۲ اشاره شده(a از kb2 قابل نتیجه گیری است)) .
ولی به این مسئله توجهی نشده .
گزینه ۴ اشتباه است چون وقتی با افزودن یک جمله ای (b) به پایگاه دانش اول (kb1)بتوانیم پایگاه دانش دیگری (kb2)را نتیجه بگیریم به این معنی است که قبلا درستی جمله b اثبات نشده بود و این حقیقت در پایگاه دانش وجود نداشته است ولی با اضافه کردن آن حقیقت توانستیم پایگاه دانش دیگری(kb2) را بوجود بیاوریم

منم موافقم با دوستان،آخه این سوال عینا خودش یه اصل بود تو هوش!

۰
ارسال: #۴۸

fatima1537 پاسخ داده:

من به عنوان پاسخ اشتباه این سئوال رو توی تاپیک زیر نوشتم

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۰
ارسال: #۴۹

a i پاسخ داده:

بد بختی اینجاست که من هنوز نمیدونم بسط دادن گره یعنی چی ؟ یکی منو راهنمایی کنه !

۰
ارسال: #۵۰

fatima1537 پاسخ داده:

(۰۹ اسفند ۱۳۹۰ ۰۵:۴۵ ب.ظ)reyhaneh64 نوشته شده توسط:  a از kb1 قابل نتیجه گیری هست. b هم در هر صورت ازkb2 قابل نتیجه گیریه.
پس a or b در هر صورت چه اصل یکنوایی برقرار باشه چه نباشه، از kb1 , kb2 قابل نتیجه گیری هست. اما گزینه ۲ فقط در صورتیه که اصل یکنوایی برای پایگاه دانش برقرار باشه.
چه اصل یکنوایی برقرار باشه چه نباشه kb2ازkb1مشتق شده یعنی جمله aکه توی kb1بوده تویkb2هم هست.مگر جمله ای اضافه شده که a رو نقض کنه که a توی پایگاه دوم نباشه؟
(حداقلش اینه که هر دو گزینه صحیح باشند نه اینکه گزینه ۲ صحیح نیست!
اگر گزینه ۲ صحیح نباشه (یعنی a توی پایگاه دانش دوم نباشه وگزینه ۴ درست باشه خب پس چطوری میتونیم بگیم که در پایگاه دوم : b صحیح هست ، aVb در پایگاه هست ولی نشه از پایگاه دوم a رو نتیجه نگرفت؟ درحالی که a در پایگاه اول صحیح بوده ؟)

ارسال: #۵۱

reyhaneh64 پاسخ داده:

(۰۹ اسفند ۱۳۹۰ ۰۶:۲۷ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  
(09 اسفند ۱۳۹۰ ۰۵:۴۵ ب.ظ)reyhaneh64 نوشته شده توسط:  a از kb1 قابل نتیجه گیری هست. b هم در هر صورت ازkb2 قابل نتیجه گیریه.
پس a or b در هر صورت چه اصل یکنوایی برقرار باشه چه نباشه، از kb1 , kb2 قابل نتیجه گیری هست. اما گزینه ۲ فقط در صورتیه که اصل یکنوایی برای پایگاه دانش برقرار باشه.
چه اصل یکنوایی برقرار باشه چه نباشه kb2ازkb1مشتق شده یعنی جمله aکه توی kb1بوده تویkb2هم هست.مگر جمله ای اضافه شده که a رو نقض کنه که a توی پایگاه دوم نباشه؟
(حداقلش اینه که هر دو گزینه صحیح باشند نه اینکه گزینه ۲ صحیح نیست!
اگر گزینه ۲ صحیح نباشه (یعنی a توی پایگاه دانش دوم نباشه وگزینه ۴ درست باشه خب پس چطوری میتونیم بگیم که در پایگاه دوم : b صحیح هست ، aVb در پایگاه هست ولی نشه از پایگاه دوم a رو نتیجه نگرفت؟ درحالی که a در پایگاه اول صحیح بوده ؟)

اگر اصل یکنوایی برقرار نباشه ، اونوقت شاید منظور از اضافه شدن b به kb1، الزاما and با کلازای kb1 نباشه، فرضا با یکی از کلازها or شدن باشه و خودش بشه یک کلاز. (اینم میتونه مفهوم اضافه شدن به kb1 باشه)
در این صورت نمیشه نتیجه گرفت که a از kb2 هم قابل نتیجه گیریه.با این دید کلا پایگاه دانش تغییر کرده و مشتق شده از kb1 نیست.

اما اگر اصل یکنوایی برقرار باشه یعنی اضافه شدن b به kb1 در واقع به نحوی هست که a هم میتونه ازش نتیجه گیری بشه
یعنی هم گزینه ۲ درست میشه هم ۴

اما سوال حرفی از یکنوایی نزده که درست ترین گزینه همون ۴ میشه.

من خودم این سوالو با اطمینان گزینه ۲ زدم و توجهی نکردم.

۰
ارسال: #۵۲

askary_amir69 پاسخ داده:

سلام بچه ها
من رو سوال ۱۱۷ هوش مشکل دارم .به نظر من گزینه درست ۳ هست که ۲ % رو داده چون خط چهارم سوال دقیقا این مطلب رو گفته و اصلا نیازی به محاسبه نیست !

اگه شما هم مثه من فکر میکنید خب اعتراض بزارید.

۰
ارسال: #۵۳

fatima1537 پاسخ داده:

(۱۰ اسفند ۱۳۹۰ ۱۱:۵۹ ق.ظ)LordAriana نوشته شده توسط:  من که زدم این سوال حذف بشه (:
اگر هر دو گزینه صحیح اعلام بشه که بهتره

۰
ارسال: #۵۴

mahaya پاسخ داده:

درمورد سوال ۱۱۸ هوش :
چطور گزینه ۴ میشه..درصورتی که xحالا هرکدوم ۱ یا ۲ یا ۳ یا ۴ باشه..ولی y وقتی بزرگتر از ۷ باشه در زیردرخت اول درست ۷ به عنوان min و ۱۲ هرس میشود..اما وقتی ۷ به بالا رفته و به عنوان max قرارمیگیرد وقتی ۶ از شاخه اول max وبعد min انتخاب شده به این دلیل که هیچ موقع نمیتواند max باشد پس دوزیرشاخه بعدی هرس میشوند..
من نمیدونم چطور گزینه ۴ شده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

۰
ارسال: #۵۵

Joonz پاسخ داده:

یکی کمک کنه من سوال ۱۲۱ رو بفهمم اصلاً به ازای ۴و ۵ در نمیاد اگه ۵ بگیریم به سطح ۳ به زور می رسه آخه گفته عمق ریشه صفر است. چه جوری میشه؟ دقیقاً به خاطر همین جمله که میگه تست هدف در لحظه تولید من میگم انشعاب بین ۲ و۳ هست خواهشاً جواب.

۰
ارسال: #۵۶

MIT پاسخ داده:

بله اعتراض بزارید کلید اشتباه است و جواب بین ۲ و۳ میشه یکی از دوستان شکل جواب رو کشیدن که من هم اون رو دوباره گذاشتم

فایل‌(های) پیوست شده

۰
ارسال: #۵۷

LordAriana پاسخ داده:

بنظرم اگه قرار باشه اتفاقی بیا فته، سوال ۱۲۰ و ۱۲۱ حذف میشه D:

ارسال: #۵۸

nika پاسخ داده:

هوش مصنوعی

خوب الفا بتا رو چی زدین امکان نداشت بدست بیاد!!!!

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۳,۹۳۶ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۲۹۸ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  رشته ای مهندسی کامپیوتر sanjeshserv1 ۰ ۱,۰۰۷ ۰۲ تیر ۱۴۰۱ ۰۴:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۱,۹۲۸ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۶ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۱,۹۷۳ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  [دانلود] حل تشریحی کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و آی تی ۸۷ تا ۹۲ good-wishes ۳۰ ۴۹,۷۲۷ ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  کارنامه های آزمون دکتری هوش مصنوعی ۹۶ robotic1981 ۵ ۷,۶۸۷ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کتاب های کنکوری ارشد هوش مصنوعی bahar1362 ۰ ۲,۱۱۷ ۱۵ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: bahar1362
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۶۲۴ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close