زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۴۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)
۱۶ ۰

کلیسای سن استپانوس

ارسال:
۱۰ تیر ۱۳۹۱, ۰۳:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۴۵ ق.ظ، توسط admin.)
کلیسای سن استپانوس
این کلیسا مورد احترام تمام مسیحیان و تقریبا تمامی ادیان است اما در واقع به شاخه مسیحیان گریگوری که ساکن ارمنستان هستند تعلق دارد.
کلیسا مال قرن هفتم هست که تو دوره صفوی مجدد بازسازی شده. یکی از کلیساهای مهم دنیا به شمار میاد.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , blackhalo1989 , Mansoureh , a.hooshmand , انرژی مثبت , **sara** , SarahArshad , narges_r , edge , fatima1537 , ف.ش , mosaferkuchulu , Helmaa , _MAjid_ , atti joon , ماه بانو , Aurora , sarbaz1214 , Avicenna , farazin , sepideh.m , arixooo , مازیار صفایی , Parva , فرزین , Msccom , eris229 , arinmt , mamani , اوبالیت به بو , rezvan_m , kerm , ghaderiyaser , unicornux , Pakzad , azad_ahmadi , Eternal , diligent , Pegasus , energy , sohrablou , ehsan2010
ارسال:
۱۰ تیر ۱۳۹۱, ۰۴:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ تیر ۱۳۹۱ ۰۴:۰۴ ب.ظ، توسط فرزین.)
RE: کلیسای سن استپانوس
(۱۰ تیر ۱۳۹۱ ۰۳:۴۲ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  این کلیسا مورد احترام تمام مسیحیان و تقریبا تمامی ادیان است اما در واقع به شاخه مسیحیان گریگوری که ساکن ارمنستان هستند تعلق دارد. از خادمش (؟) پرسیدم اتاق اعترافتون کجاست، کلی عصبانی شد!
می‌گفت که اعتقادات ما به شیعیان بسیار نزدیکه.
کلیسا مال قرن هفتم هست که تو دوره صفوی مجدد بازسازی شده. یکی از کلیساهای مهم دنیا به شمار میاد.
(۱۰ تیر ۱۳۹۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  جلفا و اون بخش ساحل ارس دیدنی است. یاد جوونی بخیر که هر هفته کوله بدوش یه طرفی میرفتیم.
اون سمت که آب ارس با یه سیستم مکانیکی نصف میشه هم دیدنی است.مزارع پنبه ، بیله سوار ، پارس آباد.

ببینم شما جلفا چکار می کردید!!! حتما آسیاب خرابه هم رفتید!! خبرم می کردید گاوی گوسفندی جلویتان زمین می زدم

۰
۰
ارسال:
۱۰ تیر ۱۳۹۱, ۰۹:۰۷ ب.ظ
کلیسای سن استپانوس
بله آسیاب خرابه هم رفتمBig Grin شما مگه جلفایی هستید؟

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: فرزین
ارسال:
۱۰ تیر ۱۳۹۱, ۰۹:۳۳ ب.ظ
(۱۰ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۰۷ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  بله آسیاب خرابه هم رفتمBig Grin شما مگه جلفایی هستید؟

خوب از تبریز که رد شدین تو مسیر ستاد استقبال راه می نداختیمBig Grin

Your education can change your life
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: فرزین , foranyone
ارسال:
۱۰ تیر ۱۳۹۱, ۱۰:۰۹ ب.ظ
چقدر زیباست.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: فرزین
ارسال:
۱۰ تیر ۱۳۹۱, ۱۰:۵۶ ب.ظ
کلیسای سن استپانوس
جالبه که دکتر نرفته سراغ اتاق اعتراف رو گرفته...چیکارشون داشتی آخه...

Real education must ultimately be limited to men who insist on knowing, the rest is mere sheep-herding
Erza Pound
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Avicenna , فرزین , Msccom , eris229
ارسال:
۱۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۱:۱۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ تیر ۱۳۹۱ ۱۰:۴۴ ب.ظ، توسط فرزین.)
(۱۰ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۰۷ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  بله آسیاب خرابه هم رفتمBig Grin شما مگه جلفایی هستید؟

بله !! ولی فعلا که اصفهانیم و درگیر پایان نامهShy
آقا این سایت هک شده من از کسی سپاسگزاری نکردم ولی همه جا اسم من تو لیست "سپاس‌گزاری شده توسط" موجودهHuh
۰
۰
ارسال:
۱۲ تیر ۱۳۹۱, ۰۳:۰۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ تیر ۱۳۹۱ ۰۳:۰۲ ق.ظ، توسط ghaderiyaser.)
(۱۰ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۴۱ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  نمیدونم دوستی از کردستان هم اینجا هست قراره قبل ماه رمضان با کی دو نفر بریم پالنگان نزدیکای کامیاران!!
من پالنگان رفتم. خیلی جای قشنگیه. کاشکی اوایل بهار میرفتید

if things were easy to find, they wouldn't be worth finding
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Pegasus
ارسال:
۱۲ تیر ۱۳۹۱, ۰۲:۲۳ ب.ظ
(۱۰ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۴۱ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  نمیدونم دوستی از کردستان هم اینجا هست قراره قبل ماه رمضان با کی دو نفر بریم پالنگان نزدیکای کامیاران!!

من از کامیاران ۴۰۰ کیلومتر دورترم، بسیار جای دیدنیه. خدا خیرتون بده بیاید منم با خودتون ببریدConfused دلمان پوسید.
پیشاپیش به کردستان خوش آمدید.... Shy

ای درد توام درمان در بستر ناکامی .... ای یاد توام مونس در گوشه تنهایی
در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم ... لطف آن چه تو اندیشی حکم آن چه تو فرمایی
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Pegasus
ارسال: #۱۰
۲۷ تیر ۱۳۹۱, ۰۷:۰۸ ب.ظ
کلیسای سن استپانوس
یه موضوع قابل توجه دیگه در مورد شهر جلفا اینه که تا جاییکه من میدونم، جلفا تنها شهری هست که قبرستون نداره و مردم مرده هاشون رو در اطراف دفن میکنن.

Heart زندگی را نفسی ارزش غم خوردن نیست Heart
۰
۰
ارسال: #۱۱
۲۸ تیر ۱۳۹۱, ۰۷:۰۳ ب.ظ
(۱۰ تیر ۱۳۹۱ ۰۹:۴۱ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  
(10 تیر ۱۳۹۱ ۰۴:۰۲ ب.ظ)فرزین نوشته شده توسط:  ببینم شما جلفا چکار می کردید!!! حتما آسیاب خرابه هم رفتید!! خبرم می کردید گاوی گوسفندی جلویتان زمین می زدم

آره من هم رفتم. این کلیسا هم واقعا" جالبه. اون موقع که من رفتم یه اقایی با من همسفرشد که اهل مطالعه در مورد تاریخ و مذاهب بود . میگفت استپاتوس جزء اولین کسایی بوده که به حضرت عیسی گرویده و مسیحی شده و آثاری از حضورش که اینجا بجا مونده و در واقع
دیری بوده که بعد کلیسا شده. کلیسای زیبایی است و میگن هر سال ارامنه یه مواقع خاصی میرن اونجا. من کلیسای قدیمی باز هم دیدم مثل وانک در اصفهان ولی این یه جور خاصیه.

حالا آقا فرزین اگه بخوای من و دکتر یه سفر میایم مشکلی نیست میگن گوسفند را هروقت بزنی زمین تازه است حالا میشه هم گغفت گوسفند یا همون ماهی را هم از اب بگیری تازه است!!
نمیدونم دوستی از کردستان هم اینجا هست قراره قبل ماه رمضان با کی دو نفر بریم پالنگان نزدیکای کامیاران!!

سلام
من هم از همین الان و پیشاپیش ورودتون به این سرزمین کهن رو خوش آمد میگم Smile
پالنگان جای زیبا و خوش آب و هواییه البته الان کمی گرمه
اگر رفتین حتما از آبشارش هم دیدن کنین
در ضمن حتما کباب ماهی هم نوش جان کنید

درباره این کلیسای زیبا هم واقعا چیزی نمیتونم بگم چون هر چند بار که رفتم باز هم دلم میخواد برم
خیلی زیبا و جالبه
در ضمن فکر کنم چند سال قبل یه اسکلت هم در سقف صحن اصلی کلیسا پیدا شد در طی مرمت ها
که البته فکر کنم بردنش تهران
از قسمت های جالب دیگه هم یک دالان نسبتا بزرگه به نام اجاق دانیال که البته درموردش چیزی نمیدونم.

خفته بودیم و شعاع آفتاب / بر سراپامان به نرمی می خزید
روی کاشی های ایوان ، دست نور / سایه هامان را شتابان می کشید

"فروغ فرخزاد"
۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۸ تیر ۱۳۹۲, ۱۰:۴۲ ق.ظ
یادش بخیر پارسال همین موقع ها بود رفته بودم اینجا ... اینم عکس هایی که من گرفتم Smile

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , **sara**

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close