زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۴۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کتاب معماری مقسمی

ارسال:
۲۰ آذر ۱۳۹۰, ۱۲:۴۲ ق.ظ
کتاب معماری مقسمی
سلام
من با فهم معماری مشکلی ندارم. در حل تست‌ها که به مشکل برمی خورم کتاب پوران پژوهش توضیح نداده و یا اگه داده از چند کلمه بیشتر نمی شه. خیلی وقت‌ها من زمان زیادی می بره تا بفهمم چی به چی بوده!

سوالم اینکه که کسایی که کتاب معماری مقسمی رو دارن نظرشون در خصوص حل تست هاش چیه؟
من کتاب سال ۸۴ رو دارم که فکر کنم خیلی قدیمیه!

تست‌ها رو خوب توضیح داده؟
اگه نداده چه کتابی خوب توضیح داده؟

شما هم این مشکل رو دارین اصلا؟!

قبل از ایجاد تاپیک جدید فقط ۴ دقیقه در تالار جستجو کنیم.....
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: fa_karoon
ارسال:
۲۰ آذر ۱۳۹۰, ۰۲:۱۰ ق.ظ
کتاب معماری مقسمی
منم همین طور با فهمش مشکل ندارم پارسال پورانو خوندم ولی تو کنکور واسه بعضی تستا احساس کردم پوران کلی گفته و اگه مطلبو باز می کرد می تونستم اون تستا رو هم بزنم امسال دارم جزوه اجلالی و پورانو همراه هم می خونم نمی دونم کافیه یا نه؟
ارسال:
۲۲ آذر ۱۳۹۰, ۱۰:۴۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ آذر ۱۳۹۰ ۱۰:۵۲ ب.ظ، توسط رضا_ایرانی.)
کتاب معماری مقسمی
درسته کتابهای آقای یوسفی کتابهای خوبی هستن اما متاسفانه پاسخ تشریحی تستها خیلی خلاصه س که البته در ویرایش جدید کتاب معماری کمی توضیحات بهتر شده.
با این حال من برای پاسخ تستها گاهی از کتاب آقای صفایی (راهیان ارشد) استفاده میکنم که به طور مشروحتر تستهارو جواب داده و در کل در کنار کتاب پوران کتاب خوبی هست.

خدایا مرا ببخش به خاطر تمام درهایی که کوبیدم و خانه ی تو نبود...
 سپاس‌گزاری شده توسط: مازیار صفایی , Parva , fa_karoon
ارسال:
۲۲ آذر ۱۳۹۰, ۱۰:۵۶ ب.ظ
RE: کتاب معماری مقسمی
(۲۲ آذر ۱۳۹۰ ۱۰:۴۹ ب.ظ)رضا_ایرانی نوشته شده توسط:  درسته کتابهای آقای یوسفی کتابهای خوبی هستن اما متاسفانه پاسخ تشریحی تستها خیلی خلاصه س که البته در ویرایش جدید کتاب معماری کمی توضیحات بهتر شده.
با این حال من برای پاسخ تستها گاهی از کتاب آقای صفایی (راهیان ارشد) استفاده میکنم که به طور مشروحتر تستهارو جواب داده و در کل در کنار کتاب پوران کتاب خوبی هست.

توی این کتاب اشکال علمی هم پیدا کردید؟!

قبل از ایجاد تاپیک جدید فقط ۴ دقیقه در تالار جستجو کنیم.....
ارسال:
۲۳ آذر ۱۳۹۰, ۱۰:۳۲ ب.ظ
کتاب معماری مقسمی
منم میخواستم برم کتاب مقسمی رو بخرم واسه تکمیل مباحث پوران.بعضی جاها رو پوران نگفته !

تحمل مشقت به امید آسایش بهتر از آسایشی است که سختی به دنبال دارد.
ارسال:
۲۴ آذر ۱۳۹۰, ۰۱:۵۴ ق.ظ
(۲۲ آذر ۱۳۹۰ ۱۰:۵۶ ب.ظ)باد نوشته شده توسط:  
(22 آذر ۱۳۹۰ ۱۰:۴۹ ب.ظ)رضا_ایرانی نوشته شده توسط:  درسته کتابهای آقای یوسفی کتابهای خوبی هستن اما متاسفانه پاسخ تشریحی تستها خیلی خلاصه س که البته در ویرایش جدید کتاب معماری کمی توضیحات بهتر شده.

توی این کتاب اشکال علمی هم پیدا کردید؟!

درکتاب آقای صفایی در حل تعداد کمی از تستها اشکالاتی وجود داره که با وجود کتاب آقای یوسفی (که پاسخ تستهاش دقیق هستش) مشکلی به وجود نمیاره.

خدایا مرا ببخش به خاطر تمام درهایی که کوبیدم و خانه ی تو نبود...
 سپاس‌گزاری شده توسط: mr_azad
ارسال:
۲۲ شهریور ۱۳۹۱, ۰۲:۴۷ ب.ظ
کتاب معماری مقسمی
سلام. من کتاب مقسمی رو دارم می خونم. کلا کتاب خوبیه. ولی به شدت اشتباهات تایپی داره!!!! ولی گذشته از اینا احساس می کنم تمامی مباحث رو پوشش نمی ده. و بعضی مباحث رو هم خوب باز نمی کنه و مجبوری با کنکاش تو ی چند جمله ای که نوشته بفهمی قضیه چیه. به نظر شما من حساسیت بیخودی دارم به خرج می دم یا واقعا همین طوره ؟ چون یه جا خوندم که این کتاب خلاصه ی مانو و پترسونه و واسه این کتاب رو انتخاب کردم!!
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۲ شهریور ۱۳۹۱, ۰۳:۵۱ ب.ظ
کتاب معماری مقسمی
سلام.
یه نکته رو می خواستم بگم، اینکه ممکنه مثلا فصل اول معماری پوران رو بخونید و برید رو تستا، می بینید حتی نمی تونید بفهمید تست داره چی میگه و چی میخواد. اصلا نترسید، این خاصیت این درسه که بار اول تستا رو نمی شه حل کرد!! مثالای کتاب رو بخونید ببینید چکار کرده و از اونا و تعمیمشون برای حل تستا استفاده کنید. روش حل رو یاد بگیرید کافیه، بقیه شو می تونید حل کنید. پس با یک بار نگاه کردن به تست و نفهمیدن اونا ناراحت نشید. موفق باشید.

ای درد توام درمان در بستر ناکامی .... ای یاد توام مونس در گوشه تنهایی
در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم ... لطف آن چه تو اندیشی حکم آن چه تو فرمایی
 سپاس‌گزاری شده توسط: Parva , alirrrrrr , jafarir
ارسال:
۲۳ شهریور ۱۳۹۱, ۰۱:۰۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ شهریور ۱۳۹۱ ۰۱:۰۷ ب.ظ، توسط alirrrrrr.)
کتاب معماری مقسمی
سلام به همه بچه های کنکور ۹۲/
کتاب معماری مقسمی،یه کتاب گرون، به صورت نامشخصی مطالبو از مرجع های مختلف توی کتاب جا داده شده! و همینطوری که دوستمون گفتن غلطای تایپی و اشتباهات فاحش بسیار در متن و تستهای کتاب زیاده!
مثلا شما میخاید معماری کامپیوتر رو بخونید توی کتاب پوران پژوهش فقط معماری مانو رو نشون داده و بحث کرده و همین هم واسه یادگیری مفهوم و کنکور کفایت میکنه .اما متاسفانه توی کتاب آقای مقسمی سه ،چهار تا معماری آورده شده که یکیش همون مانو هست و برای کسی که ندونه چی به چیه بسیار گج کننده و غیر ضروریه!!
به نظرم همون کتاب آقای یوسفی رو بخونید(پوران پژوهش)
در زمینه تستها هم اکثرا مشخصه از روی پاسخ تشریحی و اونایی که مشخص نیستن رو از روی کتابهای دیگه نیگا کنین یا از توی مانشت از بچه ها در موردش سوال کنید
 سپاس‌گزاری شده توسط: azad_ahmadi , armin_b00ter , jafarir , bagherok
ارسال: #۱۰
۲۴ شهریور ۱۳۹۱, ۰۴:۰۹ ب.ظ
کتاب معماری مقسمی
ممنون از جوابت.یکی از مشکلات اصلی کتاب مقسمی جدا از غلط های زیادش اینه که تقریبا از اواسط کتاب به بعد مطالب درسی به خوبی بیان نمی شن و تست ها هم این قضیه رو بدتر می کنن. چون تو تست ها کاملا مطالبی رو می بینی که شاید هیچ صحبتی تو درس ازشون نشده و جوابای خیلی بدی بهش داده شده و انگار مولف جوابارو بدیهی می دونه و مجموعه ی این قضایا باعث گیج شدن آدم میشه. حالتی که من الان تقریبا بهش رسیدم !!! می خواستم بدونم آیا تو کتاب آقای یوسفی هم به همین صورت هست یا نه مطالب بهتر بیان شده و جواب تست ها هم واضح تره یا نه ؟؟
ممنون میشم اگه بگید. چون اگه اونم اینجوری باشه فک میکنم خوندن مانو حداقل برای بعضی از مباحث کاملا لازمه !!!
ارسال: #۱۱
۲۵ شهریور ۱۳۹۱, ۰۵:۴۲ ب.ظ
کتاب معماری مقسمی
(۲۴ شهریور ۱۳۹۱ ۰۷:۱۳ ب.ظ)alirrrrrr نوشته شده توسط:  خواهش میکنم.به نظر من کتاب آقای یوسفی مطالب سیلابس درسی رو کامل شامل میشه.حالا ممکنه بعضی از مباحث رو یه خورده کم توضیح داده باشه ، اما همه ی مفاد رو گفته.در مورد تست هاش هم تعداد و میزان تست هاش خوبه اما باز متاسفانه توی حل برخی از تستها واسه حل تشریحی یه مورادیو بدیهی گرفته یا به عبارتی آدم نمیفهمه چی شد که مسئله حل شدExclamation اما اکثر تستها خوب توضیح داده شده و تست هایی که این مشکلو دارن زیاد نیستن که میتونین توی مانشت با بچه ها به بحث بزارینش! همون کاری که بچه ها پارسال هم کرده بودن
ممنونم. من امروز گرفتم کتاب پورانو کتاب خوبیه. ولی باز به نظرم بهتره این ۲ تا کتاب در کنار هم استفاده شن ولی برای تست فقط از کتاب پوران استفاده بشه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: alirrrrrr
ارسال: #۱۲
۰۷ مهر ۱۳۹۱, ۰۶:۱۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ مهر ۱۳۹۱ ۰۶:۲۱ ب.ظ، توسط soasani.)
کتاب معماری مقسمی
سلام به همه.......من توی فصل ۵ معماری پوران (central processing unit)به مشکل برخوردم یعنی درس خوبه تستا بعضیاش اصلا نمیفهمم ....میخاستم ببینم کسایی که این فصلو خوندن از روی چه کتابی خوندن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟کتاب مقسمی چطوره؟؟؟؟
ارسال: #۱۳
۱۰ مهر ۱۳۹۱, ۱۰:۲۹ ب.ظ
(۲۲ آذر ۱۳۹۰ ۱۰:۴۹ ب.ظ)رضا_ایرانی نوشته شده توسط:  درسته کتابهای آقای یوسفی کتابهای خوبی هستن اما متاسفانه پاسخ تشریحی تستها خیلی خلاصه س که البته در ویرایش جدید کتاب معماری کمی توضیحات بهتر شده.

سلام من هم برا امسال کتاب معماری راهیان روگرفتم تو بعضی فصلها مطالب رو خیلی روون نگفته اما کسی به من توصیه کرد که بگیرمش گفت تو معماری این خوبه
ارسال: #۱۴
۲۵ آذر ۱۳۹۱, ۱۱:۳۸ ب.ظ
کتاب معماری مقسمی
کتاب های مهندس یوسفی که کلا تستها رو خلاصه جواب داده، تو بعضی درس ها که اصلا به نوشتن فقط گزینه صحیح اکتفا کرده،
من هم قصد داشتم برای تست های تشریحی کتاب مقسمی رو بگیرم اما با این تعاریفی که دوستان کردن دیگه تردید دارم
ارسال: #۱۵
۲۷ آذر ۱۳۹۱, ۰۳:۱۰ ق.ظ
کتاب معماری مقسمی
اول موریس مانو واسه اثبات کامل مباحث
بعدش یوسفی برای تست عالیه
کنارش جزوه اجلالی هم داشته باشید
این جزوه ی جدیدی توی سایت رو میگم
==
پترسون زاده
خودم دارمش دیدمش
وقت خوندنش نیست اگه باشه هم یه جاهایی گیر داره و نکتهوار نگفته و فقط مبحث کارایی و ارزیابی پردازنده رو بد نگفته که انم توی یوسفی پوران هست.
مباحثی هم مشکل داشتید از esi و دوستان دیگه بپرسید. تا مانشتو دارید غم نداشته باشید.
خدا هست
دوستان هستند
منم اگه بلد بودم کمک می کنم:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

Big Grin

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کیوان فر ؟ خلیلی؟ مقسمی؟ msnmkh ۰ ۶۷۴ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  درخواست اپلود کتاب یا لینک دانلود کتاب+معرفی سایت دانلود کتاب ریحانه ۱۲۹ ۷۶,۸۷۵ ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Ariana2020
  مهمترین فصل های ذخیره و بازیابی مقسمی enofcom ۱۰ ۵,۴۳۹ ۲۵ آبان ۱۳۹۸ ۰۵:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: alma1988
  معماری روزانه تربیت مدرس (۳۰۶ معماری+۲۷۱ هوش+۳۲۵ نرم)(رتبه اولی) m.1373 ۳ ۴,۵۶۰ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: imali
  کتاب معماری کامپیوتر دکتر کتیرایی marvelous ۷ ۷,۵۸۳ ۱۱ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۵۱ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  فروش یک سری کتاب آمادگی برای آزمون آیلتس ، GRE و یک سری کتاب آموزشی انگلیسی و فرانسه niloo72 ۰ ۲,۲۸۳ ۰۸ مهر ۱۳۹۷ ۱۲:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: niloo72
Question کدام یکی ؟ سیستم عامل مقسمی یا سیستم عامل موسوی طیبی (پوران پژوهش) javad94 ۲۲ ۲۴,۴۴۳ ۲۳ فروردین ۱۳۹۷ ۰۲:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: agha_Yahya
  در نبود کتاب دکتر اجلالی ، کدام کتاب مدار منطقی را تهیه کنیم بهتر است ؟ AreF95 ۲ ۳,۹۸۵ ۰۶ فروردین ۱۳۹۷ ۰۱:۲۳ ق.ظ
آخرین ارسال: The BesT
  حل المسائل کتاب معماری کامپیوتر پترسون-ویراست چهارم The BesT ۸ ۱۶,۹۱۰ ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ۰۶:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: milani
  خریدار کتاب مهندسی نرم افزار زنجانی پارسه(کتاب یا کپی) mortti ۳ ۴,۱۱۴ ۲۵ آذر ۱۳۹۶ ۰۸:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: dashyasin

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close