زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۰۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کدام یکی ؟ سیستم عامل مقسمی یا سیستم عامل موسوی طیبی (پوران پژوهش)

ارسال:
۰۴ شهریور ۱۳۹۱, ۰۲:۰۴ ق.ظ
Question کدام یکی ؟ سیستم عامل مقسمی یا سیستم عامل موسوی طیبی (پوران پژوهش)
با سلام

یه سوالی در رابطه با سیستم عامل مدت ها داره منو اذیت می کنه آخر تصمیم گرفتم از شما دوستان کمک بگیرم :

می خواستم بدونم کسانی که این دو کتاب رو خوندند کدام رو پیشنهاد می کنند ؟ لطفا با دلیل بگید منظورم اینه که مزایا و معایب هر کدام رو بگین تا من به یه نتیجه گیری برسم. و همچنین زمانبندی ها منظورم الگوریتم های fifo و RRو SJF و مابقیه زمانبندی ها کدوم از این کتابا خوب و عالی گفته است؟
لطفا به همه سوالاتم دقیق جواب بدین و منو از این دودلی و شک راحت کنین.

با تشکر فراوان
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990
ارسال:
۰۴ شهریور ۱۳۹۱, ۰۲:۲۸ ق.ظ
RE: کدام یکی ؟ سیستم عامل مقسمی یا سیستم عامل موسوی طیبی (پوران پژوهش)
من سیستم عامل مقسمی رو داشتم اما اون رو نخوندم چون تعریفی ازش نشنیده بودم و حتی گفته بودن که تعدا د غلط هاش زیاده البته کتابی که من داشتم مربوط به چاپ سال ۸۶-۸۷ میشد و من هم خودم نخوندم ببینم که غلط داره یا نه فقط بر اساس شنیده هایی که میدونستم گداشتمش کنار و نخوندم.
کتاب پارسه و پوران رو خوندم وبه نظرم پوران خوب بود و پارسه خوب تر. در مورد زمان بندی ها من از بیان پارسه بیشتر خوشم میومد و لی اگه میخواستم سریع و خلاصه وار تر بخونم جوری که مطالب هم تا حدودی برام جا بیافته از پوران میخوندم .
اینکه الان دودل هستی به نظرم توجه کن اکثرا چی خوندن و کدوم رو پیشنهاد میکنن.بخصوص اونایی که موفق بودن. اون وقت یکی رو انتخاب کن و شروع کن.

گر مرد رهی میان خون باید رفت *** از پای فتاده سر نگون باید رفت
تو پای در ره نه و هیچ مپرس*** خود راه بگویدت که چون باید رفت
 سپاس‌گزاری شده توسط: SaMiRa.e , javad94 , mohammadali1990
ارسال:
۰۴ شهریور ۱۳۹۱, ۰۹:۱۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۵۴ ق.ظ، توسط Fardad-A.)
۱۰۰ % کتاب موسوی رو بخونید!
کتاب مقسمی در اصل برای دوره کاردانی نوشته شده و برای ارشد همون کتاب کمی ویرایش شده تست های ارشد بطور ناقص و بخش سمافورها به اون اضافه شده و تستهایی که تو این کتاب بدون منبع ذکر شدن در واقع مال کاردانی هستند!
مقسمی کلا به خاطر این که کتاب کاردانی زیاد نوشته عادت کرده از سر و ته درس بزنه! حتی کلاس هاشون هم شدیدا به سمت حفظیات و حذفیات پیش میره! امسال گسسته و ساختمان داده و طراحی الگوریتم موسسه ماهان رو درس میدن که بچه ها اصلا راضی نیستند.
کلا آقای مقسمی ... چون کتاباشون از لحاظ کیفیت فیزیکی خیلی خیلی بده در حالی که قیمتش بالاس! البته غیر از این هم بود بعد از ترک دانشگاه شمسی پور ی......
برگه های کاهی زرد، چاپ افتضاح که گاها صفحه هاش تار شده ، صفحه آرایی بد با فونت غیر معمول که صرفا حجم کتاب رو بالا برده البته مقسمی توی این کار به پای کتاب مهندسی نرم افزار اسلام ناظمی انتشارت جلوه نمیرسه که بدون اغراق نصف بیشتر صفحه های کتاب تقریبا سفیده! .................
 سپاس‌گزاری شده توسط: javad94 , mohammadali1990 , abdi1370
ارسال:
۰۴ شهریور ۱۳۹۱, ۰۹:۲۰ ق.ظ
اگه وقت داری که کتاب پارسه از هر دوی اینا کامل تر و جامع تره
اما اگه به نظرت پارسه زیاده، کتاب پوران بهتره

ولی مال مقسمی رو که یکم خوندم خیلی جالب نبود
کلا مهندس مقسمی ۲-۳ تا دونه از کتاباشون خوبه... بقیش تعریفی نداره.
ایشون هم دارن راه جناب جعفرنژاد رو میرن!
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: javad94 , foranyone , mohammadali1990 , tesna
ارسال:
۰۴ شهریور ۱۳۹۱, ۱۰:۰۷ ق.ظ
ممنونم از همتون و دستتون درد نکنه :

پس نتیجه گیری من :

نکته اول : کتاب سیستم عامل پوران پژوهش بهتر است نسبت به سیستم عامل مقسمی. پس پوران پژوهش میخرم.

نکته دوم : اول پارسه درصورت وجود وقت کافی در غیر اینصورت کتاب پوران پژوهش.

با تشکر فراوان
 سپاس‌گزاری شده توسط: shiva865 , mohammadali1990
ارسال:
۲۷ آبان ۱۳۹۱, ۱۱:۵۴ ق.ظ
(۰۴ شهریور ۱۳۹۱ ۱۰:۰۷ ق.ظ)afshin.dam نوشته شده توسط:  ممنونم از همتون و دستتون درد نکنه :

پس نتیجه گیری من :

نکته اول : کتاب سیستم عامل پوران پژوهش بهتر است نسبت به سیستم عامل مقسمی. پس پوران پژوهش میخرم.

نکته دوم : اول پارسه درصورت وجود وقت کافی در غیر اینصورت کتاب پوران پژوهش.

با تشکر فراوان

دقت: منظور از پوران : سید روح الله طیبی موسوی طیبیHeart

-
منابع سوالات زبان کنکور ارشد امسال و سال قبل

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

-
کارمند بانک/در حسرت ارشد - شاید اگه قبول هم بشم نتونم بخونمSad
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990 , javad94
ارسال:
۲۷ آبان ۱۳۹۱, ۱۲:۴۵ ب.ظ
سیستم عامل کتاب موسوی طیبی (‌پوران) رو من دارم میخونم و راضی هستم
تست های سال های مختلف رو هم تشریحی گذاشته.
کتاب موسوی رو در موسسات مختلف کنکور ارشد بعنوان کتاب مناسب سیستم عامل ارشد معرفی میکنند اساتید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Parva , foranyone , javad94
ارسال:
۳۰ آبان ۱۳۹۱, ۰۲:۲۵ ب.ظ
پاسخ صحیح تو گزینه ها نیست /...
به نظر من سیستم عامل پارسه خیلی عالیه اگر کسی این کتاب را نخونه تو حق خودش ظلم کرده /...
ولی پوران هم بد نیست در کل فقط و فقط پارسه/...

سعی کنید آن چیزی را که دوست دارید به دست آورید، وگرنه باید آن چیزی را که بدست می آورید دوست بدارید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: javad94
ارسال:
۳۰ آبان ۱۳۹۱, ۰۲:۵۴ ب.ظ
(۰۴ شهریور ۱۳۹۱ ۰۹:۱۲ ق.ظ)ttiiko نوشته شده توسط:  ۱۰۰ % کتاب موسوی رو بخونید!
کتاب مقسمی در اصل برای دوره کاردانی نوشته شده و برای ارشد همون کتاب کمی ویرایش شده تست های ارشد بطور ناقص و بخش سمافورها به اون اضافه شده و تستهایی که تو این کتاب بدون منبع ذکر شدن در واقع مال کاردانی هستند!
مقسمی کلا به خاطر این که کتاب کاردانی زیاد نوشته عادت کرده از سر و ته درس بزنه! حتی کلاس هاشون هم شدیدا به سمت حفظیات و حذفیات پیش میره! امسال گسسته و ساختمان داده و طراحی الگوریتم موسسه ماهان رو درس میدن که بچه ها اصلا راضی نیستند.
کلا آقای مقسمی ظاهرا شدیدا انسان مادی هستند چون کتاباشون از لحاظ کیفیت فیزیکی خیلی خیلی بده در حالی که قیمتش بالاس! البته غیر از این هم بود بعد از ترک دانشگاه شمسی پور یوهو اینقدر پولدار نمیشدن
برگه های کاهی زرد، چاپ افتضاح که گاها صفحه هاش تار شده ، صفحه آرایی بد با فونت غیر معمول که صرفا حجم کتاب رو بالا برده البته مقسمی توی این کار به پای کتاب مهندسی نرم افزار اسلام ناظمی انتشارت جلوه نمیرسه که بدون اغراق نصف بیشتر صفحه های کتاب تقریبا سفیده! برای این اساتید واقعا متاسفم !

شما اشتباه میکنید آفای مقسمی واقعا استاد شریفی هستن.سوادشون بالاست و اصلا مادی نیستن.چقدر بده آدم به خودش اجازه بده بدون داشتن اطلاعات راجب آدما قضاوت کنه.من پیش ایشون کلاس زیاد رفتم شناخت دارم ازشون.و برای شما واقعا متاسفم

دنیا آنقدر وسیع هست که برای همه مخلوقات جایی باشد،
پس به جای آنکه جای کسی را بگیریم تلاش کنیم جای واقعی خود را بیابیم
 سپاس‌گزاری شده توسط: foranyone , deh-ab , friendchp
ارسال: #۱۰
۳۰ آبان ۱۳۹۱, ۰۳:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ آبان ۱۳۹۱ ۰۳:۱۰ ب.ظ، توسط csharpisatechnology.)
دوستان عزیز در مورد OS کتاب زیاد هست.
پریسیما آتاماژوری+حقیقت+نصرت ا.. عابد سلیمی(پارسه)+موسوی طیبی(پوران پژوهش)+استالینگز+جهش+تننباوم+ماهان+مدرسان شریف+سلامی+ .... .
==
اینم یارامیر به زبان اصلی :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

==
حقیقت زیاد kesh میده(کتاب minix ش هم قدیمی هست)
==
پارسه عابد سلیم هم قشنگه اما حل تمرین و مثال برای مدیریت حافظه و غیره کم داره و بیشتر همون سوالات کنکور سال های قبل رو آورده .
==
کتابی که خوب روی فصول اصلی بحث کرده و مسائل زیادی رو آورده و همه رو حل کرده "راهنمای schaum برای طراحی سیستم عامل " انتشارات مجتمع فنی تهران هست که با پست رایگان می تونید از اینجا بخرید(فقط ۲۶۰۰ تومان بدید رایگان میاد دم درب خونتون)
این کتاب تقریبا کامله و به پوران هم میارزه که بخونیدش
==
بعد از این کتاب فقط یه کتاب هست که عالی درس داده
کتاب زرد رنگی از انتشارات جهش هست.
==
ضمنا مقسمی هم برای دانشگاه آزاد توصیه می شه.
==
پس همون schaum کافیه.
می تونید اینجا سفارش بدید و خرید اینترنتی کنید :

در کنارش هرچی تست به دستتون رسید بزنید و سریع بیاید توی مانشت رفع اشکال کنید . چون لامصب رو گلوی همه گیر می کنه.Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: javad94
ارسال: #۱۱
۳۰ آبان ۱۳۹۱, ۰۸:۰۸ ب.ظ
کناب سیستم عامل محسن ابراهیمی مقدم انتشارات پوران پژوهش چطوره؟پوران پزوهش انگار دوتا کتاب داره واسه سیستم عامل.........
ارسال: #۱۲
۱۴ آذر ۱۳۹۱, ۰۶:۳۶ ق.ظ
ببین رفیق. در مورد این یه درس به من ثابت شده هر چی کتاب در مورد کنکور هست باید از این درس داشته باشی.چون سیستم عامل یه درس بسیار فرّار هست که اونقدر مطلب زیاد داره که باید خوب درک کنی و فقط با حفظ کردن نمی تونی از عهدش بر بیای.
شما سعی کن واسه این درس کتب کنکور مختلف معتبر مثل ۴ کتاب (پردازش+PDF حقیقت+موسوی طیبی پوران+مقسمی) رو حداقل داشته باشی تا بتونی خوب مطلب یاد بگیری.
بعدش سوالی بود بیا تو مانشت.
سوالی بود بپرس.
ارسال: #۱۳
۱۴ آذر ۱۳۹۱, ۰۲:۰۵ ب.ظ
مطمئنا پوران(موسوی) بهتره

if things were easy to find, they wouldn't be worth finding
ارسال: #۱۴
۰۶ مهر ۱۳۹۲, ۰۴:۲۵ ق.ظ
سلام من تازه وارد مانشت شدم می خواستم بدونم سیستم عامل پوران یا پارسه پایان هر فصل تست داره و حل تشریحی ؟
ارسال: #۱۵
۰۶ مهر ۱۳۹۲, ۰۵:۱۲ ق.ظ
(۰۶ مهر ۱۳۹۲ ۰۴:۲۵ ق.ظ)fa_fa نوشته شده توسط:  سلام من تازه وارد مانشت شدم می خواستم بدونم سیستم عامل پوران یا پارسه پایان هر فصل تست داره و حل تشریحی ؟

بله هر دوشون هم تست دارن و هم حل

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل یکی از تمرینات کروس راس Ha153 ۰ ۳۵۲ ۲۷ مهر ۱۴۰۲ ۰۱:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Ha153
  کیوان فر ؟ خلیلی؟ مقسمی؟ msnmkh ۰ ۶۷۴ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  پارسه، مدرسان شریف،ماهان و.... کدام یک بهتره؟؟؟ alim93 ۶۴ ۶۶,۱۵۹ ۰۷ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۴۱۴ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۱۹ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
Exclamation سلام لطفاً یکی به من بگه مرتبه زمانی ها چطوری به log تبدیل میشن فرمول داره؟؟ Azadam ۶ ۳,۸۳۸ ۰۶ دى ۱۴۰۰ ۰۹:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Soldier's life
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۷,۸۹۳ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۴ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  طراحی یک سیستم عامل (از صفر) sina4everafter ۱۲ ۱۵,۶۲۵ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: nahalmomen2007@yahoo.com
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۶۲۳ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close