زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۱۰:۳۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

راستی این شب ها مسجد میرید ازخدا چی می خواهید؟

ارسال: #۱۶
۱۳ آذر ۱۳۹۰, ۰۸:۳۹ ب.ظ
راستی این شب‌ها مسجد میرید ازخدا چی می خواهید؟
و طلب آمرزش برای همه‌ی در گذشتگان..(الهی آمین)

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , mamat , rozh66
ارسال: #۱۷
۱۳ آذر ۱۳۹۰, ۱۰:۵۱ ب.ظ
فقط دوست داشتن ومحبت به جا .....................
 سپاس‌گزاری شده توسط: mamat
ارسال: #۱۸
۱۵ آذر ۱۳۹۰, ۰۸:۲۲ ب.ظ
خدایا مارو کمک کن از منتظران واقعی امام زمانمون باشیم نه مثل کوفیان که از منتظران امام زمانشون بودن و او را به شهادت رساندند.تا قیامت لعنت خدا بر آنان.

شک نکن
درست در لحظه ی آخر، در اوج توکل و در نهایت تاریکی
نوری نمایان می شود، معجزه ای رخ می دهد
و چه زیبا خدا از راه می رسد…
 سپاس‌گزاری شده توسط: mamat , diligent , mohammad_13690 , baziramzi.ir , baran
ارسال: #۱۹
۲۱ اسفند ۱۳۹۰, ۰۲:۳۴ ب.ظ
(۱۲ آذر ۱۳۹۰ ۰۴:۲۶ ب.ظ)yarandish نوشته شده توسط:  خدایا به هر خیری از جانبت سخت نیازمندم !
منم میخواستم همین دعا رو بکنم
راستی میدونید دیگه بعد از این که حضرت موسی این دعا رو کرد چی شد؟

« إِیَّاکَ نَعْبُدُ وإِیَّاکَ نَسْتَعِینُ » ... فقط تو را می پرستیم، و فقط از تو یاری می خواهیم
ارسال: #۲۰
۲۱ اسفند ۱۳۹۰, ۰۳:۴۸ ب.ظ
(۲۱ اسفند ۱۳۹۰ ۰۲:۳۴ ب.ظ)mohammad_13690 نوشته شده توسط:  راستی میدونید دیگه بعد از این که حضرت موسی این دعا رو کرد چی شد؟
شما بفرمایید.اگر هم توی قرآن نوشته آیه رو بگید تا پیدا کنیم
ارسال: #۲۱
۲۱ اسفند ۱۳۹۰, ۰۵:۳۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ اسفند ۱۳۹۰ ۰۵:۴۶ ب.ظ، توسط yarandish.)
RE: راستی این شب ها مسجد میرید ازخدا چی می خواهید؟
(۲۱ اسفند ۱۳۹۰ ۰۳:۴۸ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  
(21 اسفند ۱۳۹۰ ۰۲:۳۴ ب.ظ)mohammad_13690 نوشته شده توسط:  راستی میدونید دیگه بعد از این که حضرت موسی این دعا رو کرد چی شد؟

... قالَ رَبِّ اِنّی لِما اَنزَلتَ اِلَیَّ مِن خَیر فَقیر
... گفت: " پروردگارا، من به هر خیرى که سویم بفرستى سخت نیازمندم."
(ترجمه فولادوند)
سوره ی مبارکه ی قصص – بخشی از آیه ی ۲۴

وَلَمَّا وَرَدَ مَاء مَدْیَنَ وَجَدَ عَلَیْهِ أُمَّةً مِّنَ النَّاسِ یَسْقُونَ وَوَجَدَ مِن دُونِهِمُ امْرَأتَیْنِ تَذُودَانِ قَالَ مَا خَطْبُکُمَا قَالَتَا لَا نَسْقِی حَتَّى یُصْدِرَ الرِّعَاء وَأَبُونَا شَیْخٌ کَبِیرٌ «۲۳»
و چون به آب مدین رسید گروهى از مردم را بر آن یافت که [دامهاى خود را ] آب مى‏دادند و پشت‏سرشان دو زن را یافت که [گوسفندان خود را] دور مى‏کردند [موسى] گفت منظورتان [از این کار] چیست گفتند [ما به گوسفندان خود] آب نمى‏دهیم تا شبانان [همگى گوسفندانشان را] برگردانند و پدر ما پیرى سالخورده است

فَسَقَى لَهُمَا ثُمَّ تَوَلَّى إِلَى الظِّلِّ فَقَالَ رَبِّ إِنِّی لِمَا أَنزَلْتَ إِلَیَّ مِنْ خَیْرٍ فَقِیرٌ «۲۴»
پس براى آن دو [گوسفندان را] آب داد آنگاه به سوى سایه برگشت و گفت پروردگارا من به هر خیرى که سویم بفرستى سخت نیازمندم

و ادامه داستان ......

فَجَاءتْهُ إِحْدَاهُمَا تَمْشِی عَلَى اسْتِحْیَاء قَالَتْ إِنَّ أَبِی یَدْعُوکَ لِیَجْزِیَکَ أَجْرَ مَا سَقَیْتَ لَنَا فَلَمَّا جَاءهُ وَقَصَّ عَلَیْهِ الْقَصَصَ قَالَ لَا تَخَفْ نَجَوْتَ مِنَ الْقَوْمِ الظَّالِمِینَ «۲۵»
پس یکى از آن دو زن در حالى که به آزرم گام بر مى‏داشت نزد وى آمد [و] گفت پدرم تو را مى‏طلبد تا تو را به پاداش آب‏دادن [گوسفندان] براى ما مزد دهد و چون [موسى] نزد او آمد و سرگذشت [خود] را بر او حکایت کرد [وى] گفت مترس که از گروه ستمگران نجات یافتى

قَالَتْ إِحْدَاهُمَا یَا أَبَتِ اسْتَأْجِرْهُ إِنَّ خَیْرَ مَنِ اسْتَأْجَرْتَ الْقَوِیُّ الْأَمِینُ «۲۶»
یکى از آن دو [دختر] گفت اى پدر او را استخدام کن چرا که بهترین کسى است که استخدام مى‏کنى هم نیرومند [و هم] در خور اعتماد است

قَالَ إِنِّی أُرِیدُ أَنْ أُنکِحَکَ إِحْدَى ابْنَتَیَّ هَاتَیْنِ عَلَى أَن تَأْجُرَنِی ثَمَانِیَ حِجَجٍ فَإِنْ أَتْمَمْتَ عَشْرًا فَمِنْ عِندِکَ وَمَا أُرِیدُ أَنْ أَشُقَّ عَلَیْکَ سَتَجِدُنِی إِن شَاء اللَّهُ مِنَ الصَّالِحِینَ «۲۷»
[شعیب] گفت من مى‏خواهم یکى از این دو دختر خود را [که مشاهده مى‏کنى] به نکاح تو در آورم به این [شرط] که هشت‏سال براى من کار کنى و اگر ده سال را تمام گردانى اختیار با تو است و نمى‏خواهم بر تو سخت گیرم و مرا ان شاء الله از درستکاران خواهى یافت

قَالَ ذَلِکَ بَیْنِی وَبَیْنَکَ أَیَّمَا الْأَجَلَیْنِ قَضَیْتُ فَلَا عُدْوَانَ عَلَیَّ وَاللَّهُ عَلَى مَا نَقُولُ وَکِیلٌ «۲۸»

[موسى] گفت این [قرار داد] میان من و تو باشد که هر یک از دو مدت را به انجام رسانیدم بر من تعدى [روا] نباشد و خدا بر آنچه مى‏گوییم وکیل است

در مورد دعای زیبای حضرت موسی :
در این قسمت از سوره ی قصص حضرت موسی کار آب دادن به گوسفندان دختران شعیب را به پایان رسانده و از شدت گرما و گرسنگی به سایه ی درختی پناه برده و به خدا می گوید از هرخیری که به سویم بفرستی سخت نیازمندم . غالب تفاسیر منظور حضرت موسی از "ما" در این جمله را غذا دانسته اند .او بعد از فرار از شهرش روزهای زیادی دربیابان سرگردان بوده و خوراک او
تنها گیاهان صحرایی بوده است . بعد از آب دادن به گوسفندان دختران شعیب هم احساس خستگی و گرسنگی شدیدی داشته و این درخواست را کرده است . عده ای می گویند کار پیامبر خدا به آنجا رسیده که از خدایش طلب تکه نانی کند ؟! در پاسخ به این مسئله گفته اند : حضرت موسی میتوانسته در قبال خدمتی که به دختران شعیب کرده از آنها غذایی طلب کند . درصورتی که او درخواست خود را فقط
از خدایش می کند . خواست خدا را در هرچیزی مقدم میداند . حتی در طلب روزی از بنده های خدا . حتی جایی که شعیب برای موسی تدارک سفره و غذا می کند موسی از خوردن امتناع می کند و در جواب می گوید میترسم این سفره پاداش آب
دادن به گوسفندانت باشد . در حالی که ما خاندان رسالت برای کار خیر خود هیچ پاداشی طلب نمی کنیم . پس موسی با وجودی که می توانست از بندگان خدا طلب روزی کند خواست خدا را مقدم دانست . علاوه بر این موسی درنهایت ادب از خدای
خود درخواست می کند . چرا که نمیگوید خدایا به من این را بده . آن را بده . بلکه می گوید به هر نعمتی که به من بدهی سخت محتاجم . همه چیز را به خدا واگذار میکند .
«به نقل از وبلاگ
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
»

تو شاهکار خالقی ، تحقیر را باور نکن
بروی بام زندگی هرچه می خواهی بکش،زیبا و زشت پای توست، تقدیر را باور نکن
خالق تورا شاد آفرید،آزاد آزاد آفرید،پرواز کن تا آرزو،زنجیر را باور نکن
 سپاس‌گزاری شده توسط: pos , mamat , fatima1537 , mohammad_13690 , انرژی مثبت , Masoud05 , پشتکار , yaser_ilam_com
ارسال: #۲۲
۲۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۵:۰۱ ب.ظ
(۲۱ اسفند ۱۳۹۰ ۰۵:۳۸ ب.ظ)yarandish نوشته شده توسط:  
(21 اسفند ۱۳۹۰ ۰۳:۴۸ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  
(21 اسفند ۱۳۹۰ ۰۲:۳۴ ب.ظ)mohammad_13690 نوشته شده توسط:  راستی میدونید دیگه بعد از این که حضرت موسی این دعا رو کرد چی شد؟

... قالَ رَبِّ اِنّی لِما اَنزَلتَ اِلَیَّ مِن خَیر فَقیر
...

ممنون بابت پست کامل و قشنگتونSmile
منظور من هم همین بود
بعد از این که حضرت موسی یکی از فرعونیان رو کشته بود و با ترس و اضطراب راه طولانی رو طی کرده بود و خسته و بسیار گرسنه بود و همچنین خانواده و پشتوانه ای همراهش نبود، شغل نداشت ... و از همه این ها گذشته به نظر میرسه نسبت به یکی از دختران باحیای شعیب علاقه پیدا کرده بود
با حیایی که در برابر خدا داشت فقط این دعا رو کرد و ...
خدا هیچ کدوم از حاجت های بنده اش رو فراموش نمیکنه

« إِیَّاکَ نَعْبُدُ وإِیَّاکَ نَسْتَعِینُ » ... فقط تو را می پرستیم، و فقط از تو یاری می خواهیم
 سپاس‌گزاری شده توسط: - rasool -
ارسال: #۲۳
۱۶ فروردین ۱۳۹۱, ۰۴:۱۷ ب.ظ
Sad RE: راستی این شب ها مسجد میرید ازخدا چی می خواهید؟
دعا برای آزادی سریع تر قدس شریف

کودکان فلسطینی در حال شهید بازی
[تصویر:  80062_1_1379093642.jpg]

سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , Aurora , yaser_ilam_com , Masoud05 , Bache Mosbat , baran , rozh66
ارسال: #۲۴
۱۶ فروردین ۱۳۹۱, ۰۶:۰۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ فروردین ۱۳۹۱ ۰۲:۳۴ ب.ظ، توسط reyhaneh64.)
به دلایلی زیاد وقت مسجد رفتن ندارم
فقط ماه رمضان.
دعاهای من:

الهی و ربی من لی غیرک، فاجعل نفسی بقدرک
که میدونم تو برای من کافی هستی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

هر تلاشی بالاخره به نتیجه میرسد...........................
آرامش واقعی ذهن از پذیرش بدترین حالت پیش می آید، زیرا پذیرش آنچه اتفاق اقتاده اولین گام برای غلبه بر پیامدهای هر بداقبالی است.

هرکه اطمینان داشته باشد که آنچه خدا برایش مقدر کرده به او میرسد دلش ارام میگیرد.
ارسال: #۲۵
۱۷ فروردین ۱۳۹۱, ۱۲:۵۵ ب.ظ
دعا برای سلامتی امام زمان
چون واقعا خیلی توی این یکسال کمکم کردند.
شاید بگید دیوونه شدم ولی واقعا دست امام رو احساس می کردم که در پرتگاهها حافظم بود ولی یه سوال برام ایجاد شده که هنوز جوابشو پیدا نکردم.
من لیاقت این همه مهربونی ایشون رو ندارم ولی بوی عطرشون رو احساس می کنم. بوی سیب. چه بوی زیبایی هست. خدا این بو رو به مشام همه مون برسونه.
ولی اینو می دونم خدای انسانهای صالح، خدای انسانهای گنه کار هم هست. پس امام خوبان، امام بدان هم هست.

به خوبا سر می زنی
مگه ما بدا دل نداریم...

شاید این شعر بالا جواب سوال منم باشه...

هر وقت دعا کردید منم فراموش نکنید.
به شدت نیازمند دعای خیر شما هستم
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , mohammad_13690 , farahnaz , baran , MONA_STAR
ارسال: #۲۶
۲۳ فروردین ۱۳۹۱, ۱۰:۲۴ ب.ظ
اللهم انی اسئلک بحق فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها و السر المستودع فیها ان تصلی علی محمد و آل‌محمد و ان تفعل بی ‌ما انت اهله و لا تفعل بی‌ ما انااهله و صلی الله علی محمد و آل الطاهرین

بار خداوندا! از تو می‌خواهم به حق فاطمه و پدرش و شوهرش و پسرانش و آن رازی که در وجود او به امانت نهاده شده است که درود بفرستی بر محمد و آل‌محمد و با من آن کنی که تو اهل آن هستی و با من آن نکنی که من مستحق آن هستم، درود خداوند بر محمد و خاندان پاکش.

شک نکن
درست در لحظه ی آخر، در اوج توکل و در نهایت تاریکی
نوری نمایان می شود، معجزه ای رخ می دهد
و چه زیبا خدا از راه می رسد…
 سپاس‌گزاری شده توسط: yaser_ilam_com , انرژی مثبت , - rasool - , mohammad_13690
ارسال: #۲۷
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۲:۱۷ ق.ظ
دعا برای آزادی سریع تر قدس شریف

[تصویر:  85359_1_1379093161.jpg]

سپاس‌گزاری شده توسط: fatima1537 , انرژی مثبت , Aurora
ارسال: #۲۸
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۶:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۶:۴۸ ب.ظ، توسط yarandish.)
دعای تکراری اما زیبا و با معنی :
خدایا: به من زیستنی عطا کن که در لحظه مرگ، بر بی ثمری لحظه ای که برای زیستن گذشته است، حسرت نخورم، و مُردنی عطا کن که، بر بیهودگیش، سوگوار نباشم.بگذار تا آن را، خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست می داری.

من ترا دوست دارم ،همه زندگی ام و همه روزها و شبهای زندگی ام بر این دوستی شهادت می دهند،شاهد بوده اند و شاهد هستند.
آزادی تو مذهب من است ، خوشبختی تو عشق من است ،آینده تو تنها آرزوی من است.

اگر تنها ترین تنها شوم، باز خدا هست، او جانشین همه نداشتن هاست.نفرین و آفرین ها بی ثمر است.اگر تمامی خلق گرگهای هار شوند و از آسمان، هول و کینه بر سرم ببارد، تو مهربان و جاودان آسیب نا پذیر من هستی.ای پناهگاه ابدی! تو می توانی جانشین همه بی پناهی ها شوی.

سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , rozh66
ارسال: #۲۹
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۶:۵۰ ب.ظ
آدم شدن

Live in such a way that those who know you but
don't know God will come to know God because they know you

سپاس‌گزاری شده توسط: rozh66
ارسال: #۳۰
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۷:۰۷ ب.ظ
(۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۶:۵۰ ب.ظ)Ferestadeh نوشته شده توسط:  آدم شدن

آدم شدن بهتره یا انسان شدن ؟

سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , Aurora , rozh66

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک در باره این تروجان Ghasemiyeh ۲ ۲,۶۶۳ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۶۲۸ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  پایتون (طراحی وب یا دیتا ساینس؟) مساله این است... sirvan.t ۲ ۳,۲۴۲ ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
Shocked کامپیوتر یا هنر، مسئله این است arian_61 ۲ ۴,۲۳۵ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  چند راه برای این که پرواز طولانی راحت تری را تجربه کنید - خبرگزاری فارس abolfazlda ۰ ۹ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: abolfazlda
  درخواست دانلود این مقاله ها از سیویلیکا خانه سبز ۷ ۵,۲۵۳ ۰۵ دى ۱۳۹۷ ۱۱:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: senator007
Big Grin دنبال آدمای با انگیزه برای گروهی درس خوندن ارشد تو این ۲۳ روز باقی مانده هستم maedeee ۱ ۲,۱۷۷ ۱۴ فروردین ۱۳۹۷ ۰۱:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Milad_Hosseini
  کدام یک از این کنفرانس ih؟ siiib70 ۳ ۲,۷۶۳ ۰۷ بهمن ۱۳۹۶ ۰۱:۴۵ ق.ظ
آخرین ارسال: The BesT
  نظر شما در مورد این کنفرانس؟ siiib70 ۵ ۴,۷۳۳ ۲۸ آبان ۱۳۹۶ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: The BesT
  کمک کمک : دوستان به نظرتون این سوال ها رو از کدوم منبع آوردند؟؟؟؟؟ امیدوار ۰ ۱,۷۱۸ ۰۳ آبان ۱۳۹۶ ۰۹:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: امیدوار

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close