زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۰۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

صحبت مانشتی ها با خدا

ارسال:
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۰, ۱۱:۳۳ ق.ظ
صحبت مانشتی‌ها با خدا
این یکی از دعاهای امام سجاد هستش که خوبه تو این لحظات خونده بشه:
پروردگارا، اى نهایت مطلب حاجات، و اى کسى که رسیدن به تمام خواسته‏ها در دست توست، و اى آن که نعمتهایت را به بها نمیفروشى، و اى کسى که عطاهایت را به کدورت منّت آلوده نمیسازى، و اى که به تو بى نیاز شوند، و از تو بى نیاز نباشند، و اى آن که به تو رو کنند، و از تو روى برنتابند، اى که درخواستها گنجهایت را فانى نمیکند، و اى که هیچ دستاویزى حکمت تو را تغییر نمیدهد، و اى کسى که رشته نیاز نیازمندان از تو قطع نمیگردد، و اى که دعاى دعاخوانان تو را خسته نمیکند، تو وجود خود را به بى نیازى از همه خلق ستوده‏اى و تو به بى نیازى از ایشان شایسته‏اى، و ایشان را به نیازمندى و فقر نسبت داده‏اى و ایشان سزاوار چنین نسبتند، از این جهت هر کس رفع نیاز خود را از جانب تو بخواهد، و برگرداندن فقر را از خویشتن به وسیله تو طلب کند، حقّاً که حاجتش را در جایگاه اصلى خود خواسته، و به دنبال مطلبش از راه صحیح برآمده، و هر که در نیاز خود به یکى از آفریدگان تو رو کند، یا او را بجاى تو وسیله برآمدن حاجت قرار دهد، بى شک خود را در معرض نومیدى آورده، و از جانب تو سزاوار محرومیت از احسان گشته. خداوندا، به درگاهت حاجتى آورده‏ام که قدرت دستیابى به آن را ندارم، و رشته چاره جوئیم در مقابل آن گسسته، و نفس من در نظرم چنین آراسته که آن نیاز را به کسى اظهار کنم که او خود نیازهایش را به درگاه تو میآورد، و درخواسته‏اش از تو بى نیاز نیست، و این لغزشى است از لغزشهاى اشتباه کاران، و درافتادنى است از درافتادنهاى گناهکاران، سپس به یادآورى تو از خواب بى خبرى بیدار شدم، و به توفیق تو از آن لغزش برخاستم، و به یارى تو از درافتادن برگشته و باز پس آمدم، و گفتم: پاک و منزه است پروردگارم، چگونه نیازمندى از نیازمندى طلب نیاز کند؟ و چگونه تهیدستى از تهیدستى دیگر گدایى کند، پس اى خداى من از سر شوق و رغبت آهنگ تو کردم، و از باب اطمینان امید خویش به تو بستم، و دانستم که خواسته من از تو هر چند زیاد باشد در کنار دارائیت بسیار ناچیز است، و چشمداشت فوق العاده من به بخششت در جنب توانایى تو حقیر است، و دایره بزرگواریت از تقاضاى هیچ کس تنگ نمیشود، و دست عطایت از هر دستى برتر است. بار خدایا پس بر محمد و آلش درود فرست، و با من به کرم خود تفضل نما، و به آنچه به عدلت شایسته آنم با من رفتار مکن، زیرا من اولین کسى نیستم که همراه شوق به سویت رو کرده و تو از فضلت به او عنایت فرموده‏اى با آنکه مستحق منع بوده، و نخستین خواهنده نیستم که ازتو خواسته و تو در حقش کرم کردى در صورتى که مستحق محرومیت بوده است. بار خدایا، بر محمد و آلش درود فرست، و جواب دهنده دعایم باش، و به ندایم التفات کن، و بر زاریم ترحم نما، و صدایم را بشنو، و رشته امیدم را قطع مکن، و دستاویز مرا از خود جدا مساز، و در این حاجت و دیگر حوائجم روى مرا به سوى غیر خودت قرار مده، و کارساز من باش به برآوردن خواسته‏ام، و روا کردن حاجتم، و رسیدن به آرزویم پیش از آنکه از اینجاى خود برخیزم، با آسان ساختن مشکلم، و با سرنوشت خوبى که برایم مقدر کرده‏اى، و بر محمد و آلش درود فرست، درودى دائمى و فزاینده که انقطاع نپذیرد، و زمان آن را پایانى نباشد، و این درود را براى من مددکار قرار ده و سبب برآمدن حاجتم گردان، همانا که تو کارگشاى کریمى، و حاجتم پروردگارا چنین و چنان است.............................
فضلت به من آرامش مىدهد، و احسانت راهم مینماید، پس از تو به ذات مقدست و به محمد و آلش - که درود تو بر آنان باد، - درخواست مىکنم که مرا از این درگاه نومید نرانى.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: ایرسا , fatima1537 , Parva , javadjj , Maryam-X , ronaldo , najme60 , mosaferkuchulu , zzsnowdrop , MONA_STAR
ارسال:
۰۹ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۵۶ ب.ظ
صحبت مانشتی ها با خدا
همیشه قیمتی ترین چیزها آنهایی نیستند که در دوردست ها دنبالشان میگردیم

گاهی همه هستی در کنار ماست ، کم سویی چشمهاست که ما را به بیراهه می اندازد . . .

ای نسخه ی نامه الهی که تویی

ای آینه ی جمال شاهی که تویی

بیرون ز تو نیست آنچه در عالم هست

از خود بطلب هر آنچه خواهی که تویی

(حضرت مولانا)
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , najme60

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۷۶۵ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
Tongue انجمن پسران مانشتی aatwo ۴۰ ۳۰,۲۰۸ ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۲:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  آیا با چند استاد در یک دانشگاه در مورد مصاحبه صحبت کنیم؟ hadi-sajjad ۱ ۳,۳۸۴ ۰۵ خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: darush12
  امنیت اطلاعات=خداحافظی با اپلای امریکا وکانادا؟ dj-dj ۱۴ ۱۱,۵۱۴ ۲۸ آبان ۱۳۹۵ ۰۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ramin71
  خواستار مساعدت دوستان مانشتی برای تهیه ی کتاب "مهندسی نرم افزار مهندس زنجانی پارسه" zahra95-IT ۲ ۲,۵۴۶ ۲۱ آبان ۱۳۹۵ ۰۷:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: zahra95-IT
  کمک تلگرامی به کاربران مانشتی samaneh2505 ۱۳ ۱۰,۳۱۱ ۰۴ بهمن ۱۳۹۴ ۰۸:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: samaneh2505
  مبحث Dictionary Learning در مورد چی صحبت می کنه؟ Maryam-X ۰ ۱,۸۳۷ ۲۹ آذر ۱۳۹۴ ۰۹:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
  برنامه ریزی کنکور ارشد ویژه شاغلین(این بندگان زحمتکش خدا که به امید فرداهای بهترند) minai ۲۱ ۱۵,۵۵۰ ۰۲ آذر ۱۳۹۴ ۰۳:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: ana9940
  درخواست آزمون های آزمایشی از اعضای محترم مانشتی erfan_icyhell ۱۸ ۱۱,۵۹۲ ۳۰ آبان ۱۳۹۴ ۰۸:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: سعید زارع
Rainbow کمپین اهدای کتاب مانشتی ها doost4 ۱۳ ۶,۷۷۸ ۰۱ مهر ۱۳۹۴ ۰۲:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: maryam.raz

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close