زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۲۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۵۵۶۶۶
۱۲ شهریور ۱۳۹۹, ۰۵:۱۴ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۱۲ شهریور ۱۳۹۹ ۰۱:۰۲ ب.ظ)RASPINA نوشته شده توسط:  
(12 شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۲۶ ق.ظ)عدالت۱۱ نوشته شده توسط:  سلام
بسیار منطقی هست.
۵۰ هزار تومان برای پارک دوبل برای فردی که خودرو ۲ میلیارد تومانی دارد، اصلا رقمی نیست و فرد خلاف میکنه و میگه پولش رو میدم
اما اگر ۳ میلیون تومان برای خودرو ۲ میلیارد تومانی قرار باشه بابت پارک دوبل بده، ۱۰۰ درصد میره جلوتر و دنبال جای پارک میگرده
یعنی چ ؟ قوانین برای همه یکسانه فقیر و پولدار نداره
حالا مگه پولدارها جرم کردن وضع مالی خوبی دارن

توضیح دادم، بحث بازدارندگی هست. وقتی ماشینش ۳ میلیارد تومن هست، ۵۰ هزار تومن براش پول خورد هست و براحتی خلاف میکنه و میگه پولش رو میدم!
باید جریمه قدرت بازدارندگی داشته باشه
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۵۵۶۶۷
۱۲ شهریور ۱۳۹۹, ۰۶:۲۲ ب.ظ
شما به قیمت جریمه ماشین فکر می کنید من به قیمت خود ماشین
تیبا ۲ دیروز ۱۱۳ بود امروز شد ۱۲۰
بعد زنگ می زنم نمایندگی می گه امروز نخری فردا از اینم گرون تره استرسی که زندگی تو ایران داره هیچ جای دنیا نداره !
ارسال: #۵۵۶۶۸
۱۲ شهریور ۱۳۹۹, ۰۸:۴۴ ب.ظ
(۱۲ شهریور ۱۳۹۹ ۰۶:۲۲ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  شما به قیمت جریمه ماشین فکر می کنید من به قیمت خود ماشین
بعد زنگ می زنم نمایندگی می گه امروز نخری فردا از اینم گرون تره استرسی که زندگی تو ایران داره هیچ جای دنیا نداره !

تو که با تیبا ۱ (دختر همسایه) بهم زدی حالا تیبا۲ میخوای چکار؟
آدم تیبا۲ رو میخره که تیبا۱ش رو سوارش کنه. وگرنه فقط یه تک‌سرنشین به ترافیک شهری اضافه کرده!

سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , big cloud
ارسال: #۵۵۶۶۹
۱۲ شهریور ۱۳۹۹, ۰۹:۲۷ ب.ظ
(۱۲ شهریور ۱۳۹۹ ۰۶:۲۲ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  شما به قیمت جریمه ماشین فکر می کنید من به قیمت خود ماشین

واقعا شرایط عجیب شده، من از وقتی چشم باز کردم شرایط ایران روز به روز در حال بدتر شدن بوده، ولی این ۳-۴ سال اخیر سطح خرید مردم با خاک یکسان شده. هرچیزی رو همون موقع خریدی خریدی، نخریدی دیگه ماه بعدش ماکتش رو باید بخری. اگه پول داری سریعتر بخر نهایت اینه ۱۰ تومن میاد پایین (!!) توی کوتاه مدت.

راهی به انتها هست؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , khayyam , big cloud
ارسال: #۵۵۶۷۰
۱۲ شهریور ۱۳۹۹, ۰۹:۴۲ ب.ظ
(۱۲ شهریور ۱۳۹۹ ۰۸:۴۴ ب.ظ)ezra نوشته شده توسط:  
(12 شهریور ۱۳۹۹ ۰۶:۲۲ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  شما به قیمت جریمه ماشین فکر می کنید من به قیمت خود ماشین

تو که با تیبا ۱ (دختر همسایه) بهم زدی حالا تیبا۲ میخوای چکار؟
آدم تیبا۲ رو میخره که تیبا۱ش رو سوارش کنه. وگرنه فقط یه تک‌سرنشین به ترافیک شهری اضافه کرده!
داداش من دارم ۳۰ سالم میشه ولی سال ۹۰ گواهینامه گرفتم تو این ۹ سال نتونستم ماشین داشته باشم چند ساله تنهایی زندگی می کنم این سبک زندگی به درد نمی خوره نیاز به تغییر هست حدود ۵۰ میلیون دارم قرض می گیرم ولی باید یه تغییری حاصل بشه

+ بدی که تیبا۲ برای دختر همسایه داره اینه که ممکنه گاهی وقتا جای پارکش رو بگیرم Big Grin
+ واقعا امروز اعصابم خیلی خورد به هم این تعلل چند روز باعث شد دیگه نتونم ماشین نو بخرم !
 سپاس‌گزاری شده توسط: ezra , big cloud
ارسال: #۵۵۶۷۱
۱۲ شهریور ۱۳۹۹, ۱۰:۱۹ ب.ظ
چقدر پروازای قطری گرون شده :/// لعنت به این ویروس
ارسال: #۵۵۶۷۲
۱۲ شهریور ۱۳۹۹, ۱۱:۳۸ ب.ظ
لوگو اینتل هم عوض شد در واقع سومین بار هست که این کار رو انجام داد همزمان با معرفی نسل یازدهم پردازنده هاش

think positive
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud
ارسال: #۵۵۶۷۳
۱۲ شهریور ۱۳۹۹, ۱۱:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۲ ق.ظ، توسط ezra.)
امروز هم بورس سقوط کرد, هم طلا, هم کریپتو!
کمرم دیگه راست نمیشه! Smile

تسلا و اپل تو بورس امریکا ریختن
۲تا غول که بریزن یه خورده ترسناک میشه

ارسال: #۵۵۶۷۴
۱۳ شهریور ۱۳۹۹, ۰۱:۰۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ شهریور ۱۳۹۹ ۰۱:۳۰ ق.ظ، توسط ezra.)
چکار داره میکنه با بورس امریکا ترامپ!
اصلاً شک نکنید برنده انتخابات خودشه

در پردازش کوانتومی بعضی الگوریتم ها تغییر خیلی خفنی نمیکنن
مثلاً بهترین الگوریتم جست‌وجو [tex]\odot n^{\frac{1}{2}}[/tex] میشه
در حالی که اکثر الگوریتم ها رشد اکسپوننشل دارن نسبت به باینری

ارسال: #۵۵۶۷۵
۱۳ شهریور ۱۳۹۹, ۰۲:۲۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ شهریور ۱۳۹۹ ۰۲:۴۸ ق.ظ، توسط Behnam‌.)
(۱۳ شهریور ۱۳۹۹ ۰۱:۰۷ ق.ظ)ezra نوشته شده توسط:  چکار داره میکنه با بورس امریکا ترامپ!
اصلاً شک نکنید برنده انتخابات خودشه
از اون پیش‌بینی‌های بورسی‌ت نشه؟ شاخص بورس و انتخابات ربط قوی به هم ندارند همانطور که بوش پسر خوب کار نکرد اما باز انتخاب شد. یه اصطلاحی هست wall street is not the main street.
یه چیزی هم که توو فضای مجازی فارسی متداول هست اینه که انگار آمریکا توو آخر دوره‌ی اوباما دچار فروپاشی اقتصادی شده بوده و ترامپ اومد نجات داد. همین افزایش شاخص بورس دوره‌ی ترامپ کمتر از مدت مشابه دوره‎ی اوباما بخصوص ۳ سال آخرش هست. همین در مورد کاهش نرخ بیکاری، ایجاد شغل، کسری بودجه و افزایش حقوق صدق می‌کنه، با این نکته که اولی بعد از بحران اقتصادی دولت رو دست گرفت.
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , ezra
ارسال: #۵۵۶۷۶
۱۳ شهریور ۱۳۹۹, ۰۵:۳۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ شهریور ۱۳۹۹ ۰۶:۰۵ ق.ظ، توسط عدالت۱۱.)

خودرو الان زیر قیمت واقعیش داره معامله میشه.
از قدیم پراید بین ۶ تا ۶۵۰۰ دلار قیمتش بود. الان با دلار نیما که حساب کنیم پراید زیر ۱۲۰ میلیون تومن نباید باشه.
بقیه ماشین ها هم به همین ترتیب.
بخاطر فشار دولت قیمتها دستوری پائین نگه داشته شده که موقته.

(۱۲ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۴۵ ق.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  
(12 شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۲۶ ق.ظ)عدالت۱۱ نوشته شده توسط:  سلام
بسیار منطقی هست.
۵۰ هزار تومان برای پارک دوبل برای فردی که خودرو ۲ میلیارد تومانی دارد، اصلا رقمی نیست و فرد خلاف میکنه و میگه پولش رو میدم
اما اگر ۳ میلیون تومان برای خودرو ۲ میلیارد تومانی قرار باشه بابت پارک دوبل بده، ۱۰۰ درصد میره جلوتر و دنبال جای پارک میگرده
اگر منطقی بود قبلش جاهای دیگه که خیلی سفت و سخت‌تر از کشور ما به قوانین راهنمایی رانندگی اهمیت می‌دن ده‌ها سال زودتر از ما به عنوان راه‌کار اجرا می‌کردند.
با این تفسیر واسه کسی که توو حسابش یک میلیون پول داره باید در صورت کیف‌قاپی مثلا یه سال زندان و واسه کسی که ده میلیون داره باید ده سال زندان ببرند.
راه حلش افزایش نمایی جریمه و ابطال گواهینامه بعد از چند جریمه‌ی متوالی هست، کاری که کشوری مثل آمریکا انجام میده، و نتیجتا جرایم اونقده کم شده که واسه هر تخلف رانندگی دادگاه برگزار می‌کنند.

بحث بازدارندگی هست.
بازدارندگی وقتی ایجاد میشه که فرد به اندازه خودش دردش بگیره تا برای خلاف کردن انگیزه اش کم بشه.
حالا بحث افزایش به صورت نمایی هم ایده خوبی هست اما باید با همین بحث جریمه متناسب با قیمت خودرو ترکیب بشه
عاقلانه نیست خودرو ۳۰ میلیون تومنی با ۳ میلیارد تومنی یک میزان جریمه بدن. میزان جریمه برای خودروهای میلیاردی فعلی در حد پول خوردشون هست و باعث میشه به راحتی خلاف کنن و پولش رو بدن.
همین ها با دوبل زدن و از چراغ قرمز رد شدن، همه رو گرفتار کردن. جان مردم در خطر انداختن.
ارسال: #۵۵۶۷۷
۱۳ شهریور ۱۳۹۹, ۰۹:۰۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۱۴ ق.ظ، توسط gogooli.)
یک گوشی سامسونگ گرفتم رویش دو تا نقطه سفید بود بردم عوض کردند ولی قبلی ویتنام بود این یکی مالزی است . می خواستم بدونم مالزی بدتر است؟
بر اساس imei ساخت ویتنام است ولی روی جعبه اش زده توزیع شده توسط سامسونگ مالزی
ارسال: #۵۵۶۷۸
۱۳ شهریور ۱۳۹۹, ۰۹:۳۷ ق.ظ
(۱۳ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۰۵ ق.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  یک گوشی سامسونگ گرفتم رویش دو تا نقطه سفید بود بردم عوض کردند ولی قبلی ویتنام بود این یکی مالزی است . می خواستم بدونم مالزی بدتر است؟
بر اساس imei ساخت ویتنام است ولی روی جعبه اش زده توزیع شده توسط سامسونگ مالزی
اگر ویتنامیش مثل قدیم باشه، خوب کار میکنه. ما یه نوکیا ویتنامی داریم، از همه حوادث جان به در برده و مثل ساعت کار میکنه
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli
ارسال: #۵۵۶۷۹
۱۳ شهریور ۱۳۹۹, ۱۰:۲۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۰۰ ق.ظ، توسط codin.)
نمیدونم فقط من اینطوری ام یا نه وقتی یک کاری میکنم مثلا کد میزنم یا مقاله مینویسم یا هرچی وسطش هی باید یه پنجره دیگه باز کنم هر چند وقت به فیسبوک سر میزنم و غیره. یه ایده ای یه مدتی زدم که این مشکلو یه جوری حل کنم و روی من حداقل خیلی خوب جواب داد. اینطوریه که سایت memrise را باز میکنم روی فلش کارتش و هر وقت حوصلم سر میره میرم چند تا کلمه میخونم جای فیسبوک یا چیزای دیگه.

ممرایز را یکی چند سال قبل توی همین مانشت معرفی کرد واقعا خدا پدرشو بیامرزه Smile

(۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ۰۴:۱۹ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  کیوان امام وردی دوست و همکلاسی همکارم بوده : )
ولی من یه سوالی دارم وقتی دختری با پای خودش میره خونه ی پسر مجرد باید انتظار قصه گفتن رو از طرفش نداشته باشه یا نباید می رفت یا رفته باید احتمال رابطه می داد حالا چه با اختیار چه با زور ، تجاوز زمانی معنی پیدا می کنه یکی رو از تو خیابون بدزدن و برن بهش تجاوز کنند !

متاسفانه چه توی ایران چه توی خارج با اومدن شبکه های اجتماعی این جور چیزا جای این که توی دادگاه بررسی بشه مردم خودشون پیش پیش قضاوت میکنن... حالا شاید موضوع اصلا واقعیت نداشته باشه یا تهمت باشه... شایدم اصلا واقعی باشه... ما مردم عادی که چهار تا خبر خوندیم چرا باید اینطوری توی اینستاگرام و فلان برای خودمون حکم صادر کنیم...
یه بحثی هم هست که متاسفانه اعتماد مردم به مراجع قضایی یکمی کم شده و یه جورایی میشه حق داد ولی بازم آدم واقعا باید از این که با آبروی بقیه بازی کنه بترسه... من شنیدم یه پسری هم خودکشی کرده سر همین داستانا... حالا واقعیت بوده یا تهمت بوده من نمیدونم ولی آدمایی که بی اطلاع خودشون حکم صادر میکنن توی شبکه های اجتماعی واقعا باید جواب پس بدن اون دنیا...

در جواب چیزی که تو گفتی خیام خب تعریف تجاوز بستگی به کشور و قوانین اون کشور داره... توی بیشتر کشور ها اینطوریه که تجاوز تجاوزه حالا طرف به هر دلیلی رفته خونه طرف... به نظرم کاملا منطقیه... مثلا فرض کن تو گوشیت را بندازی دور گردنت راه بیفتی توی میدون آزادی... بعد یکی گوشیته بدزده...حالا من ممکنه بگم خیام این چه کاری بود کردی گوشیو انداختی دور گردنت ولی در اصل قضیه تفاوتی ایجاد نمیشه به نظرم.. اون یارو دزد بوده و دزدی کرده. امیدوارم منظورمو رسونده باشم
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , Lootus
ارسال: #۵۵۶۸۰
۱۳ شهریور ۱۳۹۹, ۱۱:۵۶ ق.ظ
(۱۲ شهریور ۱۳۹۹ ۰۹:۴۲ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  + واقعا امروز اعصابم خیلی خورد به هم این تعلل چند روز باعث شد دیگه نتونم ماشین نو بخرم !

ماشینای ایرانی با این سطح کیفیت رو همون بهتر نو نخری. مثلا ی سال کار کرده باشه مطمین میشی که زیر آفتاب بزاریش آب نمیشه Big Grin افت قیمت هم که دیگه هیچی

راهی به انتها هست؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: ezra , big cloud

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۱۸ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۷۸۲ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۴ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۶۷۸ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۱ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۳۷ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۴۷ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۲۱ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۱۶ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۵۶ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close