زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۲۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۵۷۹۱۶
۲۷ فروردین ۱۴۰۱, ۰۴:۲۸ ق.ظ
(۲۶ فروردین ۱۴۰۱ ۰۸:۳۴ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  ما چقدر تونستیم از این نیروی کار به نفع کشورمون استفاده کنیم؟ اگه یکیشون استعداد تحصیلی داشت پرورشش دادیم؟ حق و حقوق دادیم بهشون؟
آره زیمنس و فولکس‌واگن شعبه‌ی مرکزی تهران در به در دنبال متخصصین اتوماسین افغان می‌گردند.
چند تا کارخونه هست که کمبود نیروی کار داشته باشه یا پروژه عمرانی و ساخت و ساز اورژانسی که نیاز به واردات فله‌ای نیروی کار باشه؟ با افزایش حداقل حقوق امسال که دادِ کارفرما رو در آورده، همون کارگرای ایرانی هم جاشون رو به مهاجرهای با حقوق پائین و بدون حق بیمه و ... میدن کم‌کم. انگار آلمانیم که همه چی فراهم هست و فقط نیروی کارگر مونده.
استعداد تحصیلی هم به قدر کافی در شهرها و روستاهای خودمون استعداد داریم که همونا رو پرورش بدیم هنر کردیم. هر کشوری سعی می‌کنه بهترین متخصص‌های آماده‌ی بقیه‌ی کشورها رو جذب کنه، اونم از طریق قانونی و با اما و اگر؛ نه اینکه استعداد تحصیلی پیدا کنه پرورش بده. شرایط پروانه کار، اقامت دائم، و تابعیت ایران مشخصه. تابعیت گرفتند حق و حقوق می‌گیرند، درس میخونند تا استعدادشون ظاهر بشه. مهاجر غیرقانونی، وبال گردن هست و هیچ حقی نداره.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , nlp@2015 , Milad_Hosseini , gogooli , crevice
ارسال: #۵۷۹۱۷
۲۸ فروردین ۱۴۰۱, ۱۲:۴۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ ۱۲:۵۲ ق.ظ، توسط Amir V.)
(۲۶ فروردین ۱۴۰۱ ۰۸:۱۵ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  
(24 فروردین ۱۴۰۱ ۰۸:۰۹ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  بعد از یه ربع اظهار نظر مخالف در مورد افغانی های مقیم ایران میگه افغانی های پولدار میرن اروپا!
میخوای با برخورد تو و امثال تو بیان ایران؟!
تهران پر شده از افغانی ها ادم حالش به هم می خوره کشورهای دیگه هم توریست دارن کشور ما هم توریست داره لامصب ها شده بهشت براشون به دست من بود همه رو بیرون می کردم
این حرفو توی هر کشوری بجز ایران میزدی به دلیل رفتار نژاد پرستانه میرفتی زندان!

همه چیمون به هم میاد واقعا. کجای مملکت درست حسابیه که توقع کار درست برای مهاجرا رو داریم؟
ما تا ۲۰۰ سال دیگه هم به کانادا نمیرسیم.

There is no there there.
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice
ارسال: #۵۷۹۱۸
۲۹ فروردین ۱۴۰۱, ۰۲:۱۰ ق.ظ
این برنامه زندگی پس از زندگی که از شبکه ۴ پخش میشه هم جالبه قشنگ یه تلنگرِ برای ادم
واقعا این دنیا چقد پوچه وقتی دقیق نگاه میکنم میببینم به طور کلی ادمیزاد چقدر بدبخته توی این دنیا که با انواع و اقسام مشکلات درگیره که باعث فرسوده و داغون شدن حداکثری جسمو روحش میشه از اون طرف تو اون دنیا هم باز کلی روحش باید عذاب ببینه پس انگار به نفعشه که کمتر عمر کنه تا حداقل اون طرف حسابش راحتتر تسویه بشه ولی از اون طرف این مرگش برای عزیزانش و خانوادش خیلی عذابه انگار یجورایی مرگ دسته جمعی بهتره دیگه کسی هم نمیمونه که عذاب بکشه به نظرم کلا عدم بهتر از بودنه ( البته دور از جون همگی)
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam
ارسال: #۵۷۹۱۹
۲۹ فروردین ۱۴۰۱, ۱۲:۳۴ ب.ظ
(۲۶ فروردین ۱۴۰۱ ۰۸:۱۵ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  
(24 فروردین ۱۴۰۱ ۰۸:۰۹ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  بعد از یه ربع اظهار نظر مخالف در مورد افغانی های مقیم ایران میگه افغانی های پولدار میرن اروپا!
میخوای با برخورد تو و امثال تو بیان ایران؟!
تهران پر شده از افغانی ها ادم حالش به هم می خوره کشورهای دیگه هم توریست دارن کشور ما هم توریست داره لامصب ها شده بهشت براشون به دست من بود همه رو بیرون می کردم

توی یه برهه ای از زندگی این حس رو من به همه‌ی ترک‌ها (یا نمیدونم آذری ها باید بگم) داشتم، یعنی هرجا میرفتم میدیدم، حالم بد میشد و فاصله میگرفتم،یه نوع عقل ناقص و تفکر "خود چیز خوبی پنداری" بر من حاکم بود که فکر میکردم اجازه دارم آدم‎‌ها رو با همون عقل ناقص خودم دسته بندی کنم و بهشون رتبه بدم!!!
ولی خداروشکر زود متوجه اشتباهم شدم.
این تفکر، آدم رو پست میکنه، تفکری که از هیچ عقل و منطق و عرف و شرع و دین و خلاصه کلام، انسانیتی نشأت گرفته نشده بود فقط حماقت محض بود. همین تفکر "من خوبم تو بدی!" منشأ و سرچشمه جنگ‌ و غارت و مزدوری و .... هرچیزی که فکرش رو کنیم میشه. تفکری که باعث بوجود اومدن ارباب رعیتی میشه.
بد و خوب در همه جای عالم هست و مرزش هم با نژاد، قومیت و رنگ پوست مشخص نمیشه، با تفکر مشخص میشه.

ضمن عذرخواهی از همه ی ترک‌های عزیز و دوست داشتنی. تفکر دوره جاهلیتم بوده.
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , Soldier's life , salam az ma
ارسال: #۵۷۹۲۰
۲۹ فروردین ۱۴۰۱, ۰۷:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۲۰ ب.ظ، توسط Riemann.)
مهاجرت متاهلی با مجردی ۱۸۰ درجه تفاوت داره! اگر ذره‌ای حس داشتم که اینجوری میشه، حتی شده به صورت سنتی توی ایران استارت ازداوج رو میزدم. (مخصوصا توی کشور‌های نوردیک که اصلا یه دنیای دیگه هست ...)
ارسال: #۵۷۹۲۱
۲۹ فروردین ۱۴۰۱, ۱۰:۳۶ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۱۹ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  مهاجرت متاهلی با مجردی ۱۸۰ درجه تفاوت داره! اگر ذره‌ای حس داشتم که اینجوری میشه، حتی شده به صورت سنتی توی ایران استارت ازداوج رو میزدم. (مخصوصا توی کشور‌های نوردیک که اصلا یه دنیای دیگه هست ...)
اگه فقط یه نفر از خانواده دو نفره کار کنه، برای مهاجرت یا بعد از مهاجرت به مشکل میخورن؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۵۷۹۲۲
۳۰ فروردین ۱۴۰۱, ۰۳:۴۵ ب.ظ
(۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ۱۰:۳۶ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  اگه فقط یه نفر از خانواده دو نفره کار کنه، برای مهاجرت یا بعد از مهاجرت به مشکل میخورن؟
مبارکه Tongue
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989
ارسال: #۵۷۹۲۳
۳۰ فروردین ۱۴۰۱, ۰۹:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ۰۹:۲۸ ب.ظ، توسط Riemann.)
(۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ۱۰:۳۶ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  اگه فقط یه نفر از خانواده دو نفره کار کنه، برای مهاجرت یا بعد از مهاجرت به مشکل میخورن؟
بستگی به سبک زندگی داره،‌ ولی مشکلی نیست. خب خونه مثلا یکم دورتر از مرکز شهر میگیری که بزرگتر باشه، از اون طرف چون دونفرید میتونید راحت ماشین بخرید (چون استفاده میکنید)، خرید ها به صرفه تر هست، غذا پختن و ... به صرفه تر هست. معمولا هم کشور های اروپایی واسه همراه برنامه های integration دارن که میتونه بره کلاس زبان و بعد یه مدت حتی کار پیدا کنه، حتی فکر کنم حقوق بیکاری هم میگیری تا زمانی که داری کار پیدا میکنی، یا طرف میتونه به یه ارشد بخونه که مشغول باشه و خیلی راه‌های دیگه.

من الان مشکل اصلیم اینه که این پولی که اینجا در میاد هیچ استفاده‌ای نداره! یعنی نه سفر لذت داره تنهایی، نه میشه خرید اساسی کرد، مشکل بزرگتر دیگه اینه که خیلی‌ها که اینجا هستن و متاهل هستن، اصلا با مجرد جماعت رفت و آمد نمیکنن، همین باعث میشه چهارتا‌ آدمی هم که مشناسی باهات ارتباط نگیرن.

دانشجو ها هم کلا دنیاشون متفاوت هست و سخت میشه باهاشون ارتباط گرفت ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989
ارسال: #۵۷۹۲۴
۳۱ فروردین ۱۴۰۱, ۱۱:۱۴ ق.ظ
سلام دوستان لطفا این تاپیک بنده رو هم ببینید اگه ممکنه و راهنمایی کنید

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۵۷۹۲۵
۳۱ فروردین ۱۴۰۱, ۰۱:۱۷ ب.ظ
(۳۰ فروردین ۱۴۰۱ ۰۹:۲۷ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  این پولی که اینجا در میاد هیچ استفاده‌ای نداره!
من خیلی با سیستم خرید ملک و اینها اشنا نیستم ولی اگر واقعا درامد خوبی با یه افق روشن داشتم حتما خونه میخریدم و سعی میکردم این خونه را با انواع وسایل هوشمند مجهز کنم یا اگر خیلی راضی نبودم پس انداز میکردم برای مهاجرت به جای بهتر بعد از مهاجرت دوم هم باز همون خونه رو میخریدم با یه ماشین تسلا
ارسال: #۵۷۹۲۶
۳۱ فروردین ۱۴۰۱, ۰۷:۱۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۱۵ ب.ظ، توسط crevice.)
به نام خدا، نه.

(۲۹ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۱۹ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  مهاجرت متاهلی با مجردی ۱۸۰ درجه تفاوت داره! اگر ذره‌ای حس داشتم که اینجوری میشه، حتی شده به صورت سنتی توی ایران استارت ازداوج رو میزدم. (مخصوصا توی کشور‌های نوردیک که اصلا یه دنیای دیگه هست ...)
مشکل اینه که اروپایی و اروپا مجردی زندگی کردن خیلی سخته!
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , Riemann
ارسال: #۵۷۹۲۷
۳۱ فروردین ۱۴۰۱, ۰۷:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۴۹ ب.ظ، توسط Riemann.)
(۳۱ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۱۲ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  مشکل اینه که اروپایی و اروپا مجردی زندگی کردن خیلی سخته!
هدف گذاشتم برای مهاجرت دوم، باشد که رستگار شویم : )
ارسال: #۵۷۹۲۸
۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۱, ۰۱:۰۶ ق.ظ
(۱۲ دى ۱۴۰۰ ۰۱:۰۱ ق.ظ)kilookiloo نوشته شده توسط:  
(20 آبان ۱۴۰۰ ۰۱:۰۶ ب.ظ)kilookiloo نوشته شده توسط:  خب دیگه ی مدتی هست اینجا هستم و اون سازگاری های اولیه اوکی شده. نوبتی هم باشه نوبت پیدا کردن دوست دختره Big Grin
یکی رو زیر سر دارم باید بگردم ببینم فرهنگ دعوت کردن به دیت اینجا چجوریه
همیشه میگم که زندگی بازی احتمالاته، هر چی بیشتر تلاش (معادل کلمه ی try) کنی بیشتر احتمال داره که شیر بیاد Rolleyes
خارج نشینان عزیز، پیشنهادی انتقادی؟

خب ی آپدیت بدم سر این:
۱- ی نفر رو میشناختم، باهاش بیرون میرفتم و توی ی اکیپ آشنا شده بودم باهاش. درخواست دادم رد کرد Big Grin
۲- با ۲ تا اروپایی دیت رفتم و اصلا شخصیت هاشون مورد پسندم نبودن (نمیدونم نظر اونا چی بود چون من فالو آپ نکردم دیگه)
۳- با یک آسیای شرقی هم دیت رفتم، خوب بود. ولی طرز فکرش این بود که مرد باید خرج کنه Big Grin و ادامه ندادم

برای بعدی ها دعام کنید Rolleyes
بحثش شد گفتم یک آپدیت بدم:‌
بعد از دیت رفتن با ۸-۹ نفر، در نهایت ۲ ماه پیش یکی از دیت‌ها مورد پسند قرار گرفت و خداروشکر این حس دو نفره بود Smile
یک کیس دیگه ای هم قبل از این مورد بود که خیلی دختر خوبی بود و چندبار با هم بیرون رفتیم ولی اون حسی که باید شکل بگیره شکل نگرفت (خیلی از آدمای اینجا رفتارشون برای من بی‌روحه واقعا)

راهی به انتها هست؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam
ارسال: #۵۷۹۲۹
۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۱, ۰۱:۳۴ ق.ظ
(۳۱ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۴۶ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(31 فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۱۲ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  مشکل اینه که اروپایی و اروپا مجردی زندگی کردن خیلی سخته!
هدف گذاشتم برای مهاجرت دوم، باشد که رستگار شویم : )
ایشالا هر جا پلن داری برسی بهش به زودی. اگر مهاجرت دومت هر کشوری بجز آمریکا هست باز این مسیله حل نمیشه.
ارسال: #۵۷۹۳۰
۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۱, ۰۸:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۸:۲۱ ب.ظ، توسط Riemann.)
(۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۱:۳۴ ق.ظ)crevice نوشته شده توسط:  آمریکا
۹۹ درصد به همین نتیجه رسیدم، لازمش اینه که پولی برم ارشد بخونم، شما راه دیگه ای به ذهنت میرسه؟

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۲۲۲ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۷,۷۴۴ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۳۷۹ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۳,۴۲۱ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۷۱ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۱۷ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۳۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۳۹۹ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۲۱۶ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۱۳ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close