زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۱۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۵۳۵۰۶
۲۵ دى ۱۳۹۸, ۱۱:۳۵ ق.ظ
یه جایی هم آقای فریدون مشیری عزیز می‌فرماید:

تو از آیین انسانی چه می‌دانی؟
اگر جان را خدا داده‌ست
چرا باید تو بستانی؟
چرا باید که با یک لحظه، غفلت، این برادر را
این برادر را به خاک و خون بغلتانی؟

رتبه خواهی همچو خورشید از خلایق دور باش ...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: marvelous , shervan360 , iranceram
ارسال: #۵۳۵۰۷
۲۵ دى ۱۳۹۸, ۱۲:۳۴ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
نقش دانشجو‌های سهمیه رو شاهد هستیم ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: marvelous , BBumir
ارسال: #۵۳۵۰۸
۲۵ دى ۱۳۹۸, ۰۸:۵۷ ب.ظ
امروز ظهر غذا در دهانم زهر شد.
فهمیدم که یکی از عزیز ترین اساتیدم سکته کرده و فوت کرده.
من واقعا هر چی معلومات دارم رو مدیونش هستم. خیلی دلم گرفته، امروز یه دانشمند ایران شناس و زبان شناس و فرهنگ شناس فوت شد. هفته پیش کلی نخبه پرپر شدن. پس این دنیا جای کیاس؟ از این دنیا متنفرم. خیلی بی وفاس
به قول رضا صادقی وایسا دنیا میخوام پیاده شم...

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

(The only thing I know is that I know nothing)

Socrates
ارسال: #۵۳۵۰۹
۲۵ دى ۱۳۹۸, ۰۹:۰۱ ب.ظ
هیچ چیز نمیتواند آهن را از بین ببرد
اما خود آهن (به واسطه زنگ زدن) میتواند!
هیچ چیز نمیتواند انسان را ازبین ببرد، اما نگرش های خودش چرا!

خداوندا ... کدام نقطه ی زمین، از تو خالیست که خلق تو را در آسمان می جویند؟! منصور حلاج
 سپاس‌گزاری شده توسط: marvelous , .:tarannom:. , RASPINA
ارسال: #۵۳۵۱۰
۲۶ دى ۱۳۹۸, ۰۱:۱۴ ق.ظ
شب همگی نورانی

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
ارسال: #۵۳۵۱۱
۲۶ دى ۱۳۹۸, ۰۱:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۲۷ ب.ظ، توسط Soldier's life.)
نمیدونم واقعا چرا وقتی ادم مراجعه میکنه به جایی برای انجام امور اداری یا درمانگاه یا بانک و... اکثرا با اینکه شاید اولین باری باشه که با شما برخورد داشتن ولی چقدر لحن طلبکارانه دارند حتی اگر به اصطلاح قصد راهنمایی هم داشته باشند انقدر این لحن طلبکارانشون ازار دهنده است که اون راهنمایی و کمک احتمالی ناچیز هم تحت شعاع قرار میده به خاطره همین واقعا ترجیح میدم به جز خانواده و دوستان صمیمی درجه یک واقعا ماشین وربات جایگزین ادم بشه و به احتمال زیاد خوشبختانه دیر یا زود در بخش زیادی این اتفاق می افته.
 سپاس‌گزاری شده توسط: BBumir , marvelous , RASPINA , Iranian Wizard
ارسال: #۵۳۵۱۲
۲۶ دى ۱۳۹۸, ۰۳:۲۵ ب.ظ
(۲۶ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۲۶ ب.ظ)Soldiers life نوشته شده توسط:  نمیدونم واقعا چرا وقتی ادم مراجعه میکنه به جایی برای انجام امور اداری یا درمانگاه یا بانک و... اکثرا با اینکه شاید اولین باری باشه که با شما برخورد داشتن ولی چقدر لحن طلبکارانه دارند حتی اگر به اصطلاح قصد راهنمایی هم داشته باشند انقدر این لحن طلبکارانشون ازار دهنده است که اون راهنمایی و کمک احتمالی ناچیز هم تحت شعاع قرار میده به خاطره همین واقعا ترجیح میدم به جز خانواده و دوستان صمیمی درجه یک واقعا ماشین وربات جایگزین ادم بشه و به احتمال زیاد خوشبختانه دیر یا زود در بخش زیادی این اتفاق می افته.

درسته این اتفاق می افته، ولی از دید من جایی که مردمش قانونمند نباشن یه همچین رفتارایی میشه. اینا ربات هم بیارن یه جور دیگه دل ما رو خون میکنن.
الان ما یه پروژه طراحی وبسایت انجام دادیم که اندازه ی ده میلیون از ما کار کشیدن و الانم که تموم شده گوشی تلفن رو روی ما جواب نمیدن که پول ما رو ندن. اونم یه میلیون که در برابر هزینه های امروزی خیلی ناقابله. واقعا این رفتارها زشته، جامعه شده کلا پر از دروغ و کلک.

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
ارسال: #۵۳۵۱۳
۲۶ دى ۱۳۹۸, ۰۵:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۲۱ ب.ظ، توسط Behnam‌.)
جیزز کرایست اپل استارتاپ xnor.ai رو ۲۰۰ میلیون خرید. از روی
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
بود که هم اسم اول و هم استاد ایرانی بودند و جزو co-founderهاش.
[تصویر:  473574_39.gif]
 سپاس‌گزاری شده توسط: SepidehP , BBumir , marvelous , RASPINA
ارسال: #۵۳۵۱۴
۲۷ دى ۱۳۹۸, ۰۲:۲۰ ق.ظ
ذکرِ تو از زبانِ من،
فکرِ تو از خیالِ من،
چون بِرود؟
که رفته‌ای در رگ و در مفاصلم...!

- سعدی -

رتبه خواهی همچو خورشید از خلایق دور باش ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: marvelous
ارسال: #۵۳۵۱۵
۲۷ دى ۱۳۹۸, ۰۳:۱۲ ق.ظ
یک زمان، در یک مکان
با مرگ میعاد خواهم داشت
کاش
آن زمان و آن مکان
اینجا و اکنون بود.

نصرت رحمانی
ارسال: #۵۳۵۱۶
۲۷ دى ۱۳۹۸, ۰۳:۴۶ ق.ظ
(۲۷ دى ۱۳۹۸ ۰۳:۱۲ ق.ظ)عزیز دادخواه نوشته شده توسط:  یک زمان، در یک مکان
با مرگ میعاد خواهم داشت
کاش
آن زمان و آن مکان
اینجا و اکنون بود.

نصرت رحمانی

دور از جون داداش

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
ارسال: #۵۳۵۱۷
۲۷ دى ۱۳۹۸, ۰۶:۱۸ ق.ظ
(۲۷ دى ۱۳۹۸ ۰۳:۴۶ ق.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  
Im am full of NO COMMENT

یعنی چی؟
ارسال: #۵۳۵۱۸
۲۷ دى ۱۳۹۸, ۰۹:۲۸ ق.ظ
(۲۷ دى ۱۳۹۸ ۰۶:۱۸ ق.ظ)moslem73421 نوشته شده توسط:  
(27 دى ۱۳۹۸ ۰۳:۴۶ ق.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  
Im am full of NO COMMENT

یعنی چی؟

no comment یعنی بدون شرح، یعنی نظری ندارم. و کلا میشه یعنی پر از سوالات بی جواب هستم. یه اصطلاحه

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
ارسال: #۵۳۵۱۹
۲۷ دى ۱۳۹۸, ۰۵:۳۰ ب.ظ
۱- همه موافق من نیستند: این فکر و عقیده من است که من را می‌رنجاند و خشمگین می‌کند؛ نه فکر و عقیده دیگران! فکر دیگران از خود هیچ نیرویی علیه من ساطع نمی‌کند! اگر من نتوانم عقاید و افکار متفاوت و یا حتی مخالف با خودم‌ را بپذیرم؛ برای هر نظر و عقیده‌ای از کوره در می‌روم و می‌خواهم به همه حمله کنم! چون هم مخالفت با عقیده و نظرم را مخالفت با شخص خودم‌ می‌پندارم و هم اینکه تفاوتها را دشمنی و تضاد می‌دانم و احساس تهدید می‌کنم!

۲- من وابسته به عقیده‌ام نیستم: من با تحقیق و آگاهی، واقع‌بینی و آزاد اندیشی، به یک فکر و عقیده منطقی می‌رسم و تا زمانی که خلاف یا نقض درستی آن بر من ثابت نشده، بر آن می‌مانم اما نه به آن دو دستی می‌چسبم انگار ارث مادرزادی من است! چون هم ممکن است با تغییر اصول فکری‌ و آگاهی بیشتر من، آن هم تغییر کند و هم اینکه قرار نیست پشت آن عقیده، احساس امنیت کنم و ضعفها و تعصبات کورکورانه خودم را بپوشانم! پس من به عقایدم وابسته نیستم؛ چون ممکن است در آنها تجدیدنظر کنم

۳- واقعیت‌ها را باید بپذیرم: چه خوشمان بیاید چه نیاید؛ واقعیتهایی در جهان وجود دارند که موافق میل، باور و خواسته من نیستند! اما اگر قرار باشد من چون واقعیتی را دوست ندارم‌ آن را کتمان کنم یا با آن جنگ کنم؛ فقط اضطراب، خشم و افسردگی نصیب من می‌شود. جنگ با واقعیت به شکست من می‌انجامد! این باورها، اعتقادات و احساسات من نیستند که واقعیتها را تعیین می‌کنند؛ بلکه این واقعیتهاست که باید توسط آنها من افکار، باورها و احساسات خودم را تعیین و انتخاب کنم! اگر خلاف این شد بیماری، ناراحتی و گرفتاری‌ست! طبیعی‌ست که شما از واقعیتی که دوست ندارید احساس ناراحتی کنید اما نمی‌توانید چون آن را نمی‌خواهید اصلا نپذیرید یا انکار کنید. به همین خاطر افرادی با اعتیاد یا توهم، خود را به خواب می‌زنند تا بیدار نشوند. پذیرش، تسلیم‌ و سرکوب خود نیست؛ واقع‌بینی‌ و مسئولیت‌پذیری است

۴- حتما نباید باور کنم: عده‌ای می‌گویند من باید حتما چیزی را باور کنم تا بپذیرم که آن برای من درست و مناسب است! اما واقعیات بیرونی، حتما نباید برای شما باور پذیر باشند یا با باورهای قبلی شما موافق باشند تا آنها را بپذیرید مگر اینکه بیاموزید باورهای خود را همیشه واقع‌بینانه زیر سوال ببرید و به چالش بکشید. این نگاه به واقعیت‌، تنها از دریچه باورها، اتقاقا شما را از واقعیت دور می‌کند! چه بسیار آدمهای بیمار و گرفتاری که چیزهایی می‌بینند که اصلا نمود واقعی ندارد و فقط با باورهایشان آنها را می‌بینند! پس مشکل شما واقعیت‌ها نیست؛ بریدن از واقعیتهاست!

ساقی به نور باده برافروز جام ما
مطرب بگو که کار جهان شد به کام ما
ارسال: #۵۳۵۲۰
۲۷ دى ۱۳۹۸, ۰۶:۰۳ ب.ظ
(۲۷ دى ۱۳۹۸ ۰۹:۲۸ ق.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  no comment یعنی بدون شرح، یعنی نظری ندارم. و کلا میشه یعنی پر از سوالات بی جواب هستم. یه اصطلاحه
مشکل گرامری نداره؟

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۵,۶۵۴ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۰۳,۷۷۶ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۳۰۵ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۲۹,۶۳۸ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۵۰ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۲۹۴ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۲۰ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۳۰۹ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۱۷۱ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۵۳۳ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close