زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۵۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۵۳۴۰۱
۱۶ دى ۱۳۹۸, ۰۲:۱۸ ق.ظ
سیاستمدارها به جنگ نمی‌روند
تعدادشان کم است
و طول عمرهای بلندی دارند
و سربازها، سربازها؛
داستان‌های کوتاهِ غم انگیزند...

@Alzhimer

رتبه خواهی همچو خورشید از خلایق دور باش ...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , Autumngirl , Soldier's life
ارسال: #۵۳۴۰۲
۱۶ دى ۱۳۹۸, ۰۲:۲۲ ق.ظ
جنگ قطعا خوب نیست اما وقتی مجبور میشی وقتی بهت تحمیل می کنن جنگیدن وظیفه میشه
فک کنین اگه سرزمین ما شهید همت ها و باکری ها دوران ها و صیاد شیرازی ها خرازی ها حاج قاسم ها و... نداشت اون موقع وضعمون چطور بود؟ به جای دیدن فیلم دیگه ای همین فیلم رو تصور کنین چه بلایی سر کشور و مردممون اومده بود؟
من خودم چندین بار گریه کردم خیلی های دیگه هم اشک می ریختن قدر می دونستن با اینکه ارزوی خودشون شهادت بود و به ارزوشون رسیدن اما کاش واسه ما مونده بودن....

think positive
 سپاس‌گزاری شده توسط: ezra
ارسال: #۵۳۴۰۳
۱۶ دى ۱۳۹۸, ۰۳:۴۸ ق.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۱۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۲۰ ب.ظ)kilookiloo نوشته شده توسط:  جنگ اصلا خوب نیست و همه اینو میدونن ولی مشکل اینجاست که بعضی از دوستان خیلی احساساتشون قوی تر از منطقشونه.
مثلا اینطوری فکر میکنن که حقمون رو بگیریم اگه لازمه میریم جونمون رو میدیم تا از حقمون دفاع کنیم! این کجاش ایراد داره؟ اینجاش که فکر میکنن بدترین اتفاقات جنگ مردن خودمونه ... پیشنهاد میدم فیلم The Pianist رو ببنید تا کمی حس جنگ بهتون منتقل بشه و ببینید دوست دارید حتی برای گرفتن """ حق """ توی همچین شرایطی قرار بگیرید؟
این فیلم رو باید ویتنامی‌ها هم می‌دیدند تا لابد منطقشون به احساساتشون غلبه کنه و یه آمریکای شرقی هم در ویتنام داشته باشیم.
اگر ویتنامی‌ها تصمیم می‌گرفتند در همچون شرایطی قرار نگیرند، آمریکا در ویتنام ۶۰ هزار کشته و چندصد هزار مجروح نداده بود، بساطش رو تا الان اونجا پهن کرده بود و ده‌ها بار جرأت لشکرکشی به ایران هم به خودش داده بود. الان هیج جای دنیا مخصوصا خود آمریکا هم نمی‌گن چنتا ویتنامی کشته شد، میگن ارتش سه میلیون نفره‌ی آمریکا از ویتنامِ هفتصد هزار نفره شکست خورد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli , soheila-zd , SepidehP
ارسال: #۵۳۴۰۴
۱۶ دى ۱۳۹۸, ۰۴:۱۰ ق.ظ
من واقعاً بعضی ها رو نمیفهمم. هرچی زور میزنم بفهممشون نمیفهمم.
اونا هم حتماً منو نمی فهمن. انگار توی دو تا کهکشان جداگونه زندگی میکنیم.
من واقعاً توقع ندارم از کسی مثلاً محق بودن ایران در جنگ سوریه رو تصدیق کنه.
جنگ سوریه (و اصولاً هر جنگ دیگری تو این خاورمیانه) چه از لحاظ جغرافیایی چه از لحاظ سیاسی چه از لحاظ نظامی و حتی از لحاظ تاریخی به حدی پیچیده است که خود سلیمانی هم بیاری مجهولات زیادی تو ذهنشه و حقیقت به طور قطع براش روشن نیست.
اما بعضی جاها حق و باطل با بالاترین کنتراست ممکن واضح و شفافه
۳۱ شهریور پامیشن علیه دفاع مقدس هشتگ #نه_به_جنگ میزنن!!
خود خولی و یزید هم بیاری میگه آقا ایران حقشه دفاع کنه, جنگ بهش تحمیل شده
بعد این با کمال وقاحت علیه کسانی که اونروز قیام کردن مینویسه! میگن اونا ویرانی به پا کردن! عکس خونه ی خراب, فیلم گریه و عزا,... میزارن انگار ما گاویم حالیمون نمیشه جنگ خسارت داره!
چطور میشه از اینا متنفر نبود؟

سپاس‌گزاری شده توسط: soltanMohammad
ارسال: #۵۳۴۰۵
۱۶ دى ۱۳۹۸, ۱۰:۲۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ دى ۱۳۹۸ ۱۰:۲۷ ق.ظ، توسط big cloud.)
(۱۶ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۲۲ ق.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  جنگ قطعا خوب نیست اما وقتی مجبور میشی وقتی بهت تحمیل می کنن جنگیدن وظیفه میشه
فک کنین اگه سرزمین ما شهید همت ها و باکری ها دوران ها و صیاد شیرازی ها خرازی ها حاج قاسم ها و... نداشت اون موقع وضعمون چطور بود؟ به جای دیدن فیلم دیگه ای همین فیلم رو تصور کنین چه بلایی سر کشور و مردممون اومده بود؟
من خودم چندین بار گریه کردم خیلی های دیگه هم اشک می ریختن قدر می دونستن با اینکه ارزوی خودشون شهادت بود و به ارزوشون رسیدن اما کاش واسه ما مونده بودن....
دفاع از وطن که وظیفه هر انسانیه، اما واقعا حرمت خون شهدای ۸ سال جنگ تحمیلی حفظ شد؟
وقتی خون دادن معنی پیدا میکنه که آینده بهتری برای کشور رقم بخوره.
وقتی خون دادن معنی پیدا میکنه که فقیر و غنی کنار هم بجنگن و کشور برای هر دوشون باشه.
نه این که فقیر بجنگه تا غنی برسه به حکومت و بتونه شهروندی چند تا کشور دیگه ام بگیره برای مواقع ضروری و اختلاس کنه و ببره و بُکشه.
در حدی نیستم که در مورد سیاست بحث کنم، اما واقعا خون بدیم که جمهوری اسلامی بمونه درسته؟ الان شهید شدن حکمش اینه.
اینم بگم، جنگ اگه تحمیل بشه مردم چاره ای جز ایستادگی ندارن و کشته و زخمی و آواره میشن. اما مهم روزای بعد جنگه...
در کل سیاست پدر و مادر نداره و همش همینه. یا میکشی یا کشته میشی.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Milad_Hosseini , nlp@2015
ارسال: #۵۳۴۰۶
۱۶ دى ۱۳۹۸, ۱۱:۱۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۱۶ ق.ظ، توسط Autumngirl.)
(۱۵ دى ۱۳۹۸ ۰۶:۲۸ ب.ظ)Soldiers life نوشته شده توسط:  میشه بپرسم رزومشون در چه حدی بوده و سابقه کار و گپ تحصیلی هم داشتند ؟ خودشون دنبال کارهاشون بودند یا از این موسسه اعزام دانشجو یا وکیل استفاده کردند ؟
من طیق براوردی که از هزینه ها داشتم این بود که مثلا با ۱۰۰۰ یورو میشه زندگی دانشجویی داشت توی المان با فرض اینکه شهریه ندی چون دانشگاههاشون رایگان فقط باید یه مبلغی برای کارهای اداری پرداخت کنی ولی اتریش فک کنم از این بالاتر بشه.

کارشناسی نرم تهران مرکز بوده، چند ماهی کار کرده و الانم ارشد یه رشته ی غیرمرتبط در علوم و تحقیقات تهران می خونه. معدل و نمره ی آیلتس رو نمی دونم و در مورد موسسه هم اطلاع ندارم، واقعیت اینه که تهران زندگی می کنن و منم تازگیا ندیدمشون و این اطلاعات هم از مادرش شنیدم. پسرعمه و دخترعمه ی همین پسرخاله م چند سال پیش بهمین صورت برای ارشد رفتن آلمان و الان هم اونجا کار می کنن، اینم بیشتر می خواد بره آلمان. در مورد هزینه زندگی اونهم همین ماهی حدود ۱۰۰۰یورو رو می گفت و می گفت دانشگاهها رایگان هستن یا شهریه شون کم هست که واقعا منم تعجب کردم حالا البته من درباره رنک دانشگاههایی که می گفت نپرسیدم

(۱۶ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۱۸ ق.ظ)Milad_Hosseini نوشته شده توسط:  سیاستمدارها به جنگ نمی‌روند
تعدادشان کم است
و طول عمرهای بلندی دارند
و سربازها، سربازها؛
داستان‌های کوتاهِ غم انگیزند...

@Alzhimer
هربار که فیلمی درباره جنگ ایران و عراق دیدم، این سوال برام پیش اومده که فرزندان چند نفر از سیاستمداران در این جنگ به شهادت رسیدند؟!
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , Soldier's life
ارسال: #۵۳۴۰۷
۱۶ دى ۱۳۹۸, ۰۳:۳۵ ب.ظ
(۱۶ دى ۱۳۹۸ ۱۰:۲۲ ق.ظ)big cloud نوشته شده توسط:  وقتی خون دادن معنی پیدا میکنه که آینده بهتری برای کشور رقم بخوره.
زیر چکمه صدام ملعون و چاقوی داعش وحشی اینده بهتر رقم می خورد؟ واقعا ادمی که خواب رو میشه بیدار کرد اما کسی که خودشو زده به خواب قطعا نه!

ماشالا به این جمعیت این کاریه که سردار دلها با دلهای این مردم کرد همه اشک می ریختن...

think positive
ارسال: #۵۳۴۰۸
۱۶ دى ۱۳۹۸, ۰۴:۰۲ ب.ظ
اولین و آخرین باری بود که در چنین مراسمی شرکت می کردم ... چند بار داشت حادثه منا رخ می داد ... هیچ برنامه ریزی نبود ... البته کنترل اون جمعیت سخت است ... ملت هم کاملا بی ملاحظه ... جمهوری اسلامی اون وسط به فنا رفته بود ... دیگه بی خیال آزادی شدم چون کشته شدنم حتمی بود ... به قول همساده له لهم
امیدوارم خدا کمک کنه جنگ نشه ...
خدا ترامپ رو بخور نذار ما رو بخوره Sad

+ لطفا نقل قول نگیرید
 سپاس‌گزاری شده توسط: SepidehP
ارسال: #۵۳۴۰۹
۱۶ دى ۱۳۹۸, ۰۴:۱۱ ب.ظ
sound cloud چه خوبببببببببه
یعنی منی که از آهنگ زود خسته میشم با دنیایی از اهنگ مواجهمممم که هرکدومو خواستم به راحتی گوش کنم ....
مچکرم ساند کلاد
 سپاس‌گزاری شده توسط: Milad_Hosseini , BBumir
ارسال: #۵۳۴۱۰
۱۶ دى ۱۳۹۸, ۰۶:۴۷ ب.ظ
سایت فقط payaneh.ir ،‌از زمانی که یاد دارم دیزاینش همین بود.
همیشه هم بلیط اتوبوس از این سایت گرفتم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: ezra
ارسال: #۵۳۴۱۱
۱۶ دى ۱۳۹۸, ۰۷:۵۱ ب.ظ
تیغ دو دَم
 سپاس‌گزاری شده توسط: Milad_Hosseini
ارسال: #۵۳۴۱۲
۱۶ دى ۱۳۹۸, ۰۸:۴۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ دى ۱۳۹۸ ۰۸:۴۶ ب.ظ، توسط The BesT.)
اینستا بهم هشدار داده اگه مجدد اسم قاسم سلیمانی در لیست سرچ شما قرار بگیرد اکانت شما بسته میشود. :-D
سرچ هم نمیتونیم بکنیم؟ :'(
البته صریحا اسم ایشون نیست. نوشته کلمات بسیار مشابه که خلاف قوانین اینستا میباشد توسط شما سرچ میشود.

راستی یه سوال از محضر دوستان : پاک کردن عکس و پستها از ایشون خلاف آزادی بیان هست ؟
چندنفری نوشته بودن این موضوع ربطی به آزادی بیان نداره.
ارسال: #۵۳۴۱۳
۱۶ دى ۱۳۹۸, ۱۰:۲۸ ب.ظ
(۱۶ دى ۱۳۹۸ ۰۸:۴۱ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  راستی یه سوال از محضر دوستان : پاک کردن عکس و پستها از ایشون خلاف آزادی بیان هست ؟
چندنفری نوشته بودن این موضوع ربطی به آزادی بیان نداره.
چرا دقیقا به همین ربط داره. اگه بحث تحریم اشخاص هست چرا توئیتر و فیسبوک حذف نمی‌کنند مخصوصا که فیسبوک و اینستاگرام جفتش مال یه کمپانی هستند، یا مثلا چرا مثلا مایکل مور هر پست و استوری در اینستاگرام در مورد سردار سلیمانی و ... بذاره حذف نمی‌شه؟
علتش اینه که کاربرای ایرانی زیادی در اینستاگرام که فیلتر نیست فعالیت دارند تا به فیسبوک و توئیتر، در نتیجه هر چی جلوی پروپاگانداشون رو بگیره باید حذف کنند.

گفتم پروپاگاندا، من واسه بار آخر بالا منبر برم و والسلام، مخصوصا که شرح حال شخصی هست و خودم هم تا دو سال پیش با اینکه صبح تا شب لای اخبار بودم اما خیلی چیزا رو از نزدیک لمس نکرده بودم و فرصت فکر کردن نداشتم به همین دام گرفتار بودم.
قدرت پروپاگاندا چیز عجیب غریبیه؛ نود درصد عوامِ آمریکایی تا دیروز به جز همبرگر و ..ون کارداشیان چیز دیگه‌ای نمی‌شناختند، الان بخش قابل توجهی‌شون قبول کردند که سردار سلیمانی همین فردا میخواسته به کشورشون حمله کنه. پروپاگاندا باعث میشه آمریکا به کشورهایی که همینجوری هم کلی بدهی و بدختی دارند به طور نسیه میلیاردها دلار سلاح قالب کنه "که هر وقت پولشو داشتید بدید" (فقط یه ثانیه به عواقبش فکر کنید و اینکه دست آخر این سلاح‌ها ممکنه سر از کجا در بیاره، که میاره هم) ولی این وسط مسلمون‌ها مخصوصا خاورمیانه‌ای‌ها وحشی و مورددار لقب بگیرند حتی از طرف خودی‌ها! پروپاگاندا باعث میشه بچه دبیرستانی‌های ما فکر کنند با یه چشم بله گفتن به آمریکا یا رفتن جمهوری اسلامی همه جا گلستان می‌شه (دقیقا مثل خیابونای لس‌آنجلس که بوی دستشویی و هوملس کل شهر رو گرفته) و از فرداش با شلوارک می‌تونند میدون انقلاب آبجو بخورند، اما به این فکر نکنند همین دو ماه پیش چجوری بزرگترین متحدشون یعنی کُردها رو جلوی ارتش ترکیه انداختند چون "مسائل خاورمیانه به ما ربطی نداره و میخوایم سربازهامون رو ببریم" اما الان که دولت قانونی عراق گفته از کشور من خارج شو تهدید به بدترین تحریم‌ها و گرفتن پول پایگاهی که اونجا زدند می‌کنه (پایگاهی که خودش موقع حمله به عراق زده رو پولشو از عراق می‌خواد!). توو همین کنفرانس اخیرش بدون کوچکترین مدرکی ادعا کرد آژانس‌های اطلاعتی گفتند سلیمانی میخواسته به نیروهای کشورش حمله کنه (سلیمانی ۴۰ سال اون فرصت رو در افغانستان و پاکستان و لبنان و ... داشته)، ولی یه احمقی اونجا نپرسید بوش هم به حرف همون آژانس‌ها به عراق حمله کرد و البته خودت تا هفته‌ی پیش می‌گفتی حرف آژانس‌ها رو کلا قبول ندارم (چون در مورد همکاری‌اش با روسیه مدرک دارند).

ساده کسی که فکر کنه اصلا میشه روی یک کلمه از حرف این‌ها حساب کرد یا اگر کاری‌شون نداشته باشیم اونا ول کنمون هستند؛ نه رضاشاه رو ول کردند، نه بعدش مصدق رو ول کردند، نه بعدش ممدرضا پهلوی رو ول کردند (چون این اواخر دیگه یه ذره به غیرتش بر خورده بود که هواپیماهای ایران رو بدون اجازه‌ش که سهله، بدون اطلاعش برداشتند بردند جنگ ویتنام!!!)، نه جمهوری اسلامی رو ول می‌کنند و نه حکومت بعدی رو، همونطور که چهار حکومت کاملاً مختلف رو ول نکردند؛ فوقش نوع استعمار رو عوض می‌کنند. منطقه اگه آروم بگیره پس عمه‌ی من دویست بیلیون دلار سلاح‌شون رو بخره و با دو به هم زنی کشورها رو ندوشن.
آدمی‌زاد مخصوصا مسلمونِ ساده جماعت متأسفانه تا تجربه نکنه بیدار نمیشه هر چند که جمهوری اسلامی هم در همدل و همراه کردن مردم اساسی گند زده. یه سر به چند تا از پست‌های ظریف بزنید زیرش کامنت افغانستانی‌ها و پاکستانی‌ها (که اغلب سنّی شیش آتیشه هم هستند) و کشمیر و بیچاره‌های اوگاندا و اتیوپی و ... و از تجربه‌هاشون بپرسید، متوجه می‌شید چرا برای سلیمانی ناراحت هستند و چرا یه سنّی می‌خواد از اوگاندا پاشه بیاد انتقام بگیره.
 سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT , gogooli , .:tarannom:. , big cloud , Avril89 , zahra89 , marvelous , shahreyar , BBumir , yagmur0022 , فاطمه سلیمانی , SepidehP
ارسال: #۵۳۴۱۴
۱۶ دى ۱۳۹۸, ۱۱:۱۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۲۲ ب.ظ، توسط Autumngirl.)
برای پرنده‌ی دربند
برای ماهی در تُنگ بلور آب
برای رفیقم که زندانی است
زیرا، آن چه را که می‌اندیشد، بر زبان می‌راند.
برای گُل‌های قطع‌شده
برای علف لگدمال شده
برای درختان مقطوع
برای پیکرهایی که شکنجه شدند
                              من نام تو را می‌خوانم: آزادی

برای دندان‌های به هم‌فشرده
برای خشم فرو خورده
برای استخوان در گلو
برا ی دهان‌هایی که نمی‌خوانند
برای بوسه در مخفیگاه
برا ی مصرع سانسور شده
برای نامی که ممنوع است

برای عقیده‌ای که پیگرد می‌شود
برای کتک‌خوردن‌ها
برای آن کس که مقاومت می‌کند
برای آنان که خود را مخفی می‌کنند
برای آن ترسی که آنان از تو دارند
برای گام‌های تو که آن را تعقیب می‌کنند
برای شیوه‌ای که چه‌گونه به تو حمله می‌کنند
برای پسرانی که از تو می‌کشند

برای سرزمین‌های تصرف‌شده
برای خلق‌هایی که به اسارت در آمدند
برای انسان‌هایی که استثمار می‌شوند
برای آنانی که تحقیر می‌شوند
برای مرگ بر آتش
برای محکومیت عدالت‌خواهان
برای قهرمانان شهید
برای آن آتش خاموش

من تو را می‌خوانم، به جای همه
به خاطر نام حقیقی تو
من تو را می‌خوانم زمانی که تیرگی چیره می‌شود
و زمانی که کسی مرا نمی‌بیند،
نام تو را بر دیوار شهرم می‌نویسم،
نام حقیقی تو را
نام تو را و دیگر نام‌ها را
که از ترس هرگز بر زبان نمی‌آورم

سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , .:tarannom:. , marvelous
ارسال: #۵۳۴۱۵
۱۶ دى ۱۳۹۸, ۱۱:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۵۱ ب.ظ، توسط big cloud.)
منم برای بار آخر منبر را میگیرم دستم...

بخشی از مردم قرار شده در دانشگاههای کرمان اسکان داده بشن. حالا این مردم کی میرسن: ۴ صبح. اتاق های دانشجویان قراره بشه ۱۰ نفره و کتابخانه خالی شده تا مردم اسکان داده بشن. این که دانشجو هم امتحان داره، به درک.
جمهوری اسلامی یکبار نشد یه کار را درست انجام بده!Undecided
ولله اگر خود سردار سلیمانی راضی باشن به این کار.Sad

ایران رو گنج خوابیده درست، همیشه با ما دشمن بودن درست. اما همه اینا چیزی از بی کفایتی و بی شعوری مسئولین ما کم نمیکنه.
یه سر بزنین به شبکه های اجتماعی، واقعا این همه خشم از چی سرچشمه میگیره! جز اینه که صداهای خفه شده یه تریبون پیدا کردن حرف بزنن.

اختلاص و بودجه ای که اینا برای خودشون کنار گذاشتن، خودش یه تحریمه برای کشور. اگر یه قدم ما را تحریم عقب میبره، ده قدم امثال خاوری عقب بردن.
سازندگی هم که علی برکت الله...
از ترویج چند همسری هم حرف نزنیم هم که بهتره.

فقط اگر ترامپ بره و ریشه اینهمه فساد خشک بشه. شاید بشه به ایران امیدوار شد. وگرنه که باید بریم قاطی کانگوروها تو استرالیا بسوزیم. دردش از سوختن تو این مملکت کمتره.
 سپاس‌گزاری شده توسط: marvelous

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۳۳۱ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۴۲۰ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۴۳ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۵۴۹ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۸۱ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۳۰ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۴۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۴۹۲ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۲۸۱ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۴۳ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close