زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۳۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۵۱۴۰۶
۰۵ مرداد ۱۳۹۸, ۱۲:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ ۰۶:۱۱ ب.ظ، توسط Autumngirl.)
(۰۴ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۰۴ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  شاید توی همون دکترا در مورد رابطه سن مادر و احتمال اتیسم فرزند یاد گرفتن
بد نبود به تاثیر سن پدر در بروز اوتیسم هم اشاره می کردید، ضمن اینکه امکان بروز اوتیسم وقتی سن مادر زیر ۲۰سال باشه هم بشدت زیاده (ولی تو ایرانِ خودمون کودک همسری هنوز هم مدافعان خودش رو داره و معمولا هم کسی به عوارض خطرناک بارداری در سنین زیر ۲۰سال (خصوصا برای مادر) اشاره ای نمی کنه اما روی عوارضی که در سنین بالا می تونه داشته باشه بشدت تاکید میشه)، من قبلا خبرش رو خوندم، یه سرچ بزنید بهش می رسید. تا جاییکه من می دونم خطرناک ترین بیماری که با افزایش سن مادر می تونه سلامتی جنین رو تهدید کنه سندروم داون (یا همون منگولیسم) هست که اونم با آزمایشهای خاصی در دوران جنینی قابل تشخیصه. هیچ کس منکر این نیست که با افزایش سن احتمال بروز برخی بیماریها و عوارض (هم برای مادر و هم فرزند) بیشتر میشه اما آیا احتمال هرگونه خطری رو به صفر رسوندیم که فقط نگران این مورد باشیم مثلا خودِ منگولیسم در صورتی احتمال بروزش بیشتر هست که زمینه ژنتیکی داشته باشه و فردی در بستگان بهش مبتلا باشه. تو فامیل ما معمولا ازدواجها تو سنین بالاتر انجام میشه مخصوصا سالهای اخیر. خدا رو شکر بچه های هیچ کدوم مشکلی نداشتن. آخرین مورد هم ی خانم ۴۶ ساله بود که خودش پزشک متخصص زنان هست. ی مورد دیگه اینکه اگه به زندگی ۲-۳ نسل قبل خودمون توجه کنیم که حداقل ۷-۸ تا بچه داشتن، خانمه تا ۴۵سالگی بچه دار میشده و کسی هم ایرادی نمی گرفته حتی از مادرم ۵۰سالش رو هم شنیدم (منظورم این نیست که کار درستیه). خیلی خوب می شد اگه می تونستیم همیشه جانب انصاف رو رعایت کنیم. البته قبلا دیدم که شما هم می تونید فرد منصفی باشید حالا شاید نشه همیشه رعایتش کرد.
اینکه اغلب مردا دوس دارن با سنین پایینتر ازدواج کنن بر کسی پوشیده نیست ولی لطفا خواسته تون رو با دلایل دیگه توجیه نکنید، تجربه خودمو میگم (هرچند متهم به چه و چه میشم اما مهم نیست):
۱۸ سالم بود و فقط ی هفته از پایان امتحانات گذشته بود، متوجه پچ پچ والدینم شدم ولی چیزی بمن نگفتن، بعدا مادرم گفت که همکار پدرم گفته بود می خوان بیان خواستگاری برای پسر ۳۶سالشون که پزشک بود (البته متهم هستیم به دروغگویی)، پدرم گفته بود هنوز وقت ازدواجش نیست اگرم بود نمیشه با کسی ازدواج کنه که ۲برابر سن خودشو داره، بعدها فکر می کردم این جناب پزشک با خودش فکر نکرد بقول دوستان قراره بچه داری کنه (یا فقط اگه زن خیلی از مرد بزرگتر باشه این حرفو میزنن!!!!، البته من خودم در هرصورت اختلاف سنی زیاد رو نمی پسندم (بدلیل ایجاد اختلاف سلیقه و اختلاف دیدگاه زیاد))، هرچند با کسی ازدواج کرد که فقط ۳ سال از من بزرگتر بود
----------------------------------------------------------------------------------
خوبه که خودمون رو منطق مطلق ندونیم و ی لحظه خودمون رو جای طرف مقابل بذاریم و سعی کنیم از زاویه دید اون به دنیا نگاه کنیم، شاید بتونیم تاحدی درکش کنیم و تاحدی باهاش کنار بیاییم (شرایط زندگی افراد مختلف متفاوته). مسلما تعریف منطق این نیست:
"هرآنچه که در راستای تامین منافع اینجانب باشد را منطق گویند"
وقتی میگیم : " در کل از لحاظ منطقی یکی که اختلاف زیادی با همسرش داره باید موردی برای جذب شدن داشته باشه اینکه پولداره یا ارث چیزی ازش هست" یعنی بطور ضمنی تایید می کنیم که مردا در ازدواج به وضعیت مالی طرف توجه می کنن و به قول خودتون یعنی معامله، چیزی که خودتون دائم ازش می نالید. منطقش هم همون تعریفی از منطق هست که گفتم.

(۰۵ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۴۷ ق.ظ)elect نوشته شده توسط:  من با مردا هیچ مشکلی ندارم. فقط با این نگاه از بالا مشکل دارم، با این که فکر میکنن چیزی که هیچ نقشی توش نداشتن دلیل برتر بودنشونه. همونطور که اگه یکی بگه سفیدپوستا برتر از سیاهپوستان حرف درستی نیست این که مردا یا زنا بهترن هم حرف درستی نیست
خیلی لایک داشتی
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: alma1988 , elect , sss
ارسال: #۵۱۴۰۷
۰۵ مرداد ۱۳۹۸, ۰۲:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۰۶ ب.ظ، توسط elect.)
(۰۵ مرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۱۶ ق.ظ)elect نوشته شده توسط:  هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
نقل قول: هیتلر چیه. من میگم گناهه یه طفل معصومو با بیماری و سختی وارد این دنیا کنیم [تصویر:  huh.gif]
اینجوریی هر کی یه بیماریی داشت باید منصرف شه از بچهه حتا مثلن قدکوتاهها بچه نداشتهه باشن شاید بعدنن مسخرش کردن سختش باشهه. خ اونا ک شما نگرانن بیماریشونو هستی خ مفیدترن برا خودشونو و جامعهه تا اونا ک ژن استانددارد دارن
گ

موقه ناهار داشتمم مصاحبهه وحید رجبلومیذیدم . حتمن اونم سلامتی رو دوس دارهه ولی با این مشکلاتمم کار بزرگی کردهه
شرایطشسختهه ولی بودنش از خیلیا مث ساشا سبححانی مفیدترهه برا دنیاا

ی ذره جوش اوردم صب :|
نمیخوامم بگم شما از بدجنسی این حرفاا رو میگی ولی خ ی بعدی و سختگیراانه اس
ظاهرش خوبهه ولیی اشکالشئ بیشتر خوبیشه
چن سال پیش ی بحثی تو اینستا بودئ ک کارتن خواباا بایدد عقیمم شن با همینن دید ک گناهه بچه تو اون وض ب دنیاا بیاد طفلی . چقدر دلیل برا رد کردنشش بود حالا فک ر این ک کسی با همه شرایطط خوب فقط چون سنش بیشترر از استاندارده ماس اینجورر سفت بگیم فلاا ن میشه ...

(۰۵ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۱۱ ب.ظ)Autumngirl نوشته شده توسط:  خیلی لایک داشتی
مرسی شماا خ بهترر میگی من ی ذره بهتتر شدم ولی هنو جوش میارم ی وقتاا

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۵۱۴۰۸
۰۵ مرداد ۱۳۹۸, ۰۲:۴۹ ب.ظ
یکی بگه این محدودیت گیت هاب دقیقا چیه؟ چه فرقی با قبل کرده؟ الان من دسترسی به ریپوزیتوری گیت هاب خودم دارم. یعنی قرار است بعدا دسترسی نداشته باشیم؟ من لینک ریپوزیتوری رو در مقاله دادم می خواهم براش مشکلی ایجاد نشود.
ارسال: #۵۱۴۰۹
۰۵ مرداد ۱۳۹۸, ۰۳:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ مرداد ۱۳۹۸ ۰۶:۴۳ ب.ظ، توسط elect.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۰۵ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۴۹ ب.ظ)gogooli نوشته شده توسط:  یکی بگه این محدودیت گیت هاب دقیقا چیه؟ چه فرقی با قبل کرده؟ الان من دسترسی به ریپوزیتوری گیت هاب خودم دارم. یعنی قرار است بعدا دسترسی نداشته باشیم؟ من لینک ریپوزیتوری رو در مقاله دادم می خواهم براش مشکلی ایجاد نشود.
The issue is that GitHub is a U.S. based company and the U.S. is really starting to ratchet up sanctions on Iran. GitHub can't really do anything about these sanctions and they are inviting legal trouble from the U.S. if they don't comply.

احتمالن شماا تراکنشش مالی نداشتیی و با ای پی ایرانی لاگینن نکردی ولی انگارر از ارتباطا میتونه تشسخیص بده
ب فکر گیتت لب و راحلای دیگ از الان باشینن

من انقدد میدونمم فقذد
///////
اینمم مربوطهه بش

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli
ارسال: #۵۱۴۱۰
۰۵ مرداد ۱۳۹۸, ۱۰:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۴۰ ب.ظ، توسط gogooli.)
.........
ارسال: #۵۱۴۱۱
۰۵ مرداد ۱۳۹۸, ۱۰:۴۴ ب.ظ
به این نتیجه رسیدم که باید با آدمایی دوست بشم و ارتباط داشته باشم، که با هم دغدغه‌‌های فکری مشترک داریم!
 سپاس‌گزاری شده توسط: WILL , big cloud
ارسال: #۵۱۴۱۲
۰۵ مرداد ۱۳۹۸, ۱۱:۱۰ ب.ظ
(۰۵ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۱۰ ق.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  
(04 مرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۲۲ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  به نظر من معیارهایی که الان تو ایران ملت دارن خیلی قدیمیه و باید به روز تر بشه.
(۰۴ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۲۳ ب.ظ)متینا۲۰۲۰ نوشته شده توسط:  اگر واقعا خودمون و طرز فکرمون را از خانواده هامون(که همه باطنا سنتی هستن) جدا کنیم
(۰۴ مرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۲۲ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  وقتی هدف ها و معیارها چیزهای دیگه ای باشن، درسته جذابیت و جوانی هم خصوصا برای یه مرد اهمیت داره که زنش جوون و به قول شما بارور باشه، ولی وقتی تفاهم در درجات خیلی بالا ایجاد بشه دیگه سن معنا و مفهومی نداره
(۰۴ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۲۳ ب.ظ)متینا۲۰۲۰ نوشته شده توسط:  شما اگر ملاک هاتون ظاهری باشه مثلا زیبایی، قد، اندام، پول و... ممکنه هر لحظه از بین بره ولی اگه عمقی باشه زندگیتون پایه اش محکم ساخته میشه
(۰۴ مرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۲۲ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  تا اینجا خوشبختانه خودمم باورم نمیشه، چون همیشه ترس از این مسئله رو داشتم که یه روز یه دختر جوونتر بیاد سر راهش و اونم حق داره رها کنه و بره
(۰۴ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۲۳ ب.ظ)متینا۲۰۲۰ نوشته شده توسط:  اون موقع اگه ی زن۱۰ سال هم از شوهرش بزرگتر باشه هیچ وقت با دیدن ی دختر جوون تر و خوشگلتر و بعکس دست و بدنش نمی لرزه، بهتر بگم اصلا به این مسائل فکرنمیکنه چون جایگاهش مشخص و منحصربفرده.
چه تشابه کلامی! جالبه Wink
دوست خوبم سوءتفاهم پیش نیاد من همیشه در حرف هام در همه زمینه ها حرف۱۰سال را میزنم.
ارسال: #۵۱۴۱۳
۰۵ مرداد ۱۳۹۸, ۱۱:۵۳ ب.ظ
کسی سایت سراغ داره عکس نوشته هایی با طراحی قشنگ داشته باشه؟

think positive
ارسال: #۵۱۴۱۴
۰۵ مرداد ۱۳۹۸, ۱۱:۵۵ ب.ظ
من تصمیم گرفتم اینجا دیگه درباره ازدواج حرف نزنم دلیلش هم اینکه اخرش به دعوا ختم می شه و بی نتیجه در ضمن یه تایپیک داشتیم ازدواج دور از جوانان و جوانان دور از ازدواج که الان چند وقتی میشه اونجا کسی چیزی نمی گه مسئله بعدی اینکه مردم گرفتارن مجردها به دلایل مختلف دچار مشکلات روحی و مالی شدند و به قول یکی از کاربرها دلم ۱۰۰ سالشه واقعا ادم ناراحت میشه این حجم از گرفتاری رو می بینیه تو جامعه فحشا زیاد شده ، پسر مجرد می مونه مجبوره راهی برای ارضای جنسیش پیدا کنه متاسفانه چند سال صبر می کنه و امید پیدا می کنه به ازدواج ولی وقتی می بینه خیر اوضاع بدتر میشه میره سمت راههای دیگر برای ارضای جنسی تو جامعه فحشا و زنا به سادگی داره اتفاق می افته نمونش صیغه های چند ساعته هست که متاسفانه شرعیش هم کردن من خیلی به این وضعیت کشور و خودم امیدی ندارم خیلی هم دید خوبی ندارم به درست شدن این وضع نابسامان ، حالا یکی بعد از ۴۰ سال ! کم نیستا ۴۰ سال ازدواج کرده مطمئنا اوایل زندگی مشترک براش جذابیت هایی داره و بعد یه مدت تکراری میشه ...
من نه منفی گرا هستم و نه نیاز به روانشناس دارم من فقط خیلی منطقی هستم و واقعیت ها رو می بینم !
ارسال: #۵۱۴۱۵
۰۶ مرداد ۱۳۹۸, ۱۲:۳۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۳۸ ق.ظ، توسط codin.)
من یه ویژگی دارم اونم اینه نمیتونم دروغ بگم تا بقیه ناراحت نشن. اگر یک حقیقتی وجود داشته باشه یا حداقل من بهش معتقد باشم سانسورش نمیکنم از ترس این که به احساسات بقیه صدمه وارد بشه. شاید از دید شما این یک ویژگی بد باشه ولی به نظر من اگر صرفا بخوایم به هم دروغ بگیم تا یه وقتی احساسات همو جریحه دار نکنیم تهش به کجا میرسیم؟ من قبول دارم که یه دختر ۳۰ ساله "گناه داره" و قوانین دنیا بی رحم هستن ولی خب این یعنی واقعیت ها را نگیم یا برعکسش کنیم. نمیدونم والا... کاش میشد یه امضا برای خودم میزاشتم "لطفا" روی پست های من ریپلای نزنید. من اگر چیزی میگم یه نظری رو میگم قصدم ناراحت کردن بقیه یا شروع کردن بحث نیست ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , ezra
ارسال: #۵۱۴۱۶
۰۶ مرداد ۱۳۹۸, ۱۲:۴۶ ق.ظ
(۰۶ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  من یه ویژگی دارم اونم اینه نمیتونم دروغ بگم تا بقیه ناراحت نشن. اگر یک حقیقتی وجود داشته باشه یا حداقل من بهش معتقد باشم سانسورش نمیکنم از ترس این که به احساسات بقیه صدمه وارد بشه. شاید از دید شما این یک ویژگی بد باشه ولی به نظر من اگر صرفا بخوایم به هم دروغ بگیم تا یه وقتی احساسات همو جریحه دار نکنیم تهش به کجا میرسیم؟ من قبول دارم که یه دختر ۳۰ ساله "گناه داره" و قوانین دنیا بی رحم هستن ولی خب این یعنی واقعیت ها را نگیم یا برعکسش کنیم. نمیدونم والا... کاش میشد یه امضا برای خودم میزاشتم "لطفا" روی پست های من ریپلای نزنید. من اگر چیزی میگم یه نظری رو میگم قصدم ناراحت کردن بقیه یا شروع کردن بحث نیست ...
من اخرین حرفم رو هم درباره ازدواج بگم و برم دیگه
کاربرهای خانم بهشون برمی خوره وقتی از واقعیت حرف می زنی که ازدواج و بارداری تو سن بالا خطرناکه و مقابل این حرف جبهه می گیرند و میان می گن نمی دونم دخترخاله من تو فلان سن ازدواج کرد و بچه دار شد مشکلی نداره ما نمی تونیم بر اساس شنیده ها حرف بزنیم یا چیزی رو قبول کنیم ( موردی که در ایران همه صاحب نظر هستند ) از اونور باردار شدن مثلا تو سن ۱۶ سالگی هم می تونه خطراتی در پی داشته باشد ...
تا وقتی که منطقی بحث نکنید نه مانشت نه بیرون مانشت به جایی نمی رسید .

# بدرود همگی
ارسال: #۵۱۴۱۷
۰۶ مرداد ۱۳۹۸, ۰۱:۰۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ مرداد ۱۳۹۸ ۰۴:۳۰ ب.ظ، توسط sss.)
(۰۵ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۴۴ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  به این نتیجه رسیدم که باید با آدمایی دوست بشم و ارتباط داشته باشم، که با هم دغدغه‌‌های فکری مشترک داریم!

“Where all think alike, no one thinks very much.”

― Walter Lippmann
دلیلی نداره آدم خودشو در معرض چالشهای آزار دهنده قرار بده ولی این یه تله فکریه که دنبال تایید کننده تفکر خودمون باشیم. میشه مدیریت کرد تا میزانی که تنش آزار دهنده وارد نشه افکار خودمونو در معرض نقد قرار بدیم. خیلی از بزرگان علم، در سنین بالاتر تفکرات قبلی خودشونو رد کردن یعنی حتی خودشون ناقد خودشون بودن.

(۰۵ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۵۵ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  من تصمیم گرفتم اینجا دیگه درباره ازدواج حرف نزنم دلیلش هم اینکه اخرش به دعوا ختم می شه
مساله کلانتر از ازدواجه. تقریبا در تمام آمارهای شکاف جنسیتی، ایران رتبه یک رقمی از انتهای جدول داره. موسسات مختلف با معیارها و روش های متفاوت سنجش، این مساله رو تایید کردن. حتی تو کشورهایی که رتبه زیر ۱۰ از نظر رفاه و کیفیت زندگی دارن هم میزانی از شکاف جنسیتی وجود داره.
"بر اساس گزارش مجمع جهانی اقتصاد بیشترین شکاف جنسیتی در سراسر جهان در دو حوزه اقتصاد و سلامت است؛ بطوریکه با روند فعلی در نابرابری جنسیتی در اقتصاد، ۲۱۷ سال طول می‌کشد تا در این حوزه برابری حاصل شود. در حوزه سلامت وضعیت نابرابری‌ها در سطح جهان از سال ۲۰۰۶ بدتر شده و در مجموع چهار بعد فقط وضعیت شاخص آموزش در سراسر جهان امیدوارنه است و پیش بینی می‌شود تا ۱۳ سال آینده نابرابری در حوزه آموزش در سطح جهانی رفع شود. در حوزه سیاست نیز با روند فعلی در سطح جهان ۹۹ سال طول می‌کشد تا نابرابری‌ها رفع شود."
اختلاف دیدگاه هم یه مساله طبیعیه، ارجاع میدم به پاسخ چند خط بالاتر. مهم اینه که بتونیم حرف بزنیم و حلش کنیم.
(۰۵ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۵۵ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  من فقط خیلی منطقی هستم و واقعیت ها رو می بینم !
این تاکید زیاد رو منطقی بودن خودش نقض کننده پیامیه که میخواین به مخاطب بدین.

(۰۶ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  من یه ویژگی دارم اونم اینه نمیتونم دروغ بگم تا بقیه ناراحت نشن. اگر یک حقیقتی وجود داشته باشه یا حداقل من بهش معتقد باشم سانسورش نمیکنم از ترس این که به احساسات بقیه صدمه وارد بشه. شاید از دید شما این یک ویژگی بد باشه ولی به نظر من اگر صرفا بخوایم به هم دروغ بگیم تا یه وقتی احساسات همو جریحه دار نکنیم تهش به کجا میرسیم؟ من قبول دارم که یه دختر ۳۰ ساله "گناه داره" و قوانین دنیا بی رحم هستن ولی خب این یعنی واقعیت ها را نگیم یا برعکسش کنیم. نمیدونم والا... کاش میشد یه امضا برای خودم میزاشتم "لطفا" روی پست های من ریپلای نزنید. من اگر چیزی میگم یه نظری رو میگم قصدم ناراحت کردن بقیه یا شروع کردن بحث نیست ...
-این که شما به مطلبی باور دارین اون رو به حقیقت تبدیل نمی کنه، همین الان گروهی هستن که معتقدن حقیقت اینه که زمین مسطحه نه کروی.
-به عنوان دختری در مرز ۳۰ سالگی، نیاز ندارم کسی به فکر این باشه که من "گناه دارم". بخشی از شرایطو جامعه به من تحمیل کرده. بخش دیگری هم انتخاب بوده و دلایلی داشتم براش و هزینه شم خودم متحمل میشم.
-می تونید این امضا رو بذارید ولی به عنوان نشانه ای از این نیست که شما با دلیل متقن این باور رو دارید، نشانه ای از این دیده میشه که توان تحمل نقد افکارتون رو ندارین.
-فرمایش شما درباره سن باوری و دلیلشو هم خوندم. درسته که محدوده سنی برای باروری سالم تعریف شده ولی در حال تغییره. سالها پیش از ۱۸ شروع میشد و الان به ۲۰ تغییر کرده. اخیرا دانشگاه USC تحقیقی کرده و مشاهده کردن زنانی که قبل ۲۴ سالگی مادر شدن از ۵۰ سالگی به بعد مهارت کلامی و تحلیلیشون افت بیشتری داره. هدف سلامت جامعه است، پس همه اقشار رو باید در نظر گرفت و البته سلامت روان و سلامت اجتماعی هم بخشی از مفهوم سلامته.
کسی منکر این مساله نیست ولی هزاران مساله دیگه هم هست. مثلا تاثیر منفی سیگاری بودن پدر بر سلامت فرزند هم مساله تایید شده است. آیا انسانیه بگیم افراد سیگاری باید از تجربه والد بودن محروم شن؟ و هزاران مثال دیگه.
آیا هیچ کشوری وجود داره که ممنوعیت فرزندآوری برای بیماری های مثل آکندروپلازی داشته باشه؟
اخلاق پزشکی با مسائل خیلی پیچیده ای مواجه میشه که به این سادگی نمیشه حکم داد براشون.
- از شخصی کردن مسائل حتی الامکان دوری می کنم ولی بر فرض این که روزی شما خانم ۲۰ سال مورد نظر رو یافتین؛ آیا در صورت وجود مشکل باروری کل علاقه و ارتباط رو کنسل میکنین؟ تعداد زیادی از مادران سن بالا، کسانی هستند که از سن پایین قصد بارداری داشتن و سالهاست تحت درمان هستن.

------------------------
خوندن این مطلب هم می تونه مفید باشه

Optimists argue that a child born into a family afflicted with Huntington's chorea has a reasonable chance of living a satisfactory life.... Even if it does have the illness, it will probably enjoy thirty years of healthy life before symptoms appear... Optimists can list diseased or handicapped persons who have lived fruitful lives. They can also find individuals who seem genuinely glad to be alive

(۰۶ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۴۶ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  کاربرهای خانم بهشون برمی خوره وقتی از واقعیت حرف می زنی که ازدواج و بارداری تو سن بالا خطرناکه و مقابل این حرف جبهه می گیرند و میان می گن نمی دونم دخترخاله من تو فلان سن ازدواج کرد و بچه دار شد مشکلی نداره ما نمی تونیم بر اساس شنیده ها حرف بزنیم یا چیزی رو قبول کنیم ( موردی که در ایران همه صاحب نظر هستند ) از اونور باردار شدن مثلا تو سن ۱۶ سالگی هم می تونه خطراتی در پی داشته باشد ...
کسی مسائل علمی اثبات شده رو رد نمی کنه ( اگر هم رد کنه، واقعیت تغییر نمی کنه) ولی به هر حال موارد استثنا وجود دارن و از طرفی پیشرفت علم هم داره مرزها رو جابجا می کنه.

مساله فرصت های نابرابره؛ که البته همه جهان درگیر این مساله هست ولی شدتش تو ایران بیشتره. در حالی که ما برای انتخاب یک وزیر زن چالش غیر قابل حل داریم تو کشورهای دیگه با حمایتی که از مادران وجود داره، زنهایی توی سمت های شغلی بالا در اوج دوران فعالیتشون مادر میشن، مثل نخست وزیر فعلی نیوزلند. تو این کشور حمایت دولتی و سازمانی وجود نداره ولی اعضای جامعه میتونن به جای این که جبهه مقابل باشن، حامی هم باشن.
------------------------------
در نهایت این انتخاب شخصیه هر فرده که در چه سنی، با چه کسی ازدواج کنه و یا حتی هرگز ازدواج نکنه. ولی نمی تونیم ارتباط اجتماعی رو قطع کنیم، به هر حال در موقعیت های مختلف در حال تعامل با افراد جنس مخالف هستیم. دیدگاه های منصفانه و انسانی تر در بلند مدت به بهبود زندگی همه کمک خواهد کرد.
و این که
منتقد من، دشمن نیست. دوستیه که سعی می کنه دید منو ارتقا بده. با این دیدگاه هم منصفانه تر نقد می کنیم هم با دید مثبت تری با انتقاد مواجه میشیم.

(۰۵ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۵۳ ب.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  کسی سایت سراغ داره عکس نوشته هایی با طراحی قشنگ داشته باشه؟
معمولا تو هر موضوعی، پینترست حرفی برای گفتن داره
 سپاس‌گزاری شده توسط: Avril89 , Autumngirl , alma1988 , nlp@2015
ارسال: #۵۱۴۱۸
۰۶ مرداد ۱۳۹۸, ۰۷:۲۶ ق.ظ

منتظر بودم درباره تاثیر سن پدر در بروز اوتیسم هم توضیح بدید که ظاهرا توقع رعایت انصاف توقع بیجاییست و تعریف منطق اغلب همون تعریفی هست که عرض کردم. گفتن حقایق خوبه وقتی که سانسورشده و بنفع خودمون نباشه. وقتی تو جمعی صحبت می کنیم، نمیشه گفت من حرف میزنم اما کسی جواب نده که بقول دوستمون بیانگر عدم تحمل انتقاد هست و اتفاقا همین موارد باعث میشه ۲نفر نتونن زیر ی سقف به زندگیشون ادامه بدن.
 سپاس‌گزاری شده توسط: nlp@2015 , alma1988
ارسال: #۵۱۴۱۹
۰۶ مرداد ۱۳۹۸, ۱۲:۰۰ ب.ظ
امروز این رو زده:

Due to U.S. trade controls law restrictions, your GitHub account has been restricted. This means we have suspended access to private repository services and paid services for your account. For free individual accounts, you still have access to free GitHub public repository services (such as public repositories for open source projects and associated GitHub Pages and Gists). If you believe your account has been flagged in error, and you are not located in or resident in a sanctioned region, please file an appeal. Please read about GitHub and Trade Controls for more information

به private دسترسی نداریم.
ارسال: #۵۱۴۲۰
۰۶ مرداد ۱۳۹۸, ۰۱:۱۰ ب.ظ
(۰۶ مرداد ۱۳۹۸ ۰۱:۰۹ ق.ظ)sss نوشته شده توسط:  کسی مسائل علمی اثبات شده رو رد نمی کنه ( اگر هم رد کنه، واقعیت تغییر نمی کنه) ولی به هر حال موارد استثنا وجود دارن و از طرفی پیشرفت علم هم داره مرزها رو جابجا می کنه
علم پزشکی احتمالات رو بررسی کرده و اصل حرف منم توجه به همین کلمه بود، تقریبا به موارد نادر استثنا گفته میشه، ضمن اینکه راههایی هم برای تشخیص به موقع و پیشگیری ارائه کرده
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۲۲۳ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۷,۷۹۷ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۳۸۱ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۳,۴۳۶ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۷۱ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۱۸ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۳۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۴۰۶ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۲۱۶ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۱۵ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close