زمان کنونی: ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۴۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۳۴۲۷۶
۲۰ آذر ۱۳۹۵, ۰۴:۳۳ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۲۰ آذر ۱۳۹۵ ۰۳:۵۹ ب.ظ)diligent نوشته شده توسط:  
(20 آذر ۱۳۹۵ ۱۲:۲۶ ب.ظ)samanbeigmiri نوشته شده توسط:  چیزای داغ و سرد دندون رو خیلی خراب میکنن(بیشترین تاثیر رو دارن)
چایی داغ که دندون رو منفجر میکنه[تصویر:  smile.gif]
سرد و گرم رو مطمئنین؟؟ جایی خونده بودم که مواد غذایی مثل سیب زمینی، شیر، قهوه، نان و .. باعث میشن که ترشح بزاق کم بشه، و دندونا خراب بشن.
سرد و گرم خیــــــــــلی تاثیر داره (با تاکید بخونشBig Grin ) و این که مسواک باعث ازبین رفتن جرم روی دندون میشه و مسواکای بین دندانی و نخ دندان نازک نه ضخیم که لثه رو خون بندازه بخاطر تمیز کردن بین دندان استفاده کنید و از خلال دندان به هیچ وجه استفاده نکنید و این که بیشترین اسیب پوسیدگی بین دندانی از گوشت و سبزی هستش که بین دندان میمونه.

پناه می آورم به تو...
بعد از هرباران،بعد از هر زخم ،قبل از هراتفاق ،بعد از هر حادثه
و بگو جز تو چه کسی می تواند مرهم باشد بردلم ...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , sara9009 , SepidehP
ارسال: #۳۴۲۷۷
۲۰ آذر ۱۳۹۵, ۰۶:۰۲ ب.ظ
(۲۰ آذر ۱۳۹۵ ۱۱:۵۱ ق.ظ)sss نوشته شده توسط:  مسواک زدن...
در مورد میزان تأثیر مسواک ولی میشه تحقیق کرد. برای خود من که ثابت شده استحکام دندون‌ها تا حد خیلی زیادی به ژنتیک هم ربط داره. بعضی‌ها از دو سالگی مسواک میزنند ولی آخرش دندوناشون زودتر از شخص خاصی که رنگ مسواک رو ندیده خراب میشه.

یه بار در مورد شیر مطلبی میخوندم که ممکن هست روی نژاد خاصی مثل نژاد ایرانی‌ها اثر نداشته باشه. نوشته بود بدن ما هنوز به شیر به عنوان ماده‌ی اصلی برای جذب کلسیم و ... آداپته نشده، بر خلاف نژاد اروپایی‌ها مثل آلمانی‌ها و هلندی‌ها که روی اون‌ها شیر مفید هست چون از خیلی قبل‌تر به خوردنش رو آوردند. مقاله‌ی ژورنالی بود اگه پیدا کردم میذارم لینکش رو.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Saman , diligent , neda_Network
ارسال: #۳۴۲۷۸
۲۰ آذر ۱۳۹۵, ۰۶:۳۳ ب.ظ
(۲۰ آذر ۱۳۹۵ ۱۱:۵۱ ق.ظ)sss نوشته شده توسط:  مسواک زدن، هیچ تاثیری روی سلامت دندان‌ها ندارد.

آخر متن رو اول خوندم سرم کلاه نرفت این دفعه.Big Grin الان fake news بحث داغیه.

مسواک که فایده داره ولی تو اخبار بود که نخ دندان تا بحال اثبات نشده که فایده پزشکی سلامتی داره.

برای همین نیازی به flossing نیست چون پزشکا سر خود تبلیغ می کنن.

چیه آخه نخ دندون.
 سپاس‌گزاری شده توسط: moslem73421
ارسال: #۳۴۲۷۹
۲۰ آذر ۱۳۹۵, ۰۷:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ آذر ۱۳۹۵ ۰۷:۴۲ ب.ظ، توسط diligent.)
(۲۰ آذر ۱۳۹۵ ۰۶:۲۹ ب.ظ)samanbeigmiri نوشته شده توسط:  اینم عرض کنم :خیلی برام جالب بود که سال پیش یه مقاله خیلی معتبر هم اینو زده بود که بخش عظیم هوش از مادر به ارث میرسه!فک کنم یه دانشگاه خفن انگلیسی بود. یادمه منبعش رو هم چک کرده بودم.
----
هوم! خوب خوبه خیال منو در آینده از این بابت راحت کردین Big Grin
(۲۰ آذر ۱۳۹۵ ۰۶:۲۹ ب.ظ)samanbeigmiri نوشته شده توسط:  حالا اینا رو ولش کنید. چرا کشور ما خیلی داغون به نظر میرسه و این همه بیکار داریم؟؟[تصویر:  biggrin.gif]
بله اینم بحث مهمیه. دوستان دلایل خودشونُ بگن مثل همین بحث مسواک تا به یه جمع بندی برسیم Tongue

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
 سپاس‌گزاری شده توسط: Skyrim , stateless
ارسال: #۳۴۲۸۰
۲۰ آذر ۱۳۹۵, ۰۹:۱۱ ب.ظ
بحث با ناقص خیالان شیوهٔ اُستاد نیست
علم افلاطون حریف جهل مادر زاد نیست
 سپاس‌گزاری شده توسط: SepidehP , neda_Network , sara9009
ارسال: #۳۴۲۸۱
۲۰ آذر ۱۳۹۵, ۰۹:۴۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ آذر ۱۳۹۵ ۰۹:۴۳ ب.ظ، توسط edward71.)
بالاخره تکلیف این کنکور ارشد دانشگاه آزاد چی شد ؟ جدا میگیرن یا درهمه ؟

پ.ن : یک ساله که عضو مانشتم :| تازه متوجه شدم

Learn From Yesterday
Live For Today
Hope For Tomorrow

یه معلم
mahmoudi_vahid71@
ارسال: #۳۴۲۸۲
۲۰ آذر ۱۳۹۵, ۱۰:۰۸ ب.ظ
بابا درسته که من مسواک رو "دندون درد" تا "دندون درد" استفاده میکنم Big Grin ولی خدایی دیگه تابلوه ک واسه سلامت و بهداشت دهان و دندان مفیده !
البت؛ موافقم یسری ها دندوناشون (مثل پسر داییم) انگار از جنس گچه؛ ینی لای پر قو هم نگه داری شون کنی اکسپایر میشن. یسری هم که لامصب دندون نیس که دارن، دُرّ گرانه؛ میشه ازشون واسه تراشکاریِ سنگ و فولاد استفاده کرد!
 سپاس‌گزاری شده توسط: moslem73421 , ele
ارسال: #۳۴۲۸۳
۲۰ آذر ۱۳۹۵, ۱۰:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ آذر ۱۳۹۵ ۱۰:۰۹ ب.ظ، توسط تولد آفتاب.)
یاد باد آن که در آن بزمگه خلق و ادب / آن که او خنده مستانه زدی صهبا بود
حافظا علم و ادب ورز که در مجلس شاه / هر که را نیست ادب لایق صحبت نبود
ارسال: #۳۴۲۸۴
۲۰ آذر ۱۳۹۵, ۱۰:۲۴ ب.ظ
(۲۰ آذر ۱۳۹۵ ۱۰:۰۸ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  بابا درسته که من مسواک رو "دندون درد" تا "دندون درد" استفاده میکنم Big Grin ولی خدایی دیگه تابلوه ک واسه سلامت و بهداشت دهان و دندان مفیده !
البت؛ موافقم یسری ها دندوناشون (مثل پسر داییم) انگار از جنس گچه؛ ینی لای پر قو هم نگه داری شون کنی اکسپایر میشن. یسری هم که لامصب دندون نیس که دارن، دُرّ گرانه؛ میشه ازشون واسه تراشکاریِ سنگ و فولاد استفاده کرد!

نخ دندان هم خیلی مهمه که متاسفانه اصلا تو کشور ما به بچه ها آموزش داده نمیشه. اکثر دندان ها از کناره ها پوسیده میشن و علتش هم عدم استفاده از نخ دندانه. اگر دندان از وسطش پوسیده شد اون موقع ناشی از مسواک میتونه باشه.
البته خب جنس دندان هم خیلی مهمه
 سپاس‌گزاری شده توسط: crevice
ارسال: #۳۴۲۸۵
۲۰ آذر ۱۳۹۵, ۱۰:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ آذر ۱۳۹۵ ۱۱:۰۶ ب.ظ، توسط sss.)
خب ظاهرا فقط یک نفر منظور اصلی رو گرفت (یا حداقل فقط یک نفر متن رو کامل خوند) و بحث کلا رفت به سمت مسواک
این مشکل من در دنیای واقعی هم هست. یه چیزی میگم همه یه چیز دیگه برداشت میکننUndecided

(۲۰ آذر ۱۳۹۵ ۱۰:۰۹ ب.ظ)تولد آفتاب نوشته شده توسط:  بابا درسته که من مسواک رو "دندون درد" تا "دندون درد" استفاده میکنم [تصویر:  biggrin.gif]
هروقت حال نداشتی مسواک بزنی، به این فایل صوتی گوش بده.

فایل‌(های) پیوست شده
مسواک بزن.mp3
اندازه فایل: ۷۱۲/۰۸ KB
 سپاس‌گزاری شده توسط: moslem73421 , sara9009
ارسال: #۳۴۲۸۶
۲۱ آذر ۱۳۹۵, ۱۲:۴۶ ق.ظ
در یک دهکده ی کوچک معلم مدرسه از دانش آموزان خواست تا تصویری از چیزیکه برایشان بسیار با ارزش است را بکشند..
او با خود فکر میکرد که این بچه های فقیر حتما تصویر بوقلمون و میز پر از غذا را میکشند.....
ولی وقتی یکی از بچه ها نقاشی ساده و کودکانه خود را تحویل داد, معلم شوکه شد.....
او تصویر یک دست را کشیده بود....
ولی این دست چه کسی بود؟
یکی از بچه ها گفت من فکر میکنم این دست خداست که به ما غذا میرساند.....
دیگری گفت که این دست کشاورزی است که گندم میکارد....
معلم بالای سر آن کودک رفت و از او پرسید:
این دست چه کسی است؟
کودک در حالیکه خجالت میکشید گفت:
خانم, این دست شماست....
معلم بیاد آورد که از وقتی این کودک پدر و مادرش را از دست داده بود به بهانه های مختلف پیش او میامد تا خانم معلم دست نوازشی بر سر او بکشد....

"ویکتور هوگو" میگوید:
""ایمان داشته باش که کوچکترین محبتها از ضعیفترین حافظه ها پاک نمیشود"....

راهی به انتها هست؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: SepidehP , mostafaheydar1370 , sara9009
ارسال: #۳۴۲۸۷
۲۱ آذر ۱۳۹۵, ۰۱:۳۱ ق.ظ
.................
ارسال: #۳۴۲۸۸
۲۱ آذر ۱۳۹۵, ۰۱:۴۵ ق.ظ
(۲۰ آذر ۱۳۹۵ ۰۶:۲۹ ب.ظ)samanbeigmiri نوشته شده توسط:  دلاوری ، شجاعت و سیستم روانی بخش عظیمی ازش از پدر به ارث میرسه! + (نیرو و قدرت جسمی و غیره )
و هوش از مادر

چقد جالب بود این قضیه Idea

وقتی درباره تو حرف می زنم
صورتم را
دوست دارم...
 سپاس‌گزاری شده توسط: stateless
ارسال: #۳۴۲۸۹
۲۱ آذر ۱۳۹۵, ۰۲:۱۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ آذر ۱۳۹۵ ۰۱:۳۲ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
هالا مادرید
عجــــــب بازی ای بود! ایول راموس.

اگر آدمی توانا هست باید تو عمل نشون بده. با القاب و تعریف و تمجید (بخوانید پاچه خواری) کسی بزرگ نمیشه.

پ.ن: پاچه خواری تو محیط علمی خیلی کار ضایعیه.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: ele
ارسال: #۳۴۲۹۰
۲۱ آذر ۱۳۹۵, ۰۳:۲۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ آذر ۱۳۹۵ ۰۳:۲۴ ق.ظ، توسط mostafaheydar1370.)
........

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۶۸۹ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۲,۸۹۲ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۹۳ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۷,۳۵۰ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۲۰۵ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۹ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۶ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۶۳ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۴۰۳ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۸۵ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close