زمان کنونی: ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۲۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۲۰۲۶
۱۳ آذر ۱۳۹۰, ۱۱:۰۴ ق.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو(۳)...
(۱۳ آذر ۱۳۹۰ ۱۰:۲۳ ق.ظ)hamed_k2 نوشته شده توسط:  
(12 آذر ۱۳۹۰ ۰۴:۰۶ ب.ظ)ahmadi_development نوشته شده توسط:  
(11 آذر ۱۳۹۰ ۱۱:۴۸ ب.ظ)مهشاد نوشته شده توسط:  خدایا به حق شهدای این ماه بهمون توفیق بده شهدا رو بیشتر بشناسیم و پیرو راهشون باشیم.
هر چقدر فکر کردم که این جمله چه بار منفی داشته که عده ای به ان نمره منفی داده اند پیدا نکردم این نشان می دهد عیار بعضی انسانها تا چقدر می تواند پایین بیاید، امیدوارم همه ما خود را بشناسیم تا بتوانیم خدایمان را انگونه که شهدا یافتند بشناسیم
انسان در جایگاهی نیست که قضاوت کنه و برای هم نوع خودش عیار تعیین کند منم امیدوارم همه خودشان را بشناسند هرکسی از یه طریقی خودش رو میشناسه لزومی نداره هرکسی به یک شیوه خود و خدای خود را بشناسد دید همه به زندگی یه جور نیست که هرکسی یه جور میبینه ....نمی توان به انسانها تحمیل کرد که چکار باید بکنند یا چکار نکنند .... مثبت یا منفی زدنشون بستگی به خودشان و نگاه خودشان دارد و نباید زود قضاوت کنیم برای کسی که چرا منفی زدن و برایشان عیار تعیین کنیم

به اندازه تمام آدم‌ها صراط وجود دارد.... اگر به خدا رسد همه مستقیم است....

قبل از ایجاد تاپیک جدید فقط ۴ دقیقه در تالار جستجو کنیم.....
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , maryami , firouzi.s , diligent , hamed_k2 , Parva
ارسال: #۲۰۲۷
۱۳ آذر ۱۳۹۰, ۰۱:۱۰ ب.ظ
هرچه می خواهد دل تنگت بگو(۳)...
دلم تنگیده خدایا. تو کی بالاخره جواب منو می دی؟ کی اشکامو با دستای مهربونت پاک می کنی؟ من که آزارم به خلقت نمی رسه هیچ وقت هم واسه هیچ کس بد نمی خوام. شاید داری صبرمو امتحان می کنی. تموم نشد این امتحان؟ آخه من یه آدمم صبرم کمه خدای مهربون. با ما به از این باش اگه صلاح می دونی. بازم شکرت. به داده ات شکر. به نداده ات شکر. به اونی که ازمون گرفتی هم شکر. همیشه همینو می گم. توکلت علی الله

If you have built castles in the air
your work need not be lost
that is where they should be
Now put foundations under them
Henry David Thoreau
 سپاس‌گزاری شده توسط: redrose , mamat , انرژی مثبت
ارسال: #۲۰۲۸
۱۳ آذر ۱۳۹۰, ۰۲:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ آذر ۱۳۹۰ ۱۱:۲۷ ب.ظ، توسط SarahArshad.)
(11 آذر ۱۳۹۰ ۱۱:۴۸ ب.ظ)مهشاد نوشته شده توسط:  خدایا به حق شهدای این ماه بهمون توفیق بده شهدا رو بیشتر بشناسیم و پیرو راهشون باشیم.
هر چقدر فکر کردم که این جمله چه بار منفی داشته که عده ای به ان نمره منفی داده اند پیدا نکردم این نشان می دهد عیار بعضی انسانها تا چقدر می تواند پایین بیاید، امیدوارم همه ما خود را بشناسیم تا بتوانیم خدایمان را انگونه که شهدا یافتند بشناسیم
انسان در جایگاهی نیست که قضاوت کنه و برای هم نوع خودش عیار تعیین کند منم امیدوارم همه خودشان را بشناسند هرکسی از یه طریقی خودش رو میشناسه لزومی نداره هرکسی به یک شیوه خود و خدای خود را بشناسد دید همه به زندگی یه جور نیست که هرکسی یه جور میبینه ....نمی توان به انسانها تحمیل کرد که چکار باید بکنند یا چکار نکنند .... مثبت یا منفی زدنشون بستگی به خودشان و نگاه خودشان دارد و نباید زود قضاوت کنیم برای کسی که چرا منفی زدن و برایشان عیار تعیین کنیم
دقیقا بر اساس حرف خودتون که معتقدید نمیشه تحمیل کرد چیزی رو به کسی میگم خوب این خانوم هم این جوری خداش رو شناخته پس چرا باید منفی بخوره .چون این طوری خدا رو شناخته نظرش اینه .می دونی جدیدا مد شده فقط کسایی که راه حل های جدید کشف می کنن حق دارن اعتراض کنن که آی ما راه خودمون رو میریم چکار ما دارید .شما چکار اینا دارید ومنفی می دید هر کس راه خودش رو بره چون اینقدر در مورد همه چیز صحبت شده که دیگه طرف راه خودش رو انتخاب کرده ودیگه جایی برای نصیحت تو به من ویا من به تو نیست دوست عزیز.

آزادی فقط گفتن نظرات جدید نیست آزادی گفتن نظرات قدیم در کنار نظرات جدیده !! پس به بقیه هم حق بدیم نه فقط حق به خودمون بدیم که زود نظر یکی رو منفی بدیم چون راهش درست نیست .معیار این خانم معیار کسایی بوده که جانش رو پای اعتقادش داده شما چیزی بالاتر از جان میشناسی ؟

هر چه قدر دلتون خواست منفی بدید چون این منفی دادنها مثل بقیه‌ی دنیا واسباب بازی هاش می مونه وپوچ و هیچه !‍!!!!!
معیار جای دیگه وچیز دیگه ای هست نه دنیا و سرگرمی هاش!!

ممنون از تمام منفی هایی که دادید چقدر لذت بخشه که شب تاسوعا به خاطر عقایدت منفی بخوری !!!
السلام علیک یا امام حسین ع

(۱۳ آذر ۱۳۹۰ ۰۱:۱۰ ب.ظ)maryami نوشته شده توسط:  دلم تنگیده خدایا. تو کی بالاخره جواب منو می دی؟ کی اشکامو با دستای مهربونت پاک می کنی؟ من که آزارم به خلقت نمی رسه هیچ وقت هم واسه هیچ کس بد نمی خوام. شاید داری صبرمو امتحان می کنی. تموم نشد این امتحان؟ آخه من یه آدمم صبرم کمه خدای مهربون. با ما به از این باش اگه صلاح می دونی. بازم شکرت. به داده ات شکر. به نداده ات شکر. به اونی که ازمون گرفتی هم شکر. همیشه همینو می گم. توکلت علی الله
مریمی جان می دونی هر چی امتحانت بزرگتر باشه آب دیده‌تر می یایی بیرون مثل امتحان اول دبستان با آخرین امتحان پایان ترم دانشگاه از امتحان اول دبستان نتیجه اش میشه دوم دبستان اما از امتحان دانشگاه شاید بشه لیسانس !!می بینی ؟ پس مقاوم باش و بقول خودت صبور باش خدا مطمئنن یه جایی یه جوری این صبرهات رو جبران می کنه گل قشنگم!!

آیا می دانید تاثیر جمله «این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد» به مراتب بیشتراز جمله «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید» می باشد!!!!!!!!!!!!!ا

سپاس‌گزاری شده توسط: maryami , مهشاد , انرژی مثبت , rend4rend
ارسال: #۲۰۲۹
۱۳ آذر ۱۳۹۰, ۰۳:۲۸ ب.ظ
تمام شهر و محل را سپرده‌ام که بگویند‌،

به هر کجا که تو هستی خدا به پشت و پناهت ...

Live in such a way that those who know you but
don't know God will come to know God because they know you

سپاس‌گزاری شده توسط: Parva
ارسال: #۲۰۳۰
۱۳ آذر ۱۳۹۰, ۰۳:۳۹ ب.ظ
شمعی فروخت چهره که پروانه‌ی تو بود
عقلی درید پرده که دیوانه‌ی تو بود

خم فلک که چون مه و مهرش پیاله‌هاست
خود جرعه نوش گردش پیمانه‌ی تو بود

پیرخرد که منع جوانان کند ز می
تابود خود سبو کش میخانه‌ی تو بود

خوان نعیم و خرمن انبوه نه سپهر
ته سفره خوار ریزش انبانه‌ی تو بود

تا چشم جان ز غیر تو بستیم پای دل
هر جا گذشت جلوه‌ی جانانه‌ی تو بود

شهریار

من اگر چه بندگی را به خدا رسانده باشم
همه بنده ام خدایا به تو می رسد خدایی

بکشان به عاشقانت که کشی به جرم عشقم
مگرم نه وعده دادی که کشی و بر سر آیی

اگه میخوای منو بازم ببینی
من همینجام پشت اون لبخند قدیمی
حلال کنید
 سپاس‌گزاری شده توسط: - rasool - , انرژی مثبت , firouzi.s , Parva
ارسال: #۲۰۳۱
۱۳ آذر ۱۳۹۰, ۰۳:۴۳ ب.ظ
پرسید از قبیله که این سرزمین کجاست
این سرزمین غم زده در چشمم آشناست
گفتند عقر، بابل و طف، شاطی الفرات
گفتند قاضریه و گفتند نینواست
دستی کشید بر سر و یال ذوالجناح
آهسته زیر لب به خودش گفت کربلاست
طوفان وزید از وسط دشت و ناگهان
افتاد پرده، دید سرش روی نیزه هاست

Live in such a way that those who know you but
don't know God will come to know God because they know you

سپاس‌گزاری شده توسط: mamat , maryami , firouzi.s , diligent , انرژی مثبت , ahmadi_development , Lantern
ارسال: #۲۰۳۲
۱۳ آذر ۱۳۹۰, ۰۹:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ آذر ۱۳۹۰ ۰۹:۵۸ ب.ظ، توسط ahmadi_development.)
تحلیل شما نسبت به نوشته‌ی من بسیار جالب است
در جمله دوستمون ۲ کلید واژه است
۱-خدا
۲-شهید

خوب من تحلیل شما رونسبت به کلید واژه اول نمی دانم اگر مسلمانی ،شیعه یا سنی واگر مسیحیی ارتودوکس ،کاتولیک ویاپروتستان هستی ویا اینکه ممکن است یهودی باشی هرچه باشی ذکر نام خدا چه بار منفی می تونه داشته باشه مگر اینکه پراگماتیسم ،سکولار ویا... باشید
کلید واژه دوم یعنی شهید هم در همین مسیر است ایا کسی که جانش را در راه دفاع به انچه خداوند بدان دستور فرموده یعنی حفظ اخلاق‌، انسانیت و...را چگونه تفسیر می کنیدایا شما وهمفکرانتان مخالف انسانیت واخلاق هستید
اگر کسی پروردگار را ویا اینکه دفاع با تمام وجوددر راه حفظ اخلاق وانسانیت را منفی تفسیر می کند شما چه عیاری به او می دهید

یک روز نسیم خوش خبر می آید
بس مژده به هر کوی و گذر می آید
عطر گل عشق در فضا می پیچد
می آیی و انتظار سر می آید
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad
ارسال: #۲۰۳۳
۱۳ آذر ۱۳۹۰, ۱۰:۰۸ ب.ظ
ای کاش...
دلم خیلی گرفته... اخبار ۲۰:۳۰ امشب، خیلی منو بُرد توی فکر... اینکه اگه عاشورای زمان امام حسین (ع) بودیم، میرفتیم و کمک کنیم یا میشدیم مثل ۷۰ هزار کوفی؟
وقتی آدمایی مث مختار، فقط به خاطر یه تردید، جا موندن و تا آخر عمر، در حسرت، پس ما که تکلیفمون معلومه...
کاش آدم شم... Sad
کاش اقلا اگه تاریخ تکرار شه و امام عصر (عج) ظهور کنه (ان شا الله)، از این قافله جا نمونیم...
خدایا! عاقبت همه‌ی ما رو ختم به خیر کن...
به قول عالمی، اول بخیر و وسط بخیر و عاقبت بخیرمون کن...
الهی آمین...

أَینَ الطّالِبُ بِدَمِ المَقتولِ بِکَربَلاء...
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad , انرژی مثبت , Parva
ارسال: #۲۰۳۴
۱۳ آذر ۱۳۹۰, ۱۰:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ آذر ۱۳۹۰ ۱۰:۲۷ ب.ظ، توسط mamat.)
پروردگارا ...

نمی دانم با این همه ناسپاسی چگونه تمنایم را طلب کنم
از تو که خورشیدی را درزمستانی ترین روزهای زندگی‌ام تاباندی تا گرمی بخش لحظه های یخ زده‌ام باشد
و من به خود بالیدم که این چنین عزیز در گاهت بوده ام

پروردگارا ...

در این شب که ابر دلم خیال باریدن دارد فقط ذکر نام تو از بار غم هایم می کاهد

من اگر چه بندگی را به خدا رسانده باشم
همه بنده ام خدایا به تو می رسد خدایی

بکشان به عاشقانت که کشی به جرم عشقم
مگرم نه وعده دادی که کشی و بر سر آیی

اگه میخوای منو بازم ببینی
من همینجام پشت اون لبخند قدیمی
حلال کنید
 سپاس‌گزاری شده توسط: Lantern , انرژی مثبت , Parva
ارسال: #۲۰۳۵
۱۴ آذر ۱۳۹۰, ۱۲:۳۲ ق.ظ
Star هرچه می خواهد دل تنگت بگو(۳)...
اگر نبود خون حسین (ع) خورشید سرد می شد، و دیگر درآفاق جاودانه‌ی شب نشانی از نور باقی نمی ماند .... حسین چشمه‌ی خورشید است.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
سخن امام حسین (ع) هنگام ورود به کربلا:
مردم، بندگان دنیا هستند و دین آنها جز سخن بر زبانشان نیست. تا آنگاه که زندگیشان بچرخد، دنبال دین می‌روند. و هر گاه بنای امتحان و آزمایش پیش آید، دینداران بسیار اندک می‌شوند.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
کاش می شد در این شب‌ها در پاسخ به ندای "هل من ناصر من ینصرنی" امام حسین (ع) لبیکی جانانه گفته و به لشکر فرزندش صاحب الزمان مهدی موعود (عج) بپیوندیم و تا جان در بدن داریم پای پس نکشیم.

اگر تنها ترین تنهایان شوم باز هم خدا هست، او جانشین تمام نداشتن های من است‎
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , diligent , pos , Parva
ارسال: #۲۰۳۶
۱۴ آذر ۱۳۹۰, ۱۲:۴۲ ق.ظ
یادمه اون موقع‌ها که سن و سالم کم بود و از این دنیا و ریا و عادتها و دورنگیاش بی خبر بودم هر وقت این ایام میرسید و شاهد عزاداریها و سیاه پوشیدنها و یا حسین گفتن‌ها بودم چقدر این یا حسین گفتن‌ها به دلم میشست و فکر میکردم چقدر ادم خوب وجود داره اما هرچی بزرگتر شدم فهمیدم تمام این عادتها و ریاها و دروغگویی هایی که هرروز بیشتر چشمم بهشون باز میشه تو این عزاداریها هم رخنه داره!
دیگه یا حسینهایی که بعضی وقتها گوشو کر میکنه به دلم نمیشینه
نمیدونم! شاید دل من سیاه شده که دیگه به دلم نمیشینهSad
 سپاس‌گزاری شده توسط: Maryam-X
ارسال: #۲۰۳۷
۱۴ آذر ۱۳۹۰, ۱۲:۴۸ ق.ظ
سلام . دیشب عضو اینجا شدم ولی حس خوبی تو اینجا دارم .
خیلی دلم گرفته. تو یه امتحان بزرگ گیر افتادم . درست زمانی که چیزی به نتیجش نمونده بود.
راستش خسته شدم. دلم خیلی پُره . الکی الکی اشکم میاد گوشه چشمم.
برام خیلی دعا کنید .
 سپاس‌گزاری شده توسط: Parva
ارسال: #۲۰۳۸
۱۴ آذر ۱۳۹۰, ۱۲:۵۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ آذر ۱۳۹۰ ۱۲:۵۸ ق.ظ، توسط انرژی مثبت.)
(۱۴ آذر ۱۳۹۰ ۱۲:۴۸ ق.ظ)monab نوشته شده توسط:  سلام . دیشب عضو اینجا شدم ولی حس خوبی تو اینجا دارم .
خیلی دلم گرفته. تو یه امتحان بزرگ گیر افتادم . درست زمانی که چیزی به نتیجش نمونده بود.
راستش خسته شدم. دلم خیلی پُره . الکی الکی اشکم میاد گوشه چشمم.
برام خیلی دعا کنید .
سلام
ورودتون رو به مانشت خوش امد میگم.
توکل به خدا کنید و از خودش بخواید که دستتون رو بگیره که کسی رو نا امید نمی کنه مخصوصا تو‌ی این شبای عزیز.
ان شالله که از امتحان سر بلند بیرون میاید .نگران نباشید
واسه ما هم دعا کنید

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
 سپاس‌گزاری شده توسط: monab , Bache Mosbat , Parva
ارسال: #۲۰۳۹
۱۴ آذر ۱۳۹۰, ۱۲:۵۸ ق.ظ
ممنونم دوست خوبم . خیلی لطف کردی . حتما دعاتون میکنم .
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت
ارسال: #۲۰۴۰
۱۴ آذر ۱۳۹۰, ۰۲:۳۵ ق.ظ
(۱۳ آذر ۱۳۹۰ ۰۹:۲۹ ب.ظ)ahmadi_development نوشته شده توسط:  
(13 آذر ۱۳۹۰ ۱۰:۲۳ ق.ظ)hamed_k2 نوشته شده توسط:  
تحلیل شما نسبت به نوشته‌ی من بسیار جالب است
در جمله دوستمون ۲ کلید واژه است
۱-خدا
۲-شهید

خوب من تحلیل شما رونسبت به کلید واژه اول نمی دانم اگر مسلمانی ،شیعه یا سنی واگر مسیحیی ارتودوکس ،کاتولیک ویاپروتستان هستی ویا اینکه ممکن است یهودی باشی هرچه باشی ذکر نام خدا چه بار منفی می تونه داشته باشه مگر اینکه پراگماتیسم ،سکولار ویا... باشید
کلید واژه دوم یعنی شهید هم در همین مسیر است ایا کسی که جانش را در راه دفاع به انچه خداوند بدان دستور فرموده یعنی حفظ اخلاق‌، انسانیت و...را چگونه تفسیر می کنیدایا شما وهمفکرانتان مخالف انسانیت واخلاق هستید
اگر کسی پروردگار را ویا اینکه دفاع با تمام وجوددر راه حفظ اخلاق وانسانیت را منفی تفسیر می کند شما چه عیاری به او می دهید
من در جایگاهی نیستم برای کسی عیار تعیین کنم باشد کسانی با نام شهیدان(منظورم اهالی این جمع نیست قصد جسارت و توهین به کسی در این جمع ندارم به خدا)چه کارها میکنند... همه دیدند نیاز به گفتن نیست....لزومی نداشت همه ادیان رو نام ببری من که از ادیان بالا چیزی نمیفهم چون سطح علمم به اندازه شما نیست که به تمامی ادیان تسلط داشته باشم فقط تا این حد میدونم که شیعه هستم و نیازی نمیبینم با ادیان دیگه اشنا بشم هرکسی خدای خودش را دارد و عبادت میکند....من در گفته های قبلی خود گفتم من و شما نمیتونیم به کسی تحمیل کنیم به چه چیز مثبت بدن به چه چیز منفی انسان حق انتخاب دارد ان کسی که منفی زده عقاید و افکار خودش رو داره و عقاید و افکار هر شخص محترم و ان کسی هم که مثبت زده ان هم عقاید و افکار خودش رو داره چه بسا این که من به ان جمله مثبت زدم!....من و امثال من که همفکران من خطاب کردید مخالف انسانیت و اخلاق نیستند بر منکرش لعنت ما هم شهید خیلی داریم که به ارزشهای شهیدانمان پایبندیم.....حرف اصلیه من در نوشته هام اینه که ما در ان جایگاهی نیستیم که برای دیگران قضاوت کنیم و برای دیگران عیار تعیین کنیم باشد که در این راه موفق باشیم

شمالم تا جنوبم عشق چه خاک و گندمی دارم

صدام یاری کنه باید بگم چه مردمی دارم
Heart
.
.
.
.
Heart
بگم
این حقه هیج کس نیست که با ثروت فقیر باشه
کسی که فرش میبافه نباید رو حصیر باشه

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۸۱۳ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۳,۲۸۳ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۹۹ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۷,۵۹۰ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۲۱۰ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۵۱ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۹ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۶۶ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۴۱۶ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۸۸ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close