زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۴۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

۱۴۵ هوش، ۲ زبانشناسی رایانشی، برم شریف؟

ارسال:
۲۴ تیر ۱۳۹۸, ۱۰:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ تیر ۱۳۹۸ ۱۱:۵۱ ب.ظ، توسط trace4ward.)
سلام
رتبه ۱۲۵ نرم، ۱۴۵ هوش و ۱۸۱ معماری شدم اما زبانشناسی رایانشی رتبه ۲ شدم
علاقم به هوش و NLP نسبتاً زیاده اما رشته کارشناسیم نرم افزار بوده زیاد با هوش سر و کار نداشتم و برای پایان نامه فعلاً فقط یه طرح کلی دارم
جوری که دیدم ظرفیت هوش از پارسال کمتر شده و با این رتبه احتمال قبولی حتی توی روزانه علم و صنعت و بهشتی هم کمتر از پارساله و احتمالاً خواجه نصیر قبول بشم، برم شریف زبانشناسی ارزش داره؟ دکترا که ایران نداره، دروسش هم نصفش زبانشناسیه و آمار
امکان داره نرم افزار برم و روی NLP کار کنم؟
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT
ارسال:
۲۶ تیر ۱۳۹۸, ۱۱:۵۷ ق.ظ
سلام
اگر رشته زبانشناسی رایانشی را انتخاب کنید خب طبعا زودتر وارد بحث‌های عملی میشید.

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT
ارسال:
۲۶ تیر ۱۳۹۸, ۱۲:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ تیر ۱۳۹۸ ۰۱:۰۰ ب.ظ، توسط The BesT.)
رشته زبانشناسی رایانشی خیلی رشته خوبیه. توی حوزه های علوم شناختی کار میکنید .ترکیبی از هوش و نرم افزار و کمی زبانشناسی و کمی روانشناسی هست. من که خیلی علاقمند به این رشته هستم
آزمونش با آزمون ارشد همزمان برگزار میشه یا روز دیگری هست؟ چه منابع درسی برای کنکورش داره و چی خوندید؟
۰
۰
ارسال:
۲۶ تیر ۱۳۹۸, ۰۹:۰۸ ب.ظ
(۲۶ تیر ۱۳۹۸ ۱۱:۵۷ ق.ظ)nlp@2015 نوشته شده توسط:  اگر رشته زبانشناسی رایانشی را انتخاب کنید خب طبعا زودتر وارد بحث‌های عملی میشید.
خودم هم به همین نتیجه رسیدم البته از لحاظ درسی همه درسهای تخصصیش رو توی تمرکز ادراک ماشین هوش هم میشه برداشت ولی از لحاظ پایان نامه بیشتر انتظار دارن به صورت عملی روی پردازش زبان فارسی کار شه

(۲۶ تیر ۱۳۹۸ ۱۲:۵۲ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  آزمونش با آزمون ارشد همزمان برگزار میشه یا روز دیگری هست؟ چه منابع درسی برای کنکورش داره و چی خوندید؟
توی رشته زبانشناسی گنجوندنش، اطلاع ندارم خارج از کنکور هم دانشجو میگیرن هنوز یا خیر، اما آزمون زبانشناسی رشته شناوره و جدا از کامپیوتر انتخاب کردم
مهمترین دلیلم برای شرکت توی آزمونش این بود که زبانم خوب بود و سوالهای تخصصی گرایش رایانشی فوق العاده آسونن و مطمئن بودم قبول میشم، کلاً دروس زبانشناسی رو یک ماه بیشتر نخوندم، رفتم انقلاب کتابی چیزی پیدا کنم دیدم تقریباً ناشناسه این رشته، رفتم انتشارات فرهنگ یه جزوه داشتن اون رو خوندم و یه کتاب آزمونهای سالهای قبل با پاسخ تشریحی داشت که اونها رو کار کردم، همین. البته دروس کامپیوتر رو هم با اینکه چند سال از کارشناسیم گذشته کمتر از سه ماه خوندم که رتبم ۱۲۵ شد
ضمناً برخلاف تصور شما، اون جور که راجع به این رشته تحقیق کردم، توی ایران، بیشتر دنبال کسایی میگردن که برنامه نویسی بلد باشن و بیشتر از هوش و نرم افزار روی زبانشناسی تمرکز دارن برای اینکه میخوان کارهایی که قبلاً روی زبان انگلیسی انجام شده رو برای زبان فارسی پیاده کنن
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT , nlp@2015
ارسال:
۲۷ تیر ۱۳۹۸, ۱۲:۰۰ ق.ظ
(۲۶ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۰۸ ب.ظ)trace4ward نوشته شده توسط:  توی رشته زبانشناسی گنجوندنش، اطلاع ندارم خارج از کنکور هم دانشجو میگیرن هنوز یا خیر، اما آزمون زبانشناسی رشته شناوره و جدا از کامپیوتر انتخاب کردم
مهمترین دلیلم برای شرکت توی آزمونش این بود که زبانم خوب بود و سوالهای تخصصی گرایش رایانشی فوق العاده آسونن و مطمئن بودم قبول میشم، کلاً دروس زبانشناسی رو یک ماه بیشتر نخوندم، رفتم انقلاب کتابی چیزی پیدا کنم دیدم تقریباً ناشناسه این رشته، رفتم انتشارات فرهنگ یه جزوه داشتن اون رو خوندم و یه کتاب آزمونهای سالهای قبل با پاسخ تشریحی داشت که اونها رو کار کردم، همین. البته دروس کامپیوتر رو هم با اینکه چند سال از کارشناسیم گذشته کمتر از سه ماه خوندم که رتبم ۱۲۵ شد
ضمناً برخلاف تصور شما، اون جور که راجع به این رشته تحقیق کردم، توی ایران، بیشتر دنبال کسایی میگردن که برنامه نویسی بلد باشن و بیشتر از هوش و نرم افزار روی زبانشناسی تمرکز دارن برای اینکه میخوان کارهایی که قبلاً روی زبان انگلیسی انجام شده رو برای زبان فارسی پیاده کنن
خیلی خوبه. من شخصا بهتون تبریک میگم. مطمئنا موفق خواهید شد.
انشالله از تجربیاتتون برای ما هم بگید. من شخصا بسیار دنبال این رشته بودم و کمی در این حوزه کار تحقیقاتی کردم ولی بخاطر تغییر حوزه تحقیقاتیم متوقف شد . سعی کنید در حوزه های تحقیقاتیتون که ترکیب هوش و زبانشناسی رایانشی میشه به سمت علوم شناختی سوق دهید که الان cognitive science از رشته های بسیار جذاب هست.
۰
۰
ارسال:
۲۷ تیر ۱۳۹۸, ۰۱:۴۸ ق.ظ
(۲۷ تیر ۱۳۹۸ ۱۲:۰۰ ق.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  انشالله از تجربیاتتون برای ما هم بگید. من شخصا بسیار دنبال این رشته بودم و کمی در این حوزه کار تحقیقاتی کردم ولی بخاطر تغییر حوزه تحقیقاتیم متوقف شد . سعی کنید در حوزه های تحقیقاتیتون که ترکیب هوش و زبانشناسی رایانشی میشه به سمت علوم شناختی سوق دهید که الان cognitive science از رشته های بسیار جذاب هست.
تشکر، حیطه پایان نامه رو که از الان انتخاب کردم، فقط دنبال منابع باید بگردم برای خوندن و یه کم خودم رو تو این موضوع به روز نگه دارم
۱
۰
ارسال:
۲۱ آذر ۱۳۹۹, ۰۱:۰۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ آذر ۱۳۹۹ ۰۱:۰۹ ب.ظ، توسط زبانشناس.)
RE: 145 هوش، ۲ زبانشناسی رایانشی، برم شریف؟
(۲۴ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۲ ب.ظ)trace4ward نوشته شده توسط:  سلام
علاقم به هوش و NLP نسبتاً زیاده اما رشته کارشناسیم نرم افزار بوده زیاد با هوش سر و کار نداشتم و برای پایان نامه فعلاً فقط یه طرح کلی دارم
جوری که دیدم ظرفیت هوش از پارسال کمتر شده و با این رتبه احتمال قبولی حتی توی روزانه علم و صنعت و بهشتی هم کمتر از پارساله و احتمالاً خواجه نصیر قبول بشم، برم شریف زبانشناسی ارزش داره؟ دکترا که ایران نداره، دروسش هم نصفش زبانشناسیه و آمار
سلام
من ارشد زبانشناسی رایانشی را در دانشگاه اصفهان خوندم. این رشته در دانشگاه اصفهان بسیار ضعیف برگزار میشه. شاید باورتون نشه که هجده واحد درسی یعنی شش درس سه واحدی با یک استاد تازه کار ارایه میشه. خواستم بهتون بگم که از تجربه ما استفاده کنید و وقتتون را آنجا تلف نکنید. اعتراضات ما هم راه به جایی نبرده تا به حال.
رشته زبانشاسی رایانشی رشته جذابی هست ولی مهم است که کدام دانشگاه را انتخاب کنید. در دانشگاه اصفهان از سال ۹۲ تا ۹۷ ورودی نداشتند چون بچه ها نمیتوانستند دفاع کنند. و ما حالا که دروس مان تمام شده متوجه شدیم که چه اشتباهی کردیم که اینجا این رشته را خواندیم.

سلام
من ارشد زبانشناسی رایانشی را در دانشگاه اصفهان خوندم. این رشته در دانشگاه اصفهان بسیار ضعیف برگزار میشه. شاید باورتون نشه که هجده واحد درسی یعنی شش درس سه واحدی با یک استاد تازه کار ارایه میشه. خواستم بهتون بگم که از تجربه ما استفاده کنید و وقتتون را آنجا تلف نکنید. اعتراضات ما هم راه به جایی نبرده تا به حال.
رشته زبانشاسی رایانشی رشته جذابی هست ولی مهم است که کدام دانشگاه را انتخاب کنید. در دانشگاه اصفهان از سال ۹۲ تا ۹۷ ورودی نداشتند چون بچه ها نمیتوانستند دفاع کنند. و ما حالا که دروس مان تمام شده متوجه شدیم که چه اشتباهی کردیم که اینجا این رشته را خواندیم.
۰
۰
ارسال:
۱۵ دى ۱۴۰۰, ۰۵:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۱۶ ب.ظ، توسط Bp18449.)
RE: 145 هوش، ۲ زبانشناسی رایانشی، برم شریف؟
(۲۱ آذر ۱۳۹۹ ۰۱:۰۷ ب.ظ)زبانشناس نوشته شده توسط:  
(24 تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۲ ب.ظ)trace4ward نوشته شده توسط:  سلام
سلام

سلام

سلام وقت شما بخیر . ببخشید سوالی داشتم میتونین بهم راهنمایی بدید؟ من سال ۱۴۰۰ رتبه ۴۱ اوردم و زبان‌شناسی رایانشی اصفهان قبول شدم
ولی بعد از دوماه به دلایل شخصی انصراف دادم سال ۱۴۰۰ رشته زبانشناسی رایانشی جزو لیست گروه‌های آزمون نبود
ولی موقع انتخاب رشته وارد لیست کردند. من میخوام اطلاعاتی در مورد دروس و منابع آزمون در قسمت زبانشناسی رایانشی بدونم
با توجه به اینکه رشته کارشناسیم ادبیات انگلیسی بود و کلیات زبانشناسی رو خوب بلدم ولی نمیدونم دروس کامپیوتر رو چی بخونم که رتبه خوبی تو زبانشناسی رایانشی بیارم. با سپاس
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۷,۹۶۳ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  اسلاید های معماری کامپیوتر استاد گودرزی-شریف payam7 ۱۱ ۱۴,۲۰۲ ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ۰۹۱۵۳۸۴۲۸۱۴
  پارسه، مدرسان شریف،ماهان و.... کدام یک بهتره؟؟؟ alim93 ۶۴ ۶۶,۱۶۲ ۰۷ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۴ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  دانشجوی قرآن کاوی رایانشی دانشگاه شهید بهشتی vosough ۱ ۳,۵۷۴ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani
  پذیرش با عنوان قرآن کاوی رایانشی s-nowrozi ۴۷ ۳۱,۱۱۲ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani
  رشته زبانشناسی رایانشی زبانشناس ۰ ۲,۵۸۳ ۲۱ آذر ۱۳۹۹ ۰۱:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: زبانشناس
  معرفی اساتید شریف ilas ۰ ۲,۱۱۲ ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ ۰۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: ilas
  سوال درباره بیوانفورماتیک شریف Ella ۴ ۹,۷۸۲ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: ilas
  ثبت نام آزمونهای آزمایشی مدرسان شریف،کنکور کارشناسی ارشد ،اردیبهشت ۹۶ modaresan sharif ۸۴ ۵۶,۷۹۲ ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohamadreza025

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close