زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۴۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

طرح پوستر حجاب

ارسال:
۲۶ مهر ۱۳۹۰, ۱۰:۰۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ مهر ۱۳۹۰ ۰۳:۰۵ ب.ظ، توسط هاتف.)
طرح پوستر حجاب
[تصویر:  50197_1_1379097601.jpg]

هفت شهر عشق را عطار گشت، ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: alime , malekinasab , SarahArshad , Majid gh , پشتکار , uniquegirl
ارسال:
۲۶ مهر ۱۳۹۰, ۱۰:۰۹ ب.ظ
بدون شرح!
خوب ترویج نکردن حجاب رو Smile
ارسال:
۲۷ مهر ۱۳۹۰, ۰۱:۱۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ مهر ۱۳۹۰ ۰۱:۱۶ ق.ظ، توسط mosaferkuchulu.)
بدون شرح!
می دونین همیشه این واسه من سواله که این همه طرح حجاب و عفاف و از این حرفا واسه چیه!ما تو یه مملکت اسلامی رفتیم مدرسه اما نظام آموزشی ما برداشت یه سری کتاب دینی واسه ما گذاشت که روزای امتحان فقط حفظ می کردیم می رفتیم سر جلسه و امتحان می دادیم و می اومدیم!تازه این همه اش نیود!خود من که حفظ کردن واسم سخت بود وقتی اینا رو می خوندم به جای اینکه بفهمم دین چی گفته ازش بدم می اومد!
همیشه به این فکر می کنم که ما الان یه جامعه‌ی اسلامی داریم چرا بچه‌ها رو از همون اول طوری بار نمی اریم که به جای حفظ کردن یه مشت حفظیات تو دین تفکر کنن؟
چرا ما الان ملا صدرا و ابن سینا نداریم؟یعنی ما از اونا کمتریم؟معلومه که نه!فقط اشتباه یادمون دادن!اشتباه راه و نشونمون دادن!
دین رو نمی شه با زور وارد قلب کسی کرد!دین باید تو دل ادم بشینه تا بهش عمل کنیم!
چند نفر از ما یی که این همه زرتشت زرتشت می کنیم اوستا خونده و با قران مقایسه اش کرده!!
همیشه همچین حجاب حجاب می کنن انگار کشتی اسلام فقط از یه جا سوراخه و اونم خانوما با حجابشون سوراخش کردن و حالا ما همه داریم غرق می شیم!
کاش به فکر اصلاح از ریشه بودیم!کاش!
البته امیدوارم این حرفا دوباره تو مانشت جنجال راه نندازه!

سپیده که سربزند در این بیشه زار خزان زده شاید گلی بروید شبیه آنچه در بهار بوئیدیم
پس به نام زندگی هرگز مگو هرگز.
ارسال:
۲۷ مهر ۱۳۹۰, ۰۱:۴۹ ق.ظ
بدون شرح!
میتونستن به جای اینکه پایین تصویر جمله سرزنش آمیز بنویسن یه جمله تفکر آمیز و بهتر مینوشتن مثلا یه چیزی تو این مایه ها"همه جا حضور خدا رو احساس کنید چه وقتی سر نماز هستید و با حجاب کامل چه وقتی بیرون منزل هستید"
ارسال:
۲۷ مهر ۱۳۹۰, ۰۸:۱۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ مهر ۱۳۹۰ ۰۸:۱۷ ق.ظ، توسط هاتف.)
بدون شرح!
خوبه من نظر ندادم، نوشتم بدون شرح!! طراح اش هم من نبودم مورد مرحمت قرار گرفتم Big Grin
خب جنبه های مثبتی هم داره، شما چرا اینجوری بهش تاخت و تاز کردید؟
این تصویر یه جور نهی از منکر بود.
ضمنا قصدم معرفی اون سایت هم بود که طراحی های جالبی داره.

اینکه خانم مسافرکوچولو فرمودند در مورد آموزش کشور، خب ما ضعف آموزشی مون که بیداد میکنه،فقط منحصر به این بخش نیست ما نباید منتظر ایده آل ترین شرایط باشیم که دیگران برای ما پدید بیارن، خود ما باید به عنوان شخصی بالغ پیگیر مسائل دینی و اعتقادی مون باشیم و همون ابن سینا‌ها و ملاصدرا‌ها رو آنالیز کنیم.
اصلا به نظر من قشنگی اش به همینجاست! همینجا که خودمون مجبور بشیم بریم سراغ یه چیزایی و بدست اش بیاریم.

هرچند وقت کنکوره و همگی سرمون شلوغه اما مطالعه غیر درسی، اونهم توی مباحث اعتقادی به نظرم کمی لازمه، هر کس برای آرامش قلب خودش! خواستم یه سایتی هم برای تحقیق و پرسش و پاسخ معرفی کنم که به نظر مورد اقبال عمومی قرار نمی گیره! پشیمان شدم.

سپاس‌گزاری شده توسط: banou
ارسال:
۲۷ مهر ۱۳۹۰, ۰۸:۱۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ مهر ۱۳۹۰ ۰۸:۲۰ ق.ظ، توسط banou.)
بدون شرح!
(۲۷ مهر ۱۳۹۰ ۰۱:۱۵ ق.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  کاش به فکر اصلاح از ریشه بودیم!کاش!
دوست عزیز حرفهای شما متین.ولی قبول دارید ما باید از خودمون شروع کنیم؟من همیشه می گم این عیبو داریم‌: همیشه انگشت اشاره امون به سمت دیگرانه.به هر حال باید از جایی شروع کرد.پس چه بهتر که از خودمون و نسل بعدی مون که ما پدر-مادرشون هستیم شروع کنیم.هیچوقت برای شروع دیر نیست.
دنبال مقصر بودنو بزاریم کنار.بجای این بریم دنبال راهکار و به هدف فکر کنیم و انرژیمونو در این راه خرج کنیم.

اگر به خطا رفتی، از برگشتن واهمه نداشته باش./برگ در هنگام زوال می افتدمیوه در هنگام کمال می افتدبنگر که چگونه می افتی چون برگی زرد و یا سیبی سرخ.
 سپاس‌گزاری شده توسط: mosaferkuchulu
ارسال:
۲۷ مهر ۱۳۹۰, ۱۰:۵۸ ق.ظ
بدون شرح!
اصلا این جمله زیر عکس اشتباهه !!! مگه به این دلیل که خدا نامحرمه ما باید سر نماز چادر بپوشیم که همچین استدلالی کرده ؟؟؟
مثلا خواستن مخاطب به فکر فرو بره !!!کلا این عکس و جمله زیرش شعور یه مخاطب دو ساله رو هدف گرفته !!

حالم خوب است
هنوز خواب می‌بینم
ابری می‌آید
و مرا تا سرآغازِ روییدن ... بدرقه می‌کند.
 سپاس‌گزاری شده توسط: mosaferkuchulu , Maryam-X , navid-p
ارسال:
۲۷ مهر ۱۳۹۰, ۱۱:۱۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ مهر ۱۳۹۰ ۱۱:۵۳ ق.ظ، توسط mosaferkuchulu.)
بدون شرح!
حرفای همه‌ی شما متین ولی وقتی به ما یاد ندادن نباید ازمون توقع هم داشته باشن!بزرگ ترا یه جوری حرف می زنن که انگار ما مقصریم در حالی که خودشون مقصر اصلی ان!
اتفاقا من همین سوال و چند وقت پیش از خودم پرسیدم که اصلا واسه چی من سر نمار چادر بپوشم وقتی بیرون نمی پوشم؟
همون طور که گفتین همه خودشون عاقل و بالغ ان!به نظرم به جای اینکه تو جامعه به جای ما تصمیم بگیرن که ما چی بپوشیم باید بهمون استدلال صحیح رو یاد بدن تا این مشکلا پیش نیاد!
در ضمن به نظر من خیلی خنده داره که آقاییون بخوان راجع به پوشش خانوما تصمیم گیری کنن تو یه جامعه!چون نتیجه اش همین می شه که داریم می بینیم!به هر حال فکر کنم هر کسی یه نظری داره!من ترجیح می دم بیشتر از این وارد بحث نشم!

(۲۷ مهر ۱۳۹۰ ۰۸:۱۹ ق.ظ)banou نوشته شده توسط:  
(27 مهر ۱۳۹۰ ۰۱:۱۵ ق.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  کاش به فکر اصلاح از ریشه بودیم!کاش!
دوست عزیز حرفهای شما متین.ولی قبول دارید ما باید از خودمون شروع کنیم؟من همیشه می گم این عیبو داریم‌: همیشه انگشت اشاره امون به سمت دیگرانه.به هر حال باید از جایی شروع کرد.پس چه بهتر که از خودمون و نسل بعدی مون که ما پدر-مادرشون هستیم شروع کنیم.هیچوقت برای شروع دیر نیست.
دنبال مقصر بودنو بزاریم کنار.بجای این بریم دنبال راهکار و به هدف فکر کنیم و انرژیمونو در این راه خرج کنیم.

فقط یه چیز دیگه هم به شما بگم اینکه من اگر یه روز مادر شم به دخترم هیچ وقت نمی گم مسلمون شو یا حجاب داشته باش!بهش اوستا و تورات و انجیل و قران و می دم و بهش می گم هر وقت خواستی بخون و خودت انتخاب کن!اما اگر انتخاب کردی پای انتخابت وایسا!انتخابش هر چی باشه من ازش حمایت می کنم چون به نظرم کفری که با فکر و منطق بهش رسیده باشی بهتر از ایمانی هست که از روی ندانستن انتخاب کرده باشی و موروثی بهت رسیده باشه!
اینم بابت عوض شدن جو می گم!
یه عزیزی می گفت بابا من نمی خوام برم بهشت!میخوان به زور بفرستنم اون تو!Big Grin

سپیده که سربزند در این بیشه زار خزان زده شاید گلی بروید شبیه آنچه در بهار بوئیدیم
پس به نام زندگی هرگز مگو هرگز.
ارسال:
۲۷ مهر ۱۳۹۰, ۰۲:۱۷ ب.ظ
RE: بدون شرح!
(۲۷ مهر ۱۳۹۰ ۱۱:۱۹ ق.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  اتفاقا من همین سوال و چند وقت پیش از خودم پرسیدم که اصلا واسه چی من سر نمار چادر بپوشم وقتی بیرون نمی پوشم؟
...باید بهمون استدلال صحیح رو یاد بدن تا این مشکلا پیش نیاد!
چقدر سعی کردید دنبال این سوالتون برید؟ و به کجا رسیدید؟

(۲۷ مهر ۱۳۹۰ ۱۱:۱۹ ق.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  ....من ترجیح می دم بیشتر از این وارد بحث نشم!
اگر این به معنی بیخیالی باشه، که خب پاک کردن صورت مسئله است و بد!
اگر پیگیری و تحقیق از جای دیگه باشه، فکر میکنید بحث اینجا فرسایشی میشه OK

(۲۷ مهر ۱۳۹۰ ۱۱:۱۹ ق.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  ...به نظرم کفری که با فکر و منطق بهش رسیده باشی بهتر از ایمانی هست که از روی ندانستن انتخاب کرده باشی و موروثی بهت رسیده باشه!
آفرین!
اتفاقا این رو بنده هم قبول دارم. اصلا کسی هم نگفته دین مون باید مورثی باشه.

ارسال: #۱۰
۲۷ مهر ۱۳۹۰, ۰۲:۲۴ ب.ظ
چه عجب یکی این چادر رو هم دید .تو جامعه ای که به اصطلاح اسلامیه وقتی یه خانم چادری رو کسی می بینه انگار با یه انسان بی سواد طرفه .هر چی فکلی‌تر ومانتوت کوتاهتر و تنگتر در نگاه بیشتر مردم باسوادتر جلوه می کنی .نمونه اش چند روز قبل دفتر پستی بودم خانمی که از همسایگان ما هستند ومی شناسم ایشان رو ومی دونم که شاید جز اولین خانمهای لیسانس این مملکت باشند که سال ۵۵ ایشان لیسانس گرفته اند .مراجعه کردند به یکی از این منشی‌ها‌ی دفتر که فرمی را بگیرند .منشی نه گذاشت نه برداشت بهش گفت سواد داری؟ این خانم بیچاره انگاری دنیا رو کوبیدن تو سرش با اینکه ظاهر بسیار موقر و پاکیزه و صورت زیبایی هم دارند اما چون این خانم چادری بودند این طور برخورد کردند وصدها برخورد دیگر برو یک جایی یک خانم تحصیلکرده چادری ویک خانم بی سواد آلاگارسون ببین برخوردها چطوری است . حالا از ما که گذشت ودر سنی هستیم که مسائل را تحلیل کنیم وبگوییم بیننده باید عاقل باشد .اما تصور کنید دختر نوجوانی که همه روزه شاهد این نوع برخوردها با خانم های چادری باشد مگر جقدر می تواند فهمیده باشد با سن کم که در برابر این مسائل دوام بیاورد وقتی ارزش غالب در جامعه فشن کردن شده وقتی می بیند با به روز بودن و بدون چادر بودن دیده می شود حتی دختر فلان فرد خیلی خاص هم وسوسه میشود البته هستند کسانی که در جو قرار نگیرند وراه خود را بروند ولی مگر چند درصد جامعه هستند .همان‌ها هم اگر پای درد دلش بنشینی میبینی نه از چادری بودن خودش بلکه از بی احترامی دیگران به چادر می نالد .اینها را که می نویسم لمس کرده‌ام که می گویم . همین می شود که میبینی چادری ست اما آرایش دارد .چادری است اما می بینیش پیش خودت فکر می کنی بدون چادر بود بهتر بود .همیشه برام سواله که تو جامعه ای که به اصطلاح اسلامیه چطوریاست که این قدر به چادری‌ها بی احترامی میشه چرا با تعجب به چادری بودنت نگاه می کنن وهمه با نگاهشون می پرسن چرا چادر ؟ یا با چادر سختت نیست؟ به جای اینکه تو بپرسی چرا مانتوی کوتاه؟ ........

آیا می دانید تاثیر جمله «این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد» به مراتب بیشتراز جمله «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید» می باشد!!!!!!!!!!!!!ا

سپاس‌گزاری شده توسط: inteligentium , erkin , - rasool - , Maryam-X , انرژی مثبت , Donna , p kh , Mansoureh , Xilinx , fateme66
ارسال: #۱۱
۲۷ مهر ۱۳۹۰, ۰۲:۴۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ مهر ۱۳۹۰ ۰۲:۴۹ ب.ظ، توسط هاتف.)
بدون شرح!
از اینکه خانم نیستم اما این بحث رو ادامه میدم متاسفم! و ضمنا از اینکه بحث درسی توی مانشت نمی کنم عذر میخوام.

(۲۷ مهر ۱۳۹۰ ۰۲:۲۴ ب.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط:  دختر نوجوانی که همه روزه شاهد این نوع برخوردها با خانم های چادری باشد مگر جقدر می تواند فهمیده باشد با سن کم که در برابر این مسائل دوام بیاورد..
همینطوره که افرادی رو می شناسم که از نظر اعتقادی بسیار مقید به همه چیز هستندف جز پوشش!!

(۲۷ مهر ۱۳۹۰ ۰۲:۲۴ ب.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط:  همیشه برام سواله که تو جامعه ای که به اصطلاح اسلامیه چطوریاست که این قدر به چادری‌ها بی احترامی میشه چرا با تعجب به چادری بودنت نگاه می کنن

استاد درس اندیشه اسلامی ۲ ما یه خانم بود؛
ایشون یکبار حسابی ناراحت شد و گلایه کرد، میگفت همه جا ایشون رو (بخاطر نوع پوشش) نماینده حکومت و عامل تمام مشکلات معیشتی میدونن! خود ایشون هم بعنوان یک شهروند، موافق و مخالف بعضی مسائل بود.

این یه اتفاقه بده که اگر در گذشته من از یک مذهبی با ظاهر خاص رفتار بدی ببینم، تا آخر عمرم هر وقت اون محیط و لباس و عنوان رو ببینم، بدم میاد ازش، البته گاهی پیش میاد دوستم برام تعریف میکنه که فلانی ..

سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad
ارسال: #۱۲
۲۷ مهر ۱۳۹۰, ۰۳:۴۰ ب.ظ
RE: طرح پوستر حجاب
(۲۷ مهر ۱۳۹۰ ۰۸:۱۴ ق.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  خوبه من نظر ندادم، نوشتم بدون شرح!! طراح اش هم من نبودم مورد مرحمت قرار گرفتم Big Grin
خب جنبه های مثبتی هم داره، شما چرا اینجوری بهش تاخت و تاز کردید؟
این تصویر یه جور نهی از منکر بود.
ضمنا قصدم معرفی اون سایت هم بود که طراحی های جالبی داره.
ما کاری با شما نداشتیم.ونمیخواستیم از شما انتقاد کنیم.یه تصویری دیدیم و نظرمون رو گفتیم.به ایجاد کننده تاپیک هم کاری نداریم
به این سایت رفتم این تصویرها هم قشنگه:

فایل‌(های) پیوست شده

ارسال: #۱۳
۲۷ مهر ۱۳۹۰, ۰۳:۴۶ ب.ظ
نقل قول: استاد درس اندیشه اسلامی ۲ ما یه خانم بود؛
ایشون یکبار حسابی ناراحت شد و گلایه کرد، میگفت همه جا ایشون رو (بخاطر نوع پوشش) نماینده حکومت و عامل تمام مشکلات معیشتی میدونن! خود ایشون هم بعنوان یک شهروند، موافق و مخالف بعضی مسائل بود.
دقیقا یکی از اون موارد همینه وقتی می خوان به گرونی اعتراض کنن مثلا تا می بینن طرف چادریه شروع می کنن به بد و بیراه گفتن انگار طرفی که چادریه مسئول گردن کردن اجناسه .کم کم فکر کنم به جایی برسیم که مثل دوران رضا شاه چادر رو از سر خانم‌ها به زور بکنن. !!!!!!!!!!!!!!!!!
مگه خانمی که خودش هم گرانی اجناس کمرش رو شکونده اما معتقد به اینه که حجابش یه مسئله شخصی هستش که مربوط به خودش وخدای خودش هست چه گناهی کرده که باید با رشت ترین توهین ه روبرو بشه خانم چادری که درد بیکاری رو مثل بقیه چشیده درد گرونی و دردش درد همه مردمه اما فقط به این معتقد هستش که راه حل این مشکلات با بدحجابی دهن کجی کردن نیست .راه چیز دیگه ای هست

آیا می دانید تاثیر جمله «این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد» به مراتب بیشتراز جمله «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید» می باشد!!!!!!!!!!!!!ا

سپاس‌گزاری شده توسط: - rasool - , Donna
ارسال: #۱۴
۲۷ مهر ۱۳۹۰, ۰۴:۱۹ ب.ظ
(۲۷ مهر ۱۳۹۰ ۰۳:۴۶ ب.ظ)SarahArshad نوشته شده توسط:  
نقل قول: استاد درس اندیشه اسلامی ۲ ما یه خانم بود؛
دقیقا یکی از اون موارد همینه وقتی می خوان به گرونی اعتراض کنن مثلا تا می بینن طرف چادریه شروع می کنن به بد و بیراه گفتن انگار طرفی که چادریه مسئول گردن کردن اجناسه .کم کم فکر کنم به جایی برسیم که مثل دوران رضا شاه چادر رو از سر خانم‌ها به زور بکنن. !!!!!!!!!!!!!!!!!
مگه خانمی که خودش هم گرانی اجناس کمرش رو شکونده اما معتقد به اینه که حجابش یه مسئله شخصی هستش که مربوط به خودش وخدای خودش هست چه گناهی کرده که باید با رشت ترین توهین ه روبرو بشه خانم چادری که درد بیکاری رو مثل بقیه چشیده درد گرونی و دردش درد همه مردمه اما فقط به این معتقد هستش که راه حل این مشکلات با بدحجابی دهن کجی کردن نیست .راه چیز دیگه ای هست

آدمای عقده ای همه جا پیدا میشن‌، شما خیلی حرص نخور !!
ارسال: #۱۵
۲۷ مهر ۱۳۹۰, ۰۴:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ مهر ۱۳۹۰ ۰۴:۳۱ ب.ظ، توسط Fardad-A.)
(۲۷ مهر ۱۳۹۰ ۱۱:۱۹ ق.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  فقط یه چیز دیگه هم به شما بگم اینکه من اگر یه روز مادر شم به دخترم هیچ وقت نمی گم مسلمون شو یا حجاب داشته باش!بهش اوستا و تورات و انجیل و قران و می دم و بهش می گم هر وقت خواستی بخون و خودت انتخاب کن!اD
تصور کنید به یک دختر هفت هشت ساله این کتابها را بدید و بگید خودت بخون و یکی را انتخاب کن. من شرط می بندم ده بیست سی چهل .......میکنه و یکی را انتخاب میکنه.Smile

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad , alime , Maryam-X , Donna , Breeze , Masoud05

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود جزوات طرح ۹۰ درصد پارسه SarahArshad ۱۱ ۳۰,۸۵۰ ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: paaaaah
  دانلود طرح لایه باز yaraplas ۰ ۱,۶۹۸ ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۳:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: yaraplas
  طرح آ ت ت یا مصاحبه برای کارشناسی ارشد sima84 ۱۸ ۹,۱۲۵ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  روش به طرح درخت پیش ترتیب با آرایش داده شده porseshgar ۶ ۶,۰۳۰ ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ۰۸:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: porseshgar
  بنظرتون سوالات امسال از کدام کتب طرح شده بود؟ shahryar711 ۵ ۳,۶۵۰ ۰۷ آذر ۱۳۹۶ ۰۶:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: okok
  درخواست pdf طرح ۹۰ درصد پارسه طراحی الگوریتم okok ۰ ۲,۵۰۲ ۲۷ آبان ۱۳۹۶ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: okok
  طرح نذر آموزشی فرادرس-محرم ۹۶(آموزش های رایگان) fo-eng ۲ ۵,۹۱۵ ۱۰ مهر ۱۳۹۶ ۰۳:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: fo-eng
  طرح ادعا در پروپوزال life24 ۲ ۱,۷۰۲ ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ۰۱:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mfXpert
  حذف بازگشتی چپ از یک طرح ترجمه iCanDoIt ۰ ۱,۳۰۱ ۰۸ بهمن ۱۳۹۴ ۱۱:۴۰ ق.ظ
آخرین ارسال: iCanDoIt
Exclamation طرح پذیرش دانشجوی پولی ارشدودکتراتوسط دانشگاههای دولتی دربرنامه توسعه دولت به مجلس A L I ۹ ۵,۱۶۸ ۱۶ آبان ۱۳۹۴ ۰۷:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: pezhman.m-AI

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close