زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۲۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

[اختصاصی مانشت] مصاحبه با رتبه ۳ معماری، ۵ هوش و ۳۳ نرم افزار - کنکور ارشد سراسری ۸۹

ارسال:
۱۱ مهر ۱۳۸۹, ۰۳:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ آبان ۱۳۸۹ ۰۶:۰۹ ب.ظ، توسط admin.)
[اختصاصی مانشت] مصاحبه با رتبه ۳ معماری، ۵ هوش و ۳۳ نرم افزار - کنکور ارشد سراسری ۸۹
- لطفا درصدهای کارنامه و رتبه در هر گرایش و تراز و نوع سهمیه ات رو بیان کن.
زبان ۲۲ – ریاضی ۵۶- مشترک ۶۴/۴۴ – تخصصی نرم افزار ۰ – تخصصی هوش مصنوعی ۳۳ – تخصصی معماری ۳۰
رتبه در گرایش نرم افزار ۳۳ – رتبه در منطقه ۳۳ - تراز ۷۱۲۱ سهمیه آزاد
رتبه در گرایش هوش مصنوعی ۵ – رتبه در سهمیه ۵-تراز ۸۲۱۰
رتبه در گرایش معماری کامپیوتر ۳ – رتبه در سهمیه ۳-تراز ۹۰۱۹
معدل موثر ۱۵/۸۳

۳ - آیا سابقه شرکت در کنکور ارشد رو داشتی یا سال اول بود که شرکت میکردی؟ اگر جوابت مثبته، کنکورای قبل چطور بود؟!
من پارسال (کنکور ۸۸) هم شرکت کردم ولی ۱۷ واحد درسی داشتم و وقت کم آوردم و نرسیدم تست بزنم بهمین خاطر سر جلسه کنکور با مشکل مواجه شدم . کنکور سال قبل رو به نظرم با توجه به اینکه تست نزده بودم خوب دادم و تجربیات سال قبل خیلی کمکم کرد . امسال راحتر درسها رو خوندم و تست‌ها رو کامل زدم.
۴ - در صورت تمایل بگو کارشناسیت رو کدوم دانشگاه بودی و وضعیت تحصیلت چطور بود؟
دانشگاه علم و صنعت بودم و معدل ۱۵/۲ بود . البته من تو دانشگاه زیاد اهل درس نبودم و الان حسرت وقتهایی رو میخورم که از دست دادم.
۵ - آیا قبول داری کسب رتبه خوب در کنکور سراسری کار بچه هایی هست که توی دانشگاه های طراز اول درس خوندن و پایه قوی دارن... و بقیه بهتره به آزاد و اینا راضی باشن؟!
من اصلا با این حرف موافق نیستم چون خیلیا رو از دانشگاه آزاد و پیام نور شرکت می کنن و با رتبه خوب تو دانشگاه شریف و ... مشغول به تحصیل میشن. اگه فرد تلاش کنه و سعی کنه از منابع صحیح استفاده کنه به راحتی میتونه رتبه خوبی کسب کنه . من الان سر کلاس با کسایی هم کلاس هستم که قبلا تو آزاد درس خوندن پس این حزف در کل نمیتونه درست باشه .
۶ - از چه زمانی شروع به درس خوندن کردی و روزانه چقدر مطالعه میکردی؟
من از اواخر مهر شروع کردم و میانگین روزی ۸ ساعت خوندم . البته من موفقیتم رو مدیون کتابخونه هستم چون اصلا توی خونه نمیتونم مفید درس بخونم ولی وقتی میرفتم کتاب خونه مطالب رو خوب درک میکردم و سرعت مطالعه‌ام بیشتر بود.

۷ - از چه منابعی استفاده میکردی؟ حتما میدونی این مهم ترین سواله! پس اگه امکان داره در مورد تک تک درسها کامل توضیح بده.
- ریاضی مهندسی:
من اول کتاب پارسه رو خوندم بعد از کتاب تست پارسه (معتقدی )استفاده کردم و همین کافیه و توصیه میکنم کسایی که میخوان ارشد بدن خودشونو الاف کتابای دیگه نکنن.
- آمار و احتمال مهندسی:
فقط کتاب پارسه . همین کافیه
- محاسبات عددی:
این درس یکی از درسایی هستش که اکثر بچه های کنکوری کنارش میزارن چون یا پاس نکردن یا میترسن . درحالی که امتیازاورترین درس همینه چون با حفظ چند فرمول و آشنایی با تست‌ها راحت میشه تست های کنکور رو زد.
من اول کتاب پارسه رو خوندم بعد از کتاب راهیان ارشد استفاده کردم.
- ریاضیات گسسته:
کتاب پوران پژوهش . توی این درس مهمترین چیز تست زدن و تمرین کردنه .
- ساختمان داده:
به نظر من ساختمان داده درسیه که هرچقدر هم که بخونی بازهم میشه پیچوندش ولی به نظر من بهترین منبع واسه این درس مقسمی و پارسه هستش.
- نظریه زبانها:
برای این درس من از کتاب پیتر لینز استفاده کردم بعد حل تمرینش رو استفاده کردم . کتاب پوران پژوهش رو هم خوندم ولی درکل منبع خوبی برای این درس پیدا نکردم.
- مدارمنطقی:
این درس راحترین درس کنکور و اکثرا خوب میزنن . من از مانو و راهیان ارشد استفاده کردم.
- معماری کامپیوتر:
من از جزوه دست نویس یوسفی( پوران پژوهش )استفاده کردم . و کتاب پوران پژوهش و مقسمی رو هم خوندم.

- سیستم عامل:
برای این درس در مورد سوال های محاسباتی مقسمی و پارسه کافیه اما برای مفاهیم من کتاب مناسب پیدا نکردم.

VLSI و الکترونیک دیجیتال‌: برای این دروس منبع کنکوری بدرد خوری وجود نداره و اکثر بچه‌ها از منابع زبان اصلی استفاده میکنن . من خودم کتاب صاحب الزمانی و تست های سال قبل رو استفاده کردم البته کتاب های پارسه رو هم خوندم اما زیاد مفید نبودن.
مدار الکتریکی‌: این درس نیاز به تمرین و حل مسئله داره تا بتونید به تست‌ها خوب جواب بدین . من اول کتاب پارسه رو خوندم بعد تست های کتاب پوران پژوهش رو زدم .
انتقال داده‌: کتاب پارسه و راهیان ارشد رو خوندم .

۸ - در روزهایی که برای کنکور مطالعه میکردی، چقدر انتظار داشتی این رتبه رو کسب کنی؟ آیا در دوران آمادگی برای کنکور، ناامید و بی انگیزه هم میشدی؟

روزایی که برای کنکور میخوندم بعضی وقتها خسته میشدم ولی درکل احساس خوبی داشتم و فکر میکردم رتبه‌ام زیر ۵۰ میشه . البته من آزمون آزمایشی شرکت میکردم و رتبه‌ام تو آزمون‌ها خوب میشد و بهم انگیزه میداد .
۹ - در کل نقش کتابهای مرجع رو در موفقیت داوطلب چقدر موثر میدونی؟ و همینطور از کتابهای کنکوری چجوری و چقدر باید استفاده کرد؟
کتاب های مرجع نقشی در موفقیت توی کنکور ندارن و دانشجو‌ها با خوندن کتاب های کنکوری به راحتی میتونن مفاهیم رو یاد بگیرم و با زدن تست مهارتهاشون رو افزایش بدن . کتاب های کنکور رو باید چندین بار مرور کرد و تست‌ها رو به طور کامل زد . اگه کسی کتاب‌ها رو بخونه ولی تست نزنه نمیتونه نتیجه‌ی خوبی بگیره . البته بعضی دروس هستند که کتاب کنکوری مناسبی براشون نیست مثل دروس تخصصی معماری که باید از مرجع‌ها کمک گرفت.

۱۰ - در آزمون های آزمایشی هم شرکت می کردی؟ نقش این آزمون‌ها رو در موفقیت چگونه ارزیابی می کنی؟بهترین و بدترین رتبه در آزمون های آزمایشی؟

بله در آزمون های آزمایشی هم شرکت میکردم و انصافا اگه این آزمون‌ها نبودن من نمی تونستم رتبه‌ی خوبی کسب کنم و توصیه میکنم دوستان حتما شرکت کنند . بهترین رتبه‌ام ۱ و بدترین رتبه‌ام ۳۶۰ بود.

۱۱ - در کل عامل اصلی موفقیت خودت در کنکور چه مواردی بود؟

تلاش‌، انگیزه‌، آزمون های آزمایشی ،برنامه ریزی دقیق‌، منابع‌، کتابخونه‌، تجربه سال قبل و اهدافم...

۱۲ - با این رتبه کدوم دانشگاه رو قبول شدید (روزانه/شبانه/گرایش) ؟
دانشگاه صنعتی شریف-هوش مصنوعی - روزانه

۱۳ - فکر میکنی چرا بعضی دوستان دو سال یا بیشتر در کنکور ارشد شرکت میکنن اما موفق نمیشن؟ بنظرت کجای کارشون ایراد داره؟
به نظر من مشکل این دوستان اینه که اصرار دارن از روش های خودشون برای مطالعه استفاده کنن و از تجربه افرادی که سال های قبل رتبه خوبی کسب کردن استفاده نمکنن. البته عوامل دیگه ای هم وجود داره ولی بیشتر علت‌ها ناشی از روش ناصحیح هستش.

۱۴- چه گونه برنامه ریزی کردی برای درسها و تا چه حد به برنامه پایبند بودی؟
من برنامه ریزی خاص خودم رو داشتم که توضیحش طولانیه . چون برنامه ریزی های من دقیق و حساب شده بود هیچ وقت با برنامه‌ام مشکل پیدا نمی کردم و خیلی کمکم کرد . با برنامه های پارسه هم هماهنگ بودم .
۱۵- چه کارهایی غیر از درس خوندن انجام می دادی ؟کار، تفریح و...
من آخر هفته‌ها با دوستام میرفتم بیرون ولی بقیه روزها به درس خوندن اختصاص داشت.

۱۶ - حرف آخر؟
درکل من نکاتی مهمی رو که بهتر هست دوستان رعایت کنن رو بیان میکنم:
۱- مشورت با کسایی که سال های قبل رتبه خوبی کسب کردن و استفاده از تجربیات اونها
۲- شناسایی مراجع و کتاب های خوب
۳- برنامه ریزی درست و منطقی
۴- دور شدن از فضای فکری منفی و حذف عوامل مختل کننده تمرکز ذهن( مثلا دوستی با افرادی که تمرکزتون رو بهم میزنند )
۵- تلاش و مرور مستمر کتاب‌ها و زدن تست ها
۶- نا امید نشدن و توکل به خدا
۷- عدم توجه به دانشگاه دوران لیسانس( بعضی‌ها فکر مکنن چون دانشگاه دوران لیسانسشون خوب نبوده نمیتونن توی کنکور رتبه خوبی بیارن و پایه اشون ضعیفه !!! )
در آخر آرزوی موفقیت برای دوستان دارم و امیدوارم بتونن توی مراحل زندگیشون شاد و موفق باشن .
۱۲
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Soheil , luna , Fardad-A , Mozhgan , hamidkhl , admin , HighVoltage , mahdieh-Z , ali_computer69 , SarahArshad , grayman , saba_1984 , no0shin , leilast , ف.ش , Nastaran. , jaroon , kaviani , Afra , parvaneh , rezvan_m , zhaleh , dehghani , bahar , Maryam-X , sara1000 , ایرسا , fantasia , - rasool - , ملیکا , najme60 , Majid gh , sina_bhh , parimehraban , fateme66 , aminamini , fatima1537 , mahtab khanum , H-Arshad , carbon , commasoud , daneh , esisonic , mamat , Xilinx , **sara** , pos , nikou , annmary , farzaneh_best , Sophia , s.sadri , MONA_STAR , پرهام , e4me , reza_shadow , چـکاوک , ماه بانو , svk7 , egm1176 , sellena , Studious , jameshenas , jafarir , web132 , hamidreza_xz , msn_issue , احسان مومنی , Engineer , Iranian Wizard , M a h d i , Doctorwho , mrsh1372
ارسال:
۱۱ مهر ۱۳۸۹, ۰۴:۰۱ ب.ظ
مصاحبه با رتبه ۳ معماری، ۵ هوش و ۳۳ نرم افزار سراسری ۸۹
عالی واضح و روشن
ممنون از مصاحبه کننده و مصاحبه شونده!!!

منم آن بیدل شیدا و غمش هست هویدا به دو چشمان همیشه تر
و پیداست درون دلم آشوب و چه رسواست، دریغا...
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۱۱ مهر ۱۳۸۹, ۰۴:۰۴ ب.ظ
آفرین! خیلی متن امیدوار کننده ای بود!
تشکر مجدد از دوست خوبم آقای ذوالفقاری
موفق باشید

سخته، ولی ممکنه!
۰
۰
ارسال:
۱۱ مهر ۱۳۸۹, ۰۴:۳۴ ب.ظ
خیلی خوب بود امید به موفقیت بیشتر برای شما و تمامی مانشتی های عزیز

قدر لحظه ها را بدان!
زمانی می رسد که تو دیگر قادر نیستی بگویی جبران می کنم...
۰
۰
ارسال:
۱۱ مهر ۱۳۸۹, ۰۷:۱۲ ب.ظ
RE: مصاحبه با رتبه ۳ معماری، ۵ هوش و ۳۳ نرم افزار سراسری ۸۹
سلام ممنون از مصاحبتون واقعا مفید بود.راستی برای درس هوش چیزی نفرمودید؟

آیا می دانید تاثیر جمله «این مکان مجهز به دوربین مداربسته می باشد» به مراتب بیشتراز جمله «عالم محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنید» می باشد!!!!!!!!!!!!!ا

۰
۰
ارسال:
۱۲ مهر ۱۳۸۹, ۰۲:۱۲ ق.ظ
RE: مصاحبه با رتبه ۳ معماری، ۵ هوش و ۳۳ نرم افزار سراسری ۸۹
خیلی ممنون از مصاحبتون
۰
۰
ارسال:
۱۲ مهر ۱۳۸۹, ۰۱:۱۲ ب.ظ
سلام
دوستان من در ابتدا که برای کنکور شروع به خوندن کردم هدفم معماری کامپیوتر بود و اصلا به هوش و نرم افزار فکر نمی کردم به همین خاطر برای هوش و طراحی الگوریتم هیچ کتابی نخوندم اما سر جلسه وسوسه شدم به تست هاش جواب بدم‌، تست مدارالکتریکی رو که خونده بودم جواب دادم اما تست طراحی الگوریتم رو با استفاده از معلومات ساختمان داده جواب دادم‌، یه تست هوش رو هم که بیشتر با منطق سروکار داشت جواب دادم که در کل ۳۳% شد و قسمت این بود که من برای فوق لیسانس هوش مصنوعی رو انتخاب کنم.
البته دوستانی که رتبه‌ی خوبی تو نرم افزار داشتن برای طراحی الگوریتم مقسمی + سوالات پارسه + پوران رو پیشنهاد کردند .

از دوستان به خاطر لطفی که دارند ممنون و برای همتون آرزوی موفقیت و پیروزی توی تمام مراحل زندگی رو دارم
۲
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: sina_n , SarahArshad , ali_computer69 , MONA_STAR , mrsh1372
ارسال:
۱۵ تیر ۱۳۹۰, ۰۸:۱۵ ب.ظ
مرسی عالی بود

شریف ترین قلب ها قلب کسانی است که در آن اندیشه ی آزارکسی نباشد.
(زرتشت)
۰
۰
ارسال:
۱۶ تیر ۱۳۹۰, ۱۲:۴۵ ق.ظ
سلام . ممنون به خاطر مصاحبه تون. ای کاش برنامه ریزی درسیتان می گفتید.Huh
۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۱:۱۲ ق.ظ
جناب آقای ذوالفقاری
با عرض سلام و ادب
اینجانب خواستار دانستن برنامه ریزی درسی تان بطور کامل می باشم
خواهش میکنم با گذاشتن برنامه تان در این تاپیک ، بنده و دیگر اعضای پشت کنکوری مانشت را یاری بفرمایید

با سپاس فراوان

آنجا که رویاها به حقیقت می پیوندند...مرا خواهی یافت. ------------------------- وضعیت : [تصویر:  53319_mrsbeasley.gif]
۳
۲
ارسال: #۱۱
۲۶ آبان ۱۳۹۱, ۱۰:۱۳ ب.ظ
سلام
متشکر از این مصاحبه عالی
مخصوصا قسمت آخر توصیه هاشون خیلی راه گشا بود
موفق باشبم ان شائ ا...

امام علی علیه السلام:
فرصت ها همچون ابر در گذرند پس فرصت های نیک را غنیمت شمارید
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۷,۹۶۱ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۵,۶۵۹ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۲۹۷ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۲۶۰ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۴۸۷ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۳۵ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۱۴ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۱۶ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۴ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۷,۸۳۸ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close