زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۰۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چند تا سوال درباره دانشگاه شریف، تهران و امیرکبیر

ارسال: #۱۶
۲۸ خرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۱۷ ب.ظ
RE: چند تا سوال درباره دانشگاه شریف، تهران و امیرکبیر
(۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۲۴ ب.ظ)Mahsash نوشته شده توسط:  
(28 خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۲۲ ب.ظ)zarisa نوشته شده توسط:  دوستان اگر اطلاع داشته باشید ایا این سه دانشگاه خوابگاه خودگردان برای دانشجوهای شبانه دارن؟ همکلاسی های شبانه ی شما برای اسکان چی کار کردن؟دانشگاه خوابگاه اصلا نمی ده به شبانه ها؟
تهران به دخترهای شبانه‌ی فنی که می‌ده.

ممنون. اخه توی دفترچه نوشته نمیدن. منم خیلی نگرانم. خصوصا اینکه دختر هستم میترسم بیام اواره بشم.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۲۸ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۴۰ ب.ظ
(۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۱۷ ب.ظ)zarisa نوشته شده توسط:  
(28 خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۲۴ ب.ظ)Mahsash نوشته شده توسط:  
(28 خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۲۲ ب.ظ)zarisa نوشته شده توسط:  دوستان اگر اطلاع داشته باشید ایا این سه دانشگاه خوابگاه خودگردان برای دانشجوهای شبانه دارن؟ همکلاسی های شبانه ی شما برای اسکان چی کار کردن؟دانشگاه خوابگاه اصلا نمی ده به شبانه ها؟
تهران به دخترهای شبانه‌ی فنی که می‌ده.

ممنون. اخه توی دفترچه نوشته نمیدن. منم خیلی نگرانم. خصوصا اینکه دختر هستم میترسم بیام اواره بشم.

بله. اصل بر اینه که نمی‌دن. ولی خوابگاه جدید دختران فنی، چون وقفی هست، و تو شرایط وقف روزانه-شبانه نداره، می‌دن. مگر اینکه ظرفیتش پر بشه که نمی‌شه... پارسال اصن sms زده بودن به شبانه‌ها که بیاید خوابگاه بگیرید! در این حد!
به هرحال شبانه زدن ریسک خوابگاه داره. ولی امسال که به راحتی دادن.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: haveking , Sector
ارسال: #۱۸
۳۰ خرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۲۹ ق.ظ
در کل به دخترای شبانه بهتر از پسرای شبانه خوابگاه میدن.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: zarisa
ارسال: #۱۹
۳۰ خرداد ۱۳۹۵, ۰۲:۲۲ ق.ظ
سلام
در مورد دانشگاه تهران :

غذاش قابل قبوله در اکثر موارد، خوابگاه کوی دانشگاه هم بستگی به خود فرد داره، خوابگاه پسرونه رو که من خیلی از اتاق های دانشجوهای ارشد رو دیدم خیلی بهم ریخته و کثیف بود. اتاقی که به ما دادن شدیدا کثیف و پر از جک و جونور بود. اما ما تمیزش کردیم اما بازم اثراتش باقی بود. اکثر دانشجوها کثیف هستن متاسفانه و اگر هم نباشن ناخودآگاه کثیف میشن. خوابگاه های بهشتی (دوران کارشناسی ام) قشنگ یه سر و گردن بالاتر از خوابگاه های کوی دانشگاه هستن. خوابگاه ها از ۳ نفره هست تا ۱۲ ۱۳ نفره که دیگه میشه سوییت که دوتا اتاق و یه هال داره که فک کنم خیلی سخت باشه توش زندگی کنی. البته امکانات رفاهی و تفریحی تو کوی دانشگاه بیشتر هستش. اردو و از این برنامه ها تو دانشگاه تهران زیاد هست. اینترنت هم که دوستمون گفتش که به نظر من قابل قبوله و سرعتش هم نسبتا خوبه.

واما راجع به کار کردن؛ اول اینکه کاملا بستگی به خود فرد داره، هم پایه تحصیلی اش و هم پشتکارش و هم علاقه ش به درس و کارش. همونطور که یکی از دوستامون گفتن کار کردن ممکنه تمرکز روی درس و فعالیت های پژوهشی رو کم کنه. شک نکنید که روی کیفیت درس خوندنتون هم تاثیر داره ناخودآگاه. اگر بتونید کار و درس رو با هم هماهنگ کنید میتونید یه نتیجه ی خوب بگیرید که هم کار کرده باشید و هم درستون قابل قبول باشه و کم نیارید. واسه همین اگر قصد شروع به کاری دارید، اکیدا توصیه میکنم سراغ کارهایی باشید که زمانش رو خودتون معلوم میکنید.حدود ۸۰ الی ۱۰۰ ساعت در ماه یک خط قرمزه، اگر بیش از اون بخواید کار کنید باید شدیدا مواظب باشید که درستون لطمه نخوره. البته بازم بستگی به فردش داره. اینم مهمه که شما کارتون رو کی شروع میکنید و آیا سابقه قبلی دارید یانه و اینکه تو زمینه ی کاریتون حرفه ای هستید یانه، اگر در ابتدای شروع ارشد کاری را شروع کنید که در آن حرفه ای نیستید شدیدا اذیت میشید، نمونه ی واقعیشو هم دیدم که میگم. من خودم حدود ۱۲۰ الی ۱۴۰ ساعت در ماه کار میکنم و البته که کیفیت درس خوندنم یکم کمتر شده اما در کل راضی ام. اما خب فشار خیلی زیادی میاد. اولش هم استادتون رو جوری انتخاب کنید که به حضور فیزیکیتون زیاد گیر نه؛ اما خب باید خودتون حواستون به درس و فعالیت های پژوهشی تون باشه.

یه توصیه برای کار کردن بهتون دارم، اینکه اگر تصمیم گرفتید که کار کنید حتما کاری رو انتخاب کنید که در اینده براتون سود داشته باشه، نه اینکه صرفا پولی در بیارید. سابقه و مهارتی که شما در این دوران کسب میکنید میتونه شدیدا کمکتون کنه که خیلی راحت تر وارد صنعت و بازار کار بشید. اما اگر کار رو درست انتخاب نکنید علاوه بر اینکه کیفیت درس خوندنتون کمتر میشه و سابقه ی خوب کاری از خود به جا نمیگذارید، برای ورود به بازار کار هم تقریبا فرقی با بقیه نخواهید داشت.

اینو یادتون باشه که دانشگاه تهران ترجیح میده که دانشجوهاش ۲ ساله تموم نکنن و اکثریت رو هم نگاه کنی ۲ونیم یا سه ساله تموم میکنن. و در آخر باید بگم که حجم تکالیف و پروژه های مقطع ارشد در رشته ی کامپیوتر و به خصوص معماری (از گرایش های دیگه اطلاع زیادی ندارم) زیاد هستش. امیرکبیر و شریف رو چون نبودم نمیتونم مقایسه کنم.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: gunnersregister , Mahsash , Sector
ارسال: #۲۰
۳۰ خرداد ۱۳۹۵, ۰۲:۵۲ ق.ظ
توی شریف تاکید دانشگاه روی اینه که همه بچه ها (حتی مواد - مکانیک-برق و...) ۴ ترمه تموم کنن. بچه های ۵ ترمه رو جریمه میکنن(تا امسالش رو مطمئنم. بچه ها اعتراض کردن . نتیجش رو نمیدونم چی شد.)

توی شریف بچه های هوش ۲۹ واحد پاس میکنن. همونطور که گفتم باید ۴ ترمه تموم کنید. اگه وارد ترم ۵ بشید نمره پایان نامه از ۱۷ حساب میشه (هر دو هفته ۰/۲۵ ازتون کم میشه.) .بچه های ترم شش دیگه برای pass or fail میرن.

تکالیف هم براهه. سختیش بستگی به درسهایی داره که برمیدارید. بعضی از بچه ها خیلی سنگین برمیدارن و اذیت میشن.بعضی از بچه ها هم سبک برمیدارن به طوری که روزی با ۲ ساعت مطالعه هم میرسن به درسهاشون و راضی هم هستن. در کل بعضی از اساتید سخت گیرن و بعضیهای دیگه راحت گیر.

خوابگاه بیمه دانشگاه شریف بد نیست. خوب هم نیست. متاسفانه مثل کوی دانشگاه فضا نداره و بغل دستمون هم کارخونه داریم و سروصدا و آلودگی. خوابگاهش سوییتیه و اتاقش ۶و۸ نفره. سال بعد هم این خوابگاه رو به ما میدن. بچه های ورودی جدید رو اطلاع ندارم کجا اسکان میدن. سرویس داشتیم برش داشتن و به جاش کارت مترو برای عبور و مرور بهمون دادن.

اساتید گروه هم نسبت به سالهای دیگه کمتر شدن و واسه همین بچه ها ترم ۱ برای انتخاب استاد(البته استاد دانشجو رو انتخاب میکنه.) دچار یه مشکلاتی میشن.
۲
۰
ارسال: #۲۱
۳۰ خرداد ۱۳۹۵, ۰۴:۰۳ ق.ظ
من خواستم یه تاکید مضاعفی داشته باشم روی نکته‌ای که دوستان دیگه هم ذکر کردن...
اونم همین قضیه‌ی ۲ساله و ۳ ساله بودن...
پارسال که من مشورت می‌کردم سر انتخاب رشته بین شریف و تهران، دوستام گفتن که اگر حوصله‌ی ۳ساله شدن نداری برو شریف. تهران باید بکشی خودت رو تا ۲ساله بذارن تموم کنی. اون موقع به نظر من نکته‌ی مهمی نبود. ولی الان که ۲ ترم گذشته برام مهم شده. در نتیجه این قضیه رو جدی بگیرید و ببینید براتون چقدر مهمه.
۰
۰
ارسال: #۲۲
۳۰ خرداد ۱۳۹۵, ۰۴:۴۰ ق.ظ
(۳۰ خرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۰۳ ق.ظ)Mahsash نوشته شده توسط:  من خواستم یه تاکید مضاعفی داشته باشم روی نکته‌ای که دوستان دیگه هم ذکر کردن...
پارسال که من مشورت می‌کردم سر انتخاب رشته بین شریف و تهران، دوستام گفتن که اگر حوصله‌ی ۳ساله شدن نداری برو شریف. تهران باید بکشی خودت رو تا ۲ساله بذارن تموم کنی. اون موقع به نظر من نکته‌ی مهمی نبود. ولی الان که ۲ ترم گذشته برام مهم شده. در نتیجه این قضیه رو جدی بگیرید و ببینید براتون چقدر مهمه.
کاش به من اجازه میدادن که ۳ ساله تموم کنم. خوب اگه وقت زیاد دارید بشینید زبان بخونید. استفاده کنید. ما دارم هول هولکی استاد انتخاب میکنیم. هول هولکی پروپوزال میدیم و...
۰
۰
ارسال: #۲۳
۳۰ خرداد ۱۳۹۵, ۰۶:۱۳ ق.ظ
(۳۰ خرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۴۰ ق.ظ)gunnersregister نوشته شده توسط:  
(30 خرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۰۳ ق.ظ)Mahsash نوشته شده توسط:  من خواستم یه تاکید مضاعفی داشته باشم روی نکته‌ای که دوستان دیگه هم ذکر کردن...
کاش به من اجازه میدادن که ۳ ساله تموم کنم. خوب اگه وقت زیاد دارید بشینید زبان بخونید. استفاده کنید. ما دارم هول هولکی استاد انتخاب میکنیم. هول هولکی پروپوزال میدیم و...
وقت زیاد و اضافی وجود نداره!
البته من مشکلی ندارم با ۳ساله بودن ها. ولی خب ترجیح می‌دادم سخت‌گیری کم‌تری سر این مسئله وجود داشت.
ضمن اینکه از بعد از ترم ۴ به ازای هر ماه تاخیر ۰.۲۵ کم می‌شه. این دیگه خیلی زور داره که هم نمره کم می‌شه هم نمی‌ذارن آدم دفاع کنه! ولی خب اینقدر نگه می‌دارن آدمارو تا مقاله بدن...بعد با مقاله نمره‌ای که کم شده جبران می‌شه...
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: hamedfayez , gunnersregister
ارسال: #۲۴
۳۰ خرداد ۱۳۹۵, ۰۶:۴۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۵۵ ق.ظ، توسط RezaTaheri.)
به شبانه های آقا خوابگاه نمیدن؟
هزینه خوایگاه های خودگردان ترمی چقدره؟

«یا به اندازه آرزوهایت تلاش کن»
«یا به اندازه تلاشت آرزو کن»
شکسپیر
۰
۰
ارسال: #۲۵
۳۰ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۴۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۵۱ ق.ظ، توسط hamedfayez.)
(۳۰ خرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۴۸ ق.ظ)RezaTaheri نوشته شده توسط:  به شبانه های آقا خوابگاه نمیدن؟
هزینه خوایگاه های خودگردان ترمی چقدره؟

نه اینکه اصلا خوابگاه به شبانه ندن
ولی به سختی میدن و ریسکه و روال مشخصی نداره که بگم حتما میدن یا حتما نمیدن. یه سال میگیرن بچه ها یه سال نمیگیرن.
معمولا از ترم ۲ میگیرن بچه ها تا اونجایی که من دیدم.
خودگردان بستگی داره به موقعیت و امکاناتش.خودگردان خیلی خوب فکر کنم ماهی ۳۰۰، البته دقیق اطلاع ندارم.

(۳۰ خرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۴۰ ق.ظ)gunnersregister نوشته شده توسط:  
(30 خرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۰۳ ق.ظ)Mahsash نوشته شده توسط:  من خواستم یه تاکید مضاعفی داشته باشم روی نکته‌ای که دوستان دیگه هم ذکر کردن...
خب درستش اینه که اختیاری باشه نه اجباری.
یعنی هر کی دوست داشت ۴ ترمه تموم کنه هرکیم دوست داشت بیشتر کار کنه مثلا ۶ ترمه.
ولی تهران یخورده از اختیار خارجه و معمولا بعیده کسی به راحتی ۴ ترمه تموم کنه. برعکسش شریفه که معمولا بعیده کسی بیشتر از۴ ترمه تموم کنه و عملا کاری میکنن ترم ۴ بندازن دانشجو رو بیرون :دی
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mahsash
ارسال: #۲۶
۳۰ خرداد ۱۳۹۵, ۰۵:۵۴ ب.ظ
(۳۰ خرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۱۳ ق.ظ)Mahsash نوشته شده توسط:  وقت زیاد و اضافی وجود نداره!
البته من مشکلی ندارم با ۳ساله بودن ها. ولی خب ترجیح می‌دادم سخت‌گیری کم‌تری سر این مسئله وجود داشت.
ضمن اینکه از بعد از ترم ۴ به ازای هر ماه تاخیر ۰.۲۵ کم می‌شه. این دیگه خیلی زور داره که هم نمره کم می‌شه هم نمی‌ذارن آدم دفاع کنه! ولی خب اینقدر نگه می‌دارن آدمارو تا مقاله بدن...بعد با مقاله نمره‌ای که کم شده جبران می‌شه...

تو شریف به ازای هر ماه ۰/۵ نمره کم میشه و اگه مقاله هم داده باشی اثری روی نمره نداره. خوبه تو دانشگاه تهران راه برای جبران نمره باز هست.

البته پایان نامه رو طبق بخش نامه وزارت علوم کیفی کردن. A,B,...
۰
۰
ارسال: #۲۷
۳۰ خرداد ۱۳۹۵, ۰۶:۰۹ ب.ظ
(۳۰ خرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۵۴ ب.ظ)gunnersregister نوشته شده توسط:  تو شریف به ازای هر ماه ۰/۵ نمره کم میشه و اگه مقاله هم داده باشی اثری روی نمره نداره. خوبه تو دانشگاه تهران راه برای جبران نمره باز هست.
مقاله ۱ نمره داره. شاید منظورتون این هست که بعد از ۲ سال دیگه مقاله تأثیر نداره که نمیدونم این مورد رو.
۰
۰
ارسال: #۲۸
۳۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۳:۵۳ ق.ظ
(۳۰ خرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۵۴ ب.ظ)gunnersregister نوشته شده توسط:  
(30 خرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۱۳ ق.ظ)Mahsash نوشته شده توسط:  وقت زیاد و اضافی وجود نداره!

تو شریف به ازای هر ماه ۰/۵ نمره کم میشه و اگه مقاله هم داده باشی اثری روی نمره نداره. خوبه تو دانشگاه تهران راه برای جبران نمره باز هست.

البته پایان نامه رو طبق بخش نامه وزارت علوم کیفی کردن. A,B,...
خب مسئله اینه که تو شریف به طور نرمال ملت ۴ترمه تموم می‌کنن و نمره‌ای از دست نمیدن.
ولی تهران هم نمی‌ذارن ۴ترمه تموم کنیم هم نمره کم می‌کننSmile) این کارشون خیلی محشره واقعا:دی
۰
۰
ارسال: #۲۹
۳۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۸:۳۵ ق.ظ
به نظرتون کدومش انتخاب بهتره؟

۱/روز تهران، شب تهران، روز امیرکبیر، شب امیرکبیر
۲/روز تهران، روز امیرکبیر، شب تهران، شب امیرکبیر

«یا به اندازه آرزوهایت تلاش کن»
«یا به اندازه تلاشت آرزو کن»
شکسپیر
۰
۰
ارسال: #۳۰
۳۱ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۵۸ ب.ظ
(۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۸:۳۵ ق.ظ)RezaTaheri نوشته شده توسط:  به نظرتون کدومش انتخاب بهتره؟

۱/روز تهران، شب تهران، روز امیرکبیر، شب امیرکبیر
۲/روز تهران، روز امیرکبیر، شب تهران، شب امیرکبیر

تو چه گرایشی؟

بستگی به خودتون داره که هزینه‌ی شبانه چقدر براتون مسئله باشه. اگر اصلا براتون سخت نیست خب شبانه تهران رو جلوتر بزنید. چون در مدرک روزانه و شبانه هیچ تفاوتی نیست.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: RezaTaheri

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۱ ۸۱۶ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۶۸۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۱۳ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  اسلاید های معماری کامپیوتر استاد گودرزی-شریف payam7 ۱۱ ۱۴,۴۲۱ ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ۰۹۱۵۳۸۴۲۸۱۴
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۲۵ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
Big Grin اطلاعات در مورد دانشگاه تهران (پردیس فارابی) mehRUN ۲ ۴,۴۵۲ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.behnam
  پارسه، مدرسان شریف،ماهان و.... کدام یک بهتره؟؟؟ alim93 ۶۴ ۶۷,۱۰۴ ۰۷ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  دکتری بیوانفورماتیک دانشگاه تهران omid93 ۸ ۱۲,۳۲۲ ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ۱۰:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: razieh.msh91
  تصمیم گیری مهم درباره مکان سرور سایت admin ۴ ۴,۴۱۱ ۲۸ دى ۱۴۰۰ ۰۳:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahsa3323
  ۱۴۵ هوش، ۲ زبانشناسی رایانشی، برم شریف؟ trace4ward ۷ ۷,۱۴۳ ۱۵ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Bp18449

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close