زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۵۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

راهنمایی برای انتخاب مسیر شغلی در برنامه نویسی

ارسال: #۱۶
۱۸ خرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۰۳ ب.ظ
..........

خداوندا ... کدام نقطه ی زمین، از تو خالیست که خلق تو را در آسمان می جویند؟! منصور حلاج
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۱۸ خرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۳۷ ب.ظ، توسط codin.)
بهترین زمانی که میتونستید برنامه نویسی رو شروع کنید ۱۲ سالگی بود. دومین بهترین زمانی که میتونید شروع کنید همین حالاست!

وقتی میگین ۲۶ سالگی دیر نیست من برداشتم اینه ناخودآگاه دوست دارین یکی بهتون بگه دیره و با خیال راحت بی خیالش بشید. به جز عضویت در تیم ملی امید که فکر کنم شرط سنیشو توی این سن ارضا نمیکنید ۲۶ سالگی تقریبا برای هیچ کاری دیر نیست. شما الان به بلوغ کامل رسیدین بهتر میدونید چطوری باید "یاد بگیرید". بهتر میدونید به چیا علاقه دارید و ... پس بهترین سن رو برای دنبال کردن خواسته هاتون دارید. اگر از برنامه نویسی خوشتون میاد از سختیش نترسید مثل رانندگیه از بیرون ترسناکه اما برای یه راننده امر بدیهی است.

هرکاری با تلاش ممکنه. یه جمله ای منتسب به ژان پل سارتر هستش که هرچند اغراق آمیزه تا حدی ولی دوستش دارم. ایشون میگن که
"اگر یک فلجِ مادرزاد نتواند قهرمان مسابقه دو و میدانی شود، فقط خودش مقصر است."
این تصویر از یک دونده المپیک لندنه:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

موفق باشی
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , arg89 , viase , samaneh@90 , Riemann , Paraande , hun73r.9h0s7 , Skyrim , jazana , Sector , f.b
ارسال: #۱۸
۱۸ خرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۲۸ ب.ظ
من هیچوقت نفهمیدم چرا میگن جاوا سخته!!!

پیشنهاد من به شما اینه که اصول برنامه نویسی رو یاد بگیرید. شما وقتی الگوریتم رو بفهمید، شئ گرایی رو درک کنید و خیلی چیزای دیگه که البته ساده هم هستن، میتونید براحتی بین زبان های برنامه نویسی سویچ کنید(هرچند که چنین چیزی رو پیشنهاد نمیکنم)

هیچ چیزی سخت نیست. همش بستگی به تلاش خودتون و علاقتون داره. شما وقت بذارید! هر کاری میتونید بکنید!

درباره زبان برنامه نویسی واقعا نمیتونم نظری بدم، یه جستجوی کوچیک میتونه مشخص کنه که تو بازار کار الان به چه زبان هایی بیشتر نیاز هست اما قطعا هر زبانی طرفدار و بازار کار خودش رو داره بهرحال. اما زبان های عامه پسند و پرکاربرد تری رو میتونید انتخاب کنید که دوستان اشاره کردن. مثلا #c زبان پر طرفداری هست حداقل توی ایران و البته python تو دنیا انگاری خیلی پر طرفداره!

هیچ وقت از برنامه نویسی نترسیدSmile شاید یکی از باحال ترین کارای دنیا باشه!
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: arg89 , hun73r.9h0s7 , jazana , RASPINA
ارسال: #۱۹
۱۸ خرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۳۱ ب.ظ
RE: راهنمایی برای انتخاب مسیر شغلی در برنامه نویسی
(۱۷ خرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۱۰ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  فکر نمی کنم برای برنامه های حرفه ای برای اندروید کسی از سی شارپ استفاده کنه. قرار نیست که شما تو همه چیز خبره بشید. من با اینکه کارم جاوای وبه اما صرفم نمی کنه کد اندروید بزنم چون برای یه پروژه هر چند کوچیک کلی چیز رو باید یاد بگیرم که چون در مسیر علاقه مندی ام (برنامه نویسی سرور ساید) نیست صرفم نمی کنه یاد بگیرم.

شما برای برنامه نویسی سمت سرور با چه زبانی کار می کنید ؟؟
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: jazana
ارسال: #۲۰
۱۸ خرداد ۱۳۹۵, ۱۲:۳۱ ب.ظ
(۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۳۱ ب.ظ)liyana_m نوشته شده توسط:  شما برای برنامه نویسی سمت سرور با چه زبانی کار می کنید ؟؟
جاوا

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
ارسال: #۲۱
۱۸ خرداد ۱۳۹۵, ۰۲:۳۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ۰۲:۳۸ ب.ظ، توسط mmirzay.)
سلام برنامه نویسی یه اصول مقدماتی داره،‌یه اصول پیشرفته،‌ خیلیا که ادعاشون میشه برنامه نویسیشون خوبه از همون اول میرن سراغ یه زبان مثه جاوا یا پی اچ پی یا هرچی غافل از اینکه خیلی از اصول رو تو مقدماتی هرچن ساده، فراموش کردن، پس به نظره من شما تو شرایطی هستین که انگیزشو و شایدم وقتشو دارین،‌ پس از مقدماتش شروع کنید حتی اگه وقت گیر باشه،‌حتی اگه بلد هستین، اینجوری هم ترستون میریزه هم اینکه راحت می تونین زبان برنامه نویسی مورد علاقتون رو انتخاب کنید. مقدمات اکثر زبان ها هم مثه همه، از همین اول حتمن سعی کنید هر مثال یا پروژه ی کوچیکی دیدین خودتون کد بزنید و بنویسید نه فقط بشینید و نگاه کنید و به خیال خودتون دارید تحلیل می کنید. به سایت سولو هم یه سر بزنید که به نظرم روشش بی نظیره :

Full of nothing but me!
۰
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: Paraande , hun73r.9h0s7 , jazana
ارسال: #۲۲
۱۸ خرداد ۱۳۹۵, ۰۳:۲۸ ب.ظ
جاوا بازار کاری خیلی خوبی داره. من خیلی ها رو دیدم میگن جاوا نیاز دارن

کامیابی و شادمانی تو در درونت قرار دارد، اراده کن که شاد بمانی، آن زمان، تو و شادمانی‌ات، میزبان نامریی دشواریها خواهید بود.((هلن کلر))Big GrinBig Grin
۰
۰
ارسال: #۲۳
۱۸ خرداد ۱۳۹۵, ۰۳:۴۱ ب.ظ
(۱۷ خرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۵۵ ب.ظ)liyana_m نوشته شده توسط:  سلام خدت دوستان
یه سوالی داشتم از حضورتون
من ۲۶ سالمه و لیسانس نرم افزار دارم و می خوام تو رشته ام یه تخصصی پیدا کنم ،بین برنامه نویسی وشبکه بیشتر تمایل به برنامه نویسی دارم ولی بی نهایت میترسم چون فکر میکنم خیلی خیلی سخته ،حالا اومدم اینجا تا از دوستانی که تجربه دارند راهنمایی و کمک بخوام
قبل از هر چیز سوالم از دوستان اینه که واقعا برنامه نویسی کار خیلی خیلی سختیه؟؟ و این که برنامه نویس بعد از چند سال کد زدن خسته و فرسوده و دل زده نمیشه ؟؟و در کل اوضاع کاری و درآمدیش چه طوره؟؟؟؟
۲۶ سالگی خیلی دیر نیست برای شروع یادگیری جدی و حرفه ای؟؟؟

در مورد سنتون فقط یه مثال بزنم.
من کسی رو میشناسم توی ۵۰ سالگی اخیرا نشسته طراحی وب یاد گرفته و کار بیدا کرده. و خیلیم راضیه.
۰
۱
ارسال: #۲۴
۱۸ خرداد ۱۳۹۵, ۰۹:۰۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۰۶ ب.ظ، توسط Skyrim.)
این تاپیک ایجاد شده منم هیمنجا میگم دوستان نظرشون رو بگن. تقریبا مرتبطه.
این مصاحبه اخیر که رفتم یه مقدار باعث سردرگمیم شد.
بعضی از این آگهی های استخدام رو دیدید که انگار آچار فرانسه میخان ؟!! به یک نفر مسلط به: شبکه، برنامه نویسی وب، آندروید و ... نیازمندیم.
با اینا کاری ندارم. شما تو هر شرکتی بری (به جز اون شرکتا که آچار فرانسه میخان!) ازتون فقط یه کار میخان. مثلا شما فقط قرار کد PHP کار کنی و دیگه کاری چندانی به UI سایت نداری و یا مثلا قرار نیست اپلیکیشن آندروید همون سایت رو هم بنویسی.
من اینجا که رفتم گفتم PHP کارم. ولی آشنایی با فلان چیز و اینا رو هم دارم.

اما مشکل اینه که من واقعا چیزایی خیلی زیادی دوست دارم.
شبکه دوست دارم و از روی علاقه مطالعه داشتم و خیلی میخام دوره های تخصصی رو برم و مدرکش ور بگیرم.
برنامه نویسی وب دوست دارم چون سریع نمونه کارت رو میتونی نشون بدی Big Grin ولی گذشته از شوخی با این که PHP کار می کنم خیلی دوست دارم سمت MVC5 هم برم و تو این زمینه کار کنم.
آندروید چون جدیده و همه گیر شده دوست دارم. یه چیزایی یاد گرفتم ولی میخام کامل حرفه ای کار کنم.
از سی شارپ هم که اصلا نمیشه دل کند Big GrinBig Grin
درمورد بوت استرپ و جی کوئری و جاوا اسکریپت هم که اصلا نگید که ناراحت میشم!! مگه میشه کسی وب کار کنه ولی سمت اینا نره؟؟!!
این تعدد علایق حداقل برای من باعث این اعتماد به نفس شده که هر چیزی رو میشه هر وقت که نیاز شد یاد گرفت.
شرکت هایی که آچار فرانسه میخان مد نظرم نیست. و شرکت هایی که حرفه ای تر کار می کنن و میشه به فضای کاری در اون شرکت ها بیشتر اعتماد کرد فقط شما رو برای یک کار مشخص میخان.
حالا با این تعدد علایق چیکار باید کرد؟ فقط باید یکی رو انتخاب کرد؟ براساس کار فعلی اولویت بندی کرد؟ یا ...

سرشارم از خیال ولی این کفاف نیست
در شعرِ من حقیقت یک ماجرا کم است ...
۱
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: jazana , hun73r.9h0s7 , samaneh@90
ارسال: #۲۵
۱۸ خرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۰۱ ب.ظ
(۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۰۱ ب.ظ)reza.kh نوشته شده توسط:  این تاپیک ایجاد شده منم هیمنجا میگم دوستان نظرشون رو بگن. تقریبا مرتبطه.
بعضی از این آگهی های استخدام رو دیدید که انگار آچار فرانسه میخان ؟!! به یک نفر مسلط به: شبکه، برنامه نویسی وب، آندروید و ... نیازمندیم.
با اینا کاری ندارم. شما تو هر شرکتی بری (به جز اون شرکتا که آچار فرانسه میخان!) ازتون فقط یه کار میخان. مثلا شما فقط قرار کد PHP کار کنی و دیگه کاری چندانی به UI سایت نداری و یا مثلا قرار نیست اپلیکیشن آندروید همون سایت رو هم بنویسی.

شبکه دوست دارم و از روی علاقه مطالعه داشتم و خیلی میخام دوره های تخصصی رو برم و مدرکش ور بگیرم.
برنامه نویسی وب دوست دارم چون سریع نمونه کارت رو میتونی نشون بدی Big Grin ولی گذشته از شوخی با این که PHP کار می کنم خیلی دوست دارم سمت MVC5 هم برم و تو این زمینه کار کنم.
آندروید چون جدیده و همه گیر شده دوست دارم. یه چیزایی یاد گرفتم ولی میخام کامل حرفه ای کار کنم.
درمورد بوت استرپ و جی کوئری و جاوا اسکریپت هم که اصلا نگید که ناراحت میشم!! مگه میشه کسی وب کار کنه ولی سمت اینا نره؟؟!!
این تعدد علایق حداقل برای من باعث این اعتماد به نفس شده که هر چیزی رو میشه هر وقت که نیاز شد یاد گرفت.
شرکت هایی که آچار فرانسه میخان مد نظرم نیست. و شرکت هایی که حرفه ای تر کار می کنن و میشه به فضای کاری در اون شرکت ها بیشتر اعتماد کرد فقط شما رو برای یک کار مشخص میخان.
حالا با این تعدد علایق چیکار باید کرد؟ فقط باید یکی رو انتخاب کرد؟ براساس کار فعلی اولویت بندی کرد؟ یا ...

شاید نظرم اشتباه باشه ولی آموختن با هدف آچارفرانسگی به یکی از بدترین اشتباهات کاری منجر میشه.Exclamation

۱۰-۱۵ سال پیش که سایت معروف مان نیک صالحی و بدهی و شیک ترین ویندوزمون ME بود شاید میشد روی همش سرمایه گذاری کرد و در حد رفع نیاز خواسته هر نوع مشتری مهارت کسب کرد ولی الان دیگه فک نکنم.

الان کل شاخه شبکه رو تو یک عمر نمیشه یادگرفت چه برسه به بقیه مسیر ها.

اگر مثلا انتخابت غیر شبکه بود در حد network+ خوندن کافیه،(آهسته هم بخونی حدود یک ماه طول میکشه) بقیه وقتت رو بگذار واسه افزایش depth(عمق) دانشی که می خوای یاد بگیری.

یک اقیانوس مطلب یادگرفتن به عمق چند سانتی متر ارزش نداره....

البته در حد ارضای عطش میشه سر و کله زد ولی در اوقات فراغت نه اینکه از کار اصلیت بزنه.

اگر فکر می کنی کار فعلیت رو اشتباه انتخاب کردی خب عوضش کن و مسیر دیگه انتخاب کن وگرنه همین فعلی رو ادامه بده(یا هر کدوم که عمیق تر بلدی)

اوه راستی، برداشت من اینه که تو ایران خیلی دیگه نباید عمیق و ریز شد،(با کمی استثنا تو شاخه برنامه نویسی) چون هنوز اونقدر پیشرفت نکردیم، به جای عمق بیش از حد کمی وسعت مهارتت رو افزایش بده و گسترده تر بخون.

برای مثال ریز شدن روی هک محصولات سیسکو یا ادوبی به طور کاملا تخصصی به درد ایالات متحده می خوره نه ایران، تو ایران شاخه کاریت هک شبکه باشه بهتره.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Skyrim , hun73r.9h0s7
ارسال: #۲۶
۱۸ خرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۰۵ ب.ظ
میشه شبکه و برنامه نویسی اندروید رو همزمان یاد گرفت؟
۰
۰
ارسال: #۲۷
۱۸ خرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۴۹ ب.ظ
(۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۰۱ ب.ظ)reza.kh نوشته شده توسط:  این تاپیک ایجاد شده منم هیمنجا میگم دوستان نظرشون رو بگن. تقریبا مرتبطه.

والا من دو تا شرکتو تا حالا تجربه کردم واقعا آچار فرانسه نمیخواستن. توی یکیشون پایتون و جنگو بلد بودی ۹۰ درصد کارات حل بود. ممکن بود گاهی مجبور بشی با جاوا اسکریپت ور بری اما هیچ وقت کار جدی توی اون حوزه ها لازم نبود انجام بدی. اون یکی شرکت هم کل توقعشون Nodejs بود که طرف خوب بلد باشه. شاید من خوش شانس بودم که با شرکتی روبرو نشدم که هم زمان هم ازت PHP و مثلا هم C شارپ بخواد چون حتی اگر جفتش هم آدم بلد باشه هی بخواد سوییچ کنه خب عذاب آوره.
به نظرم گام اول اینه یه جایی کار بگیرید و بعد بسته به نیازهای همون جایی که مشغول شدین چیزای جدیدی که واقعا مورد نیازه رو یاد بگیرید.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Skyrim , jazana , hun73r.9h0s7 , RASPINA
ارسال: #۲۸
۱۸ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۰۱ ب.ظ
(۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۴۹ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  والا من دو تا شرکتو تا حالا تجربه کردم واقعا آچار فرانسه نمیخواستن. توی یکیشون پایتون و جنگو بلد بودی ۹۰ درصد کارات حل بود. ممکن بود گاهی مجبور بشی با جاوا اسکریپت ور بری اما هیچ وقت کار جدی توی اون حوزه ها لازم نبود انجام بدی. اون یکی شرکت هم کل توقعشون Nodejs بود که طرف خوب بلد باشه. شاید من خوش شانس بودم که با شرکتی روبرو نشدم که هم زمان هم ازت PHP و مثلا هم C شارپ بخواد چون حتی اگر جفتش هم آدم بلد باشه هی بخواد سوییچ کنه خب عذاب آوره.
به نظرم گام اول اینه یه جایی کار بگیرید و بعد بسته به نیازهای همون جایی که مشغول شدین چیزای جدیدی که واقعا مورد نیازه رو یاد بگیرید.

حقیقتش قضیه از اونجا شروع شد که پروژه هایی به طور شخصی و خارج از شرکت پیش میومد که پولش واقعا خوب بود ولی من بلد نبودم. مثل آندروید و یا یه نفر که اصرار داشت سایت شرکتش رو با ASP بنویسم. خب منم حیفم میومد که از دست بدمشون.
از نظر علاقه شخصی برای من چندان تفاوتی نداره و همه این زمینه های کاری در یک سطح هستن. اما پیشنهاد شما، تمرکز رو کدوم قسمته؟ بازار کار کدوم یکی فعال تر و متنوع تره؟

سرشارم از خیال ولی این کفاف نیست
در شعرِ من حقیقت یک ماجرا کم است ...
۰
۰
ارسال: #۲۹
۱۸ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۰۷ ب.ظ
(۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۰۱ ب.ظ)reza.kh نوشته شده توسط:  حقیقتش قضیه از اونجا شروع شد که پروژه هایی به طور شخصی و خارج از شرکت پیش میومد که پولش واقعا خوب بود ولی من بلد نبودم. مثل آندروید و یا یه نفر که اصرار داشت سایت شرکتش رو با ASP بنویسم. خب منم حیفم میومد که از دست بدمشون.
از نظر علاقه شخصی برای من چندان تفاوتی نداره و همه این زمینه های کاری در یک سطح هستن. اما پیشنهاد شما، تمرکز رو کدوم قسمته؟ بازار کار کدوم یکی فعال تر و متنوع تره؟
مهارت نه گفتن.

۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: - rasool -
ارسال: #۳۰
۱۸ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۱۲ ب.ظ
(۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۰۵ ب.ظ)dokhtare payiz نوشته شده توسط:  میشه شبکه و برنامه نویسی اندروید رو همزمان یاد گرفت؟

نه عزیز من نمیشه.
نمیدونم چرا اکثرا فکر می کنن شبکه آسونه برنامه نویسی سخته.

دوستانی که فکر می کنن شبکه آسونه برن به این وبسایت :

این هنوز مسایل سیسکو رو پوشش نداده.ببینید چقدر از مباحثی که اینجا مطرح شده رو حتی اسمشو شنییدید.

هی ایـــــــــــــــــــــــــــــــــزد...
Angel
۱
۱

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۰۵۰ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۴۹۶ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۷,۸۹۲ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  پروپوزال نویسی ف.ش ۹ ۱۲,۳۵۳ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۷۴۴ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۷,۹۴۴ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۴۵۴ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۵۳۹ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  درخواست برنامه برای اردینو در iot seokheiry ۱ ۲,۹۴۸ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: iot-programer
Information راهنمایی برای فرصت باقیمانده تا کنکور ۱۴۰۰ marge_setare ۷ ۵,۰۵۶ ۱۰ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۴۸ ق.ظ
آخرین ارسال: fatemehbin

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close