زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۳:۱۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

راهنمایی برای انتخاب مسیر شغلی در برنامه نویسی

ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۵, ۰۴:۵۵ ب.ظ
سلام خدت دوستان
یه سوالی داشتم از حضورتون
من ۲۶ سالمه و لیسانس نرم افزار دارم و می خوام تو رشته ام یه تخصصی پیدا کنم ،بین برنامه نویسی وشبکه بیشتر تمایل به برنامه نویسی دارم ولی بی نهایت میترسم چون فکر میکنم خیلی خیلی سخته ،حالا اومدم اینجا تا از دوستانی که تجربه دارند راهنمایی و کمک بخوام
قبل از هر چیز سوالم از دوستان اینه که واقعا برنامه نویسی کار خیلی خیلی سختیه؟؟ و این که برنامه نویس بعد از چند سال کد زدن خسته و فرسوده و دل زده نمیشه ؟؟و در کل اوضاع کاری و درآمدیش چه طوره؟؟؟؟
۲۶ سالگی خیلی دیر نیست برای شروع یادگیری جدی و حرفه ای؟؟؟
و درخواست بعدیم اینه که در انتخاب زبان بهم کمک کنید:بعد از کمی تحقیق به این نتیجه رسیدم که c# وAsp.net رو دنبال کنم ولی باز بین جاوا،پایتون و سی پلاس پلاس و سی شارپ موندم ؛ولی چون شنیدم که با سی شارپ هم میشه واسه اندروید،وب و ویندوز برنامه نوشت ترجیحم همین سی شارپه و اینکه شنیدم برای شروع سخته که با جاوا کار کنی.
دوستان ممنون میشم راهنماییم کنید.
۴
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: jazana , Vanshut
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۵, ۰۵:۱۰ ب.ظ
فکر نمی کنم برای برنامه های حرفه ای برای اندروید کسی از سی شارپ استفاده کنه. قرار نیست که شما تو همه چیز خبره بشید. من با اینکه کارم جاوای وبه اما صرفم نمی کنه کد اندروید بزنم چون برای یه پروژه هر چند کوچیک کلی چیز رو باید یاد بگیرم که چون در مسیر علاقه مندی ام (برنامه نویسی سرور ساید) نیست صرفم نمی کنه یاد بگیرم.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: jazana
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۵, ۰۸:۴۷ ب.ظ
اولا اینکه اصلا دیر نیست، پیانو نیست که، هر موقع خواستی می تونی شروع کنی و موفق شی...

برنامه نویسی سخت نیست ولی نیاز به برخی خصوصیات شخصیتی داره.

۱. باید صبور باشی، ممکنه با مشتری ای سر و کله بزنی که اطلاعات فنی کمی داره و موقع گفتن ایمیلش www هم میگه و می خواد سایتش com باشه.

علاوه بر مشکل برقراری ارتباط با افراد غیر تکنیکی باید حوصله عیب یابی برنامه داشته باشی، خیلی وقتا ممکنه برنامت کار نکنه و هی گیر کنه و ساعت ها باید دنبال ایرادش بگردی

مثلا همین جاوا، نه اصلا سخت نیست ولی ممکنه همین اول کاری موقع نصب jdk و netbeans و ... شونصد ایراد بده، نباید ناامید بشی.....

۲. برنامه نویس های موفق معمولا علاقه مند به حل معما و پازل هستند و در کل کنجکاو تر از بقیه اند، از حل پازل خوشت میاد؟

احتمالا موارد دیگه هم هست ولی اگر چنین مهارت هایی نداری بهتره اول کسب شان کنی بعدا بیای سراغ برنامه نویسی و گرنه خسته میشی...

من از تکنولوژی های مایکروسافت خوشم نمیاد برای همین پیشنهادم پایتون و جاوا هست نه سی شارپ اینا

پایتون بسیار ساده هست واسه شروع می تونی با پایتون شروع کنی همین پایتون کافیه

اگر تخصص دیگه ای نداری و می خوای برنامه نویسی اولین تخصصت باشه جاوا بخون.(چون معمولا پایتون واسه اسکریپت و اتوماتیک کردن یک سری عملیات دیگه هست)

واسه انتخاب لینک زیر رو ببین:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

---------------------------------------

کمی بگرد حالا یکی شون رو انتخاب کن و یکی دو ماه بخون ببین چی میشه.
۸
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , diligent , Iranian Wizard , arg89 , DANEiL , dastan00 , samaneh@90 , Paraande , Skyrim , majidnourirad10
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۰۴ ب.ظ
سایتی ایرانی که فیلم های آموزشی مباحث آی تی رو ارائه میده و استاد با دانشجوها جهت رفع اشکال در ارتباط هس
Learnfiles.com
از p30download هم میتونی آموزش های مختلف زبان اصلی رو دانلود کنی. از Fundamentals of Programming و ّFunda.... of OOP شروع کنی بهتر هس.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: jazana , diligent
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۱۳ ب.ظ
سلام.

اول اینکه بنده در مورد انتخاب شبکه یا برنامه نویسی حرف ندارم ولی اگه

در مورد برنامه نویسی میخواین بیشتر بدونین در ادامه بحث دوستان .

یکی اینکه اگه واقعا علاقه دارین واقعا میتونین و هیچی سخت نیس ولی خب یکم ترس واسه ابتدا هست که عادیه

همه ما داریم ولی برای شروع بهترین گذینه اینه که از گوگل میتونین خیلی مطلبا در بیارین که واقعا عالین

مخصوصا از منابع خارجی و در مورد اینکه از کجا شروع کنین و چه زبانی هم به قول یکی از اساتید که منم

دقیقا همین سوال رو ازش پرسیدم این بود که سعی کن اول برنامه نویسی رو یاد بگیری

و با زبان هایی که فکر میکنی بدردت میخوره مثل C# , php , asp , .... اول یه اطلاعات ابتادی و اشنایی

با هاشون داشته باشین و بعد از اون وقتی که مثلا یه جا یه شرکت واسه استخدام رفتین یا اینکه پروژه ای بهتون خورد

توی ظرف یک ماه یا دو هفته بکوب اون زبانی که پروژه رو میخواین باهاش بنویسین رو تسلط کامل بهش پیدا کنین

و بحث اصلی این بود که اول برنامه نویسی رو یاد بگیریم نه که صرفا یه زبان خاص رو ( این موضوع که برنامه نویسی چرا

و زبان نه رو یکم که شروع بشه به کد نویسی و کار کردن مفهومش کامل معلوم میشه که یعنی چی ) و بعد از اون

اخرشم اون استادی که گفتم بعد این حرفش گفت که سعی کن بازارو با خودت وقف بدی تا اینکه بازار تورو با خودش وقف بده.

این یه مورد و مورد بعدی در مورد برنامه نویسی که منم همین الان یه پست عالی رو خوندم و واقعا پیشنهاد میکنم

حالا توی هر زمینه ای که میخوایین کار کنین این مطلب رو بخونین که واقعا عالی بود :

و مورد بعدی هم اینکه برنامه نویسی به قول دوستمون jazana اصلا سخت نیس و اینم من میگم واقعا کاری سخت نیس

فقط زحمت میخواد همین.

و مورد اخر هم که یه سریع منابعی که بنده هم به نظرم براتون خوب میاد رو میزارم که امید وارم بدردتون بخوره و مفید باشه.

jquery.com

Stackoverflow.com

Sokanacademy.com

Coursera.org

البته این منابع رو میشه گفت یه کمک خوب توی مشکلات هستنو چیزهایین که بنده تا اینجا کمو بیش

ازشون زیاد کمک گرفتم البته اینم بگم که خود گوگل و یوتیوب هم منابع خیلی عالین.

انءشالله موفق باشید.
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: jazana , RASPINA , diligent , Iranian Wizard
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۵۸ ب.ظ
(۱۷ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۱۳ ب.ظ)hun73r.9h0s7 نوشته شده توسط:  jquery.com
نظراتی که دوستان توی پست هاشون نوشتن واقعا عالیه
توصیه ای که به شمادارم اینه که با دقت این جواب ها رابخونید و عمل کنید
واقعا کاربرای مانشت خیلی بی ادعا و خالصانه راهنمایی میدند مثل کاربر
hun73r.9h0s7 که این همه سایت معرفی کردند
این کم نیست شاید هرچند در نهایت ممکنه فقط یکی ازسایت ها براتون مفید باشه

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: jazana , hun73r.9h0s7
ارسال:
۱۸ خرداد ۱۳۹۵, ۰۲:۰۴ ق.ظ
سلام
من هم وضعیتم مشابه liyana_m هست و ۴ سال از فارغ التحصیلیم می گذره و تازه می خوام شروع به یادگیری کنم.البته من یه جورایی مطمئنم که اگه رو یه زمینه ای تمرکز کنم یه نتیجه ای می گیرم بالاخره، یعنی همه می تونن. چون خودم دوران دانشگاه تجربه ی طراحی سایت داشتم و می دونم در این زمینه فقط باید یه هدف و انگیزه مشخص باشه یعنی من اون موقع مجبور بودم که یه سایت طراحی کنم و با اینکه تجربه ای نداشتم اما هر طور بود با سوال از این ور و اون ور مرحله به مرحله تمومش کردم.منتها بعد از فارغ التحصیلی کلا همه اینا رو گذاشتم کنار و تازه به فکرش افتادم ولی اصلا نمی تونم تو خونه رو هیچی کار کنم و تو شهر خودمون (رشت) دنبال یه آموزشگاه برای آموزش php , sql و ... می گردم اما به جز مجتمع فنی تهران که قیمتش نمی ارزه جایی رو پیدا نکردم. می دونم که می شه تو خونه هم یاد گرفت اما برام سخته بدون هدف و محرک یاد بگیرم... خلاصه اینکه احیانا اگه یه آموزشگاه خوب برای اون مواردی که گفتم تو رشت می شناسید معرفی کنید. ممنون.
۰
۰
ارسال:
۱۸ خرداد ۱۳۹۵, ۰۹:۰۲ ق.ظ
ممنو ن از دوستانی که راهنمایی کردند ،با این صحبت هایی که کردید یه کم از ترسم از برنامه نویسی کمتر شد،امیدوارم خیلی سریعتر زبان مورد نظرم را هم انتخاب کنم و بدون شک برم دنبالش.البته من قبلا واقغا برنامه نویسی رو دوس داشتم ولی همیشه ترسیدم ،راستش بعد از درسم چون یه ضرب برای ارشد خوندم ومتاسفانه کنکور رو خراب کردم به شدت ،مدتی کلا از رشته ام فاصله گرفتم ولی الان دوباره تصمیم دارم با دید مثبت برگردم به رشته ام و از شکست نترسم ،خدارو چه دیدی شاید تو یه فرصت دیگه دوباره کنکور دادم و ارشدم یه جای خوب قبول شدم .
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: jazana , arg89 , hun73r.9h0s7
ارسال:
۱۸ خرداد ۱۳۹۵, ۰۹:۰۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۱۰ ق.ظ، توسط dastan00.)
سلام دوست عزیز و دوستان گرامی
اگه میخوای شبکه بخونی چون کار عملی هست باید خرج کنی زیاد اما برنامه نویسی خرج زیادی نداره
اگه میخوای شبکه بخونی دی وی دی های رایکا تا سی سی ان ای خوب هستند

دوست عزیز الان براتون برنامه نویسی سخت هست چون بلد نیستید اگه شیش ماه فقط کارکنید اون غول وحشتناکی که ساختید تبدیل به یک بچه غول میشه
کاری هم نیست تکراری بشه اونقدر زبان و ابزار هست و تولید میشه که قبل از این که به یکی عادت بکنی دیگری کم فروغ میشه
درآمدش هم به تخصصتون بستگی داره و راههای زیادی برای درآمدزایی هست

من خودم از۲۳ سالگی شروع کردم
درجواب یکی از دوستان پیانو روهم از۲۲ سالگی شروع کردم
هیچوقت برای هیچ کاری دیر نیست
فقط یه نکته ی مهم
الان تو سن ۲۶ سالگی دارین شروع می کنین با فکر و درایت یه۲۶ ساله کارتون رو شروع کنین
در این صورت خیلی به نفعتون میشه

به نظر یکی از زبانهای پایه رو مثل خانواده سی یا جاوا رو یاد بگیرید
من از جاوا شروع کردم
و بعد از اون در زمینه کاریتون روبی یا پایتون یا یکی از این زبان های نسل جدید رو یاد بگیرید
قبل از هر چیز به اینها یک نگاهی بکنید

بقیه ی این مطلب رو یه مدت پیش در مانشت ارسال کرده بودم که همون رو در زیر براتون میارم

بعد از یه زبان پایه برای وب دیگه سراغ پی اچ پی و دات نت نره
باید بره روبی و روبی ریلز یادبگیره
دوره دوره ی بیگ دیتا هست
کشورمارو رو الان نگاه نکنید
پس فردا کسی اوپن سورس رو نمی زاره بره سراغ دات نت
زبانی که امروز یاد میگیریم باید فردا هم بشه ازش استفاده کرد

برای منبع هم
یه کتاب مرجع بگیر
+کانال یوتوب پارس کلیک
+سری کتابهای Head First(اگه نمی تونی بخری از
دانلود کن)
+خبرهای روز (اگه به انگلیسی مسلط نیستی وبلاگ سکان آکادمی اخبار روز تخصصی رو خوب پوشش میده و مقالات جالبی داره)
+زبان انگلیسی(من از پکیج حامد اسکندری استفاده می کنم)
+دریای بیکران نت

روش کار هم این شکلی هست که اول فیلم ها رو دونه دونه نگاه میکنی و چندین بار اجرا میکنی
بعد از اون همون موضوع رو از هذفرست میخونی
بعدش چندتایی پروژه کوچیک
در میون این کارها هم گاهی و در صورت نیاز به مرجع مراجعه می کنی

«این نظر شخصی من بود و راهی شخصی برای تسلط
حتما شما راه دیگری برای آموزش به خودتون دارید
وبرای کشف این راهها راه دیگری جز یه مدت دست و پنجه نرم کردن با منابع ندارید»
موفق باشید

(۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ۰۲:۰۴ ق.ظ)arg89 نوشته شده توسط:  سلام
من هم وضعیتم مشابه liyana_m هست و ۴ سال از فارغ التحصیلیم می گذره و تازه می خوام شروع به یادگیری کنم.البته من یه جورایی مطمئنم که اگه رو یه زمینه ای تمرکز کنم یه نتیجه ای می گیرم بالاخره، یعنی همه می تونن. چون خودم دوران دانشگاه تجربه ی طراحی سایت داشتم و می دونم در این زمینه فقط باید یه هدف و انگیزه مشخص باشه یعنی من اون موقع مجبور بودم که یه سایت طراحی کنم و با اینکه تجربه ای نداشتم اما هر طور بود با سوال از این ور و اون ور مرحله به مرحله تمومش کردم.منتها بعد از فارغ التحصیلی کلا همه اینا رو گذاشتم کنار و تازه به فکرش افتادم ولی اصلا نمی تونم تو خونه رو هیچی کار کنم و تو شهر خودمون (رشت) دنبال یه آموزشگاه برای آموزش php , sql و ... می گردم اما به جز مجتمع فنی تهران که قیمتش نمی ارزه جایی رو پیدا نکردم. می دونم که می شه تو خونه هم یاد گرفت اما برام سخته بدون هدف و محرک یاد بگیرم... خلاصه اینکه احیانا اگه یه آموزشگاه خوب برای اون مواردی که گفتم تو رشت می شناسید معرفی کنید. ممنون.

سلام همشهری عزیز
جان قوربان برار

سطح کلاس ها خیلی پایین هست
فقط اگه مسئله ی مالی ندارین میتونین کلاس برید که برای شروع کار گیج نشید زیاد و مجبور باشید اول کاری یادبگیرید چیزی
وگرنه چیزی یادنمیگیرید
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: jazana , liyana_m , arg89 , RASPINA , viase , mmirzay , hun73r.9h0s7 , پرهوده
ارسال: #۱۰
۱۸ خرداد ۱۳۹۵, ۰۹:۱۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۳۳ ق.ظ، توسط liyana_m.)
RE: راهنمایی برای انتخاب مسیر شغلی در برنامه نویسی
(۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۰۳ ق.ظ)dastan00 نوشته شده توسط:  سلام دوست عزیز و دوستان گرامی
اگه میخوای شبکه بخونی چون کار عملی هست باید خرج کنی زیاد اما برنامه نویسی خرج زیادی نداره
اگه میخوای شبکه بخونی دی وی دی های رایکا تا سی سی ان ای خوب هستند

دوست عزیز الان براتون برنامه نویسی سخت هست چون بلد نیستید اگه شیش ماه فقط کارکنید اون غول وحشتناکی که ساختید تبدیل به یک بچه غول میشه
کاری هم نیست تکراری بشه اونقدر زبان و ابزار هست و تولید میشه که قبل از این که به یکی عادت بکنی دیگری کم فروغ میشه
درآمدش هم به تخصصتون بستگی داره و راههای زیادی برای درآمدزایی هست

من خودم از۲۳ سالگی شروع کردم
درجواب یکی از دوستان پیانو روهم از۲۲ سالگی شروع کردم
هیچوقت برای هیچ کاری دیر نیست
فقط یه نکته ی مهم
الان تو سن ۲۶ سالگی دارین شروع می کنین با فکر و درایت یه۲۶ ساله کارتون رو شروع کنین
در این صورت خیلی به نفعتون میشه

به نظر یکی از زبانهای پایه رو مثل خانواده سی یا جاوا رو یاد بگیرید
من از جاوا شروع کردم
و بعد از اون در زمینه کاریتون روبی یا پایتون یا یکی از این زبان های نسل جدید رو یاد بگیرید
قبل از هر چیز به اینها یک نگاهی بکنید

بقیه ی این مطلب رو یه مدت پیش در مانشت ارسال کرده بودم که همون رو در زیر براتون میارم

بعد از یه زبان پایه برای وب دیگه سراغ پی اچ پی و دات نت نره
باید بره روبی و روبی ریلز یادبگیره
دوره دوره ی بیگ دیتا هست
کشورمارو رو الان نگاه نکنید
پس فردا کسی اوپن سورس رو نمی زاره بره سراغ دات نت
زبانی که امروز یاد میگیریم باید فردا هم بشه ازش استفاده کرد

برای منبع هم
یه کتاب مرجع بگیر
+کانال یوتوب پارس کلیک
+سری کتابهای Head First(اگه نمی تونی بخری از
دانلود کن)
+خبرهای روز (اگه به انگلیسی مسلط نیستی وبلاگ سکان آکادمی اخبار روز تخصصی رو خوب پوشش میده و مقالات جالبی داره)
+زبان انگلیسی(من از پکیج حامد اسکندری استفاده می کنم)
+دریای بیکران نت

روش کار هم این شکلی هست که اول فیلم ها رو دونه دونه نگاه میکنی و چندین بار اجرا میکنی
بعد از اون همون موضوع رو از هذفرست میخونی
بعدش چندتایی پروژه کوچیک
در میون این کارها هم گاهی و در صورت نیاز به مرجع مراجعه می کنی

«این نظر شخصی من بود و راهی شخصی برای تسلط
حتما شما راه دیگری برای آموزش به خودتون دارید
وبرای کشف این راهها راه دیگری جز یه مدت دست و پنجه نرم کردن با منابع ندارید»
موفق باشید
نمیدونم چرا من خیلی میترسم با جاوا شروع کنم ،البه من تا حدودی با سی شارپ آشنایی دارم ولی یادم رفته یعنی دوران دانشجوییم کلاس سی شارپ می رفتم و همش فکر میکنم تو زبان های برنامه نویسی، دات نت راحت تر باشه ،البته به جز شما هم خیلی ها بهم توصیه کردن که جاوا یادبگیرم،بازار کارش هم خوبه جاوا؟؟؟ ،یعنی دیگه تا چند سال دیگه این زبان های دات نت کاربرد ندارد؟؟
برای شروع واقعا سخت نیست ؟؟چون هیچ تجربه ای ندارم .

زمینه کاربرد جاوا چیه ؟؟ فقط اندروید ؟؟ تو وب کاربرد نداره دیگه ؟؟
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: jazana , hun73r.9h0s7
ارسال: #۱۱
۱۸ خرداد ۱۳۹۵, ۰۹:۴۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۴۶ ق.ظ، توسط dastan00.)
خوبی جاوا اینه که این همه سال نه تنها کم رنگ نشده بلکه مهم ترهم شده
هیچ زبانی کاربردش رو از دست نمیده
حتی تو یه جایی خوندم کلی از برنامه هایی که برای وزرات دفاع آمریکا در قدیم نوشته شده و الان کار میکنن باهاش هنوز به زبان اسمبلی هست
شما کتاب هیدفرست رو دانلود کن کم کم بخون خیلی فانه
سخت که هست ولی نه اون سختی که شما تو ذهنتون ساختید
وقتی شروع کنید و سه ماه بگذره یاد این روزاتون بیفتید خندتون میگیره
راحت ترین راه عمل کردنه

جاوا تو وب هم کاربرد داره
اما محدود هست و خیلی پیچیده
با روبی ریلز تقریبا هم کار هست جاوا

دوست عزیز اول باید یه زبان پایه رو خوب یاد بگیرید
زیادهم فرق نمیکنه
بعدش خودتون میفهمید چیکار کنید
سریع دست به کار شید لطفا
اینفوگرافیک هایی روهم گذاشتم کامل بخونید
برای شروع عالی هست
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: liyana_m , jazana , RASPINA , hun73r.9h0s7
ارسال: #۱۲
۱۸ خرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۳۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۳۳ ق.ظ، توسط sara27.)
اگه میخوایی چیزی رو یاد بگیرد
۱/انیمیشن و طراحی دکوراسیون داخلی (max+maya+after effect)
۲/شبکه(mikrotik+سیسکو)
۳/برنامه نویسی به ترتیب
۱-اندروید(جاوا+برنامه نویسی شی گرا)
۲-c#(کاربردی ترین زبان برنامه نویسی ایران)
۳-asp.net
۰
۰
ارسال: #۱۳
۱۸ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۰۳ ق.ظ
سلام
اگر دنبال این هستید که زود یک زبان برنامه نویسی یاد بگیرید و برین سر کار و پول در بیارین، بهتره برین سراغ php، اندرویدو IOS یا asp.
این ها ساده هستند و مدت کمی برای یادگیری زمان میخوان به علاوه اینکه بازار خوبی دارن. اگر C# بخواید یاد بگیرین اگرچه یکم بیشتر وقت میخواد، اما این هم بازار کار خوبی داره. اما جاوا سخت تر هست و مدت بیشتری زمان میخواد. به علاوه بازار کار جاوا در ایران کوچکتر و خاص تر هست. معمولا الان پروژه های بزرگ ملی یا سازمانی رو با جاوا مینویسن اون هم به خاطر فریم ورک های متنوعی که داره. بازار کار این جور پروژه ها هم معمولا فقط تو تهرانه!
شما وقتی با php و اندروید کار میکنین احتمالا خودتون تنهایی هستین ولی پروژه های مربوط به C# و جاوا معمولا اینقدر بزرگ هستن که تیمی انجام میشن. همین تیمی بودن هم خودش یه سری مهارت های دیگه ای رو میطلبه... البته سادست.
شما میدونید الان با فقط با دانستن سینتکس یک زبان نمیتونید کار خاصی انجام بدین. الان تقریبا برای هر زبانی فریم ورک های متفاوتی هست که بعد از یادگیری سینتکس زبان باید اون فریم ورک ها رو هم یاد گرفت تا بتونید توی بازار کار کنید.
شما برای کار با php معمولا یک فریم ورک(مثلا لاراول) یاد میگیرین و با همون پروژه انجام میدین ولی برای C# گویا باید ۲،۳ تا و برای جاوا تعدادش زیادتر هست.
بنابراین من بهتون پیشنهاد میدم برین سمت php و اندروید و asp. نگران هم نباشید، بعدا که جا افتادین میتونین با توجه به فرصت هایی که دارین، در صورت علاقه مسیرتون رو عوض کنید.
به نظرم اصلا سمت c++ و پایتون نرین که اینا بازار کار خاص دارن... اگر شک دارین مثلا یه جستجو روی استخدام برنامه نویس پایتون و C# بزنید تا ببینید تعداد موقعیت ها چقدر متفاوت هست.
موفق باشید.

[تصویر:  balloons.gif]
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: jazana , RASPINA , hun73r.9h0s7
ارسال: #۱۴
۱۸ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۲۴ ق.ظ
(۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۰۳ ق.ظ)dastan00 نوشته شده توسط:  سلام همشهری عزیز
جان قوربان برار

فقط اگه مسئله ی مالی ندارین میتونین کلاس برید که برای شروع کار گیج نشید زیاد و مجبور باشید اول کاری یادبگیرید چیزی
وگرنه چیزی یادنمیگیرید

سلامSmile
آره پرس و جو کردم جای درست و حسابی پیدا نکردم وقت بذارم و هزینه کنم. ولی دقیقا به خاطر همین که از این گیجی در بیام می خواستم برم کلاس... . دیگه بماند که بعد از یادگرفتن هم اینجا کار سخت پیدا می شه.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: dastan00
ارسال: #۱۵
۱۸ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۵۷ ق.ظ
(۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۲۴ ق.ظ)arg89 نوشته شده توسط:  
(18 خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۰۳ ق.ظ)dastan00 نوشته شده توسط:  سلام همشهری عزیز
جان قوربان برار

وگرنه چیزی یادنمیگیرید

سلامSmile
آره پرس و جو کردم جای درست و حسابی پیدا نکردم وقت بذارم و هزینه کنم. ولی دقیقا به خاطر همین که از این گیجی در بیام می خواستم برم کلاس... . دیگه بماند که بعد از یادگرفتن هم اینجا کار سخت پیدا می شه.

کار بیشتر تهران هست
آگهی های استخدام هم تو رشت گاهی تخیلی هستن
اما کارهست
میشه آزادکار هم بود
بچه ها توکارخونه هم هستن حتی
همه چی به تخصص برمیگرده گرامی
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: arg89 , hun73r.9h0s7

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۰۵۵ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۴۹۹ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۷,۸۹۷ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  پروپوزال نویسی ف.ش ۹ ۱۲,۳۵۴ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۷۴۵ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۷,۹۴۵ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۴۵۶ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۵۳۹ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  درخواست برنامه برای اردینو در iot seokheiry ۱ ۲,۹۵۱ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: iot-programer
Information راهنمایی برای فرصت باقیمانده تا کنکور ۱۴۰۰ marge_setare ۷ ۵,۰۵۹ ۱۰ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۴۸ ق.ظ
آخرین ارسال: fatemehbin

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close