زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۵۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

(تغییرات اساسی در راه است)از سال ۹۵ ارشد و دکتراتوسط هردانشگاه پذیرش میشود.

ارسال: #۳۱
۰۹ بهمن ۱۳۹۳, ۰۲:۳۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ بهمن ۱۳۹۳ ۰۲:۳۵ ق.ظ، توسط The BesT.)
من فکر نمیکنم کنکور ارشد۹۵ تغییر کنه و تغییرات مربوط به کنکور دکتری هست.الان هم که دانشگاههای مختلف برای ارشد دانشجو میگیرند سختگیری برای کنکور ارشد معنا نداره و هدفشون بیشتر روی کنکور دکتری هست.

دوستمون هم که گفتند برنامه نویسی خیلی خوب بلد هستند این نکته را باید دقت کنند که کسی که برنامه نویس هست لزوما کارشناس ارشد یا دکتر نیست!برنامه نویسی یک ابزار هست.دانشجوی دکترا کارش تحقیق و پژوهش و research هست.هدف اصلی کارشناسی ارشد و دکترا تحقیق هست و پیاده سازی ایده ها که برای این کار از ابزار برنامه نویسی استفاده میکند.چه بسا استادهایی ما داریم که کار پژوهشی و تحقیقاتی خوبی میکنند ولی پیاده سازی ایده و نتایجشون را خودشون انجام نمیدهند و میگن کار من برنامه نویسی نیست.
۹
۲
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: arman1993 , crevice , Aseman7 , shamim_70 , Amoojan , Mahsash
ارسال: #۳۲
۰۹ بهمن ۱۳۹۳, ۱۲:۴۳ ب.ظ
من دقیقا نفهمدیم چی شد؟
میشه یکی برای ما هم توضیح بده؟ یعنی معدل حرف اول و آخر میزنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
۰
۰
ارسال: #۳۳
۰۹ بهمن ۱۳۹۳, ۰۱:۳۹ ب.ظ
سلام
ببخشید منبع این خبر چیه؟

نمیدونم رو چ حساب بعضی از دوستان میگن عادلانه هس!! ؟

اینجوری همش استادای دانشگاه های تاپ دانشجوهای دانشگاه خودشونو میگیرن دیگ خیلیییییی احتمال برای دانشجویی ک توو یک دانشگاه پایین تری درس خونده برای رفتن به دانشگاه بالاتر کم میشه!!

زمان آدم ها رو دگرگون میکند
اما تصویری را که از آنها داریم
ثابت نگه می دارد
هیچ چیز دردناک تر از این تضاد
میان دگرگونی آدم ها و ثبات خاطره ها نیست

مارسل پروست
از کتاب : در جستجوی زمان از دست رفته
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷
ارسال: #۳۴
۰۹ بهمن ۱۳۹۳, ۰۱:۴۷ ب.ظ
یکی از مواردی که خودم به چشم دیدم، این بود که یکی از دانشجویان شبکه که اصلا پایان نامه اش هم کاملا شبکه بود و هیچ ربطی به امنیت نداشت، خیلی راحت به عنوان دانشجوی دکترای امنیت دانشگاه خودش انتخاب شد. صرفا به خاطر اینکه از لیسانس اونجا بوده و اساتید میشناسنش.
درسته کنکور روش صحیحی برای سنجش نیست، ولی با این اوضاع و احوال که کلا عدالت! موج میزنه، هر روش دیگه ای جایگزین بشه بدون اشکال نخواهد بود.

و ندایی که به من می گوید گرچه شب تاریک است
دل قوی دار سحر نزدیک است...
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: tabassomesayna , Amoojan , سجاد۶۷
ارسال: #۳۵
۰۹ بهمن ۱۳۹۳, ۰۲:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۵۲ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
از اونور قضیه هم نگاه کنید، ممکنه یه استاد دانشجوی یه دانشگاه دیگه رو دیده باشه که رزومه اش به ظاهر خوبه ولی وقتی میگیردش میبینه آش دهن سوزی نبوده، از اون طرف ممکنه ببینیه دانشجو های خودشون بهتر بودن.
بالاخره همیشه یه زنجیره ای از عوامل هست. وقتی از یه زاویه به قضیه نگاه کنید نمیتونید تصمیم درستی بگیرید. تمایل استادا به دانشجو های خودشون هم علتی داشته.
۵
۴
 سپاس‌گزاری شده توسط: iammiti , codin , Mahsash
ارسال: #۳۶
۰۹ بهمن ۱۳۹۳, ۰۳:۴۰ ب.ظ
اخه خدایی منی که دانشگا ازاد یه شهرستان درجه C درس خوندم یعنی باید انتظار داشته باشم یه استاد از شریف بیاد منو بگیره واسه ارشد؟ من حتی توقع ندارم جواب ایمیل منو بده و بهش حق میدم ..همین یه سال کنکور باعث میشه حداقل خیلی از کمبود هایی که ما تو کارشناسی داشتیم جبران بشه ( درسته خیلی ضرر می کنیم بابت زمانی که تلف میشه )
از یه طرف دیگه : یه بحث خیلی ساده هست...سیستم دانشگاهی با سیستم کاری تو مملکت ما و در زمان حاضر خیلی باهم اختلاف داره...پس بهتره صرف اینکه شما تو کار خودتون خبره هستید دلیل بشه که یه استاد بخواد واسه جذب شما تلاش کنه
سال ۸۸ که داشتیم کنکور کارشناسی می دادیم...می گفتن کنکور کارشناسی سال آخریه که برگزار میشه...راستی الان چه سالیه ؟

I am not suffering. I am struggling. Struggling to be part of things, to stay connected to whom I was once.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: NP-Cσмρℓєтє , tabassomesayna , Mahsash
ارسال: #۳۷
۰۹ بهمن ۱۳۹۳, ۰۴:۰۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ بهمن ۱۳۹۳ ۰۴:۰۳ ب.ظ، توسط پوونه.)
من دیشب خیلی ناراحت بودم واسه این خبر
بعد با خودم گفتم هدف من از ارشد گرفتن مدرک و کار که نیست مسلما. (چون کلا اصلا کار پیدا نمیشه!)
هدف من ربطی هم به سن نداره.. اما خیلی مهمه که تو بهترین دانشگاه ها درس بخونم و واقعا یاد بگیرم... پس یا سال بعد کنکور ارشد برگزار میشه خوب میخونم تهران قبول بشم
یا کنکور ارشد رو حذف میکنند خب عب نداره دوباره کارشناسی رو از اول میخونم (حالا یا آی تی یا علوم کامپیوتر یا همین رشته خودم) و این بار از خود دانشجویان شریف یا امیرکبیر و غیره میشم تا واسه ارشد پذیرشم کنن.
بعدش خودم رو زدم به بی خیالی و خوابیدم Big Grin Big Grin Big Grin
من پرروتر از اینام به این سادگیا بی خیال شم. بالاخره یه راهی پیدا میشهBig Grin
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: tabassomesayna , star1371
ارسال: #۳۸
۰۹ بهمن ۱۳۹۳, ۰۴:۴۷ ب.ظ
پس می خواد کنکور ارشد رو حذف کنن و بجاش به سابقه تحصیلی داوطلب توجه بشه؟!؟
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Hera
ارسال: #۳۹
۰۹ بهمن ۱۳۹۳, ۰۵:۰۰ ب.ظ
RE: (تغییرات اساسی در راه است)از سال ۹۵ ارشد و دکتراتوسط هردانشگاه پذیرش میشود.
میشه بگین کجای متن خبر گفته از سال ۹۵ خود دانشگاه پذیرش می کنه .گفتن برنامه جدی داریم.تا بره مجلس تا تصویب بشه حداقل دو سه سال میکشه.اینکه گفتن تغییر منظورشون همون زیر رشته ها بوده.که با اعتراض ما برگشت سرجاش.بیخود جو میدید چرا
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Hera , star1371 , Mahsash
ارسال: #۴۰
۰۹ بهمن ۱۳۹۳, ۰۵:۱۵ ب.ظ
فکر کنم دوستان نظرشون با این مدلی دانشجو گرفتن دانشگاهها مثبت باشه ...
یادمه دوران کارشناسی چند تا از استادامون کلی شاکی بودن که این چه وضعیه هر دانشگاهی واسه خودش آزمون میزاره هر کی رو دوست داره میگیره و... کلی هم خیلی ها خیلی جاهی نامه نگاری و اعتراض کردن و کلی هم خوشحال شدند که ازمون دکترا دیگه سراسری شده و ... و یه موفقیت بزرگ بود الان دوباره کار چپه شده ... انگاری دم دمی مزاجن

گویند کریم است و گنه میبخشد @@@@@ گیرم که ببخشد ، زخجالت چه کنم؟Exclamation
۳
۰
ارسال: #۴۱
۱۰ بهمن ۱۳۹۳, ۰۱:۲۷ ق.ظ
به غیر از معدل برای پذیرش دیگه به چی توجه میشه؟؟
۰
۱
ارسال: #۴۲
۱۰ بهمن ۱۳۹۳, ۰۱:۴۲ ق.ظ
این خبر رو من خوندم.از حذف کنکور و اینکه کلا به دانشگاه ها واگذار شه حرفی نزده.فقط درمورد پذیرش بدون آزمون المپیادی ها توضیح داده. و بیشتر رو دکترا تاکید کرده.یعنی یه هو میان کنکور رو حذف می کنن.این جوری که همه شاکی می شن.
۰
۰
ارسال: #۴۳
۱۰ بهمن ۱۳۹۳, ۰۱:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۴۸ ب.ظ، توسط Mr.Raeisi.)
نقل قول: بهتره کنکوریهای آینده یعنی سال بعد واقع بین باشند و از اول سال پیگیر موضوع بشن تا دم کنکور سال بعد غافلگیر نشوند. سازمان سنجش خودش هم میدونه که بچه ها از ش ناراضی هستن.

یعنی معیارهایی که برای انتخاب در نظر می گیرند چی ها هست نمیشه که همش رو معدل تمرکز کنند!!!!!
نمره انظباط هم که نداریمBig Grin
حتما رو مقاله هم باید تمرکز بشه.!!!!

موضوع دیگه که اینه بچه هایی که توی دانشگاههای درجه ۳ شهرستانی هستن دیگه شانسی برای قبولی توی دانشگاههای تهران ندارند. و فقط دانشگاههای تهران دانشجوههای خودشون رو پذیرش می کنند.

باید بفکر کار روی یه مقاله باشیم.
۰
۰
ارسال: #۴۴
۱۰ بهمن ۱۳۹۳, ۰۲:۳۴ ب.ظ
چنین چیزی رو نمیزارن عملی کنن
مطمئن باشید
اساتید مخالت میکنن
جامعه دانشجویی مخالفت میکنن
بیخود نگران نشید

زمان آدم ها رو دگرگون میکند
اما تصویری را که از آنها داریم
ثابت نگه می دارد
هیچ چیز دردناک تر از این تضاد
میان دگرگونی آدم ها و ثبات خاطره ها نیست

مارسل پروست
از کتاب : در جستجوی زمان از دست رفته
۱
۰
ارسال: #۴۵
۱۰ بهمن ۱۳۹۳, ۰۶:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ بهمن ۱۳۹۳ ۰۷:۰۶ ب.ظ، توسط crevice.)
اتفاقا اساتید خیلی از این خوشحال میشن...کی بدش میاد دانشجوشو خودش انتخاب کنه.

از یه نظر میتونه خوب باشه این طرح...مثلا هر دانشگاه ممکنه اهداف کلان متفاوتی داشته باشه؛ یه دانشگاه اینکه به زبان بین المللی تدریس انجام بشه میخواد برسه! یکی به اینکه کارها و طرحهای عمرانی و صنعتی انجام بده و دیگری مثلا کارهای پژوهشی و تولید مقاله...
حالا کمیته پذیرش هر دانشگاه میتونه بر اساس اهداف کلان خودش(البته اگه اصلا هدفی وجود داشته باشه Big GrinBig Grin) به اون معیار های مرتبط با سیاست خودش وزن بیشتری برای ارزیابی داوطلبین قرار بده.

نکته مهم: این رو فراموش نکنین که واقعا این روش؛ از خوندن ۴ تا درس مسخره ای که توی دوره ارشد خیلی از اساتید جای این درس ها میان یه چیز دیگه تدریس میکنن(چرا که واسه اونها هم بعضیاش قابل تحمل نیست.) و یا اون استاد واقعا در حد درسه فسیله!!(مثل پایگاه داده پیشرفته Big Grin)خیلی بهتره. چرا که این قبیل درسها(سیستم عامل پیشرفته؛ پایگاه داده پیشرفته؛ توزیع شده) عملا هیچ کاربردی در فضای تحصیلات تکمیلی و پژوهش ندارن....
ببخشید که اینو میگم؛ ولی کسانی که دارن میگن کنکور استعداد رو نشون میده دارن خودشونو گول میزنن یا میخوان با این حرفها خودشونو متقاعد کنن.(منظورم واسه دکتریست که پارامتر واسه ارزیابی زیاده...وگرنه واسه ارزیابی کارشناسی ها واسه ارشد واقعا چیزی جز معدل نیست)

در ضمن این رو هم در نظر بگیرین با سیاست فعلی شما n هزار تا مقاله ISI هم داشته باشی نمیتونی از هیچ دانشگاه داخلی ای پذیرش دکتری بگیری اگه توی کنکور مجاز نشی... ولی اگه معدلت ۱۴ باشه و هیچی مقاله نداشته باشی هم باز روی کاغذ شانس قبولی توی دکتری از طریق کنکور رو داری Big Grin خدا رو چی دیدید شاید هیچ کدام از مجازین واسه یه کد رشته از شما بهتر نبودن!!!
۲
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آینده شغلی برقکاران و نحوه آموزش چگونه است؟ liliahmadi ۰ ۵۰ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ عزیز دادخواه ۲ ۳,۸۱۳ ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ۰۹:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۲۷ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
Heart هزینه عشق واقعی چقدر است aatwo ۵ ۵,۳۸۹ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ghaderZ
  پذیرش با عنوان قرآن کاوی رایانشی s-nowrozi ۴۷ ۳۱,۵۶۷ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani
  بعد ۶ سال اومدم، ارشد مهندسی کامپیوتر کسی هست؟؟ seyed_eng ۷ ۵,۶۶۶ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: iraj.leo
  چجوری بفهمیم سرور hp اورجینال است یا خیر!؟ azade1992 ۱ ۲,۲۵۹ ۰۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: diiyan
  کدام زبان برنامه‌نویسی بهترین انتخاب است؟ elecomco ۲ ۲,۷۹۳ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo
  تغییرات کتاب سیستم عامل جدید سیستم عامل sima84 ۱ ۲,۵۶۱ ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Smile ۱۰ مدل آدم نخاله که به نفع خودتان است قیدشان را بزنید! αɾια ۱۷ ۹,۵۸۶ ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: sarasadati

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close