زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۰۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

حقوق استادی که دکتراش تمام شده باشد چقدر است ؟

ارسال: #۱۶
۱۱ دى ۱۳۹۳, ۰۲:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ دى ۱۳۹۳ ۰۳:۱۹ ب.ظ، توسط Menrva.)
(۱۱ دى ۱۳۹۳ ۱۲:۴۹ ب.ظ)natanz نوشته شده توسط:  الان دوست من بوتیک داره ماهی ده تومن در میاره درسم نخونده!
حالا من برم دکترا بخونم تهش ماهی ۳ تومن؟ مسخره نیست؟
اونایی که میگن ما برای پول درس نمیخونیم...عزیزم شما وقتی میری تو زندگی از در میای تو بچت بدو بدو میاد اول به دستات نگاه میکنه! ببینه چی براش خریدی...
سر ته این مملکت باید گل گرفت...
یکی از فامیلامون فوق لیسانس هست(هم رشته مانیست) خیلی اختراع و طرح پژوهشی کلی مقاله و این چیزاهم داره اما ادامه نداد، کار ازاد رو انتخاب کرد الان بعضی ماه ها توی ۲۰روز ۹میلیون بعضی ماه ها ۱۲میل بعصی ماه ها تو یک روز ۳۰ میلیون درامدداره و بیشتر،
بنظزتون درسش رو ادامه و مربوط به رشته خودش کارکنه یا کارازاد رو ادامه بده؟؟؟

멈추지 말고

My Dream is to fly
۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷
ارسال: #۱۷
۱۱ دى ۱۳۹۳, ۰۲:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ دى ۱۳۹۳ ۰۵:۴۱ ب.ظ، توسط friends.)
به نظرم این تاپیک باشه برا بعد کنکور که باعث دلسردی دوستانی که زحمت کشیدن نشه دوستان کنکوری الان در اوج فشار استرس هستند.....
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mohammad-A , explorer , arefeh.hp , tabassomesayna , NP-Cσмρℓєтє , ریحان , paeeizan
ارسال: #۱۸
۱۱ دى ۱۳۹۳, ۰۳:۵۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ دى ۱۳۹۳ ۰۳:۵۹ ب.ظ، توسط AmiriManesh.)
برادر من مکانیک هست. ماهی حدودای ۹ تومن درمیاره. ولی یه استاد اگر هیئت علمی باشه، ماهی نهایتا ۵ تومن درمیاره.
اما اون آرامشی که یک استاد داره رو برادر من نداره! اون کارش فنی هست، دائم توی روغن و گریسه! مجبوره زیر ماشین خاکی بشه! دستاش گاهی زخمی میشن! گاهی از سر اشتباه قطعه ای توی دستش خراب میشه که برای مثال هزینه ش ۵ تومنه و مجبوره خسارت بده! توی فصل تابستون مجبوره گرما رو تحمل کنه! گاهی ایراد ماشین رو نمیتونه بدرستی پیدا کنه و تا آخر شب مجبوره کار کنه! قطعا خانمش بیشتر اذیت خواهد شد! توی بعضی روزها (مثل نوروز که همه مسافرتن!) شاید اصلا در آمد نداشته باشه! ولی یه استاد لازم نیست هیچ وقت توی گریس و روغن باشه! توی گرما باشه! به قول دوستمون یه جورایی مقامش از یه مکانیک بیشتر هست!
دوستان به طور کلی میخوام اینو بگم که هیچ کاری بی زحمت نیست و در آمد با توجه به میزان زحمت و ریسک پذیری بدست میاد! یه کار آزاد درسته که در آمدش بیشتره ولی آیا میشه اطمینان کرد که همیشه هست؟! همیشه اون فرد در آمد داره؟ ولی دانشجو برای تدریس همیشه هست.
بنظرم هر کس باید با توجه به شرایط و علاقه ش کار آینده ش رو انتخاب کنه. بنظرم این طرز مقایسه ای که راجع به کار و درآمد انجام شده بود، نادرست بود. یکی از دوستان من اداره ی مالیات کار میکنه، ماهی بیش از ۱۲۰۰ بهش میدن، تازه روزهای پنج شنبه و جمعه هم خونه ست! من خودم توی دانشگاه تدریس میکنم. ساعتی ۷۵۰۰ تومن برامون حساب میکنن، در ماه چیز زیادی ازش درنمیاد، ولی بهرحال به تدریس علاقه دارم و هرگز حاضر نیستم کارم رو با کار روتین دوستم عوض کنم! اینکه پشت میز بشینم و روز به روز علمم کهنه تر بشه! شور و هیجان و هیاهوی توی دانشگاه رو با پول عوض نمیکنم! آدم باید خودش از جایی که توش هست راضی باشه و توی اون مکان آرامش داشته باشه. تنها پول ملاک انتخاب کار نیست.
۱۶
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: targol , tabassomesayna , M a h d i , kingmax , ریحان , Parisa-SH , pezhman.m-AI , misagh01 , sy_NBA , rahim06 , farahnaz
ارسال: #۱۹
۱۱ دى ۱۳۹۳, ۰۴:۳۵ ب.ظ
دارمد قعطا با ریسک ارتباط مستقیم داره.
اگر ریسک پایین بخواهید درامد پایین خواهید داشت (تدریس، کار دولتی) درامدش پایین هست ولی هیچ ریسکی نداره
اگر ریسکتون بالا باشه ممکنه حقوقتون بالا باشه ولی خوب ریسکش بیشتر هست.
البته یک نکته هست که دکتری هم کم ریسک نیست تو این شرایط! شما الان برید تا چندسال بعد دکتری بگیرید آیا عضو هیئت علمی دانشگاه درستی میشید یا نه خودش جای بحث داره.

ولی خیلیها حاضرن مثلا همونی که حقوقش ده میلیون باشه یک میلیون کم کنه و بهش بگن دکتر! از این زاویه دکتری هم خوبه Smile

ولی از نظر روتین بودن، کار دولتی که قطعا روتین هست. کار تدریس هم بعد یک مدت اذیت کننده میشه. مثلا خودم سعی میکنم هر ترم درس متفاوتی بگیرم تا تکراری نشه ولی خود در حد دو تا شش ساعت در هفته و بیشتر از اون اگر بخوام تدریس کنم طبعا سخت میشه.

شما اساتید به خصوص دکترها رو نگاه کنید میبینید طرف کلا دو تا درس کارشناسی رو هر ترم تکرارر میکنه و سی سال تو اون دانشگاه همون درس رو میده! این واقعیته که تدریس هم اگر شغل اصل باشه میشه کار تکراری.
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: natanz , targol , AmiriManesh , 8Operation , kaviresabz , kingmax , RASPINA , Nima Masghadi , tayebe68
ارسال: #۲۰
۱۱ دى ۱۳۹۳, ۰۴:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ دى ۱۳۹۳ ۰۴:۴۹ ب.ظ، توسط natanz.)
RE: حقوق استادی که دکتراش تمام شده باشد چقدر است ؟
(۱۱ دى ۱۳۹۳ ۱۲:۵۲ ب.ظ)targol نوشته شده توسط:  
(11 دى ۱۳۹۳ ۱۲:۴۹ ب.ظ)natanz نوشته شده توسط:  الان دوست من بوتیک داره ماهی ده تومن در میاره درسم نخونده!
اونایی که میگن ما برای پول درس نمیخونیم...عزیزم شما وقتی میری تو زندگی از در میای تو بچت بدو بدو میاد اول به دستات نگاه میکنه! ببینه چی براش خریدی...
در عوض بچه یه استاد دانشگاه بیشتر به باباش افتخار میکنه.
البته نه اون موقعی که اون بچشو میفرسته اروپا درس بخونه و ما اینجا

حالا اینا همش حرفه ولی دوستان در کنار درسی که میخونید دنبال بیزنس هم باشید
این بهترین راه حله
۱
۰
ارسال: #۲۱
۱۱ دى ۱۳۹۳, ۰۵:۴۶ ب.ظ
استفاده کردم،از همه دوستانی که در بحث شرکت کردن ممنونم. به خصوص اقا نیما و mrf -به دوستان عزیزی که مادیات هم در کنار درس براشون مهم است(که برای اکثریت البته مهمه) اگر کتاب «پدر پولدار پدر فقیر» رو نخوندید به عنوان بردار کوچکتر توصیه می کنم که این کتاب رو هم مطالعه کنید.قطعا براتون مفید خواهد بود.
و این رو یادتون نره به قول ایوان ایلیچ(در کتاب مدرسه زدایی از جامعه) در کشورهای توسعه نیافته رشد سن پایان تحصیلات از رشد امید به زندگی بیشتر است.
خدا همه ما رو از ماندن بر سر دو راهی دکتری و صنعت بیرون بیاره Big Grin

دوستان عزیز به جای پیام خصوصی از طریق وبگاه با من در ارتباط باشید.
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۷
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: natanz , RASPINA , Parisa-SH , happy07
ارسال: #۲۲
۱۱ دى ۱۳۹۳, ۰۵:۵۸ ب.ظ
(۱۱ دى ۱۳۹۳ ۰۱:۰۸ ق.ظ)Nima Masghadi نوشته شده توسط:  من الان همزمان با درس خوندن توی یک شرکت به صورت تمام وقت کار میکنم ماهی ۲۵۰۰ حداقل گیرم میاد، اونوقت حیف نیست بشی استاد واسه ماهی ۲۲۰۰ ؟!؟!؟ من اگه همین کار رو ادامه بدم ۵ سال دیگه حقوقم از ۵ میلیون بیشتر میشه و کلی هم پس انداز کردم، دکتری بخونم و بشم استاد فوقش حقوقم میشه ۳ میلیون با جیب خالی و خرج و مخارج این چند سال درس خوندن! ...
البته نا گفته نماند که کسانی که در دانشگاه های شاخص کشور هیئت علمی میشن معمولا پروژه های صنعتی میگیرن و توسط دانشجوهای فلک زده با یه حقوق خیلی نمور انجام میدن و پول اصلی رو از این این پروژه ها در میارن نه از حقوق دانشگاه. به قولی از اسم دانشگاه استفاده می کنن واسه گرفتن پروژه و بعد از دانشجو استفاده می کنن واسه انجامش و این وسط فقط پول میره تو حسابشون.
اما اگر توی دانشگاه های دیگه کشور هیئت علمی بشی ( البته قبلش باید از هفت خان رستم رد بشی) فقط همون حقوق بخور نمیر رو داری. توی این مملکت دیگه دکتری خوندن واقعا ارزش نداره. تقریبا اکثر استادای شریف تاکید می کنن که یا تو ایران دکتری نخونید و برید توی صنعت کار کنید تا از زندگی عقب نمونید و یا برید خارج و دکتری بخونید و همونجا بمونید!
توی خارج دانشجوی دکتری رو روی پروژه صنعتی میگیرن و هم بهت حقوق میدن و کار میکنی و هم تحقیق می کنی توی اون کار صنعتی، اینجا تازه میفهمن میری سر کار واسه دانشجوی دکتری نمی گیرنت!! دیگه نمی گن خب این بدبخت خرج داره، نمیشه جوان ۳۰ ساله دستش توی جیب باباش باشه خب! باید یه فکری هم برای زندگیش و ایندش بکنه. چهار روز دیگه میشه ۳۵ سالش هیچی نداره جز یه کاغذ پاره به اسم مدرک که سبزی خوردن هم وسطش نمیزارن بهش بدن.

یه برنامه جالبی بود سال ۹۱ از شبکه چهار پخش میشد به اسم برنامه ۳۶۰ درجه ، یکی از قسمتاش بود که دکتر محمد نایبی رو دعوت کردن که حرفاش خیلی جالب بود ، میگفت آدم عاقل ادامه تحصیل نمیده میره تو صنعت کار میکنه، حرف جالب تر ش این بود که توی اکثر دانشگاه های درجه یک آمریکایی تو سطح ارشد و دکتری دانشجوها از کشورهای جهان سوم میان و اکثر فارغ التحصیلان همین دانشگاه در مقطع لیسانس آمریکایی ها و دیگر کشورهای پیشرفته هستند که ادامه تحصیل نمیدن بلکه میرن تو صنعت مشغول میشن.

متاهل هستم.
۳
۴
 سپاس‌گزاری شده توسط: Nima Masghadi , azad_ahmadi , nina69 , saeidkhan , abji22
ارسال: #۲۳
۱۱ دى ۱۳۹۳, ۰۶:۰۲ ب.ظ
(۱۱ دى ۱۳۹۳ ۰۵:۵۸ ب.ظ)عاطفه پارسا نوشته شده توسط:  یه برنامه جالبی بود سال ۹۱ از شبکه چهار پخش میشد به اسم برنامه ۳۶۰ درجه ، یکی از قسمتاش بود که دکتر محمد نایبی رو دعوت کردن که حرفاش خیلی جالب بود ، میگفت آدم عاقل ادامه تحصیل نمیده میره تو صنعت کار میکنه، حرف جالب تر ش این بود که توی اکثر دانشگاه های درجه یک آمریکایی تو سطح ارشد و دکتری دانشجوها از کشورهای جهان سوم میان و اکثر فارغ التحصیلان همین دانشگاه در مقطع لیسانس آمریکایی ها و دیگر کشورهای پیشرفته هستند که ادامه تحصیل نمیدن بلکه میرن تو صنعت مشغول میشن.

ایشون چش بسته غیب گفته Big Grin
کو صنعت که لیسانسه بره توش؟؟؟؟؟؟

هی ایـــــــــــــــــــــــــــــــــزد...
Angel
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: AmiriManesh
ارسال: #۲۴
۱۱ دى ۱۳۹۳, ۰۶:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ دى ۱۳۹۳ ۰۶:۰۹ ب.ظ، توسط عاطفه پارسا.)
(۱۱ دى ۱۳۹۳ ۰۶:۰۲ ب.ظ)explorer نوشته شده توسط:  
(11 دى ۱۳۹۳ ۰۵:۵۸ ب.ظ)عاطفه پارسا نوشته شده توسط:  یه برنامه جالبی بود سال ۹۱ از شبکه چهار پخش میشد به اسم برنامه ۳۶۰ درجه ، یکی از قسمتاش بود که دکتر محمد نایبی رو دعوت کردن که حرفاش خیلی جالب بود ، میگفت آدم عاقل ادامه تحصیل نمیده میره تو صنعت کار میکنه، حرف جالب تر ش این بود که توی اکثر دانشگاه های درجه یک آمریکایی تو سطح ارشد و دکتری دانشجوها از کشورهای جهان سوم میان و اکثر فارغ التحصیلان همین دانشگاه در مقطع لیسانس آمریکایی ها و دیگر کشورهای پیشرفته هستند که ادامه تحصیل نمیدن بلکه میرن تو صنعت مشغول میشن.
ایشون چش بسته غیب گفته Big Grin
کو صنعت که لیسانسه بره توش؟؟؟؟؟؟

صنعت رشته کامپیوتر که کاملا مشخصه، شما کاربلد باش مثلا کدنویسی بلد باش، کار تو صنعت پیدا نمیشه؟؟؟؟؟؟؟

متاهل هستم.
۰
۰
ارسال: #۲۵
۱۱ دى ۱۳۹۳, ۰۶:۲۲ ب.ظ
(۱۱ دى ۱۳۹۳ ۰۶:۰۸ ب.ظ)عاطفه پارسا نوشته شده توسط:  صنعت رشته کامپیوتر که کاملا مشخصه، شما کاربلد باش مثلا کدنویسی بلد باش، کار تو صنعت پیدا نمیشه؟؟؟؟؟؟؟

اولا که صنعت فقط کد نویسی نیست ،حالا گیریم طرف برنامه نویس هم باشه برای درآمد مطلوب باید بره یه شهر بزرگتر که اون شهر بزرگ به احتمال زیاد باید تهران باشه. یعنی تقریبا اکثر راه های پیشرفت داره از تهران رد میشه.
اون صنعتی که فقط قراره توی پایتخت یا یکی دوتا شهر دیگه باشه چه دردی رو دوا میکنه؟؟

هی ایـــــــــــــــــــــــــــــــــزد...
Angel
۱۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Aurora , AmiriManesh , Menrva , Mohammad-A , RASPINA , Parisa-SH , abji22 , neda_Network , targol , mslinkin001 , arashjp , dzzv_13 , ali0281 , kvnl
ارسال: #۲۶
۱۱ دى ۱۳۹۳, ۰۷:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ دى ۱۳۹۳ ۰۷:۲۸ ب.ظ، توسط ma3070.)
(۱۱ دى ۱۳۹۳ ۱۲:۴۹ ب.ظ)natanz نوشته شده توسط:  الان دوست من بوتیک داره ماهی ده تومن در میاره درسم نخونده!

تو درس خوندن همچین بی پولی و فقر هم نیست که ادم جلو بچش شرمنده شه
اما درس خوندن اگر توش هدف درست حسابی باشه عزت میاره واسه ادم
تو روایات داریم که علم واسه ادم عزت میاره
به نظر من بهترین کاری که مملکت باید انجام بده اینه که به دانشجوهای دکترا حقوق بده
که بخش نامش اومده تو دانشگاه شیراز زدن
چیزایی هم که تو بخش نامه هست خوبه
حقوق های تو مایه ماهی ۸۰۰ و اینا
در قبال پژوهش و تدریس و...

(۱۱ دى ۱۳۹۳ ۰۵:۴۶ ب.ظ)۸Operation نوشته شده توسط:  استفاده کردم،از همه دوستانی که در بحث شرکت کردن ممنونم. به خصوص اقا نیما و mrf -به دوستان عزیزی که مادیات هم در کنار درس براشون مهم است(که برای اکثریت البته مهمه) اگر کتاب «پدر پولدار پدر فقیر» رو نخوندید به عنوان بردار کوچکتر توصیه می کنم که این کتاب رو هم مطالعه کنید.قطعا براتون مفید خواهد بود.
و این رو یادتون نره به قول ایوان ایلیچ(در کتاب مدرسه زدایی از جامعه) در کشورهای توسعه نیافته رشد سن پایان تحصیلات از رشد امید به زندگی بیشتر است.
خدا همه ما رو از ماندن بر سر دو راهی دکتری و صنعت بیرون بیاره Big Grin

من این کتاب رو تا نصفه هاش خوندم کتاب جالبی هست منم به دوستان پیشنهادش میکنم
اما خیلی حرف هاش هم بیشتر مناسب جامعه امریکا هست نه اینجا

(۱۱ دى ۱۳۹۳ ۰۱:۵۱ ب.ظ)Menrva نوشته شده توسط:  
(11 دى ۱۳۹۳ ۱۲:۵۲ ب.ظ)targol نوشته شده توسط:  در عوض بچه یه استاد دانشگاه بیشتر به باباش افتخار میکنه.
فرزند، هر شغلی که پدرش داشته باشه باز هم بهش خیلی افتخار میکنه..

بچه ای که برای افتخار به باباش معیارش شغل هست رو باید به حال تربیتش تاسف خوووردHuh
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: zahra_ce87 , 8Operation , Menrva
ارسال: #۲۷
۱۱ دى ۱۳۹۳, ۰۷:۵۷ ب.ظ
شارژ روحی شدیم رفت!

حداقل سر در این تاپیک مینوشتید ورود کنکوریا ممنون Big Grin
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: arefeh.hp , elhamgh , ریحان , tohidi4503 , kvnl
ارسال: #۲۸
۱۱ دى ۱۳۹۳, ۰۸:۱۸ ب.ظ
(۱۱ دى ۱۳۹۳ ۰۷:۵۷ ب.ظ)zahra.s نوشته شده توسط:  شارژ روحی شدیم رفت!

Big GrinBig GrinBig Grin
۰
۰
ارسال: #۲۹
۱۱ دى ۱۳۹۳, ۰۸:۳۷ ب.ظ
اصولا پول در آوردن هیچ ربط مستقیمی به مدرک تحصیلی نداره، ربط غیر مستقیم داره، ربطشم این ممکنه باعث تصحیل ( درست نوشتم ؟ ) در فرایند استخدام و ... ممکنه !!! بشه.

پول در آوردن با عرضه و تلاش خود آدم رابطه فوق العاده مستقیمی داره !

یه زمانی ( ۲۰ سال پیش )، کلا تعداد افراد تحصیل کرده و کار بلد تو کشور خیلی کم بود، در نتیجه ، هرکسی که تحصیلات داشت کاربلد هم محسوب می شد. اما الان اصلا وضعیت اینطوری نیست، هم اینکه خود افراد تحصیل کرده لزوما کار بلد نیستن، هم اینکه دیگه کسی تحصیلات رو مساوی با کار بلدی نمیدونه. دلیلش هم کاملا مشخصه، ما تو دورو زمونه ای زندگی میکنیم که دیگه علم و دانش محصور در دانشگاه نیست، به عبارت دیگه با پیشرفت تکنولوژی و دسترسی راحت هر کس به منابع اطلاعاتی، هرکسی بخواد یه چیزی یاد بگیره، بسته به عرضه و تلاش خودش میتونه به تنهایی و با خود خوانی به هدفش برسه.
نتیجه این موضوع هم وجود افراد متخصص و کاربلد زیادی هست که تحصیلات دانشگاهی ندارن یا اگرم دارن از سر زور و اجبار رفتن یه لیسانس گرفتن.

اینکه دوستان میگن میزان استخدام هیات علمی هم در آینده به صفر میرسه درست نیست، همزمان با افزایش میل به تحصیل و دانش، دانشگاه ها هم گسترش پیدا میکنن، ضمننا بخش بسیار بزرگی از اساتید دانشگاه رو الان افراد میانسالی تشکیل میدن که بین ۴۵ تا ۵۵ سال سن دارن، یه استاد که تا ابد تدریس نمیکنه، بلاخره یه روز بازنشسته میشه و دانشگاه باید هیات علمی جدید استخدام کنه، به نظرم تا ۷ ۸ سال آینده ظرفیت خوبی تو این حوزه ایجاد میشه.
ضمننا، هیات علمی فقط وظیفش تدریس نیست، پژوهش و راهنمایی دانشجویان هم بخش مهمی از وظایف یه استاد هست، که وجود این موضوع باعث میشه، حداقل در دانشگاه های شناخته شده دولتی، آزاد و ... بحث حق التدریس کمتر باشه و بیشتر به سمت استخدام برن.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Menrva , Nima Masghadi , nina69 , hnarghani , kvnl
ارسال: #۳۰
۱۱ دى ۱۳۹۳, ۰۸:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ دى ۱۳۹۳ ۰۸:۴۸ ب.ظ، توسط arefeh.hp.)
(۱۱ دى ۱۳۹۳ ۰۷:۵۷ ب.ظ)zahra.s نوشته شده توسط:  شارژ روحی شدیم رفت!

والله...Undecided
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  جزوه اسکن شده " سیستم های توزیع شده " دکتر پدرام arash691 ۸ ۱۴,۰۹۸ ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: negarrah
  فیلم قفل شده Mohammad_TeZaR ۰ ۰ ۰۵ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Mohammad_TeZaR
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۶ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
Heart هزینه عشق واقعی چقدر است aatwo ۵ ۵,۳۰۸ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ghaderZ
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۴۹۷ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  چجوری بفهمیم سرور hp اورجینال است یا خیر!؟ azade1992 ۱ ۲,۲۱۵ ۰۳ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: diiyan
  کدام زبان برنامه‌نویسی بهترین انتخاب است؟ elecomco ۲ ۲,۷۳۲ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo
  چگونه گوشی داغ شده را خنک کنیم؟ niloofarmajdi ۰ ۲,۴۲۱ ۰۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: niloofarmajdi
Smile ۱۰ مدل آدم نخاله که به نفع خودتان است قیدشان را بزنید! αɾια ۱۷ ۹,۴۴۹ ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: sarasadati
  پایتون (طراحی وب یا دیتا ساینس؟) مساله این است... sirvan.t ۲ ۳,۱۹۸ ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close