زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۵۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تاثیر ساعات مختلف خواب بر سلامتی

ارسال:
۲۱ مرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۴۰ ق.ظ
داشتن عادات غذایی صحیح و توجه به زمان خوابیدن و استراحت برای حفظ سلامت بدن مهم است تا بتواند مواد مغذی را جذب و مواد زائد را دفع کند.

برای سالم زیستن، باید خواب راحت و آرامی داشته باشیم. به موارد زیر دقت کنید تا اهمیت خوابیدن برای شما روشن گردد:

ساعت ۹ تا ۱۱ شب: زمانی است برای از بین بردن مواد سمی و غیر ضروری که این عملیات توسط آنتی اکسیدان‌ها انجام می شود. در این ساعت بهتر است بدن در حال آرامش باشد. در غیر این صورت اثر منفی بر روی سلامتی خود گذاشته اید.

ساعت ۱۱ تا ۱ شب: عملیات از بین بردن مواد سمی در کبد ادامه دارد و شما باید در خواب عمیق باشید.

ساعت ۱ تا ۳ نیمه شب: عملیات سم زدایی در کیسه صفرا‌، در طی یک خواب عمیق به طور مناسب انجام می شود.

ساعت ۳ تا ۵ صبح: عملیات از بین بردن مواد سمی در ریه اتفاق می افتد. بعضی مواقع دیده شده که افراد در این زمان، سرفه شدید یا عطسه می کنند.

ساعت ۵ تا ۷ صبح: این عملیات در روده بزرگ صورت می گیرد، لذا می توانید آن را دفع کنید.

ساعت ۷ تا ۹ صبح: جذب مواد مغذی صورت می گیرد، پس بهتر است صبحانه بخورید. افرادی که بیمار می باشند، بهتر است صبحانه را در ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه میل کنند.

کسانی که می خواهند تناسب اندام داشته باشند، بهترین ساعت صرف صبحانه برای آنها، ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه می باشد و کسانی که اصلا صبحانه نمی خورند، بهتر است عادت خود را تغییر دهند و در ساعت ۹ تا ۱۰ صبح صبحانه بخورند.

از نصفه های شب تا ساعت ۴ صبح، مغز استخوان عملیات خون سازی را انجام می دهد.

در ایام تعطیل، بسیاری افراد تا دیر وقت بیدار می مانند و بعد از اتمام تعطیلات، با خستگی به سر کار می روند، چون اعمال بدنشان دچار سردرگمی شده است و نمی داند چه باید انجام دهد.

پس همیشه، زود بخوابید و خواب آرامی داشته باشید.

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Br2012 , parimehraban , javadjj , parsaNA , MEHDI_M , Potential , blackhalo1989 , Jabar-Asadi , موج , alime , Msccom , Parva , najme60 , پشتکار , ssjj , matu , mahan najafi , nikou , ati314 , milad.fashi@gmail.com , Maryam-X , nazi takpar , aseman1.zr
ارسال:
۲۱ مرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۰۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ مرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۰۱ ق.ظ، توسط parsaNA.)
RE: تاثیر ساعات مختلف خواب بر سلامتی
شما و همه اونایی که سپاس زدند( من جمله خودم Wink )هم سعی کنید زود بخوابید Smile .

ساعت ۲:۴۰ بامداد این پست زده شده‌! Big Grin

The greatest pleasure in life is doing what people say YOU CANNOT DO

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: موج , ف.ش , Parva , maedeh
ارسال:
۲۱ مرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ مرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۳۴ ب.ظ، توسط Jabar-Asadi.)
من خودم اگه شبا دیر بخوابم روز بعدش داغونم !!! مغزم میره به سمت ترکیدن Big GrinBig Grin

یه مقاله جالب در مورد خوابیدن در سنین مختلف و .....::
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

البته این وبسایت کلا وبسایت جالبیه !!!

how i wish....
 سپاس‌گزاری شده توسط: Potential , ف.ش , Parva
ارسال:
۲۱ مرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۵۰ ب.ظ
دوستان چون بسیاری از مطالب پزشکی موجود در نت علمی نیست حتما" مرجع پست تون را درج کنید.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
 سپاس‌گزاری شده توسط: ali_computer69 , موج , Jabar-Asadi
ارسال:
۲۱ مرداد ۱۳۹۰, ۰۵:۱۲ ب.ظ
آقا فرداد مرجع معتبری نداره من چند سال پیش این مطلب رو توی یکی از نشریات دانشگاه خوندم دیشب سرچ زدم و توی نت پیداش کردم.

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
 سپاس‌گزاری شده توسط: Fardad-A , Jabar-Asadi
ارسال:
۲۱ مرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۰۹ ب.ظ
چون من خودم از جمله افرادی هستم که شبها دیر میخوابم ویا بعضی شبها اصلا نمیخوابم! با یک دکتر مشورت کردم در مورد اینکه این کار برای من ضرر داره یا نه که ایشون گفتن هر کسی سیستم بدنی خودشو داره شما از افراد شب بیدار هستید و هیچ مشکلی هم براتون نداره!
ارسال:
۲۱ مرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۱۲ ب.ظ
(۲۱ مرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۰۹ ب.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  چون من خودم از جمله افرادی هستم که شبها دیر میخوابم ویا بعضی شبها اصلا نمیخوابم! با یک دکتر مشورت کردم در مورد اینکه این کار برای من ضرر داره یا نه که ایشون گفتن هر کسی سیستم بدنی خودشو داره شما از افراد شب بیدار هستید و هیچ مشکلی هم براتون نداره!
=======
آره من توجه کردم زمان بعضی پست‌ها که میذاری ۴ نصفه شبه !!!!! Big GrinBig Grin

how i wish....
ارسال:
۲۲ مرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۱۹ ق.ظ
من امشب هم نتونستم زود بخوابمSad

(Anna Quindlen)
ارسال:
۲۲ مرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۵۱ ق.ظ
موج عزیز شعر ملتو عوض نکن:
توبه کردم که دگر می نخورم در همه عمر------به جز از امشب و فردا شب و شب های دگر
ارسال: #۱۰
۲۲ مرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۵۷ ق.ظ
اصلش هست عهد کردم که دگر ...
یعنی من اینو یادمه تو گوگلم واسه عهد ۲۴۰۰۰ تا نتیجست , توبه ۱۶۰۰۰ تا
ارسال: #۱۱
۲۲ مرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۰۷ ق.ظ
(۲۱ مرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۰۹ ب.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  چون من خودم از جمله افرادی هستم که شبها دیر میخوابم ویا بعضی شبها اصلا نمیخوابم! با یک دکتر مشورت کردم در مورد اینکه این کار برای من ضرر داره یا نه که ایشون گفتن هر کسی سیستم بدنی خودشو داره شما از افراد شب بیدار هستید و هیچ مشکلی هم براتون نداره!

ببخشید . جدی میگید؟؟ این دکتر متخصص چی بودن؟؟

اخه من حدود ۴ سال هست که شب‌ها دیر میخوابم. معمولا بین ۳ تا ۵ صبح.
و معمولا هم شب‌ها ارامش زیادی دارم. درس هم نصف شب خیلی بهتر میخونم. ولی به جاش کل روزم از بین میره و مشکلات دیگه.

من تا الان فکر میکردم که دیر خوابیدن خیلی ضرر داره . به خصوص اینکه دیر خوابیدن افسردگی و ... هم به همراه خودش داره !!!!
ارسال: #۱۲
۲۲ مرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۳۰ ق.ظ
ساعت ۱ تا ۳ نیمه شب: عملیات سم زدایی در کیسه صفرا‌، در طی یک خواب عمیق به طور مناسب انجام می شود.

تا عمیلات سم زدایی تموم نشده ما بریم بخوابیم.Big Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: ف.ش
ارسال: #۱۳
۲۲ مرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۵۰ ق.ظ
(۲۲ مرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۰۷ ق.ظ)danialfx نوشته شده توسط:  
(21 مرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۰۹ ب.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  چون من خودم از جمله افرادی هستم که شبها دیر میخوابم ویا بعضی شبها اصلا نمیخوابم! با یک دکتر مشورت کردم در مورد اینکه این کار برای من ضرر داره یا نه که ایشون گفتن هر کسی سیستم بدنی خودشو داره شما از افراد شب بیدار هستید و هیچ مشکلی هم براتون نداره!

ببخشید . جدی میگید؟؟ این دکتر متخصص چی بودن؟؟

اخه من حدود ۴ سال هست که شب‌ها دیر میخوابم. معمولا بین ۳ تا ۵ صبح.
و معمولا هم شب‌ها ارامش زیادی دارم. درس هم نصف شب خیلی بهتر میخونم. ولی به جاش کل روزم از بین میره و مشکلات دیگه.

من تا الان فکر میکردم که دیر خوابیدن خیلی ضرر داره . به خصوص اینکه دیر خوابیدن افسردگی و ... هم به همراه خودش داره !!!!

ولی من هیچکدوم از این مشکلاتی که شما گفتید ندارم
ارسال: #۱۴
۲۲ مرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۱۳ ب.ظ
(۲۱ مرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۰۱ ق.ظ)parsaNA نوشته شده توسط:  شما و همه اونایی که سپاس زدند( من جمله خودم Wink )هم سعی کنید زود بخوابید Smile .

ساعت ۲:۴۰ بامداد این پست زده شده‌! Big Grin

جالبه که هنوز هم روند ادامه داره و اکثر پستها بعد از یک نصف شبه
 سپاس‌گزاری شده توسط: parsaNA

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  پیشنهاد نام برای سلسه گفتگوها با افراد مختلف Doctorwho ۰ ۱,۴۴۲ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  بررسی وضعیت کار و درآمد گرایشهای مختلف. عزیز دادخواه ۱ ۲,۴۸۷ ۰۴ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  تاثیر بودجه در انتخاب شرکت طراحی سایت wone ۱ ۲۰ ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: xiaomi
  تحصیل در دوره شبانه و تاثیر بر جذب هیات علمی siiib70 ۴ ۳,۵۰۴ ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ۰۸:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
  اهمیت طراحی سایت در کسب و کارهای مختلف moona70 ۲ ۳,۰۷۰ ۱۳ تیر ۱۳۹۷ ۰۶:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: mez1
  بخش های مختلف ( آزمون IELTS) sanjeshmoshaveran ۰ ۱,۹۱۵ ۱۲ تیر ۱۳۹۷ ۰۲:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshmoshaveran
  تاثیر ترتیب انتخاب در انتخاب رشته ارشد milad72r ۳ ۳,۸۵۹ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: The BesT
Sad تاثیر نمره تقلب کارشناسی در آزمون کارشناسی ارشد AshkanAurum ۶ ۷,۱۶۶ ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ۰۴:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: blackhalo1989
Question درخواست معرفی راه‌های مختلف مهاجرت deuxshiri ۳ ۴۹ ۲۶ دى ۱۳۹۶ ۰۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  دیر برداشتن درس پایان نامه و تاثیر آن روی معدل batman70 ۱ ۲,۷۰۸ ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ۰۱:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: reticent

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close