زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۳۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)

ارسال: #۲۰۷۱
۰۳ شهریور ۱۳۹۵, ۰۹:۰۲ ب.ظ
RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
(۰۳ شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۰۱ ب.ظ)stateless نوشته شده توسط:  
(03 شهریور ۱۳۹۵ ۰۴:۵۱ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  
(03 شهریور ۱۳۹۵ ۰۲:۳۴ ب.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط:  
(03 شهریور ۱۳۹۵ ۰۲:۰۰ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  یه چیزی خانم هایی که معتقدند زن نباید کار کنه نظرشون چیه یک آماری بگیریم که واقعا چند درصد زن ها دوست دارند کار کنند و به همون نسبت سهمیه دانشگاه بهشون بدیم. و الا چه دلیلی داره این همه هزینه بشه زیست شناس، مهندس، فیزیک دان و ... خانم تربیت کنیم و تهش این ها نخواهند که از این علمشون استفاده کنند. هزینه تراشی الکی برای کشور نیست؟
Big Grin عجب
نه جدی خانمی که میگه دوست ندارم کار کنم بهتر نیست به جای ریاضی مهندسی و برنامه نویسی بره خانه داری و همسر داری و اینجور چیزا بخونه؟ یا مثلا رشته هایی مثل علوم تربیتی و روانشناسی کودک که فکر کنم زیرمجموعه انسانی میشه.

یعنی افرادی که رشته‌هایی که مثال زدین رو میخونن، باید برن خانه‌داری و اینجور چیزا؟؟؟؟
میشه اول تعریفِ دقیقی از شغل ارائه بدین؟

(۰۳ شهریور ۱۳۹۵ ۰۷:۲۴ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  البته دانشگاه میتونه فضایی برای آشنایی باشه. فکر کنم اینو در نظر نگرفتین. بقول یکی از دخترهای کلاسمون که ترم اخر با یکی از پسرهای گروهمون ازدواج کرد: مگه دانشگاه جای درس خوندنه! جای عاشق شدن و ازدواج کردنه Big Grin

ای امان از این نوع تفکرات...
کتابِ "موانع رشدِ علمی ایران" رو چند سالِ پیش استادی دلسوز بهمون معرفی کردن. پیشنهاد میکنم حتما نگاهی بهش بندازید.

فکر کنم منظور منو متوجه نشدین. اومدم جوابتون رو بدم دیدم منم منظورتونو متوجه نشدمSmile
میشه بیشتر توضیح بدین؟
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۲۰۷۲
۰۳ شهریور ۱۳۹۵, ۰۹:۱۳ ب.ظ
خوب جناب codin وقتی دانش تان در مورد یه رشته کم هست چرا اظهار نظر می کنید روانشناسی رشد از پیش از تولد تا زمان مرگ انسان را مورد مطالعه قرار می دهد ویک رشته مطالعاتی و تحلیلیست وصاحب نظرانی چون پیاژه و اریکسون در این حوزه فعال بودند هرکسی نمی تونه وارد این رشته بشه

Everyone has duty to pursue his/her aspirations. Seeking your dreams in your future spouse or your children's destination will result in nothing but regrets.
 سپاس‌گزاری شده توسط: stateless
ارسال: #۲۰۷۳
۰۳ شهریور ۱۳۹۵, ۰۹:۲۷ ب.ظ
(۰۳ شهریور ۱۳۹۵ ۰۹:۱۳ ب.ظ)clint نوشته شده توسط:  خوب جناب codin وقتی دانش تان در مورد یه رشته کم هست چرا اظهار نظر می کنید روانشناسی رشد از پیش از تولد تا زمان مرگ انسان را مورد مطالعه قرار می دهد ویک رشته مطالعاتی و تحلیلیست وصاحب نظرانی چون پیاژه و اریکسون در این حوزه فعال بودند هرکسی نمی تونه وارد این رشته بشه
ConfusedConfusedConfusedConfused
ارسال: #۲۰۷۴
۰۳ شهریور ۱۳۹۵, ۰۹:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ شهریور ۱۳۹۵ ۰۹:۳۶ ب.ظ، توسط stateless.)
(۰۳ شهریور ۱۳۹۵ ۰۹:۰۲ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  
(03 شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۰۱ ب.ظ)stateless نوشته شده توسط:  
(03 شهریور ۱۳۹۵ ۰۲:۳۴ ب.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط:  
(03 شهریور ۱۳۹۵ ۰۲:۰۰ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  یه چیزی خانم هایی که معتقدند زن نباید کار کنه نظرشون چیه یک آماری بگیریم که واقعا چند درصد زن ها دوست دارند کار کنند و به همون نسبت سهمیه دانشگاه بهشون بدیم. و الا چه دلیلی داره این همه هزینه بشه زیست شناس، مهندس، فیزیک دان و ... خانم تربیت کنیم و تهش این ها نخواهند که از این علمشون استفاده کنند. هزینه تراشی الکی برای کشور نیست؟
Big Grin عجب
نه جدی خانمی که میگه دوست ندارم کار کنم بهتر نیست به جای ریاضی مهندسی و برنامه نویسی بره خانه داری و همسر داری و اینجور چیزا بخونه؟ یا مثلا رشته هایی مثل علوم تربیتی و روانشناسی کودک که فکر کنم زیرمجموعه انسانی میشه.

یعنی افرادی که رشته‌هایی که مثال زدین رو میخونن، باید برن خانه‌داری و اینجور چیزا؟؟؟؟

(۰۳ شهریور ۱۳۹۵ ۰۷:۲۴ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  البته دانشگاه میتونه فضایی برای آشنایی باشه. فکر کنم اینو در نظر نگرفتین. بقول یکی از دخترهای کلاسمون که ترم اخر با یکی از پسرهای گروهمون ازدواج کرد: مگه دانشگاه جای درس خوندنه! جای عاشق شدن و ازدواج کردنه Big Grin

کتابِ "موانع رشدِ علمی ایران" رو چند سالِ پیش استادی دلسوز بهمون معرفی کردن. پیشنهاد میکنم حتما نگاهی بهش بندازید.

فکر کنم منظور منو متوجه نشدین. اومدم جوابتون رو بدم دیدم منم منظورتونو متوجه نشدمSmile
میشه بیشتر توضیح بدین؟

نیازی به توضیح نبود، ولی لطفا" راجع به جملات بولد شده با جزئیات بیشتر توضیح بدید تا منظورتون رو متوجه بشیم. سپاس.

بی ما تو به سر بری همه عمر...
من بی تو گمان مبر که یکدَم...
ارسال: #۲۰۷۵
۰۳ شهریور ۱۳۹۵, ۰۹:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ شهریور ۱۳۹۵ ۰۹:۴۵ ب.ظ، توسط codin.)
(۰۳ شهریور ۱۳۹۵ ۰۹:۳۴ ب.ظ)stateless نوشته شده توسط:  
(03 شهریور ۱۳۹۵ ۰۹:۰۲ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  
(03 شهریور ۱۳۹۵ ۰۲:۳۴ ب.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط:  Big Grin عجب

میشه بیشتر توضیح بدین؟

نیازی به توضیح نبود، ولی لطفا" راجع به جملات بولد شده با جزئیات بیشتر توضیح بدید تا منظورتون رو متوجه بشیم. سپاس.

گفتم خانمی که نمیخواد کار بیرون کنه چرا باید بره یک سری تخصص بگیره که به کارش نمیاد.چون توی این فروم زیاد دیدم خانما میگن ما دوست نداریم کار کنیم. چیزی رو بخونه که براش مفید باشه.
ارسال: #۲۰۷۶
۰۳ شهریور ۱۳۹۵, ۱۰:۱۷ ب.ظ
(۰۳ شهریور ۱۳۹۵ ۰۲:۰۰ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  یه چیزی خانم هایی که معتقدند زن نباید کار کنه نظرشون چیه یک آماری بگیریم که واقعا چند درصد زن ها دوست دارند کار کنند و به همون نسبت سهمیه دانشگاه بهشون بدیم. و الا چه دلیلی داره این همه هزینه بشه زیست شناس، مهندس، فیزیک دان و ... خانم تربیت کنیم و تهش این ها نخواهند که از این علمشون استفاده کنند. هزینه تراشی الکی برای کشور نیست؟

واضحه. چون دوست داره به صورت آکادمیک تو رشتۀ مورد علاقه اش تحصیل کنه و صاحب نظر و اعتبار باشه. اصلا هم چشم و هم چشمی نیست. به نظر من جزئی از کرامت انسانیه.
امکان تحصیل باید برای همه مهیا باشه چون باعث رشد فردی و اجتماعی میشه. وظیفه حکومته که این امکان رو برای همه ایجاد کنه.
بعدشم، مگه معامله و بده بستانه که درس بخون تا کار کنی؟ بالا رفتن سطح سواد افراد جامعه باعث ارتقاء سطح علم و فرهنگ خود جامعه میشه. باعث بالا رفتن اعتبار مملکت میشه.
همه باید درس بخونن، حالا اگه از علمشون بهره برداری به نفع خودشون و مملکت هم کردن که چه بهتر.
یه فرد روستائی که از بچگی تا پیری سر و کارش با زمین کشاورزی و دام هاشه خب نیازی به سواد نداره. همونطور که اجدادش بدون سواد زندگی کردن اونم میتونه زندگیش رو بگذرونه. اما آیا درسته که کم سواد بمونه؟ اونم در عصر حاضر.
ضمنا هیچکس از آینده خبر نداره. گذشت اون زمانی که خانمی که به هر دلیل مجبور به زندگی تنها و یا سرپرستی بچه هاش بود می رفت دنبال خیاطی و یا اگر اون رو هم بلد نبود می رفت خونه مردم کار می کرد. الآن همه باید حداقل یک مدرک لیسانس رو داشته باشتن تا بتونن تو روز مبادا باهاش کار پیدا کنن. جنبه شخصی و علمی و تربیتی اش هم که بماند.
 سپاس‌گزاری شده توسط: stateless , RASPINA , SepidehP , tabassomesayna
ارسال: #۲۰۷۷
۰۳ شهریور ۱۳۹۵, ۱۰:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۲۳ ب.ظ، توسط stateless.)
(۰۳ شهریور ۱۳۹۵ ۰۹:۴۵ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  
(03 شهریور ۱۳۹۵ ۰۹:۳۴ ب.ظ)stateless نوشته شده توسط:  
(03 شهریور ۱۳۹۵ ۰۹:۰۲ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  
(03 شهریور ۱۳۹۵ ۰۴:۵۱ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  نه جدی خانمی که میگه دوست ندارم کار کنم بهتر نیست به جای ریاضی مهندسی و برنامه نویسی بره خانه داری و همسر داری و اینجور چیزا بخونه؟ یا مثلا رشته هایی مثل علوم تربیتی و روانشناسی کودک که فکر کنم زیرمجموعه انسانی میشه.

میشه بیشتر توضیح بدین؟

گفتم خانمی که نمیخواد کار بیرون کنه چرا باید بره یک سری تخصص بگیره که به کارش نمیاد.چون توی این فروم زیاد دیدم خانما میگن ما دوست نداریم کار کنیم. چیزی رو بخونه که براش مفید باشه.

شما که توضیحِ کافی ندادید ولی بنده بحث رو کامل‌تر ادامه میدم:

در‌مورد اینکه گفتین "تهش اینا نخواهند که از این علمشون استفاده کنند" اگه از نظرِ شما استفاده‌ی از علم، فقط شاغل بودن بیرون از خونه و صرفا" در محیطهایی مثلِ شرکت و اداره است، حتما توجه دارید که استفاده‌ی از علم شکلهای دیگه‌ای هم داره، مثلا تحقیق در محیطهایی مثلِ دانشگاه و مراکزِ تحقیقاتی یا مشاغلی که میشه داخلِ خونه انجامشون داد که الزاما" ساعتِ کاری معین و یا نکاتِ منفی‌ای که احتمالا مدِّنظرِ دوستان هست رو هم ندارند. جدای از این بحث، حتی اگر خانمی همین نوع مشاغل رو هم نپسندند ولی علاقه به ادامۀ تحصیل داشته باشند نباید با نظراتی مثلِ نظرِ شما محدودشون کرد، یک دلیلِ واضح برای این صحبتم میتونه تأثیرِ کسبِ علم (اتفاقا" از نوعِ همون درسهایی که مثال زدید.) بر شکلگیری تفکراتِ فرد باشه.
درموردِ باقیِ صحبتهاتون هم خانم clint توضیحاتی دادن، من هم اضافه کنم که یادگیریِ دروسی مثلِ برنامه‌نویسی (به خصوص در زمانِ کنونی) از اصولِ اولیه‌ی دانش و سواد محسوب میشه و الزاما" نباید یک تخصص باشه. حتی شاید به قولِ شما یک روانشناس هم نیاز باشه که با برنامه‌نویسی آشنایی داشته باشه، نه برای استفاده‌ی حرفه‌ای؛ بلکه به عنوانِ یک ابزار. و سایرِ دروسِ دانشگاهی که میشه مورد به مورد، دلیل آورد که یادگیریشون بر باز شدنِ ذهن تأثیر داره.
به طورِ کلی اگر شما هدف از تحصیل رو فقط شاغل شدن میدونید، پس نیازی نیست کسی که میخواد بشینه تو خونه، همون علوم تربیتی و روانشناسی کودک رو هم بخونه!!!!

خانم hamideh1371 هم خیلی کاملتر و بهتر از ما توضیح دادند.

بی ما تو به سر بری همه عمر...
من بی تو گمان مبر که یکدَم...
 سپاس‌گزاری شده توسط: SepidehP , tabassomesayna
ارسال: #۲۰۷۸
۰۳ شهریور ۱۳۹۵, ۱۰:۵۲ ب.ظ
کارخوب خوبه،

من با کار کردن خانم ها مشکلی ندارم ولی میگم اگه خانمی هم نرفت سرکار اشکالی نداره
یا آقایی دوست نداره خانمشبره سرکار که نباید محاکمه اش کنه
اصلا بی خیال.....
کار نیست که........

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: codin , stateless , SepidehP
ارسال: #۲۰۷۹
۰۳ شهریور ۱۳۹۵, ۱۰:۵۷ ب.ظ
سادگی محور تمام بدبختیاست ....
 سپاس‌گزاری شده توسط: stateless
ارسال: #۲۰۸۰
من تمام تلاشمو کردم منظورمو منتقل کنم هرکسی دوست داشته باشه متوجه بشه انشاالله میشه ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Behnam‌ , Innocence
ارسال: #۲۰۸۱
(۰۳ شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۱۷ ب.ظ)hamideh1371 نوشته شده توسط:  

واضحه. چون دوست داره به صورت آکادمیک تو رشتۀ مورد علاقه اش تحصیل کنه و صاحب نظر و اعتبار باشه. اصلا هم چشم و هم چشمی نیست. به نظر من جزئی از کرامت انسانیه.
امکان تحصیل باید برای همه مهیا باشه چون باعث رشد فردی و اجتماعی میشه. وظیفه حکومته که این امکان رو برای همه ایجاد کنه.
بعدشم، مگه معامله و بده بستانه که درس بخون تا کار کنی؟ بالا رفتن سطح سواد افراد جامعه باعث ارتقاء سطح علم و فرهنگ خود جامعه میشه. باعث بالا رفتن اعتبار مملکت میشه.
همه باید درس بخونن، حالا اگه از علمشون بهره برداری به نفع خودشون و مملکت هم کردن که چه بهتر.
یه فرد روستائی که از بچگی تا پیری سر و کارش با زمین کشاورزی و دام هاشه خب نیازی به سواد نداره. همونطور که اجدادش بدون سواد زندگی کردن اونم میتونه زندگیش رو بگذرونه. اما آیا درسته که کم سواد بمونه؟ اونم در عصر حاضر.
ضمنا هیچکس از آینده خبر نداره. گذشت اون زمانی که خانمی که به هر دلیل مجبور به زندگی تنها و یا سرپرستی بچه هاش بود می رفت دنبال خیاطی و یا اگر اون رو هم بلد نبود می رفت خونه مردم کار می کرد. الآن همه باید حداقل یک مدرک لیسانس رو داشته باشتن تا بتونن تو روز مبادا باهاش کار پیدا کنن. جنبه شخصی و علمی و تربیتی اش هم که بماند.
من منظورم از بیان چشم و هم چشمی ب عنوان یه مورد از اهدافی که بعضی از خانوم ها صرفا جهت گرفتن مدرک دارن این نبود که بگم همه خانوما اینجورین، قطعا کسی که دوس داره صاحب نظر باشه یا برای بالا بردن علم و رشد شخصی خودش دوس داره تحصیل کنه حتی اگه سرکار نره از این دسته ای که من داشتم در موردشون پیرو حرف دوستان قبلی صحبت میکردم جداست و کاملا باهم فرق دارن منظور من اون دسته ای هستن که هدفی از دانشگاه رفتن ندارن و این موردها رو هم شخصا دیدم توی دانشگاه که فقط برای گذران وقت میومدن و روزهای امتحان اونقد عذاب میکشیدن که من همیشه با خودم فکر میکردم چرا این همه خودشونو اذیت میکنن فقط ب خاطر گرفتن یه مدرک در حالیکه نه سر کلاس واقعا هجوم حضور دارن نه در منزل تلاشی میکنن واسه یاد گرفتن چیزی.. البته این مساله فقط مربوط به خانوما نمیشه آقایون هم هستن ک این مشکل رو دارن حتی بیشتر و شایع تر هم هست.. به خاطر همین میخواستم بگم منظور من این دسته خاص از افراد بود نه اون گروهی که شما ازشون گفتین اونا که کاملا مقوله جدایی از این بحث دارند
 سپاس‌گزاری شده توسط: codin , SepidehP , mahyamk
ارسال: #۲۰۸۲
۰۳ شهریور ۱۳۹۵, ۱۱:۰۱ ب.ظ
(۰۳ شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۱۷ ب.ظ)hamideh1371 نوشته شده توسط:  واضحه. چون دوست داره به صورت آکادمیک تو رشتۀ مورد علاقه اش تحصیل کنه و صاحب نظر و اعتبار باشه. اصلا هم چشم و هم چشمی نیست. به نظر من جزئی از کرامت انسانیه.
صاحب نظر و اعتبار رو خوب اومدید! والا اینایی‌ش که ما دیدیم دانشجوی دکتراش هم صاحب نظر نیست، بعد کسی که مدرک میگیره و با یا بدون دو تا کار علمی و علمی میشینه خونه نمیدونم دیگه چه نظری رو میتونه تصاحب کنه، اونم در علم و عملی که جفتش رو اگه دو سال از محیط آکادمیک و صنعتی دور باشید از قافله عقب می‌افتید. علم خالی و غیرمولد (که نه علم تولید کنه و نه اقتصاد) و گذرا چجوری اعتبار مملکت رو بالا می‌بره؟ صرف افزایش درصد افراد دارای مدرک دانشگاهی چه کمکی می‌کنه؟
سطح سواد، سطح فهم رو بالا نمی‌بره و در دانشگاه هم فهم و شعور تدریس نمی‌کنند. اینکه کار جامعه به جایی کشیده که چگونگی رابطه‌ی اجتماعی با جنس مخالف رو تازه در دانشگاه یاد میگیریم اون بحثش جدا هست.
وارد شدن به دانشگاه اوووونقده آسون شده که شما راحت می‌گید همه باید درس (حتماً منظورتون تحصیلات دانشگاهی بوده) بخونند. اگه شرایط و هزینه‌ها مثل سایر کشورها بود اون موقع می‌گفتید همه باید کار کنند و کسانی که از علم‌شون میخوان استفاده کنند فقط باید وارد دانشگاه بشن. با حرف‌هایی که شما می‌زنید من کنجکاو شدم که در کشورهای جهان اولی که نرخ تحصیلات دانشگاهی نسبت به کشور ما کمتر هست وضع فرهنگ و اعتبارشون چجوریه یعنی آیا.

(۰۳ شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۱۹ ب.ظ)stateless نوشته شده توسط:  در‌مورد اینکه گفتین "تهش اینا نخواهند که از این علمشون استفاده کنند" اگه از نظرِ شما استفاده‌ی از علم، فقط شاغل بودن بیرون از خونه و صرفا" در محیطهایی مثلِ شرکت و اداره است، حتما توجه دارید که استفاده‌ی از علم شکلهای دیگه‌ای هم داره، مثلا تحقیق در محیطهایی مثلِ دانشگاه و مراکزِ تحقیقاتی یا مشاغلی که میشه داخلِ خونه انجامشون داد که الزاما" ساعتِ کاری معین و یا نکاتِ منفی‌ای که احتمالا مدِّنظرِ دوستان هست رو هم ندارند. جدای از این بحث، حتی اگر خانمی همین نوع مشاغل رو هم نپسندند ولی علاقه به ادامۀ تحصیل داشته باشند نباید با نظراتی مثلِ نظرِ شما محدودشون کرد، یک دلیلِ واضح برای این صحبتم میتونه تأثیرِ کسبِ علم (اتفاقا" از نوعِ همون درسهایی که مثال زدید.) بر شکلگیری تفکراتِ فرد باشه.
درموردِ باقیِ صحبتهاتون هم خانم clint توضیحاتی دادن، من هم اضافه کنم که یادگیریِ دروسی مثلِ برنامه‌نویسی (به خصوص در زمانِ کنونی) از اصولِ اولیه‌ی دانش و سواد محسوب میشه و الزاما" نباید یک تخصص باشه. حتی شاید به قولِ شما یک روانشناس هم نیاز باشه که با برنامه‌نویسی آشنایی داشته باشه، نه برای استفاده‌ی حرفه‌ای؛ بلکه به عنوانِ یک ابزار. و سایرِ دروسِ دانشگاهی که میشه مورد به مورد، دلیل آورد که یادگیریشون بر باز شدنِ ذهن تأثیر داره.
به طورِ کلی اگر شما هدف از تحصیل رو فقط شاغل شدن میدونید، پس نیازی نیست کسی که میخواد بشینه تو خونه، همون علوم تربیتی و روانشناسی کودک رو هم بخونه!!!!
اول بگم که ایشون نگفتند شاغل بودن در بیرون از خونه. گفتند کارِ بیرون که مساوی با بیرون کار کردن نیست. پس قسمت اول حرفاتون که راجع به پروژه گرفتن و ... بود موضوعیت نداره.
عرض کردم کسب علمِ مهندسی گمون نکنم ربطی به شکل‌گیری تفکرات داشته باشه. اگر کسی در دانشگاه تفکراتش شکل می‌گیره این نشون از نقص روابط اجتماعی فرد داره که همه چیزش به دانشگاه ختم شده.
من فکر نمی‌کنم برنامه‌نویسی از اصول اولیه‌ی دانش و سواد باشه. یه فردی که کار نمی‌کنه چند بار توو عمرش برنامه مینویسه؟ زبان و کامپیوتر چرا، که اونا رو میشه بیرون از دانشگاه یاد گرفت و اتفاقاً شاید کاربردی‌تر هم یاد گرفت.

بله اگه کسی کار نکنه ولی به هر نحوی از علمی که در دانشگاه یاد گرفته (؟) در طول عمرش استفاده کنه مشکلی نیست که شغل داشته باشه یا نه، ولی درس دانشگاهی انرژی پتانسیل نیست که یه جا ساکن بشیم و بگیم پتانسیل مملکت رو بالا بردم!
 سپاس‌گزاری شده توسط: codin , Innocence , blackhalo1989 , Pure Liveliness , Aurora , SepidehP , nlp@2015 , ele , mahyamk
ارسال: #۲۰۸۳
۰۳ شهریور ۱۳۹۵, ۱۱:۰۹ ب.ظ
(۰۳ شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۱۷ ب.ظ)hamideh1371 نوشته شده توسط:  واضحه. چون دوست داره به صورت آکادمیک تو رشتۀ مورد علاقه اش تحصیل کنه و صاحب نظر و اعتبار باشه. اصلا هم چشم و هم چشمی نیست. به نظر من جزئی از کرامت انسانیه.
چرا باید درس خوندن توی دانشگاه رو انقدر مهم بدونیم؟ ولی چرا باید حکومت امکان تحصیل همه رو فراهم کنه؟ مگر فرهنگ فقط با درس خوندن درست میشه یا اصلا مگر قراره دانشگاه تاثیری در فرهنگ بگذاره؟ یا اصلا اگر قراره بگذاره مگر گذاشته؟ چقدر از اطرافیان من و شما تو دانشگاه هستند. خیلی ها ارشد نه حتی دیگه کارشناسی الان به نظرتون دیگه مشکلات فرهنگی حل شده؟ وقتی دانشگاه رفتن صرفا از روی این اتفاق می افته که حالا بریم ببینیم چی میشه. حالا ما که کار پیدا نکردیم بریم دانشگاه. شما حتما همکلاسی هایی داشتید که در دوره ی ارشد مثلا انقدر زبانشون ضعیف بوده که حتی نتونستن پایان نامه شون رو درست حسابی جمع کنند. کم هم نبودند تعدادشون. من مخاطبم اون معدود افرادی نیست که علاقه ی زیادی به درس خوندن و تحقیق دارند که حتی در مورد این افراد هم بعضی وقتا به شک می افتادم واقعا این که میگه من عاشق درسم واقعا عاشقه؟ دریغ از اینکه حوصله اش بیاد یک مقاله بخونه. نمی دونم عاشق درس یعنی چی؟ ولی به هر حال هر کسی دلیلی داره برای درس خوندن.
دوباره با اینکه همه باید درس بخونن مشکل دارم. وقتی درس خوندن خیلی وقت ها به همان دلایل بالا انجام میشه و دانشگاه از افراد تحصیل کرده یک سری آدم پر مدعی می سازه که با وجود کار بلد نبودن، ادعای خیلی چیزها رو دارند چه فایده.
به نظرم سواد صرفا دانشگاه رفتن نیست. خودتون دانشجو هستید، منم بودم و خیلی های دیگه. خیلی آدم های مختلف رو دیدم حتی دکترش رو. نمی دونم واقعا یک جامعه چه نیاز به تحصیل کردگی همه داره. ببخشید جامعه نیاز به کسانی داره که کارساز باشند. کار بسازند و کار کنند. مگه چقدر محقق می خوایم؟ کافی نیست یعنی؟ Smile
شاید هم گذشت آن زمانی که می شد با لیسانس صرفا کار پیدا کرد. من برم جایی بگم لیسانس ای تی دارم کی به من کار میده؟
ضمنا بخش مهمی از شخصیت ما تو خونه شکل می گیره غیر از اینه؟ ما از طریق خیلی چیزها می تونیم خودمون رو ارتقا بدیم نه صرفا رفتن به دانشگاه. دوباره میگم منظورم به افرادی نبود که واقعا درس خوندن رو دوست دارند و واقعا دانشمند و محقق واقعی هستند و کاری انجام میدن. منظورم به شخصی مثل خودم بود که بعد از تموم شدن ارشدم یک مدت مقاله و این ها می خوندم ولی دیگه جدا حوصله ام نگرفت.

ولی جدای از این حرف ها ممکنه موقع لیسانس یک عقیده ای داشته باشیم و کم کم تغییر کنه. من که رفتم کارشناسی حتما برای این نبود که بخوام خانه دار بشم شاید بعدا تغییر کرده نظرم و شاید مصمم تر شده باشم.
ولی یک چیزی وجود داره. کسی که کارمنده یا به هر حال شاغله اگر ازدواج کنه و بچه بیاره بچه مهم ترین چیز و در اولولیت اصلی هست. وقتی دوست داری به هر دلیلی مثل تنها نبودن یا سرگرم شدن بچه ای رو به این دنیا دعوت کنی باید حواسمون باشه که داریم یک انسان رو دعوت می کنیم. هر اتفاقی برایش بیافته چه جسمی و چه روحی ما مسئولیم که دعوت کردیم و اینکه اون یک انسانه نه چیز دیگه.
یک شخصی بود به ما درس میداد و دکتر بودن و خانوم. ایشون بچه آوردن واقعا بهتون بگم شاگرداشون ازشون ناراحت بودند. یعنی به کلاس هاش و شاگرداش نمی رسید. انقدر کدورت بین شون وجود داشت که هنوزم من با فردی که ارتباط دارم میگه کابوس اون موقع ها رو می بینه.
از این مثال زیاد دیدم ولی نمی خوام بگم خانوم ها شاغل نباشند، یا همه مثل این مثال من هستند. بالاخره باید در زندگی یک فداکاری هایی داشت، دیگه خودمون تنها نیستیم که صرفا دنبال خواسته های خودمون بریم. یک خانواده و فدارکاری نیازه مخصوصا اگر بچه ای هم باشه.
آخرش منظورم این هست که همه چیز دانشگاه نیست جدا. فهم و ارتقا فرهنگ و .. چند نفر ما در کنار کتاب های درسی کتاب های غیر درسی می خونیم؟ چند نفر حوصله ی مطالعه ی غیر درسی داریم؟ چرا چنین چیزی اتفاق می افته Smile
کلا دانشگاه رفتن تو کشور ما یطوری شده Smile انگار شده یک شغل Smile
وقتی دانشگاه به من پیام میده بیاید برای ارشد حمیده جان وقتی داره منت می کشه برای جذب دانشجو این یعنی چی؟ Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: codin , Innocence , sss , blackhalo1989 , SepidehP
ارسال: #۲۰۸۴
۰۳ شهریور ۱۳۹۵, ۱۱:۱۷ ب.ظ
هر کس نظری داره و نظر هر فردی هم محترمه.
من اینجا دنبال محکوم کردن و یا قانع کردن کسی نیستم.
فقط نظرات خودم رو عنوان می کنم.
گاهی با خوندن نظرات منطقی افراد و تفکر در موردشون تأییدشون می کنم و تفکر خودم هم در مورد اون موضوع اصلاح میشه و گاهی هم نظر خودم رو بیشتر می پسندم و به نظر خودم پایبند می مونم. طرف مقابل هم مختاره که نظر من رو قبول داشته باشه یا ردش کنه.
همین.
ارسال: #۲۰۸۵
۰۳ شهریور ۱۳۹۵, ۱۱:۱۷ ب.ظ
دانشگاه به جز درس آکادمیک، شرایط یادگیری خیلی از مهارت های اجتماعی رو فراهم می کنه.
از طرفی خانومی که آموزش بیشتری داره می تونه مادر آگاه تری باشه.
خیلی از خانم ها که صرفا خانه دار هستن خیلی کمتر از خانم های شاغل به خونه و زندگی شون میرسن یا به تربیت بچه ها کمتر توجه می کنن.

خانم ها هم باید شاغل باشن یا حداقل مهارت شغلی داشته باشن. لزوما شرایط ازدواج برای همه فراهم نمیشه و از طرفی پس از از دست دادن همسر، علاوه بر تامین هزینه های شخصی باید فرزندان احتمالی هم تامین بشن.

علاوه بر همه این ها واقعا آدم تا کی روش میشه از باباش پول بگیره اونم تو این شرایط اقتصادی!؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: stateless , SepidehP

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  هرچه می خواهد دل تنگت بگو... mengan ۵۸,۱۶۰ ۱۲,۸۶۶,۳۱۶ ۱۹ فروردین ۱۴۰۳ ۱۰:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل morweb ۶۲ ۳۰,۸۳۱ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemehbiglar
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۶۰ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۹ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۹۳۵ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  ازدواج فامیلی f.b ۲۶ ۱۷,۸۹۱ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  طالع بینی ازدواج αɾια ۹ ۴,۶۹۲ ۱۵ تیر ۱۳۹۷ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  [نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج ! farazin ۱۷ ۱۷,۸۰۳ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
  آنچه مردان در مورد ازدواج و مهریه باید بدانند H-Arshad ۰ ۳۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  بررسی یال و دور منفی در فلوید Amir V ۱۶ ۱۷,۲۶۵ ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: taha_h

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close