زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۰۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کدام گرایش فناوری اطلاعات ؟

ارسال:
۰۱ مهر ۱۳۹۳, ۰۱:۴۷ ق.ظ
با عرض سلام خدمت همگی من چند تا سوال در مورد گرایش های مهندسی فناوری اطلاعات دارم
۱/بروز ترین گرایش it
۲/سخت ترین گرایش it
۳/پولسازترین گرایش it
۴/بازار کدام گرایش در ایران بهتریه
۵/بازار کار کدام گرایش در خارج ایارن بهترینه
۶/گسترده ترین گرایش it
با تشکر
۳
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: رتبه۱سال۹۴ , zeinab , هلیا۹۹ , mohammad.osmanpoor@yahoo.com , haveking
ارسال:
۰۲ مهر ۱۳۹۳, ۰۵:۰۶ ب.ظ
اگه تعریف از گرایش خودم ندونید من میگم امنیت. چون تمامی مباحث کامپیوتر مثل رایانش ابری، شبکه، تجارت، سلامت، هوش و... را دربر می گیرد و به نسبت همه ی این کاربردها پس درآمد و بازارکار بهتری هم دارد.

کامیابی و شادمانی تو در درونت قرار دارد، اراده کن که شاد بمانی، آن زمان، تو و شادمانی‌ات، میزبان نامریی دشواریها خواهید بود.((هلن کلر))Big GrinBig Grin
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: neda_Network , احسان مومنی
ارسال:
۰۲ مهر ۱۳۹۳, ۰۵:۴۹ ب.ظ
اگر قصد موندن در ایران داری، امنیت، در غیر اینصورت شبکه ...
البته تو ایران هم بازار کار امنیت یه مقدار محدود هست و فقط بعضی شرکت ها و ارگان های خاص هستن که تحصیل کرده امنیت رو برای پروژه های امنیتی میخوان وگرنه خیلی از امنیتی ها دارن یا کار برنامه نویسی می کنن، یا کار شبکه، یا کارای مربوط به بحث های مدیریتی ... کم هستن کسایی که امنیت خونده باشن و دقیقا تو زمینه امنیت کار کنن تو ایران ... چون جاهای معدودی هستن که واقعا تو پروژه هاشون از تخصص یک امنیت کار استفاده واقعی می کنن
اگر هم دنبال مباحث "امنیت شبکه" میگردی، خودت باید کار کنی ... تو دانشگاه ها دنبالش نباش...
۷
۴
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: zeinab , ziba.O , neda_Network , anonetumer , samaneh@90 , h_kh , sharifIT , Master.Pos , احسان مومنی , shamim_s
ارسال:
۰۲ مهر ۱۳۹۳, ۰۵:۵۵ ب.ظ
(۰۱ مهر ۱۳۹۳ ۰۱:۴۷ ق.ظ)shahryar711 نوشته شده توسط:  با عرض سلام خدمت همگی من چند تا سوال در مورد گرایش های مهندسی فناوری اطلاعات دارم
۱/بروز ترین گرایش it
۲/سخت ترین گرایش it
۳/پولسازترین گرایش it
۶/گسترده ترین گرایش it
با تشکر

سلام
در مورد بروز ترین اگه تو ایران در نظر بگیرید.شاید شبکه و امنیت باشه ولی در حالت کلی فرق نمی کنه
سخت ترین رو نمیشه گفت چون هر گرایشی سختی خاص خودشو داره و بیشتر به میزان توانایی شما بر می گرده.اما تو دانشگاه های ایران امنیت رو سختر می گیرن و اساتید نمره خوبی نمی دن.
پول ساز ترین هم باز برمی گرده به میزان تواناییه شما،اگه در هر گرایشی فرد توانمندی باشید مطمئن باشید درامد خوبی خواهید داشت.و در ظمن به ارشد به دید این که شما برید و اساتید چیز خاصی بهتون یاد بدن و شما تو بازار کار موفق باشید نگاه نکنید! چون باید خودتون از الان تو ی زمینه کار کنید و بتونید خودتونو به بازار کار ثابت کنید.
در مورد بازار کار همین طوری...چون ممکن گرایش تون با زمینه کاری تون متفاوت باشه ..
در کل مهارت شما موفقیت تون رو تو بازار کار تعیین میکنه و ارشد می تونه شما رو ارتفاء بده.
البته این نظر و تجربه خودمه و شاید نظر دیگران متفاوت باشه ولی به نظر من به ارشد به دید این که واستون شغل ایجاد کنه نگاه نکنید.
موفق باشید

در زندگی ام هرگز بن بست جایی ندارد.چون یا راه، را باز خواهم کرد،یا راه دیگری خواهم ساخت.
(Four(4
۲
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: Yektax , neda_Network , احسان مومنی , haveking
ارسال:
۰۲ مهر ۱۳۹۳, ۰۹:۴۲ ب.ظ
RE: کدام گرایش فناوری اطلاعات ؟
ims آقا... :دی فقط ims

:دی!!!Smile

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: neda_Network
ارسال:
۰۲ مهر ۱۳۹۳, ۱۰:۵۰ ب.ظ
(۰۲ مهر ۱۳۹۳ ۰۹:۴۲ ب.ظ)Asemaneabi نوشته شده توسط:  ims آقا... :دی فقط ims

:دی!!!Smile
فکر کنم منظورتون MIS باشه درسته؟ :-؟
MIS : سیستم های اطلاعات مدیریت یعنی سیستم های اطلاعاتی که برای مدیران طراحی میشه
IMS: سیستم های مدیریت اطلاعات یعنی سیستم هایی که برای مدیریت یه سری اطلاعات طراحی میشه
اینا واقعا دو تا گرایش مجزا هستن یا اشتباه تایپی بود؟
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Asemaneabi , neda_Network , احسان مومنی
ارسال:
۰۲ مهر ۱۳۹۳, ۱۱:۰۲ ب.ظ
والا ما سر کلاس گفتیم MIS استاد نزدیک بود بیرونمون کنه.. گفت واااای اسم رشتتون رو هم نمیدونیییید !!!

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: رتبه۱سال۹۴ , codin , neda_Network , احسان مومنی
ارسال:
۰۳ مهر ۱۳۹۳, ۱۲:۰۵ ق.ظ
سلام
به نظر من شبکه و امنیت از همه بهتره
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: neda_Network , احسان مومنی
ارسال:
۰۳ مهر ۱۳۹۳, ۰۲:۱۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ مهر ۱۳۹۳ ۰۲:۱۱ ق.ظ، توسط Amir V.)
(۰۱ مهر ۱۳۹۳ ۰۱:۴۷ ق.ظ)shahryar711 نوشته شده توسط:  با عرض سلام خدمت همگی من چند تا سوال در مورد گرایش های مهندسی فناوری اطلاعات دارم
۱/بروز ترین گرایش it
۲/سخت ترین گرایش it
۳/پولسازترین گرایش it
۶/گسترده ترین گرایش it
با تشکر
سلام.
۱/ همشون به روزه ولی بیشترین کاربرد مربوط به تجارته.
۲/ همشون سختی های خودشون رو دارن.
۳/ تجارت
۴/ همشون
۵/ همشون
۶/ همشون
البته اینا نظر من بود.

There is no there there.
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: yamahdi , Mohammad-A , sand , sahar salehi , nasim** , Mänu , p_farhadi , neda_Network , احسان مومنی , Sector
ارسال: #۱۰
۰۳ مهر ۱۳۹۳, ۱۱:۰۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ مهر ۱۳۹۳ ۰۶:۴۱ ب.ظ، توسط imisutit.)
محض اطلاعتون طبق اصلاحیه های وزارت علوم برای سال بعد قراره فقط ۷ گرایش از آی تی باقی بمونه
شبکه
امنیت
تجارت
سامانه های شبکه ای
چندرسانه ای
پزشکی
معماری سازمانی

شما اگه به سایت دانشگاه های شریف و تهران و امیر کبیر و خواجه نصیر و علم و صنعت یه مراجعه کنید می تونید
برنامه درسی هر گرایشو دانلود کنی
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mohammad-A , neda_Network , احسان مومنی
ارسال: #۱۱
۰۵ مهر ۱۳۹۳, ۰۳:۱۹ ب.ظ
(۰۳ مهر ۱۳۹۳ ۱۱:۰۱ ب.ظ)imisutit نوشته شده توسط:  محض اطلاعتون طبق اصلاحیه های وزارت علوم برای سال بعد قراره فقط ۷ گرایش از آی تی باقی بمونه
شبکه
امنیت
تجارت
سامانه های شبکه ای
چندرسانه ای
پزشکی
معماری سازمانی

شما اگه به سایت دانشگاه های شریف و تهران و امیر کبیر و خواجه نصیر و علم و صنعت یه مراجعه کنید می تونید
برنامه درسی هر گرایشو دانلود کنی
پس آیتی چی میشه؟Big Grin

با آرزوی سلامتی و موفقیت برای مانشتی ها خصوصا برای عزیزترین شخص زندگیم.Big Grin
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: neda_Network , 8889223
ارسال: #۱۲
۱۰ مهر ۱۳۹۳, ۰۳:۳۴ ب.ظ
بچه ها بنظرتون من ارشد گرایش های it مثل امنیت یا شبکه بخونم یا برم کلاس بیرون و مدارک مربوط به شبکه مثل نتورک پلاس و سیسکو بگیرم کدومش بهتره و درآمدش بیشتره؟
۰
۰
ارسال: #۱۳
۱۲ مهر ۱۳۹۳, ۰۲:۵۴ ب.ظ
دوستان، مهندسی فناوری اطلاعات پزشکی چطور رشته ای هست؟ با توجه به اینکه دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران تنها دانشگاهی هست که تو این رشته پذیرش داره، واقعا ارزش ۲ سال وقت گذاشتن رو داره؟ ارزش داره تو لیست انتخاب رشته ها اضافه بشه؟ بازار کار این رشته فقط محدود به علوم پزشکی و سازمان های وابسته هست؟ میشه از گرایش های دیگر IT هم درس گرفت؟ در کل وضعیت این رشته در این دانشکده به چه صورت هست؟ چجور اساتیدی داره؟
بنده تبریز هستم و به عنوان مثال می خوام بدونم مهندسی IT گرایش مخابرات امن دانشگاه تبریز رو در اولویت قرار بدم یا این رشته رو؟
با سپاس.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: neda_Network , haveking
ارسال: #۱۴
۱۴ مهر ۱۳۹۳, ۰۱:۲۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ مهر ۱۳۹۳ ۰۱:۲۱ ق.ظ، توسط shahryar711.)
(۱۰ مهر ۱۳۹۳ ۰۳:۳۴ ب.ظ)shahryar711 نوشته شده توسط:  بچه ها بنظرتون من ارشد گرایش های it مثل امنیت یا شبکه بخونم یا برم کلاس بیرون و مدارک مربوط به شبکه مثل نتورک پلاس و سیسکو بگیرم کدومش بهتره و درآمدش بیشتره؟

اقا کسی نمی تونه منو راهنمایی کنه ؟
۰
۰
ارسال: #۱۵
۲۹ مهر ۱۳۹۳, ۰۲:۳۱ ق.ظ
همشون خوبن ولی به نظرم تجارت و شبکه بهترنSmile
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۳,۹۳۸ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۸۶۰ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۶۵۲ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
Big Grin اطلاعات در مورد دانشگاه تهران (پردیس فارابی) mehRUN ۲ ۴,۳۱۶ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.behnam
  پارسه، مدرسان شریف،ماهان و.... کدام یک بهتره؟؟؟ alim93 ۶۴ ۶۶,۱۸۶ ۰۷ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  اطلاعات راجع به سیستمهای حضور و غیاب Fingerprint ۱ ۱,۵۵۶ ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ ۱۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Fingerprint
  کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات ۱۴۰۱ tablighjonoub ۰ ۱,۴۲۷ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۸:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: tablighjonoub
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۹ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  منابع برای دکترا -مهندسی فناوری اطلاعات sarit ۱ ۳,۳۲۷ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
  دانشگاه صنعتی اصفهان یا گرایش معماری امیرکبیر sima84 ۰ ۱,۷۶۶ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close