تالار گفتمان مانشت
کدام گرایش فناوری اطلاعات ؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

کدام گرایش فناوری اطلاعات ؟ - shahryar711 - 01 مهر ۱۳۹۳ ۰۱:۴۷ ق.ظ

با عرض سلام خدمت همگی من چند تا سوال در مورد گرایش های مهندسی فناوری اطلاعات دارم
۱/بروز ترین گرایش it
۲/سخت ترین گرایش it
۳/پولسازترین گرایش it
۴/بازار کدام گرایش در ایران بهتریه
۵/بازار کار کدام گرایش در خارج ایارن بهترینه
۶/گسترده ترین گرایش it
با تشکر

کدام گرایش فناوری اطلاعات ؟ - samaneh@90 - 02 مهر ۱۳۹۳ ۰۵:۰۶ ب.ظ

اگه تعریف از گرایش خودم ندونید من میگم امنیت. چون تمامی مباحث کامپیوتر مثل رایانش ابری، شبکه، تجارت، سلامت، هوش و... را دربر می گیرد و به نسبت همه ی این کاربردها پس درآمد و بازارکار بهتری هم دارد.

کدام گرایش فناوری اطلاعات ؟ - MSZ - 02 مهر ۱۳۹۳ ۰۵:۴۹ ب.ظ

اگر قصد موندن در ایران داری، امنیت، در غیر اینصورت شبکه ...
البته تو ایران هم بازار کار امنیت یه مقدار محدود هست و فقط بعضی شرکت ها و ارگان های خاص هستن که تحصیل کرده امنیت رو برای پروژه های امنیتی میخوان وگرنه خیلی از امنیتی ها دارن یا کار برنامه نویسی می کنن، یا کار شبکه، یا کارای مربوط به بحث های مدیریتی ... کم هستن کسایی که امنیت خونده باشن و دقیقا تو زمینه امنیت کار کنن تو ایران ... چون جاهای معدودی هستن که واقعا تو پروژه هاشون از تخصص یک امنیت کار استفاده واقعی می کنن
اگر هم دنبال مباحث "امنیت شبکه" میگردی، خودت باید کار کنی ... تو دانشگاه ها دنبالش نباش...

کدام گرایش فناوری اطلاعات ؟ - ۸۸۸۹۲۲۳ - ۰۲ مهر ۱۳۹۳ ۰۵:۵۵ ب.ظ

(۰۱ مهر ۱۳۹۳ ۰۱:۴۷ ق.ظ)shahryar711 نوشته شده توسط:  با عرض سلام خدمت همگی من چند تا سوال در مورد گرایش های مهندسی فناوری اطلاعات دارم
۱/بروز ترین گرایش it
۲/سخت ترین گرایش it
۳/پولسازترین گرایش it
۶/گسترده ترین گرایش it
با تشکر

سلام
در مورد بروز ترین اگه تو ایران در نظر بگیرید.شاید شبکه و امنیت باشه ولی در حالت کلی فرق نمی کنه
سخت ترین رو نمیشه گفت چون هر گرایشی سختی خاص خودشو داره و بیشتر به میزان توانایی شما بر می گرده.اما تو دانشگاه های ایران امنیت رو سختر می گیرن و اساتید نمره خوبی نمی دن.
پول ساز ترین هم باز برمی گرده به میزان تواناییه شما،اگه در هر گرایشی فرد توانمندی باشید مطمئن باشید درامد خوبی خواهید داشت.و در ظمن به ارشد به دید این که شما برید و اساتید چیز خاصی بهتون یاد بدن و شما تو بازار کار موفق باشید نگاه نکنید! چون باید خودتون از الان تو ی زمینه کار کنید و بتونید خودتونو به بازار کار ثابت کنید.
در مورد بازار کار همین طوری...چون ممکن گرایش تون با زمینه کاری تون متفاوت باشه ..
در کل مهارت شما موفقیت تون رو تو بازار کار تعیین میکنه و ارشد می تونه شما رو ارتفاء بده.
البته این نظر و تجربه خودمه و شاید نظر دیگران متفاوت باشه ولی به نظر من به ارشد به دید این که واستون شغل ایجاد کنه نگاه نکنید.
موفق باشید

RE: کدام گرایش فناوری اطلاعات ؟ - Asemaneabi - 02 مهر ۱۳۹۳ ۰۹:۴۲ ب.ظ

ims آقا... :دی فقط ims

:دی!!!Smile

RE: کدام گرایش فناوری اطلاعات ؟ - codin - 02 مهر ۱۳۹۳ ۱۰:۵۰ ب.ظ

(۰۲ مهر ۱۳۹۳ ۰۹:۴۲ ب.ظ)Asemaneabi نوشته شده توسط:  ims آقا... :دی فقط ims

:دی!!!Smile
فکر کنم منظورتون MIS باشه درسته؟ :-؟
MIS : سیستم های اطلاعات مدیریت یعنی سیستم های اطلاعاتی که برای مدیران طراحی میشه
IMS: سیستم های مدیریت اطلاعات یعنی سیستم هایی که برای مدیریت یه سری اطلاعات طراحی میشه
اینا واقعا دو تا گرایش مجزا هستن یا اشتباه تایپی بود؟

RE: کدام گرایش فناوری اطلاعات ؟ - Asemaneabi - 02 مهر ۱۳۹۳ ۱۱:۰۲ ب.ظ

والا ما سر کلاس گفتیم MIS استاد نزدیک بود بیرونمون کنه.. گفت واااای اسم رشتتون رو هم نمیدونیییید !!!

کدام گرایش فناوری اطلاعات ؟ - هلیا۹۹ - ۰۳ مهر ۱۳۹۳ ۱۲:۰۵ ق.ظ

سلام
به نظر من شبکه و امنیت از همه بهتره

RE: کدام گرایش فناوری اطلاعات ؟ - Amir V - 03 مهر ۱۳۹۳ ۰۲:۱۰ ق.ظ

(۰۱ مهر ۱۳۹۳ ۰۱:۴۷ ق.ظ)shahryar711 نوشته شده توسط:  با عرض سلام خدمت همگی من چند تا سوال در مورد گرایش های مهندسی فناوری اطلاعات دارم
۱/بروز ترین گرایش it
۲/سخت ترین گرایش it
۳/پولسازترین گرایش it
۶/گسترده ترین گرایش it
با تشکر
سلام.
۱/ همشون به روزه ولی بیشترین کاربرد مربوط به تجارته.
۲/ همشون سختی های خودشون رو دارن.
۳/ تجارت
۴/ همشون
۵/ همشون
۶/ همشون
البته اینا نظر من بود.

کدام گرایش فناوری اطلاعات ؟ - imisutit - 03 مهر ۱۳۹۳ ۱۱:۰۱ ب.ظ

محض اطلاعتون طبق اصلاحیه های وزارت علوم برای سال بعد قراره فقط ۷ گرایش از آی تی باقی بمونه
شبکه
امنیت
تجارت
سامانه های شبکه ای
چندرسانه ای
پزشکی
معماری سازمانی

شما اگه به سایت دانشگاه های شریف و تهران و امیر کبیر و خواجه نصیر و علم و صنعت یه مراجعه کنید می تونید
برنامه درسی هر گرایشو دانلود کنی

RE: کدام گرایش فناوری اطلاعات ؟ - رتبه۱سال۹۴ - ۰۵ مهر ۱۳۹۳ ۰۳:۱۹ ب.ظ

(۰۳ مهر ۱۳۹۳ ۱۱:۰۱ ب.ظ)imisutit نوشته شده توسط:  محض اطلاعتون طبق اصلاحیه های وزارت علوم برای سال بعد قراره فقط ۷ گرایش از آی تی باقی بمونه
شبکه
امنیت
تجارت
سامانه های شبکه ای
چندرسانه ای
پزشکی
معماری سازمانی

شما اگه به سایت دانشگاه های شریف و تهران و امیر کبیر و خواجه نصیر و علم و صنعت یه مراجعه کنید می تونید
برنامه درسی هر گرایشو دانلود کنی
پس آیتی چی میشه؟Big Grin

کدام گرایش فناوری اطلاعات ؟ - shahryar711 - 10 مهر ۱۳۹۳ ۰۳:۳۴ ب.ظ

بچه ها بنظرتون من ارشد گرایش های it مثل امنیت یا شبکه بخونم یا برم کلاس بیرون و مدارک مربوط به شبکه مثل نتورک پلاس و سیسکو بگیرم کدومش بهتره و درآمدش بیشتره؟

کدام گرایش فناوری اطلاعات ؟ - plusdeck - 12 مهر ۱۳۹۳ ۰۲:۵۴ ب.ظ

دوستان، مهندسی فناوری اطلاعات پزشکی چطور رشته ای هست؟ با توجه به اینکه دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران تنها دانشگاهی هست که تو این رشته پذیرش داره، واقعا ارزش ۲ سال وقت گذاشتن رو داره؟ ارزش داره تو لیست انتخاب رشته ها اضافه بشه؟ بازار کار این رشته فقط محدود به علوم پزشکی و سازمان های وابسته هست؟ میشه از گرایش های دیگر IT هم درس گرفت؟ در کل وضعیت این رشته در این دانشکده به چه صورت هست؟ چجور اساتیدی داره؟
بنده تبریز هستم و به عنوان مثال می خوام بدونم مهندسی IT گرایش مخابرات امن دانشگاه تبریز رو در اولویت قرار بدم یا این رشته رو؟
با سپاس.

RE: کدام گرایش فناوری اطلاعات ؟ - shahryar711 - 14 مهر ۱۳۹۳ ۰۱:۲۰ ق.ظ

(۱۰ مهر ۱۳۹۳ ۰۳:۳۴ ب.ظ)shahryar711 نوشته شده توسط:  بچه ها بنظرتون من ارشد گرایش های it مثل امنیت یا شبکه بخونم یا برم کلاس بیرون و مدارک مربوط به شبکه مثل نتورک پلاس و سیسکو بگیرم کدومش بهتره و درآمدش بیشتره؟

اقا کسی نمی تونه منو راهنمایی کنه ؟

RE: کدام گرایش فناوری اطلاعات ؟ - d.samira - 29 مهر ۱۳۹۳ ۰۲:۳۱ ق.ظ

همشون خوبن ولی به نظرم تجارت و شبکه بهترنSmile