زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۳۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چی شد که نشد؟

ارسال: #۴۶
۱۱ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۰۳ ب.ظ
RE: دلایل قبول نشدن
(۱۱ خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۳۹ ب.ظ)mr-sky نوشته شده توسط:  
(11 خرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۴۵ ب.ظ)مورتن نوشته شده توسط:  به نظر من انقدر آدم باید تمرین حل کنه که سر جلسه امتحان نمونه اون تمرین رو دیده باشه . سوالی که در جلسه امتحان تازگی دارد رو باید بیل گیتس باشی تا بتونی تو مدت زمان کم حل کنی. باید شبیه اونو دیده باشی. متاسفانه این ضعف سیستم کنکور هست اما چاره چیه.

فکر نکنم تست های سراسری اینطور باشند تکراری نیستند درسته؟

من تجربه اشو ندارم خواستم بپرسم

من فکر میکنم یه چیزی که مهمه اینه که ایمان داشته باشیم که میتونیم
.
برخی از تست های سراسری هم تکراری هستند. اما اصلا منظور من این نبود. منظور من این بود که انقدر تستهای متفاوت از جاها و منابع خارجی دیگر حل کرده باشی که شبیه همونو در کنکور ببینی.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۴۷
۱۲ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۴۴ ق.ظ
(۱۱ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۰۳ ب.ظ)مورتن نوشته شده توسط:  
(11 خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۳۹ ب.ظ)mr-sky نوشته شده توسط:  
(11 خرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۴۵ ب.ظ)مورتن نوشته شده توسط:  به نظر من انقدر آدم باید تمرین حل کنه که سر جلسه امتحان نمونه اون تمرین رو دیده باشه . سوالی که در جلسه امتحان تازگی دارد رو باید بیل گیتس باشی تا بتونی تو مدت زمان کم حل کنی. باید شبیه اونو دیده باشی. متاسفانه این ضعف سیستم کنکور هست اما چاره چیه.

.
برخی از تست های سراسری هم تکراری هستند. اما اصلا منظور من این نبود. منظور من این بود که انقدر تستهای متفاوت از جاها و منابع خارجی دیگر حل کرده باشی که شبیه همونو در کنکور ببینی.

منبع خارجی منظورتون چی هست؟

تشکر از راهنمایی

گاهی به لطف خداوند خود را همچون عقابی
بر فراز آسمان می یابم.اما ناگاه فقط به خاطر لذت خوردن موشی ،

‌ به سوی زمین خاکی شیرجه می زنم و
آسمانی بودنم را به موشی می فروشم.. Angel
۰
۰
ارسال: #۴۸
۱۲ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۱۱ ق.ظ
دلایل قبول نشدن
دلیل قبول نشدن من دیر شروع کردن بود، من تقریبا از اواخر ابان ماه شروع کردم. چون تحویل پروژه تا اواخر مهر طول کشید، دیر تونستم خودم رو جم و جور کنم. و اینکه خیلی از درس ها رو برای انکه به بقیه برسم نخوندم(ریاضیات-کامپایلر-طراحی زبان). یه چیزی هست که میگه :"رفتم سبیل بگیرم ریشم رو هم دادم"!!! و این است جریان ریش و سبیل بنده.
دلیل دیگه هم اینکه من همزمان با خوندن در ماه های آذر و دی تو یه آموزشگاه آزاد (ICDL) تدریس می کردم و بسیار از این باره ناراحتم الان. و دلیل دیگر اشتباهاتی بود که در جواب سوالات مرتکب شدم و درصدهامو خیلی آورد پایین.
-----------------------
نکته اخلاقی: زود شروع کنید که دیر میشه. کار نکنید اگه حتی از گرسنگی تلف بشید. بیشتر سیاه بودن برگه پاسخ،
نشانه ی قدرت و عظمت شما نخواهد بود.
-----------------------
و در نهایت برای همه دوستان عزیز طلب صبر می کنم که روز ما هم خواهد رسید. یا حق.

ای درد توام درمان در بستر ناکامی .... ای یاد توام مونس در گوشه تنهایی
در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم ... لطف آن چه تو اندیشی حکم آن چه تو فرمایی
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: aatwo , mr-sky , rozh66 , sajad_8900 , Engineer
ارسال: #۴۹
۱۲ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۲۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۳۵ ق.ظ، توسط مورتن.)
(۱۲ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۴۴ ق.ظ)mr-sky نوشته شده توسط:  
(11 خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۰۳ ب.ظ)مورتن نوشته شده توسط:  
(11 خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۳۹ ب.ظ)mr-sky نوشته شده توسط:  

.

منبع خارجی منظورتون چی هست؟

تشکر از راهنمایی

یعنی همون منابع انگلیسی که تمرین دارند و سوالات دانشگاه های معتبر خارجی آمریکا کانادا استرالیا

[
۰
۰
ارسال: #۵۰
۱۲ خرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۳۵ ب.ظ
دلایل قبول نشدن
یه راه دیگه واسه حل سوالاتی که تیپ جدید دارند در زمان کنکور شرکت تو آزمون هاست...از حق نگذریم بعضی از آزمون های پارسه امسال سخت از کنکور بود...کم کم عادت میکنید که سوال جدید هم حل کنید..اما من فکر میکنم حتی بدون حل کردن اونها هم میشه موفق شد..توی هر درسی تا ۵۰ درصد رو راحت میشه زد...اونهم عالیه دیگه..بعضی وقتها ما سر جلسه طمع میکنیم که بیشتر بزنیم..همون میزنه کار رو خراب میکنه

Real education must ultimately be limited to men who insist on knowing, the rest is mere sheep-herding
Erza Pound
۶
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: esisonic , rozh66 , SarahArshad
ارسال: #۵۱
۱۳ خرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۰۲ ب.ظ
دلایل قبول نشدن
(۱۲ خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۳۵ ب.ظ)arixooo نوشته شده توسط:  عضی وقتها ما سر جلسه طمع میکنیم که بیشتر بزنیم..همون میزنه کار رو خراب میکنه
یعنی در حد لالیگا این حرف رو قبول دارم...
من سر کنکور آزاد کارشناسی ناپیوسته همینطوری شدم....بعدش............معارف زدم ۱۵-....Big Grin ....

آنجا که رویاها به حقیقت می پیوندند...مرا خواهی یافت. ------------------------- وضعیت : [تصویر:  53319_mrsbeasley.gif]
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: rozh66
ارسال: #۵۲
۱۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۵۲ ق.ظ
دلایل قبول نشدن
به نظر من :
۱- اعتماد به نفس پایین --- قبول نداشتن خود --- دوست نداشتن خودتون
راه حل : هر روز جلوی آینه به خودتون ابزار علاقه کنید و از صمیم قلب باور کنید

۲- طمع کردن برای زدن تست بیشتر
این فکر رو از سر باید بیرون کرد که : چه قدر کم زدم حالا رتبه م بد می شه ...
پارسال ۱۹ تا زدم در حالی که رتبه های تک رقمی ۱۴ تا زدن ولی همه درست
امسال خیلی با خودم مبارزه کردم ۱۲ تا زدم ولی بازم ۲ تا ۳ تا رو واسه اینکه کم نزده باشم زدم که همه غلط شدن
سعی کنید با خودتون مبازره کنید

۳- کم مرور کردن

البته این ها با فرض اینه که درس ها رو خوب خونده باشید

Future is not what we planned for tommorow! it's the result of what we do today! Do the best in present and enjoy the result in future
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SnowBlind
ارسال: #۵۳
۱۷ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۰۶ ب.ظ
رتبم خوب نشد چون مرورم کم بود .مرور خیلی خیلی خیلی مهمتر از خوندنه
رتبم خوب نشد چون انقدر تسلط نداشتم که وقتی سر کنکور کنکور جوابی برام ۵۰ ،۵۰ بود نمیتونستم تصمیم بگیرم بزنم یا نزم (--->عدم تسلط به خاطر سطحی مطالعه کردن بعضی درسا )
و یه توهم هم موقع تست زدن و درس خوندن داشتم.اینکه اگه تستی سخته یا غیر استاندارده پس برای همه سخته و بی خیالش میشدم و به تسلطم توی اون درس شک نمیکردم .ولی وقتی جوابای کنکور اومد دیدم هون دروس غیر استاندار توسط عده زیادی حل شده!پس اشکال از من بوده !
فیلم زیاد نگاه میکردم برای همینم خیلی وقتم میرفت و ذهنم درگیر میشد .(البته فیلم بین ها دو دستن یا مثل من انقدر سه پیجچن که غرق فیلم میشن و بعدش باید نقد فیلمارو بخونن تا خیالشون راحت بشه اینا عمرا نباید تو دوره کنکور فیلم ببینن دسته دومم هم ..حال ندارم بنویسم)--->خلاصه اینکه تفریحام خیلی هواس پرتکن بود.تفریح دوره کنکور باید مغز رو آزاد کنه نه درگیر.مثلا ورزش (شنا عالیه !عالی )خوبه.
۵
۰
ارسال: #۵۴
۱۸ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۳۲ ق.ظ
(۱۷ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۰۶ ب.ظ)neilabak نوشته شده توسط:  رتبم خوب نشد چون مرورم کم بود .مرور خیلی خیلی خیلی مهمتر از خوندنه

همین یه عامل کافیه که یا شما رو از یه دانشگاه خوب محروم کنه و یا حتی اصلاً جایی قبول نشید .

اعتماد بنفس خیلی مهمه .
برنامه ریزی خیلی مهمه.
منابع مناسب خیلی مهمه.
کنترل احساسات ، عواطف و روحیه خیلی مهمه.
تلاش و پشتکار شما خیلی مهمه.
مرور منظم و هدفمند خیلی مهمه.
تست زدن و تمرین حل تست بهمراه تحلیل تست خیلی مهمه.

اینکه میگم خیلی مهمه ، یعنی اینکه هر کدومش نباشه یه ضربه اساسی به نتیجه و رتبه شما وارد میکنه .

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sajad_8900 , neilabak , Mohammad-A , goldoonehkhanoom , Engineer
ارسال: #۵۵
۲۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۳۳ ب.ظ
دلایل قبول نشدن
در کل مهمترین بخش موفقیت تو هر کاری هدفه !!!!

آنجا که رویاها به حقیقت می پیوندند...مرا خواهی یافت. ------------------------- وضعیت : [تصویر:  53319_mrsbeasley.gif]
۱
۰
ارسال: #۵۶
۲۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۰۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۱۱ ب.ظ، توسط T.A.)
علاوه بر مطالعه خوب و دقیق از نظر من دوره و رفع اشکال خیلی مهمه.
چون اگه دوره نکنی انگار چیزی نخوندی . سر جلسه می بینی سوالایی هست که حتی سخت ترش هم حل می کردی ولی چون دوره نکردی تسلط نداری و نمی تونی جواب بدی!
رفع اشکالم که نکنی همین طور مخصوصا اگه مثل من خوش شانس باشی ببینی چند تا از سوالایی که اشکال داشتی توی امتحان اومده!!
و این که به قول دوستمون طمع نکنی که بیشتر بزنی مخصوصا اگه بین بیشتر از دو تا گزینه شک کردیی.
۰
۰
ارسال: #۵۷
۲۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۲۲ ب.ظ
به نظرمن اول باید هدف هر شخص معین باشه وقتی هدفت معلومه میتونی طبق اون برنامه ریزی کنی.
کنکور به نظرمن نصف بیشترش مهارت ومدیریت زمان وکنترل کردن خود در جلسه هست طوری که فرد احساس کنه داره توی خونه خودش امتحان میده اونوقت اگه درسارا مفهومی خونده باشه وبلد باشه براحتی جواب میده.
برنامه ریزی خیلی مهمه.باید برنامه ریزی هرفرد طوری باشه که خودش را مقید کنه حتما در طی یک هفته انجامش بده به نظرم مهم نیست که درسارا زود تمام کنید مهم اینه که هرچندصفحه ای که خوندید را خوب متوجه شده باشیدواونم زمانی میفهمید که از اون فصل مثال وتمرین حل کنید وبرای خودتون خوب توضیح بدید.داشتن روحیه تا آخرکنکور خیلی مهمه واگر کسی روحیه بلایی داره انگار نصف بیشتر راه را رفته.

زندگی هدیه خداوند به ماست و ” شیوه زندگی ” ما ، هدیه ما به خداوند .Smile
مراقب باشید انچه می بخشید چون رازی در قلبتان پنهان بماند .
۱
۰
ارسال: #۵۸
۲۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۳۵ ب.ظ
چه باور داشته باشی که می تونی یه کاری رو انجام بدی ،چه باور داشته باشی نمی تونی اونو انجام بدی درست باور کردی.
یعنی هر آنچه راایمان داریم همان میشود.
اگه نتونستی رتبه ی خوب بیاری به خودت ایمان نداشتی،مابقی دلایل به دنبال این دلیل عمده میان.
پس خودتونو باور کنین،البته نمیگم تلقین،باور.
موفق باشین

هیج اگر سایه پذیرد ما همان سایه ی هیچیم .
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryami , Andrew S.Tanenbaum , mApMd
ارسال: #۵۹
۲۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۰۴ ب.ظ
[کنترل احساسات ، عواطف و روحیه خیلی مهمه.

این حرفتونوکاملاقبول دارم.علت قبول نشدن من دقیقاهمین ۱مورد بود با اینکه خیلی تلاش کردم اما چون نتونستم روحیه ام و نگه دارم و۳ هفته قبل کنکور اتفاقات بدی تونست از پادر بیارم.توصیه ای که دارم برای بچه هایی که الان دارن زحمت میکشن این هست که فقط و فقط به اینده وزحمتی که میکشید فکرکنید و نذارید عوامل جانبی مزاحم راهتون بشنHuh
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: msh90005
ارسال: #۶۰
۲۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۰۹ ب.ظ
دلایل قبول نشدن
هیچ چیز غیر ممکن نیست ، فقط بعضی وقتا یا ما کم کاری می کنیم ، یا حکمتی تو کاره و ما خبر نداریم و در حقیقت قبول نشده تویه آزمون (مثلا کنکور) شاید به نظر شکست باشه اما داره موفقیت آینده رو می سازه و ما فعلا خبر نداریم.
در کل من عقیده دارم ، باید با تمام وجود تلاش کرد بقیش با خدا. نباید خودمونو تویه کنکور و درس محدود کنیم ، باید به همه ابعاد زندگی ما(انسانیت،اخلاق ، ایمان و ....) توجه کرد و واسه قبولی تو آزمون های این ابعاد زندگی تلاش کرد.
امیدواریم ما توکل بخدا، ایمان و انسانیت بتون پیروز از این آزمون ها بیرون بیاییم که یکیش کنکور باشه.

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Sunshine Off , SarahArshad , goldoonehkhanoom , SaMiRa.e , najme60 , mApMd , mr-sky

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  رفع اشکال نصب جاوا، مشکل ساخته نشدن virtual machine shiivaa ۱۲ ۱۹,۳۱۵ ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: wanted471
  رد نشدن مرخصی توسط دانشگاه sajjad7 ۱ ۲,۵۰۸ ۱۱ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  کتابهای استفاده نشده کنکور کامپیوتر و IT - با ۴۰٪ تخفیف mbsco ۰ ۱,۵۰۲ ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ۱۲:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mbsco
  حذف نشدن شاخه ای در هرس آلفا بتا Hopegod ۶ ۳,۱۰۶ ۲۱ دى ۱۳۹۵ ۰۵:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Hopegod
  پریدن کدهای برنامه اجرا نشدنبرنامه + سی شارپ mozhgan-ahmadi ۰ ۱,۵۳۶ ۳۰ آذر ۱۳۹۵ ۰۸:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mozhgan-ahmadi
  فروش کتابهای استفاده نشده تا ۳۰٪ تخفیف mbsco ۰ ۱,۳۷۴ ۱۶ آذر ۱۳۹۵ ۰۷:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mbsco
  انتخاب واحد شهید بهشتی برای دانشجویان جدیدالورود چرا هنوز درسی ارایه نشده؟ NarimanN2 ۳ ۳,۶۲۳ ۱۹ شهریور ۱۳۹۵ ۰۴:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: MIF
  ارسال نشدن کتاب توسط موسسه پوران پژوهش سیدرضا بازیار ۵ ۴۸ ۰۷ شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: edward71
  تعداد جملات تعریف نشده در یک جمع کننده BCD peace2013 ۱ ۱,۸۹۹ ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۱:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: alidata
  مشکل باز نشدن عکسهای کامپیوتر zahra888 ۲ ۳,۲۵۷ ۲۵ فروردین ۱۳۹۵ ۰۷:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: jazana

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close