زمان کنونی: ۲۹ اسفند ۱۴۰۲, ۰۳:۱۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

رفع اشکال نصب جاوا، مشکل ساخته نشدن virtual machine

ارسال:
۱۷ تیر ۱۳۹۵, ۰۶:۱۳ ب.ظ
با سلام خدمت دوستان،

من تصمیم داشتم برنامه نویسی جاوا رو شروع کنم و کامپایلرش رو نصب کردم و بعد هم اکلیپس رو دانلود کردم،
اما اکلیپس ران نمیشه و اروری میده با این عنوان:

Error:
could not create the java virtual machine.
Error:
a fatal exception has occurred. program will exit.

تو سایتهای فارسی و انگلیسی هم چند مورد راه حل براش بود که امتحان کردم و درست نشد،
جایی توضیحی ندادن که بفهمم مشکل از کجاست.

دوستان متخصص جاوا میشه لطفا کمکم کنید؟
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۷ تیر ۱۳۹۵, ۰۶:۲۸ ب.ظ
RE: رفع اشکال نصب جاوا، مشکل ساخته نشدن virtual machine
(۱۷ تیر ۱۳۹۵ ۰۶:۱۳ ب.ظ)shiivaa نوشته شده توسط:  با سلام خدمت دوستان،

من تصمیم داشتم برنامه نویسی جاوا رو شروع کنم و کامپایلرش رو نصب کردم و بعد هم اکلیپس رو دانلود کردم،

Error:
Error:

تو سایتهای فارسی و انگلیسی هم چند مورد راه حل براش بود که امتحان کردم و درست نشد،

تنظیمات متغیر path رو انجام دادید؟
۰
۰
ارسال:
۱۷ تیر ۱۳۹۵, ۰۶:۳۷ ب.ظ

Error:
Error:

این سایت رو هم چک کردین؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

سرشارم از خیال ولی این کفاف نیست
در شعرِ من حقیقت یک ماجرا کم است ...
۰
۰
ارسال:
۱۷ تیر ۱۳۹۵, ۰۶:۵۵ ب.ظ
توی تنظیمات نت بینز ( اگه اینه) گزینه یی وجود داره به اسم VM option دقیقا یادم نیست توی کدوم زبانه بود. اما اون رو خالی کنین. شاید هم از اون باشه. اگر نه ؛ به احتمال زیاد مشکل از environment variable هاست.
۰
۰
ارسال:
۱۷ تیر ۱۳۹۵, ۰۷:۱۵ ب.ظ
(۱۷ تیر ۱۳۹۵ ۰۶:۲۸ ب.ظ)ememem نوشته شده توسط:  تنظیمات متغیر path رو انجام دادید؟

(۱۷ تیر ۱۳۹۵ ۰۶:۳۷ ب.ظ)reza.kh نوشته شده توسط:  این سایت رو هم چک کردین؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

(۱۷ تیر ۱۳۹۵ ۰۶:۵۵ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  توی تنظیمات نت بینز ( اگه اینه) گزینه یی وجود داره به اسم VM option دقیقا یادم نیست توی کدوم زبانه بود. اما اون رو خالی کنین. شاید هم از اون باشه. اگر نه ؛ به احتمال زیاد مشکل از environment variable هاست.

بله تنظیمات path رو انجام دادم و راه حل اون سایت رو هم انجام داده بودم کار نکرد Confused
نت بینز نصب نکردم چون میخوام با اکلیپس کار کنم Huh

اینم توی ارور توی cmd مینویسه:
unrecognized vm option usestringdeduplication
SadSadSad
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: پهصان
ارسال:
۱۷ تیر ۱۳۹۵, ۰۷:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ تیر ۱۳۹۵ ۰۷:۲۷ ب.ظ، توسط crevice.)
(۱۷ تیر ۱۳۹۵ ۰۷:۱۵ ب.ظ)shiivaa نوشته شده توسط:  اینم توی ارور توی cmd مینویسه:
unrecognized vm option usestringdeduplication
SadSadSad
پس فک کنم مشکل از تنظیمات VM option هست.
تا جایی که اطلاع دارم فایلی تحت عنوان eclipse.ini داره که باید در خط اولش بنویسین:
کد:
-vm JDK address
که در واقع به جای jdk address باید ادرس فایل jdk مورد استفاده تون رو قرار بدین.
۰
۰
ارسال:
۱۷ تیر ۱۳۹۵, ۰۷:۳۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۳۹ ب.ظ، توسط sharif95.)

Error:
Error:

اگر مراحلی رو که در ادامه میگم به درستی انجام بدی قطعا به مشکل نمیخوری.
۱-دانلود JDK مناسب سیستم عامل. ۶۴ بیتی یا ۳۲ بیتی. شرکت اوراکل همچنان از تحریم دست بر نداشته بنابراین از ابزار مناسب جهت دانلود JDK باید استفاده کنید.

۲-مثل بقیه نرم افزار های ویندوزی با چند تا NEXT کار نصب JDK رو انجام بده. نکته مهم زمان نصب اینه که بهتره JDK در درایوی غیر از درایو سیستم عامل نصب بشه. مثلا درایو D پس قبل نصب برو یک پوشه در درایو D بساز و تو اون پوشه دوتا پوشه جدا ایجاد کن یکی برای JDK و یکی برای JRE
در زمان نصب اولین مسیری که میخواد برو پوشه ای رو که برای JDKساختی انتخاب کن و چند مرحله بعد مسیر نصب JRE رو میخواد که باید پوشه ای که برای JRE تو درایو D ساختی رو انتخاب کنی . و بعد هم NEXT و ...خودش نصب میشه.

۳-حالا باید بری ENVIRONMENT VARIABLE ها رو به سیستم معرفی کنی. چطوری؟ مراحل زیر رو دنبال کن.
به CONTROL PANEL\SYSTEM\ADVANCED SYSTEM SETTINGS برو یک پنجره باز میشه پایین صفحه نوشته ENVIRONMENT VARIABLE ، انتخاب کن یک پنجره دیگه باز میشه، تو این پنجره از کادر بالا که USER VARIABLE.. نوشته NEW رو بزن این پنجره جدید که باز میشه دو تا مقدار از شما میخواد تو کادر VARIABLE NAME کلمه JAVA_HOME رو بنویس با همین حروف بزرگ و در کادر پایین به مسیر نصب JDK برو در مسیری قرار بگیر که پوشه bin اونجا قرار گرفته، کامل مسیر فولدر bin رو کپی کن و در قسمت VARIABLE PATH بنویس , OK.
یک مرتبه دیگه NEW رو بزن ، این بار JRE_HOME برای نام و برای مسیر هم به مسیر نصب JRE برو ،مسیری که فولدر bin قرار داره کپی و در path قرار بده.
نکته قابل توجه: ما درون jdk هم jre داریم ولی زمان دادن مسیر ها با اون کاری نداری و مسیر نصب jre بیرون از jdk مورد نظره.
۴-تو همون پنجره Environment Variable در کادر پایین یک سری اطلاعات در ارتباط با سیستم وجود داره ، از بین اونا با دابل کلیم بر روی path پنجره Edit System Variable باز میشه ،با Variable Name کاری نداشته باش ،تو کادر Variable Value به انتهای مقادیر قبلی برو (حواست باشه اینجا چیزی رو پاک نکنی والا یهو یه برنامه درست کار نمیکنه) و به این صورت Variable ها رو بده
;JAVA_HOME%\bin;%JRE_HOME%\bin%;و تمام

دقت کن داری مسیر میدی نام متغییر بین دو تا علا مت درصد قرار میگیره و بعد بک اسلش بین وبعد حتما با سمیکلن از مسیر بعدی جدا میشه.
حالا برای اینکه ببینی کارها رو درست انجام دادی CMD رو اجرا کن
. در محیط Command دستور java -version رو بزن ، اگه همه چی درست باشه اینجا بهت ورژن جاوای نصب شده رو میده

۵-معرفی JDK به eclipse:
eclipse رو که اجرا میکنی برای اولین بار زمان new project باید مسیر نصب JDK رو بدی. در واقع انتخاب مسیر نصب jdk هست. به همین سادگی
مهم مراحل نصب و معرفی JDK میباشد

فکر می کنم این کامل ترین مراحل نصب JDK و JRE در تاریخ مانشت باشهSmile
تک تک مراحل رو به دقت برو ، اگه نشد یه بار ویندوز عوض کن و دوباره مراحل رو به دقت انجام بده ، اگه باز هم نشد دیگه از دست من کاری بر نمیاد ، از خود آقای لری الیسون کمک بگیر،مدیر کمپانی اوراکلBig Grin
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: MajidNasiri
ارسال:
۱۸ آبان ۱۳۹۵, ۰۸:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ آبان ۱۳۹۵ ۰۸:۱۰ ب.ظ، توسط پهصان.)
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت تمام علم دوستان.
ERROR: Could not create the java virtual machine
اگر تو نصب جاوا در لبتاپ ۶۴bit و اندروید به همچین مشکلی خوردین روش حلی که من تونستم پیدا کنم این بود، من از این روش مشکلو برطرف کردم و جواب داد.
ابتدا JDK و JRE را به طور کامل unistall کنید.
سپس به مسیر control panel/system/Advanced system settings رفنه و از زبانه Advansed گزینه ی Environment variables را انتخاب کرده و سپس در قسمت system variables بر روی New کلیک کرده و فیلدها را به این گونه پر کنید.
Variable name: _JAVA_OPTIONS
Variable value: -Xms512M
سپس OK کردهسیستم را Restart کرده وسپس نرم افزار را دوباره نصب میکنیم. انشالله مشکل حل میشه.

(۱۸ آبان ۱۳۹۵ ۰۸:۰۹ ب.ظ)پهصان نوشته شده توسط:  با سلام و عرض خسته نباشید خدمت تمام علم دوستان.
اگر تو نصب جاوا در لبتاپ ۶۴bit و اندروید به همچین مشکلی خوردین روش حلی که من تونستم پیدا کنم این بود، من از این روش مشکلو برطرف کردم و جواب داد.
سپس به مسیر control panel/system/Advanced system settings رفنه و از زبانه Advansed گزینه ی Environment variables را انتخاب کرده و سپس در قسمت system variables بر روی New کلیک کرده و فیلدها را به این گونه پر کنید.
سپس OK کردهسیستم را Restart کرده وسپس نرم افزار را دوباره نصب میکنیم. انشالله مشکل حل میشه.

۰
۰
ارسال:
۱۸ مهر ۱۳۹۶, ۰۹:۰۸ ب.ظ

Error:
Error:

سلام و خسته نباشید
منم همین مشکل رو داشتم و به راحتی با نصب نسخه مورد نیاز jdk که در فایل eclipse.ini در گوشه ای که برنامه رو اجرا میکنید درج شده تونستم مشکلو حل کنم.
احتمالا نسخه jdk نصبی شما هم پایین تر از نسخه مورد نیاز برنامه است. لازم به ذکر میدونم که بگم نسخه ی بالاتر و بروز تر از jdk مورد نیاز هم ی سری خطاهای دیگه میده پس فقط نسخه مورد نیازو نصب کنین. آخر سطری که نوشته شده تو فایل ini مذکور درج شده required jdk: ........
ورژن های jdk هم ۱/۷ برای نسخه ۷ و ۱/۸ برای نسخه ۸ و ۱/۹ برای نسخه ۹ می باشد.
امیدوارم مشکلتون حل شه
اللهم عجل لولیک الفرج.
۰
۰
ارسال: #۱۰
۱۶ آبان ۱۳۹۶, ۱۱:۱۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ آبان ۱۳۹۶ ۱۱:۳۰ ق.ظ، توسط amin206405.)
دوستان سلام
منم چند روزه درگیر این خطا هستم کسی میتونه کمکم کنه
تمام این ترفند ها رو هم اجرا کردم ولی متاسفانه درست نشده
البته وقتی توی cmd دستور java-version رو تایپ میکنم ورژن جاوا رو میاره
ولی بازم eclipse رو که اجرا می کنم این خطا رو میده حتی رو دو تا سیستم مختلف اجرا کردم باز هم همین خطا رو میده
an error has occurred. see the log file.
C:\eclipse\configuration\1510027650696.log

بیصبرانه منتظر پاسخ هاتون هستم
۰
۰
ارسال: #۱۱
۰۱ مرداد ۱۳۹۷, ۰۵:۱۱ ب.ظ
یک بار نت رو قطع کن و دوباره نصب کن
۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۷ فروردین ۱۳۹۹, ۱۲:۴۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ ۱۲:۴۸ ق.ظ، توسط jaafarzahravi.)
(۱۷ تیر ۱۳۹۵ ۰۷:۳۵ ب.ظ)sharif95 نوشته شده توسط:  
(17 تیر ۱۳۹۵ ۰۶:۱۳ ب.ظ)shiivaa نوشته شده توسط:  با سلام خدمت دوستان،

Error:
Error:

اگر مراحلی رو که در ادامه میگم به درستی انجام بدی قطعا به مشکل نمیخوری.
۱-دانلود JDK مناسب سیستم عامل. ۶۴ بیتی یا ۳۲ بیتی. شرکت اوراکل همچنان از تحریم دست بر نداشته بنابراین از ابزار مناسب جهت دانلود JDK باید استفاده کنید.

۲-مثل بقیه نرم افزار های ویندوزی با چند تا NEXT کار نصب JDK رو انجام بده. نکته مهم زمان نصب اینه که بهتره JDK در درایوی غیر از درایو سیستم عامل نصب بشه. مثلا درایو D پس قبل نصب برو یک پوشه در درایو D بساز و تو اون پوشه دوتا پوشه جدا ایجاد کن یکی برای JDK و یکی برای JRE
در زمان نصب اولین مسیری که میخواد برو پوشه ای رو که برای JDKساختی انتخاب کن و چند مرحله بعد مسیر نصب JRE رو میخواد که باید پوشه ای که برای JRE تو درایو D ساختی رو انتخاب کنی . و بعد هم NEXT و ...خودش نصب میشه.

۳-حالا باید بری ENVIRONMENT VARIABLE ها رو به سیستم معرفی کنی. چطوری؟ مراحل زیر رو دنبال کن.
به CONTROL PANEL\SYSTEM\ADVANCED SYSTEM SETTINGS برو یک پنجره باز میشه پایین صفحه نوشته ENVIRONMENT VARIABLE ، انتخاب کن یک پنجره دیگه باز میشه، تو این پنجره از کادر بالا که USER VARIABLE.. نوشته NEW رو بزن این پنجره جدید که باز میشه دو تا مقدار از شما میخواد تو کادر VARIABLE NAME کلمه JAVA_HOME رو بنویس با همین حروف بزرگ و در کادر پایین به مسیر نصب JDK برو در مسیری قرار بگیر که پوشه bin اونجا قرار گرفته، کامل مسیر فولدر bin رو کپی کن و در قسمت VARIABLE PATH بنویس , OK.
یک مرتبه دیگه NEW رو بزن ، این بار JRE_HOME برای نام و برای مسیر هم به مسیر نصب JRE برو ،مسیری که فولدر bin قرار داره کپی و در path قرار بده.
نکته قابل توجه: ما درون jdk هم jre داریم ولی زمان دادن مسیر ها با اون کاری نداری و مسیر نصب jre بیرون از jdk مورد نظره.
۴-تو همون پنجره Environment Variable در کادر پایین یک سری اطلاعات در ارتباط با سیستم وجود داره ، از بین اونا با دابل کلیم بر روی path پنجره Edit System Variable باز میشه ،با Variable Name کاری نداشته باش ،تو کادر Variable Value به انتهای مقادیر قبلی برو (حواست باشه اینجا چیزی رو پاک نکنی والا یهو یه برنامه درست کار نمیکنه) و به این صورت Variable ها رو بده
;JAVA_HOME%\bin;%JRE_HOME%\bin%;و تمام

دقت کن داری مسیر میدی نام متغییر بین دو تا علا مت درصد قرار میگیره و بعد بک اسلش بین وبعد حتما با سمیکلن از مسیر بعدی جدا میشه.
حالا برای اینکه ببینی کارها رو درست انجام دادی CMD رو اجرا کن
. در محیط Command دستور java -version رو بزن ، اگه همه چی درست باشه اینجا بهت ورژن جاوای نصب شده رو میده

۵-معرفی JDK به eclipse:
eclipse رو که اجرا میکنی برای اولین بار زمان new project باید مسیر نصب JDK رو بدی. در واقع انتخاب مسیر نصب jdk هست. به همین سادگی
مهم مراحل نصب و معرفی JDK میباشد

فکر می کنم این کامل ترین مراحل نصب JDK و JRE در تاریخ مانشت باشهSmile
تک تک مراحل رو به دقت برو ، اگه نشد یه بار ویندوز عوض کن و دوباره مراحل رو به دقت انجام بده ، اگه باز هم نشد دیگه از دست من کاری بر نمیاد ، از خود آقای لری الیسون کمک بگیر،مدیر کمپانی اوراکلBig Grin

سلام پوشه jre نداره بعد از نصب جاوا
۰
۰
ارسال: #۱۳
۱۹ آبان ۱۳۹۹, ۰۷:۲۹ ب.ظ
من هزار تا سایت با هزارتا ویدئو دیدم مشکلم حل نشد و در ضمن این ارور برای من ور نصب خود جاوا ایجاد میشه
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  Best Virtual Health care Agency alexhendrick122 ۰ ۶۹۱ ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ ۰۳:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: alexhendrick122
  آموزش رایگان جاوا اسکریپت djhamid33 ۰ ۱,۲۸۰ ۰۸ دى ۱۳۹۹ ۱۲:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: djhamid33
Question مجازی ساز virtual box M...D ۰ ۱,۴۴۳ ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ۰۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M...D
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۵۵۸ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
Sad مشکل در برنامه نویسی شیء گرا Xialu ۰ ۱,۹۰۱ ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Xialu
  مشکل در حل تست ۲۲ فصل اول کتاب گسسته یوسفی pure.yaser ۷ ۸,۲۷۴ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  خرید کتاب زبان اصلی آموزش برنامه نویسی جاوا moslem73421 ۶ ۵,۳۱۴ ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ ۰۹:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  رفع اشکال سؤالات کنکور دکتری هوش مصنوعی Lootus ۱۲ ۸,۱۶۸ ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Lootus
Question یک اشکال ریز، کمک لطفا! marvelous ۶ ۵,۱۹۲ ۳۰ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  رفع خطای Prevent saving changes that require ... در sql server deldar ۰ ۱,۶۸۳ ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ۰۲:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: deldar

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close