زمان کنونی: ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۳۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چی شد که نشد؟

ارسال: #۳۱
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۵۱ ب.ظ
دلایل قبول نشدن
یکی از دلایلش به نظرم این هست که ما اکثرا روش درس خوندن درست رو بلد نیستیم.
۱
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۳۲
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۵۴ ب.ظ
دلایل قبول نشدن
به نظر من به جز یه سری موارد خاص هر کسی اگه تلاش کنه حتما قبول میشه...باور کنید یکی از دوستای من تنبل ترین دانشجویی که به عمرم دیدم...۱۲ ترمه تموم میکنه کارشناسیشو..دیگه شما خودتون حساب کنید..با معدل ۱۲ رتبش امسال شده ۲۰ توی رشته پلیمر...هر روز کار من این بود به این آدم روحیه بدم که بخدا میتونی..میشه..ممکنه...که شد..

Real education must ultimately be limited to men who insist on knowing, the rest is mere sheep-herding
Erza Pound
۶
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mohammad-A , baran , nomad:D , rozh66 , Aurora , kashir , Donna , marzieh
ارسال: #۳۳
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۲۴ ب.ظ
دلایل قبول نشدن
(۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۴۸ ب.ظ)mr-sky نوشته شده توسط:  راه اشتباه شما؟

قبول نشدن با رتبه فرق داره
راه اشتباه : مثلا ً شما فقط بشینی بخونی و تمرین حل نکنی...! این یه راه اشتباه که خیلی از پشت کنکوریا میرن و آخرش میگن ما این همه تلاش کردیم و نشد...!
باید سعی کنیم راه درست رو با استفاده از تجربیات دیگران پیدا کنیم

قبول نشدن با رتبه در صورتی فرق داره که محلی که قبول میشی برات فرق نداشته باشه...واگرنه رتبه ۱۰۰۰ هم قبول میشه ( غیر انتفاعی یا پیام نور)
ولی اگه هدفت دانشگاه خوب باشه (مثل شریف که فقط تا رتبه ی ۴۰ قبول میشن) اینطورنیست و قبولی با رتبه ی خوب هیچ فرقی نداره!!

آنجا که رویاها به حقیقت می پیوندند...مرا خواهی یافت. ------------------------- وضعیت : [تصویر:  53319_mrsbeasley.gif]
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mr-sky
ارسال: #۳۴
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۴۵ ب.ظ، توسط mr-sky.)
دلایل قبول نشدن
منظورم همین اشتباهاهه

مثلا من اشتباهی که در کنکور کارشناسی انجام میدادم یه درس میخوندم

تمام و درس بعدی

سر جلسه نمیتونستم سوییچ کنم درسا رو مغزم کرش میکرد

(۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۵۴ ب.ظ)arixooo نوشته شده توسط:  به نظر من به جز یه سری موارد خاص هر کسی اگه تلاش کنه حتما قبول میشه...باور کنید یکی از دوستای من تنبل ترین دانشجویی که به عمرم دیدم...۱۲ ترمه تموم میکنه کارشناسیشو..دیگه شما خودتون حساب کنید..با معدل ۱۲ رتبش امسال شده ۲۰ توی رشته پلیمر...هر روز کار من این بود به این آدم روحیه بدم که بخدا میتونی..میشه..ممکنه...که شد..

شما روش در خوندنت میشه یگی؟اما من ادمایی دیدم که تلاش میکنند ارشدموفق نمشین به خاطر همین مسایل که شاید به نظر نمیان

مثلا همین تمرین حل نکردن!

درست ..مرور نکردن

گاهی به لطف خداوند خود را همچون عقابی
بر فراز آسمان می یابم.اما ناگاه فقط به خاطر لذت خوردن موشی ،

‌ به سوی زمین خاکی شیرجه می زنم و
آسمانی بودنم را به موشی می فروشم.. Angel
۰
۰
ارسال: #۳۵
۱۱ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۳۰ ق.ظ
دلایل قبول نشدن
۹۰ درصد مشکل کسانی که تلاش میکنن و قبول نمیشن نداشتن اعتماد به نفس یا یه مشکل روحی هستش.

مهمترین اصل موفقیت یک جمله است:

"مواظب افکارت باش"
۷
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nomad:D , baran , خانه سبز , aatwo , sajad_8900 , Aurora , Donna , Sunshine Off
ارسال: #۳۶
۱۱ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۴۸ ق.ظ
دلایل قبول نشدن
اما هنرش اینه که ادم با مشکلاتش پیروز شه

همه کم بیش مشکل دارند

اما ۹۰درصد زیاده

روش مرور

درست درس خوندن

خیلی مهمه

خیلی

۰
۰
ارسال: #۳۷
۱۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۱۷ ق.ظ
RE: دلایل قبول نشدن
(۱۱ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۳۰ ق.ظ)ania_13 نوشته شده توسط:  ۹۰ درصد مشکل کسانی که تلاش میکنن و قبول نمیشن نداشتن اعتماد به نفس یا یه مشکل روحی هستش.

به نظرم درصدش ۹۹/۹۹۹۹ درصده
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Lover Of Science
ارسال: #۳۸
۱۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۳۰ ق.ظ
دلایل قبول نشدن
(۱۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۱۷ ق.ظ)baran نوشته شده توسط:  
(11 خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۳۰ ق.ظ)ania_13 نوشته شده توسط:  ۹۰ درصد مشکل کسانی که تلاش میکنن و قبول نمیشن نداشتن اعتماد به نفس یا یه مشکل روحی هستش.

به نظرم درصدش ۹۹/۹۹۹۹ درصده
واقعا من نمیدونم چرااینطوری شدم همش به خودم میگم تا این بچه زرنگای سراسری هست تا این بچه مخای برنامه نویس و...هست توکجای کاری....خیلی ناراحتم .به خودم میگم ارشدمیخوای چیکارخودتم بکشی ازاین رتبه هایی نمیاری که قبول شی!!!!!!!!خدابه هممون رحم کنه وراه درستو انتخاب کنیم

تنهاوظیفه انسان عشق ورزیدن است.......
۲
۰
ارسال: #۳۹
۱۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۵۶ ق.ظ
دلایل قبول نشدن
rozh66 عزیز این چه حرفیه؟ تو توانایی هایی داری که درون خودت داری سرکوب میکنی با این افکار. حتما سخنرانی های دکتر آزمندیان درباره تکنولوژی فکر رو دانلود کن و گوش کن. سخنرانی های دکتر فرهنگ هم خیلی خوبه. اینا رو من خیلی تاثیر گذاشتن.
میدونستی ادیسون که بزرگترین مخترع جهانه قبل از ۱۶ سالگی به دلیل عقب موندگی درسی از مدرسه اخراج شد؟ با گوشی تقریبا ناشنوا. ولی وقتی دلیل موفقیتش رو ازش پرسیدن گفت مادرم با حرفاش اجازه نداد فکر منفی کنم و دائما بهم میگفت نابغه نابغه!
دوست من ما که به لحاظ ذهنی مشکلی نداریم داریم؟ به خودت اطمینان داشته باش و به خدا توکل از همین امروز شروع کن به ساخت باور مثبت و تا یک ماه رو خودت کار کن بعد با جدیت شروع کن به درس خوندن مطمئن باش موفق خواهی شد.

مهمترین اصل موفقیت یک جمله است:

"مواظب افکارت باش"
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad , خانه سبز , Aurora , rozh66 , masoud69 , Lover Of Science
ارسال: #۴۰
۱۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۲۸ ب.ظ
(۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۵۴ ب.ظ)arixooo نوشته شده توسط:  به نظر من به جز یه سری موارد خاص هر کسی اگه تلاش کنه حتما قبول میشه...باور کنید یکی از دوستای من تنبل ترین دانشجویی که به عمرم دیدم...۱۲ ترمه تموم میکنه کارشناسیشو..دیگه شما خودتون حساب کنید..با معدل ۱۲ رتبش امسال شده ۲۰ توی رشته پلیمر...هر روز کار من این بود به این آدم روحیه بدم که بخدا میتونی..میشه..ممکنه...که شد..

شما روش در خوندنت میشه یگی؟اما من ادمایی دیدم که تلاش میکنند ارشدموفق نمشین به خاطر همین مسایل که شاید به نظر نمیان

مثلا همین تمرین حل نکردن!

درست ..مرور نکردن
[/quote]

این سوال رو زیاد دیدم میپرس بچه ها از همدیگه راستش من منظورتونو درست متوجه نمیشم...روش درست درس خوندن زیاد خوندن است...اینقدر این درسارو مرور کرده بودم که دیگه حفظ بودم..با اینکه کلا درسارو واسه حفظ کردن نمی خوندم...مثلا یه درس که واستون خوندنش سخته بگید من بگم چجوری خوندم این درسو

Real education must ultimately be limited to men who insist on knowing, the rest is mere sheep-herding
Erza Pound
۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryami
ارسال: #۴۱
۱۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۵۰ ب.ظ
دلایل قبول نشدن
مثلا معماری

۰
۰
ارسال: #۴۲
۱۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۴۵ ب.ظ
دلایل قبول نشدن
به نظر من انقدر آدم باید تمرین حل کنه که سر جلسه امتحان نمونه اون تمرین رو دیده باشه . سوالی که در جلسه امتحان تازگی دارد رو باید بیل گیتس باشی تا بتونی تو مدت زمان کم حل کنی. باید شبیه اونو دیده باشی. متاسفانه این ضعف سیستم کنکور هست اما چاره چیه.
۲
۰
ارسال: #۴۳
۱۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۴۷ ب.ظ
دلایل قبول نشدن
یه درسیرو هم گفتی که من اصلا نخوندم...شانسی زدم که طبق معمول منفی شد...اما کتاب سپاهان ارشد رو داشتم...خیلی خوب بود...اول درسشو میخوندم...بعد میرفتم سراغ مثال هاش...اول سعی میکردم خودم حل کنم...بعد اگه نمیتونستم به جواب نگاه میکردمو مینشستم فکر میکردم که چی شد که نتونستم این سوال رو حل کنم...اشتباهاتمو پیدا میکردم..اوایل سرعت فکر کردن و حل کردنم خیلی پایین بود...مثل یه موتوری بودم که بعد ۳ سال روشنش کردن...اما به مرور سریعتر شدم...کلا درسا خیلی آسونن...سخت نگیریدشون..

Erza Pound
۳
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: مورتن , Mohammad-A , Aurora , mr-sky
ارسال: #۴۴
۱۱ خرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۱۳ ب.ظ، توسط ahmadi_development.)
قبول نشدم چون هدفم رو وسط کار تغییر دادم با اینکه از ۹ تا درس ای تی ۳تا شو توی تابستون تمام کردم حتی شبکه رو کلاس رفتم تا جلسه ۷ اواسط مهر بود که تصمیم گرفتم برم نرم افزار شرکت کنم خوب باید ۱۴ درس می خوندم که توی این وقت کم ممکن نبود ریاضی هم که وضعم به شدت خراب
به دوستان توصیه می کنم از ابتدا تصمیم قطعی بگیرن و در همون مسیر حرکت کنند(این مسئله رو جدی بگیرید)
قبول نشدم چون زیادی وقتم توی اینترنت هدر دادم متاسفانه الان هم دارم همین کارو می کنم
قبول نشدم چون وقتی هدفم رو عوض کردم پای تصمیم خودم پای فشاری نکردم وسطاش کم اوردم
قبول نشدم چون توکل به خدا نداشتم
قبول نشدم چون همیشه تصمیم می گیرم فلان کار رو فلان وقت انجام بدم اما به زمان به برنامه هام پایبند نیستم
قبول نشدم چون از خوابم از فیلم وسایت های سیاسی وخبری نزدم
قبول نشدم چون بجایی اینکه کتاب های خودم رو بخونم دائم در حال خوندن کتاب تاریخی ،مذهبی و... غیر مرتبط هستم بطوریکه دوستام می گن تو باید می رفتی تاریخ می خوندی نه کامپیوتر
قبول نشدم چون زیادی به مسائل داخلی کشور اهمیت می دم نمی گم بابا تا به جایی نرسی حالا هی حرص بخور که چرا فلان صدات به جایی نمی رسه کاری هم از دستت بر نمی یاد فقط وقت وعمرت رو هدر می دی
و قبول نشدم...

یک روز نسیم خوش خبر می آید
بس مژده به هر کوی و گذر می آید
عطر گل عشق در فضا می پیچد
می آیی و انتظار سر می آید
۷
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: خانه سبز , Aurora , mr-sky , baran , Hamed92 , maryami , fateme66 , rozh66 , sajad_8900 , Engineer , Lover Of Science
ارسال: #۴۵
۱۱ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ خرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ، توسط mr-sky.)
(۱۱ خرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۴۵ ب.ظ)مورتن نوشته شده توسط:  به نظر من انقدر آدم باید تمرین حل کنه که سر جلسه امتحان نمونه اون تمرین رو دیده باشه . سوالی که در جلسه امتحان تازگی دارد رو باید بیل گیتس باشی تا بتونی تو مدت زمان کم حل کنی. باید شبیه اونو دیده باشی. متاسفانه این ضعف سیستم کنکور هست اما چاره چیه.

فکر نکنم تست های سراسری اینطور باشند تکراری نیستند درسته؟

من تجربه اشو ندارم خواستم بپرسم

من فکر میکنم یه چیزی که مهمه اینه که ایمان داشته باشیم که میتونیم

۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  رفع اشکال نصب جاوا، مشکل ساخته نشدن virtual machine shiivaa ۱۲ ۱۹,۳۸۱ ۱۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: wanted471
  رد نشدن مرخصی توسط دانشگاه sajjad7 ۱ ۲,۵۴۰ ۱۱ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  کتابهای استفاده نشده کنکور کامپیوتر و IT - با ۴۰٪ تخفیف mbsco ۰ ۱,۵۱۳ ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ۱۲:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mbsco
  حذف نشدن شاخه ای در هرس آلفا بتا Hopegod ۶ ۳,۱۲۳ ۲۱ دى ۱۳۹۵ ۰۵:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Hopegod
  پریدن کدهای برنامه اجرا نشدنبرنامه + سی شارپ mozhgan-ahmadi ۰ ۱,۵۵۳ ۳۰ آذر ۱۳۹۵ ۰۸:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mozhgan-ahmadi
  فروش کتابهای استفاده نشده تا ۳۰٪ تخفیف mbsco ۰ ۱,۳۸۳ ۱۶ آذر ۱۳۹۵ ۰۷:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mbsco
  انتخاب واحد شهید بهشتی برای دانشجویان جدیدالورود چرا هنوز درسی ارایه نشده؟ NarimanN2 ۳ ۳,۶۵۶ ۱۹ شهریور ۱۳۹۵ ۰۴:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: MIF
  ارسال نشدن کتاب توسط موسسه پوران پژوهش سیدرضا بازیار ۵ ۴۸ ۰۷ شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: edward71
  تعداد جملات تعریف نشده در یک جمع کننده BCD peace2013 ۱ ۱,۹۱۰ ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۱:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: alidata
  مشکل باز نشدن عکسهای کامپیوتر zahra888 ۲ ۳,۲۷۹ ۲۵ فروردین ۱۳۹۵ ۰۷:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: jazana

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close