زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۴۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

علاقه مندی پژوهشی

ارسال: #۶۱
۱۸ فروردین ۱۳۹۱, ۰۳:۵۰ ب.ظ
علاقه مندی پژوهشی
فکر می کنم که دیگه کم کم زمینه کاری مورد علاقه خیلی از بچه ها که وارد دانشگاه شدن مشخص شده باشه. اگه اینجا این زمینه ها رو بذارید فکر می کنم خیلی می تونه برای بچه ها مفید باشه. اینطوری میشه بچه هایی که موضوعات مورد نظرشون نزدیک به همه با هم تبادلات خوبی داشته باشن

to get something you've never had, you have to do something you've never done
۵
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Potential , انرژی مثبت , banou , farnoosh , saba_1984 , ریحانه , Mahbanoo313
ارسال: #۶۲
۱۹ خرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۲۵ ب.ظ
RE: علاقه مندی پژوهشی
سلام
من تو زمینه تحمل خطا در محاسبات ابری میخوام کار کنم.
امیدوارم پشیمون نشم.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: luna
ارسال: #۶۳
۰۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۱:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ تیر ۱۳۹۱ ۰۱:۴۰ ب.ظ، توسط Xilinx.)
(۲۰ مرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۱۳ ب.ظ)luna نوشته شده توسط:  
(20 مرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۰۶ ب.ظ)*farnaz* نوشته شده توسط:  با سلام و تشکر از این تاپیک، من علاقمند به کار کردن در زمینه هوش مصنوعی هستم خوشحال می شم در این زمینه راهنماییم کنید.

ما در این پست به معرفی موضوع هایی که در بخش های مختلف کامپیوتر روش کار میشه بحث کردیم:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

البته هنوز برای کامل شدن خیلی جا داره ولی در اون ما دسته بندی هوش مصنوعی و چند سایت مرتبط با هوش مصنوعی رو نیز معرفی کردیم که امیدوارم به دردتون بخوره.

من از این زمینه ها MicroComputer ، Hardware ، VLSI ،Computer Design خوشم میاد...بجز VLSI توی بقیه زمینه ها مطالعه داشتم.

تحمل مشقت به امید آسایش بهتر از آسایشی است که سختی به دنبال دارد.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: luna
ارسال: #۶۴
۰۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۲:۱۲ ب.ظ
علاقه مندی پژوهشی
اینجا انگار همه سخت افزارین!

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Xilinx
ارسال: #۶۵
۱۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۱:۵۰ ب.ظ
علاقه مندی پژوهشی
سلام.

رشته من نرم افزاره اما راستش اصلا بهش علاقه ندارم و واسه ارشد دیگه نمی خوام این گرایشو ادامه بدم.
از مباحثی که توی گرایشای سخت افزار و هوش مطرح می شه خیلی بیشتر خوشم میاد .
به کارای پژوهشی خیلی علاقه دارم ،البته اگه جنبه عملی هم داشته باشه و مثلا فقط به مقاله دادن محدود نشه و بشه توی پروژه های خاصی پیاده سازیش کرد.
می خواستم ببینم که ایا توی ایران برای هوش و سخت افزار جایی برای کارای پژوهشی وجود داره( عملی و نه صرفا تحقیقاتی )؟ اگه هست چه زمینه هایی؟
در زمینه طراحی و ساخت سیستم های هوشمند پزشکی یا صنعتی ، توی ایران کاری به اون صوت انجام می شه؟ و اگه میشه از تخصص هوش توی این پروژه ها استفاده ای می شه؟ یا اینکه دانش متخصصای کنترل و مخابرات توی زمینه های کنترل هوشمند و پردازش تصویر ترجیح داده می شه به اطلاعات یک متخصص هوش مصنوعی؟
در مورد سخت افزار و احیانا پژوهشهای عملی ای که امکان اجراشون توی کشورمون وجود داره هم اطلاعات می خواستم.اینکه فارغ التحصیلای این رشته می تونن توی پژوهشگاه ها تحقیقات کاربردی انجام بدن و ایا این رشته در پروژه های مختلف از جمله صنعتی کاربردی داره؟

ممنون می شم از راهنماییتون دوستان
۰
۰
ارسال: #۶۶
۰۴ مهر ۱۳۹۱, ۰۹:۴۸ ب.ظ
(۲۰ مرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۱۵ ق.ظ)nimaaa نوشته شده توسط:  [quote='alime' pid='36987' dateline='1313008317']
[quote='nimaaa' pid='36977' dateline='1313005114']

اما فکر می کنم عمق این مشکل اگه از گودال ماریان اقیانوس آرام بیشتر نباشه ،کمتر نیست.

فکر می کردم گودال ماریال تو دریای چین باشه !؟
۱
۰
ارسال: #۶۷
۲۵ مهر ۱۳۹۱, ۱۱:۳۷ ق.ظ
علاقه مندی پژوهشی
سلام
منم به کار پژوهشی علاقه دارم
اما نمیدونم چطور باید شروع کنم Sad
کسی میتونه راهنمایی کنه
رششته من نرم افزاره
اصلا از کجا باید شروع کرد؟
۰
۰
ارسال: #۶۸
۲۷ مهر ۱۳۹۱, ۱۱:۲۷ ق.ظ
(۲۵ مهر ۱۳۹۱ ۱۱:۳۷ ق.ظ)sars4208 نوشته شده توسط:  سلام
کسی میتونه راهنمایی کنه
رششته من نرم افزاره

از شناخت درست رشته نرم افزار، این که به صورت کلی شامل چه بخش هایی هست و شما به کدوم بخش علاقه دارید. بعد از اون باید زمینه علاقه مندیتون رو دقیق کنید و بالاخره موضوعی که می خواید روش کار کنید رو پیدا کنید و بعد هم تازه وارد پژوهش میشید!

۰
۰
ارسال: #۶۹
۲۷ مهر ۱۳۹۱, ۱۱:۵۴ ق.ظ
(۲۷ مهر ۱۳۹۱ ۱۱:۲۷ ق.ظ)luna نوشته شده توسط:  
(25 مهر ۱۳۹۱ ۱۱:۳۷ ق.ظ)sars4208 نوشته شده توسط:  سلام
کسی میتونه راهنمایی کنه
رششته من نرم افزاره

از شناخت درست رشته نرم افزار، این که به صورت کلی شامل چه بخش هایی هست و شما به کدوم بخش علاقه دارید. بعد از اون باید زمینه علاقه مندیتون رو دقیق کنید و بالاخره موضوعی که می خواید روش کار کنید رو پیدا کنید و بعد هم تازه وارد پژوهش میشید!

من بیشتر به طراحی سایت و پایگاه داده علاقه دارم
۰
۰
ارسال: #۷۰
۲۷ مهر ۱۳۹۱, ۰۱:۲۲ ب.ظ
(۲۷ مهر ۱۳۹۱ ۱۱:۵۴ ق.ظ)sars4208 نوشته شده توسط:  
(27 مهر ۱۳۹۱ ۱۱:۲۷ ق.ظ)luna نوشته شده توسط:  
کسی میتونه راهنمایی کنه
رششته من نرم افزاره

البته این زمینه ها هم زمینه های خوبی هستند ولی بیشتر به نظر میرسه شما علاقه مندیتون رو در زمینه های عملی گفتین تا پژوهشی. مثلا زمینه پژوهشی مثل اینه که شما مثلا روی یه متد خاصی که در پایگاه داده ها استفاده میشه کار پژوهشی کنید و راهکارهایی رو برای مواردی که هنوز راهکاری برای اونها ارائه نشده بدین. ولی من بهتون پیشنهاد می کنم که خیلی فراتر از این مسایل مهندسی نرم افزار رو بررسی کنید. مثلا یکی میگه من به مهندسی نیازمندی ها علاقه دارم. بعد دقیق تر میشه میگه می خوام در متدهای هدف گرا کار کنم. بعد باز دقیق تر میشه میگه برای مثلا یک سری نرم افزارهای خاص که ویژگی خاصی رو دارن می خوام یه روشی ارائه بدم که نیازمندی ها رو با استفاده از روش هدف گرا بهتر مشخص کنه و ... .

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: aahmadi83 , Dark Knight , morteza_ghn
ارسال: #۷۱
۲۷ مهر ۱۳۹۱, ۰۱:۲۶ ب.ظ
(۲۷ مهر ۱۳۹۱ ۰۱:۲۲ ب.ظ)luna نوشته شده توسط:  [

البته این زمینه ها هم زمینه های خوبی هستند ولی بیشتر به نظر میرسه شما علاقه مندیتون رو در زمینه های عملی گفتین تا پژوهشی. مثلا زمینه پژوهشی مثل اینه که شما مثلا روی یه متد خاصی که در پایگاه داده ها استفاده میشه کار پژوهشی کنید و راهکارهایی رو برای مواردی که هنوز راهکاری برای اونها ارائه نشده بدین. ولی من بهتون پیشنهاد می کنم که خیلی فراتر از این مسایل مهندسی نرم افزار رو بررسی کنید. مثلا یکی میگه من به مهندسی نیازمندی ها علاقه دارم. بعد دقیق تر میشه میگه می خوام در متدهای هدف گرا کار کنم. بعد باز دقیق تر میشه میگه برای مثلا یک سری نرم افزارهای خاص که ویژگی خاصی رو دارن می خوام یه روشی ارائه بدم که نیازمندی ها رو با استفاده از روش هدف گرا بهتر مشخص کنه و ... .

حالا برای این روشی که شما گفتی بهترین منبع برای اینکه بخونیم و بتونیم علاقمون رو پیدا کنید چی می تونه باشه
اگه منبعی معرفی کنید ممنون میشم

خـــــــــــدایا شکر‌ به خاطره همهٔ داده‌ها و نداده هایت
داده‌هات نعمتــــــــــ ، نداده‌ها هم حکـــــــــــمت ...
۰
۰
ارسال: #۷۲
۲۸ مهر ۱۳۹۱, ۰۱:۱۲ ب.ظ
(۲۷ مهر ۱۳۹۱ ۰۱:۲۲ ب.ظ)luna نوشته شده توسط:  
(27 مهر ۱۳۹۱ ۱۱:۵۴ ق.ظ)sars4208 نوشته شده توسط:  
(27 مهر ۱۳۹۱ ۱۱:۲۷ ق.ظ)luna نوشته شده توسط:  
کسی میتونه راهنمایی کنه
رششته من نرم افزاره

مرسی از راهنماییتون
بعد واسه پایان نامه حتما باید کار پژوهشی انجام بدیم
۰
۰
ارسال: #۷۳
۰۳ بهمن ۱۳۹۱, ۱۰:۳۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ بهمن ۱۳۹۱ ۱۰:۴۷ ق.ظ، توسط aahmadi83.)
(۰۴ مهر ۱۳۹۱ ۰۹:۴۸ ب.ظ)jalaldoth نوشته شده توسط:  
(20 مرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۱۵ ق.ظ)nimaaa نوشته شده توسط:  
(20 مرداد ۱۳۹۰ ۰۱:۰۱ ق.ظ)alime نوشته شده توسط:  
(20 مرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۰۸ ق.ظ)nimaaa نوشته شده توسط:  اما فکر می کنم عمق این مشکل اگه از گودال ماریان اقیانوس آرام بیشتر نباشه ،کمتر نیست.

فکر می کردم گودال ماریال تو دریای چین باشه !؟

Big Grinخیلی باحال بود

(۲۷ مهر ۱۳۹۱ ۰۱:۲۲ ب.ظ)luna نوشته شده توسط:  
(27 مهر ۱۳۹۱ ۱۱:۵۴ ق.ظ)sars4208 نوشته شده توسط:  [quote='luna' pid='137983' dateline='1350543479']
[quote='sars4208' pid='137523' dateline='1350371222']
سلام
کسی میتونه راهنمایی کنه
رششته من نرم افزاره

خانم luna از پاسختون که کاملا ملموس و جامع بود تشکر میکنم. خیلی زیبا بود

بهترین شغل در حوزه IT

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

برترین کارفرما و شرکت

فروش کتب مرجع و کنکوری ناب کارشناسی ارشد و کارشناسی ناپیوسته

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: luna , Dark Knight
ارسال: #۷۴
۱۰ شهریور ۱۳۹۲, ۰۸:۱۸ ب.ظ
علاقه مندی پژوهشی
سلام به همه دوستان
من رشته ام ارشد طراحی و تولید نرم افزار و الان ترم ۲ هستم و میخوام روی امنیت پردازش ابری کار کنم
اگه کسی میخواد باهام هم گروه شه تا باهم کار کنیم واسم پیغام بزاره یا ایمیل بده
s.taherian2000@yahoo.com
میخوام اونقد خوب کار کنم تا بشه ۲یا۳تا مقاله خوب ازش ارائه کنیم تا حداقل از درسی که خوندیم یه استفاده مفید کرده باشیم
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: atti joon
ارسال: #۷۵
۱۶ شهریور ۱۳۹۲, ۰۱:۱۲ ب.ظ
علاقه مندی پژوهشی
یعنی واقعا کسی نیست جوابمو بده؟
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ترجیح رشته مورد علاقه یا انتخاب دانشگاه قوی تر tesla66 ۱ ۲,۷۸۰ ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  مجلات داخلی (علمی پژوهشی ) با مدت زمان داوری کم javad1369 ۰ ۲,۲۸۶ ۰۹ اسفند ۱۳۹۶ ۰۳:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: javad1369
  آموزش SPSS برای نوشتن پایان نامه و مقالات علمی پژوهشی ali.arr74 ۰ ۱,۸۷۰ ۱۵ مهر ۱۳۹۶ ۰۸:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: ali.arr74
  آموزش SPSS برای نوشتن پایان نامه و مقالات علمی پژوهشی haana38 ۰ ۱,۲۷۵ ۰۶ شهریور ۱۳۹۶ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: haana38
  معرفی سایت برای مشاهده برنامه های مورد علاقه (TV) Xilinx ۴ ۵,۰۵۳ ۱۵ تیر ۱۳۹۶ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: naser72
  به کدامیک از دروس کامپیوتر یر بیشتر علاقه مندید ؟ a i ۱۸ ۱,۳۶۵ ۲۶ فروردین ۱۳۹۶ ۰۵:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: elnazjoon
  استخدام مهندس کامپیوتر علاقه مند به تست نرم افزار leonora ۰ ۲,۳۵۹ ۰۹ بهمن ۱۳۹۵ ۱۲:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: leonora
  تفاوت ژورنال علمی-پژوهشی با علمی-تخصصی amineh89 ۱ ۲,۴۰۹ ۲۳ دى ۱۳۹۵ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: amineh89
  راهنمایی به رشته های دیگر مهندسی برای ورود به مهندسی کامپیوتر +مفید برای علاقه مندان arashzoly ۲ ۲,۵۹۶ ۰۶ مرداد ۱۳۹۵ ۰۳:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
Exclamation انتخاب رشته براساس گرایش با رتبه بهتر یا علاقه ؟؟ αɾια ۶ ۳,۳۳۸ ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: axarsu

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close