زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۸:۴۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

راهنمایی به رشته های دیگر مهندسی برای ورود به مهندسی کامپیوتر +مفید برای علاقه مندان

ارسال:
۰۶ مرداد ۱۳۹۵, ۰۳:۲۳ ق.ظ
راهنمایی به رشته های دیگر مهندسی برای ورود به مهندسی کامپیوتر +مفید برای علاقه مندان
[/size]
با سلام
من امسال دانشجوی ارشد عمران خواهم بود و در نظر دارم که بعد از ارشدم دوباره کنکور بدم برای ورود به کارشناسی(کامپیوتر). البته قبلش به فکر این بودم که حسابی بخونم برای ارشد کامپیوتر که در آخر منصرف شدم و تصمیم من شد همون ورود به کارشناسی . و البته با در نظر گرفتن اینکه بهترین دانشگاه هم قبول خواهم شد
این تایپیک برای مشاوره و راهنمایی برای خوندن و ورود به تقریبا درسهای اصلی ۲ سال اول رشته کامپیوتر ایجاد کردم تا هم کسانیکه مشابه من هستند یا عزیزان دانش آموز که دوست دارن قبل از ورود به دانشگاه مطالعه و یا برنامه ای داشته باشند مفید باشه.
به عنوان مثال:
۱) منابع خوب مخصوصا به زبان انگلیسی مثلا برای مبانی نرم افزار با پایتون که دارای تمارین کاملی از سطح ساده شروع کرده باشد (دوستانی که تجربیاتی دارند خیلی میتونند مفید باشند)
کتابهای بسیاری هست ولی واقعا نمیدونم از کدوم شروع کنم

۲) همچنین پیش نیاز های لازم برای خوندن کتابی مثل CLRS .... مثلا اول منبع X رو کار کن بعد برو y ....به همین شکل
.....دوستان در نظر داشته باشین لیست دروس یا چارت دروس رو داریم فقط منابعی که بتونه برای self study کمک کنه نیاز داریم
[/font]

۳) و کلا بیان تجربیات شما بزرگواران هم میتونه بسیار مفید باشه و....

راستی اینو در آخر بگم که تا وقتی تسلط به دروس اصلی این رشته در ۳ یا ۴ ترم اول نداشته باشم کنکور کارشناسی نخواهم داد چون باید شناخت بیشتری پیدا کنم و همچنین در آینده کاری من و تحقیقاتی من بخاطر ۲ رشته ای بودن بسیار مفید خواهد بود این تصمیم من.
و در آخر خواهشی که دارم از مدیران سایت اگر این تایپیک در جای مناسبی نیست و یا عنوان اون رو نمی پسندین حداقل اجازه بدین دوستان نظرات خودشون رو بیان کنن بعد تصمیم با شما...... من سوالاتی از کاربران پرسیدم و در آخر تصمیم به ایجاد این تایپیک گرفتم
.....منتظر نظرات ارزشمندتون هستم و در رشته عمران و یا محیط زیست سوال داشتین پیام خصوصی بدین
موفق باشین
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: jazana
ارسال:
۰۶ مرداد ۱۳۹۵, ۰۳:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ مرداد ۱۳۹۵ ۰۳:۲۲ ب.ظ، توسط codin.)
نمیدونم این نظر یا راهنمایی من off-topic محسوب میشه یا نه پیشاپیش عذرخواهی میکنم Smile
نظر من : ارشد کامپیوتر بخونید نه کارشناسی. شما به عنوان یک فردی که لیسانس دارید تا حد خوبی علائقتونو میشناسید کارشناسی کامپیوتر مثل هر رشته دیگری کلی درس داره که احتمالا مجبور بشید به زور پاسش کنید و بهش علاقه نداشته باشید. احتمالا ارشد هوش مصنوعیو خوب بتونید با هر رشته ای مثل همین عمران ترکیب کنید. یکی از دوستانم که ارشدش کار محیط زیست و کاتالیزور و .. میکرد بخش زیادی از کاراش با شبکه های عصبی بوده مثلا.
البته من همه دلایلتونو نمیدونم و بیشتر از دید ریسرچی و علمی عرض کردم. ممکنه دلایل دیگه ای داشته باشید مثلا بخواید توی جو بچه های کامپیوتری قرار بگیرید و لینک بزنید و .. برای استارتآپ و .. که این کارا در مقطع ارشد که آدم تا حدی ایزوله میشه سخت میشه. در اون صورت شاید کار بدی نباشه
ارسال:
۰۶ مرداد ۱۳۹۵, ۰۳:۴۲ ب.ظ
RE: راهنمایی به رشته های دیگر مهندسی برای ورود به مهندسی کامپیوتر +مفید برای علاقه مندان
اگر لیسانس جای دولتی بودید و نمرات خوبی هم کسب کرده باشید، می توانید دروس رو تطبیق بدید و فکر کنم حدود ۳-۴ ترم حجم کارتون کمتر میشه و اینطوری سریع تر و راحت تر پیش میرید. منتهی این کار باز شما رو خیلی عقب میندازه که این بیشتر بستگی به اهداف تان و شرایط زندگی خودتان داره. در کل منم با codin موافقم. بنظرم یکسری از مباحث رو خودتون کار کنید و بعد برید ارشد بخوانید. این مباحث (که کامل هم نیست) بنظرم اینطوری میتواند باشد:

۱- بررسی ریاضی گسسته + مفایهم برنامه نویسی (بنظرم شروع با پایتون)
۲- بررسی ساختمان داده و الگوریتم + برنامه نویسی در #C یا Java + بررسی مفاهیم اصلی و پایه در طراحی وب، شبکه و گرافیک (در حد آشنایی کلی) + پایگاه داده
۳- سیستم عامل + بررسی مقداری مدار منطقی و معماری کامپیوتر (در حد یک دید اجمالی و کلی از مفاهیم)
۴- رسیدگی به حوزه مورد علاقه تان. مثلا اگر به طراحی وب علاقه دارید مباحث اونو بررسی کنید، اگر علاقه تون گرافیک هست مباحث مرتبط با اونو بررسی کنید، الی اخر (برای این قسمت تعریف پروژه + فیلم های زبان اصلی شاید یک راه کار خوب باشه).

بنظرم دروس خاصی مثل نظریه زبان، کامپایلر، طراحی زبان های برنامه سازی و ... دانستنش شاید مفید باشه اما اصلا در حد دروس بالا ضروری نیست (البته باز بستگی داره بخواید بعدا چه کاری کنید و ارشد چه گرایشی برید)

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۴۹۸ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
  کارشناس دادگستری رشته کامپیوتر sepid ۰ ۸۳۸ ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ۰۱:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: sepid
  رشته ای مهندسی کامپیوتر sanjeshserv1 ۰ ۱,۰۰۷ ۰۲ تیر ۱۴۰۱ ۰۴:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۳۵ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۷,۹۴۴ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  دانشگاه های پزشکی رو برای رشته انفورماتیک چطوری اولویت بندی کنم ؟ mrpool ۷ ۸,۲۹۵ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۱:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991
Information راهنمایی برای فرصت باقیمانده تا کنکور ۱۴۰۰ marge_setare ۷ ۵,۰۵۸ ۱۰ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۴۸ ق.ظ
آخرین ارسال: fatemehbin
  رشته های فنی *تعمیرات* رو هم یاد بگیرن fardinamiri ۰ ۱,۷۵۶ ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: fardinamiri
  راهنمایی برای خرید لپ تاپ - سال ۹۲ ف.ش ۱۸ ۱۳,۰۸۷ ۳۰ فروردین ۱۳۹۹ ۱۱:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: mycore
  راهنمایی در مورد محلی امن برای زندگی نزدیک چهارراه ولیعصر kadoos ۹ ۷,۱۹۵ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: ehsan0000

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close