زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۱۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تنظیم خواب= احتمال موفقیت بیشتر

ارسال: #۱۶
۱۹ مرداد ۱۳۹۲, ۰۵:۳۴ ب.ظ
RE: تنظیم خواب= احتمال موفقیت بیشتر
(۱۹ مرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۵۸ ب.ظ)learned نوشته شده توسط:  نه دلیل نمیشه بگی چون ۲ ساعت میخوابیده پس مثل ما شب امتحانی بوده
نه کلا زیاد میخونه
الانم میره کارآموزی اما
باز اونجا هم کتاباشو میبره میخونه
حتما واسه ارشد میخونه دیگه
۱۰۰%مطمئنم سال اول یه جای خوب قبول میشه
الکی که مکانیک شیراز قبول نشده
اونا میخونن و ما واسه توجیح خودمون میگیم"منم ۳ ساعت فقط میخوابیدم دلیل نشد چون شب امتحانی بودم"
اون الان هم داره میخونه و امتحانی در کار نیست
اگه راست میگی الان دست بذار رو قاب زانوت یا علی بگو بشین بخون

یکی از آشناهامون که استعداد درخشان دانشگاه تهرانه میدونی چطوری رتبه تک رقمی آورد؟
چون با دوستاش رقابت میکرد
مثلا میدید دوستش تا ۲ بیداره اون تا ۳ بیدار میموند
یه اکیپ ۵ -۶ نفره درس خون بودن که یکیشونم میشه ۱
بیاید اینجوری با هم رقابت کنیم
هر روز کاشکی یه تاپیک وجود داشت افراد میومدن میگفتن چه ساعتی خوابیدن چه ساعتی بیدار شدن و چن ساعت خوندن
چطور شد که انقدر میتونن زیاد بخونن تا یه رقابتی هم ایجاد شه بلکه شاید از این گروه چن نفر رتبه تک رقمی بیارن و ذوق کنیم
دوست من نه من شب امتحانی بودم و نه شما البته من شب فرجه ای بودم بیشتر!
منظورم اون شخص نبود
حالا من نه خواب دارم نه درس!!!!
دست گذاشتم رو قاب زانوم بگم یا علی....عید شد مهمون ها سرازیر شدن
دوستان باکمبود خواب و خستگی ناشی از کمک مادر چه میشه کرد؟Big Grin
سال کنکور همه عروسی ها ...همه مهمونی ها ..پاتختی ....شروع میشه

ﻫﺮﮔﺰ ﻧﮕﻮﺋﯿﺪ » ﻧﻤﯽ ﺗﻮﺍﻧﻢ « ﺷﻤﺎ ﮐﻪ ﺍﻣﺘﺤﺎﻥ ﻧﮑﺮﺩﻩ ﺍﯾﺪ ﮐﻪ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﯿﺪ ﯾﺎ ﻧﻪ ،
ﭘﺲ ﭼﻄﻮﺭ ﺍﺯ ﻧﺘﻮﺍﻧﺴﺘﻦ ﺣﺮﻑ ﻣﯽ ﺯﻧﯿﺪ؟

[تصویر:  05824264702380577369.jpg]
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: ایزدی
ارسال: #۱۷
۱۹ مرداد ۱۳۹۲, ۰۸:۳۹ ب.ظ
(۱۷ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۱۳ ب.ظ)IT93 نوشته شده توسط:  خواب الودگی دلایل زیادی داره.

مثلا میگن جایی درس نخونید که میخوابید!(شما احتمالا این گزینه راجبتون صدق میکنه)
کم بود کسیژن هوا و هوای گرم و از همه اینا مهم تر عادت نداشتن به درس خوندن.

بهتره برید جایی که مجبورباشید فقط درس بخونید مثل کتاب خونه.
۱ ساعتی رو مشخص کنید و به درس اختصاص بدید؛ حتی اگه حوصله شو نداشتد تویه اون زمان کار دیگه ای نکنید و فقط کتابا رو نگاه کنید. بعد مدتی عادت مکنید

گل گفتیننننن
اتاق دیگه هم که از کجابیارمBig Grin
عادت به کتابخونه هم ندارمConfused دیگه مجبورم تو همین اتاقم درس بخونمUndecided

멈추지 말고

My Dream is to fly
۲
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: jparisa , n268 , Pegasus
ارسال: #۱۸
۲۱ مرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۵۸ ب.ظ
سلام

قبل از هرچیز اکیدا با این تاپیک موافقم...

اما تنظیم کردن خواب شاید موضوعی باشه که خیلی از دوستان بارها قصدش رو کرده باشن ولی با شکست روبرو شده باشن. چندین روش برای تنظیم خواب توسط روان شناس ها پیشنهاد شده که بهترین روش از نظر بیماران روشی است که در ادامه توضیح میدم.

میدونیم که در سیستم بدن انسان یه ساعت طبیعی وجود داره و خواب و استراحت بدن بر اساس این ساعت تنظیم میشه. مثلا بدن من عادت داره که ساعت ۲ نیمه شب آماده خواب بشه . خیلی از افراد تصور میکنن اگه سر ساعت مشخصی و معنی بخوابن و سر ساعت مشخصی بیدار بشن قادر میشن که ساعت خوابشون رو تنظیم کنن و در همین راستا شب ها زودتر به رختخواب میرن به امید اینکه صبح زودتر از خواب بیدار بشن. در اغلب موارد این روش با شکست روبرو میشه. دلیلش هم اینه که معمولا زمان ورود افراد به رختخواب الزاما مقارن با ساعت فرو رفتن به خواب عمیق نیست. برای رفع مشکل بی خوابی و یا تنظیم خواب روش خیلی ساده ای وجود داره که خیلی زود منجر به نتیجه دلخواه میشه و این روش اعتماد با ساعت بدن شخص هست. در این روش تنها کافیست شخص هر زمان از شب که احساس خواب آلودگی کرد به رختخواب بره و بخوابه ولی در عوض هر روز صبح سر ساعت معینی از خواب بیدار شه. مثلا هر روز الزام کنیم که ساعت ۸ از خواب بیدار شیم حتی اگر ساعت ۶ صبح خوابیده باشیم. سختی این روش تنها ۲۴ تا ۴۸ ساعت اولیه است و بعد از گذشت حداکثر سه روز بدن با این شرایط سازگار میشه. این روش بر اساس اعتماد به سیستم منظم و قانونمند حاکم بر بدن است به این صورت که هدف از خواب بازگرداندن انرژی به بدن است و طبیعتا خود بدن باید اعلام کنه که چه زمانی نیاز به شارژ مجدد داره و این اعلام با احساس خواب آلودگی طبیعی بدن اتفاق می افته. بناببراین خیلی ساده، شب ها هر زمانی که احساس خواب آلودگی کردید بخوابید چه بسا ساعت ۳ یا ۴ صبح باشه ولی هر روز صبح سر ساعت مشخصی از خواب بیدار شید. همچنین ساعت احساس خواب آلودگی در شب ها ممکنه متغیر باشه که این موضوع به نوع فعالیت بدنی افراد در طول روز هم بستگی داره. مطمئنا روز اول به دلیل خواب ناکافی بدن شرایط سختی رو میگذرونه ولی همین خواب ناکافی باعث میشه شب آینده ساعت زودتری بدن احساس خواب آلودگی کنه خواب به میزان موردنیاز نزدیک بشه. نکته مهم در این روش بیدار شدن سر ساعت مشخص در تمام ایام هفته است حتی روزهای تعطیل.

چنانچه توضیح بیشتری در مورد این روش نیاز است بفرمائید تا عرض کنم.

هــــرچه هست از قامت ناساز بی اندام مـاست
ور نه تشـــریف تو بر بالای کس کــوتــاه نــیسـت
۷
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Menrva , jparisa , aamitis , S_Mehrjoyan , n268 , esfa.2008 , سجاد۶۷ , banooparia , tayebe68 , shima_24 , Good! , master of net , mehdian.y , sharifIT
ارسال: #۱۹
۲۳ مرداد ۱۳۹۲, ۰۴:۱۹ ب.ظ
خب مییریم که!!! ۴ صبح بخوابیم ۷ یا ۸ بیدارشیم

تنبلی دزد آرزوهاست...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: s.izadi
ارسال: #۲۰
۰۱ مهر ۱۳۹۲, ۰۴:۳۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ مهر ۱۳۹۲ ۰۶:۳۴ ب.ظ، توسط fatemeh69.)
(۱۹ مرداد ۱۳۹۲ ۰۸:۳۹ ب.ظ)Snow White نوشته شده توسط:  
(17 مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۱۳ ب.ظ)IT93 نوشته شده توسط:  خواب الودگی دلایل زیادی داره.

مثلا میگن جایی درس نخونید که میخوابید!(شما احتمالا این گزینه راجبتون صدق میکنه)
کم بود کسیژن هوا و هوای گرم و از همه اینا مهم تر عادت نداشتن به درس خوندن.

بهتره برید جایی که مجبورباشید فقط درس بخونید مثل کتاب خونه.
۱ ساعتی رو مشخص کنید و به درس اختصاص بدید؛ حتی اگه حوصله شو نداشتد تویه اون زمان کار دیگه ای نکنید و فقط کتابا رو نگاه کنید. بعد مدتی عادت مکنید

گل گفتیننننن
اتاق دیگه هم که از کجابیارمBig Grin
عادت به کتابخونه هم ندارمConfused دیگه مجبورم تو همین اتاقم درس بخونمUndecided

من تو کتابخونه خوابم می گیره تو اتاق خودم یاد خاطرات دوستام میوفتم و عادت دارم تو شلوغی درس بخونم که هی یکی بهم تلنگر بزنه بگه بخون
ولی از وقتی رفتم همایش یکی از این موسسات خیلی انگیزه م بیشتر شده می دونی وقتی هر وقت بی حوصله شدی هدفتو پیشت مجسم کنی خیلی انگیزه ی بیشتری می گیری
واسه همین سعی می کنم از لحظه لحظه های زندگیم استفاده کنم
باورت نمیشه کجا درس می خونم:
۱- در راه پله جلوی ورودی واحدمون یه پادری می ندازم می شینم روش چون همش از نور طبیعی استفاده می کنم کمتر خسته می شم(نور لامپ و مهتابی خسته م می کنه) و دیگه اینکه هر از چند گاهی باد میاد می خوره تو صورتم
۲- در حیاط ساعت ۵ تا ۷ بهترین ساعت استفاده از حیاطه البته بعدش انقدر عمیق درس می خونم که نمی فهمم دارم تو تاریکی درس می خونم یکی که رد می شه چراغ های حیاطو واسم روشن می کنه
این دو جا فوق العاده تستش واسه من جواب داده
من پیشنهاد می کنم جاهای مختلف خونه رو امتحان کنید
من یادمه واسه کنکور کارشناسی می رفتم پشت بوم بین دو تا کولر ی که روی پشت بوم بود یه سقف درست کرده بودم با یه فانوس گذاشته بودم
ولی الان با راه پله بیشتر حال می کنم!Cool
خلاصه این که حتی کوچکترین جاهای خونه رو هم امتحان کنید!

ای آموزنده ی توانا به من علمی بیاموز که سودمند باشد و مبارک
تا از آن چراغی بسازم که راه را به من نشان دهد ودر آن راه تو را بجویم و دیگران را به سوی تو بخوانم
ای راهنمای گمراهان.
محمد مهدی رسولی
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Good! , ایزدی , salimeh
ارسال: #۲۱
۱۲ مهر ۱۳۹۲, ۰۳:۳۵ ب.ظ
Rainbow RE: تنظیم خواب= احتمال موفقیت بیشتر
(۱۶ مرداد ۱۳۹۲ ۰۸:۴۹ ق.ظ)S_Mehrjoyan نوشته شده توسط:  من هرچقدهم شب زود بخوابم نمیتونم ۶ یا ۷ بیدارشم تهش ۹ بیدارمیشمConfused چیکاربایدکنم که صبح ساعت ۷ بتونم راحت ازخواب بیدارشم ؟

حالا که نمیتونید زود بیدار شید پس سعی کنید دیرتر بخوابید. فکر نمیکنم نیازی باشه به اینکه حتما ساعت ۶ یا ۷ بیدار شید. تعداد ساعات خواب باید درست باشه. البته هر کسی تو یه ساعات خاصی میتونه خوب بخونه. اگه شما با شب خوندن مشکلی ندارید شب دیر بخوابید و صبح همون ۹ بیدار شید.Blush

هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب
باشد اندر پرده ، بازی‌های پنهان غم مخور
-------------------------------------------------
۹۹ درصد از مواردی که نگرانشان هستید هرگز اتفاق نخواهند افتاد.
۱
۰
ارسال: #۲۲
۱۳ آذر ۱۳۹۲, ۰۸:۴۰ ب.ظ
نمیشه، هر راهی رو امتحان کردم نشد، حتی صبم ٦ بلند میشم اما باز خوابم میبره!
به نظرم بهترین راه اینه به یکی بسپاریم بیدارمون کنه ، مثلا مادرا اکثرا صب زوود بیدارن و بهترین شخصی هستن که میتونن بیدارمون کنن

EVERYTHING that kills me makes me feel ALIVE

EVERYTHING that drowns me makes me feel wanna FLY
۰
۰
ارسال: #۲۳
۱۳ آذر ۱۳۹۲, ۰۹:۵۸ ب.ظ
من یه مدت با شیوه جناب s.izadiساعت خوابمو درست کردم و ۸ صبح اتوماتیک بیدار میشدم اما باز بهم خورده جالب اینجاست کاراییم خیلی زیاده ۱۲ تا ۵ صبح تا صدای اذون صبح نشنوم خوابم نمیبره و قاعدتا دیر بیدار میشم و خیلی بد شده!
۵ بخوابم هم هر کاری میکنم ۱۰ پانمیشم نمیدونم چجوری زود تر بخوابم

۰
۰
ارسال: #۲۴
۱۳ آذر ۱۳۹۲, ۱۰:۳۹ ب.ظ
فکر میکنم شما هم مث من شبا تمرکزتون بهتره. اینکه ٥ صب بخوابین بد نیس مهم اینه ٦ ساعت بعدش بیدار شین، من خودم صبا تمرکزم کمتره! اما دلیل اینکه میخوام خوابم تنظیم شه اینه که من ١٢ شب میخوابم اما اکثرا ١٠ صب بلند میشمSad(
من یه دووستی دارم کلا شبا تا صب درس میخونه و کلی حسودیم میشه بهش ..

EVERYTHING that kills me makes me feel ALIVE

EVERYTHING that drowns me makes me feel wanna FLY
۰
۰
ارسال: #۲۵
۱۴ آذر ۱۳۹۲, ۰۳:۰۳ ق.ظ
(۱۳ آذر ۱۳۹۲ ۱۰:۳۹ ب.ظ)sh.arshad71 نوشته شده توسط:  فکر میکنم شما هم مث من شبا تمرکزتون بهتره. اینکه ٥ صب بخوابین بد نیس مهم اینه ٦ ساعت بعدش بیدار شین، من خودم صبا تمرکزم کمتره! اما دلیل اینکه میخوام خوابم تنظیم شه اینه که من ١٢ شب میخوابم اما اکثرا ١٠ صب بلند میشمSad(
من یه دووستی دارم کلا شبا تا صب درس میخونه و کلی حسودیم میشه بهش ..
چه فایده روزایی که ازمون دارم سر جلسه سر درد شدید دارم و کم خوابی!
ولی دقیقا صبح تمرکز ندارم اصلا

۰
۰
ارسال: #۲۶
۱۴ آذر ۱۳۹۲, ۰۷:۴۲ ب.ظ
اقا من هر روز ٢ ساعت نسبت به روز قبل بیشتر بیدارم!! کلا شب روز خوابم در چرخشه! باید یه روز ٢٦ ساعت باشه تا درس شه!! ان شالا دولت بعدی!!!

Sent from my iPhone using
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۲

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ایزدی
ارسال: #۲۷
۱۴ آذر ۱۳۹۲, ۱۱:۲۹ ب.ظ
بنده الان ۲ ماه و نیم هست که ۱۲ میخوابم و ۷ بیدار میشم، میتونم بگم فوق العاده هست، به دوستان هم توصیه میکنم توی این مدت باقی مونده زمان خوابشون رو درست کنن و هر چی زود تر بیدار بشن بهتر، بهترین ساعات خواب ۱۱ تا ۲ یا ۳ هستش (بیشترین بازده) و اگه شما این ساعات رو بیدار باشید دارید الکی وقتتون رو هدر میدید.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ایزدی , tohidi4503
ارسال: #۲۸
۱۲ تیر ۱۳۹۳, ۰۴:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ تیر ۱۳۹۳ ۰۴:۴۷ ب.ظ، توسط ashena1.)
(۱۹ مرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۵۸ ب.ظ)مهنیا نوشته شده توسط:  نه دلیل نمیشه بگی چون ۲ ساعت میخوابیده پس مثل ما شب امتحانی بوده
نه کلا زیاد میخونه
الانم میره کارآموزی اما
باز اونجا هم کتاباشو میبره میخونه
حتما واسه ارشد میخونه دیگه
۱۰۰%مطمئنم سال اول یه جای خوب قبول میشه
الکی که مکانیک شیراز قبول نشده
اونا میخونن و ما واسه توجیح خودمون میگیم"منم ۳ ساعت فقط میخوابیدم دلیل نشد چون شب امتحانی بودم"
اون الان هم داره میخونه و امتحانی در کار نیست
اگه راست میگی الان دست بذار رو قاب زانوت یا علی بگو بشین بخون

یکی از آشناهامون که استعداد درخشان دانشگاه تهرانه میدونی چطوری رتبه تک رقمی آورد؟
چون با دوستاش رقابت میکرد
مثلا میدید دوستش تا ۲ بیداره اون تا ۳ بیدار میموند
یه اکیپ ۵ -۶ نفره درس خون بودن که یکیشونم میشه ۱
بیاید اینجوری با هم رقابت کنیم
هر روز کاشکی یه تاپیک وجود داشت افراد میومدن میگفتن چه ساعتی خوابیدن چه ساعتی بیدار شدن و چن ساعت خوندن
چطور شد که انقدر میتونن زیاد بخونن تا یه رقابتی هم ایجاد شه بلکه شاید از این گروه چن نفر رتبه تک رقمی بیارن و ذوق کنیم

با این قسمت گفته هاتون کاملا موافقم Smile)اما مدت زیادی گذشته و... اتفاقی این چنین نیفتاده
ولی در قسمت مطالعه توی ماه مبارک رمضان همچین متن هایی مثل ساعت مطالعه و مواجه شدیم که خیلی خوبهSmile هرچند مال سال قبله ولی ما در این سال در انتظارش هم هستیم
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Video دانلود رایگان نکته و تست احتمال و آمار مهندسی Farzamm ۰ ۳,۶۱۵ ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ۰۱:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Farzamm
  انجام پایان نامه برای داده کاوی استقرایی روی FIM ویافتن ARM با دوتا یا بیشتر CUDA GPU zaliabbass ۲ ۴,۰۲۸ ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ ۰۸:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bankabzar
  نمره کل نهایی شبانه بیشتر از روزانه Mania92 ۶ ۵,۰۴۹ ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
  احتمال قبولی با رتبه ۳۴۷ هوش مصنوعی PeymaniMO ۶ ۵,۸۳۲ ۱۸ تیر ۱۳۹۸ ۱۲:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: tenmiles89
  دلایل شکست پروژه های CRM و راههایی برای موفقیت آنها m2m3m92 ۰ ۲,۲۶۸ ۱۹ دى ۱۳۹۷ ۰۴:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: m2m3m92
  سمینار موفقیت دکتر شاهین فرهنگ m.abbaszadeh1995 ۳ ۳,۴۲۴ ۱۸ آذر ۱۳۹۷ ۱۱:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: m.abbaszadeh1995
  مفهوم سئو را بیشتر بدانید Alireza-res ۰ ۱۲ ۱۲ آبان ۱۳۹۷ ۱۰:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: Alireza-res
  Brightness (تنظیم روشنایی) ویندوز ۱۰ کار نمی کند Happiness.72 ۴ ۳,۹۱۶ ۰۹ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۳۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  منبع برای امار و احتمال مهندسی fantom0 ۹ ۷,۳۸۳ ۰۵ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: m.abbaszadeh1995
  احتمال قبولی ارشد کنترل روزانه دانشگاههای تهران mositavasoly ۱ ۲,۳۷۱ ۲۵ خرداد ۱۳۹۷ ۰۳:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mositavasoly

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close