زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۴۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تنظیم خواب= احتمال موفقیت بیشتر

ارسال:
۱۶ مرداد ۱۳۹۲, ۰۸:۴۹ ق.ظ
با سلام
یه مسئله مهم که حتما باید در طول آمادگی برای کنکور مد نظر داشته باشیم تنظیم خوابه، خواب کم هوشیاری آدم رو تو طول روز کمتر میکنه و تمرکز آدما رو نیز به همچنین، خواب زیاد هم آدما رو کسل و تنبل میکنه واسه همین باید بتونیم از همین حالا خوابمون رو تظیم کنیم.
ماه رمضون که تنظیم خواب خودش رو داره اما بعد ماه رمضون باید خوابمون کافی باشه نه کم و نه زیاد.
من فکر میکنم که ساعت ۱۲ یا ۱ شب خوابیدن و ۶ یا ۷ صبح پا شدن نیاز به خواب شب رو برطرف کنه. البته خوابیدن در طول روز(ظهر ها) بین ۱ تا ۱/۵ ساعت حتما باید فراموش نشه.
البته اگه الان تا لنگ ظهر میخوابین تنظیم مناسب خواب شاید یه کم سخت باشه من پیش نهاد میکنم هفته ای یه ساعت از خوابتون کم کنین تا به اون تنظیم ایده ال خود برسین، اینجوری تنظیم خوابتون ثبات بیشتری داره .

برای انسانهای بزرگ بن بستی وجود ندارد، یا راهی خواهم یافت یا راهی خواهم ساخت...Smile
۱۲
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Donna , b.kiani , Menrva , jparisa , Pegasus , سجاد۶۷ , s.izadi , نیلرام , sybarite , enigmapeerless , shokoohsun , Good! , mehdian.y , mehrdad372 , ashena1 , Sector
ارسال:
۱۷ مرداد ۱۳۹۲, ۰۲:۳۰ ب.ظ
RE: تنظیم خواب= احتمال موفقیت بیشتر
(۱۶ مرداد ۱۳۹۲ ۰۸:۴۹ ق.ظ)S_Mehrjoyan نوشته شده توسط:  با سلام
یه مسئله مهم که حتما باید در طول آمادگی برای کنکور مد نظر داشته باشیم تنظیم خوابه، خواب کم هوشیاری آدم رو تو طول روز کمتر میکنه و تمرکز آدما رو نیز به همچنین، خواب زیاد هم آدما رو کسل و تنبل میکنه واسه همین باید بتونیم از همین حالا خوابمون رو تظیم کنیم.
ماه رمضون که تنظیم خواب خودش رو داره اما بعد ماه رمضون باید خوابمون کافی باشه نه کم و نه زیاد.
من فکر میکنم که ساعت ۱۲ یا ۱ شب خوابیدن و ۶ یا ۷ صبح پا شدن نیاز به خواب شب رو برطرف کنه. البته خوابیدن در طول روز(ظهر ها) بین ۱ تا ۱/۵ ساعت حتما باید فراموش نشه.
البته اگه الان تا لنگ ظهر میخوابین تنظیم مناسب خواب شاید یه کم سخت باشه من پیش نهاد میکنم هفته ای یه ساعت از خوابتون کم کنین تا به اون تنظیم ایده ال خود برسین، اینجوری تنظیم خوابتون ثبات بیشتری داره .

من هرچقدهم شب زود بخوابم نمیتونم ۶ یا ۷ بیدارشم تهش ۹ بیدارمیشمConfused چیکاربایدکنم که صبح ساعت ۷ بتونم راحت ازخواب بیدارشم ؟

멈추지 말고

My Dream is to fly
۴
۰
ارسال:
۱۷ مرداد ۱۳۹۲, ۰۲:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ مرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۵۶ ب.ظ، توسط sadaf1.)
به نظرم تنها راهش اینه که خودت بخوای ساعت ۷ بیدار بشی! و برای خودت باید بذاری که حتمأ این ساعت بیدار بشم.. وقتی باید می ذاری ذهنت ناخودآگاه تلاش بیشتری می کنه تا به اون هدفت برسیSmile

بی گمان زیباست آزادی ولی من چون قناری دوست دارم در قفس باشم که زیبا تر بخوانم
در همین ویرانه خواهم ماند و ازخاک سیاهش شعر هایم را به آبی های دنیا میرسانم
گر تو مجذوب کجا آباد دنیایی
من اما جذبه اى دارم که دنیا را به اینجا می کشانم
...
عقل یا احساس؟حق با چیست؟
پیش از رفتن ای خوب
ای کاش میشد این حقیقت را بدانی یا بدانم ..
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Menrva , aamitis , fatemeh69 , Good! , Sector
ارسال:
۱۷ مرداد ۱۳۹۲, ۰۳:۰۷ ب.ظ
من دقیقا همین مشکل رو دارم اگرهم زود بخوابم نصف شب بیدار میشم
صبحم اگه زود پاشم خوابالو هستم درس نمیفهمم حتی اگر ۱۲ بخوابم....

ﻫﺮﮔﺰ ﻧﮕﻮﺋﯿﺪ » ﻧﻤﯽ ﺗﻮﺍﻧﻢ « ﺷﻤﺎ ﮐﻪ ﺍﻣﺘﺤﺎﻥ ﻧﮑﺮﺩﻩ ﺍﯾﺪ ﮐﻪ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﯿﺪ ﯾﺎ ﻧﻪ ،
ﭘﺲ ﭼﻄﻮﺭ ﺍﺯ ﻧﺘﻮﺍﻧﺴﺘﻦ ﺣﺮﻑ ﻣﯽ ﺯﻧﯿﺪ؟

[تصویر:  05824264702380577369.jpg]
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Menrva , f2000 , aamitis
ارسال:
۱۷ مرداد ۱۳۹۲, ۰۳:۴۵ ب.ظ
اگه یکی ذهنش نمیکشه توی اول صبح درس بخونه چه اصراریه ۶ صبح پاشه درس بخونه Smile
حتی اگه ۹ هم بیدار بشیم تا اذان ظهر ۳-۴ ساعت وقت هست عصر هم اگه استراحت کنیم مثلا تا ۴ بعدش درس بخونیم ۴-۵ ساعت مفید دیگه میشه پیدا کرد !

هر که به من می رسد بوی قفس می دهد،

جز تو که پر میدهی تا بپرانی مرا ..
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Menrva , jparisa , Sector
ارسال:
۱۷ مرداد ۱۳۹۲, ۰۵:۰۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ مرداد ۱۳۹۲ ۰۵:۰۱ ب.ظ، توسط IT93.)
ساعت خواب و نمیشه به طور ناگهانی عوض کرد مثلا کسی که تا ۱۰ میخوابیده الان ۷ بیدار شه !

راهش اینه که کم کم ساعتو به هدفتون نزدیک کنید. مثلا برا همون حالت هر دفعه بالا ۱۵ دقیقه زودتر بیدار شیم و این برنامه رو در طولانی مدت به جیزی که مد نظره برسونیم.

مثلا هفته اول ۹:۴۵ هفته دوم ۹:۳۰ و ...
اینطوری اصلا چیزی حس نمیکنید!

البته هیچ چیزی لذت خوابیدن به اندازه و نداره :دی
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: atenaa , Menrva , سجاد۶۷
ارسال:
۱۷ مرداد ۱۳۹۲, ۰۷:۳۷ ب.ظ
بچه ها من فقط وقتی مدرسه میرفتم ۶ بیدارمیشدمBig Grin دیگه ۶ پانشدم که نشدمBig Grin ینی خدایی اصا نمیتونمممم، اومدم یه ربع یه ربع کنم زودتربیدارشم مثلا ۸ بازم نشدConfused
یبار امتحان کردم صبح از ۹:۴۵ تا ۱۲ درس بخونم فقط ۴۵ دقیقه مفید خوندمUndecided اصا صبحا نمیتونم درس بخونم،ظهرم که خوابم میگیره! عصروشب میتونم درس بخونم ولی بیشارشب Cool،اگه بخوام ساعت مطالعم زیادکنم که با این وضعم میشه؟
خواب رو دوست دارمBig Grin درس خوندن خیلی دوست دارم ولییییییییی امان ازین خواااااااااب
یه مشکل دیگم که هست تا میام درس بخونم خوابم میگیره ولی خوابم نمیاد!تمرکزندارم!!!!

멈추지 말고

My Dream is to fly
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: jparisa , f2000 , ریحان
ارسال:
۱۷ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۱۳ ب.ظ
خواب الودگی دلایل زیادی داره.

مثلا میگن جایی درس نخونید که میخوابید!(شما احتمالا این گزینه راجبتون صدق میکنه)
کم بود کسیژن هوا و هوای گرم و از همه اینا مهم تر عادت نداشتن به درس خوندن.

بهتره برید جایی که مجبورباشید فقط درس بخونید مثل کتاب خونه.
۱ ساعتی رو مشخص کنید و به درس اختصاص بدید؛ حتی اگه حوصله شو نداشتد تویه اون زمان کار دیگه ای نکنید و فقط کتابا رو نگاه کنید. بعد مدتی عادت مکنید
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: n268
ارسال:
۱۷ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۳۳ ب.ظ
(۱۷ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۱۳ ب.ظ)IT93 نوشته شده توسط:  خواب الودگی دلایل زیادی داره.

مثلا میگن جایی درس نخونید که میخوابید!(شما احتمالا این گزینه راجبتون صدق میکنه)
کم بود کسیژن هوا و هوای گرم و از همه اینا مهم تر عادت نداشتن به درس خوندن.

بهتره برید جایی که مجبورباشید فقط درس بخونید مثل کتاب خونه.
۱ ساعتی رو مشخص کنید و به درس اختصاص بدید؛ حتی اگه حوصله شو نداشتد تویه اون زمان کار دیگه ای نکنید و فقط کتابا رو نگاه کنید. بعد مدتی عادت مکنید
ای ول از این صحبتتون
ایشالا اتاق خواب و درسمو جدا میکنم
خیلی ایده خوبی به نظر میرسه

دوست من

اگه یه روز چشاتو باز کردی و خودت رو وسط یه کوره دیدی ،

نترس و سعی کن پخته بیرون بیای ، وگرنه سوختن رو همه بلدن ...
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: jparisa
ارسال: #۱۰
۱۸ مرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۰۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۲۹ ق.ظ، توسط S_Mehrjoyan.)
(۱۷ مرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۳۰ ب.ظ)Snow White نوشته شده توسط:  
(16 مرداد ۱۳۹۲ ۰۸:۴۹ ق.ظ)S_Mehrjoyan نوشته شده توسط:  با سلام

من هرچقدهم شب زود بخوابم نمیتونم ۶ یا ۷ بیدارشم تهش ۹ بیدارمیشمConfused چیکاربایدکنم که صبح ساعت ۷ بتونم راحت ازخواب بیدارشم ؟
ماه رمضون فرصت خوبی بود واسه صبح زود بیدار شدن و نخوابیدن، بهترین روش درس خواندن تو ماه رمضون(از دید من) این بود که سحر پاشی و بعد اذون دیگه نخوابی و تا ساعت ۱۰ یا ۱۱ صبح یا بیشتر بخونی و هر موقع که دیگه کشش نداشتی تا افتار دیگه نخونی، حسن پایدار این روش اینه که سیستم بدنت به صبح زود پا شدن و بیدار موندن عادت میکنه... حا که دیگه ماه رمضون تموم شد
ولی
حالا هم اگه عادت ندارین به صبح زود پاشدن، نباید توقع داشته باشین که یه هو از فردا ساعت ۷ بیدار شین، سعی کنین اول هر هفته یک ساعت یا نیم ساعت(هر چقدر که میتونین) زود تر پاشین و تا اخر هفته سر همون ساعت بیدار شین، قول میدم سر یک ماه نشده به همون تظیم ساعت دلخواه میرسین، فقط باید سیستم بدنتون رو به صبح زود بیدار شدن عادت بدین، بعد اینکه به زمان دلخواه رسیدین دیگه همیشه سر اون ساعت پاشین تا ایشالا موفق بشین.
آدم اگه سعی کنه صبح زود بیدار شه خیلی خوبه چون بعد ۶ یا ۷ ساعت خواب، مغز انسان یه استراحت خوبی میکنه و امادگی یه ۴ یا ۵ ساعت بکوب درس خوندن رو داره، ظهر که خسته شد هم میتونه ۱ یا ۱/۵ بخوابه تا دوباره مخش استراحت کنه و واسه مابقی روز اماده باشه، به نظر من که این روش، روش خوبیه، حالا اگه واقعا نمیتونین صبح زود پاشین سعی کنین اون نظم رو تو ساعات خوابتون رعایت کنین و مهم همین تظیم خوابه.

برای انسانهای بزرگ بن بستی وجود ندارد، یا راهی خواهم یافت یا راهی خواهم ساخت...Smile
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: jparisa , لاله عباسی , Menrva , ایزدی
ارسال: #۱۱
۱۸ مرداد ۱۳۹۲, ۰۵:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ مرداد ۱۳۹۲ ۰۵:۳۶ ب.ظ، توسط jparisa.)
یه اتاق دیگه از کجا بیارم که مطالعه و درسم جداشه؟
من شب خوابم نمیبره تا ۶ اینو چیکارش کنم؟

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: aamitis
ارسال: #۱۲
۱۹ مرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۳۰ ق.ظ
تا۶؟Huh
خب قربون دستت ۶ میخوای بخوابی منو اول بیدار کن بعد بخوابSmile

نمیدونم خونه شما چن تا اتاق داره و وضعیت چطوره
مثلا دختر عمه هام به جای اینکه هر کس یه اتاق داشته باشه تختاشونو بردن تو یه اتاق(اتاق خواب)،میز هاشونو هم بردن تو یه اتاق(اتاق مطالعه)
تازه اینطوری میشه رقابت هم داشت
همه چی بستگی به خود آدم داره ،باورتون میشه :یکی از آشنا هامون انقدر میخونه تو امتحاناش شبی ۲ ساعت فقط میخوابید

ما کجا و اونا کجا
اونا میخوان و اراده میکنن ما میخوایم واراده نداریم گل دختر

دوست من

۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: jparisa , Pegasus , ashena1
ارسال: #۱۳
۱۹ مرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۴۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ مرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۴۳ ق.ظ، توسط IT93.)
(۱۸ مرداد ۱۳۹۲ ۰۵:۳۳ ب.ظ)jparisa نوشته شده توسط:  یه اتاق دیگه از کجا بیارم که مطالعه و درسم جداشه؟

و خداوند کتابخانه را افرید ...
Big Grin
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: jparisa , n268 , banooparia , ایزدی , mehdian.y , ashena1
ارسال: #۱۴
۱۹ مرداد ۱۳۹۲, ۰۲:۱۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ مرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۱۷ ق.ظ، توسط jparisa.)
(۱۹ مرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۳۰ ق.ظ)learned نوشته شده توسط:  تا۶؟Huh
خب قربون دستت ۶ میخوای بخوابی منو اول بیدار کن بعد بخوابSmile

نمیدونم خونه شما چن تا اتاق داره و وضعیت چطوره
مثلا دختر عمه هام به جای اینکه هر کس یه اتاق داشته باشه تختاشونو بردن تو یه اتاق(اتاق خواب)،میز هاشونو هم بردن تو یه اتاق(اتاق مطالعه)
تازه اینطوری میشه رقابت هم داشت
همه چی بستگی به خود آدم داره ،باورتون میشه :یکی از آشنا هامون انقدر میخونه تو امتحاناش شبی ۲ ساعت فقط میخوابید

ما کجا و اونا کجا
اونا میخوان و اراده میکنن ما میخوایم واراده نداریم گل دختر
چشم زنگ میزنم پاشی ولی تا ظهر کابوس میبینم
منم تو امتحانام ۳ ساعت میخوابیدم چون شب امتحانی بودم دلیل نمیشه. واسه کنکورم بتونم...حالا که نمیشه!!!
من اتاقم با خواهرم مشترکه اگه میشد اتاق داداشمو جور میکردم خوب میشد!!!
ناگفته نماند یک ماه از تابستون مونده اسباب کشی هم داریم
دوستان محتاجیم به دعا....هر چی مهمونو اسباب کشیه افتاده واسه همین امسال

(۱۹ مرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۴۲ ق.ظ)IT93 نوشته شده توسط:  
(18 مرداد ۱۳۹۲ ۰۵:۳۳ ب.ظ)jparisa نوشته شده توسط:  یه اتاق دیگه از کجا بیارم که مطالعه و درسم جداشه؟

و خداوند کتابخانه را افرید ...
Big Grin
کتابخونه هم ۱روز درمیونه
گرمه
از صبحه تا ۱۲( ساعت,خواب )
کتابخونه های بهتر خیلی دورن ...بیشتر وقت تو رفت و آمد میگذره

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: aamitis , ashena1
ارسال: #۱۵
۱۹ مرداد ۱۳۹۲, ۰۲:۵۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ مرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۵۹ ب.ظ، توسط aamitis.)
نه دلیل نمیشه بگی چون ۲ ساعت میخوابیده پس مثل ما شب امتحانی بوده
نه کلا زیاد میخونه
الانم میره کارآموزی اما
باز اونجا هم کتاباشو میبره میخونه
حتما واسه ارشد میخونه دیگه
۱۰۰%مطمئنم سال اول یه جای خوب قبول میشه
الکی که مکانیک شیراز قبول نشده
اونا میخونن و ما واسه توجیح خودمون میگیم"منم ۳ ساعت فقط میخوابیدم دلیل نشد چون شب امتحانی بودم"
اون الان هم داره میخونه و امتحانی در کار نیست
اگه راست میگی الان دست بذار رو قاب زانوت یا علی بگو بشین بخون

یکی از آشناهامون که استعداد درخشان دانشگاه تهرانه میدونی چطوری رتبه تک رقمی آورد؟
چون با دوستاش رقابت میکرد
مثلا میدید دوستش تا ۲ بیداره اون تا ۳ بیدار میموند
یه اکیپ ۵ -۶ نفره درس خون بودن که یکیشونم میشه ۱
بیاید اینجوری با هم رقابت کنیم
هر روز کاشکی یه تاپیک وجود داشت افراد میومدن میگفتن چه ساعتی خوابیدن چه ساعتی بیدار شدن و چن ساعت خوندن
چطور شد که انقدر میتونن زیاد بخونن تا یه رقابتی هم ایجاد شه بلکه شاید از این گروه چن نفر رتبه تک رقمی بیارن و ذوق کنیم

دوست من

۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: jparisa , pooyaa , ashena1 , ریحان

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Video دانلود رایگان نکته و تست احتمال و آمار مهندسی Farzamm ۰ ۳,۶۱۴ ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ۰۱:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Farzamm
  انجام پایان نامه برای داده کاوی استقرایی روی FIM ویافتن ARM با دوتا یا بیشتر CUDA GPU zaliabbass ۲ ۴,۰۲۷ ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ ۰۸:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bankabzar
  نمره کل نهایی شبانه بیشتر از روزانه Mania92 ۶ ۵,۰۴۳ ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
  احتمال قبولی با رتبه ۳۴۷ هوش مصنوعی PeymaniMO ۶ ۵,۸۳۲ ۱۸ تیر ۱۳۹۸ ۱۲:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: tenmiles89
  دلایل شکست پروژه های CRM و راههایی برای موفقیت آنها m2m3m92 ۰ ۲,۲۶۷ ۱۹ دى ۱۳۹۷ ۰۴:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: m2m3m92
  سمینار موفقیت دکتر شاهین فرهنگ m.abbaszadeh1995 ۳ ۳,۴۲۴ ۱۸ آذر ۱۳۹۷ ۱۱:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: m.abbaszadeh1995
  مفهوم سئو را بیشتر بدانید Alireza-res ۰ ۱۲ ۱۲ آبان ۱۳۹۷ ۱۰:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: Alireza-res
  Brightness (تنظیم روشنایی) ویندوز ۱۰ کار نمی کند Happiness.72 ۴ ۳,۹۱۶ ۰۹ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۳۵ ق.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  منبع برای امار و احتمال مهندسی fantom0 ۹ ۷,۳۸۱ ۰۵ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: m.abbaszadeh1995
  احتمال قبولی ارشد کنترل روزانه دانشگاههای تهران mositavasoly ۱ ۲,۳۷۱ ۲۵ خرداد ۱۳۹۷ ۰۳:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mositavasoly

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close