زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۱۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

معرفی چند منبع مناسب برای کنکور

ارسال: #۴۶
۲۳ خرداد ۱۳۹۲, ۰۲:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ خرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ، توسط sellena.)
RE: معرفی چند منبع مناسب برای کنکور
خیلی تشکر از راهنماییتون آقای جهانی
میخوام مدیریت رو بالای ۵۰ بزنم همین کنابایی که فرمودین کافیه؟ گیج شدم بخدا برای مدیریتSad
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۴۷
۲۳ خرداد ۱۳۹۲, ۰۳:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ خرداد ۱۳۹۲ ۰۴:۱۱ ب.ظ، توسط fsi2013.)
(۲۳ خرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۵۲ ق.ظ)TnT نوشته شده توسط:  
نقل قول: برای درس های معماری کامپیوتر و مدار منطقی چه کتابی پیشنهاد میدین؟
دارم از بین پیشنهاد های دوستان کتاب تهیه می کنم و خیلی دیر هم شده و هنوز شروع نکردم!
من واسه معماری کتاب David A. Patterson و واسه مدار منطقی هم کتاب Victor P.Nelson هستش رو مفید وکامل میدونم.
همه میدونن که مانو مرجع اصلی درس معماری هستش.تنها فصلی که مانو نداره و پترسون اون رو داره فصل کارآیی هستش.کتاب پترسون خیلی مطالب اضافی زیادی داره.ولی مانو مطلب اضافی نداره.برای معماری برای شروع بعد از خوندن مانو باید تمرینات تشریحی هرفصل حل بشه و سوالاتش تجزیه وتحلیل شه.
کتاب نلسون رو ندیدم.ولی منطقی مانو هم کتاب خوبیه.از اونجا که کتاب ودرس منطقی آسون هستش بهتره بیشتر سوال و تست حل بشه.

تعداد زیادی از سوالات داره از دل کتاب مرجع میاد بیرون.همه ی کتابای تستی همه ی موسسات رو راجب معماری ببینید :"کدومشون راجع به پنجره ثبات مشترک چیزی نوشتن؟!! ولی این سوال توی کنکور ۹۱ اومد.و با خوندن ۲ صفحه از مانو و دقت کردن روی درس و حداکثر حل یکی از سوالای اخر فصل راجب پنجره ثبات شما میتونستید این سوال رو جواب بدین.سوالی بود که وقتی از چند نفر از رتبه های برتر پارسال پرسیده میشد میگفت این توی سرفص نبوده.از درس ریز پردازنده بود و ... در حالی که متن کتاب مانو بوده.من در مورد کنکور it و درس معماری شون واقعا نمی تونم نظری بدم.ولی برای مهندسی کامپیوتر،توجه به یه سری نکات میتونه مفید باشه.حداقل اونایی وقت دارن مرجع هارو بخونن.اونایی که توی درس ضعیفن که بیشتر زمان می بره و اونایی که توی درس قوی هستن فقط مطالب جدید و جاهایی که تسلط ندارن رو میخونن. ":
سوالات سال۹۱ هم تقریبا همینطور بوده.به نظر من سوالات سال قبل ملاک ۱۰۰ درصدی نیست.ولی نکات قابل تامل زیاد داره و یکی شون از نظر من اینه "اگ بتونید مرجع دروس رو بخونید".و توی خوندن نکات حریص باشید.مثلا اگ یه جای کتاب دیدید نوشته dma ،هم جوره راجبش تحقیق کنید.مثلا وقتایی پای نت قراره استراحت کنید برید مطالب ویکی پدیا رو راجبش بخونید،یا راجب مطلب سرچ کنید.باا این کار دید ادم نسبت درس ها خیلی باز میشه.

HeartTongue
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: hamid88 , kaviresabz , phontom
ارسال: #۴۸
۲۳ خرداد ۱۳۹۲, ۰۴:۰۱ ب.ظ
آقای جهانی با کتاب مهندسی نرم افزار مدرسان سوالهای ازاد هم داخل این کتاب دارد و می توان با خواندن این کتاب سوال ها مهندسی نرم افزار ازاد را ۱۰۰٪ بزنی با تشکر از شما.
۰
۰
ارسال: #۴۹
۲۳ خرداد ۱۳۹۲, ۰۶:۴۸ ب.ظ
(۲۳ خرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۰۲ ب.ظ)hamid88 نوشته شده توسط:  سلام به همه
من تقریبا همه ی منابه رو انتخاب کردم
فقط واسه ساختمان داده و طراحی الگوریتم نمیدونم چیکار کنم
از اونجایی که این ۲تا درس ضریب ۴ دارند و بسیار مهم و سرنوشت ساز هستند خواهش میکنم اگه کسی منابع خوبی سراغ داره اططلاع بده.
اگه clrs پیشنهادتونه بگین کدوم ترجمش خوبه و روونه.
ممنون

از CLRS و نیپولیتان واسه الگوریتم استفاده کن clrs به درد ساختمانتم میخوره اگر هم میخوای ساختمان و خوب بخونی هورویتز رو بگیر
clrs انتشارات نص فک کنم ترجمه دهقان باشه هوروتیز هم ترجمه علیخانزاده

برای چیزهایی که میخوایم بجنگیم، تلاش کنیم، سختی بکشیم و تا بهش نرسیدیم از پا ننشینیم
حتی اگه چندین و چند بار شکست خوردیم
به ادیسون نگاه کن...!!!
۰
۰
ارسال: #۵۰
۲۳ خرداد ۱۳۹۲, ۰۷:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ خرداد ۱۳۹۲ ۰۷:۴۰ ب.ظ، توسط ana_12345.)
(۲۳ خرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۳۲ ب.ظ)sellena نوشته شده توسط:  خیلی تشکر از راهنماییتون آقای جهانی
میخوام مدیریت رو بالای ۵۰ بزنم همین کنابایی که فرمودین کافیه؟ گیج شدم بخدا برای مدیریتSad

هر کتابی می خوای انتخاب کنی فقط یه دونه منبع انتخاب کن همونو چند بار بخون .
من یه پارسه طبرسا داشتم خیلی خوب بود . نرسیدم ۱ دورم بخونم اما ۳۰ زدم . وقت نداشتم که برا مدیریت بزارم همون ۱ ماه خوندم کتابم تمام نکردم اما کتاب خوبی بود . هر سوالی جواب دادم از اون بود . بعدم . کنکور ازمایشی ها رو بردار سوالای مدیریتش رو تفریحی بزن خودش اموزش . اما حتما یه دونه منبع انتخاب کن و همون رو چند بار بخون .

(۲۳ خرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۰۲ ب.ظ)hamid88 نوشته شده توسط:  سلام به همه
من تقریبا همه ی منابه رو انتخاب کردم
فقط واسه ساختمان داده و طراحی الگوریتم نمیدونم چیکار کنم
از اونجایی که این ۲تا درس ضریب ۴ دارند و بسیار مهم و سرنوشت ساز هستند خواهش میکنم اگه کسی منابع خوبی سراغ داره اططلاع بده.
اگه clrs پیشنهادتونه بگین کدوم ترجمش خوبه و روونه.
ممنون

ساختمان دادن پوران هادی یوسفس خیلی خوب .
الگوریتم ارشد سپاهان من داشتم ، یکم سنگین اما خوب خوب بود . وقت گنی همه تستاش رو بزنی عالی . توضیح هم خوب داده .

(۲۳ خرداد ۱۳۹۲ ۰۱:۵۳ ب.ظ)sellena نوشته شده توسط:  ببخشید من اگه بخوام بین الگوریتم پارسه و مدرسان یکی رو انتخاب کنم کدوم رو انتخاب کنم؟وچرا؟
۶۰۰ مسئله منظورتون کتاب ۶۰۰مسئله چندگزینه ای از ساختار داده ها والگوریتم هاست؟
مهندسی نرم افزار کتاب مدرسان بهتر از پارسه هست؟نیازی به خوندن پارسه نیست؟پرسمن کدوم ترجمش بهتر و روانترهست؟
مبانی رفتار سازمانی و تئوری مدیریت رابینز خوب نیست؟ فقط تئوری مدیریت پارسه و پرچ کافیه؟

هر متابی بخونی یه نوعی از رو پرسمن کپی کرده . خوب چه کاریه خود پرسمن رو بخون . ویرایش ۵ کتاب روان و خوبی هم هست . ولی یه کتاب تست کنارش انتخاب برای مرور و تست زدن . اما حواست باشه مثلا اسلام ناظمی جواباش غلط بود .البته نمی دونم الان ویرایش جدید زده یا نه . پوران هم حوب .

پروردگارا ، تو در حق ما به لطف خاص خود رحمتی فرما و بر ما وسیله رشد و هدایتی کامل مهیا ساز .

کهف . آیه شماره ۱۰
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sellena , chaka
ارسال: #۵۱
۲۳ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۲۸ ب.ظ
ممنون آقای جهانی

تقریبا منم همین منابعو تهیه کردم.

منابع مهمن ولی مهم تراز اینا چطوری خوندشونه که واقعا سخته!

وَ مَنْ أَحْیَاهَا فَکَأَنَّمَا أَحْیَا النَّاس جَمِیعاً
وهرکس انسانى را ازمرگ رهائى بخشدچنان است که گوئى همه مردم را زنده کرده است.
سوره المائدة آیه۳۲

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۰
۰
ارسال: #۵۲
۲۴ خرداد ۱۳۹۲, ۰۸:۳۴ ق.ظ
سلام بچه ها. بهترین ترجمه برای clrs و هورویتز کدوما هستن؟ ممنون میشم پاسخ بدید.
۰
۰
ارسال: #۵۳
۲۴ خرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۱۸ ق.ظ
سلام، برای درس محاسبات چه منبعی پیشنهاد میکنید؟ اگه پوران کدومش؟
۰
۰
ارسال: #۵۴
۲۴ خرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۳۵ ق.ظ
(۲۴ خرداد ۱۳۹۲ ۰۸:۳۴ ق.ظ)mohamad_62 نوشته شده توسط:  سلام بچه ها. بهترین ترجمه برای clrs و هورویتز کدوما هستن؟ ممنون میشم پاسخ بدید.
clrs ترجمه گروه خوارزمی من ازش راضی هستم. هورویتز هم فکر کنم ترجمه اقای علیخانی خوب باشه.

think positive
۱
۰
ارسال: #۵۵
۲۴ خرداد ۱۳۹۲, ۰۲:۰۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۰۵ ب.ظ، توسط hamid88.)
(۲۴ خرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۱۸ ق.ظ)comp_s نوشته شده توسط:  سلام، برای درس محاسبات چه منبعی پیشنهاد میکنید؟ اگه پوران کدومش؟

من پارسه رو پیشنهاد میکنم

١سوال
یعنی نمیشه فقط با clrs جواب تست ساختمان و طراحی رو داد؟
نظرتون در مورد کتاب قدسی (داده ساختارها و الگوریتم ها) چیه؟

هیج وقت دیر نیست
........................!!!
۱
۰
ارسال: #۵۶
۲۴ خرداد ۱۳۹۲, ۰۲:۳۷ ب.ظ
(۲۴ خرداد ۱۳۹۲ ۰۸:۳۴ ق.ظ)mohamad_62 نوشته شده توسط:  سلام بچه ها. بهترین ترجمه برای clrs و هورویتز کدوما هستن؟ ممنون میشم پاسخ بدید.

clrs انتشارات نص رو بگیر خیلی خوبه ترجمه دهقان تحت نظر دکتر تابش استاد دانشگاه شریف
هورویتز هم علیخانزاده
jahani، در تاریخ ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ ۰۶:۲۵ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

دوستان گرامی امیدوارم پوزش بنده را بابت بستن این تاپیک پذیرا باشید. از آنجا که این تاپیک داشت از حالت اولیه اش خارج میشد و مدیریت و پاسخ دادن به آن سخت میشد بنا به یک تصمیم مدیریتی و با مشورت با سایر مدیران بسته شدSmile همانطور که قبلا هم گفتم اطلاعات دقیقتر راجع به سایر دروس رو میتونید تو تالارهای مربوط به اون دروس پیدا کنید. همچنین راجع به این دروسی که من توصیه کردم هم باز اگر اطلاعات دقیقتر بخواهید تو تالارهای هر درس میتونید بحثهای تخصصی تر را دنبال کنیدSmile

برای چیزهایی که میخوایم بجنگیم، تلاش کنیم، سختی بکشیم و تا بهش نرسیدیم از پا ننشینیم
حتی اگه چندین و چند بار شکست خوردیم
به ادیسون نگاه کن...!!!
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohamad_62

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  منابع مناسب برای واژگان زبان ارشد keihan ۴ ۴,۹۱۱ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  درخواست معرفی کتاب استعداد تحصیلی خوب برای دکتری Eng_Sara ۱۱ ۱۹,۶۲۶ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۳۳ ق.ظ
  معرفی منابع برای درس بازیابی پیشرفته اطلاعات saghi5373 ۸ ۱۱,۶۱۰ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۱۵ ق.ظ
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۲ ۱۳,۱۳۵ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۹ ب.ظ
Information معرفی شغل برای شهریه‌ی دانشگاه Cina ۹ ۵,۵۰۵ ۲۹ مهر ۱۴۰۲ ۰۵:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rashinpazh
  بهترین منبع برای درس شبکه ارشد msnmkh ۲ ۱,۲۵۸ ۱۲ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: پشتکار
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۴۸۸ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۳۵۸ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  معرفی منبع مناسب برای ارشد گسسته saharitst ۲۱ ۲۴,۸۵۴ ۲۲ دى ۱۴۰۰ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: YasiAli
Music معرفی آهنگ‌هایی که حسابی دوسشون داریم! Amir V ۱,۱۵۱ ۲۳۹,۸۳۳ ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ۰۵:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Azaadi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close