زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۱۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

راهنمای درس خوندن مانشت!

ارسال: #۱۶
۳۰ دى ۱۳۸۹, ۰۳:۵۶ ب.ظ
RE: راهنمای درس خوندن مانشت!
(۳۰ دى ۱۳۸۹ ۰۳:۳۱ ب.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  
(30 دى ۱۳۸۹ ۰۳:۴۵ ق.ظ)admin نوشته شده توسط:  هیچ تضمینی وجود نداره که از بخشی که هر سال تست مطرح شده سال بعدش هم سوال داده بشه. همه بخش‍ها به یک اندازه اهمیت دارند. بخصوص برای شما که دو سال دیگه کنکور دارید.

دکتر من سال دیگه کنکور دارم نه دو سال دیگه.کنکور ۹۰
منظورتون کنکور ۹۱ !
کنکور ۹۰ که یک ماهه دیگه فاتحشو میخونیمBig Grin

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۷
۳۰ دى ۱۳۸۹, ۰۸:۴۳ ب.ظ
(۳۰ دى ۱۳۸۹ ۰۳:۵۶ ب.ظ)afagh1389 نوشته شده توسط:  
(30 دى ۱۳۸۹ ۰۳:۳۱ ب.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  
(30 دى ۱۳۸۹ ۰۳:۴۵ ق.ظ)admin نوشته شده توسط:  هیچ تضمینی وجود نداره که از بخشی که هر سال تست مطرح شده سال بعدش هم سوال داده بشه. همه بخش‍ها به یک اندازه اهمیت دارند. بخصوص برای شما که دو سال دیگه کنکور دارید.

دکتر من سال دیگه کنکور دارم نه دو سال دیگه.کنکور ۹۰
منظورتون کنکور ۹۱ !
کنکور ۹۰ که یک ماهه دیگه فاتحشو میخونیمBig Grin

Big Grin آره ببخشید منظورم ۹۱ بود.

سپیده که سربزند در این بیشه زار خزان زده شاید گلی بروید شبیه آنچه در بهار بوئیدیم
پس به نام زندگی هرگز مگو هرگز.
۰
۰
ارسال: #۱۸
۲۳ خرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۳۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ خرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۳۸ ب.ظ، توسط alamdar.)
راهنمای درس خوندن مانشت!
سلام دوستان

من یک سوال بی سوادی با اجازتون بپرسم

من میخوام ارشد گرایش هوش بخونم ... اما وقتی کارنامه خیلی از دوستان رو میبینم میبینم که طرف دروس تخصصی همه گرایشات رو زده یا مثلا دو تاش رو زده یکی رو سفید گذاشته (تا حالا ندیدم کسی فقط یک درس تخصصی رو زده باشه)

دلیلش چیه؟ واسه این بوده که طرف خواسته شانسش رو توی دو گرایش امتحان کنه؟!! یا سر دیگه ای هست؟

مثلا منی که تصمیم قطعی روی هوش دارم و اصلا نمیخوام معماری یا نرم برم فقط دروس تخصصی هوش رو بخونم و بزنم؟!!(تو تخصصی‌ها میگم)

آخه اصل سوال اینجا واسم پیش اومده ...اگر زمان هر کدوم از تخصصی‌ها جداست که قضیه فرق میکنه اما اگر قراره همه تخصصی هارو توی یک تایم آدم بزنه خوب همه وقتش رو بذاره واسه یک گرایش که خییییلی بهتره؟!!!!!

گفتم که سوالم مبتدیه ...آخه تا حالا آزمون ارشد ندادم ...ممنون میشم راهنمایی کنید بنده روBlush

همیشه خراب کردن آسونتر از ساختنه
۰
۰
ارسال: #۱۹
۲۳ خرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۰۲ ب.ظ
راهنمای درس خوندن مانشت!
از امسال کنکور یه تغییر کرده و زمان تخصصیا با همه . یعنی سه گرایش نرم و هوش و معماری کلا ۶۰ تا سوال داره همه اش هم تو یه دفترچه است و ۱۰۰ دقیقه زمان داره البته تا پارسال اینطور نبود . اما من امسال خودم واسه نرم خوانده بودم ولی تو گرایش هوشم طراحی الگوریتم رو زدم .
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatima1537 , پشتکار
ارسال: #۲۰
۲۳ خرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۱۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ خرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۳۲ ب.ظ، توسط fatima1537.)
(۲۳ خرداد ۱۳۹۰ ۰۲:۰۲ ب.ظ)ahmad8726 نوشته شده توسط:  از امسال کنکور یه تغییر کرده و زمان تخصصیا با همه . یعنی سه گرایش نرم و هوش و معماری کلا ۶۰ تا سوال داره همه اش هم تو یه دفترچه است و ۱۰۰ دقیقه زمان داره البته تا پارسال اینطور نبود . اما من امسال خودم واسه نرم خوانده بودم ولی تو گرایش هوشم طراحی الگوریتم رو زدم .
چه خوب.دیگه اینقدر خسته نمی شیم و هدفمون فقط یک گرایشه
(۲۳ خرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۳۵ ب.ظ)alamdar نوشته شده توسط:  آخه اصل سوال اینجا واسم پیش اومده ...اگر زمان هر کدوم از تخصصی‌ها جداست که قضیه فرق میکنه اما اگر قراره همه تخصصی هارو توی یک تایم آدم بزنه خوب همه وقتش رو بذاره واسه یک گرایش که خییییلی بهتره؟!!!!!
شما میتونید فقط تمرکزتون رو روی یک گرایش بزارید البته اگر سئوالات اون گرایش رو خوب بزنید و بقیه گرایشها رو بد بزیند فقط توی اون گرایش که خوب دادید مجاز میشید و برای بقیه مجاز نیستید.تا یه حدودی این زرنگیه و تا حدودی ریسک هم داره
(۲۳ خرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۳۵ ب.ظ)alamdar نوشته شده توسط:  من میخوام ارشد گرایش هوش بخونم ... اما وقتی کارنامه خیلی از دوستان رو میبینم میبینم که طرف دروس تخصصی همه گرایشات رو زده یا مثلا دو تاش رو زده یکی رو سفید گذاشته (تا حالا ندیدم کسی فقط یک درس تخصصی رو زده باشه)
دلیلش چیه؟ واسه این بوده که طرف خواسته شانسش رو توی دو گرایش امتحان کنه؟!! یا سر دیگه ای هست؟
درمورد اینکه چرا بعضی‌ها همه سئوالات رو جواب میدن و بعضی‌ها فقط گرایش دلخواهشون هم بگم که من خودم دوست دارم شانسم رو توی همه امتحان کنم ولی بعضی‌ها ممکنه فقط به یک گرایش خاص علاقه داشته باشند و بخوان زرنگی کنند و تمام وقت جلسه رو روی اونها فکر کنند این افراد معمولا درسهای تخصصی اون گرایش رو خیلی خوب می خونن و سر جلسه هم تمام وقت اختصاصی‌ها رو به اون اختصاص میدن و با حوصله جواب میدن
که البته این کار این ریسک کم رو هم داره که امتحانت رو خوب ندی
بعضیها هم فقط اطلاعات و علاقه شون به اون گرایشه مثل رشته های سخت افزار که بیشتر به معماری تمایل دارن
(۲۳ خرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۳۵ ب.ظ)alamdar نوشته شده توسط:  سلام دوستان
من یک سوال بی سوادی با اجازتون بپرسم
گفتم که سوالم مبتدیه ...آخه تا حالا آزمون ارشد ندادم ...ممنون میشم راهنمایی کنید بنده روBlush
خواهش میکنم بی سوادی نیست‌، جویای علمانه است Big Grin Exclamation اینجا هرکسی به اندازه اطلاعاتی که داره کمک میکنه
من که با قرار گرفتن توی جو درسخوان وهمفکری دوستان اطلاعاتم بالا میره و قبلش اطلاعاتی ندارم
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Pegasus
ارسال: #۲۱
۱۲ مرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۱۵ ب.ظ
راهنمای درس خوندن مانشت!
(۲۴ خرداد ۱۳۸۹ ۱۲:۵۲ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  من این کار رو کردم‌: روز رو سه تکه کردم! صبح‌، ظهر و شب + یک ساعت اضافه! توی هر کدوم از تکه‌ها یک موضوع رو از یه درس (مثلاً یه فصل از یه درس) رو می خوندم. توی هر هفته ۴ یا ۵ درس رو انتخاب می کردم. حساب هر درس دستم بود و بر اساس نیازم به دونستن هر درس خانه های خالی رو از شنبه تا جمعه پر می کردم. تابستون که وقتم کلاً خالی بود رو اینطور گذروندم یک ماه هم به خاطر برخی مشکلات درس مخوندم. سعی می کردم که روال منطقی دروس در حد امکان حفظ بشه . دروس مشابه رو توی یه زمان هیچ وقت نمی خوندم. به عنوان نمونه ذکر می کنم. توی سید بندی من هیچ وقت ساختمان و الگوریتم همراه هم نبودن. تا وقتی که ساختمان تموم نشده بود الگوریتم شروع نمی شد. تا زمانی که منطقی تموم نشده بود معماری شروع نمی شد. تا زمانی که نظریه تموم نشده بود، زبان های برنامه سازی و بعدش کامپایلر شروع نمی شد. دروس دیگه هم همین طور. اوایل خوندن دروس یه خورده وقت گیر بود. بخصوص که من اوایل مراجع رو می خوندم. بعد از یکی دو بار مطالعه( بستگی به تسلطم به موضوع) شروع به خوندن کتاب های تستی و نکات کوتاه و کنکور کردم. هر فصل یه کتاب تستی رو توی یک تکه روز درس می خوندم. سعی می کردم که در اولین دور تستهای فرد و یا حتی شانسی رو حل کنم . همه تست رو حل نمی کردم. در دور دوم بقیه تست‌ها رو. با این روش من هفته ای ۴ یا ۵ درس رو مرور می کردم. واسه هر درس حدود ۷ تکه روز وقت می گذاشتم و می خوندم. بعد از مدتی دیگه هیچگاه منابع رو نخوندم و فقط کتاب کنکوری و نکات کوتاه و سریع رو می خوندم. سرعت خوندن من همون طور که گفتم هفته ای ۴ ۵ درس بود و هر ماه همه دروس رو مرور می کردم. بعد از مدتی حس کردم که همه دروس رو می دونم. یادم میاد که دو سه هفته قبل کنکور درس نمی خوندم دیگه!! سر جلسه می دونستم که کدوم سوال غلطه‌، کدوم حذف می شه‌، کدوم چه سالی تکرار شده و ... یادش به خیر ۱۱ تا سوال رو نزدم، ۹ تاش حذف شد!

با سلام
یعنی نمیشه درسهای مشابه رو به صورت موازی خوند.
حتما باید با تموم شدن یکی اونیکی رو شروع کرد؟
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: comp_89
ارسال: #۲۲
۳۰ مرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۳۶ ق.ظ
راهنمای درس خوندن مانشت!
دکتر تنهایی شما تمرینها را هم حل میکردین ؟مثلا تمرینهای clrs
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Pegasus
ارسال: #۲۳
۰۳ شهریور ۱۳۹۰, ۰۲:۲۷ ب.ظ
راهنمای درس خوندن مانشت!
دکتر تنهایی شما تمرینها را هم حل میکردین ؟مثلا تمرینهای clrs
۰
۰
ارسال: #۲۴
۱۱ شهریور ۱۳۹۰, ۱۱:۰۳ ب.ظ
راهنمای درس خوندن مانشت!
سلام به همه دوستان مانشتی گلم.من ۳ روزه که عضو مانشت شدم.البته پیش از این هم از مطالب مانشت خیلی استفاده میکردم. اینجا یک تالار گفتگوی واقعیه.من ۵ سال پیش فارغ التحصیل شده ام.سال ۸۷ دو ماه برای کنکور ارشد خوندم و رتبه ۵۲۳ رو اوردم.سال بعدش هم تقریبا ۴ ماه روزی ۲ ساعت مطالعه داشتم ولی سر امتحان وقتم رو روی دو تا سوال هدر دادم و متاسفانه نتیجه اون استرس و از دست دادن تمرکز شد.امسال میخوام دوباره شروع کنم ولی اصولی و با برنامه ریزی.میخواستم نظر دوستان و جناب دکتر رو بدونم.ایا برای شروع شهریور ماه دیر نیست.با توجه به اینکه شاغلم بیشتر از روزی ۴ ساعت نمیتونم وقت بذارم.خواهش میکنم تجربیات و نظراتتون رو بگین.نمی خوام ۶ ماه خودم رو درگیر کنم و بعد به این نتیجه برسم که خیلی دیر شروع کرده بودم.اقای دکتر لطفا کمکم کنید به راهنماییهاتون ایمان دارم.Smile
۰
۰
ارسال: #۲۵
۱۲ شهریور ۱۳۹۰, ۰۱:۰۳ ق.ظ
راهنمای درس خوندن مانشت!
۲۳۲۳۲۳۲۳۲
۰
۰
ارسال: #۲۶
۱۲ شهریور ۱۳۹۰, ۰۱:۳۳ ق.ظ
راهنمای درس خوندن مانشت!
(۲۸ مرداد ۱۳۸۹ ۰۲:۵۵ ق.ظ)ehsanmode نوشته شده توسط:  سلام دکتر تنهایی من از ۲۲ مرداد شروع کردم برنامم این شکلیه:
اواخر مرداد شهریور‌: خواندن ریاضیات و تخصصی(۴۰ روز)
مهر و آبان‌: خواندن مشترکا با مرور ریاضیات و تخصصی‌ها (۵۲ روز)
آذر‌: مرور همه دروس با حل تست(۳۵ روز)
دی: مرور سریع و ۹۰% وقت گذاشتن رو تست (۲۶ روز)
بهمن‌: حل کنکورهای ۸۰ تا ۸۹ و ۱۶ آزمون پارسه و ۵ آزمون ماهان و ۴ آزمون تسلط (۲۳ روز)
درسته که ماه اول ریاضیات و تخصصی میخونم ولی بعدش همه را موازی جلو میرم. اولین فاکتورم اینه که ریاضییات رو زودتر تست بزنم و سرعت حلم رو بالا ببرم. من بی صبرانه منتظر جواب و نظر خواهی دوستان و دکتر هستم.
من دقیقا همین برنامه رو دارم پیاده میکنم و فکر نمیکردم این به ذهن یه نفر دیگه هم رسیده باشه Big Grin

تحمل مشقت به امید آسایش بهتر از آسایشی است که سختی به دنبال دارد.
۰
۱
ارسال: #۲۷
۱۲ شهریور ۱۳۹۰, ۰۱:۰۹ ب.ظ
راهنمای درس خوندن مانشت!
سلام
من تازه شرع کردم واسه ارشد نرم افزار میخونم دیر نیست؟
کتابای مرجع بخونم یا نکته و تست کافیه؟
۰
۰
ارسال: #۲۸
۱۷ شهریور ۱۳۹۰, ۰۲:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ شهریور ۱۳۹۰ ۰۲:۳۸ ب.ظ، توسط shahryar711.)
راهنمای درس خوندن مانشت!
سلام اقای تنهایی من دارم از همین الان دنبال کتاب‌ها برای ارشد می گردم من می خام یک سال برای کنکور ارشد برنامه بزارم سال ۹۱ کارشناسی ناپیوستم تموم می شه ولی من هدقم شرکت در کنکور ۹۲ است من می خام یک دانشگاه top قبول شم و می خام از بهار ۹۱ شروع کنم.
من همچین برنامه ای گذاشتم برای خودم نظرتون چیه:
احتمالا می خام تو گرایش نرم افزار و هوش شرکت کنم اگه اشتباه نکنم می شه ۱۷ درس برای کنکور میاد من ریاضی‌ها رو احتمالا می رم کلاس کنکور چون می دونم بچه های ریاضی تو ریاضی چقدر قوی هستند چون خودم فنی و حرفه ای بودم البته ریاضی خودم هم بدک نیست ولی باید بروم.
از بهار ۹۱ تا تابستان ۹۲ -۶ فصل داریم من ریاضی‌ها رو چون می رم کلاس کنکور و زبان عمومی و تخصصی رو جز این درس حساب نکردم و گفتم که تو هر فصل ۲ درس رو می خونم که تا تابستان ۹۲ می شه ۱۲ درس خوندم ریاضی رو همراه با کلاس کنکور می خونم و زبان عمومی و تخصصی رو بین هر فصل بخونم چون حدس می زنم می تونم زبان‌ها رو بالا بزنم می خام وقت براشون کمی زیاد بزارم چون فکر می کنم تاثیر داره
من ۶ ماه فرصت دارم برای دوره کردن.
نظرتون چیه؟
من می خام برای بهار درس ساختمان و مدار منطقی شروع کنم ولی یه مشکلی هست چون برنامه ریزی دراز مدت است بهترین روش برای فراموش نکردن چه روشی می تونه باشه؟
البته من به جز زبان‌ها اکثر درس‌ها رو کلاس کنکور می رم و می شه ۱۵ درس می خام بروم و احتمالا از بهمن ۹۱ شروع می کنم به رفتن به کلاس کنکور از بهار ۹۲ شاید وقت زیادی نداشته باشم چون ۱۵ درس واقعا زیاده برای رفتن و وقت زیادی نداشته باشم نظرتون چیه؟
شما خودتون چه روشی پیشنهاد می کنید؟
۰
۰
ارسال: #۲۹
۲۶ شهریور ۱۳۹۰, ۱۱:۴۷ ق.ظ
(۲۴ خرداد ۱۳۸۹ ۱۲:۵۲ ب.ظ)admin نوشته شده توسط:  . دروس مشابه رو توی یه زمان هیچ وقت نمی خوندم. به عنوان نمونه ذکر می کنم. توی سید بندی من هیچ وقت ساختمان و الگوریتم همراه هم نبودن. تا وقتی که ساختمان تموم نشده بود الگوریتم شروع نمی شد. تا زمانی که منطقی تموم نشده بود معماری شروع نمی شد. تا زمانی که نظریه تموم نشده بود، زبان های برنامه سازی و بعدش کامپایلر شروع نمی شد.

سلام

من متوجه نمیشم و منظورتون از تموم کرذن یک درس‌، به طور کامل هست یا هر فصل از درس رو منظورتون هست
ممنونم میشم توضیح بدید

دارم با پای پیاده از مانشت بالا می رم.
پاهام خسته شده. یکی دستمو بگیره .
Blush

هر دم از ایمان و کفر . میشوم خالی و پر
۰
۰
ارسال: #۳۰
۲۸ شهریور ۱۳۹۰, ۱۱:۱۵ ب.ظ
راهنمای درس خوندن مانشت!
سلام دکتر
من بهمن ارشد نرم افزار دارم.
من کتاب‌ها رو به ۳ تا ۲۵ درصد تقسیم کردم و جز آمار و ریاضی مهندسی و زبان و کامپایلر
برقیه رو ۷۵ درصدشو خوندم
حالا به نظرتون این ۷۵ درصدو دوره کنم یا برم ۲۵ درصد پایان رو بخونم بعدش برگردم دور دوم؟
به نظرتون خوندن موازی منابع با هم ایرادی نداره؟
منظور از موازی اینه که همه منابعو با هم شروع کنیم.
هر روز یک منبع
شایدم روزی ۳ منبع
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۵,۶۷۱ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  رکوردهای مانشت admin ۱۴۰ ۸۳,۱۰۱ ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: msm1365
  اهدای کتاب هایم به اعضای گل مانشت x86 ۴۴ ۳۴,۹۰۵ ۰۳ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
Lightbulb گروه ترجمه ی مانشت marvelous ۱۳ ۸,۷۲۲ ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ziba_090
Tongue انجمن پسران مانشتی aatwo ۴۰ ۲۹,۸۳۶ ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۲:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
Information فروش کتابهای گسسته گریمالدی ۴ جلد + راهنمای حل مسائل tabassomesayna ۱ ۳,۳۱۰ ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ ۰۴:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: tabassomesayna
Star سحر خیــــــــــــــــــزان مانشت nasrolah ۹۴۸ ۲۰۳,۹۶۳ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  پرسش و پاسخ و بحثهای مدیران در مورد امور جاری مانشت Fardad-A ۴,۸۰۶ ۴۴,۶۶۸ ۰۳ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  فوری : چطور در جو کنکور و درس خوندن میمونید؟ MohsenRezaei ۸ ۴,۴۱۴ ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  تخفیف گروهی آزمونهای آزمایشی مدرسان شریف برای اعضای مانشت در سال ۹۹ عزیز دادخواه ۱۲ ۷,۴۷۳ ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close